Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

bejby29
10. sep 2008

Caute kocky, ja sa na stretko pridavam, cas aj datum mi vyhovuju.. Uz sa na vas veeelmi tesime aj s Nati 😀
Wieni, pisala si mi cez chat na facebooku, som si to nevsimla, tak sorry.. Mrzi ma to..

wienika
10. sep 2008

caute baby,
juj, kym si to vsetko precitam, co za cely den popisete.......ale zvladla som to....a to som si stihla kuknut teraz este ordinaciu...
obavam sa, ze budem mat bezsennu noc, leuska je asi chora, ma sopliky a teplotu...cely podvecer bola apaticka, dokonca zaspala o siestej....potom sa zobudila o plo osmej s mrncanim, tak som ju nosila na rukach, okupkala, spapala griessbrie a hned aj zaspala.....pre istotu som nachystala cipky, keby v noci horela a uz som volala muzovi, ze kde s nou mam v noci ist, keby mala nad 40.....no uvidime.....ale priznam sa, ze som s tym ratala, kedy pride s jasli chora.....nahodou vydrzala skoro 4 tyzdne.....
inac je to peh, ze prave teraz tu manzel nie je, ked ho potrebujem.....neviem co spravim zajtra, kvoli robote...no hroza......

bejby, ja som si len precitala maily a videla som, ze si online, tak som skusila......nabuduce 😉

baby, ja na to stretko asi nepridem, budem v praci do pol siestej, este to nie je iste ale veeeelmi pravdepodobne....skoda....ale dovtedy dam este vediet....

wienika
10. sep 2008

maya a skusala si fenistil kvapky? tie som davala aj leuske na kiahne, aby sa neskrabala......

maya01
11. sep 2008

Dobre ranko,

Wienika,tak malinka je chorucka...chuda... ☹ Dufam,ze ste malu dobru noc a nemusela si s nou utekat an pohotovost... V jasliach sa toho na nu este nalepi...ale aspon si skor vybuduje imunitu...
Fenistil som neskusala...lebo ho doma nemame,ale dnes kupim...sice sa v noci riadne skrabal,ale zaujimave,ze sa na to nezobudil...za to ja ano... 😒

Dnes nam teda prislo roboty az az...Idem nieco porobit...ale pocasie je akurat tak na spanie.... 😔

Zatial paaaaa a pekny den.

lieska
11. sep 2008

Bre ranko babule!

Twix, diky z aradu ohladom velvyslanectva vo Viedni. To iste mi povedala aj pani na obvodnom urade v Nitre. Mne to moc nepomoze, uz ked sa budem trepat, tak mi j euplne jedno ci do Viedne alebo Nitry, v NR aspon viem kde co je, vo Viedni by som to este musela hladat a pod. Ale mozno to vobec nebude nutne... tie papiere vazne potrebujem asi az po porode na prihlasenie babatka a tiez mi jedna kamoska hovorila, ze pas staci. Tak to tam este vyzistim a uvidim!

To je zvlastne inak, ze ti rodny list nevydaju inak ako osobne. U nas v Nitre na matrike vydali bratov rodny list na pockanie mojej mamine, potrebovala akurat jeho a jej OP (tusim). Aj moj sobasny vydali jej...uplne bez problemov! Skus sa na to este spytat! Ale som nevedela, ze si Vychodniarka! 😉

Diky baby - Twix a Miri - za upozornenie na ten Finanzamt, aj to si preverim. Aj ked dufam, ze vsetky pokyny dostaneme v nemocke, tak ako vy. Len tiez si to nechcem vsetko nechavat na poslednu chvilu, aj mne sa zda, ze potom budem rada, ze som rada a na nejake sproste urady nebudem mat absolutne chut!

Dostipaneho Samka a chorej Leusky mi je luto, dufam, ze to zvladnete (hlavne Wieni Ty bez teplot!!!).

lieska
11. sep 2008

Ja som bola vcera s babami tehulami, ktore poznam tu, dali sme si dobre dlhu prechadzku po takom zamockom parku! Museli sme vyzerat dost komicky, styri take dobre gule...jedna ma termin v sobotu, dalsia o tyzden neskor, potom o 5 tyzdnov a ja posledna o 6 tyzdnov!
Potom sme si sadli v takom podniku a vedla take priondiate Rakusanky sa vam na nas totalne rehotali, ale normalne v style "pozri na tie nabuchane chudinky"! Herecky boli v tych prekrasnych cyklistickych outfitoch, typicky rakuske krasavice a mysleli si ktovie co! Ja som uplnou nahodou zostala v klude, ale aj tak... To sa mi tu nestalo prvy krat, ze ludia normalne predomnou zacinaju rozoberat, ze im deti v zivote nechybaju a oni maju tuto temu uzavretu a maju namiesto toho macicky (pri tomto konstatovani mi chlopy dupkom stavaju) a ze v urcitom veku uz to je strasna nezodpovednost mat deti a podobne. No neviem, ale mam pocit, ze to su vsetko poriadne frustrovani jedinci, ktori v hlbke duse stale povazuju svoju bezdetnost za jeden z velkych problemov v svojom zivote! No ale to len tak od veci.... Koncim, nech Wienika nemusi citat chlopotiny... 😉

lenka.pav
11. sep 2008

ahojte
viedencanka, uz si zistila, kde sa vybavuje to EU-AUfenthaltsbestätigung (Nachweis ueber den rechtmäsigen Aufenthalt der Mutter und des Kindes in Oesterreich - NAG Karte)? zistovala som si teraz nejake veci a ozaj to treba mat, ak chceme poberat Familienbeihilfe a Kinderbetreungsgeld...akoby tych vybavovaciek po porode nebolo aj bez toho dost. a ze to treba vybavit matke a aj dietatu...
kto viete, poradte nam 😉
dufam, ze vam je uz lepsie a ste doma stastni 😉

lenka.pav
11. sep 2008

viedencanka, toto som k tomu nasla:

Staatsbürger aus dem EU/EWR-Raum und der Schweiz:
Wenn Sie Staatsbürger aus dem EU/EWR-Raum und der Schweiz sind, müssen Sie der Kasse die Aufenthaltsberechtigung in Österreich für sich und das Kind nachweisen.
Und zwar durch

* die Anmeldebescheinigung oder Lichtbildausweis für EU/EWR-Bürger

Diese Dokumente stellt Ihnen auf Antrag die Fremdenrechtsbehörde in den Bezirkshauptmannschaften (Magistraten) aus.
Für Personen, die sich vor dem 1.1.2006 in Österreich niedergelassen haben, gilt die Meldebescheinigung als Anmeldebescheinigung.

Pochopila som to spravne, ak si myslim, ze ak som tu nahlasena na trvaly pobyt uz spred roka 2006, tak by som to nemala potrebovat a staci mi len Meldezettel? Pomozteeeeeeeeeee, pleaceeeeeeeee 😉

jasterka
11. sep 2008

Ahojte babulky 🙂

Co to vidim,lenka ty si este tehula?Nechce sa lukaskovi von,aj napriek vsetkym opatreniem ,co si planovala 😉 ?
Tak stych dokladov mam uz jeden velky gulas,co treba 😠 ja tu niesom zahlasena pred 2006,to si musim vybavit toto aufenthaltsbestatigung?zaujimave,ze ked mi stahovali dane s vyplaty a pod. ,nic take nepoterbovali 😠
myslela som ,ze meldetzettel staci 😒

Aj ja som to stoho pochopila tak,ze ak si nahlasena pre 2006 staci ti meldetzettel...aj ked logika mi unikla,preco nam po 2006 treba este iny dokoment 😕 ?

Inak ako sa citis,aky je to pocit byt v 39tt 😕 mna vcera cely den bolelo brucho ako po brusakoch,a krize,ale to je asi tym ze drobcek rastie,tak mi muzik zakazal robit aj to malo co robim 😀 tak teraz uz fakt nic nerobim 😔

miriam25
11. sep 2008

lenka pav. aj ja by som to tak pochopila... Baby tehulky a co si robite take starosti??? Ja som prisla len do poistovne, ked som tam bola zaniest MKP untersuchungen od gynekologa a tam mi pan hned dal papiere, co mam vyplnit a napisal mi aj presne, co kde mam kedy poslat. A v nemocnici mi tiez dali nejake pepiere, tie pre finanzamt mi tam dali (ale ja som ich uz mala doma) a tiez mi povedali, ze co a ako. len sa mi to zdalo cele pritiehnute za vlasy, ze niekolko minut na to,ako ma previezli na izbu prisla sestricka (alebo hebamme??) a velkou horou papierov, rychlostou blesku mi povedala, co na co je, ze som si to ani nestihla zapamatat a ku koncu, vsetko jasne??? mala som sto chuti jej povedat, nie este raz a pomalsie, ale potom ona este dodala, ze ak mi nieco nebude jasne, mozem sa prist hocikedy opytat. A ked maly spal, tak som tie papiere postupne vyplnala a pytala sa. Takze neviem, preco si zbytocne lamete hlavicky nad tymto, ved do nemocnice potrebujete len seba s bruskom, aby sa babo narodilo. To je to najdolezitejsie. No a potom este nie je zly MKP mat pri sebe. Vsetko ostatne sa da vybavit aj neskor alebo na druhy den, ked otecko prinesie potrebne dokumenty.
A ja som si vsetko po porode obehavala s drahym, ja som sa citila fajn, teda asi tak, ako posledne dni tehotenstva, nemohla som rychlo chodit,kedze ma zasivali, tak som mala blby pocit, ale aj tak to neslo ist rychlo, ale odkedy sme boli doma, som bola v pohode. Aj v nemocnici vlastne. Len som viac oddychovala, lezala som vedla maleho a divala sa na ten zazrak, ale upratala, navarila, vsetko som postihala. Takze tehulky, vidite, aj takto sa to da 😉

maya01
11. sep 2008

Miri,u teba to bolo asi trosku ine...lebo mas manzela rakusana a tam to ide nejaksik automaticky...ale ked su obidvaja rodicia cudzinci,treba toh opodstatne viacej.
Ja vam tiez neboradim,u nas vsetko vybavil muzik a islo to raz dva.
Lenka tu poslednu vetu som aj ja tak isto pochopila,ako ostatne kocky... 😉
Ozaj vcera mi poslal Estell fotku maleho,teda riadny macko...som zvedava na neho live.
Ty to mas uz tiez pred dverami...potom daj vediet,ked sa to zacne... 😉

lenka.pav
11. sep 2008

jasterka, to vies, ze som este kinderko. malemu sa nechce von, ale davam mu este tyzden 😀 . este mam jedno okno neumyte, caj pijem poctivo (uz liter denne), homeo mi vcera poslal svagrina zo slovenska (robi v lekarni) amanzel ma teraz 4 dni volna.... takze sa snazim. aj ked nemozem porodit skor ako moja sestra - zakazala mi to 😀 😀 😀 . chuda, ma v piatok termin a stale sa nic nedeje 😒 . citim sa ako to zodpoveda mojmu stavu - velka, tucna, neobratna, ale inak vsetko ok, ziadne bolesti, nic.
ten doklad treba podla nejakeho zakona, ktory nadobudol platnost po 1.1.2006, preto to treba, aj ked tiez nechapem, ze preco (chcu si byt isti, ze zijes tu a nie na slovensku)...proste, urady. ak sa stretneme este do mojho porodu (alebo tvojho), tak ti to vsetko vysvetlim, co a kam, zacinam v tom mat totiz pomaly jasno 😉
miriam, my si s tym musime lamat hlavu, lebo my mame slovakov muzov a v tom je ten zasadny rozdiel. preto potrebujeme aj omnoho viac tlaciv. skoda, ale je to tak 😉

jasterka
11. sep 2008

Miriam,ty si mozno ani neuvedomujes ake si mala stastie,aj ohladne porodu,aj to ze ti islo vsetko ako po masle...
ale Vieden je velka,uradov je tu plno,nepotrebujem aby nas stymi drobcekmi hned po porode niekam nahanali,s bezirku do bezirku...manzel nevie dobre po nemecky,urcite nie tieto uradnicke terminologie,ktomu chodi do roboty a volno mu nedaju anikoho tu nemame,ziednu rodinu na varovanie,takze je vzdy lepsie byt nachystana a o krok vpredu...takze preto tolke starosti 😉

lenka.pav
11. sep 2008

a dakujem vam vsetkym za pomoc pri rozuzleni toho prispevku 😉

miriam25
11. sep 2008

mayi, mas pravdu, ze to bude asi tym, ze drahy je rakusan, len si neviem predstavit, ze ked pride zena do nemocnice a babo je uz na svete, ze by ju poslali domov, lebo nema vsetky papiere, co maju napisane, ze ma mat... zda sa mi to postavene na hlavu. Po porode za nou aj tak pridu a budu vsetko pytat, co im este chyba a muzik uz moze vela vybavit. A co nie, tak podla mna sa to da vzdy nejak inak urobit, ze prizmuria oci... neviem, myslim, ze ked vezmete so sebou sobacny list prelozeny do nemciny, meldetzetel, MPK, tak by im to malo stacit.
Boze, ja ked si spomeniem, ako sme sli do nemocnice, v tom aute, kazdy jeden hrbolcek na ceste som citila, drahy zaparkoval na autobusovej zastavke, na kusok papiera napisal, ze rodim, hodil to pod okno a asi 3 hodiny potom, ked uz som drzala maleho na rukach som si na auto spomenula a poslala draheho, aby siel preparkovat na parkovisko, no uzas... ono totiz parkovisko je daleko, keby som mala ist peso odtial, neviem ako dlho by nam to trvalo 😀

jasterka
11. sep 2008

Teda Leni, ty to myslis stymi metodami proti prenasaniu dost vazne 😀 to si tvoj manzel zobral extra volno?😀
tak tomu nedavam moc sancu,ze by sme sa do tvojho porodu videli,radsej mi to napis,ako to je stymi papierovackami 🙂a ako casto chodis teraz do nemocky,ci mas prist az v den porodu?

Inak odkedy pijes ten cajik?odkedy sa moze pit? ani ja nechcem prenasat ☹

lenka.pav
11. sep 2008

jasterka, moze sa pit tusim od 35tt, ale najskor tyzden len jedna salka, dalsi tyzden uz dve a potom tri a potom uz neobmedzene. ak aj neporodim skor, aspon by to malo byt lahsie...extra volno si muz nevzal 😀 , ale mal mat tri dni volna a dnes v robote mal mensiu koliziu na ceste, tak povedal, ze ani dnes nejazdi. trosku ho boli ruka 😒 . hlavne, ze sa mu nic horsie nestalo. skusim tie papierovacky a Behoerdewege napisat na papier a poslem ti IP - len neslubujem kedy...som totiz riadne leniva 😉 . do nemocky uz nemusim, tak uz len cakat, kedy to pride. teda, 19.9. mam sono, ale to by som uz rada mala porod za sebou 😀 😀 😀

lenka.pav
11. sep 2008

maya, pozdravujem estell 😵

miriam25
11. sep 2008

neboj lenka, malinky si vyberie pre seba najvhodnejsi termin 😉

jasterka
11. sep 2008

Leni,budem ti vdacna ako to spises a posles mi to,nemusi to byt hned,dam to aj Silvike,urite nam to pomoze,lebo sme vsetky v rovnakej situacii 🙂

Zajtra a v sobotu ideme na ten parovy kurz, tak som zvedava,co nam povedia a co nas naucia 🙂

lenka.pav
11. sep 2008

jasterka, posli mi na teba a prip. aj na silvi mailovu adresu cez IP, poslem vam to tam ako dokument vo worde, uz som to napisala 😉 . ostatne tehule, ak mate zaujem, napiste tiez 😉
miri, viem, len sa ho uz neviem dockat 😉

miriam25
11. sep 2008

leni, to ti verim, to je normalne 😉 horsie by bolo, keby si sa nanho netesila... Aj take pripady sa stavaju.

jaj baby, dnes som citala, ze dievca v kosiciach tajilo tehotenstvo a po porode zahodilo babo do kosa na pradlo... hroza... ako moze nieco taketo niekto urobit??? ja by som jej ruky odtala... chuda babo, uz je v nebicku ☹ taketo veci ma dokazu totalne rozculit... ale aj zarmutit...

lieska
11. sep 2008

Leni, ja by som ta tiez poprosila o poslanie vysledkov tvojich resersi! 😀 Poslem mail do tvojej IP.

Inak ja som dala na papier prave tie moje studie ohladom priprav na porod a vseliakych alternativnych metod (co som tu vcera spominala), tak to sem idem capnut a mozme porovnavat...

lieska
11. sep 2008

Od 34 tt

1. Ostružina malinová
3-4 hrnčeky denne pijeme nezávisle od tehotenskej zmesi, alebo tehotenskú zmes v pomere 1:1 zmiešame s ostružinou.

2. Tehotenská zmes (Schwangerschaftstee)
celé tehotenstvo odporúča -x 3 denne hrnček čaju v zložení:
• ostružina malinová (malinový list)
• žihľava (kopřiva dvoudomá)
• alchemilka žltozelená (kontryhel žlutozelený)
• ľubovník bodkovaný (třezalka tečkovaná)
• medovka lekárska (meduňka lékařská)
• myší chvost obyčajný (řebříček obecný)
• praslička roľná (přeslička rolní)
(jedna šálka = 1 kopcovitá čajová lyžička a 125 ml vriacej vody, 10 min stáť, piť vlažné, po dúškoch)

3. Ľanové semiačka
denne jednu PL rozdrvených alebo pomletych semiačok ľanu - (pomáha pravidelnej stolici, zvyšuje produkciu hlienu v pošve, pri ich konzumacii treba poriadne piť, aby nevyvolali zápchu)

4. Masáž hrádze

5. Pripadne aj príprava prsníkov

Od 36 tt

1. Homeopatiká

Arnica montana 9CH
na otvaranie krcka maternice, pre dobru funkciu svalov a ciev, prevencia vzniku krvacania, na lepsie hojenie ran, proti opuchu a tromboembolii
Davkovanie: 5 granul denne (niekde pisu aj 14 dni pred porodom)

Gelsemium sempervirens 15CH
Strach a uzkost pred porodom (preventivne)
Davkovanie: 5 granul akonahle zacnu obavy z porodu

Ked zu som pri homeopatikach este info o tych, ktore by sa mali uzivat pocas porodu:

Caulophyllum thalictroides 5CH
Uvolnuje svalovinu krcka maternice ako aj prudke a neucinne krcovite bolestive stahy, zmiernuje bolesti vyzarujuce do slabin a stehien
Davkovanie: pri nastupe porodnej cinnosti 5 granul kazdych 30 minut, po odteceni plodovej vody 5 granul kazdych 10-15 minut striedat s Actaea racemosa 5CH

Actaea racemosa 5CH
Silne nepravidelne porodne bolesti, spazmus (=krce?) krcka maternice, bolesti vystrelujuce do stehien
Davkovanie: pri nastupe porodnej cinnosti 5 granul kazdych 30 minut, po odteceni plodovej vody 5 granul kazdych 10-15 minut striedat s Caulophyllum thalictroides 5CH

2. Kümmeltee
2 salky vody na 2 zarovnane cajove lyzicky kminu, 10 minut nechat povarit

3. Akupunktura
1 krat tyzdenne po 20 minut (znamy, lekar-akupunkturista mi to vsak neodporucal)

Od 38 tt

Heublumendampfsitzbad
- na pripravu hradze na porod (podobne ako masaz hradze zvysuje jej elasticitu). Kamoska to robi a nevie si to vynachvalit, vraj ucinok je mozny vidiet zu po prvom kupeli!! Aj na nete som toho pocitala dost vela pozitivneho!
- niekde som nasla udaj, ze raz tyzdenne, inde odporucaju az 2-3 tyzdenne

maya01
11. sep 2008

Wau Lieska to je dobre...musim si to vytlacit a odlozit na neskor...dobre rady...mam tu jednu kolegynku tehotnu este len v nejakom 11tt.,tak jej to dam...urcte sa potesi... 😉

jasterka
11. sep 2008

Lieska 🙂 super,vidiet ze sa na "predmaterskej" nudis 😀 mi sa ostatne tehulky sa tesime,ze si to tak spisala 😉

lieska
11. sep 2008

Mayi, Jasterka... v pohode, som rada, ak vam to pomoze!
A Jasterka ano... tak trocha sa nudkam! 😀 Ale nie, nejak som sa do toho pustila, lebo fakt sa uz nejak zacinam psychicky viac pripravovat na porod a co sa tu aj stretavam s tehulkami, tak furt o tom istom tocime, tak som si vzdy nieco pridala, na co sa musim pozriet no a vysiel mi takyto strucny prehladik! 😅

Leni, diky moc este raz za ten tvoj dokument!!! Ta tvoja svagrinka ti poslala tie homeo co mam aj ja na zozname alebo aj nieco ine? Napis aj to dozovanie (5CH, 9CH, 15 CH,.....) aj ako ti to poradila davkovat!

lieska
11. sep 2008

A este baby maly reportik ohladom zasielkovych obchodov...
V nedelu som si objednavala nejake vecicky aj z Baby Butt aj z Baby Walz. Vcera mi z Baby Walzu prisiel madrac (nakoniec som sa predsa len rozhodla pre antialergicky) a dnes zostatok. Z Baby Butt mi sice prisiel v utorok email, ze zasielka je na ceste, ale zatial nic, minule to trvalo tyzden, lebo Baby Butt to posiela postou a Baby Walz Hermes-om, pricom Versandkosten su rovnake u oboch 4.95 EUR.
Ako som to tak ale porovnavala, Baby Walz ma o malilinko vyssie ceny, ale aj o malicko sirsi sortiment. V prospech Baby Butt ale hovori to, ze mi vzdy so zasielkou poslali aj gratis darcek...taky frote uteracik pre hosti.

Ak teda potrebujete nieco super rychlo, tak asi Baby Walz, inak je to v podstate jedno!

jasterka
11. sep 2008

Lieska mne sa strasne vela veci pacilo s Babywalz katalogu,ale nazivo v obchode ma to vobec neocarilo,alebo som sa vzdy nechala znechutit neochotou predavacov 😒 Ako si spokojna s tym co ti poslali,s kvalitou vyrobkou?lebo ani vela veci ,co su v katologu na predajni nemali...mne sa velmi paci himmel a nest od macka pu 😅 tak rozmyslam ,ze to risknem a objednam,alebo maju taku dlhu nest,zelenu co aj hraje,kvici a pod...ani tu nemali,lebo ja asi nebude kupovat prikrivkua a vankusik,teda cely set,chcem male navyknut na schlafsack,tak uvazujem ,ze kopim len nesty a himmel 🙂

a este maly dotaz,ako na ten sitzbad? 😕 my nemame vanu ☹ a taky velky lavor na moj zadok asi uz nenajdem 😝 😀

lieska
11. sep 2008

Jasterka, zatial neviem ako budem spokojna. Madrac je Julius Zollner, znacka sama o sebe, tak to by malo byt ok. A potom som objednavala take vtakovinky...plienky, "predlzovacky na podprdu" (take tie nastavce, lebo sa nejak rozsirujem (to uz pred tehu) a vsetky podprdy ma tlacia na tom obvode pod prsiami, hracky synovcovi...nic take extra na zaklade coho by som to mohla nejak adekvatne porovnat.

Inak ak si nieco objednas a nebude sa ti to pacit, kludne im to do 14 dni mozes poslat spat. Ja som to tak spravila pri Baby Butt, uplne v pohode. Inak ja som kupovala baldachyn a hniezdo z Baby Butt, este davno. Bola to suprava baldachyn + hniezdo + obliecka na paplonik + obliecka na vankusik a za super cenu, 39,90 EUR (aj ked obliecky este nevyuzijem). Farba taka maslova, univerzalna, motiv nejaki mackovia! Ak ta to bude zaujimat mrknem to na nete a poslem link.

Ten Sitzbad vraj je najlepsi ak si najdes nejaky taky lavorik alebo hrniec alebo nadobu, ktoru strcis do zachoda a tak si do toho sadnes. Vraj to je najpohodlnejsi sposob! Ja tiez este neviem ako to budem praktizovat...ze by som uz serblicek kupila malemu a hned ho aj otestovala? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre