Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
18. okt 2008

charlotka drzim palce, nech mas lahky porod a nech ste obe zdrave 😉

jasterka
18. okt 2008

Charlotka vau.uzasna sprava,asi ti nieje teraz uz najlahsie,ale za chvilocku drzis to vase prekvapenicko v naruci 😵
drzim palce,nech to aj u teba ide ako po masle,budem na vas cely den mysliet,tak vam zavidim,samozrejme len v dobrom,lebo aj ja uz chcem drzat ten nas uzlik lasky v naruci,ale mame este trosku casu,tak este vydrzime.
Silvika sa urcite potesi,je super,ze sa stretnete. 🙂

lieska
18. okt 2008

Charlotka, juuuj, tak Ty uz si zacala!! Juuj, ako ti zavidim, tak budem fakt posledna z nas, co m ame termin 26.10???? ☹ Myslim aj ja na teba/ vas, nech vam to vsetko dobre, bezproblemovo prebehne a nech sa o chvilku mozte vsetci traj atesit jeden z druheho!
A Chrlotkin manzelik...doky, za tu predlzenu ruku...dufam, ze nam nezabudnes dat vediet ako ste dopadli! 😉

jasterka
18. okt 2008

Lieska,termin netermin,tie nase babetka poznaju spravny cas,ja viem presne ako sa citis,ja som mojmu muzikovy hovorila ked silvika porodila,ideme vyvolavat porod aj ja idem rodit a basta. 😀
a nic 😉

tiez spim tak polku noci v polosede,tak sa mi zle dycha a mam ucpaty nos,ziadna nadcha,len stiahnute dutiny,
tvar naliata vodou,ze sa pri pohlade do zrkadla ani nespoznavam... ☹ ale uz to mame fakt len za par,vydrzime.

Zachvilku budeme vsetky spolu v dalsom leveli riesit plienky,kojenie,ockovaniei a pod. 🙂

bejby29
18. okt 2008

Drzim palce, Charlotka.. Uz sa nam to tu pekne rozrasta. Dufam, ze sa niekedy stretneme s babatkami, aspon si "poziciam" nachvilku tie vase zlatulinke uzlicky.. Uz sa tesiiim 😉

wienika
18. okt 2008

carlotka, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.....

wienika
18. okt 2008

sorry, vypadlo mi h.....takze charlotka 😉

viedencanka
18. okt 2008

wienika,aj ty si tu o tomto case..

viedencanka
18. okt 2008

charlotka,myslime na teba,ale uz to mas asi za sebou

twix,jasterka,lieska- viem,ako vam je,ten spanok uz za vela nestoji,ale uz len naozaj par dni

viedencanka
18. okt 2008

baby, dnes som zazila nieco prekrasne.Prihovarala som sa Lindusku a ona sa mi zacala tak krasne usmievat a otvarala usta,ako eby mi nieco chcela aj ona povedat.necakala som,ze to pride tak rychlo,az mi slzy vbehli do oci,tak ma to dojalo.

dnes sme mali navstevu-moja susedka z vedlajsieho domu americanka so syncekom boli u nas na veceru.Oni su tu novi,prisli z ameriky do Viedne len v auguste.Je super ako sa jej Sam(tiez 4 roky) s Martinkom krasne hraju a aj to,ako komunikuju:martinko po nemecky a sam po anglicky.Navzajom si vobec nerozumeju,ale vobec im to neprekaza,tvaria sa ako keby si rozumeli. Maya,potom ta s nimi zoznamim,aby tu samko mal hned kamaratov.

lieska
19. okt 2008

Bre ranko... tak este ziadna sprava od Charlotky? Dufam, ze uz si veselo odfukuju aj s drobcom!

Jasterka, j aviem, babatka to najlepsie vedia kedy pridu na tento svet! Tak aj ty uz sa citis tak "uzasne"? Ja uz tiez pozorujem, ze mi nejak miznu clenky, doteraz som ale ani neevidovala vodu, len v rukach. No ved uz len chvilku.
A nejake podrobnosti o Silvike nemas??

twix
19. okt 2008

Dobre ranko!

Charlotka, tak ako? uz mas babätko pri sebe? tesime sa na novinky 🙂

Viedencanka, je to super pocit, ked sa babätko prvy krat usmeje a zacne "komunikovat". este si to pamätam u Laurinky a moja neterka (4 mesiace) sa tiez krasne usmieva a vydava zvlastne zvuky 🙂 poriadne si to vychutnaj, ten prvy rok strasne rychlo ubehne a ostanu len spomienky.

Prajem vsetkym krasnu nedelu!!

ronnda
19. okt 2008

charlotko - taky jsem na vas cely den myslela, uz se tesime na zpravu o miminku.
jak se asi dari silvii a terezce? to je nahoda, ze se v nemocnici nejspis potkate.

viedencanka - s tim prvnim usmevem je to opravdu nadherne, i kdyz to u nas bylo teprve "nedavno," nedaji se vsechny tyto zazitky uchovat, az je mi to lito, jak psala twix, strasne rychle to utika... nejradsi bych kazdy den natacela na kameru 🙂 🙂 🙂

lieska, jasterka, twix - tak ktera ze pujdete rodit jako dalsi?

miriam25
19. okt 2008

charlotka, no ako? manzelik, podavaj spravy, my sme strasne zvedave a nedockave 😀 dufam, ze vsetko dopadlo super...

viedencanka, chces tu postolku odo mna? zajtra by som ti ju poslala 😉

babenky, prajem krasny zvysok vikendu...

viedencanka
19. okt 2008

Miriam,dakujem za ponuku,mne ju mama dnes mala kupit,v stredu idem na SK.Miriam,ved tebe sa zide mozno este pre druhe,aj ked prajem,aby malo klbiky hned v poriadku.

Silvia,sme zvedave,uz zajtra budes mozno aj doma,tak nam daj vediet,ako vsetko prebiehalo.A necakaj s fotkami tak dlho ako ja...

miriam25
19. okt 2008

viedencanka, no mozno sa mi zide, neviem, len som ti chcela ulahcit, aby si ju nemusela zhanat a behat kvoli tomu do blavy 😉 nie je to take drahe, ze by som si neskor nemohla kupit novu 😉
zelam, aby sa malej linduske klbiky pekne upravili a nemali ste s nimi ziadne problemy.... inak ako je martinkovi? uz si s nim bola u toho usneho lekara?

wienika
20. okt 2008

ahojte baby,
ako ste vikendovali?
My fajn, ja som tu mala maminu, takze som nemusela varit 😀

co robia nase nove babatka?
a ich maminky? ocinkovia nam nedavaju nic vediet...

a co tehulky? lieska este si kinderko?

viedencanka, to musel byt krasny pocit, ked sa linduska usmiala.....aj ja si na to pamatam...no nadhera...

baby, ozvite sa.......uz sme nedockave....

tak pekny den, idem do prace....... 😒

maya01
20. okt 2008

Dobre ranko,

Charlotka,wau...tak dufam,ze to uz mas za sebou a som strasne zvedava,ci to bude babika alebo chlapcek...no ja si myslim,ze chalani dostanu posilu... 😉

Viedencanka,super tesim sa 😉

Tak my uz mame asi aj skolku....ale az od decembra...no co uz ten mesiac budeme musiet nejako vydrzat... ☹ Dostal miesto v 2bez.takze ho budem mat pri robote... 🙂

Paaa

vroni
20. okt 2008

No toto, na chvilu vytiahnem päty a uz sa to tu hemzi novymi babetkami!! 😀 Silvi, gratulujeme, aj charlotke uz asi mozme 😀 😀 😀 Nech sa vam vsetkym krasne dari.
Viedencanka, IP

miriam25
20. okt 2008

maji, blahozelame ku skolke. nemate ju sice od novembra, ako potrebujete, ale zasa skor, ten mesiac ubehne ako voda, uvidis. A Vieden-Nitra nie je taka dialka... Urcircite lepsie ako od nas do nitry 😉
A to sa mozno v novembri aj stretneme. Sice este neviem presne, kedy pojdeme k nasim, ale ja by som chcela v prvej polovici novembra tak na tyzden.

Inak mam novinku, v piatok som sa rozpravala so sefom a vyzera to tak, ze od 15.1. budeme pracovat na slovensku. Takze este mame trosku cas, ale zaroven aspon vieme, kedy mame ocakavat to stahovanie. A musim povedat, ze mi ten termin aj vyhovuje, budem este so samkom doma tieto najblizsie necele 3 mesiace a po Vianociach bude aj drahy doma, takze to balenie a stahovanie zvladneme spolu ovela lahsie.
Ono mohli by sme pracovat uz od 15.12., ale neoplati sa to sefovi, aby nas tam poslal na jeden tyzden pred Vianocami a material a vsetko tam potom tri tyzdne stalo. Takze v decembri sa len oploti taky kusok, kde budeme mat dve maringotky (jedna moja kancelaria a druha sklad) a vybavia sa elektrarne a vodarne. Neviem, ci to bude sef sam vybavovat alebo tam posle mna, to sa este uvidi, ale tak ja by som to len privitala, by som bola u nasich s malym a mozno by bol aj drahy s nami, to este neviem, ale v kazdom pripade vas budem informovat 😉

Jaj, vroni, neviem, ci som uz pisala alebo nie, ale dakujem za kompliment na moju maminu, ked jej to poviem, urrcite sa potesi, lebo ona ma stale depky z toho, ze tak pribrala z tych hormonalnych tabletiek.. 😉

lieska
20. okt 2008

Bre ranko babule!
Tak stale ziadna sprava od Charlotky? Ja uz som total nedockava co a ako bolo...manzelik, ozvi sa! 😉

Maya, tak super, ze mate sakolku, parada! Mesiac to zvladnete, uvidis, to ubehne ako voda! Hlavne, ze mas na obzore riesenie!

Wieni, ja som este v uuplnom klude (teda ja nie, babatko)! Nic sa nedeje, mozno mi len trocha padlo brucho! No ved uvidime, vcera ma zacinali prepadat pocity, ze hadam budem tehotna do konca zivota! 😠 Ale no ved do terminu zostava 7 dni... uvidime, kedy sa drobec rozhodne! Ale tento tyzden by som to uz vazne brala! Tak sa tesim so Silvi aj Charlotkou, a na druhej strane ma ide porazit, ze ved ja som "z tej istej grupy" a stale nic???? 😀 Ale ako som uz pisala, najvacsia depka pride, ked porodi skor aj Jasterka, kt. je 2 tyzdne za mnou! (Aj ked viem, ze ten termin je len taky informativny!)

Prajem vsetkym krasny slnecny den!

miriam25
20. okt 2008

lieska, viem si predstavit, ako ti je. ja som mala termin 24.10. a koncom augusta prisla moja svagrina s tym, ze jej kolegyna uz ma malinku pri sebe a ja hovorim drahemu, ze preco nie my??? Ze teoreticky by sa uz aj to nase mohlo narodit 😀
potom 15.9. porodila moja kamaratka a to som uz bola na nervy, ze ja som posledna, kto este nema babo (pritom som mala termin az koncom oktobra!!!)... no a nakoniec ma maly potesil a narodil sa 14. 10., aspon tych 10 dni skor 😀 ale viem, aky je to pocit, ked vsetky okolo uz maju uzlicky a ty este nie, ale vydrz, uz to nemoze dlho trvat!

miriam25
20. okt 2008

no nic, idem s malym trosku von, aby sa mi unavil a potom dobre spinkal 😉 krasny den...

jasterka
20. okt 2008

Ahojte 😵
kedze Charlotkin manzelik je asi prevalcovany emociami a na nas zabudol 😉 😀
ta si dovolujem ho zastupit a oznamit vam (info od Silviki-su spolu na izbe) ze:

19.10.2008 o 02 .58.sa im narodila krasna dcerka Livia-3500g/49cm 😵

inak Silvikina Terezka mala 2665g/48cm. 😵

Baby mi dovolili ich ist navstivit,tak som v siedmom nebi,len sa bojim,ze ako ma odtial dostanu 😕 ,ja by som tam chcela ostat a z nemocky si niest svoj vlastny uzlicek🙂

Takze uz mame dvoch lenkynich chlapinov,teraz dve babulky....co bude dalej? 😉 😵

lieska
20. okt 2008

Jeeej Jasterka, no ty si poklad! Takze dve baby pribudli??? Prosim Ta, poozdravuj obidve odomna, ze gratulujem (aj napriek tej malinkej dobromyselnej zavisti) a prajem z celeho srdca vsetko naj!
Tak Terezka bola take drobatenko? No ale ved Silvi tiez bola tintitko, vzdy som len kukala kde ma brusko!
A Livia si davala teda nacas, ked Charlotke od 5-tej rana odtekala voda a malinka prisla na svet takmer o tretej... 22 hodin??? ☹ No ale to uz je teraz asi nepodstatne!
Tak sa vytes aj ty s nimi dnes a pozistuj co a ako, asi budes mat teda co pisat (ako prebiehal porod jednej aj druhej..... Ti moc nezavidim, ale bombardovat s otazkami ta budem 😉 ).

twix
20. okt 2008

Ahojte!

Tak blahozelam Charlotke k malej princeznicke!! 🙂 🙂
dufam, ze nas aj so Silviou poinformujete, ked budete mat cas, ako to cele prebehlo.

Jasterka, Lieska, nebojte, onedlho mate svoje babätka pri sebe. este si uzijete volny cas, precitajte si nejaku peknu knizku 🙂 potom sa uz k tomu najblizsie mesiace nedostanete.

Ja sa tiez uz tesim na babätko, ale teraz ma to nejako nesuri, asi je to tym, ze uz jedno doma mam, alebo tym, ze sa citim dobre. a kedze sa hovori, ze väcsina babätiek sa rodi po termine a väcsina prvorodiciek prenasa, tak asi sme mi tri ta väcsina 😉 ja mam v stredu kontrolu v AKH, tak uvidime, ci si ma tam nechaju. dufam, ze nie.

Dnes a zajtra ma byt este pekne, tak si to uzijte vonku na prechadzke!!

jasterka
20. okt 2008

Lieska,aj viem ako to myslis stou dobromyselnou zavistou,ja mam tiez take zmiesane pocity,este mi stale nedochadza,ze Silvika ,ktoru poznam len s bruskom ma uz malinku pri sebe 😕 ...ja idem za nimi dnes brucahta, pozriet tie ich slniecka,asi sa slz nezdrzim...ale logicky viem,ze uz aj mna o caka,je to otazka do par tyzdnov,musime vydrzat a verit nasim drobcekom,ze vedia keda je ten spravny cas.
Silvika hovorila,ze cely den nic necitila,rano bola v nemocke cvicit,potom u manzelika v robote ,aktivna ako vzdy,ziadne varovne priznaky,len vecer jej praskla voda...ono to fakt moze prist kazdy den,bez varovania,tak cakajme. 😉 Pri mojom stasti mi voda odide na verejnosti 😅 😝

uricte ich pozdravim a napisem. 🙂

maya01
20. okt 2008

Aj ja sa pridavam ku gratulacii...Prajem vsetko dobre... 😵
Takze dalsia baba...tak tip mi nevysiel...uvidime,cim nas prekvapia Jasterka a Lieska 🙂

maya01
20. okt 2008

Jasterka a pozdrav ich obidve a ze prajem rychle zotavenie...a tesim sa na princezne...dufam,ze si ich niekedy budem moct popestovat 😵

ronnda
20. okt 2008

charlotka - gratuluji vam k narozeni vasi holcicky, Livia je moc pekne jmeno.

jasterka - to je bezva, ze jdes holky navstivit, moc je od nas pozdravuj, pochovej si miminka a tesime se na dojmy od tebe. uzij si to, za chvili to bude naopak, ani se nenadas a budou navstevy chodit do nemocky za tebou a za mimcem. a presne jak jsi psala, muze to prijit kdykoliv, ze by uz treba dnes... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre