Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
2. okt 2008

ahojte, tak my sme mali hned zrana jedno prekvapko, prisla svokra, ale radsej ani nemusela prist, len ma poriadne zvozila ako male decko, az mi do placu bolo, ako si vobec moze dovolit po mne hentak hulakat, ani sa mi teraz o tom nechce pisat, jednoducho ma poriadne nastvala, takze dnesny den zacal uplne idealne.. ☹ 😠

mayi, co sa dnes nehlasis??? co slubene fotky bytu na streche? uz si ich tam prihodila? mozeme pozriet?

jasterka
2. okt 2008

miriam 😲 😕 tak to musi byt fakt silna kava 😒 rano vstat a pred dverami "dobre naladeny svokra" 😝
skus sa nad to povzniest a nedaj si pokazit den,ved mas Samka doma,on ta urcite rozvesely 😉

silvia2406
2. okt 2008

dobre ranko 🙂

ronnda, tak ste sa naucili nove slovicko? napodobnovanie toho traktora musi byt zlate. pozerala som aj fotocky malej, je naozaj kuzelna, taka okana 😵

jasterka, som rada, ze ta chripka nedohnala. takze si mala kino vecer? my sme s drahym pozerali harryho pottera, dvojku a cast trojky. moj prekysleny zaludok mi ale nedovolil zvolit vhodnu polohu na pozeranie, takze sme to v polovici trojky zabalili 😠 inak, klobuk dole vsetkym detom, ktore z pottera nemali nocne mory, niektore pasaze boli hrozostrasne 😅

miriam, hlavu hore, usmev na pery a kaslat na svokru. jednym uchom dnu a druhym von. aj ked verim, ze to ide tazko 😉

jasterka
2. okt 2008

Silvi,tiez nikdy nezabudnem ako som videla Harryho Potera v kine,vsade sa ozyvali zvukove efekty,ja zarezana v sedadle, z mojou fantaziou som vsetko prezivala naplno,dokonca som sa v niektorych momentoch tulila muzikovi do pleca,a vedla mna sedela asi 5rocna copana,znudene sa obzerala dokola,a ona sa smiala kde som sa ja bala
😕 tak neviem,nemaju dnesne deti fantaziu,ci su zvyknute na ine krvaky ,kedze prisery a duchovia co saju krv uz s nimi ani nepohnu?

ja som vcera pozerala uplne nenarocne romanticke komedie 🙂 laska vo Wegas,a 27krat druzickou,muzik sa mi rehlil,ze na konci som mala slzicky v ociach 😅 to tie hormony 😀

maya01
2. okt 2008

Ahojte,

Miri,nic si z toho nerob a hlavu hore...nenechaj si pokazit den 😉 A ak ti to pomoze,tak sa nam tu vyzaluj.
Fotky este nie su,budu az trosku neskor...na bud. sobotu idem do Viedne,tak porobim fotky (som dostala od muzika novy fotak,tak aspon otestujem 🙂 ) a potom ich urcite dam na Modru strechu.

Jasterka,krasny kocik ste kupili a cerveny...cize bude tiez baba??? 😕

Ja prave hladam hotel alebo apartman v Rime...na ten nas novembrovy mini vyletik...no uvidim,co sa podari vybrat,chcem aby sme boli v centre,nech sa nemusime trepat hore dole. Ale ako som zistila,ked budeme byvat pri Vatikane...budeme to mat dalej ku Koloseu...k spanielskym schodim atd. Tak sa neviem rozhodnut ci sa ubytovat pri Vatikane,alebo pri Koloseu.... 🙄

Miri,myslim,ze ty si spominala,ze si bola v Rime...odporuc nieco...

Dnes mame v robote zase oslavu poobede...tak sa aspon dobre najeme... 😉 🙂

silvia2406
2. okt 2008

mati, tiez si kladiem tu istu otazku, ja som sa bala aj ked som pozerala vcielku maju a tu nahanal pavuk a chcel ju zozrat 😅
staci sa pozriet na ten detsky kanal, ake tam idu rozpravku, mne niekedy az rozum zastava, co nase netere pozeraju 😒 nema to hlavu ani patu 😖

takze si mala romantikus vecer, ten film 27x druzickou bol velmi pekny, tiez sme ho mali pozicany. a este odporucam der klang des herzens, kraaaasne 😵
inak kocik, je super a aj ta biela chutna supravka 😵

ronnda
2. okt 2008

miriam - tak to te musela pekne otravit, kdyz ti bylo i do place. snad na to brzy zapomenes a dnesni den se vam i pres tu ranni neprijemnost vydari. co mate se samkem v planu? snad nebude prset.

silvi - ja jsem se na harryho ani nedodivala, pro mne je to taky misty dost strasidelne, nevim, ted nejak nevydrzim u tech dlouhych filmu, vetsinou totiz usinam, pro me jsou idealni tak serialy max. 1 hodinu, u kterych kdyz usnu, tak to nevadi, protoze dalsi dil bude zase o tom stejnem a porad dokola 😉

jasterka - tak to je moc dobre, ze chripka odpochodovala od vas pryc a jen si u filmu pekne poplac, taky si na ty hormony v tehu vzpominam, ja jsem brecela snad i u zprav 🙂

maya01
2. okt 2008

No co sa tyka rozpravok,tak je to vazne strasne,ake rozpravky teraz bezia... 😠
Ja osobne Samkovi nedovolim,niektore nezmysli pozerat... nastastie on je este stale fanusikom Macka Pooh a spol. 🙂 A strasne rad ma Doru,to som mu dokonca musela kupit aj jej babiku... 😅 No a najviac je zblazneny do Sponge Bob...ale teraz asi kazde druhe dieta.

silvia2406
2. okt 2008

ronnda, tie serialy myslis telenovely? 😅 ale nie, viem co myslis. 🙂
moj chlap ma rad akekolvek fantasy, ci knihy alebo filmy, tak sa niekedy popri tom zveziem. ale zas harry potter sa mi paci, len si myslim, ze nie je vhodny pre deti 😉

ronnda
2. okt 2008

silvi - telenovely zrovna ne... odpoledne tedy bezi na orf2 takovy stupidni serial, u ktereho se odreaguji a piju kafe, to mala vetsinou spi, jinak sleduji dvakrat tydne cesky serial, podobne jako vy koukate na ordinaci 😉

lenka.pav
2. okt 2008

ahojte, tak stale nic 😠 . asi sa tej vyvolavacke v sobotu nevyhnem...no co uz. inak sa citim dost dobre, ani poslickov uz nemam, nic ma neboli...zeby sa maly zacal vstrebavat??? 😀
prajem vam krasny dnik

ronnda
2. okt 2008

mayi - od kdy se tak deti vlastne divaji na pohadky? ja male televizi moc nepoustim, ale kdyz je nahodou zapnuta, tak na vsechno hrozne reaguje a manzel ji jednou v sobotu rano pustil nejaky kresleny porad pro deti a sedela jak socha a nevnimala nic kolem sebe a jen kricela kdyz videla neco znameho, kocku, psa apod.
vubec nevim s jakymi pohadkami zacit? krtecek??? zatim to jeste nechci zavadet, ale uz to muzu mit v zasobe kdyby neco 😉

ronnda
2. okt 2008

ahoj leni - tak to je dobre, ze se citis tak v pohode, jestli to treba neni klid pred bouri ???

lenka.pav
2. okt 2008

ronnda, kiezby 😉

jasterka
2. okt 2008

Silvi 😀 to s tou vcielkou majou sa ti podarilo 😀 muzik mi to cital cez rameno,takze sa mas naco tesit,uz sa teraz chysta si s teba utahovat 😉

maya-kocik berieme ako unisex 😀 ved v dnesnej dobe nosia muzi cervenu viac ako my,teda aspon moj chlap,je to taka nasa farba,este aj navlecky na postel mame cervene, vsetci ma odradzali,ze to bude rusit sny,vyvolavat agresiu...a bla-bla...ale my sa v nich citime super. 🙂

ronnda
2. okt 2008

dnes je nejaky zvlastni den, nic se mi nechce... mala mi necekane spi uz dve hodiny, ona totiz v noci byla trochu vzhuru, tak to asi dospava. a ja misto toho, abych neco delala, tak sedim na netu...

silvia2406
2. okt 2008

ronnda, ale ved ja viem ako to myslis 😉 ja sa priznam, doma som frcala aj na telenovelach, ktore isli o piatej 🤐

lenka, ty si drzka 😀 ze sa maly vstrebe, to hadam nie. ked nepojde hora k mohamedovi, tak pojde mohamed k hore, nejakym sposobom ten vas pokladik uz len pojde von. verim, ze si sa chcela vyhnut vyvolavacke, ale ty to urcite zvladnes, vsetky to zvladneme, ved sme zeny, no nie? 😉
a do soboty ma drobec este dnesny den a cely piatok, este nic nie je stratene, zvrtnut sa to moze kedykolvek. viem, ze je to slaba utecha, ale aspon nieco. 😉

silvia2406
2. okt 2008

jasterka, ach jaj, to som si zavarila. ale odkaz mu, ze nech velmi nevyskakuje, ze ja mam peknu historku o peknom kociku 😀

jasterka
2. okt 2008

Ahoj Leni 🙂 zelam ti aby to bolo ako pise Ronnda,ak nie sobota to isti,uz len par dni ta delia od toho aby si spoznala to, co ta cely cas stucha do mechurika,bude to krasne 😵 a ty to zvladnes na 1 🙂
budes mat manzelika pri sebe,nebudes na to sama...ja si teda neviem a ani nechem predstavit,ze by som to musela zvladnut sama ako nase mami...
my na teba vsetky myslime,a drzime palce 🙂

maya01
2. okt 2008

Jasterka,mas pravdu...aj moj muz fandi cervenej... 😀

Ronnda,u nas boli najprv popularne reklamy...som vzdy vedele,ze ked bol Samko ticho,tak bezala reklama...a asi tak v 2r.zacal tak intenzivnejsie sledovat rozpravky...

Silvi,ja som tiez frcala na telenovelach,ked som bola na materskej... 😉 Doobeda vzdy bezala jedna o bratoch Reiesovych (pisem ako pocujem) taki fesni chlapici to boli...vzdy prisla ku mne suseda,spravili sme kavu,deti sa hrali a my sme sa rozplivali... 😀

Leni,drzim palce,nech to mas rychlo za sebou.

Idem na obed a prihlasit sa do autoskoly na kondicne jazdy... 😝 pokial pojdeme do Viedne,musi by zo mna Schummacher... 😅

miriam25
2. okt 2008

aaaach, prave som napisala taky dlhy prispevok a ma to vyhodilo 🙄

Tak este raz. Svokra rano prisla neohlasene, netusila som, ze sa zastavi. My sme prave vstali, len co som stihla samka prebalit a prezliect a akurat som mu davala flasu, ked prisla. Prve co bolo, ze ty si este v pyzame??? jasne, ze som v pyzame, ked som este nic nestihla, len okolo samka... 😠 Keby sa bola dopredu ohlasila, uz by som v pyzame nebola. No ale nevadi. Bola tu asi 15 minut a pocas tych 15 minut po mne len bliakala a tak hucala, ze ju musel cely dom pocut, az to mne samej trapne bolo, ze ju kazdy musi pocut 😠

V skratke... Preco davam malemu stale kupovanu krupicu a preco mu nevarim normalnu, preco mu stale davam milumil, ked je uz taky velky, preco stale len kupovane, ze to prenho nie je dobre, odkial to mam, ze kravske mlieko sa este nema davat, ked ona robila z kravskeho mlieka jej 7 detom krupicu od 4 mesiaca a vsetky jej deti su zdrave a tu a ze urcite to mam z internetu, ze pri nom moc sedim, potom nemam cas na samka ani na domace prace a neviem co este vsetko.
Ked som jej povedala, ze lekar mi sam povedal, ze kravske mlieko este nie je vhodne, tak zacala s tym, ze tomu neveri a ze si to vymyslam, ze v cine je 50 000 deti chorych len z toho detskeho papania, ze s tym mam uz prestat a neviem co vsetko...
este sa zacala ohdadzat aj s tym, ze si o nej myslim, ze je idiot, ze ona chce len malemu dobre, ze ju vobec nepocuvam, ze preco som taka tvrdohlava, preco ju aspon raz nemozem pocuvnut...
Tak som jej len velmi strucne povedala, ze maly dostava cerstve ovocie kazdy den, co sa stalo v cine mi je luto, ale aj tak neprestanem s milumilom a kindergriess zo skatule a ze si o nej nemyslilm, ze je idiot, z mojich ust nieco podobne na jej adresu nikdy nevyslo a ked si to ona sama mysli, je mi to luto...
Jaj a este povedala, ze ja som na vine, ze maly sa mi raz v noci zobudi na hlad, ze ja som ho tak naucila a tak rozmaznala, ze ho to mam oducit, aj ked ho necham celu noc plakat a ze ho davam prilis skoro spinkat, ze medzi 6 a 7 je moc skoro, ze by mal chodit neskor spinkat a potom by aj vydrzal celu noc bez papania.
To ma rozculilo asi najviac, lebo ked je raz moje dieta unavene, nenecham ho tu silit sa do 8-9, len preto, aby mi spal celu noc durch 😠 😠 😠
Ja som jeho matka a ja viem, co je pre moje dieta najlepsie a nebude mi tu nikto rozkazovat. Jej sa do toho tiez nikto neplietol!!!
no a volala som drahemu a porozpravala som mu to vsetko, tak sa rozculil tiez, ze jemu sa to neodvazi povedat, lebo vie, ze pri nom nema sancu, preto len do mna huci, ako keby som bola 5 rocne decko, ktore nieco vyviedlo, ze zajtra tam spolu pojdeme a povie jej, aby mi raz a navzdy s tymto dala pokoj, inak tam prestaneme chodit. Skoda, ze to az tak daleko musi zajst ☹ no a este ma pre mna drahy nejake prekvapko na sobotu, tak mozno si predsalen urobi cas a pojdeme spolu do therme, to by bolo naozaj super 😵 😵 😵

maya01
2. okt 2008

No Miri,to je teda riadna krava (sorry za vyraz),co sa do teba vobec stara????? Nema nic ineho na robote... Ale ved jednym uchom dnu,druhym von.
A mas super muza,ze stoji na tvojej strane... 😉
Ja mam zase taku svokru,ze asni nevie,kedy ja nas maly narodeny... 😠

miriam25
2. okt 2008

no tak mi prave volal muzik, ze hovoril so svojou mamou a pekne sa s nou pohadal a ona rozhovor ukoncila asi tym, ze uz nepovie ani slovo na to, co davam malemu papat. mrzi ma ta hadka, ale ja som ju nevyvolala, ja som sa drzala na uzde, ked tu bola, aby som nevybuchla, hovorila som stale normalnym tonom.
Tak dufam, ze uz s tym da raz a nevzdy pokoj. A co je urazena alebo nie je mi jedno.
Vraj drahemu hovorila, ze ja som ju zle pochopila, ze ona to len dobre myslela a neviem co vsetko, ale zasa drahy ju velmi dobre pozna a mna tiez, ja nemam dovod, aby som si taketo nieco vymyslala.
Ma ukludnoval, ze si z toho nemam nic robit, ze jej jasne povedal, ze samko je nase dieta a my budeme robit to, co uzname za vhodne, ze ona je babka a podla toho sa ma aj chovat...
jaj, tak mi odlahlo, ze s nou aj on hovoril a ze stoji na mojej strane.

dokonca volal aj svagrinej, ktora byva oproti svokre a ta mu povedala, ze co to beriem tak vazne, ze oni len tak nahlas rozpravaju a ze svokra na mna urcite nekricala. Som vyvalila oci, ze cooo???? Nekricala? ved viem, ako svokra normalne rozprava!!! No tak to chcu vsetko nadlahcit, ale je mi to uz naozaj jedno.

Dnes robi doktor poobede, takze tam pojdem a vypytam si od neho pisomne, odkedy sa ma detom davat podla neho kravske mlieko a zajtra to postavim svokre pred nos, ked mi hovorila, ze si vymslam, ze take nieco lekar nepovedal.

viedencanka
2. okt 2008

Ahojte kocky,
pred par dnami som tu nieco pisala,ale neodoslalo mi to a potom som uz zase nemala cas.
Takze: najskor gratulujem Lenke.w,prajem hlavne vela zdravia a radosti z babatka.
Lenka.pav- na teba myslim,nech to uz mas stastne za sebou.

Maya-my sme na tom rovnako s rozpravkami,Martinko na veeela dvd Winnie&CO, zboznuje Sponge Bob a azde rano pozera Dora a Diego - tie sa pacia aj mne. Nedavno som kupila DVD vlk a zajac-spomienka na moje detstvo a Martinko sa na tom isiel rozpucit od smiechu.
Ronnda-my sme ako prve rozpravky pozerali - vola sa to Baby einstein,maju viac dielov DVD,na zaciatku som mu pustala tie o zvieratkach. Potom dalsim hitom boli asi tie winnie Pooh,ale najskor nie tie kreslene,ale take babkove.

inak my sa mame dobre,len nic nestiham.Linduska krasne rastie a uz vsetko okolo seba sleduje,uz jej aj narastlo dost vlaskov.Cez den je skoro stale hladna,tak vobec nic nestiham,lebo stale kojim.Zato v noci spinka velmi dobre,kazde 3-4 hodiny ju nakrmim a ona hned spi dalej.S Martinkom to take jednoduche nebolo...
Martinko Lindusku zboznuje a velmi mi pomaha.Ked zaplace,hned uteka k nej a da jej dudlik,alebo jej pusti hudbu a tiez sa s nou tak krasne maznavo rozprava.Neverila by som,ze budu taki partaci. Dokonca ked vecer Martinkovi pred zaspatim citam rozpravky,vzdy mi povie,ze aby sme si aj Lindusku zobrali do postele,aby ju mohol drzat za rucicku.

Miriam-na tu svokru kasli,to vyzera byt taka neokrochana krava.Ja to dobre poznam,mna manzelovi pribuzni ked bol Martinko maly,tiez cely cas ohovarali,ze co mu to davam jest,ze ma 2 roky a ja mu davam susene mlieko,ze oni v 4 mesiacoch dali mlieko cerstve od kravy a podobne sprostosti.Ja som este k tomu dodrziavalal hypoalerrgennu stravu,takze ziadne jahody,broskyne,citrusy,ani ryby atd. a to som si tiez vypocula svoje.

U nas boli minuly vikend na navsteve taliani-svokor,svagrina s priatelom a teta. Nastastie boli len kratko,lebo svokra a svagrinu neznasam.Predstavte si,svokor prisiel pozriet svoju prvu vnucka,Martinka tento rok videl naposledy v juni, a co so sebou priniesol-Martinkovi takeho plastoveho draka a Linduske dve hrkalky. ASvagrina,ktora je Martinkovou krstnou mamou-jemu nedoniesla nic a Linduske 3ks body-take nekvalitne,zo supermarketu. No ze sa nehanbia. U nasich prespali,mama varila ostosest a s takymto niecim pridu.To teta,co nam je ovela vzdialenejsia pribuzna,doniesla krasne darceku pre obidvoch a aj pre nasich nieco.AJ svagrinej priatel vie co sa patri a obidvom detom doniesol krasne veci. a svokor sa este chvastal,ze aky aktivny zivot vedie,ze kazdy vecer chodi s tou jeho priatelkou do restauracii a na tanecne zabavy,ale na Martinka minie za cely rok asi 5 eur,to mu vobec nevadi,chrapun jeden. Prepacte,ze tak daleko zachadzam,ale hrozne ma to rozculilo.A moj muz sa ho este zastava,ze to je jeho zivot,ze on si so svojimi peniazmi moze robit co chce.Tk sme sa kvoli tomu pohadali,ze mu uz ani telefon nedviham.
Nastasie mam doma moje dva pokladiky,ktore mi stale robia radost a mojich rodicov nablizku.Moj ocino tu bol minuly cely tyzden a strazil Lindusku,kym ja som chodila este po uradoch a nakupoch.Predstavte si,ze jeden den,ked som sa vratila domov,on mi zatial ozehlil vsetky veci,ani neviem ako sam nasiel zehlicku,mi prehladal vsetky skrine. A musel sa poriadne nazehlit,ja som uz mala taku obrovsku kopu a nie a nie sa k tomu dostat.

viedencanka
2. okt 2008

Linduska ma dnes 4 tyzdne,mne z poistovne este stale neposlali e-card.To im teda poriadne dlho trva. Na Finanzamte ziadost o pridavky zacnu spracovat,az ked dieta ma pridelene versicherungsnummer,takze som stale na bode 0.

Inak baby,ak by ste niektora potrebovali prelozit rodny list do SK,poznam jednu lacnu prekladatelku v BA,poslem IP ak bude zaujem.

maya01
2. okt 2008

Viedencanka,super,ze sa mate dobre...a pridaj par fotiek malinkej.
Nemal Martinko uz 4r.,sa mi zda,ze si spominala,ze je septembrovy...? Ak ano,tak vsetko naj,naj,naj...nech vam len radost robi 🙂
Vidis na Diega som uplne zabudla...aj ten u nas vyhrava...som mu chcela aj DVD kupit,ale nenasla som 😕
Niektori pribuzni su naozaj zvlastni... 🤐 No co uz rodinu si nevyberies... 🙄

jasterka
2. okt 2008

Miriam-teda ked som citala tvoj prispevok az sa mi vlasy dupkom stavali 😠 este ze tvoj muz drzi stebou,aspon vies,co v nom mas...v takychto rodinnych nezhodach sa vela ukaze,a muz ma stat pri manzelke,nie pri mamicke.
smiesne mi je ,ze ti vklada do ust,co si o nej myslis 🙄 ...zda sa ,ze ma aj iny problem ako to,co papa jej vnucik...dobre ,ze si sa neznizila k tomu aby si kricala ci ju poslala do... teraz nech jej syn ukaze hranice,a snad pochopi 😒

mne minule uplne cudzia znama mojej svokry,co som ju videla prvy krat v zivote,zacala vysvetlovat,ze jej nevesta nedava kojenemu dietatu caj,ona slope na litre (tak doslova to povedala) a chudartko dietatku neda nic...len koji 😀 ...tak som hned na nu spustila,ci si mysli,ze my nemame informacie,ze ak chce vediet co je najlepsie pre jej vnucatko,nech ide na prednasku o kojeni,alebo doveruje svojej neveste...tak normalne vyvalovala na mna oci,a uz sa neodvazila nic komentovat 😀
moja svokra ma pozna,byvali sme spolu 4roky,tak vie,ze ja si robim po svojom a rychlo stracam nervy,takze si myslim,ze sa mi neodvazi do nicoho miesat 🙂

jasterka
2. okt 2008

Ahoj Viedencanka 🙂 super,ze si sa ozvala,akurat som vcera na teba a Vroni myslela,ze nas nestihate,coz je aj pochopitelne,teraz vas tie slniecka potrebuju...este ze mas takeho pomocnika v Martinovi,musi to byt rozkosne ako citas a on drzi malinku za rucicku...ja som vzdy chcela starsieho brata,Linduska ma velke stastie 😵

ta tvoja familia je tiez ako zo zlej telenovely 😠 este ze mas oporu vo vasich,tvoj ocino je poklad,musim aj ja mojemu naznacit,ze tak sa to v dnesnej dobe robi 😉

ak budes stihat ,potesi ma to Ipcko s kontaktom na tu prekladatelku 🙂 dakujem

charlotka
2. okt 2008

ahojte,
miriam, neda mi nezareagovat na tvoj prispevok, lebo ma to tiez poriadne poburilo, ale fakt som rada, ze mas takeho manzela ako mas, ze ta vie pochopit a pekne svojej mamicke nalozit co jej patri 😠 😒 mne to tiez strasne vadi, ked sa mi snazia ci uz svokra alebo moja mama vnucovat svoje predstavy a ako to oni robili kedysi a ako to bolo dobre a neviem co, viem byt vtedy dost neprijemna a drza ale predsa nebudeme vsetko robit ako oni sto rokov pred opicami 🙄 a hlavne aby si svokra na mna zvysila hlas! si moze dovolit kricat po svojich detoch, ak vobec, ale po tebe rozhodne nie!!! to ta nemusi trapit, ze to takto dopadlo, lebo spravodlivost je na tvojej strane 🙂

jasterka, som rada, ze si chripku zdolala 😉 a teraz veselo do pripravovania veciciek 😀 ja tiez sice este vselico nemam hotove, taska tak napoly zbalena 😅 a nahodou z tej pecenej kacky vam nieco nezostalo? 😀 mnaaaaam 😉

jasterka
2. okt 2008

charlotka 😀 to vies,ze po kacke sa zaprasilo este v ten den.
Zaujimave je,ze po zelenine je mi tazko,ale po kacici s kapustou mi nic nebolo 😕
cim tazsie jedlo si dam,tym mi je lepsie,a cim zdravsie,tym viac mi je zle 😲 ze by to nase dieta uz teraz bojkotovalo zdravu stravu?dufam,ze nie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre