Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
18. nov 2008

Bejby- Natalia je na fotkach prekrasna.Kde si kupovala take krasne satocky? My by sme mali mat krst v januari,tak by som uz tiez mohla zacat nieco zhanat,poradte aj ostatne baby.

jasterka-Emmka je krasna,take jemnucke crty ma.

miriam25
18. nov 2008

viedencanka, co ja viem, tak oni naozaj posielaju nejake listy, hlavne cudzincom, ci byvaju v rakusku, presne, ako si to napisala. Mne teda zatial neposielali nic extra, len normalne veci, co sme bud potrebovali alebo len informativne listy, akoze za chvilu uz bude samko moct absolvovat dalsiu MKP prehliadku u lekara a pod. Ale viem, ze oni testuju cudzincov, lebo pokial niesi trvalo v rakusku, tak ta mozu zacat presetrovat, ci poberas opravnene matersku a pod...

miriam25
18. nov 2008

jasterka, tak som si aj ja pozrela tie fotecky, emmka je naozaj naaaaaaaaadherna, mas byt pravom na co hrda. Krasne babatko....

viedencanka, ja som kupovala veci na krst v C und A (mam divnu klavesnicu a nemozem najst to und). Maju tam pekucke vecicky, ale zalezi na tom, ze co sa tebe paci a co by si chcela.

miriam25
18. nov 2008

no nic, idem ja spat. dobru noc.

ronnda
19. nov 2008

hezke dobre rano,
miriam - to jsem rada, ze se mate tak skvele, je to urcite moc prijemne, kdyz ti rodice pomahaji, vasi jsou zlati, proste babicka a dedecek, tak to ma byt. a to vis, ze nam tu chybis, potesilo me, ze ses ozvala. manzelovi taky chybite, mile, jak ti vola kazdy den. a samko nechce spinkat? mozna je to jinym prostredim? nicole spi vetsinou jednou denne, ted tak kolem dvou hodin, v noci spi durch. jen predminulou noc byla jednou vzhuru a byla neklidna a hadej, co se z toho rano vyklubalo? hura, dalsi zoubek! takze aktualni stav: 5 😉

jasterka - my jsme male ouska nenechali propichnout. ja jsem chtela, ale tady se to moc nedela, dr. se na me dival, jako bych chtela tyrat dite. konzultovala jsem to tu v rakousku i s jinym doktorem, ten zas doporucoval hned kolem toho 3. mesice dokud je mala, pak jsem to planovala nechat udelat v cesku, ale pak jsme se rozhodli, ze to nechame az bude nicole vetsi a sama se rozhodne.

viedencanka - i ja jsem to v te zadosti mela napsane a potvrzeni chteli, stejne mi pak zustalo lezet doma, protoze pak ho zase nechteli 😒 asi to opravdu zkouseji, na nas cizince...

mayi - co samko ve skolce? a co ty v praci? snad je to lepsi a kolegyne se ti vice venuji a citis se tam lip.

ronnda
19. nov 2008

miriam, jak jsi psala, ze shanis boty, tak my jsme byli kupovat ted zimni boty pro nicole... to byl des, v obchode spustila takovy rev, no jako u doktora, lidi se samozrejme otaceli, co tomu diteti delame, nozka se proste nedala zmerit, jak vyvadela, byli jsme z toho vysileni vsichni, prodavacka se na me divala jako na neschopnou matku a podpory jsem se od ni moc nedockala (to bylo v cesku).
v pondeli jsem to sla zkusit znovu - ve Vidni - scenar naprosto stejny, rev a rev a absolutni nespoluprace, nastesti v obchode nebylo tolik lidi a pani prodavacka moc prijemna... botky jsem mela uz predtim vyhlidnute, zkouseni tedy probehlo az doma, kdyby neco, mohla jsem je vymenit, nebo by mi vratili penize, to je super servis. ovsem mala se do nich zamilovala a doma v nich chtela neustale chodit. vcera jsme je uz vyzkouseli venku.
tak se desim dalsi navstevy schuhgeschäft 😉 😉

tinavieden
19. nov 2008

Ahoj babulky. Tak my sa mame dost na prd ☹ Mna celu noc bolelo ucho ani som spat nemohla asi mam zapal.Na obed idem k usnemu lebo ta bolest je drsna...
Co ma vsak viac trapi. Tak vcera sme boli u detskej a poslala nas s Leni do Entwicklungsdiagnostik centra lebo sa jej Leni nezda. Vobec sa neplazi,nechodi atd. ved viete aka nasa mala je...taka pohodacka.Len sa dost bojim ci to neni nieco vazne...nejak vyvojova chyba...cloveka uz napadne vsetko kedze nas tam poslala. No som dost na nervy lebo termin sme dostali az o 2 tyzdne a dovtedy ma asi porazi...
Tak dufam,ze to neni nic vazne a budem musiet s malou le nejako cvicit a motivovat ju.Tak drzte palce nech sa dovtedy nezblaznim....

maya01
19. nov 2008

Ahojte!!!!!

Miri,juuuj ako ti je dobre...si to poriadne uzi...skoda,ze my uz nie sme v Nr. sme sa mohli stretnut...ale dufam,ze nabuduce nam to vyjde... 😉 A uz ste nasli byt na prenajom?
Ronnda,dakujem za opytanie...ale skoda reci...nic sa nezmenilo...a este vrchol vsetkeho je,ze mam pocit,ze mi ani nechcu davat nic na robotu...tu chodim od stola k stolu a vypytujem...no katastrofa.
Samko v skolke ok...dnes maju vylet do Lunaparku,tak som zvedava,co bude hovorit. Rano sa mu sice moc nechcelo ist,ale mohlo to byt aj tym,ze vecer mal zvysenu teplotu,tak dufam,ze to nebude nic vazneho...rano bol uz fit. Od buduceho tyzdna budu raz za tyzden chodit na Eislaufen,tak som zvedava,ci sa to nauci.

Lenkaw,co sa tyka zahrady,tak tato skolka ju nema ale pristorovo je obrovska.

Tinus,neboooj vsetko bude v poriadku...kazde dieta je ine a to neznamena,ze ked Leni este nechodi,ze to musi byt nejaka vyvojova chyba...mysli pozitivne,vsetko bude ok.

Pekny dnik kocky.

maya01
19. nov 2008

Wieni,uz mas manzelika doma?

ronnda
19. nov 2008

tina - tak to me moc mrzi... s tim uchem bez opravdu radeji hned k doktorovi, at jses fit. chapu te, ze s leni te to trapi, ale vhodnym cvicenim a rehabilitaci se tomu da urcite nejak pomoci, odbornici vam jiste poradi, nemysli hned na nejhorsi, ovsem ze jste dostali termin az za dva tydny, to mi prijde taky pozde, treba byste uz dva tydny mohli cvicit vhodne cviky... nemuzes to zkusit trochu popohnat, jako rict jim, ze si delas starosti a ze bys rada vedela co nejdriv jak na tom leni je. nebo jit nekam jinam? nedovedu to posoudit, nevim co jsou to za centra a jake jsou tam cekaci doby. ale mne by se dva tydny taky zdala strasne dlouha doba. drzime vam moc palce.

maya - tak to si dovedu uplne predstavit, jak se tam citis, kdyz musis za nimi chodit a ptat se, jestli nemuzes neco delat. ten pristup je hrozny a cloveka to otravi, uplne s tebou citim. a co tvuj sef, pta se te treba, jak jsi tam spokojena a tak? komunikuje s tebou? a kolegove komunikuji? je to vazne nanic, kdyz mas v praci takovou atmosferu...

tinavieden
19. nov 2008

ronnda ten termin mi dali ozaj len tak tak. Vsetko maju plne a az od noveho roka by nas zobrali. Tak som ich poprosila,ze si robim starosti a ze to chcem este pred vianocami vediet co je s mojou dcerou tak mi dala dala o 2 tyzdne s tym,ze urobi vynimku zoberu ma.Takze som rada,ze som ten termin dostala este pred vianocami...
Tak aj Ja dufam,ze Leni je len pohodla a treba ju motivovat a cvicit s nou,ze to neni nic vazne...

lieska
19. nov 2008

Ahojte kocky!
Jasterka - malla Emma je naaaadherna!!! Tiez take cierniovlasko! Na tej prvej fotke, kde ste s tym cervenym uterakom mi pripomina nasu Mimi hned po narodeni! No zlatunka je strasne!! Velmi sa tesim s tebou! To je svanda, ze este nedavno sme sa tu vytesovali z pozitivnych tehotenskych testov a teraz uz z babatiek! Juuj, len si to uzi! Inak porod si teda aj ty mala pomaly, co??? Chuda...no ale fakt je ta epiduralka super vec, vsak? Ja pri dalsom nevaham ani minutu (aj ked stale klobuk dolu pred maminami, kt. to zvladli aj bez).
Inak ja som este pol hodinu pred tym cisarskym povedala drahemu, ze od druheho ma neodradi ani este raz takych tazkych 20 hodin! 😉

Bejby - Natalka je rozkosna!!! Strasne krasne deceno a v tych bielych satockach je neskutocna! No babika!!! Kde ste mali krst???

Mayi - ako ti zavidim, ze si v Nitre!!!!! Hned by som sla! Uzi si chvilku domova!

Lenka - tak malinky prespi 6 hodin v kuse v noci??? Wow!! Uz aj ja chceeeem!! 😢 Moja ma taky 3-hodinovy spaci rezim, co je tiez fajn, ale v noci by som prijala aj dlhsie!!

Dakujem inak za komplimenty na malu (aj na mna .... ja som na tej fotke az druhy den po porode a trocha upravena, tak si nemyslite, ze som taka hviezda jasna! sa 😉 ). Stale nemame zmensene fotky, ale do konca tyzdna stopro...
A ohladom toho porodu...baby tehulky, nelakajte sa, fakt je svatosvata pravda, ze minutu po porode zabudnete na tie bolesti!!! Dalo sa to vydrzat. Ale Miri, dobra poznamka, co by sme robili keby nebolo cisarskeho rezu???? Inak ja som bola poresne 400. cisarak v tomto roku v nasej nemocnici!!!! Dost velke cislo, nie? A to tam robia vsetko preto aby cisarsky nemuseli robit!

maela
19. nov 2008

tinavieden - ja som zacala chodit a nieco blabotat az v 2 rokoch,mama si tiez robila starosti a potom z jedneho
dna na druhy som zacala chodit,dovtedy som sedela ako vrece zemiakov tam kam ma dala;) mysli pozitivne.

boldi - vcera som mala ten organscreening ,bol tam nejaky oberarzt a bol velmi mily, najviac ma prekvapuje ked
ti povedia,ja vam to vysvetlovat nebudem aj tak tym vyrazom nerozumiete! tak som mu povedala ze nech sa pokusi,ze som zdravotna sestra a nieco mi z tej latiny zostalo v hlave;) inak bol mily.termin som mala o 7.30
a na rad som sa dostala asi o 9.30 a odchadzala som asi o 11.
bolo to krasne pozorovat ako sa babeno toci a cmula prsty ale ci to bude chlapec alebo baba nevieme bo sa
nechcelo zkazat v plnej krase ☹ takze zatial to je prekvapko
z tym freistellung-om to vobec neni take jednoduche,doktorka ma poslala do WGKK a odtial ma zas poslali
na arbeitsinspektorat,tam maju total blby prac.cas tak tam musim opät dnes a zajtra zase do poistovne.
pozerala som si fotky novych babätiek ,vsetky su take chutnucke malicke 🙂
zelam vam babenky pekny dnik aj ked je taky usmokleny
jasterka v ktorej nemocnici si rodila? asi som to nejak nepostrehla - emma je krasne meno,chcela som aj ja ak by to bolo dievca ,no ak to bude baba tak emily- odsuhlasila to cela family🙂

ronnda
19. nov 2008

tina - tak to jsem netusila, ze jsou takove dlouhe cekaci doby, no kdybys mela cekat az po novem roce... tak ty dva tydny musite vydrzet. Zkus si ted nedelat starosti, i kdyz vim, ze je to tezke a mne se to lehce rika. na druhou stranu, dva tydny utecou jako voda...

lieska - tak to je dobry, jak jsi pul hodinu pred cisarem rikala, ze dalsi miminko urcite 😉 to mne kdyz zacaly takove ty poradne kontrakce jsem manzelovi rikala, ze uz nikdy nechci byt tehotna 🙂 ted uz to vidim jinak a mozna bych zvolila priste tedy epi... kdyz jsou takove moznosti.
ten trihodinovy rezim je napor, tedy hlavne v noci.

jeryka
19. nov 2008

Ahojte Mamini chcem sa spytat ci je tu niketo z Wien najlepsie 10 bez.??

ronnda
19. nov 2008

jeryka - ahoj, je nas tu hodne z wien, i z 10. tu myslim nekdo je...

bejby29
19. nov 2008

Caute kocky, Tinus, nerob si starosti, mne zas zuby zacali rast az v jednom roku, takze kazde babo je ine a Leni vyzera byt zdrava, je len pohodacka, vsak sa nachodi dost za svoj zivot.. keby bolo nieco zle tak na to by uz davno prisli.. Viem, je lahke povedat, ze nemysli na to ☹ A skoda, ze ti to dnes nevyda, som sa tesila.. Dajte sa do poriadku a dufam, ze sa coskoro stretnem..
Ja som zhanala saty na krst po celej Viedni, cenova relacia bola od 500 do 2500 Eur, co sa mi zdalo ukrutne vela.. Nakoniec som na internete vyhrabala www.princessmoda.de a odtial som to objednala, maju nadherne vecicky a cena je tiez super..
Lieska, krstili sme v Serviten Kirche, tu vo Viedni

jasterka
19. nov 2008

Babulky vsetkym dakujem za pochvalenie malej Emmušky 😵 pysim sa ako pavica,som na nu hrada.
Hltame ju s muzikom ocami,sledujeme kazdy jej uskrn a sme hotovy s kazdeho usmevu,niekedy sa tak uskrnie,najme ked si pusti do cistej plienky,ze mam pocit ,ze sa na nas bavi a dobre si znas striela 😀

Malea-tiez som zdravotna sestra a s Freistellung som si uzila 😠 na tej Fichtegasse ,ne tom inspektorate maju okrem nemoznych hodin 😒 aj nemoznu arogantnu doktorku,vzdy som prisla s potvrdenim od lekara,ktory si naivne mysllel,ze sa ked uvidia ze som zdravotna sestra ,rovno ma nechaju do konca doma...no mozes snivat,
lekar mi pisat do spravi zvracanie,elbo nechcel vymyslt nejake krvacanie,inak by musel vsetko pisat do MK...lenze jej celodenne nevolnosti bolo malo,vzdy na mna...este stale zvracate?bolii ste uz kvoli tom u hospitalizovana? 😝
mate na to lieky...musi s byt pripravena,a nedaj sa...ja som povedala ze zvraciam najme v Ubahne a po ceste do prace,co trva ca40Minut,ze lieky nebudem brat kvoli miminku,ze veriem vitaminy a homeopatika...vzdy mi dala freistellung len na 6tyzdnov ☹ tak som tam opakovane chodila,stym zase na poistovnu 😒 no o hubu... 😖
robia len dve hodiny,chod hned na zaciatok,dlho sa caka...dufam,ze budes mat viac stastia a bude tanm ina lekarka,akurat nejaku mladu zaucali ked som tam bola naposledy.

boldy
19. nov 2008

ahojky,
jasterka> mala je krasna ozaj... si sa tiez teda natrapila, ale mas to za sebou 🙂 chcem sa opytat, ako sa vola ten olej na masaz hradze, myslim, ze ty si ho spominala raz
bejby> mala ozajstna princeznicka v tych satkach, krasna okana... aj ja som chcel amber pre dievcatko, ale chlap zamietol 😒
maela> tak mas to za sebou, a bud rada, ze si natrafila na druheho doktora...tiez som tam stravila 3 hodiny... no skoda, ze nevideli pohlavie, mate to s prekvapkom 🙂 drzim palce s tym freist. aby ti ho dali
tina> no zapal ucha ziadna sranda, aj ja som na to dost citliva, ale pouzivam tee tree olej a o 2 dni ma to stale preslo

jasterka
19. nov 2008

Ahoj boldy,dakujme 😵 aj ty si krasna tehulka,tehu ti pristane,som si vsimla hned na fotecke u wieniky 🙂
ten olej mi namiesali priamo v lekarni,krasne voni,masaz som skusala asi 2krat,nejak mi to neslo,teraz si ho natieram na brusko,mam ho jak somalec -ovisnute☹
inak ostalo mi kopu malinika -ten cajik,pije sa od 35tt,rada ti ho darujem.

tina-drzime ti palce nech bolset ucha co najrychlejsie pominie,tiez poznam ,nic prijemne ☹
inak chcela so ti este napisat,neuveritelne,ze si snivala ,ze budem mat dcerku 🙂 zeby si mal zvlasne schopnosti 😕 v kazdom pripade sa znej tesime a nelutujem ze som si myslela ,ze to bude chlapec,takto som mala krasne prekvapko.

boldy
19. nov 2008

jasterka> dakujem za kompliment, ale nuz zvacsujem sa jedna radost 🙂 aha takze v lekarni... no skusim to... tak ak nepotrebujes ten malinik tak sa hlasim k buducej spotrebe 🙂 aj mna sa prave dnes snivalo, ze som bola na ultrazvuk a nasa babulka mala pipik, takze to bol chlapec nakoniec, tak uvidime 🙂

susann83
19. nov 2008

ahojte kocky. gratulujem k miminkam, jasterka- malinka je krasna. skoda, ze lieska tu este nema.
jeryka- ja som z 10 bez. ale zatim sa len snazime a cakame co prinesie dalsi mesiac.
miri a maya - vy ste z NR? lebo ja mam odtial manzela 🙂
prajem vam krasny vercer

bejby29
19. nov 2008

Boldy, dakujem, moj manzel tiez nechcel Amber, ale ja som ho nepocuvala.. 😀

miriam25
19. nov 2008

ahojte,
tak my sme dnes mali zasa ubehany den, takmer vobec sme neboli tu u nasich. Samko vecer zaspal bez jedineho pipnutia, taky bol unaveny a ja sa vytesujem, lebo som dnes bola na kozmetike (konecne vyzeram ludsky) a konecne som nasla topanky pre mna, ake som hladala, tak z toho sa tesim asi najviac 😀

susan, ano, my s majou sme z nitry a pokial viem, tak aj lieska alebo je z blizkeho okolia, ale s ami zda, ze priamo z nitry je aj ona. Kolko ma tvoj manzel rokov? mozno by sme ho poznali...

lieska, zavidis mne alebo maji? maja maka vo wiedni v robote a ja si uzivam u nasich v nitre 😀 (prepac maji, nebol to vysmech, len porovnanie, ze komu lieska zavidi 😅 )

maji, skoda, ze tu nie ste, ale nabuduce musime planovat cestu do nr spolu, aby sme sa aj stretli 😉

wienika
19. nov 2008

dobry vecer kocky,
tak konecne som si vas pecitala, dva dni som tu nebola, ale teraz siel manzel na futbal, tak si uzivam pc a vas...potom si kuknem ordinaciu zo vcera....kym pride....

viedencanka, mne kamoska pozicala krasne saty na krst pre leu, ale tym, ze sme s manzelom zaneprazdneni alebo lepsie povedane neschopni vybavit krst, mam pocit, ze tie saty uz budu malej male. je to cislo 74, takze ak chces, rada ti ich poziciam.....su velmi pekne a maju aj taky cepcek.... 😉

ronnda, som sa nasmiala, ked si opisovala nicol v obchode s topankami a ze teraz s nimi chodi po byte....tak ja som dnes prisla z roboty a lea mala obute snehule, ktore som jej kupila v bratislave na blind, c.20(su jej dost velke, ale to nevadi)...a tak s nimi chodila po byte, uplne vytesena......manzel hovoril, ze bola hysteria, lebo ich nasla v skrini a chcela si ich obut, ale sama nevedela, tak revala, az kym jej ich neobul,..... 😀

miri, ako dlho budes na sk? a ake boty si si kupila? ja si tiez chcem ist kupit, len nemam cas.......ale surne potrebujem cizmy na zimu...ved je uz zima..... 😉
bejby, nathalka je veeelmi krasne dievcatko, velice vydarena.......tie modre oci a hnede vlasky......juj....

jasterka, aj tvoja emmka je krasna, ale tu su vsetky deticky velmi pekne....
vidim, ze si materstvo vychutnavas, tak je to super, len nech vam emmka robi len radost...

lieska, tesim sa uz na fotky tvojej bambulky.......a ze myslis tak pozitivne, ze chces aj druhe babo...to mne trosku trvalo, kym som uznala, ze este jedno by nebolo zle.....ale aj to urcite nie teraz....ja ledva stiham tu moju certicu.....

tina, drzim palce s tym uchom...asi ta ofuklo....mna hrozne bolievaju v zime usi, preto nosim capicu, inac by som skapala......staci, ked fuka silnejsi vietor, uz ich citim...
co sa tyka leni, uvidis, ze bude vsetko ok, ale aj ja by som si robila starosti, hlavne ked vidis ostatne deti......no nie kazde je rovnake a kazde ma svoj rytmus..len nechapem, preco ta detska poslala az teraz, ved ked ma podozrenie, musela vidiet uz pred tym, ze leni je flegmosko-pohodak.....
hlavne sa nestresuj, urcite bude vsetko v poriadku.....myslime na vas...
prave som sa krmila s tvojimi korbacikmi, mnam su vyborneeee...este raz dakujem...

maya, aj my mame v robote obcas problemy, nas vzdy budu brat ako sudzinocv a aj nam obcas daju pocitit....kaslem na nich......oni sa tym trapia...
som zvedava, ako budes spokojna so samkovou skolkou....ozaj, este ma typlicek?

ja uz mam manzelika doma, prisiel v poriadku, len trosku nedospaty, ale strasne sa tesil,hlavne na leusku...ked sme sli pre nu do jasli, ja som sa musela schovat, aby najprv videla len jeho...ked ho zbadala, hned so smiechom utekala k nemu a doteraz sa od neho neodlepila....vcera, ked siel len na zachod, uz utekala s revom za nim.....chuda, sa bala, ze znova odide.......to ze ja som sla vecer do roboty ani nevnimala, hlavne, ze bol jej milacik doma.......tak je to s tymi otcami a dcerami 😀

jeryka
19. nov 2008

AHoj Ronnda urcite je tu vela maminiek ale ja tu nikoho nepoznam a tak to skusam cez net .

miriam25
19. nov 2008

wieni 😀 ze s otcami a dcerami 😀 u nas je to to iste, takze to plati aj na otcov a synov... som zvedava, co bude maly robit, ked po nas drahy pride, obavam sa, ze budem musiet ja soferovat naspat do rakuska, aby si ti dvaja mohli vzadu hrkutat 😀 😀 😀
ale som rada, ze vam tatinko v poriadku prisiel domov a viem si predstavit, ako ste mu chybali a ako on chybal vam.
ja som tu do nedele, drahy pride bud v sobotu vecer (comu by som bola radsej) alebo nedelu doobeda.
topanky som si kupila lodicky obycajne cierne spicate na vyssom opatku. Take som nemohla nikde zohnat, len vo vogele a tam ich mali za nenormalnu cenu, tak som hladala inde a konecne nasla. Cizmy mam jedny z minuleho roku (bez opatku, ked idem len so samkom von) a jedny spred dvoch rokov na opatku, ale uvazujem, ze tieto uz vymenim za nove, ale zatial som sa moc neobzerala po novych, hlavne som chcela tie lodicky, lebo budeme mat vianocnu party vo firme a som uz pozvana a nemala by som si co obut. a samozrejme potom na jar ich mozem nosit.

samkovi uz chcem tiez kupit nejake zimne topanocky, ale vzdy zabudnem hrube ponozky doma a len tak sa neodvazim mu kupovat, zvlast nie tu...
ronnda, ta predavacka bola naozaj velmi mila, ako ja neviem, preco by to mal byt problem pre niektore predavacky, ked topanocky nesedia, aby ti ich nevymenili. Ja mam jednu velmi dobru skusenost, kupili sme v jednom obchode topanocky zaciatkom septembra a zaciatkom oktobra sa mu zacinali rozpadavat. nemohla som najst blok, ale tak sla som do toho obchodu, ze mu pozriem ine a ukazala som ich tej predavacke, ze sme ich kupovali zaciatkom septembra tu a ze sa rozpadavaju a ona ze to nie je problem, nasla, ze boli tieto topanocky u nich predane a hned mi ich vymenila za tie, co som si vybrala. Este mi aj 10 centov chcela vracat, lebo tie druhe stali o tolko menej. takze ja nemozem povedat ani jedno zle slovo...

tina, neboj, vseto dobre dopadne. leni je urcite v poriadku. niektore deti jednoducho nechcu chodit a vyhovuje im to, ze maju svoj klud a ze len sedia, ved sa este v zivote nachodia dost 😉 nerob si z toho tazku hlavu. a mozno dovtedy aj zacne sama chodit. a ked nie, nevadi. ona si urcuje svoje tempo. moj ocino zacal rozpravat ked mal nieco vyse troch rokov. vsetci si mysleli, ze bude nemy a potom zacal rozpravat a este stale sa to zameskane snazi dohnat 😀 pritom ho ucili len slovencinu, ziadny druhy jazyk do toho.

lieska, prihod uz fotecky tej malej princeznej.

a baby, neviem, sa mi zda, ze som to uz pisala, ale C&A maju pekne oblecenie pre deticky na krst. A nemaju prehane ceny, aspon ja som tam kupovala a bola som velmi spokojna a myslim, ze pre dievcatka maju este viac ako pre chlapcov...

maya01
20. nov 2008

Dobre ranko,

tak ja uz v robote...a Samko v skolke...ale dnes mal nejaky blby den,lebo nechcel ist a tak plakal...chuda ☹ 😢 ,neviem co mu bolo a aj v aute mi cely cas hovoril,ze ho boli brusko.
Vcera boli v tom lunaparku a bol z toho nadseny....tak neviem.
Dufam,ze to nebude takto s placom kazdy den...lebo to mi teda na pohode neprida (ktoru aj tak v robote nemam)...

No co baby,ako s tym stretkom?

Jaaaj a co sa tyka ucha,ja by som tu mohla pisat a pisat...ja mam strasne problemy...mne staci,ked sa mi dostane trochu vody dovnutra a uz musim utekat dr. a cez zimu,by som bez ciapky ani nemal chodit von...ale chodim...

Wieni,ked najdes dobre cizmy daj vediet...ja tiez bezpodmienecne potrebujem.

Pekny dnik.

miriam25
20. nov 2008

maji, to je mi luto ☹ a mozno mu nevadi skolka celkovo, len ho naozaj bolelo brusko. Mozno nemohol ist na wc alebo nieco zjedol a tazilo ho to... tazko povedat, ty si ho poznas najlepsie. A inak co on hovori na tu skolku? paci sa mu? su k nemu deticky mile a dobre? jaj, ked vidim, ake problemy mate vy, tak sa hrozim toho, ze pojdeme na slovensko a potom ked sa vratime, ake tazke to bude pre vsetkych. teda hlavne pre mna a pre samka ☹

ronnda, vcera som zabudla napisat, ze ste nas uz dobehli s poctom zubkov 😉 my mame stale len tych 5, i ked sa dalsie tlacia von, co som videla, tak horna jednotka, dolne dvojky a zadne nejake stolicky sa tlacia, ale jak poznam jeho zubky, to este potrva, i ked ta jednotka by uz aj mohla vyjst, ta sa tlci uz dlho...

tinavieden
20. nov 2008

Ahoj babulky.Tak uz sa citim lepsie. Mam zacinajuci zapal stredneho ucha ale zatial to liecim len kvapkami a je to uz lepsie.Vcera som si bola hned kupit aj novu capicu uz sa bez nej ani nepohnem.TAk uz som tuto noc spala lepsie.
Dakujem vam vsetkym za povzbudive slova ohladom Leni. Tak uz som ukludnena. Volala som s kamoskou co jej dcera zacala chodit az v 18 mesiacoch a bola tiez taka leniva a pohodlna ako Leni.CHodili tiez do toho centra, dieta tam rozhybali, cvicili s nim a teraz uz chodi ako vichor. Takze si nemam robit starosti taka ista bola jej dcera a je uplne v poriadku.Tak ma to ukludnilo a uz som teda ozaj lepsie spala.
Ta moja doktorka je divna uz ju zmenim len nam moj podnet nas tam poslala. Som sa jej pytala ci to je v poriadku,ze Leni este nechodi a je leniva...ona by si to ani nevsimla.Stale je v strese a mam pocit, ze cim viac pacientov ma tym je lepsie pre nu.Ale odbavi nas vzdy za 5 minut. No zmenim ju urcite.

No tak je asi vsetko,musim koncit Leni sa nudi...no ved ked len sedi a ani mama sa jej nevenuje ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre