Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
18. sep 2008

ahojte kocky, tak som si vas uz precitala 😉

mayi, ja som si nechcela az tak privstat, ale samko siel vcera spinkat uz o 6 vecer, tak som sa obavala, ze dnes o 6 rano uz bude hore a nebudem mat potom cas sa aspon trosku namalovat... no a kedze drahy odchadzal z domu o 5, tak som ho poprosila, aby ma zobudil, lebo keby som si nastavila budik, automaticky by zobudil aj samka.

no cesta bola dlha a unavna, oci a hlava ma strasne boleli, som si musela dat brufen, ked som prisla, teraz je to uz ok. prisla som asi pred hodinou, myslela som si, ze pridem ovela skor, ale tie stavby, ktore sme boli obzerat boli tak daleko od seba, sme cestovali tam a tam a tam, vsade nejaky cas pobudli, bolo fajn, ale stacilo.
Bohuzial som sa ohladom nasho odchodu na slovensko nedozvedela nic novev utorok buduci tyzden idem sama autom do blavy vyzdvihnut nasu licenciu a potom budeme cakat na peniaze. Takze neviem, ako dlho toto bude trvat. Mozno daju nejaku zalohu uz za dva tyzdne, aby sme vobec mohli zacat a my sa budeme hned stahovat, naozaj neviem.

mayi, nasi susedia maju trojmesacneho chlapceka a ten je taky rozkosnyyyy 😵 😵 😵 prijala by som, ale este musime pockat. raz som bola so susedou s nou u jej gynekologa, ma poprosila, ci by som jej postrazila maleho, kym bude vnutri, ale poviem vam... tych 15 minut sa mi zdalo ako cela vecnost. Jej maly nechcel lezat v kociku, len aby ho clovek nosil na rukach, inak reval ako pavian, tak som posadila samka do jeho kociku, nech sa tam hra a drzala som Luca na rukach. Samka moje vselijake opicky, ktorymi som sa ho snazila zabavat bavili necelych 5 minut a potom zacal strasne revat. Tak Luca do kocika, samko von, Luca place, samko na zem, Luca na ruky, samko, nieeee, nevstavaj, padnes, nemozem ta drzat, drzim lucu, no jednoducho, obdivujem maminy, ktore maju dve deti hned po sebe, ako to zvladaju, lebo mne naozaj stacilo tych 15 minit...uuuffff 😅

silvia2406
18. sep 2008

maya, tfuj tfuj tfuj, nech vam vsetko pekne vyjde 😉 drzim palceky 🙂

maya01
18. sep 2008

Silvi,dakujem... 😉

Miri,no co cestovatelka...ti verim,ze si totalne kaputt.
No ale ako citam,tak je to u vas uz na spadnutie.
Dufam,ze pokial sa my odstahujeme sa este v Nr. stretneme.

wienika
18. sep 2008

ahojte maminky a tehulky.....

tak ste toho zasa vela popisali, ze som uz aj zabudla co bolo na zaciatku...

lieska, k tej epi....esteze mame vroni, ktora vie vsetko, my by sme jej mali platit za informacie..... 😉
ja len viem, ze som si nohy vobec necitila, oni mi ich museli drzat, inac sa mi rozcapili ako zaba.....to bola dost sranda..... kazdopadne, ja som stastna, ze som rodila tak ako som rodila a ak to bude mozne, ked by som bola este raz tehu, tak znova takto.
a super, ze uz mas babo otocene, neboj, ostane uz tak..... 🙂

tina, super, ze ti leni tak krasne papa, musim sa pochvalit, ze aj lee zacalo chutit, ale zatial len v jasliach....doma cez vikendy je to biednejsie.....

maya, no vidis, inac samko by urcite potreboval surodenca....inac aj ja som dnes bola s kamoskou, ktora ma cerstve babatko a ked som ho drzala na rukach, tiez ma chytil taky zvlastny pocit.......ale hned som ho odohnala....
ale asi aj preto, ze lea prvy krat ziarlila.....ked ma videla s tym babom, keby ste videli ten jej sokovany vyraz tvare....potom plakala a natahovala sa ku mne......zlata.....

tak ste pekne opisali to stretko, snad nam to nabuduce vsetkym vyjde, kengurky uz s prazdnymi bruskami, ale zato s drobcami v kocikoch.....a musi prist aj vroni s jej zizalkou, s nimi musi byt sranda.....vroni, prides nabuduce aj ty, ze?

twix, ja som mala tiez bolesti pod rebrom, pravym, ale po porode to preslo....a tiez som moc necvicila, som bola hnida obecna....zato po porode som bola ,,brav,,....cvicila som poctivo pilates...z coborkou 😀
dik za info ohladne mlieka, tiez som pocula, ze kravske sa moze davat od roka,ale zatial mi je pohodlnejsie to robit takto, nastastie az tak drahe nie je, cize sa to da. a hlavne, kym lea este nepapa vsetko to co by mala, tak aspon mam istotu, ze v tom mlieku ma kopec inych vitaminov...lebo ja do nej syr alebo jogurt moc nenapracem.....

ozaj twix, ronnda a tina, date detom na zimu aj overal? rozmyslam, ci mam kupit.....vcera sme jej kupili zatial zimnu bundu, lebo ked sedi v kociku, a je prikryta, tak to nevadi, nie? zatial este ani nechodi, tak neviem....asi ked budu nejake snehy a bude uz sama behat jej kupim....

ozaj a co jej mam kupit na nohy? zatial ma tie kozene papucky stale, aj v kociku, ale ked mi zacne chodit, ake mam kupit? viem, ze ste to tu uz preberali,ale nechce sa mi to hladat....dakujeeeem

lenkapav, gratulujem k neterke a dufam, ze uz coskoro budeme gratulovat tebe k babatku.....
a druha lenka je este doma alebo uz to ma za sebou?

dobre dievcata, idem si lahnut a prajem vam pekny vecer.....papa

wienika
18. sep 2008

miri, tak to si mala dobru fusku 😝 ......ale zvladla si.....muselo to dobre vyzerat, dve revuce deticky...a jedna zufala matka.... 😀

maya01
19. sep 2008

Dobre ranko,

Wienika,no ja by som jej na tvojom mieste uz kupila normalne topanocky...a akej znacky...no je ich vela dobrych... Elefanten,mne sa osvedcili aj Geox...a teraz ma uz ziadne ine nenapadnu... 😅 Takto hned z rana... 😉 Ale ved baby pridaju este svoje postrehy.

Dnes konecne piatok a vikend pred nami... 🙂
Idem nieco porobit.

Zatial paaaa.

ronnda
19. sep 2008

ahoj holky,
ja vas ted dost zanedbavam... ale myslim na vas, hlavne tehulky, uz se vam to vsem blizi!

wienika - zrovna vcera jsem nad tim overalem taky premyslela. ja jsem koupila bundu a takove mansestrove kalhoty vevnitr jeste podsite, takze dost teple, a kdyz ma pod tim jeste puncochace...pak mam jeste takove hodne teple kalhoty, tak overal asi kupovat nebudu.
boty mame elefanten, meli jsme sandalky na leto, uz jsou totalne znicene, ale byli jsme spokojeni, tak ted ma na podzim zase elefanten a pak koupime i zimni boty.
jeste jsem premyslela, jestli budu malou davat v zime jeste do fusaku? asi jo, jen nevim, jestli se do nej jeste vejde, asi budeme muset poridit fusak k buggy.
a vcera jsem si na tebe vzpomnela - byla jsem u staatsoper, tedy naproti v steakhouse 😉

mayi - o teto skolce jsem zatim taky neslyslea, u nas v bez. nejsou.

vsechny moc zdravim, snazim se vas vzdycky docist, abych byla v obraze, moc se opatrujte a preji vsem pekny vikend.

lenkaw
19. sep 2008

Dobre ranko maminky a tehulky,
ako sa mate?to nas caka zasa uprsany vikend :o(
To bude asi nas posledny vikend vo dvojici, v pondelok mam ist do nemocnice, asi mi tam spravia CTG a uvidime, ale ak nic tak ma urcite poslu este domou. Kolko nechavaju tu prenasat, viete? ale snad sa krpcek uz ozve, vcera som mala na male. Vzdy vecer mi zacne hrooozne tvrdnut brusko.

Maya: tak ty budes cestovat z 23. Bez. do 2. do prace? ja som tak jazdila zasa z 2. do 23., sranda.

Lenka.pav: si este 2v1???

maya01
19. sep 2008

Ronnda,ja som davala Samka tiez do fusaku ked mal 1,5 r. a zmestil sa v pohode....On velmi malo behal ked bola zima,radsej sa vyhrieval v kociku...sa mu nechcelo moc behat.

Leni,no bude to zabijak...som si pozerala,ze cesta mi potrva skoro 45min. 😖 No ale co uz narobim...
Autom je to nejakych 20min.lenze zase nemozem vediet,ze ako a kde sa dostanem do zapchy...
A kde si robila v 23.?
Ved ty uz mas za par dni termin...a uz mate aj meno vybrane?

lenkaw
19. sep 2008

maya: no ja som tiez najprv jazdila u bahnom a musela som prestupovat na bus, a to mi fakt trvalo 45 min. ale potom som jazdila uz len autom a za 15-20 min. som bola v robote, tak to bolo lepsie. Robila som na Oberlaaer Straße.
V nedelu mame termin, tak budeme cakat ci sa ozve sam. Meno uz mame, ale este sme ho nikomu nepovedali, ani dedkovi s babkou, bude to prekvapko ;o))) dufam ze mile.

miriam25
19. sep 2008

Ahojte, aby som nezabudla polovicu toho, co som chcela napisat, tak hned zacnem s tym, aj ked mam pocit, ze som uz aj tak polovicu zabudla 😅

My sme mali prve topanocky super fit a bola som s nimi naozaj moc spokojna. Je to tiez jedna z tych dobrych znaciek 😉

Overal som kupila tento tyzden, tusim v pondelok nasla som jeden peknucky, stal len 14eur!!! Ale je naozaj super teplucky. Som ho skusala na samkovi, je mu malinko vacsi, ale ratam s tym, ze zima bude dlha a on bude este rast, takze staci, ked len nejakych 5cm podrastie a bude mu uz akurat. Musim ale povedat, ze sa v nom netopi, takze je naozaj len malinko vacsi.
Fusak som uz okukovala v skrini, myslim, ze bude dobry aj tento rok, samozrejme, ze v nom samko nebude lezat ako minulu zimu, ale da sa prestavit tak, aby na nom sedel a nozicky mal pekne v teplucku zabalene.
Neviem, ci mi bude samko sediet v kociku v zime alebo bude chciet behat, aj preto som kupila ten overal, ono zasa nechcem, aby stale len sedel v kociku, takze ked pojdeme len na chvilu sem pred dom von, overal bude super.
Inak my ked niekam ideme na prechadzku, tak samko spokojne sedi v kociku, takze toho sa nebojim, ze by chcel behat, to len ked ideme k svokrovcom alebo sem pred dom, vtedy ho nechavam, aby sa vyblaznil.

ja som bola leniva cvicit po porode a doteraz som sa k tomu neodhodlala, ale (teraz to neberte tak, ze sa chvalim), ani som to nepotrebovala, ja som uz takmer na svojej povodnej vahe, este mam jedno kilo navyse... Ale ja uz nechcem ani to zhodit, mne idu tie kila same dolu... 😅
Viem, si poviete, ze som stastny clovek, ale zasa az taka sranda to nie je, ked stale nieco jem a stale chudnem, pre tehotenstvom som mala 44kg (asi mesiac pred otehotnenim) a pri mojej vyske 160cm je 43kg uz podvaha. Tehotenstvo ma mozno zachranilo pred podvahou, ale teraz sa k nej uz nebezpecne blizim, som sa predvcerom vecer vazila a mala som 46kg, takze predpokladam, ze keby som sa rano postavila na vahu, mala by som 45kg a uz teraz sa zacinam bat, ze schudnem este viac ☹

miriam25
19. sep 2008

mayi no ako s bytom? uz vies nieco nove? znie to naozaj super s tym dvorom aj to, ze mate naokoli parky, naozaj super 😉

maya01
19. sep 2008

Leni,ani nam neprezradis... 😉 Ale ved o par dni sa to tak ci tak dozvieme... 🙂

Miri,este nic neviem...Manzelik ho ide pozriet az poobede...ale mne sa na fotkach veeeelmi pacil,uplne nova kuchyna,podlahy,vymalovany,cisty...takze nie je o com...no ale pockam este na to,aky dojem spravi na manzela. V kazdom pripade dam vediet co a ako. 😉

lyziarka
19. sep 2008

ahojte

no Kristiankovi hnacky uz presli, zase mu chuti papat, no s odkojenim zatial nic-moc. Hlavne v noci sa teraz nechce utisit cajikom ako doteraz, ale chce iba ku mne. Tak to pripisujem zubkom. Rucicky si ide uz skoro zjest a stale nic nevidim, a to trva uz niekolko tyzdnov.
No my sme mali (a este stale mame) prve riadne topanocky od Geox, velmi dobre. Teraz budem musiet kupit uz väcsie, neviem, ci kupit jesenne aj zimusne alebo hned nejake teplejsie, ktore moze nosit aj teraz. Tusim v Deichman maju aj Elefanten vsak? pojdem sa tam pozriet, co maju.
My sme dostali este minule Vianoce taky sustiakovy overal pre neho, samozrejme vlani bol velky, zrovna vcera som mu ho skusala, tak mu je teraz akurat dobry, este mozem aj trosku zahnut, takze celu zimu bude dobry. A som rozmyslala, na rukach aj na nohach su na nom take neviem ako to nazvat zalozky, ktore sa daju prehnut ako ochrana pred snehom, prosim vas, tie na nohach, to sa dava cez topanky??? ja som nad tym rozmyslala, ved ked mu to dam cez topanky, tak tou latkou by chodil po zemi? Nejak som vobec nepochopila zmysel toho na nohach, na rukach v pohode, moze byt ako nahrada za rukavice ale dolu?
Ja tiez dufam, ze v zime vydrzi viac sediet v kociku. Presne som aj na fusak pozerala, ale kedze on uz iba sedi v kociku (nelezi) a dam tam ten fusak (taky klasicky pre babätka), tak nebudem moct Kristiana zapnut bezpecnostnymi pasmi. Takze takyto fusak je uz asi teraz nepouzitelny co? Existuju nejake ine s otvormi, cez ktore sa daju pretiahnut tie pasy? Vobec netusim.
Rukavice vobec nechce mat na rukach, stahuje si ich, takze z prechadzky mal tieto dni ladove rucicky, i ked vsade je teply, nababuseny. Ani to neviem, ako vyriesim.
Tak idem nachystat nejaky obed kym spinka.

jasterka
19. sep 2008

Ahojte babulky,ja som s tohto pocasia nestastna ☹ je mi taka zima,neviem sa zohriat,to do takeho necasu sa mi narodi to moje drobatko... 😖 teda nieze by som nevedela,ze sa mi narodi novembrovciatko,ale v lete som si tu zimu nevedela predstavit...

Lenka.w-tak ty si este kinderko,ja uz som verila,ze mas malinkeho u seba,ked si sa dlhsie neozvala...urcite je to zvlastny pocit ocakavania,kedy to bude...uz zachvilku ho budes tulit k sebe 😉 drzte sa.

lenka.pav-aj na teba myslim,ako sa mas,pockal maly na ocka? 😉

jasterka
19. sep 2008

Lyziarka-super,ze ste ti hnacky tak rychlo zvladli 🙂

Wienika-malej na tych fotkach co si pridala tak svietia sibalsky ocka,ked zacne poriadne chodit,mas sa za nou nabehat,vyzera plna energie 😉 lieska mala pravdu,ta fotka kde sfukavate sviecku je za 100bodou 😀 ako ma Lea ten cumel...co by fukala,ved ma na to rodicou 😉 ....a ta torta,mnam...ta vyzera chutne 🙂

Maya-drzim palce z bytikom,nedavno sme boli v 23,a velmi sa nam tam pacilo,teda v tej casti,co sme videli... 🙂

lenka.pav
19. sep 2008

ahojte. tak nas drobec sa teda vobec neponahla na svet 😉 . ale uz som to vzdala, nech si pride, ked chce on. na tatika pockal, tak ma cas do utorka - dovtedy ma drahy volno. na sone nas milo prekvapili, maly vazi 3725 g a vraj by uz nemal moc pribrat do terminu. som cakala 4 kila, takze som ozaj spokojna a uz nemam az take nervy z porodu. a doktor povedal, ze to uz moze kazdu chvilku prist. ak to do stredy nepride, mam prist na ctg a potom sa uvidi. myslim, ze tu nechavaju prenasat max. tyzden a pol, takych 10 dni.

maya01
19. sep 2008

Leni,tak malinky si dava na cas...neboj raz sa narodit musi a on si vyberie urcite ten spravny cas pre neho...ci uz to bude pred alebo po termine... no teda vahu ma peknu...maly macko to bude... 🙂

wienika
19. sep 2008

ahojte kocky,
teraz mam par minut, kym pojdem do prace...ale este pred tym musim pripravit dieta na vecernu idylku.....

takze ja mam od dnes dve deti ...manzel ochorel, takze musim obskakovat aj jeho.....cajiky, lieky, papanie.....vsak to poznate ked je chlap chory....... 😉

ronnda, ja tiez uvazujem nad tym fusakom, ale presne ako pise lyziarka, musela by som dat taky s dierami na pasy.....ten z minuleho roka je sice super, ale nie do buggy 😒
a tie elefanten sa kde daju kupit? niekto spominal deichman.....ja ani neviem ako vyzeraju..ale akonahle zacne chodit, tak jej pojdem hned kupit.

lyziarka, super, ze ste uz zdravucki...a ze maly pekne papka.....

jasterka, na tu zimu si zvyknes, aj mne je teraz stale zima, prislo to v podstate tak nahle, z jedneho dna na druhy. zachvilu ti uz bude fajn...hlavne neprechladni......
co sa tyka tej fotky, lea bola uz strasne unavena, cely cas mrncala a kym sa sla sfukavat sviecka, uz to bolo s nou na nevydrzanie. tak sme jej dali dudel a rychlo to sfukli, aby ta torticka neostala niekde na zemi, lebo lea ked sa jeduje, vsetkym trieska a vsetko okolo seba zhadzuje...a mna facka.....a skriabe......no uplny anjelik, ze? 😀
inac ta torta bola fakt super....ja som neni vobec tortova, ale strasne mi chutila, lebo nebola kremova......

lenky a vy ste este stale 2 v 1 ? ja stale cakam, kedy sa oddelite? tak ako ronnda, aj ja na vas vsetky tehulky stale

jasterka
19. sep 2008

Lenka.pav=-)-evidentne nech robime co sa da,nase deticky pridu az im to bude pasovat,ak ich teda lekari neposuria 😖 ....drobec asi citi tu zimu,co tu je, tak sa mu velmi nechce z teplucka,a ani sa mu necudujem.
🙂

bejby29
19. sep 2008

Caute kocky, ja tiez zhanam fusaky, maju perfektne v Dohnal aj s dierami na traky za 125 Eur.. Maju kozusinu a na povrchu su potiahnute nepremokavou latkou teflon.. Ja takisto zhanam, tento sa mi velmi pacil, je hruby, kvalitny a vyzera byt az do -20.. Takze ak nezozeniem v Spanielsku tak urcite beriem tento (ak este ho budu mat).
Inakl, este som nepogratulovala Lenke, vsetko dobre tetuska 😀

miriam25
19. sep 2008

ahojte babulky, tak malinky uz spinka, veliky este nie je z prace doma, tak som sem za vami prisla....
klasika, kym si vsetko precitam, co ste popisali, tak zabudnem, co som komu chcela napisat 😝 tak idem citat este raz 😉

mayi, ako s tym bytom? uz by mala byt manzelova prehliadka absolvovana, nie? tak napis, som zvedava a urcite nie som sama 😉

lyziarka, super, ze mate hnacky za sebou 😉 tie zalozky na overale, neviem, podla mna je to len na to, ked dieta sedi v kociku, aby si to prehla (zrejme cez topanocky alebo cez nozicky, ak ziadne topanocky nema)... Ale to si len domyslam... samozrejme, ze tak nemoze behat po snehu napr., to by si to mohla prat kazdy den 😀 neviem, ja by som to bud vobec nepouzivala alebo len ked bude kristianko v kociku, aby mu bolo este teplejsie 😉

rukavice sme este nevytahovali, ale prave rozmyslam, ake opatrenia sa daju urobit, aby si ich malinky nestahoval sam dolu. Mozno by boli najlepsie take, ktore sa daju stiahnut na zapasti rucicky, cize ked ich dietatku das na ruku, stiahnes snurku okolo zapastia a potom si to uz hadam nestiahne. Prave som si spomenula, ze take jedny mame, tak snad to pomoze. Skus sa pozriet po obchodoch, ci nieco take nenajdes 😉

co sa tyka fusakov, tiez som uvazovala nad tym, ako ho potom v kociku zapasem, ale my mame 5 bodovy pasovy system s tym, ze to spodne sa mi da od snurky odmontovat, takze to mozem spravit tak, ze tie horne dva len zapnem do toho spodneho, ale spodny nebude na snurke z kocika. Sice zospodu nebude zapasany, ale ked tam bude ten velky fusak, nemyslim si, ze by sklzol dolu, okrem toho, som aj tak pri nom... A my mame pri nozickach tiez taku zabranu, takze mi nebude mat kam sklznut dolu... dufam, ze som to napisala slovensky 😉

jasterka, tiez som nad tou zimou uz dost uvazovala,ale ako pisala wienika, na to si zvyknes, to je len ten prvy dojem, kedze doteraz bolo pekne teplo. Ja napriklad milujem zimu, ked je vela snehu, ked vyjdem von a vdychnem ten cerstvy studeny vzduch, je to uplne iny vzduch ako v lete... samozrejme, cooho je vela, to nemusim, ked je strasne dlho zima, uz ju nechcem, lebo sa jej nasytim, alebo ked su nenormalne mrazy... brrr, to tiez nemusim... ja som hrozne uzimeny clovek a sice milujem zimu, ale ked sa poriadne obleciem, tak je to ok 😉

miriam25
19. sep 2008

tie elefanten su v deichmane, ci aj niekde inde neviem, ale v deichmane urcite 😉

my mame momentalne len take prechodne plne topanocky, ale uz asi nebudu dlho dobre, tak potom, ked uz budu male kupim zimne. Predpokladam, ze este tak mesiac nam vydrzia a potom pojdeme na nakup. Skor ani nechcem kupovat, aby som sa nahodou nesekla vo velkosti, ono predsa-len, bude mat pancusky, ponozky, tak mozno bude treba aj o dve cisla vacsie, ale bude dost zalezat od strihu, preto radsej pockam, detske topanocky nie su az taka lacna zalezitost, aby som si mohla dovolit kupovat nejake zbytocne 😒

lenky, aj ja na vas myslim, vzdy ked sa prihlasim pozeram, ci ste nieco napisali alebo nie, ono je to uz naozaj na spadnutie, ale aj to je pravda, ze v tomto pocasi je babatku lepsie v brusku ako vonku... ale tak zima este ani len nezacala, takze to je v podstate jedno 😉

miriam25
19. sep 2008

kde ste vsetky??? uz vikendujete, ze? mne by uz mal prist kazdu chvilu drahy domov, tak som zvedava, ci to bude do pol hodiny alebo nie. snad nemal nikde na ceste ziadne zdrzanie...

ak sa tu uz dnes neobjavim, tak vam vsetkym zelam krasny vikend a rodiacim kinderkam lahky a rychly porod a zdrave deturence!!!

lenka.pav
20. sep 2008

ahojte. vsetky asi vikendujete, vsak? my sme dnes chceli ist s drahym pozriet vystavu obrazov van gogha, ale tam bola takaaaaaaaaa rada...ved len hodinu by sme na listky cakali. tak sme sa na to vykaslali a pobehali sme kartnerstrasse. malemu sme kupili taku krasnu mencestrovu siltovku (asi skor pre paradu ako pre efekt) a este take teplucke makkucke topanocky z flisu, kedze sa tak ochladilo. dokopy to stalo 10 eur, ale radost mi to spravilo, akoby som nasla 100 eur 🙂 . prechadzali sme sa asi 3,5 hodiny a teraz som kaputt - vsetko ma boli. som zvedava, kedy a ci sa to uz u mna pohne 😉
prajem vam krasnu nedelu 😉

viedencanka
21. sep 2008

Caute baby,
mame sa dobre,ale nic nestiham.Cez tyzden len chodim po uradoch ako blazon,kazdy den nieco.Uplne uzasne je,ze teraz ked sme v EU,treba pre narodene babatko v Rakusku povolenie k pobytu a aby vam ho dali,dieta musi mat uz vlastny pas,bez toho to nejde.Bez povolenia k pobytu sa neda zaziadat o pridavky ani matersku,no radost.
Inak sa mame dobre,Linda rastie,uz sme boli na dvoch kontrolach,za tyzden pribrala pol kila,v podstate stale je hladna,ale inak je velmi dobrucka a Martinko sa od nej ani nepohne,stale ju bozkava.Cez tyzden sa snad dostanem k tomu,aby som vlozila fotky.
Aby som toho este nemala dost,v BA na ceste som kolesom vbehla do jamy,z protismeru mi totiz vybehol jeden blbec a musela som sa vyhnut,tak som kolesom vbehla do jamy na krajnici,mam ohnute cele koleso,minuly tyzden vo Viedni som dostala pokutu za parkovanie a predvcerom sa mi pokazil mobil...ale nerobim si starosti,teraz su to uz len malickosti,dolezite je ze sme vsetci zdravi a deticky su krasne a robia radost.
Majte sa krasne,tehulky drzim palce,aby vsetkym vsetko dobre dopadlo,mamicky s detickami opatrujte sa.

lenka.pav
21. sep 2008

ahoj viedencanka, som rada, ze si sa ozvala a ze ste zdravi. ale poviem ti, normalne si ma vyplasila kvoli tym behackam a papirovackam. ved dietatu nedaju pas bez slovenskeho rodneho listu a vybavenie rodneho listu trva aj tri mesiace. to mame ako zit tak dlho bez materskej??? 😕 😕 😕 A preco vlastne treba povolenie na pobyt, ked obaja rodicia tu pobyt maju? nechapem...
mam z toho normalne nervy.

silvia2406
21. sep 2008

ahojte babule 🙂
tak ako vikendujete?

lenka, tak si si dala peknu rozcvicku, to uz by maleho mohlo trosku popohnat. inak taketo male nakupy vedia spravit velku radost, urcite bude vas drobcek fesak 😵

viedencanka, aj mna si poriadne naplasila s tymi vybavovackami, ved to je odrzku. 😠 aj ked mna uz neprekvapi nic, nebudem sa rozculovat, lebo stres skodi babatku 😎
som rada, ze sa mate dobre a malinka pekne rastie, len tak dalej 😵 😵 😵

my sme dnes chceli ist k dunaju na red bull letecky den, ale v tomto pocasi ma presla akakolvek chut, aj ked som sa velmi tesila, no co uz, aspon si uzijem manzelika. ideme sa hodit pred telku a pekne si polenosime 🙂

vsetkym vam prajem pekny zvysok vikendu 🙂

twix
21. sep 2008

Ahojte!

my sme boli dnes rano v Haus des Meeres pozerat rybicky a ine zvieratka. malej sa pacilo. kedze to bolo nedaleko Kidscafe, tak som to tam chcela muzikovi ukazat. bohuzial maju v nedelu zatvorene ☹ skoda.
mna vcera skolila taka nadcha, ze som sa isla cely den ukychat k smrti a vysmrkala som asi 100 kapesnikov.
dnes je mi uz lepsie. mala mala v noci na piatok vysoke horucky, asi z tych zubkov, lebo par noci predtym preplakala a sliny jej tiekli az po zem. nastastie je uz zase dobre a aj jej uz vysli dva zubky a dalsie dva vyzeraju, ze kazdym dnom budu vonku.

viedencanka - to je fajn, ze ste zdravi a linduska tak pribera a robi vam uz teraz radost 🙂 tie vybavovacky musia byt hrozne, ale aj dost nezmyselne. ja som to nezazila, kedze mala ma rak. obcianstvo. tak drzim palce, nech natrafis aspon na milych uradnikov, ti zvyknu prizmurit ocko 🙂

wienika - topanocky som malej teraz kupila take na jesen elefantky u deichmanna. na zimu budem asi kupovat nejake zimne. minuly rok laura uz sedela v sportaku a kupili sme fusak quinny, aby pasoval aj kvoli tym pasom. kupila som jej aj kombinezu, ale mala ju asi len raz na sebe. obliekala som jej bundu a pancuzky s hrubymi ponoskami a na to presivane nohavice, uz ani neviem preco, sa mi to zdalo byt pohodlnejsie, nez ta kombineza. topanocky nemala, kedze nechodila a nohy mala zabalene vo fusaku, niekedy este aj v deke, ak bolo chladnejsie. rukavice si davala dole, tak bola zazipsovana az po krk vo fusaku (cize aj ruky) to jej nevadilo.
tento rok uz kombinezu nekupujem, v kociku bude asi babätko a mala na tom buggy boarde, ak si zvykne. ona uz do kocika nechce ani sadnut, robi strasny cirkus, ked ju tam idem dat, tak neviem, ci sa oplati kupovat ten pre dve deti, asi ani nie, uvidime casom.

lenkam prajem, nech sa im coskoro narodia zdrave babätka a nech maju obidve bezproblemovy porod 🙂

lenka.pav
21. sep 2008

ahojte, nieco pre tehule:
tu som nieco nasla ohladom vybavenia slovenskeho rodneho listu...to bude cakacia lehota...a bez toho nevybavime pas a bez pasu nebudu pridavky a materska...sila
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre