Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tinavieden
4. aug 2008

wienika zuby to u nas niesu. Ziadne naznaky, nic a okrem toho cez den je kludna a zlata dieta ale tie noci no hroza 😝
no ten cipok predsa len vyskusam uvidime co to spravi 😒
Cez den spi aj tri hodiny vkuse no dospava noc. Aj som ju skusala zobudit ked tak dlho spala ale ziadny vysledok noc bola taka ista ☹
no nic musim to nejak vydrzat 😠

wienika
4. aug 2008

tina, urcite to bude len urcita faza.....mozno jej je v noci teplo....a cez den sa aspon vie vyblaznit? co robieva cely den? moja lea cely den lozi po byte a vsetko chce vidiet, vsade chce nakuknut, najnovsie je, ze zatvara vsetky dvere, potom zisti, ze sa niekde zavrela a zacne plakat....lea nevydrzi sa hrat na jednom mieste.....stale, aj teraz ked je chora, tak musi byt v pohybe......a potom vecer je uz taka unavena, ze ani nevidi, ked jej davam mlieko....ale zasa mi nespi poriadne cez den...doteraz to bolo fajn, doobeda 1 az 2 a poobede uz len taku tristvrte hodinku....teraz ked je chora, tak spi malo.....asi ju to svrbi....

maya01
4. aug 2008

Ahojte,

Samko este spinka,ale uz ho pojdem pomaly zobudit...lebo za chvilku vyrazame do mekaca.
U dr.ok predpisala mu sirup proti kaslu a nejake kvapky...len mi povedala,ze ked sa vratime do Viedne mam mu nechat skontrolovat nosne mandle,ale nevysvetlila mi,ze preco,tak dufam,ze to bude ok.
Inak Samko je v pohode,len som chcela mat istou....aby mu nieco neprepuklo na dovolenke.

Tina,tak to ti nezavidim,ze ti Leni nespinka,nie je nic horsie,ked si nevyspata...ja sa vtedy neviem na nic sustredit. Urcite ju to casom prejde...mozno ma len taku fazu. Skus dohnat ten deficit spanku tak,ze si cez den lahnes s nou. Ja viem,ze sa urcite tak dobre nevyspis ako v noci,ale vzdy lepsie ako nic.

Weinika a ako Lea...ako znasa tieto horucavy? Skusila si ten hypermangan?

wienika
4. aug 2008

maya, mam aj hypermangan, len neviem ake mnozstvo, nikde sa neviem docitat, ze kolko treba dat do vody....a ci ju mam normalne v tom okupat, alebo len poumyvat....vcera som ju okupala v teetree oil a pekne spinkala ani sa nezobudila. ze vraj ten velmi pomaha. a este mam v rezerve aj sodubikarbonu, ze vraj aj to je proti svrbeniu.....
co sa tyka horucav, kedze sme doma, tak sa to da. nastastie nemame az tak teplo...a teraz sa schyluje k burke, takze fuka taky prijemny vetrik..... 😉

vroni
4. aug 2008

Wieni, hypermangánu len pár kvapiek, inak štípe a malú v tom okúpať (resp. krátko namočiť). A priprav si staré uteráky. Tá pliaga farbí akoby ju za to platili.....

maya01
4. aug 2008

Vroni,vystizne napisane 😀 Mne povedalal lekarnicka,ze len 2-3 krystaliky. Samka to nestipalo,on by sa v tom vydrzal kupat az-az a najviac ho tesilo,ze voda je ruzova.

Uz sme doma z McDonaldu...bolo super deti sa vyhrali,bolo fajn.

Som totalne rozhadzane z toho bytu. Moj muz tej pani volal a viete kolko chcela Ablöse? No 18000Euro 😕 😠
Za kuchynu,kupelnu atd. Nehorazna suma.
Som ratala nejakych 5-6tis. ale tak vela. Ved za to si mozeme dovolit Genossenschaft.
Tak som taka sklamana a rozcarovana. Som sa tesila,ze konecne som nasla,co by nam vyhovovalo a nic z toho ☹ Tak co uz,idem hladat dalej.

tinavieden
4. aug 2008

maya tak mozno sa Ti podari najst nieco v 22.bz.
No a 18 000 Euro Ablöse je ozaj nehorazna suma?Som zvedava kto jej to zaplati...ale v 19.bz. sa najdu aj taky co to zaplatia.

No baby som zvedava na tuto noc aka bude Leni, dnes spala len 3hodiny cez den tak by mohla cez noc spat ok.
No drzte palce. Ideme jej dat kasu na veceru tak snad ani hladna nebude.

wienika
4. aug 2008

kedze som si az teraz zapla pc, uz som stihla malu okupat v sodebikarbone....dakujem za rady babulky, zajtra ju okupem v tej fialovej vode 😎
uz nech to prejde, lebo teraz tieto dni mi lea uz vobec neje....len mlieko..... 😒

maya, skoda toho bytu, ale urcite najdete lepsi....to je fakt vela penazi.....

tina, drzim palce nech sa uz konecne vyspinkate..... 😉

maya01
4. aug 2008

Wienika,tak uz kupel mate za sebou...a to je normalne,ze Leuske nechuti papat,komu aj chuti,ked je clovek chory...aspon,ze ti mliecko vypije.

Tina,prajem ti nech mate lepsiu noc ako tie predosle. Zajtra podaj info,ci malinka spinkala.

No,ja usilovne hladam dalej. Nasla som super byt (dom) ale mimo Viedne, v NÖ...je tam pisane,ze 20min. s-bahnom po West Bahnhof. To sa mi nezda az tak daleko...ale idem hladat dalej.

maya01
5. aug 2008

Dobre ranko,

Tina,no co aka bola noc? Dufam,ze lepsia 😉

Wieni,a u vas...Leauska je ok?

Samko dnes uz skoro od siestej hore,ale ja som si este pospapla,esteze ma necha...zlate dite...
Dnes je konecne o nieco chladnejsie.
No idem nieco kuchtiti.

Zatial pekny dnik.

wienika
5. aug 2008

dobre ranko,

tak my sme tiez o moc dlhsie nepospali, dnes o 6.30.....ale taka bola urevana, uz som si myslela, ze sa jej to hoji a uz ju nic netrapi, lebo ani sa nejako neskrabe a hlavne uz ma male ususene pupaky....pluzgieriky uz myslim nema nikde. a taky rev, ako by sme ju tyrali.....tak som ju dala do kocika a trosku pocicikala, ona pospala do 8.45 a teraz je celkom fajn naladena, aj zjedla kusok bananu a fruchtzwerge.....tak uvidime ako dlho to vydrzi. ale aj tak si myslim, ze to najhorsie uz prekonala.....

maya, a samko je taky ranostaj vzdy?a co dnes budete porabat?

maya01
5. aug 2008

Samko je este stale na ten skolkarsky rytmus nastaveny...ked musel o siestej vstavat,ale nie vzdy tak skoro rano vstava,niekedy si pospi aj do osmej.
Ja uz skoro uvarene mam a cakame na susedu,ktroa pride so 4r.dcerou,tak sa deti pohraju a my trosku poklebetime.
Wieni a vy este nemozete ist von,mozno mala prechadzka nezaskodi.

wienika
5. aug 2008

maya, este by sme nemali, nahodou ma nejaka hystericka mater uvidi.... 😀 nechcem riskovat, hlavne nechcem, aby sa niekto dalsi nakazil. este tak 2-3 dni ostaneme doma....pre istotu.
viem, ze by jej vzduch urobil dobre, ale aspon ju davam spat pri otvorenom okne.....

tak budete mat fajn den, ja idem teraz tiez nieco ukuchtit, este neviem co.....daj tip, co si varila? 😉

tinavieden
5. aug 2008

ahoj babulky.tak noc bola strasna,mala sa budila kazdu hodinu s revom az som so od zufalstva poplakala s nou,manzel nas potom musel ukludnovat obidve...no som uz ozaj dost hotova uz tahame takto 2 tyzden no to je uz dost aj na kona 😝
Cez den je to usmievave dieta, pekne sa vyhra samo je dobrucka ale tie noci no hroza. Co jej moze byt?No zuby to nie su, najedena je, teplo jej neni,tak Ja uz ozaj neviem co jej moze byt ☹
K doktroke sa mi ani neoplati ist kedze mi povie ako vzdy to iste, dieta je zdrave len vydzrte!No super ale kto to ma takto dalej vydzrat.

wienika
5. aug 2008

tina, to mi je luto.....viem si predstavit ake to je.....a mala spinka sama v izbe alebo s vami? nechcem to zakriknut, ale odkedy spi lea sama v izbe tak spi durch....pred tym sa budila a ja s nou..len co zamrncala uz som bola hore, ona spala dalej a ja som este hodinu prehadzovala....teraz spime vsetci bez prerusenia, ak nie je chora ako teraz....

drzimpalce, nech to vyriesite co najskor....

tinavieden
5. aug 2008

nie mala spi s nami v posteli, akonahle ju dame do postielky tak spusti taky rev,ze sa to neda pocuvat. Len ju tak cez den posadim a uz place...hroza.Teraz ma aj fazu"mama chcem byt stale pri Tebe"a ked ma nevydi tak place ako nahle sa objavim tak sa hned smeje...no veselo nam je 😝

maya01
5. aug 2008

Tina,tak takuto situaciu ti nezavidim,neviem ani poradit,lebo my sme taketo obdobie nemavali...sem-tam mal take dni ked nevedel zaspat sam,tak som si pri neho lahla a bolo vsetko ok...ale toto... ☹

Wieni,no uz mas asi navarene. My mame dnes brokolicovu poliavku a tuniakove cestoviny...teda kombinacia... 😀
Tak teda este vydrzte doma...ja som so Samkom isla aj sem-tam von ale on nemal skoro ziadne pupaky na tvaricke,takze to nebolo ani vidiet,ze ma ovcie kiahnel

viedencanka
5. aug 2008

Ahojte,tak uz aj my sme naspat vo Viedni po predlzenom vikende.To boli horucavy,ja som len sedela na lehatku pod stromom v zahrade u nasich,martinko mal napustenu vanicku a vacsinu dna stravil vo vode.Este ze sa konecne ochladilo,ja tie horucavy teraz tak zle znasam,ale uz sa mi to nastastie krati.
Uz mam doma novy kocik,tolko krat som si ho poobzerala,velmi sa mi paci-ako som uz spominala,mam ten novy model peg perego switch.Vajicko autosedacku mam maxi cosi,este od Martinka a z druheho auta Chicco.Teraz ma ale napadlo,ze by sa asi vyplatilo dokupit vajicko peg perego,ktore sa da dat na tento kocik v pripadoch,keby som to potrebovala.
Ronnda,takze ste vydovolenkovani..super,ze si si oddychla,presli ta uz bolesti chrbta?
Tinavieden-je mi luto,ze Leni nechce spinkavat a hlavne ked nevies preco. Martinko bol tiez nespave dieta a do svojich 10 mesiacov postielku nepoznal.On tiez stale plakaval a stale chcel byt mne na rukach.trvalo to mesiace,ja som vtedy casto chodila k nasim a ked som v noci uz nevladala,nalozili sme ho do kocika a otec ho v noci kocikoval okolo domu,vtedy vzdy zaspal,potom sme ho v kociku nechali v garazi-je spojena s chodbou- a pocuvali,kym sa nezobudi.Tak vacsinou prespal aj 3-4 hodiny. Ale inak ani zanic. Tiez potom cez den to este dospaval,ale tiez vzdy len v kociku,alebo sme ho nosili a hojdali v tej taske od kocika,no vytrpeli sme si. A lekar mi povedal,ze niektore deti nemaju potrebu spanku a ze to raz prejde,no utecha.Tak som ti tiez asi nepomohla.

viedencanka
5. aug 2008

Wienika- s Tatrami mam aj ja podobne skusenosti-asi pred 7 rokmi som tam zobrala manzela,vtedy este priatela a chcela som sa popysit. Planovali sme tam zostat tyzden,nastastie sme nemali nic rezervovane,ale isli len na blind.Po prvom dni sme sa otocili a isli prec,vsade nas chceli len oklamat a zdrat z penazi. Vrchol vsetkeho bolo parkovanie- vtedy tam mali jednotne taxy 200 SK bez ohladu na to,ako dlho cez den parkujes. A to aj pred restaruaciou atd. Takze ked sme sa cez jeden den zastavili na troch miestach,stalo nas parkovanie aj 600 Skk. Nehovorim,ake hrozne sluzby boli v restauraciach-podotykam,ze sme boli len v tych drahsich,ale vsade spinave obrusy a jedlo nikde nebolo cerstve,no hanba,vtedy som si povedala,ze nikdy viac,ani zadarmo.

Uz zase vyslo slnko,som z toho zufala,toto teplo ma obera o vsetku energiu.

miriam25
5. aug 2008

Ahojte babenky, no citam, ze mate trosku tazkosti s detickami, musim sa priznat, ze aj ja ... ☹
Samko sice v noci spinka normalne a ked sme vonku, tiez je vesely, ale doma... hrooooza. Dokonca aj v aute len mrnci a nic sa mu nepaci. Zaspavanie, no este horsie, place, akoby som ho tu tyrala. Uz kolko krat ani nemam sily. Stale sa pyta len na ruky alebo ho musim drzat za rucicky, aby mohol chodit, som taka unavena...
Drahy ma sice dovolenku a pomaha mi s malym, ale to neustale mrncanie, uz som ohucana ze az....
Aj teraz, drahy siel dnes na pivo, musela som Samka zobrat na ruky a spievat mu a cicikat ho az kym nezavrel ocka, prisla som k pc, precitala som si dva vase prispevky au uz zasa rev... Papat mi odmietol, tak som mu ponukla cajik, vypil skoro celu flasu, otocil sa na bok a spinka, dufam, ze uz bude az do rana...
Neviem, cim to je, ci mu idu horne zubky, nevyzera to ale tak, ze by sli von. Ani dolu nic nevidno, ze by sa dral von treti... Vazne neviem...

Tina, zelam ti vela sil, aby si to vydrzala...

wieni, no u vas to uz vyzera byt v pohode... to som rada. este par dni vydrzat a bude to uz uplne super. A co ty? Nedostala si to od Leusky?

Mayi, hladaj, urcite najdes to, co chcete. My sme boli dnes pozriet tri domy a zajtra ideme dalsie tri. Z tych dnesnych sa nam jeden velmi pacil, ani nie je drahy, len by sme museli cele vnutro prerobit, ale podla toho, co mi povedal drahy, tak by sme to mali za dva mesiace hotove... Takze by to bolo v pohode, my mame tu na byte trojmesacnu vypovednu lehotu, tak by sme to zvladli. Zvonku vyzera dom fajn, ma super zahradku, teda skor travnik s ovocnymi stromkami (presne ako som chcela). Vnutri je dost velky, nieco ako sme chceli. 3spalne. V pivnici by sa dali podla potreby urobit este 3 izby, miestosti su tam tiez pekne rozdelene, i ked jedna je z garaze, ktora je tiez v pivnici, ale tak my by sme tam tiez miestosti ani nepotrebovali...
Sme pozerali, v dome je vacsia jedalen ako kuchyna, tak ja by som to najradsej vymenila. V jedalni kuchynu a v kuchyni jedalen... Z chodby vyhodit dvere, ktore vedu dnu, aby too bolo pekne otvorene a svetle a tak by sme aj ziskali viac miesta a krasnu velku chodbu... Zachod je hend vedla kupelne, no taky velky, ze sme na to pozerali, ze by bolo lepsie, keby sme vyburali priecku z kupelne a vymurovali mensi zachod a tym zas ziskali vacsiu kupelnu, kde by sme mohli dat sprchovy kut, lebo je tam len vana a sprcha je super, ked ju mas. No a posledna vec, ze z jednej spalne sa prechadza do druhej, takze vymurovat priecku, zmensit tu prechodnu miestnost, aby mala kazda izba samostatny vchod. Moj drahy sa vyjadril, ze to nie je az take hrozne, ze by to za dva mesiace zvladol. Len ja by som este bola za, aby sa urobila nova elektrina, lebo je to uz starsi dom a toto by podla mna bolo potrebne. Ale zasa viem, co to znamena urobit v celom dome elektrinu nanovo, lebo svagrina to robila a mala to za jeden vikend hotove. Tak uvidime. Ak sa nam nebude ziadny iny dom pacit, vyzera to tak, ze vezmeme tento. Ma jedinu nevyhodu, ze sem do Fürstenfeldu je to asi 15 minut autom. Ale zas by sme boli blizsie k svokrovcom a jednej sagrinej... Este si to nechame ulezat v hlave. Hlavne uvidime, ake budu tie domy, co pojdeme zajtra pozriet...

wienika
5. aug 2008

viedencanka, tiez si si pekne uzila s martinkom......ako vidim, kazdy mame svoje potiaze s detmi. tie tatry ma fakt mrzia, presne ako pises, aj ja som sa trosku chcela pochvalit, ze aj my mame pekne hory a sluzby, ale nejako mi to nevyslo.
uz vydrz tie tepla, ja som pred rokom zazivala tiez riadne horucavy, s tym bruchom som ani spavat nevedela....ale uz sa ti to krati a my sa vsetky tesime,ze bude v nasom slov-rak kolektive nove babatko. 🙂

maya, ja som medzitym navarila paradajkovu, to chris velice lubi a tiez cestoviny s cukinou, tuniakom a cherry tomaten....ani to dlho netrvalo a uz sa aj po tom zaprasilo....som si myslela, ze ostane mne na zajtra a houby.... 😝

miri, ja este neviem, ci som to chytila, inkubacna doba je az do 3 tyzdnov, takze este 2 musim cakat.....som z toho na nervy, kazdu chvilku sa kontrolujem, no hroza. bohuzial som neni moc optimistka, lebo viem na 100%, ze som ich nemala a tym, ze mam uz asi mesiac problemy s hrdlom, stale ma boli bud jedna strana alebo druha a ani ATB nepomohli, tak som az moc nachylna. a hlavne som sa cely cas s leuskou cuckala, aj teraz sa o nu staram len ja, kupkanie a natieranie, takze mam sa na co tesit.
vsak pockajte, budem mesiac doma, stale na nete, manzel si vezme OCR a bude sa starat o malu. pokial mam infosky, tak dospeli mozu mat obrovske problemy. od horuciek az po pasovy opar na dozivotie..... 😢
ale pokial mi je dobre, tak sa nechcem stresovat a idem dnes vecer s muzikom na rathaus, dobre sa napapame, stretavame sa s priatelmi.....ako mi lekar povedal, zatial nie som prenasac, a hlavne, ako som ratala, asi tak koncom tyzdna alebo zaciatkom buduceho by som mala mat uz nejake priznaky.....budem vas informovat, ved sa budem musiet aj vyzalovat.... 😖 inac ten domcek vyzera celkom fajn, aspon ako si ho opisala, tak drzim palce a mozno sa vam nakoniec budu pacit vsetky a vy si nebudete vediet vybrat...aj to sa moze stat....

tina, velmi vam drzim palce, nech sa to upravi a mala nech vam konecne pospinka.

ozaj, kde ste vsetky tehulky? nejako je tu ticho.....silvia, jasterka, lieska, boldy...? twix?

ronnda ma navstevy a bejby je asi este na slovensku,ze?

dufam, ze som na nikoho nezabudla, ak ano, tak prepacte..... 😉

maya01
5. aug 2008

Miri,no teda vy ste toho postihali... A nebolo by lepsie radsej kupit taky dom,kde uz netreba ziadne upravy,lebo sa hovori,ze radsej postavit novy dom,ako stary zrekonstruovat. Ja neviem,ale do takeho niecoho by sa mi nechcelo... ale ved nemusite kupit este hned,radsej si popozerajte este zopar domov a mozno najdete taky,ktory vam padne hned do oka a nebudete musiet nic prerabat. Drziiiiiiiim palce 😉

Viedencanka,vydrz este ved su to uz len tri tyzden...pani ale ten cas leti...
A Martinko sa uz tesi na sestricku?
Meno uz vybrate,ci este stale vahate?

maya01
5. aug 2008

Wienika,ako vam bude dobre a ja by som niekde vypadla.... 😒
A kde nechate malu?

wienika
5. aug 2008

vroni, ozaj, kupala som malu v hypermangane, ale aj som ju rychlo vybrala, lebo tak sa jej kupanie paci, ze plieska rukami a vsetka voda strieka vsade...vies si tu kupelnu predstavit 😀

twix
5. aug 2008

ahojte!

dnes som mala hrozny zazitok. ked som bola s malou vonku, tak som dostala futbalovou loptou do brucha
z bocnej strany ☹ ani neviem, ci to tak bolelo, alebo ci to bol ten sok, uplne som bola hotova, tak som
hned potom isla do AKH, nech ma skontroluju. nastastie CTcko aj ultrazvuk boli bezchybne, ziadne krvacanie
ani bolesti, tak ma poslali domov. zo zakona mi musel lekar navrhnut, aby som cez noc ostala, ale zaroven
povedal, ze nevidi dovod, ze som v poriadku, a zaroven podotkol, ze maju problem s volnymi lozkami 🙂
hlavne, ze som OK. dufam, ze to tak aj ostane. 🙂 malicke silno kope 🙂

tina - to ma mrzi, viem, ake to je hrozne, ja som tiez bola dost nevyspata nedavno, a to sme sa striedali
s muzom. trvalo to asi 10 dni, potom sa este zvykla casto budit a asi to boli nakoniec tie zubky, lebo
neskor zacala aj trochu slintat. neviem, ci jej nejake vysli, nedovoli mi pozriet 🙂 ale dufam, ze tam uz
aspon jeden ma.
mam jednu znamu, ktorej mala sa chcela v noci hrat a spavala cez den. mala to uplne prehodene.
snad to nie je aj vas problem.
drzim palce, aby sa to u vas coskoro znormalizovalo a nech sa coskoro vyspis.

miriam25
5. aug 2008

Mayi, aj my by sme chceli nieco novsie, ale tie novsie domy stoja strasne moc a to si nemozeme dovolit, to by sme na to ani uver asi nedostali, lebo drahy nema nejaky super plat, ja som predtym nikdy tu nerobila,nemam sa kam po materskej vratit a vlastne oni rataju, ze na 3 osoby je jeden plat, takze sa moc rozhadzovat nemozeme. drahy chodi na fusky, kde za mesiac zarobi pomaly tolko ako v robote, takze by sme si to mohli v pohode potom upravit. A tento dom sa nam naozaj paci. Drahy robi v stavebnej firme, ovlada vsetko, co sa domov tyka, takze by to tiez nebol prenho problem. A ked sa vyjadril, ze za dva mesiace by bol hotovy, tak by to bolo naozaj idealne.

wieni, no nekontroluj sa uz tolko a hlavne nemysli na najhorsie scenare... Mozno tie kiahne vobec nedostanes a ak aj dostanes, aspon si uzijes draheho doma a bude sa ti starat pekne o leusku 😉 budete pekne vsetci spolu..

twix... jaj, az mi zimomriavky nabehli, ked som citala o tej lopte. Ja by som sa tak naplasila, ze az... Hlavne, ze je vsetko ok, to ma tesi. Tak pekne vychutnavaj tie kopance babatka 😉

miriam25
5. aug 2008

No nic, nie je tu uz nikoho, tak aj ja idem off a pekne do hajan... Dobru noc a drzte nam zajtra palce, aby sa nam niektory dom pacil... Alebo aby sme mali aspon co najskor jasno, ktory by sme asi tak chceli. Ten dnesny sa nam tiez uz dost pozdava... Wieni, keizby si mala pravdu a pacili by sa nam viacere. Je lepsie vyberat si ako hladat...

lieska
6. aug 2008

Caute baby!
Fuuu, Twix, normalne sa mi chlpy zjezili ako som si to precitala!!!! Do kelu!!! Chvala Bohu, ze si hned sla do nemocnice, to si super spravila! A super, z eje vsetko OK! Do prcic, akoby si toho nemala dost, este aj toto! To aby si sa bala chodit po vonku!! Drzim palce, aby bolo aj nadalej vsetko ok!

Baby, citam, ze deticky su nejke nekludne! To vam v tom sice nepomozem ani radami, dufam len, ze sa vam to upravi!
Tina, to je zvlastne s tou tvojou malou! Rozmyslam, co by to mohlo byt, ale nic lepsie ako to ci nema postielku v nejakej blbej zone ma nenapadlo! Nie som sice nejakym velkych zastancom feng suej a podobnych teorii, ale tym umiestneniam posteli som este dost nachylna verit, ze ti to moze ovplyvnovat kvalitu spanku!

Ja mam dost prace v robote, tak nestiham pisat, ale pri ranajkach si vas aspon precitam!

Viedencanka....juuuj, uz sa ti to krati! Zacinam byt z teba uz gespannt...kedy sa malinka narodi!! 😉

miriam25
6. aug 2008

Tina, lieska ma mozno pravdu. Kamaratkin maly nechcel spavat v postielke, pokym mu ju nepremiestnili. Teda oni vtedy prestahovali spalnu do inej izby a odvtedy maly bez problemov spava v postielke. Takze mozno na tom nieco bude, ze by mala potrebovala trosku zmenu miesta...

No my sme sice v noci spali dobre, ale jak sa mi maly o 6 zobudil, tak bol len umrncany a pred chvilou mi zas zaspal. Uz zacinam byt z neho nervozna. Predtym nikdy taky nebol. Neviem, co mu moze byt. Som pozerala, ci mu nejdu dalsie zubky, ale teda nema nic opuchnutne, ani hmatom necitim nic pod dasienkom, tak naozaj neviem.

Ja som nastvana na toho mojho trosku. Vcera bol s kamosom na pive a dnes nechce vstat, pritom vie, ako mi na tom zalezi, aby zavolal svojmu sefovi. Ide o to, ze vcera som pozerala vecer pracovne ponuky na ams a nasla som, ze firma, kde on robi hlada prekladatela. Maju nejake velke obchody na slovensku (stavebna firma a maju tam velke zakazky) a slovenske objednavky su pre nich spanielska dedina. Tak hladaju nikoho, kto by to prekladal zatial na polovicny uvazok, ak to dobre pojde, tak na plny. Vecer, ked sa drahy vratil, sme sa dohodli, ze hned rano zavola sefovi (on je vo firme len rano) a pojdeme tam sa s nim porozpravat, lebo toto by bola naozaj idealna praca pre mna. Doobeda by som mohla dat samka bud do jasliciek alebo k tagesmutter a poobede by som bola s nim. To by nemusel ani drahy zostat doma na materskej, samko by si zvykol na deticky a ak by tie obchody na slovensku sli dobre, mala by som aj super pracu na plny uvazok do buducnosti. Ale ked moj drahy nemoze kvoli mne ani len vstat z postele, tak neviem. Len sa modlim, aby sa tu nahodou nenasiel niekto iny, kto vie slovensky a ma vyssie vzdelanie, ktore na tu pracu pozaduju. Ja ked som to vcera zbadala, nechcela som verit vlastnym ociam. Ta firma je od nas momentalne asi 3-4 minuty peso. No nebolo by to idealne????

maya01
6. aug 2008

Dobre ranko,

tak ja sa uz znova hlasim z roboty...ale uz len tri dni a potom dva tyzdne dovolenkaaaaaa. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Twix,tak to musel byt hrozny zazitok,ani neviem,co by som ja na tvojom mieste robila....ja by som asi totalne spanikarila.....ale na stastie sa nic nestalo a babenko je v poriadku,to je hlavne.

Miri,fiiiiha tak to by bola super roboticka,ako sita pre teba. Tak drzim place,nech ti to vyjde.
Ozaj a kedy idete do Nr.?

Idem pracovat,ale jednym ockom som u vas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre