Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
8. sep 2009

ahojte, skoda, ze sme na stretku neboli, muselo vam byt super...nabuduce sa urcite pridam😉

lyziarka, tak to je super, ze chodievas do türkenschanzu, tak sa niekedy musime dohodnut......
inac ja mam super privatneho detskeho lekara priamo pri tom parku na peter-jordan strasse.....ak chces poslem ti do ip cislo. je velmi fajn, pride k tebe, ked mas dieta chore a nemusis ho s horuckami vlacit. ale ked k nemu prides, akurat mu zavolas a dohodnete si termin a tiez vobec necakas...takze parada.....

lyziarka
8. sep 2009

ahojte, pinkina, wienika, mozete mi poslat kontakty do ip, ja sa na nich pozriem, a uvidim. je aj jedna lekarka uplne blizko nas, tak sa pojdem aj tam pozriet. ale ono vzdy je dobre, ked ma clovek "v zasobe" niekoho osvedceneho...
inac, btw, hladam aj noveho zubara (pre seba) 😉

twix
8. sep 2009

ahojte,
skoda, ze sme neboli na stretku. nejako som si to nevedela zorganizovat, snad nabuduce.
my sme uz zdravi. Laurinka bola dnes prvy krat v skolke. povodne som planovala, ze tam budeme hodinku. nakoniec z toho boli dve hodinky a musela som ju odtial nasilu tahat 😉 strasne sa jej pacilo. tak len nech to tak aj ostane.

blahozelam vsetkym oslavencom posledneho tyzdna!! 🙂 vsetko naj, naj, naj!!!

pinkina
8. sep 2009

Ahoj lyziarka, 🙂

Univ.-Prof.Dr.Konrad Pillwein Ortliebgasse 50, 1170, Tel:01-486 6611

zubara neviem, ja tu stale nemozem najst nejakeho, s ktorym by som bola spokojna. najradsej mam mojho slovenskeho zubara, bohuzial trochu neprakticke z Viedne. 😠

ronnda
9. sep 2009

ahoj holky, nestiham... v pondeli mi to se stretkem nakonec nevyslo a ani jsem nestacila dat zpravu. mam ted docela fofr ze vsech stran, ozvu se jak budu mit vic casu a taky si vas doctu.
pa pa a pekny den

jasterka
9. sep 2009

Ahojte babulky.

stretko v milchbare sa mi tiez velmi pacilo,kiez by sa ten bar udrzal,aby sme sa mali kde stretat teraz ked sa ochladi,mne sa velmi paci ako sa deti spolu hraju,je to uzasne ich sledovat,mame tak vlastnu spielgruppe,mohli by sme praktizovat aspon raz do mesiaca, a trosku podporime Milchbar nech sa rozbehne 😉..

boldy-mrkla som na fotky,nemaju chybu 🙂 ...tiez som pozrela tie viedencanky spred minuleho roka a nevychadzala som s uzasu,oplati sa mrknut a zaspominat 🙂 Nici,Leni,Laurinka,Leuska...vo veku mojej Emmci...
a Natalka ta velka slecna este vo vajicku ako mimi 😵 ..ale ten cas leti,ked si to takto uvedomim,az ma to desi,fakt si treba uzit kazdu minutku. 🙂

ronndi-zelam ti ,aby stresy ustali,nech uz mas zase na nas cas 🙂
wieni-ako rozbehy v robote? uz mas Leusku doma?

tinus-ako ti baby radili to poistenie...ja som dala Emmku poistit do MUki..a oni poistuju aj deti uz s diagnostikovanymi chorobami,bez ohladu na to ake...co najdes len u maloktorej poistovne,maju super koncept,co to som predtym pogooglila,hradi naozaj vela a rychlo,nerobia problemy,platim 15Eu/mesacne,je tak hradene aj kazdy lek.zakrok ,vysetrenie v zahranici v ramci dovolenky,co som chcela najme ked pojdeme za braskom do Anglicka,alebo ak budem surne potrebovat na Sk,je tam toho velmi vela,treba si to pozriet,ja som velmi spokojna 🙂 ..

murcos
10. sep 2009

http://www.parents.at/forum/archive/index.php/t...

ahojte, davam sem link, ked sa budete rozhodovaat nad poistenim.... ja som mala pro terra. mozno vam to pomoze pri orientacii.
citam,ze sa asi castejsie stretavate...a uz ide byt chladnejsie...s kamoskou sme objavili, ze sa da celkom dobre kecat v zoo - v starom (tusim to bol palmenhaus) prebudovali celkom utulne prostredie....vonku sedenie (je tam samoobsluzny bufen, nove mini jako ihrisko) na druhej strane mega velka sala...asi na zimne lietanie pre deti a hore je kniznica (predpokladam zoo a bio tematika)
tak si to tam chodte obmrknut
a co sa tyka vstupneho...lepsie ako jahreskarte sa oplati hodit mitgliedschaft do tiere brachen freunde - www.freunde-schoenbrunn.at (manzelia a vsetky deti - rocna karta 50 euro - len vstup je len vo stvrtok alebo piatok - po cely rok
oplati sa to hlavne pre rodiny, ktore maju deti nad 6 rokov.....

ronnda
12. sep 2009

Ahoooojte!!! Tak tady je tradicne vikendovy rezim… ja mam konecne volnou chvilku, a tak relaxuji i trochu u pc. Ty dny hrozne utikaji, je to fofr, rano chystani do jesli, pak do prace, z prace do jesli, nakoupit, domu apod. Jsem moc rada, ze malou do jeslicek vodi rano manzel. Ale jsem stejne za cely den uhonena a uchozena. Vetsinou nic nestiham, nevarim, neperu, nezehlim…
Nicole je v jeslich v pohode, uz tam i spi, jen tam proste nechce nic jist. Takze za cely den sni jen jogurt, kousek rohliku a piskoty, ktere ji dam s sebou. Vecer doma pak sni dva plne talire polivky (priznam se ze nekdy i ze sacku, kdyz nestihnu vecer predtim uvarit) a ma jeste malo. Z jesli chce jit hned domu, kdyz se stavime na hristi, tak tam nechce a sedi mi jen na kline, ma toho action za cely den asi dost 😝

Viedencanka – linduska uz oslavila rok… vsechno nejlepsi dodatecene!!! A blahoprejeme k prvnim kruckum! Snad se vam dari a v Italii je fajn, uvidis zase po nejake dobe kamaradky a treba budes mit i moznost si trochu odpocnout…

Tina – i leni mela narozeniny, preji ji i tobe hooodne sil, budete to moc potrebovat. S temi doktory je to vazne sila, my mame taky privatniho kinderarzt, zatim bylo vzdy vse bez problemu, ale my nastesti chodime jen na pravidelne prohlidky a ockovani. Jinak tedy koukam jako blazen… jak muze pan docent jednoduse zapomenout v tak zavazne situaci na terapii??? Hlavne at uz se zase pohnete dal, vsechna ta vysetreni musi byt hodne narocna, pro leni i pro tebe. Vim, ze to zvladnete, proste musis, ja nevim jak bych to vsechno zvladala, mam z toho uplne sevreny zaludek. Mas muj obdiv. Vsechny nase bezne problemy jsou opravdu malicherne…

Mucros – asi jsem te jeste nestacila mezi nami privitat a dekuji za prima tipy, v palmenhaus jsme jeste nebyli, jen my ted opravdu nestihame chodit vubec nikam…

Miriam – ty mas taky asi dost shon. Jak to jde v jeslickach?

Twix – tak to je opravdu moc pozitivni, jak se laurince libilo prvni den ve skolce. Jak to zvladas organizacne, Dominika beres s sebou nebo mas hlidani?

Boldy – velika pochvala za fotky! Vam ty deticky tedy neuveritelne rostou, neni to tak davno, co jsme fotili laurinku, leu, leni a Nicole jak se vali na decce v kidscafe 🙂
Taky me mrzi, ze nam to na stretko nevyslo, presto ze to nemame daleko. Ale z prace jsem odesla pozdeji, musela jsem pak jeste neco zaridit a vsude bylo tolik lidi, prvni skolni den… do jesli jsem dobehla se zpozdenim a celkove se to vsechno nejak protahlo. Priste si to musim zorganizovat nejak lepe a bez stresu, asi si vezmu volno az bude dalsi stretko 😀

jasterka - my mame taky pojisteni u muki a jsem spokojena. a jak u vas, co v praci? jak to emmka zvlada, hlida tatinek?

uzijte si jeste vikend a relaxujte a doufam, ze v pondeli se tu nekdo z vas uz objevi 😉

lenka.pav
14. sep 2009

ahojte kocendy 😉 . zanedbavam vas, ze? ospravedlnujem sa, ale nejak rychlo ten cas bezi. maly uz chodi ako divy, nestiham ani upratat, ked sa vratim z prace...tento kolotoc ma raz znici 😅 . rano k tagesmutter, potom do roboty, v robote mam same nadcasy, neskoro idem domov, maly sa doma odo mna nechce pohnzt ani na pol metra a s nim na rukach alebo za patami neurobim nic. a okrem toho - prekvapko, sa nam naskytol pekny domcek, tak sme sa dali na boj a ideme ho kupit, ak to vyjde. lenze okolo toho mam tiez strasne vela behaciek....ach jaj, aj teraz musim este vyvesit pradlo, co sa perie, vybrat riady z umyvacky, utriet riady, co sa do umyvacky nezmestili, umyt podlahy (lucasko mrvi, kade chodi), upratat hracky.....ale ved to poznate. uz ani neviem kedy naposledy som si nieco precitala.
tak a majte, deticky nech posluchaju a ja sa zas niekedy ozvem 😉

lenka.pav
14. sep 2009

kocky, prave som sa dozvedela, ze po nas chce notar k zmluve na predaj domu staatsbuergerschaftnachweis. to ako na co chce od nas? davaju vobec nieco take slovaci na pockanie? nakoniec stroskota kupa domu na takejto administrativnej prkotine 😠 . myslite, ze bude stacit pas alebo obciansky?

ichbinich
15. sep 2009

Radsej sa toho notara spytaj, ci staci iba pas. Obciansky je podla mna rakusanom fuk.
Ale ked pyta vyslovene staatsbuergeschaftsnachweis, tak asi naozaj chce to oficialne lajstro. A priprav sa na to, ze ho bude chciet mat prelozene V RAKUSKU sudnym prekladatelom. Stoji to nejakych 40-50€ a trva to tiez par dni (aspon teda v Grazi).

Ak sa dobre pamatam, tak som pri vybavovani svadby dostala ten staatsbuergeschaftsnachweis na pockanie. A nejake ine lajstro dokonca vydali aj mojej mame (nechala som jej obciansky).

Ja som si vsetky info vtedy nasla na nete a pripadne som si to obvolala, potom som pirsla na par dni domov a behala som z uradu na urad, kym som nemala vsetko pokope.

Prajem pevne nervy pri vybavovani a papierovani. Kedze Slovensko vtedy nebolo este v EU, nezapisali ma ako spolumajitelku bytu 😒 Takze aspon mas tu sancu, ze domcek bude aj na Teba...

murcos
15. sep 2009

lenka, neviem, ako si na to s pobytom na SK (ja tam nemam nic)...takze som mohla navstivit akykolvek mestsky urad v BA (som aj z ba)...aj keby si nebola - mas pravo si vybrat ten najblizsi.
napr. v ba je na heydukovej (na rohu oproti onkolog.ustavu) daju ti ho naozaj na pockanie.
co sa tyka prekladu - ja som mala vzdy vsetky doklady opeciatkovane slov. tlmocnikov - sama som si doklady prelozila, ona skontrolovala, zaviazala, uderila pecat - takze to bolo tiez na pockonie. tu by som to riesila podobne.
inak, kupovali sme dom pred troma rokmi - nepotrebovali sme okrem pasov vobec nic. ale je mozne, ze sa nieco zmenilo. kde kupujete dom, ked sa smiem spytat?

murcos
15. sep 2009

este ma napadlo, skus si zavolat na sk ambasadu...mozno ti to daju aj tam v nemcine_ vela stastia

lenka.pav
15. sep 2009

kocky, dik za rady. skusila som to klamstvom, povedala som notarovi, ze u nas take nieco nepoznaju, ze u nas je doklad o obcianstve cestovny pas. tak na to povedal, ze to stacit bude. snad to dobre dopadne. domcek chceme kupit v maria anzbachu, to je smer na st. poelten. poslem link
http://www.immobilien.net/wohnen/haus/oesterrei...

zdenka73
16. sep 2009

Ahojte! Lenka.pav- pekný domček ste vybrali, tak nech vám všetko výjde vybaviť a môžete sa sťahovať. Držíme palčeky.

miriam25
16. sep 2009

Ahojte babulky,
tak aj ja sa vam hlasim po dlhsom case. V poslednej dobe mam poriadne stresy a nervy, takze som kazdy den rada, ked si mozem ist lahnut do postele.
Samko si v jaslickach zvykol az na pocudovanie veelmi rychlo, este ani raz sme nemali zachvaty placu, rano si berie svoj ruksak a povie mi mama fama (mam fahren wir), ked ponho pridem do jasliciek, nechce ist domov, taha ma za hrackami a hovori mi mama pielen (mama spielen), takze by som sa mala tesit, ze to zatial tak bez problemov prebieha. Maly bol dokonca v sobotu aj v nedelu v pozore pri dverach s ruksakom a chcel ist do jasli, tak mu trosku trvalo, kym pochopil, ze zostava doma 😀 na druhej strane mi ten plac aj tak trosku "chyba", mam pocit, akoby som mu ani nechybala, ale to su len hlupe myslienky, musim byt rada, ze je tam taky spokojny 😉

v robote zatial celkom fajn, dnes som mala posledny den v skusobnej lehote, zatial je to take vselijake, nikto nema cas na to,aby mi niektore veci poriadne vysvetlil a potom mi stoji robota na stole a nemozem s tym sama pohnut, zrazu sa sef zobudi, ze on to potrebuje mat okamzite hotove na stole a ja to stale nemam, dnes som sa rozpravala so sefkou a povedala som jej, ako sa veci maju, tak som strasne zvedava, ci sa nieco zmeni alebo nie, ked nie, tak budu mat so mnou trosku dlhsie trapenie, kym sa naozaj nenaucim casom co treba. Zas na druhu stranu vela veci robim uz uplne sama, len tiez som ucena z neba nespadla... ale tak nejako bolo, nejako bude. celkovo sa mi tam paci a to je dolezite...

co sa nasej stavby tyka, od pondelka je drahy na dovolenke a vybehaval este zvysne veci, co bolo treba a od dnesneho dna uz stavia dom, t.j. muruje aj s jeho bratom, takze ked sa mi maly zobudi, ideme sa pozriet, ci aspon jedna rada tehiel uz stoji. zajtra budu traja a vecer by mal prist moj brat s ocinom, takze brat bude nieco vyse tyzdna pomahat na stavbe a ocino mne doma so samkom a s varenim a nakupmi a pod... teda doobeda bude chodit na stavbu a poobede sa starat o samka, aby som ja mohla upratovat, nakupovat, varit a pod... tesim sa, ze ho tu budem mat, lebo mi ten bordel doma polamy prerasta cez hlavu...

leni, vidis, aka si sikulka, krasny domcek ste si nasli... a na uradoch musis byt len neoblomna (resp. u notara). ten staatsbuergerschaftnachweiss chceli aj odo mna a nakoniec stacil aj pas. viem, ze na poziadanie ho na sk vydavaju, ale to nemusis nikomu v rakusku povedat 😉

no nic babulky, pozdravujem vas vsetky, musim ist poupratovat kym maly spi, lebo potom utekame za drahym na stavbu, do obchodu na nakup, k svagrinej po maso a potom musim chystat veceru, upratat zasa a caka na mna aj zehlenie... uffff, dalsi dlhy den...

murcos
16. sep 2009

lenka, vitaj v kruhu. to budeme skoro susedy

lenka.pav
17. sep 2009

murcos, a kde byvas?

murcos
17. sep 2009

byvame vo wolfsgraben 🙂
manzelov byvaly sef je z m.anzb.
..budes to mat kusok do neulengbachu, maju tam v centre pekne ihrisko, skoda len, ze to tam zije ako na dedine 😒 ale budete mat pekne byvanie, to je hlavne, dufam, ze susedov z druhej polovice uz poznate

lenka.pav
17. sep 2009

murcos, ja to tam poznam, v maria anzbachu som dlho robila v pflegeheime a na tom ihrisku som bola s malym aj vcera 😀 . mne nevadi, ze je to male mesto, je to take rodinnejsie. momentalne zijem v eichgrabene, takze tiez nie daleko od vas 😉 .a o susedoch som tiez nepocula nic zle a v podstate s nimi ani nebudeme mat nic spolocne - okrem tej jednej steny, takze mi je to viac menej aj jedno. ale ja vzdy verim v to dobre, takze to urcite bude vsetko ok.

sylvi2
17. sep 2009

AHOJTE 😀 Je tu niekto aj z Linzu?? 🙂

sylvi2
17. sep 2009

lenka.pav...ahoj 🙂 to je dom co idete kupovat lebo ak ano tak to je terno 😀 Je velmi pekny a lacny!!Ked sa mozem spytat aky je BJ?....inac sila aky pekny a lacny dom....zavidim ☹

sylvi2
17. sep 2009

lenka.pav rakusky notar ci?To dostanes na slov.ambasade...myslim ze sa aj za to plati....a mne tu papiere prelozila za dva dni a platila som ca10€....mozno si to budes moc dat aj na SK prelozit(to budes mat na pockanie)...skus sa opytat na to notara alebo na ambasade.... 😉

sylvi2
17. sep 2009

ichbinich ahojcek to je akesi divne ze ta nezapisali ako spolumajitelku bytu myslela som si ze aj cudzinec(aj ked nie je v EU) si tu moze kupit nehnutelnost ale asi to tak nebude-krute.. 😒A teraz sa to uz neda zmenit...ze sa pytam...inac toto bolo trefne"
Prajem pevne nervy pri vybavovani a papierovani" som rada ze to vsetko mam uz za sebou 😀

murcos
18. sep 2009

ako cudzinec si tu mozes kupit nehnutelnosti kolko chces. konecne, sa pozrite na nasich krajanov, ktori nakupuju immo v pohranicnom uzemi 🙂
sylvi2,kdeze si v linzi? velmi mi to tam chyba. byvali sme na frosbergu a padali tazke kvapky placu pri odchode.

lenka...aj ja mam radsej komornejsiu atmosferu, len neuleng.mi pride trosku skoda,lebo je to velmi pekna diera...a trosku viac zivota by sa tam ozaj zislo. aj ked tusim tam maju dva lokaliky naviac....videla som pred dvoma tydnami viac stoliciek na ulici.
inak ten pol dom mate sukromne - alebo je to od nejakeho druzstva? fakt je to na tie pomery a lokalitu velmi lacne. tak nech vam to vyjde. a zozente si poriadneho pravnika a notara. je to dost dolezite! my sme si popalili prsteky ☹
nastastie je uz vstko ok.
a ked byvat vo veverickove, chodis asi tiez nakupovat do centra diania zvaneho pressbaum...alebo?

sylvi2
18. sep 2009

murcos
ahojcek 🙂 tak potom preco ta nezapisali ako spolumajitelku bytu ci to na SK...teraz to uz vobec nechapem 🙂 No ja byvam ca14km od Linzu-Gallneukirchen a velmi sa mi tu paci....zila som aj vo Wien tam bolo tiez velmi pekne ale s detmi je tu lepsie... 😉 A preco si odtialto odisla a kam....?pa...

murcos
18. sep 2009

sylva, co sa tyka spolumajitelstva immo si si ma s niekym pomylila 😅
nastastie podobne problemy nemame, som spolumajitelkou baraku a to mi staci, este keby sme tak lotto vyhrali, aby sme vsetko dokoncili 😀 (na to lotto som asi neni sama)

linz je uzasny, pre rodiny s detmi urcite jednicka, darmo, robia vsetko, aby sa tam opat vratil zivot a dari sa im to. celkovo oö je pre zivot lepsi - aj co mentality tyka ako smer vychod. zial.

museli sme odist koli mangelovmu jobu - dostal lepsiu ponuku. nevylucujeme vsak...ze sa tam niekedy opat nevratime 😉 sranda je, ze ludia z okolo, povodom oö - ktori isli do wien, alebo nö sa vsetci hore vracaju....tak uvidime, ako to bude s nami.
gallneukirchen velmi nepoznam...ale asi je to smer urfahr? alebo

tindra
18. sep 2009

ahojte, promiňte že vám "lezu" do tématu,ale napadlo mě,že mi můžete pomoct. Prosím prosím, nevíte jestli se někde, nejlépe na cestě Břeclav - vídeň dá někde koupit tohle? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24376748&ta.... jde o vodítko na děti, moji chlapečci mi totiž zdrhají a já už nevím co s něma,tak mě napadlo tohle,ale tady je to za hroznou cenu,když vše násobím dvěma.Tak mě napadlo,že naši sousedi to možná mají levněji.....díky moc za pomoc 🙂

sylvi2
18. sep 2009

murcos....ano teraz vidim ze som si ta s ichbinich pomylila....prepac 😅Tak na to lotto cakame aj my 😀Ako to myslis s tou mentalitou ludi..? 😕Ano dokonca mam uz aj skolky zadarmo a aj jasle.... 🙂Ano je to tym smerom...ako povedala moja teta ked tu u nas po prvy krat bola "je to take malebne mestecko" 😀

murcos
18. sep 2009

v oö su ludia otvorenejsi, maju vacsie srdce. tu mi pride, ze kazdy zije sam pre seba, ludia su hodne pruznejsi...
rozdiely vidim napr. ked pridem na urad...(wien je tak ci tak extrem nad extrem, konecne, ved si aj pisu velkym pismom, ze wien ist anders - ale to je asi syndrom "velkomesta", aj ked wien nim v porovnani s inymi velkomestami zdaleka nie je......viem, ze ina atmoska je napr. aj v grazi. ale ako som povedala, cim sa ide vychodnejsie je to vychodnejsie ladene 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre