Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
29. okt 2008

Twix- co sa tyka toho,ako si manzel dieta vychoval...Ked pride moj muz na vikend,Martinka musi vyniest po schodoch hore na 3.poschodie,tak si ho naucil. (Martinko ma 20 kil 😉 )
Tvoje babatko sa teda drzi,aj ked dvihas Lauru,a zatial nic nove...

Miriam-ta tvoja svokra ma teda nazory. Nie aby bola rada,ze bude mat bilingualne vnucatko,cim bude mat vela vyhod.

Dnes rano sme sa tak nasmiali:Linduska sa zobudila a polozila som ju k Martinkovi do postele.On sa jej tak rad prihovara a ona ho velmi rada pocuva. No a dnes rano,ona sa zacala tak potmehutsky usmievat nanho a zrazu vyplazila jazyk,najskor len tak nachvilku a poto znova a nadlhsie.Bolo to take smiesne,Martinko sa zacal valat od smiechu,ze taka mala a uz mi vyplazuje jazyk. Je to nadherne,ked ich vidim obidvoch ako sa na seba pozeraju a nevedia od seba oci odtrhnut.
Zajtra pride muz,zostava do utorka,to tu bude zase chaos. Vtedy Martinko je ako utrhnuty z retaze.
Dnes vecer sme vyprevadili dedka do BA a ked odisiel,Martinko mi povedal,ze on by chcel,aby dedko tu stale s nami vo Viedni byval.Oni si tak super rozumeju,to su najlepsi partaci.

trdlo
29. okt 2008

twix a bola si v KH Göttlicher Heiland spokojna? Pozrela som si ich stranku a dalsi Info Abend maju az 10.11. co je pre mna uz asi neskoro 😒
nie ze by som chcela vyslovene cisarak...to nie...ale ma vcera len sokovalo to razne vystupovanie tej porodnej asistentky...Na druhej strane zase kocky tam boli spokojne a zvladli to na 1* a to bez epi....statocne to zeny 😵
Ja vobec nepoznam prah mojej bolesti...tak nic popredu nevylucujem..

viedencanka
29. okt 2008

Trdlo-ja mam auto poistene na SK,neviem ako sa to tu berie.Som si ista,kto to bol,parkoval zase na tom istom mieste,jeho cerveny lak na mojom aute,moj strieborny na jeho, v rovnakej vyske...

viedencanka
29. okt 2008

Trdlo,dakujem za podrobne vysvetlenie,to som hned natrafila na expertku,este ze si sa k nam pridala.

trdlo
29. okt 2008

viedencanka, no aspon niekde vyuzijem moje odborne znalosti 😀 Drzim palce, aby bol sofer solidny a sa Ti ozval. Keby si ho stretla a sa k nicomu menal, tak ho postras, ze to nahlasis ako Fahrerflucht...hned si to rozmysli 😉

ja si myslim, ze to nema nic spolocne s tym, ze mas auto nahlasene na SK. Mozes to nahlasit na policii aj tu aj na SK. Ale ked pojdes na policiu, tak oni ti urcite poradia..
Tiez som mala podobny pripad-rakuske auto bolo naburane v Chorvatsku chorvatskym auto- sofer to ohlasil v Chorvatsku a aj v Rakusku. Potom to bezalo cez zastupitelsku poistovnu (wiener städtische) tu vo Viedni.

trdlo
29. okt 2008

viedencanka, kde si inac studovala v D? Ja som tam takisto studovala (ale nie to co robim teraz, ale uuuuplne nieco ine)

bejby29
29. okt 2008

No kocky, vy ste ale aktivne.. No som rada, ze som tu neni jedina strbava, ste ma potesili. Uz som z toho mala naozaj depku 😒
Miri, nasla som ta na Facebook..
Ronnda, aj mne sa velmi paci ta foto, kde je Jasterka s mojou Nati, hotova maminka 😀 Velmi pekna fotka..
Trdlo, vsetko naj naj k narodkam a hlavne nech ste s babatkom zdrave a stastne. Prajem vela stastia.
Viedencanka, to je super, ze Linduska ma tie klbiky v poriadku, aj ked zas s tym autom to mas take nestastne, ked sa dari, tak sa dari 😒 Dufam, ze toho hulvata najdes a poriadne mu vynadas, zasranovi jednemu!

wienika
29. okt 2008

caute baby,
tak som vas teda preluskala, ale zasa som aj zabudla co kto napisal, tak sa vopred ospravedlnujem, ak na niecoa a niekoho zabudnem 😉 jasterka, to je pozostatok z tehu demencie, takze po tehu to ostava, aspon teda u mna a pripajam sa k lepiacim papierikom a handy poznamkam.

viedencanka, som rada, ze je linduska ok, uz to bude len lepsie.....a martinkovi alergia tiez prejde. to ja som nikdy nepozerala na prasky ani na veci, ci su 100 percentne bavlnene, leine veci periem s nasimi v persile a silane. chvalabohu zatial nic, ale co nie je moze byt.
leuska sa zvykne vyhadzovat v okoli ust, ale myslim,ze to je dudlikom, vzdy pod nim slinta 😝 ale uz by som ho pomaly aj chcela odburat, tak postupne zacnem....

bejby, ja sa nepridavam do spolku strbavych, este mam vsetky svoje zuby....zatial.....
a moj manzel ma v 39 rokoch len dve blomby......dufam, ze lea zdedi kvalitu zubov po nom.... 😀

trdlo, tak vsetko naj k narodkam.......si spominam na svoje, ked som cakala leu, tiez mi bolo zle, tak som ich tak trosku pregrckala 😒

maya, super, ze mate skolku...a mamina bude ok, ale bude to pre nu tazke.....drzim palceky

twix, ty si vazny silak.....ta obdivujem....esteze laurinka uz chodi, ze ju nemusis stale nosit....
som zvedava, kedy sa malicky prihlasi...fakt to uz moze byt kazdym dnom.....

boldy, fuha, 22 tt, tak to leti.....ale mohla by si pridat par fotiek s bruskom...cooo?

lieska, tak ako? fotky na facebooku mas krasne, si velice pekna tehulka a vobec nie si velka ako si pisala....taka akurat..... 😉

ronnda, ta kamoska porodila ahned na druhy den sla domov.....ale myslim, ze bola celkom spokojna.....
inac, ja uz tiez kupujem lee 80 ale oblecie aj 74.....tak sa blizime k vam.....som zvedava kolko lea vazi, lebo sa mi zda uz riadne tazka......

vroni, tiez ma to napadlo, ze aby som sa vam tu o rok nestazovala, ze mam doma fressmaschine......
ale myslim, ze ostane taka spagetka ako to tvoje zlaticko 😉

miri, ta tvoja mila svokra......no coment.....uz to vydrz, zachvilu sa jej zbavis....

kocky, idem spinkat, aj tak uz asi vsetky spite( okrem bejby)
tak dobruuuuuu

maya01
30. okt 2008

Dobre ranko,

Viedencanka,dakujem za info ohladom Dr...idem hned spravit termin... 😉

Trdlo,vsetko naj k narodkam...aj ked oneskorene... 😅 Ja som tiez rodila v Göttlicher Heiland...a bola som velmi spokojna... 🙂

Boooze mna chytaju take depky...z toho nasho odchodu...neviem ci mi sibe ci co...vcera som bola v nasom starom byte a cely cas som tam bulila,jak sibnuta... 😖 🤐

Pekny den kocky...

miriam25
30. okt 2008

dobre ranko,
teda vy ste tu vcera toho popisali 😲 uz vas pekne dlho citam 😉

bejby, uz som ta na facebook-u prijala
maji, lieska, vam som poslala ziadost o prijatie 😉

viedencanka, som rada, ze sa linduske klbiky zlepsuju, uvidis, vsetky problemy zvladnete a bude len dobre. S autom ti ja moc neporadim, ale ved trdlo ti uz napisala...

maji, podla mna je to normalne, ze si sa vyplakala. A je to tak aj lepsie, ako keby si to vsetko dusila v sebe. Na byt si si zvykla, ides teraz do niecoho noveho, aj ked sa na to na jednu stranu tesis, no na druhu stranu sa bojis, ako to cele dopadne, ako si samko zvykne v skolke, ako to tam zvladne, ako sa tebe bude pacit v novej praci, ake budes mat kolegyne a kolegov, je toho naraz vela, ale ty to zvladnes... 😉 nas caka onedlho nieco podobne, len ja budem odchadzat s usmevom na tvari 😎 teda za jednou svagrinou mi bude vazne smutno, ale za svokrou urcite smutit nebudem 😀

lieska
30. okt 2008

Bre ranko!

Hlasim, ze nic nove sa nedeje, dnes som zasa zrejme cely den medzi vami! 😉

Ronndi, prechadzka bola super, sice strasne pomale tempo (ja uz ani neverim, ze niekedy este budem poskakovat na aerobicu, zda sa mi to v tomto momente ciste sci fi), ale inak fajn! Az na to, ze som na zaver zbadala jednu dobru sablu na chodniku, tak som rozdychavala este pol hodiny! 😀 (Ak by si nepoznala tento vyraz...sabla = obsah zaludka, nachadzajuci sa mimo neho)

Mayi, uz aby ste boli v tej Viedni, lebo to zjavne na teba nevplyva dobre tieto posledne dni!! Neboj, o 2 tyzdne to bude inak!

Wieni - vcera si mi nejak odisla z Facebooku, dufam, ze si dostala tu moju spravu na chate. Dakujem za komplimenty, si zlata! Ja si pripadam uz neskutocne megero, no ale to nie je az take podstatne. Len som si hovorila ako ti ludia, co maju napr, tych 80 kg co mam teraz ja (hroza!!!) a len preto, ze sa prezieraju mozu existovat? Ved to je katastrofa toto nosit so sebou! A ked sa pozrem tu naokoolo, velu dobre vela je tu, a to aj mladych, takych tucniakov!
Neboj, ked bude Lea po tebe, tak bude moct byt aj Fressmaschine, aj tak bude super kocka, lebo vsak ty si uplna spajdlicka! Fakt super rok po porode a to si zacala robit len nedavno. Ako si sa dostala do svungu? V pohode?

Viedencanka - so je super s tymi tvojimi malymi ako sa maju uz teraz radi! Zlati! Aj to s Linduskou a klbikmi, len nech jej to vydrzi! No vidis, uz mas lekarov ako tak vybavenych a sup...dalsi problem...auto! Sice to je v porovnani so zdrav. problemami deti nic, ale nastve. Daj vediet ako pokracujes, som n ato zvedava!

Trdlo - ja ti s nemocnicou neporadim, kedze nie som vo Viedni, ale suhlasim s Tebou, tiez ma vystrasili trocha, ked nam na kurze vraveli, ze ak je babo otocene hlavickou hore, ze sa da manualne otocit (co sa mne nezda uplne OK, podla mna to babo ma nejaky dovod preco je tak otocene ako je) a ze ked sa aj pretoci znova (co sa stava vraj dost casto), ze sa da porodit aj bez cisarskeho! 😲 Tiez som si povedala "no dakujem velmi pekne"! Tiez nie som uplne stotoznena so snahami niektorych nemocnic mat co mozno najvyssie percento "prirodzenych porodov" za cenu, ze ti odmietnu napr. PDA! I ked napr. neuznavam napr. cisarsky na poziadanie... Ved si popozeraj aj dalsie, blbe to mate, z esa vo Viedni musite nahlasit relativne skoro do nemocky. V Salzburgu to tak nie je.

miriam25
30. okt 2008

inak ani u nas to tak nie je, ze sa treba tak skoro nahlasovat do nemocky.Mne sa to zda byt dost uletene, ked by som rodila a pridem do nemocnice a nie som tam nahodou nahlasena, to co ma poslu inde??? Ked som uz na 9cm otvorena? neviem, ale to nahlasovanie je pekna blbost. Ja som sa bola nahlasit v nejakom 7 mesiaci v nemocnici a pytali odo mna milion udajov, vraj ked budem rodit, aby uz vsetko mali a pri porode sa ma doktorka medzi kontrakciami pytala zasa na to iste. A este sa tak na mna divala, no kedy mi mienis odpovedat??? to ma celkom dostalo, ja som tam uz fucala jak parnik a ona sa ma pyta na veci, ktore maju uz davno v pocitaci ulozene.

inak s tym spankom... moj maly spinka okolo 14 hodin v noci (niekedy 13) a cez den spinka teraz len raz okolo hodinky a pol, ked v noci spinkal menej (13hodin) tak 2 hodinky spi cez den. Takze suma sumarum okolo tych 15-16 hodin. On je v tomto asi po mne, aj ja som spachtos 😀

charlotka
30. okt 2008

Ahojky 🙂
hlasim sa ako cerstva mamina 😀 cize len kratko, lebo mala uz mrnka. dakujem vam vsetkym, ste strasne zlate, priznam sa, ze mi az slzicky vybehli, ked som si citala vase prispevky, ako ste nam drzali palce a gratulovali, DAAAAKUJEME 🙂 malinka je strasne zlata, ucime vzajomnemu porozumeniu 😎 akurat mame trosku hekticke dni, pretoze lietame po lekaroch uz od kedy sme prisli z nemocky. najskor 2x so mnou u zubara, pretoze ma od porodu straaasne rozbolel zub a potom 2x u detskeho a 1 v SMZ Ost, kvoli tej oblicke, takze to vyzera tak, ze mala pojde na operaciu, ale az ked bude trosku silnejsia, tak v 2 alebo 3 mesiacoch, dovtedy nas caka kopu vysetreni v nemocnici, tak sme trosku smutni, ale myslime pozitivne 😉 najhorsie je to organizovanie cesty a zvladnutie taku dlhu dobu mimo bytu, s takym drobcom, hlavne ked mame niekde presny termin, hodinu, ale hadam to nejak zvladneme 🙂
twix a lieska, myslim na vas, strasne drzim palceky, nech mate lahky porod a krasnych a vonavych drobcov coskoro pri sebe, je to uuuuuzaaaaasne 😀 aj ked ledva drzim hlavu, po tej dnesnej noci 😀
majte sa krasne

jasterka
30. okt 2008

Ahojte babulky🙂
tehulky -tusim budeme mat kazda novembrovciatko,ja pochybujem, ze by som to do zajtra stihla,aj ked ma bolia kriza ako cert,ale skor od toho aka chodim prehnuta ☹ myslela som ze uz ani nepriberam 😲 ale vcera som ledva zapla moj tehukabat ☹ novy teda uz kupovat nemienim 😝

viedencanka-martinko musi byt s Linduskou fakt na zozratie a mala sibalka uz vyplazuje na brasku jazyk 😵
myslim,ze ho bude mat cely zivot obtoceneho okolo prstika 😉
-takze ortoped vam predsa aj tu v rakusku odporucil balit nasiroko 😕 postolkami,ci ti ukazal nejake vyvazovanie,ako spominala vroni?hlavne ,ze to pomaha 🙂
inak ten tvoj ocino je jedinecny,nielen ze zehli ale hlavne ,co pre vas robi je uzasne. 🙂
to stym autom 😠 ...no koment,ze sa neohlasil a este si parkuje akoby sa nechumelilo 😒 pekne by som to dala spisat policii,im aj nafotit,aby nevznikli pochybnosti a vymahala by som si opravu 😠

charlotka
30. okt 2008

a samozrejme osobitne drzime palceky aj matke, lebo strasne zlata a hlavne odvazna, si myslim, ze nas maminy prisla pozriet do nemocnice, co nas veeeelmi potesilo 😉 🙂 sice tvoj pokladik ma este trosku cas, ale my sme uz o takomto case kukali na svet 😎 tak sa drzte, 🙂

jasterka
30. okt 2008

Ahoj charlotka 🙂 super,ze si sa ozvala,cely cas na vas myslim ako sa vam asi dari,to stymi lietackami po doktoroch ma mrzi ☹ musi to byt naozaj narocne,ale z tvojej spravy srsi pozitivna energia,aj napriek unave,tak verim ,ze to zvladate 🙂 ste sikulky babulky a este mate super tatinka,drzim vam palce.
teda zubar hned po porode 😲 to je uz silna kava,to je pre mna nepredstavitelne ☹ nechapem,fakt ked sa nieco dari,tak naplno... 😒 este ze to mas vyvazene malou Livinkou,nech vam len rastie do krasy a silnie. 🙂

ronnda
30. okt 2008

tak ja popijim kafco a uz jsem snedla skoro celou cokoladu a to je teprve pred obedem...
jsem nejaka vycerpana, ditko bylo dopoledne neposedne, umrcene, takze abych uvarila, nechala jsem ji delat temer vse, takze mi vyskladala pulku kuchynske linky, vozila se na dvirkach od linky (divim se, ze to vydrzely), nase zvirectvo (cincilky) behaly zbesile po kleci, jelikoz do ni dite neustale busilo, nekde v nejakem zapomenutem supliku nalezla krabicku ze stilleinlagen (o cemz jsem nemela vubec tuseni), takze je rozhazela a poschovavala vsude mozne po byte, objevila muj letni klobouk, sice hodne pomackany, ale ji slusel... no tak jsme mely vesele dopoledne, ven jsme uz nestihly jit, odpadla a spinka, ja jsem posbirala a pouklizela jen to nejnutnejsi a odpocivam... nastesti je venku krasne, tak po obede hned vyrazime na prochajdu.

charlotka - vitej doma! nemate to jednoduche, drzim vam moc palce, vim jak to je s tou organizaci terminu a vseho kolem kdyz mas male miminko, manzel ti jiste pomaha a jezdi s vama. opatrujte se a zase se ozvete. s temi zuby jsi mela tedy smulu... ted je to tema zubar tady nejak aktualni.

trdlo - ja jsem rodila v KH Hietzing (Lainz), i kdyz tam bylo temer vse ok (hlavne diky rychlemu a nekomplikovanemu porodu), po zkusenostech ostatnich a tak vubec bych uz tam rodit nesla. v nekterych nemocnicich se nemusis hlasit tak brzy, vim ze treba o semmelweißklinik je dost zajem, myslim, ze tam rodila tina, jestli se nepletu???

viedencanka - tak to se ti muselo ulevit, kdyz je linduska v poradku a nezhorsilo se to. martinko je vazne super braska, bude to skvela dvojka.

lieska - vyraz "sabla" jsem pochopila po druhem precteni a pak jsi mi k tomu napsala vysvetleni - moc ti dekuji, je to podobne jako v cestine: "savle, hodit savli" no to si tedy dovedu predstavit jak ti asi bylo...

wienika - lea nas s oblecenim za chvili predezene, dej pak vedet jak na kontrole,kolik vazi a tak. jste s tim novym dr. spokojeni?

miriam - samko je vazne dobry spac, ale ani ja si nemuzu stezovat, nicole sla vcera spat v 17:45 a spala do 4, pak vypila mliko a budicek byl az v 6:30, coz neni tak spatne.

lieska - tehu kabat uz urcite neporizuj, co ty vis, jeste je oktober a kdo vi... ne ne, ted je na rade lieska.

twix
30. okt 2008

Ahojte! u nas tiez nic nove. mala spi a ja si tiez lahnem. inak uz som sa registrovala na facebooku. neviem, ci som to dobre pochopila, ale vsetci budu vidiet, co si ja pisem s ostatnymi?

bejby29
30. okt 2008

Twix, podla toho, ci budes pisat priamo do IP - tam to nebude nikto iny vidiet, ak vsak napises tomu druhemu na "Wall" tak si to ti druhi mozu precitat

bejby29
30. okt 2008

Inak kocky, 14-16. Novembra je Baby und Kids Messe v MCC-Messe Wien, vyzera to super, viac info je na webstranke www.kiddyworld.at

holzi247
30. okt 2008

Ronnda - dneska jsem musela az do Hierzinger Krankenhaus a jelikoz jsem zenska, nedala jsem na navigacni system a pak jsem se pletla az nekdo kolem vaseho, protoze u toho semaforu nahore u Schönbrunnu, kde jsme mely vloni srazik jsem jela smerem k vam az na takove parkoviske, kde byla jednosmerka, tak tam asi nekde bydlis, ne? No kdybychom s Natalkou nebyly tak nemocne, uz bych hned zhavila telefon a ty bys pak mohla hned zhavit Kaffeemasinku 😀 . Jo a prosim napis mi, co vsechno ta vase princezna uz ji, nase je taaak vybirava, nejradeji by samozrejme jen sladkosti, snida sice s nami chlebik ze syrem, papa jablicka, ale obedy jsou hruza, jsem kolikrat zoufala, protoze se snazim, aby mala jedla zdrave, ale kdyby aspon jedla ty sklenicky, obcas ma suchou ryzi a napr. bramborovou kasi by nejedla, ani kdyz ji necham cely den hladovet, jo za to cokoladku a tak, nutelku, susenky, cornflakesy.... je to mrska a uplne jina nez davidek, ted nastesti spi, tak jdu poklizet, protoze u nas je vzdycky co poklizet, tedy ja spis premistuji nez poklizim, tak jdu holt premistovat..... 😀

Jinak co rikate na ten vichr????? Hruuuuuza hruuuuuuzouci.

boldy
30. okt 2008

ahojky,
tak veru sa mi to cislo zvysuje rychlostou blesku 🙂 pridala som jednu fotecku do albumu bruska, ked tak chcete vidiet... ja ich vela nemam, nefotim si to tyzdenne 🙂
trdlo> ja budem rodit v Semmelweissklinik, tak som zvedava ake to bude, kedze vacsina kociek rodila v St.Josef
ronnda mi urobila chut na kafco, tak si idem dat take slabucke 🙂

miriam25
30. okt 2008

ahojte,
tak ja mam teraz obednu pauzu, kedze samko spinka.

honzi 😀 u nas to tiez nie je o inom ako o premiestnovani 😀 mame tu uz strasne malo miesta na vsetko a tak len premiestnujem z jedneho miesta na druhe, kde to menej vadi 😀 uz sa tesim na vacsi byt na slovensku a domcek tu 😉

kavicku mam prave pri sebe a uchlipkavam medzi riadkami 😉

u nas tiez dobre fuci, ani nie je zima, len ten vetrisko je vazne hnusny, som davala malemu aj kapucnu na hlavu, nech nahodou nechyti prievan...

miriam25
30. okt 2008

boldy, mas super brusinko, naozaj super fotka.. dufam,ze sa ta tvoja znama neurazi, ale aj ona je tehotna? 😅 alebo ste si len tak porovnavali bruska?

boldy
30. okt 2008

miriam ta v zelemom je moja svagrina ona je januarovka, lenze ona je stihla, ja som viac pri sebe tak preto to tak vyzera, ja som taka vacsia tehula 🙂

miriam25
30. okt 2008

no ja som nevedela, ci je ona vobec tehulka alebo nie, preto som pisala, ze dufam, ze ju neurazim ak by nahodou nebola 😉 vyzerate tam obidve super s tymi bruskami 😉

bejby29
30. okt 2008

kocky, len ma tak napadlo, co keby sme na tom Messe hodili stretko?

jasterka
30. okt 2008

Ahojte 🙂 tak ja som dnes po 100rokoch upiekla kolac a konecne viem,preco ja vlastne nepeciem...vzdy som hovorila ze pre dvoch ludi sa mi neoplati,potom musim polku zozrat 😀 ale pravda je inde...baby ten bordel 😝
cela kuchyna hore nohami,este ze nebol nikto doma,pripadala som si ako jeden z A je to...
laktom so zhodila muku,otocim sa stym mojim brusiskom ,zhodim vajicko 🙄 no to bolo...
ale muzik sa tesi ako maly 🙂tak to za to stalo.

boldy-brusata fotka so svagrinou je super,uz sa ti tam nieco crta,pockaj ako sa to bude zaokruhlovat,ze sa ja dostanem do tejto podoby som teda neverila 😕 nakoniec mi asi aj pupik vyleze,taku mam kozu napnutu na prasknutie.uz citis asi pohyby,nie?
tie kopanceky mi uz teraz chybaju,ja mam pocit,ze to moje mrvitko uz iba ritulu vytlaca proti mojmu bruchu,stale tam mam tvrdu hrcu,co sa raz za cas pohne 🙂

jasterka
30. okt 2008

trdlo,k tym nemocniciam,ja som si najprv vybrala pod tlakom nedostatku casu a podla odporucani rak.kolegyn st.josef,az potom sme isli na infoabend,nastastie,lebo by som spekulovala do aleluja.
Asi aj preto treba tak skoro tu nemocku,lebo v 12tt ti robia kontrolny nacenfalltenmessung,aj tvoj gyn,aj nemocnica.Mas pravdu,ze velmi preferuju prirodzeny porod,ale som si ista,ze ak treba urobia cisarak,ani to EPi nedavaju s nadsenim ☹ ponukaju homeopatiu,akupunkturu,vanu,az nakoniec,EPi nestihnes lebo si prilis otvorena 😀 ale ak by som na nej trvala,no skusia odmietnut 😉
Ja som za prirodzeny porod,chcem to prezit s muzikom,jedine,co ma po infoabende sklamalo bolo,ze nemaju ziadne detske odelenie,vlastne ani poriadny inkubator,pri akomkolvek probleme poslu mimi do inej nemocnice,a ty nemas zarucene miesto,sice zorganizuju sanitku,ale predsa... ☹ taktiez odrodia az od 36tt,skorej ta poslu do velkej nemocky.Vela dobreho som pocula o SMC ost,ale je to na konci sveta od teba,
22bezirk,a nejde tam metro 😖
semmelweiss-tam rodila lenka.w,ma najcerstvejsie info,skus jej poslat IPku,snad ti stihne popri Lucovi nieco napisat,neveim ci oni maju detske odd.
na parents.at mas vela info o nemocniciach,ale s toho sa moze jeden zblaznit,lebo je tam vela protichodnych nazorov,kazdy ma ine ockavania,neviem,ci by ti tolko nazorov pomohlo 😕 ...

dominika2727
30. okt 2008

Ahojte....boldy...v Semmelweissi rodi teraz aj moja kamaratka...uz druhy den 😖 a nie a nie sa otvorit.......neviem na co cakaju....ale hovorila ze su tam vsetci velmi mili......jej manzel a mamina tam mozu byt cely cas pri nej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre