Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
6. dec 2008

ahojte babulky, tak sa hlasim, ze sme s drahym naspat doma z therme 😉
bolo fajn, aj ked drahy ten zaciatok naozaj dost pokazil, ale uz na to nechcem ani mysliet, chlapi nerozmyslaju nijako inak ako len castou mozgu "utekam s kamosom na pivo a zena nech caka, ved ja pridem" co mna najskor strasne nastvalo, potom este viac mrzelo (ze je mu pivo dolezitejsie ako ja) a potom som si povedala, ze kaslem nanho a nebudem si kazit vecer, ked uz je vsetko objednane a zaplatene, nakoniec sme mali uzasny vecer, pokecali sme o vsetkom moznom, o buducnosti, o tom, co je, co chceme teraz urobit, co by sme chceli neskor, popili sme uzasne drinky (mnam) a super sme sa okupali a najedli, takze celkovy dojem je naozaj velmi dobry, ale to pivo mu nedarujem, to mu len tak nezabudnem 😠

tina, to mi je naozaj velmi luto, ale nehadz flintu do zita moc skoro, raduj sa z toho, ze mas krasnu dcerku, uzi si maminu a tvoj pobyt u nej a netrap sa moc, mozno aj zbytocne... vsetko bude v poriadku, leni je urcite len leniva....v kazdom pripade si urobila velmi dobre, ze si upozornila dr. a ze ste mali vcera ten termin a teraz aspon mozete nieco robit dalej a posunut sa o krok dalej, nebudes len mysliet na to, ze preco nechodi, preco sa neposadi, budes chodit s malou na cvecenia, ktore urcite pomozu a ty budes hned kludnejsia... drzim palce...

viedencanka, tie satocky su uzasne 😵 nadherne, tvoja linduska v tom bude ako mala druzicka 😵 😉

wienika
6. dec 2008

ahojte babulky,
tak ja mam manzela uz druhy den doma, co je sice fajn, ale teraz mam vlastne dve deti.....jeho musim tiez stale obskakovat, toto je prvy raz co som si dnes sadla...a to nehovorim, ze furt skacem k malej, lebo nechce spat a stale place....dnes spala asi do desiatej, potom vypila mliecko a spala do dvanastej, skoro sme odpadli..to sa este nikdy nestalo. potom som bola nakupit, uvarila som obed, spratala, okolo tretej som sla s malou na prechadzku, boli sme v 1 bezirku, sla som na schottentor elektrickou a potom az na schweden platz pesi a nazad takisto. leuska mi skoro cely cas spala...no a teraz je unavena ako kon, ale spat sa jej neda....aj ked ju vyberiem, tak placka a sucha si oci....asi spala moc vela....
co sa tyka manzela, som aj dufala, ze este ostane v spitali aspon do nedele, chcela som ist s malou do blavy, ale nemohla som ho tu nechat sameho, tak ale idem zajtra a vecer sa vratim....skoda, mohla som byt do pondelka doma v klude a takto sa len obraciam, komu skor co podat, doniest, urobit......

tina, to je dobre, ze zmenis doktorku, aj ja som zmenila...ale ked nedajboze bude mat leni nejake problemy, ju by som isto zazalovala.....ved sa denne stretava s detickami predsa.....nechapem.....
kazdopadne, drzim palceky, chod pekne k mamke a oddychni si.....urcite bude vsetko v poriadku.......

viedencanka, saty su krasne.....uz sa tesim na fotky....😉

miri, ti chlpai musia vzdy nieco pokazit.....to by ani neboli oni...ale super, ze ste sa mali krasne a vsetko nakoniec dobre dopadlo...ako to zvladol samko bez teba?

jasterka, ja si nepamatam, ake mavala leuska brusko, ani som jej ho nikdy neskusala stlacat, takze neporadim....mozno to ma len z prdikov alebo ma uz teraz take silne vyvinute brusne svlay 😀
kazdopadne, ked je pokojna a nic ju neboli, netreba a znepokojovat.....ale urcite sa chod este poradit s nejakym pediatrom....zato nic nedas a ty budes kludna...a vobec nie si hysterka 😉

lyziarka
7. dec 2008

ahojte mamicky,

aj ja som este tu, ja viem, iba z casu na cas. Niekolko poslednych prispevkov som si precitala, aby som bola ako-tak v obraze.

Tina, informovala si sa alebo nerozmyslala si o osteopatii pre Leni? Si myslim, ze by jej par sedeni mohlo pomoct, aspon kym sa nedostanete na tu vasu fyzioterapiu. Byvaju aj take specialne pre deti, poznam jednu dobru osteopatku, ak by si mala zaujem, mozem ti poslat kontakt.

Jasterka, tiez si myslim, ze ak je tvoja Emmka spokojna, tak by nemal byt problem, ale tiez viem, nasa doktorka vzdycky skumala brusko a ked som sa jej pytala, ze preco ohmatava, tak ze preto, ci nie je tvrde. Hm, netusim, preco ho mate take tvrde. Urcite sa informuj u doktorky, lebo tak nejako logicky brusinko by malo byt volne a makke takisto ako aj u dospelych, nie?

My sme boli po dva vikendy v Schönbrunne na trhoch, mne sa tam celkom paci, i ked ta zima nie je prijemna, treba dobre obliect. Kristianko je nastastie stale zdravy a drzi nas "auf Trab" 🙂 Uz zacina vselico vymyslat 🙂 Je to strasne krasne obdobie...

majte sa pekne, dobru noc

twix
7. dec 2008

ahojte!

tina - chapem, ze si robis starosti. je to naozaj neprijemne cakat, co bude ... rozmyslala som nad tym, ze keby Leni naozaj chcela lozit/chodit, ale mala by nieco so svalstvom, tak by to urcite stale skusala, napriek neuspechom a ty by si si vsimla, ze nieco nie je v poriadku, keby stale padala ... ale takto, ona je naozaj asi len pohodak lenivy 🙂 a ta physio jej urcite pomoze. no, ale ja nie som lekar. kazdopadne si doma oddychni a nacerpaj novych sil, tak ako ti to lekar poradil. je tazke, nemysliet na to, ale snad sa ti tie vianocne sviatky zmenia naladu. kazdopadne drzim palce a mozno nam uz po sviatkoch napises, ze leni lozi/chodi 🙂

jasterka - brusko by malo byt mäkke, ale ked ti mala neplace, tak to asi bude v poriadku. ak by malej nieco bolo, tak by ti plakala. urcite je to tym, ze cvici nozickami a pri tom napne brusne svalstvo.

bejby29
8. dec 2008

Caute kocky, vcera som zistila, ze nam ide prvy zubok, tesiime sa 😉
Viedencanka, Linduska nebude vyzerat ako mala druzicka ale ako mala princeznicka v tych satockach, uz sa tesim na foto..

lyziarka
8. dec 2008

mate niektora skusenosti so susenym mliekom Hipp? Je dobre? resp odporucaju ho? Ja sa absolutne v tychto mliekach nevyznam, viem len, ze Beba by mala byt dobra, ale tu maly akosi nechce. Ani v kasi ani samotnu. Tak by som vyskusala nejake ine...

twix
8. dec 2008

Lyziarka - kupujem mlieko Milupa Kindermilch (po ukonceni 1. roka) a kasu Milupa Gute Nacht Getreide-Banane (to je asi jedina, ktora malej chuti). este niekedy kupim vanilkove Folgemilch 3 rovnakej znacky. inu znacku sme neskusali.

maya01
8. dec 2008

Dobry vecer,

tak ja sa znovu hlasim na rakuskej pode...aj ked na slovenskej bolo lepsie... 😉

Mali sme sa super,len to strasne rychlo ubehlo...no a Samkovi sa nechcelo vobec vratit...celu cestu v aute plakal...si myslim,ze sme sa vratili na zaciatok a sa uz len desim toho,co bude zajtra rano v skolke... ☹

Som bola so Samkom pozriet aj v jeho starej skolke v Nr. To ste mali vidiet,kolko radosti to bolo...ale nie len z jeho strany,ale aj zo strany deti...jeden cez druheho kricali "Samko sa vratil!!!!" Strasne boli zlati...Samko im rozdal cukriky,tak mu ziarili ocka a bol taky stasny...som normalne slzicku vypustila a ked som este videla,ze tam ma stale skrinku so svojim menom a fotkou...no poviem Vam,viac mi nebolo treba ( a ani mojej mamine)...
Neskor prihodim foto,so skolky.

No na vianocnej veceri bolo supeeeeer,som nevedela s kym sa mam skor rozpravat...super jedlo,super zabava..super ludia.

Tina,to ma mrzi,ze je Leni,na tom tak...ale neboooj,hlavu hore...urcite bude coskoro dobre. Si poriadne u maminy oddychni a nacerpaj vela sily,aby si to vsetko zvladla.

Wieni,aj Vam drzim palce,nech to vsetko dobre zvladnes...nemas to lahke,vsetko je teraz na tebe.

No idem este rychlo povybalovat zvysok veci...este sem nakuknem.

maya01
8. dec 2008

Fotky...zo skolky...oprava. 😅

Lyziarka,ja som pouzivala stale Hipp a bola som velmi spokojna...jedine mlieko,ktore Samkovi nechutilo,bolo to bananove.

miriam25
9. dec 2008

dobre ranko babulky, tak co, oddychnute po predlzenom vikende???

maji, clovek nikdy nevie, ci urobi dobre alebo nie. na jednu stranu vasa navsteva skolky bola super, vsetci sa tesili, ty s maminou ste boli dojate, no sama si videla, co bolo potom, ako samko plakal a co bolo dnes rano...nuz ved napises... ja by som na tvojom mieste ale asi urobila to iste. ta radost v skolke bola urcite nenahraditelna nicim inym (jedine babinouu 😉 )... v kazdom pripade sme radi, ze si ty zasa medzi nami 😉
ked sa mi samko zobudi, ideme do firmy, mamina nam nasla byt v moravciach, tak som zvedava, co mi na to povie sef, ved uz je december a on sa stale nevyjadril, ze co a ako a uz je podla mna najvyssi cas... niekedy mam obavy, ze nikam nepojdeme ☹ na druhu stranu som jediny clovek, ktory vie toho vela a citala som aj zmluvu aj vsetky ostatne dokumenty, takze by som sa asi ako jedina nemala obavat, ci pojdeme alebo nie, no tym, ze to rozhodnutie tak dlho trva a ja stale nemam v rukach pracovnu zmluvu, tak mam pochybnosti...

tina, twix ti dobre napisala, myslim,ze velmi rozumne... priklanam sa k jej nazoru 😉

wieni, ako sa mate? ako muzik a co leuskin kasel? uz je to lepsie?

lyziarka, my sme pouzivali len milumil... dvojku mi maly nechcel pit, takze sme sa vtedy vratili naspat k jednotke a potom sme skocili rovno na trojku... teraz uz mam doma kupene kindermilch rovnakej znacky, tak len cakam, kedy dominam zaasoby trojky a vrhneme sa na kindermilch, dufam, ze bude malemu chutit... co mu strasne chuti je himmeltau vanilkovy, davam mu do toho za spicku lyzicky cukru, lebo to nie je sladene a bez cukru necitis ani tu vanilkovu prichut a to mi vypije vzdy celu flasu... takze vyskusaj nieco a uvidis...kazde dieta je ine, mozno zostanete nakoniec pri celkom inej znacke 😉

ronnda
9. dec 2008

lyziarka - mala pije hipp 2, predtim pila aptamil, ale mela boleni briska, kazdemu vyhovuje neco jineho, musis opravdu vyzkouset co bude malemu chutnat.

jasterka - dej vedet jak jste dopadli s emmkou u dr.

miriam - chapu, ze jste zatim v takove nejistote, tak snad se uz brzy dozvite neco konkretniho a budete uz moci pocitat s terminem a zaridit se podle toho.

bejby - gratulujeme natalce k prvnimu zoubku. jak je na tom, je v pohode? nase nicole proziva kazdy zoubek, momentalne je umrcena temer cely den.

wienika - nemas to ted jednoduche, s dvema detma doma... hlavne ze je manzel v poradku a doma je mu jiste lip. jak jste se meli v bratislave?

miriam25
9. dec 2008

baby, kde ste vsetky? co este vikendujete???
maji, ako bolo rano so samkom? a co v robote? ako ti je? asi trosku smutno, ze? to verim ☹

wieni, ako to zvladas?

bejby, aj my gratulujeme k prvemu predierajucemu sa zubku, vy ste tak celkovo nejake rychle 😉

wienika
9. dec 2008

caute baby,
vidim, ze ani vy ste tu moc neboli cez vikend.....
aspon som nemusela vela citat......

bejby, gratulujem k 1 zubku, aj lee vysiel v 6 mesiacoch..a potom to slo ako huby po dazdi.....uz ma plnu pusu... 😀

miri, ja som na teba nezabudla ohladom toho, co si potrebovala vediet kvoli kupe domu, ak chces mozes mi zavolat a ja ti dam manzela, on ti vsetko vysvetli, ok? ak teda este potrebujes....

lyziarka, aj lea najprv mala aptamil, aj jej velmi chutil,ale po 1 roku som jej zacala davat nestle junior bifidus...je vyborne, aj dr mi ho odporucil a ma aj celkom dobru cenu. ale aj tak si myslim, ze vsetky znacky su dobre, len musis otestovat, ktore mu najviac chutia.....dokonca by som na tvojom mieste skusila kravske, nam ho dr este neodporucil, lebo je leuska drobnucka, inac by som jej davala prevarene kravske......

maya, tak ako bolo v skolke? urcite to samko zvladol na jednotku....viem, ze mu musi byt tazko, ale zvykne si....aj ked to to srdce trhalo..... 😉

tak manzelovi je kazdy den lepsie, este stale musi mat barle, buduci utorok mu budu vyberat stichy, ale stale ho samozrejme musim obskakovat. snazi sa byt stale v posteli, aby tu nohu nezatazoval, tak uvidime dokedy ho to bude bavit.....

ozaj, mate uz darceky? ja som lee objednala z babywalzu taky spieltisch s winnie bear pooh, ktory hra, spieva je cely farebny a svieti. myslim, ze sa malej bude pacit. uz ho mam aj doma, to bolo prakticke, jeden des som objednala a za dva dni mi to prislo domov, aspon som sa s tym nemusela trepat..... 😀

ronnda
9. dec 2008

wienika - ten stolecek se leusce bude jiste libit, to je super darek. nicole ma podobny od fisher price, dostali jsme ho od znamych po jejich detech kdyz mela nici asi ctyri mesice, uz tenkrat si s nim vyhrala, oddelali jsme mu nohy a ona u toho panelu lezela na brisku a byla spokojena. strasne dlouho ji to bavilo, pak i s nozickama. kazdou navstevu s detma ten stolecek zaujal a pak si jej vetsinou taky poridili. dokonce tento vikend jsme tu meli kamosku s petiletym chlapeckem a i on si vyhral 😉 nicole si ho ted ted moc nevsima, jen kdyz ten stolecek zaujme nekoho jineho, to pak leti samo k nemu.
my koupime dreveny stolecek a zidlicky, pak mam takovou sadu na malovani vodou, no a takovou motorickou kostku, v babywalz ji maji pod nazvem spielcenter. no a jinak mam knizky a nejake obleceni, asi dostane jeste nejake auto, traktor apod., jen malickosti.
jeste premyslime nad tim hracim stanem, miriam ho kupovala samkovi, je to tak miri, nepletu se? mne by se libil nejlepe motiv traktor nebo jerab, nic ruzoveho by u nici asi neuspelo 😉

my jsme byli o vikendu v schönbrunnu na weihnachtsmarkt, ale letos uz tam nejspis nepujdeme, bylo tam strasne moc lidi, vlastne jako vzdycky, a ten adventmarkt na karlsplatz se mi libi mnohem vic, asi proto, ze jsou tam ty moznosti pro deti.
v pondeli jsme byli v lugner city, nici se povozila nadsene vlackem a rvala jak tur, kdyz jsme ji odtam brali. no a taky jsme tam potkali lugnera osobne... ja ho vubec nemusim, vzdycky zasnu kdyz vidim ty reportaze o nem na atv, nechapu, ze si troufne do televize. no tak takove my jsme meli zazitky.

maya01
9. dec 2008

ahojteeee,

tak na moje velke prekvapenie,isiel Samko rano uplne bez problemov do skolky...mi dal pusu,zakyval a bolo...som bola riadne prekvapena a zaroven mi padol obrovsky balvan zo srdca. Zajtra idu na Weinachtsmarkt pri Rathaus a budu sa vozit vlacikom a ma tam byt Kaspeltheater...tak sa uz tesi.

V robote...stale rovnako,este ze su tam teraz moje dve kolegyne z Nr. na skoleni...je nam tam veselo... 😉

Wieni,Leuska sa bude urcite tesit...ja uz mam tiez co to pre Samka...kupila som uz na Sk. aby som to nemusela vlacit hore dole...

Baby,co hovorite na stretko este pred Vianocami????
Mohli by sme nieco spiskat...co poviede na Kidskaffe... 🙂 ?

jasterka
9. dec 2008

Ahojte 🙂
Tak ja som sa dnes doktorke nemohla cele doobedie dovolat a to mi sestricka prizvukovala,aby som im vzdy najprv zavolala,nez prist bez terminu(ten mame az o tyzden) 😠
aby mi nebolo nerviciek malo,vcera mala pri prebalovani striekla vodovu stolicu,potom uz nic a dnes na obed
😲 mi az vyrazilo dych...vsetko bolo ostriekane,ja, prebalovak ,postielka,dokonca dostreklo aj k nam na postel,asi pol metra vzdialenej ☹ ja som sa tak lakla,malu v tom nechala revat a dokola som vytacla doktorkyne cislo,nakoniec zdvyhla sestricka a vraj to je o.k,ale ze sa spyta pani doktorky...pocula som ako jej opisuje vsetko co som jej hovorila,aj ze mame nafuknute brusko,take tvrdsie...a pani doktorka mi odkazala,ze sa mam upokojit,ze to je u kojenych deti normalne,ak nema teplotky,netecie takto az cez 5.krat denne a stolica nezapacha ...coz teda nastastie nemame...a ze mam prist az na nas termin 😒 ...
cez vikend tu bola mamina,ta ma upokojila,tvrdi ,ze je Emmka stegliva(pre ronndu-lechtava 😉 )
asi na tom nieco bude ,lebo v spanku ma brusko makke a ked je hore,hned ako sa jej bruska dotkneme tak sa napne ako luk,a bolestivo na hmat nereaguje...takze budeme cakat az do buduceho tyzdna na kontrolu.

miriam25
9. dec 2008

ahojte, no tak my sme dnes mali rusny den, najskor sme boli vo firme, dozvedela som sa jednu dobru spravu... sice o slovensku zatial stale nic nevedia, stale neprisli sefovi peniaze, ale jeho dcera mi hovorila, ze sa spolu rozpravali a chcu mu navrhnut, ze by som buduci rok u nich nastupila na polovicny uvazok tak ci tak, ci uz bude slovensko alebo nie, zrejme od februara-marca. potrebuju niekoho do kancelarie na vypomoc na doobeda a chcu vziat mna s tym, ze ak by nevyslo slovensko, robila by som tu a neskor by sa uvidelo, ci by som presla na plny uvazok alebo nie a ak by vyslo slovensko, tak by som presla na plny tak ci tak... strasne ma to potesilo, lebo si nemusim hladat robotu niekde inde, poznam uz vsetkych v kancelarii a su tam vsetko velmi mili ludia, s ktorimi si uz teraz dobre rozumiem, tak aspon nieco. zatial by mi polovicny uvazok vyhovoval kvoli samkovi a potom by sa uvidelo, co dalej, ale na to budem mat este casu dost....
potom sme sli so samkom do banky, rozpravala som sa tam s jednym poradcom, dal mi papier, ktory mam vyplnit, doniest draheho vyplatnu pasku a on to vsetko prepocita a v piatok mame s drahym termin o pol 11, tak by nam hned povedal,ci by sme uver dostali alebo nie. Ak ano, tak hovoril, ze sa musi ist pozriet aj na ten dom osobne, v akom je stave a potom uz len cely uver dotiahnut do konca, tak som velmi zvedava, v kazdom pripade som aspon cast vybavila a zajtra poobede tam zas pojdem zaniest, co mi kazal...
poobede sme sa vybrali so samkom do feldbachu (cca pol hodina autom), lebo som tam kupila ten stan ppre samka na vianoce (ronnda, nemylila si sa), no nevsimla som si, ze to bol stan na von, ktory sa musi zaklincovat do zeme, tak som ho sla vymenit, nastastie mali aj taky na doma. nie je sice taky pekny ako ten prvy, ale tak urcite bude samkovi stacit.
No a ked sme boli vo feldbachu, napadlo ma, ze tam byva jedna kamoska z babyschwimmen, som jej zavolala, najskor nezdvihala, ale potom zavolala naspat a bola doma aj s malym a strasne sa potesila, ze sme ich prisli navstivit, zrejme rovnako ako som sa aj ja potesila, ze ju po niekolkych mesiacoch zasa vidim. klabosili sme do stvrt na 7, az som sa zhrozila, ze je uz tak neskoro. nasi chlapci sa pekne spolu hrali, samko daval jej jonasovi stale pusinky, bili sa o puding, no zlati boli. buduci tyzden pojdeme spolu s detmi trosku do therme, maju tam babybeach, tak sa tam snad pekne zahraju a vykupu, uz sa tesim....
no tento tyzden mam dost nabity, ani nezaregistrujem a bude po nom... zajtra hned ako vstaneme musime ist k svokre, necham tam samka a s jednou svagrinou ideme na sprechtage wohnbauförderung, potrebujem sa popytat kopec veci (wieni, to, co som sa pytala teba, tak ak by som nieco nepochopila, potom by som ti niekedy vecer zavolala)... poobede zasa zaniest veci do banky, vo stvrtok cez den nemam sice nic extra naplanovane, ale budem musiet nieco uvarit a upratat tu a poobede zaviezt samka k svokre, lebo vecer mame weihnachtsfeier, kde ideme s drahym spolu a samko bude spat u svokry, no a v piatok doobeda do banky a potom vyzdvihnut samka a nejak prezit ten den, aby sme mohli vhupnut do postele a dospavat prehyrenu noc...

maji, ani nevies, ako sa tesim s tebou, ze samko siel do skolky bez problemov, jupiiiii, super... len tak dalej... a este viac ma tesi, ze tam mas aspon docasne kolegyne z nr a nie si tam taka sama...

ronnda, fiiha, nici dostane toho dost pod stromcek... ja stale uvazujem, aku hracku nasmu malemu este kupit. ten stolik od fischer price dostal na narodeniny a krasne sa s nim hra, takze to doma uz mame... 😒 porad nieco...

jasterka
9. dec 2008

aj ja som Emmke kupila darcek pod stromcek,aj ked ona este ziadne zelania okrem cicky nema 🙂
isla som na prechadzku a vo vyklade som zbadala moncici,sice je uz trosku zmodernizovane,maju aj chlapceka aj dievcatko,ale musela som ho zobrat,ja som ho ako decko zboznovala. 🙂
Tak uz sa tesim,ze uz o rok bude malinka viac vianoce vnimat a ja sa budem vyzivat v nakupovani pre nu 😵

bejby29
9. dec 2008

Caute kocky, hlasim, ze zubok sa uspesne prediera, mala to zvlada na jednotku, nie je az taka nervozna, teplotu nema a som spokojna..
Mayi, to s tym stretkom je super napad, ja by som navrhovala niekedy buduci tyzden v tom Kids cafe.. Uz som tie vase zlaticka taak dlho nevidela.
Wieni, darcek je super, vyborny napad, ja uz mam nieco nakupene, akurat zhanam zupan pre Nathaliu, dajte nejaky tip.. Dnes som videla super v Steffli ale bol az od 2 rokov ☹ , skoda, tak sa mi pacil... Pre manzela uz mam topanky a este mu kupim rifle, koselu a tasku a je vybaveny.. Zajtra by som chcela dokupit pre maminu, ta chce parfem, ten uz mam, no a este kozmetiku tak jej nakupim celu sadu od Vichy.. Ocinovi neviem ale co, to ma stve najviac..
Mayi, to je super, ze Samko uz je v skolke spokojny, deti sa ale adaptuju rychlo, tak uz nech je len stastny..
Ronndi, ty ma vzdy tak rozosmejes, ako Nicol kupujes bagre a zeriavy, mas doma maleho tomboya, haha

maya01
9. dec 2008

Bejby,buduci tyzden by bol super...kto sa este prida????
Dufam,ze aj cerstv mamicky sa daju nalomit... 🙂

miriam25
9. dec 2008

ronna, ja som nasla stan, ktory ma nakreslene auto zvonku. traktor ani jerab som nikde nevidela. ten nas stan je vo forme veze (podobne maju vo vsetkych katalogoch), len na tomto je nakreslena cesta a auto. Na slovensku som videla aj stan (v podobnej cenovej kategorii ako ten, co som kupila), ktory ma zpredu nakresleny obchod a take okienko a z druhej strany je to posta. to sa mi tiez pacilo, hlavne sa v tom zahraju vacsie deticky, no myslim, ze skor asi dievcatka rady nakupuju ako chlapci, neviem... 😒

bejby, my sme mali jeden zupan pre samka, bolo na nom napisane, ze do jedneho roku, ale asi po 5 mesiacoch mu uz bol maly, asi tak pod kolena, rukavy kratke, no musela som ho odlozit a teraz tiez zhanam nieco, len neviem kde. hlavne by sa hodit zupan do therme... nie som si ista, ale sa mi zda, ze som nieco videla v danisches bettenlage (neviem, ci je to aj vo viedni), tak by som sa tam chcela ist este raz pozriet a ak by mali, hned by som kupila.

maya01
9. dec 2008

Miri,co sa tyka zupanu skus pozriet na Sk...ja som videla krasny v Tescu...sice bol drahsi,ale asi ho pre Samka kupim na Vianoce...bol s tym autom McQuenom...to je teraz Samkova najoblubenejsia hracka.

miriam25
9. dec 2008

maji, rada by som pozrela na sk, ja som minule videla v centre jeden, nekupila som ho aa teraz je uz neskoro, lebo na sk pojdeme az po vianociach ☹ takze bud dam dobry tip mojmu bratovi, ktory vraj este nema nic pre samka alebo kupim zupan tu... a kolko stoji ten, co si nasla ty? zas nechcem, aby brat moc minal 😒

maya01
9. dec 2008

Nie som si ista...ale asi okolo 700Sk...ale je vazne krasny a taky mekulinky.

miriam25
9. dec 2008

jasterka, ja si myslim, ze malinka je uplne zdrava 😉 ty si presne taka ista ako skoro my vsetky ostatne, aj ja som hned volala lekarovi,ked sa mi nieco nezdalo (on je ale jeden z tych, ktory ti povie, pridte hned ak mozete, radsej si to pozriem osobne) a vzdy bolo vsetko v poriadku. len ja som mala pred ocami tie najhorsie scenare, ze co ak malemu naozaj nieco je a ja to zanedbam 😅 ale myslim si, ze sme vsetky take. ja sa velmi dobre chapem, ake mas obavy o malinku, ale neboj sa, tie vacsie obavy este len pridu, ked sa ti zacne kotulat, aby ti nespadla z gauca alebo z postele, potom, ked zacne chodit, aby si nerozbila pusinku a ked bude v puberte, budes ju nahanat, aby nebrala drogy, takze je to presne tak, ako sa hovori, ze male deti male starosti a velke deti velke starosti 😉 v tomto ta mozem uistit 😀

miriam25
9. dec 2008

no neviem, ci necham brata tak 700,-Sk za darcek pre maleho.. 😒 sa s nim musim porozpravat...

wienika
9. dec 2008

maya, tak vidis, ze je samko sikulka.....on bol ln dojaty a stastny, zaroven smutny, lebo zasa odchadzal.....asi to budete mat castejsie,ked pridete so slovenska do viedne......

miri, kludne mi zavolaj, ak by som sa nehlasila, tak som v praci, ale hned sa ti potom ozvem, ok?

ronnda, aj ja som sa zasmiala na tvojich darcekoch pre nici.....jerab a traktor...... 😀 inac ten stan je super napad, my ho mame po sestrinych detoch v blave a lee sa v nom velmi pacilo......
moja mamina jej kupila tiez nejake knizky a oblecenie.....
drahy chce este kupit nejake dvd-cka...
a staci, nie? zasa ju netreba rozmaznavat 😉
ja chodim kazdy den do stareho AKH, to som tu uz spominala a tie trhy su tu super, vobec nie vela ludi a vela pre deti...leu fascinuje ten ponik, co sa tam premava, riadi ho ujo obleceny ako santa...ale pokukovala aj po tych vlacikoch, len ju samu este nemozem tam dat......tak este pockame....

inac, ak nemate napady, kuknite na babywalz stranky, su tam pekne hracky....este ma velmi dobru ponuku aj dracik.sk...len pre inspiraciu..priznam sa, ze radsej si takto hracky omrknem na nete ako sa niekam trepat aj s malou, kde je tisic ludi......

bejby, tak nech vam to prerazanie zubkov vydrzi bez teplot aj nadalej......
co sa tyka zupanu pre malu,som videla krasne v C&A a H&M......my mame taky krasny zlty, s kacickou ako kapucna....priznam sa, ze som nebola teraz pozerat po baby obchodoch, ked tak kukni na nete ten babywalz alebo zajdi do dohnala....najlepsi je bud na kärtnerke alebo na hilferke.....
alebo popolini, ale ten je az v 23 bezirku.....

jasterka, fuha, to musel byt sok.....co si papala, ze mala emmka taku riedku stolicu, hmm? neboj, urcite je vsetko ok....a emmka je len stekliva..... 😉

wienika
9. dec 2008

miri, tie zupany v C&A su urcite lacnejsie.....mas ho v centre? ja by som ti ho mohla kupit, ale ako by som ti ho dodala 😉

miriam25
9. dec 2008

wieni, C&A mame v nakupnych za mestom, chcem tam tento tyzden behnut tak ci tak pozriet nejaku peknu koselu s dlhym rukavom pre samka na stedry vecer, tak by som pozrela rovno aj zupany... snad nieco najdem, mozno aj zajtra poobede by som tam vybehla, to mam na plane len skok do banky, tak by som stihala oboje 😉

miriam25
9. dec 2008

ozaj wieni, vsimla si si, ze mame podobne fotky v pase 🙂 ? podobneho stylu... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre