Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
9. okt 2008

Lieska, ja myslim, ze mi to neumrtvili, teda islo to tak rychlo, ze by som si asi vsimla, keby chystali nejaku injekciu. ale ako som uz pisala, uz som nechcela tlacit a chcela som ist domov 🙂 po tom, co mi asi desta krat povedali, ze uz len raz zatlacit a stale nic. tak lekar urobil nastrih a trochu mi potlacil na brucho, aby mala konecne vyliezla.
moj manzel je povodom z ciech, ale ma rak. obcianstvo. doma rozpravame cesko - slovensky 🙂

bejby29
9. okt 2008

Twix vitaj v klube, ja som tiez vyhlasila, ze idem domov 😉 ked som uz nevladala tlacit

wienika
9. okt 2008

ahojte baby,
tehulky ako ste sa rozpisali, super...a fakt nechcete urobit tipovaciu sutaz, ze kto bude mat co?

ja tipujem , ze lieska bude mat dievcatko, jasterka chlapca,twix by mala mat chlapca a charlotka dievcatko.....hehe, urcite som totalne mimo, ale nevadi...kto sa pridava?

bejby, vitaj doma, no vidis, ze to mala zvladla....rodicia take veci prezivaju horsie nez deti...a pritom oni si sladko spinkaju...ved aj my ked sme leteli, ani sme nevedeli, ze mame babo, taka bola dobra....

co sa tyka toho pasu, ja som dala urobit lee vlastny, stalo to 26 euro a mam pokoj na dva roky.....

lieska, dufam, ze sa nehnevas, ked som ti radila robit brusaky....ja hovorim len z vlatsnej skusenosti a to som si myslela, ze u mna to pojde rychlo, lebo ma silne brusne svaly.....ale kazda sme ina a mame ine postavy a metabolizmus.....a tiez som straaasne vela chodila na prechadzky, kazdy den som robila tury s kocikom aj v snehu a dazdi....myslim, ze to tiez pomohlo...takze chodenie odporucam tiez.....

mne na toho streptokoka nerobili testy, aj som sa dokyho pytala a on ze naco....tak som mu verila....
tak vam babulky drzim palce, aby vysledky dopadli dobre....

twix, tak fajn, ze uz mas 3 kg babo, to lea mala ledva 2, 7kg....a nakoniec bola ok, ani ju nedali do inkubatora.....ale babo si este chce pockat na ten cirque du soleil, ze?

tak ja idem kocky nieco porobit...papa

twix
9. okt 2008

wieni - nas drobec je vraj chlapec 🙂 aj som inak pribrala, len na brusku (zatial 14 kg), ked som cakala lauru tak som mala +20kg asi 2 tyzdne pred porodom, potom som sa uz radsej nevazila 🙂 a aj som vyzerala ako taka gula 🙂 ale bola som aj naliata vodou, nohy sa mi nevmestili do ciziem a obrucku som nastokla ledva na malicek
🙂 kila isli same dole, ale mala som dost pohybu s malou a s kocikom.
ja sa tiez tesim na cirque du soleil. listky som dostala v januari na narodky 🙂 dufam, ze nebudem behat cele predstavenie na WC. radsej predtym nebudem pit.

viedencanka
9. okt 2008

Ahojte,

Maya,neuveris,ale budeme susedky,Korbgasse mam za rohom,vedlajsia ulica,ja som na Welschgasse. Zdal sa mi ten nazov povedomy, a dnes ked som isla s martinkom tu do parku,pozeram,ze idem po Korbgasse.Hrozne ma to tesi,ze budeme tak nablizku.

Baby,ktore sa chystate vybavoval slovensky rodny list: takze na osobitnej matrike mi doklady nechceli zobrat,musela som ist na matriku-pod ktoru spadam podla miesta trv.pobytu. No a tam odo mna chceli este osvedcenie o statnom obcianstve- to sa vybavuje pre deti narodene v zahranici na Krajskom urade,ja som z BA,takze ma poslali na Staromestsku 6 - musela som prisniest- original MOJ rodny list,ziaden vypis,ale original,na ktorom su aj udaje o mojich rodicoch (ak by ste to na vasom rodnom liste nemali,treba doniest ukazat aj rodne listy rodicov),original sobasny list,ak bol sobas na Slovensku, moj obciansky preukaz a babatkov rakusky rodny list prelozeny do nemciny-overena kopia.To osvedcenie mi vydali na pockanie.Teraz uz vsetko mozem zaniest na matriku pod ktoru spadam a oni to poslu na osobitnu matriku. s tym osvedcenim trena este dieta nahlasit na trvaly pobyt na SK,ak to chcete,ja Lindu nahlasim,ved aj ja aj Martinko mame trv.pobyt aj na SK.

viedencanka
9. okt 2008

dakujem za vsetky gratulacie k Martinkovym narodeninam a za komplimenty k Linduske. Takze sa vam zda ze bude na mna?

Tehulky-ale sa vam to uz blizi,nech vam ten cas rychle ubehne a mate porod za sebou.

Pisali ste tu o reci a slovach,ja sa s Martinkom rozpravam vzdy len po slovensky.On zacal komunikovat dost skoro,co ma prekvapilo,lebo vsetci mi hovorili,ze dieta ktore vyrasta bilingualne,zacne hovorit neskor.Nemusi to tak byt vzdy. Martinko je ukecany po Stefanovi a tym ze rad hovori,rychlo sa rozhovoril.Ked mal necele dva roky,plynule hovoril po slovensky,aj buduci aj minuly cas.S taliancinou trosku zaostaval,ale dobehol to.Teraz uz aj po taliansky hovori celkom plynule,ale ma este mensiu slovnu zasobu ako v slovencine.Ale on si nerobi problem,ked nevie nejake slovicko.Povie celu vetu po taliansky a slovicko,ktore nevie,jednoducho povie po slovensky s talianskym prizvukom,dokonca sloveso vycasuje podla talianskej gramatiky...ale nestava sa to az tak casto. S nemcinou prisiel do kontaktu az v skolke a celkom pekne sa naucil.Sice hovori s chybami,mnohe slovicka nevie,ale zlepsuje sa to.Dolezite je,ze nie je hanblivy co sa tyka rozpravania. On zase zaostaval,co sa tyka pohybu.Zacall chodit,ked mal 14 mesiacov a este velmi velmi dlho trvalo,ze stale padal,lebo nedvihal dostatocne nohy,asi az pred rokom to prestalo.Zato futbal zacal hravat uz ako 2-rocny..

viedencanka
9. okt 2008

Wienika,ako pokracujete s leuskou? Zacina jej uz trosku chutit?

lieska
10. okt 2008

Viedencanka, no to j esuper s tym Tvojim malym, ze uz take pekne rozprava pomaly v troch jazykoch! Parada, tosa mi vzdy pacilo na zmiesanych manzelstvach! Len nech si top udrzi!

Wioeni, jasne, ze sa nehnevam za tvoju radu, co si??? Praveze ju berem ako radu od proficky! 😉 Mas pravdu, na kazdeho zabera nieco ine, viem ze brucho bude problem, aj kamosky, co su inak spajdle maju po porode ako problemovu partiu brucho! Ale zas ja som bola vzdy skor typ "hruska", ze problemom boli stehna a zadok, brucho a pas v pohode (samozrejme relativne...ziadne tehlicky)! 😀

No a inak Wieni, ja tipujem takto: Jasterka-dievcatko, Twix-chalan (aj bez potvrdenia vyssie), Charlotka-chalan! 😀

Twix, tak dobre sa mi zdalo, ze manzel nie je Rakusan... raz som pozerala to viedoe co ste boli v nejkych Therme a tam ste sa tusim bavili slovensko-cesky... tak to mi asi zostalo v hlave!

Padam do nemocnice na kontrolu, zatial pa vsetkym!

maya01
10. okt 2008

Dobre ranko,

jeeeej Viedencanka,to sa tesim...to je sranda,ze budeme tak blizko seba...aj ja som to pozerala na mape,ved to su vedlajsie gasse....super,Samko bude mat kamarata.
Dnes sme spali u maminy a uz mu to dochadza,ze pojdeme prec...rano sa tak srdcervuco rozplakal,ze on nechce aby jeho babi ostala sama... ☹ Je strasne na moju maminu naviazany.
No a co sa tyka reci...u nas jednoznacne prevlada slovencina...ale ked pride muz,tak prehodi na nemcinu,sice mu niektore slovicka nenapadnu,tak sa mna pyta,ako sa to povie po nemecky... ale sranda je,ze ked boli u nas na navstevu jeho bratranci,tak s nimi len po slov.ma zafixovanne,ze s detmi len po sk. a nedal si vysvetlit,ze oni mu nerozumeju 😀

Aka tipovacia akcia sa tu rozbehla 🙂 No moj tip je,ze Jasterka chlapec...Lieska dievca...Twix chlapec a Charlotka neviem...mozno kebyze odfoti brusko,by sa dalo viac povedat... 😉 no a jasne,ze Silvia dievcatko.

Bejby,tak si mala super dovolenku....ale asi Natalka obisla tak ci tak najlepsie... 😉

Wienika,dufam,ze Leuske je uz lepsie.

Zatial paaaaaa

miriam25
10. okt 2008

dobre ranecko!!!
lieska, tak nech ti kontrola dobre dopadne 😉

ja tipujem, ze twix bude mat chlapceka, aj charlotka, lieska s jasterkou dievcatka... 😉 asi mame vsetky rovnake tipy, ze? alebo aspon podobne...

viedencka, martinko je naozaj svetovy. Aj s tymi troma jazykmi ktore, ovlada si ma uplne dostala. Ja uvazujem, ze okrem slovenciny a nemciny by som maleho ucila od malinka aj anglictinu, len sa bojim, aby toho nanho nebolo moc... lebo pokial bude po jeho ocinkovi, tak to bude tazke ☹ uvidime, ako mu pojde slovencina s nemcinou a potom by som zacala s anglictinou, ak mu to pojde. Prinajhorsom ked pojde do skolky, tak skusim najst nejaku anglicku. neviete, ci to tu v rakusku tiez tak funguje ako u nas na slovensku, ze mame skolky, kde sa deti ucia anglictinu???

inak samko je na rozpravanie podla mna este malicky a tiez ocakavam, kedze je bilingualny, ze zacne o nieco neskor rozpravat, i ked musim povedat, ze ma prekvapuje cim dalej, tym viacej. najnovsie si vymyslel, ked je smadny, pride k stolu a robi tak septom ze aaaaa, akoze chce pit. Ucim ho uz z pohara, kedze v noci papa este z flase jeden krat, tak aby sme neznicili zubky, tak aspon cajik alebo vodicku dostava z pohara. Vacsinou mu uz davam len vodicku, moc som sa zlakla, ked vroni pisala o tych problemoch so zubami, co ma ich znama... Takze zaciname aj my robit proti opatrenia proti kazom a zubnym problemom.
Inak samko este nevie nic povedat okrem mama a oooomama, co niekedy neviem, ci chce povedat oma alebo sa mu to oooo tam len tak pripletie 😀
ukecany je teda riadne, ale zatial len tie jeho nezrozumitelne hatlaniny 😀

no ja vas opustam... teda do pondelka 😝 okolo 11 by mali prist nasi s bratom, tak sa uz vsetci moc tesime 😉
zajtra nas caka prva velka oslava, dufam, ze torta bude pekna a oslava sa nam vydari. Pridam potom par fotiek do albumu 😉
krasny vikend vsetkym!!!

maya01
10. okt 2008

Miri,uz si rodicov...urcite sa uz nevies dockat... 😉
A Samuskovi prajeme krasnu oslavu... 🙂

wienika
10. okt 2008

caute baby,

viedencanka, tak martinko je ozaj sikovny....lea tiez cely den rozprava, ale tiez tie jej nezmysly, takze jej nerozumiem, ale milujem to pocuvat....to je strasne zlate...ja sa obavam, ze aj lea bude chodit este neskor, teraz jak bola chora, tak uz nechce ani za ruky, len na ruky, ani lozit nechce. tak dufam, ze sa nam to rozbehne...tak by som jej chcela obliect aj nejake satocky, ale nema to vyznam, hned by mala spinave kolena, tak jej davam len jeansy alebo teplaky....potom sa mozem cudovat, ze sa jej vsetci prihovaraju v muzskom rode, ze? 😉

tak vy budete s mayou susedky, to je super..aj vam trosku zavidim, ja som tu v 18 tak sama, aj moje slov.kamosky, co maju babatka su daleko....
ale dufam, bude coskoro stretko, uz som zvedava na lindusku a dvoch chlapcekov od leniek.....

alebo pockame na vsetky babatka, ktore pridu?

s leinym papanim to je este stale dost zle, okrem ranneho mliecka nic neje, obcas si cucne z caju alebo vody, obcas ozuzle nejaky keks. vcera vecer vypila asi 100ml mlieka s bananom a to jej stacilo do 7.20....tak snad sa to pomaly rozbehne.....

dnes idem pozriet kamosku co rodila nedavno tiez v lainzi, tak som zvedava co povie. viem, ze odrodila a na druhy den sla domov, dlhsie nemala v plane ostat. tak sa spytam kvoli twix, ci by to aj ona tak nespravila kvoli malej.....ja som mohla tiez hned po porode ist domov, tak dobre som sa citila, ale kvoli vysetreniam malej som tam ostala 4 dni. aby som s takym malym babom nemusela kazdy den lietat na rozne vysetrenia...

tak ja idem do prace, este musim zobudit rodinku....pekny den 😉

jasterka
10. okt 2008

Ahojte babulky.
Vcera mi cele poobedie blbol net ,tak som ani nenapisala to najdolezitejsie ,co som chcela a to...
tiez pochvalit viedencankinu Lindusku 😵
viedencanka-mala je nadherna, uz ako 2.dnove babetko vyzera velmi spokojna,na to aky ste prezili taky traumaticky porod,nech ti robi len samu radost 🙂

to je zlate to vase tipovanie 😀 schuti som sa zasmiala a som zvedava ako to naozaj dopadne...pravda je ,ze Silvikina Terezka poterbuje podporu a chapci frajerky. 🙂

charlotka
10. okt 2008

dobre ranko,
to tipovanie je super 😉 tak ja som pridala zopar fotiek 😀 a hned aj ja idem na to: takze Silvi bude mat princeznu, jasterka chlapceka, twix tiez chlapceka, lieska dievcatko a ja? 😉 podla bruska vraj chlapcek, ale ja by som si tym nebola taka ista 😀

charlotka
10. okt 2008

viedencanka, mam otazocku ohladom slovenskeho rodneho listu, kedze mas asi najaktulanejsie informacie a skusenosti 😉 Mozes mi prosim ta povedat, na akej ulici sidli ta osobitna matrika? lebo ja som nasla dve adresy: Mlynske Nivy 61 a Dreňová 22, tak teraz neviem 😅 a este ma napada, pisala si ze "babatkov rakusky rodny list prelozeny do nemciny-overena kopia" asi si myslela prelozeny do slovenciny, ze? ale hlavne mi ide o tu overenu kopiu, cize treba si dat u nejakeho notara v rakusku overit kopiu rodneho listu, alebo si si to dala overit u slovenskeho notara? a potom tu overenu fotokopiu dat uradne prelozit do slovenciny? pisem dost chaoticky, ze? 😎 ved mam z toho aj trosku chaos 🙂 ja som na nete citala este informacie o nejakom apostille - apostilacii, ci overeni pravosti dokumentu - ze vraj si treba dat este oapostilovat aj ten original rakusky rodny list, aby bolo jasne, ze ide skutocne o uradny dokument danej krajiny, udajne to robia na konzulate (alebo aj notari?) neviem, ale ty to nespominas, tak to asi netreba 😝 Daaaaakujem 🙂

jasterka
10. okt 2008

charlotka-pekne si to zhrnula,mam stoho este vecsi chaos 😕 😀 ale aj ja som sa chcela vedencanky na to spytat,jedine co ma upokojuje je ,ze si to budete vybavovat predomnou alebo zarovno mna,takze to uz nejak spolocnymi silami zvladneme 😉

miriam-uzite si oslavu,pochute si na torte a na fotecky sa tesime.Krasny rodinny vikendik. 😵

jasterka
10. okt 2008

charlotka-fotky su super,brusko mas krasne,ale uz aj nejak nizko 😲 ...aj ja uz chcem,to je dobre znamenie 😉
kocik krasny,co je to za znacku?
mne sa to tvoje brusenko zda ako Silvikine,takze moj tip 😀 dievcatko 😉
lieska-tiez babulka,a ja chlapcek 🙂

co je hlavna vyhra? 😀

lieska
10. okt 2008

Jasterka, to mas dobru otazku, ze co je hlavna vyhra! 😀

Charlotka, fotky su zlatunke, aj ty si z tej kategorie "malobruchatych"! Ja mam take bandero, ze az. Musim sa uz aj ja dostat k updatovaniu mojho albumu tu, na konikovi!
Inak tie tvoje otazky su fakt k veci, ja tiez nikdy neviem, ci sa k prekladu pripaja original alebo kopia. Ale!!!...ja mam info, z ev Rakusku Ti vystavia 2 ks rodneho listu babatka zadarmo, za kazdy dalsi si platis (tu v Salzburgu je to nieco cez 8 EUR). Ja dam tym padom prelozit do slovenciny original rodneho rakuskeho listu, tym padom si ho nemusis davat overovat u notara a vyhnes sa moznym problemom, ked si nejaky uradnicek povie, ze to treba mat original. Za tych 8 EUR sa to urcite oplati.

Apostila sa robi na obvodnom urade (asponj v Nitre to tak je, neviem, ci to je standardizovane).

A specialna matrika ti moc nepomoze, tusim tu to niekto pisal, ale aj ja som sa informovala v Nitre na matrike, ze sa s tym prelozenym rodnym listom babatka musis najprv prihlasit v mieste Tvojho (teda matkinho) trvaleho bydliska a az oni to potom poslu na tu specialnu matriku. V minulotyzdnovych novinach piosali, ze na tej specialnejk matrike maju cca 1000 ziadosti mesacne, preto to tak dlho trva. Kazdopadne sa to oplati vybavovat cim skor, ak chces ziskat ten prispevok na dieta (to "kocikove" - cca 25.000 Sk).

lieska
10. okt 2008

Mne kontrola dopadla dobre (Miri, diky za drzanie palcov), vsetko je v poriadku, chvala Bohu, mam prist az za 14 dni. Teda termin mi vychadza na nedelu a mam prist v piatok pred tym vikendom! 😠 No... radcsej by som tam sla aj buduci tyzden, ale co s nimi narobime. Ved keby nieco nemalo byt OK, tak idem a basta!

viedencanka
10. okt 2008

Charlotka,ano myslela som samorzejme ze rodny list treba prelozit do slovenciny.
Takze- original rakusky rodny list- som spravila kopiu a dala overit u notara na slovensku- a tuto overenu kopiu som zaniesla prekladatelke,tento prelozeny list som ukazala na Mestkom urade,kde mi vydali osvedcenie o statnom obcianstve.Tu apostilu tom nepotrebovali.V pondelok asi ostanem v Blave a zanesiem to vsetko na matriku podla bydliska kde spadam,dufam ze uz nic ine nebudu odo mna potrebovat. Ta osobitna matrika ma adresu na Mlynske Nivy 61,ale ja som s nimi uz 2 krat volala a povedali mi,nech im nic nenosim,lebo moje doklady musim odovzdat na normalnej matrike a oni im to potom poslu.
Pojdem si podat aj ziadost o prispevok pri narodeni,za druhe dieta je len nieco okolo 4.500 skk,ale budem sa s nimi hadat,nech mi daju ako za prve dieta,kedze vtedy som taku moznost nevyuzila.

viedencanka
10. okt 2008

V rakusku vystavia zadarmo jeden rakusky a jeden medzinarodny rodny list,za kazdy dalsi platis,ja som platila myslim 8,5 EUR.

viedencanka
10. okt 2008

Miriam,prajeme krasnu oslavu.AJ my v sobotu robime velku Happy Birthday party u nasich.Martinko este darceky nedostal,caka na party,uz sa velmi tesi,dnes vecer robime dalsie torty...

prajem vsetkym krasny vikend,mame nadherne pocasie,tak si to uzite.

bejby29
12. okt 2008

Kde ste, kocky?

viedencanka
12. okt 2008

cely vikend tu nikoho nebolo....
My mame za sebou krasnu oslavu,cez tyzden pridam fotky.

Byby zajtra idem zase na urady ohladom rodn.listu,tak budem informovat.

bejby29
12. okt 2008

Uz sa tesime, Viedencanka, na nove fotky.. Ja mam este tiez nejake, co chcem pridat, len som akosi zaneprazdnena 😉
Takze oslava dopadla super?

ronnda
12. okt 2008

ahojte, pocasi se o vikendu opravdu vydarilo, doufam, ze jste si to vsichni prima uzili. my tak nejak v ramci moznosti, manzel totiz minuly tyden onemocnel a asi tu nemusim popisovat, jak to je, kdyz chlap marodi, zname to... ted uz je mu ale uz lip.

viedencanka, maya - tak to je krasna nahodicka, ze budete skoro sousedky a kluci budou kamaradi.
oslava se martinkovi urcite libila, tesim se na fotky.

twix - jsem rada, ze na kontrole vse ok, kdyz si uvedomim, ze laura je jen o par mesicu starsi nez nici... ja si nedovedu predstavit, ze bych byla ted tehotna, natoz za chvili rodit 😉 obdivuji te, jak to zvladas, chapu, ze si delas starosti jak to laura bude zvladat, to ze bys mela byt par dni pryc, pak az bude miminko s vama, drzim ti moc palce!

miriam - a co vase oslava? jak se vam vydaril vikend? samko byl urcite nadseny, doufam, ze i svokra byla dobre naladena...

lenky - a co vase zlaticka miminecka?

ronnda
12. okt 2008

silvi, jasterka, charlotka, zapomnela jsem na nejakou tehulku? (twix samozrejme jeste) - jak se vam dari, kazdy den si na vas vzpomenu, tak si rikam, jestli se uz u nektere z vas treba neco nedeje... jdete uz do finale

boldy - a jakpak se ty citis? nechavas se poradne rozmazlovat?

bejby29
12. okt 2008

No konecne sa mi podarilo pridat nejake to foto.. Kde ste vsetky, Tina, Wienika, Lieska atd..?

maya01
13. okt 2008

Dobre ranko,

tak my mame stahovaci vikend za sebou...ale este nam tu ostalo tooooolko vela veci,ze mi je az do placu... 😒 Nabytok je uz prestahovany...teda okrem spalne,ta ostava tu. Ale kolko veci este mam a hraciek...no katastrofa.

Dufam,ze ste mali vsetky kraaasny vikend...Viedencanka,Miriam...oslavy sa vydarili? Tesim sa na fotky. 😉

Bejby,mala je krasna...uzasne dieta...juj by som ju tak vystiskala 🙂

Paaaa

tinavieden
13. okt 2008

Ahoj babule. Prave som napisala dlhy prispevok a neodoslalo to ☹ no skusim znova.
Tak mame za sebou krasny slnecny vikend, travili sme ho stale vonku na prechadzkach bolo fajn.
Leni este spi zlaticko 🙂Inak nic nove, chodit este nechodi no nechce sa jej a pit tiez nic nepije...takze stale ju musim kojit ☹ V sobotu cestujeme aj s mojou mamkou vlakom do LM na 2 tyzdne tak sa tesim a dufam,ze sa tam nieco zmeni a zacne aspon nieco pit potvorka tvrdohlava 🙂
Potom v novembri by sme mohli spravit nejake to stretko hm?

Maya aj Ty tu uz budes tak sa dufam pridas. Teraz mate asi riadny stres so stahovani ale neboj aj to prejde.

Bejby takze ste si dovolenku uzili no super a mala je ozaj krasne, rozkosne dievcatko a tie krasne oci. 🙂

Viedencanka aj Linduska je rozkosna cela mama. Obdivujem Ta ako to zvladas s dvoma detmi a este bez manzela. Ako to vyzera, risujeme sa mu tu nejaka praca aby ste boli konecne spolu?Drzim palce nech sa vam to vydari.

Wienika je mi luto,ze Leuska uz musela absolvovat pobyt v nemocnici.Dufam,ze je uz vsetko v poriadku a pekne papa a je vesela.To bola urcite z tych liekov taka otapena.
Ale museli ste si prezit svoje to Ti verim.

Miriam ako dopadla oslava?Ked som citala ake ste mali nedorozumenie so svokrou no super...taku svokru by som asi poslala do teplych krajin...ale viem obcas ju potrebujes.Dufam,ze uz troska skrotla a nepokazila vam oslavu.

Baby tehulky casto na smyslim ako sa mate a drzim vam vsetkym palce aby ste mali drobcekov coskoro pri sebe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre