Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
21. mar 2012

@veronikaprostenika a aky potrebujes ?

nat_marcipanova
21. mar 2012

@lauraa Ok.. aj tak vdaka 🙂

Kocky, ktore ste vo VIEDNI... neviete prosim o nejakom SLOVENSKOM PEDIATROVI??? 🙂

veronikaprostenika
21. mar 2012

http://www.nutrilon.cz/cs/alergie-a-pece-pri-al...
Tento.
Ale na strankach. Milupy jsem ho nenasla☹. Myslela usem, ze sortiment je stejny?:(

lauraa
21. mar 2012

@veronikaprostenika pozeram ho na nete , na tom PRE HA je napisane ze nie je vhodny ked je potvrdena alergia na mliecnu bielkovinu, pomaha len predchadzat alergiam (pokila je vyskyt v rodine apod)...vy mate potvrdenu alrgiu na mliecnu bilekovinu?

lauraa
21. mar 2012

@veronikaprostenika pozri aptaclub.at , tu najdes vsetky produkty....

veronikaprostenika
21. mar 2012

@lauraa Potvrzena neni, ale doporucila mi to imunolozka, ze pouze v tom sllergy care jsou bilkoviny jeste vice nastepene.
Tak na aptaclub jsem koukala a opravdu tam beni☹. Tak musime vydrzet s ceskyma cenama:-P
Alemoc dekuju za snahu🙂

sisamato
22. mar 2012

ahojte,
mate niektora z vas o tomto nejake blizise info? dakujem...http://www.ws-holding.sk/

mimajo
22. mar 2012

@nat_marcipanova Ja chodim s malym k Dr. Bachraty Livia, Gerasdorferstraße v 21.okrese. A som velmi spokojna

monikaondrikova
23. mar 2012

@halahijka
Ahoj... Kedy mas termin? A ktoru nemocnicu si si vybrala? Ak smiem byt zvedava 🙂

monikaondrikova
23. mar 2012

@halahijka aha, uz som si to precitala... bolo to malickymi pismenkami uplne naspodku 🙂 My sme tiez aprilovecky...

halahijka
23. mar 2012

@monikaondrikova
Ahoj, No termin mame jeden 7.4. a po novom 1.4. ale dufam, ze to budem mat do velkej noci za sebou ;) Rodit budem v 14. bez. Hanuschkrankenhaus, mam to par minut od domu, takze najpohodlnejsie. A ty ako? Kedy mate termin, a kde ides rodit? V ktorom si bez.?

monikaondrikova
23. mar 2012

Ahoj! Mile od teba, ze si odpisala. My mame termin 25.4. Momentalne byvame vo Schwechate. A nemocnica? Moja lekarka mi odporucila Korneuburg a kedze som sa vobec nevyznala, tak som sa tam hned prihlasila. Uvidime, ci to bude stat za to 🙂 Ale ty uz to poznas, jeden porod mas za sebou, ze?... Prajem ti pekny vecer! A samozrejme vsetko dobre s babatkom!

halahijka
24. mar 2012

@monikaondrikova
Ja som tu rodila prvykrat tiez na odporucanie gynekologa....vsetko prebehlo v poriadku....a som rada ze rodim v zahranici ( epi zadara, manzel pri porode - gratis, nemusis si platit za porodnika a celkovo, podla mna lepsi pristup ako na sk....pokial nemas na to prachy, tak o teba ani nezakopnu) Sice nemozem porovnavat, ale staci si precitat par diskusii a nazorov. (cest vynimkam-nemozme predsa hadzat vsetkych do jedneho vreca). No to mas este mesiac pred sebou ;) ale zbehne to ako voda...mne na poslednu chvilu posunuli termin takze, to mame od zajtra za tyzden a potom sa uvidi ak sa mala nevypita, ako dlho ma nehaju prenasat ;) ale dufam ze nie dlho ;) a uz si nachystana ;) vo swechate mam jednu kamosku, nedavno sa tam stahovali s viedne, ale neviem kde presne, este sme nemali cas na navstevu.....tak aj tebe drzkam palce, nech to dotiahnete do ocakavaneho konca ;) pekny vecer

monikaondrikova
25. mar 2012

@halahijka Tak vy to uz mate za par 🙂 Som rada, ked pocujem, ze pri porode vsetko prebehlo v poriadku. Prvykrat to nie je jednoduche... Uz nie som najmladsia :D a po dalsie neviem presne do coho idem... iba tak na teoretickej urovni. Chcela som sa opytat, ci ti epiduralka pomohla. Moja sestra napr. si to az tak nepochvalovala. Ja som pocula, ze tu nechavaju "prenasat" 10 dni. Ale neviem, ci je to pravda. Psychicky este nie som asi pripravena, ale tasku uz mam zbalenu asi mesiac :D Skus zistit, kde byva ta Slovenka... ak to nie je pre teba problem. Mozno mam niekde v blizkosti susedku, o ktorej neviem, ze je Slovenka 🙂 a ona ma deti?
Peknu nedelu ti prajem! A tiez vsetko dobre!!!
papa

romelka
25. mar 2012

Ahojte Baby 🙂 Mozem k Vam?? 😎

sis12
25. mar 2012

@romelka ahoj, jasne, ze mozes 😉

hoogy
25. mar 2012

@romelka mozes 😉

halahijka
26. mar 2012

@romelka
jasne pridaj sa 🙂 a odkial si z W?

romelka
26. mar 2012

@sis12
@hoogy Ahojte,my sme z časti Innere Stadt a vy? 😉
@halahijka

hoogy
26. mar 2012

@romelka my nebyvame vo viedni ale v eisenstadte 🙂

romelka
26. mar 2012

@hoogy a uz dlhsie? 🙂

hoogy
26. mar 2012

@romelka vies co ani nie. teraz to bude presne rok co sme sem prisli. takze este kratucko

romelka
26. mar 2012

@hoogy Ja uz 11 rokov 😀 A dufam,ze sa vam paci 🙂 Je to odost lepsie ako na svk 😎

crapula
26. mar 2012

ahojte, byva niekto v Zurndorffe alebo pobliz?? 😎

crapula
26. mar 2012

a vedeli by ste mi poradit ci da rakuska banka hypoteku slovakovi/zivnostnikovi? A ci da slovenska banka hypoteku na pozemok a dom v Rakusku??

hoogy
26. mar 2012

@romelka fuha no tak to je uz dost dlho. zatial sme tu velmi spokojni. 🙂

romelka
26. mar 2012

@hoogy Veru aj budete 🙂 Ja si neviem vynachvalit,rodicov mam v BA takze kusok 🙂

hoogy
26. mar 2012

@romelka no my mame vsetkych v Nitre takze odtialto to mame nejaku hodinku a pol max dve.takze sme aj blizsko nich. a tu uz mame aj par znamych s ktorymi sa stretavame. maly sa celkom fajn adaptoval. no este uvidim ako mu to pojde v skolke 🙂

sis12
26. mar 2012

@romelka aj my sme v innere stadt 😉

katus193
26. mar 2012

@halahijka moja pocuj ty ides rodit s epi??? Lebo ja sa neviem rozhodnut ci s epi alebo bez nej 😒 Pri prvom si mala epidural ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre