Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

kitti0503
6. máj 2010

Dakujem kočky ste zlaté,ale tak by som musela ísť sama a dobre hovoriť nemecky neviem a v rodine treba hovoriť či nie??Najradšej by som chcela do nejakého závodu hocičo.

fruchtbar
12. máj 2010

kitti,ja som pracovala ako zdr.sestra v rodine a poviem ti ,ze som sa prestriedala aj s takymmi kockami,co po nemecky teda ozaj vela nevedeli..............musis zvazit pre a proti: v rodine byvas a jes zadarmo a dostanes aj pekny peniaz,ked najdes dobru rodinu,moze ist tvoja dcerka s tebou a v zavode? Platis si ubytko,stravu,cestovanie (denne) a kolko ti ostane nazvys ?
V nemcine sa casom zdokonalis a rodine to az tak neprekaza,ked nevies poriadne,poprosis ich a oni ti pomozu!

kitti0503
12. máj 2010

fruchtbar
tak ešte jedna otázka.Je to fakt pravda že v každej rodine musíš úplne všetko robiť alebo to záleží od volačoho iného???
Rozmýšlala som nad tým len tam je tá nemčina ináč som robila v Nemecku ale v roku 2001 ☹ a tak som postupne zabudla.
Vedela by som sa naučiť len som sy myslela že oni v momente vyžadujú nemčinu.a ináč velmi pekne ti dakujem,

happy8051
13. máj 2010

kitti, tvoje konmkretne povinnosti v rodine zavisia od poziadaviek rodiny.... vsetko by si mala vediet uz pred nastupom... zalezi to od toho akeho pacienta dostanes.... su rodiny kde vedies celu domacnost a naoak aj take kde robis spolocnicku... ja som mala do decembra dva roky manzelsky par, dedko alzheimerik bol na urovni polrocneho dietata.... teraz mam uz len jeho manzelku... este dvakrat idem a koncim...

aylin
14. máj 2010

ahojte 🙂 je tu nejaka mamicka z 21.bezirku? mam 18mesacnu dcerku a radi by sme spoznali mamicky,ktore maju tiez dietky zhruba v Aylininom veku ;)

twix
16. máj 2010

ahoj aylin, ja som z 21. a mam rovnako stareho syna. kde presne byvas?

fruchtbar
17. máj 2010

kitti,to je vzdy na rodine a na tebe,co vsetko porobis.....ked sa nechas vyuzit,tak budes aj okna zadarmo umyvat!
a stou nemcinou to oazj nie je aztake hrozne! Dolezite je,aby si sa vedela dohovorit.

aylin
17. máj 2010

wau super,to ma tesi twix 🙂 byvame na johann laufner gasse,nedaleko zastavky großjedlersdorf

twix
17. máj 2010

aylin, sme skoro susedky. poslala som ti IP.

aylin
17. máj 2010

uz som odpisala 🙂 super ;)

kleopatris
26. máj 2010

ahojte 🙂

kedysi davno som tu bola a uz medzicasom mame synacika 😵 Chcela som sa vas len spytat, ci neviete nahodou o nejakom Babyschwimmen cez vikend? Vsetko co som nasla je len cez tyzden a kedze by s nim chcel chodit manzel, tak nam to nevyhovuje ☹. Najlepsie v okoli Mödlingu, ale aj Vieden je ok 🙂.
Diky moc

tinavieden
1. jún 2010

@kleopatris,pozri na privat klinik Döbling,my sme tam chodili s mojou dcerkou plavat ked mala 3 mesiace,no bolo to uz pred 3 rokmi.Chodili sme tam cez vikend.Pozri www.waterfamily.at

matamisi
8. júl 2010

ahojte...prosim vas poradte mi....chcela by som ist do nemocnice v mödlingu rodit....mate niekdo s tou nemocnicou skusenosti a kedy by som sa mala prihlasit na geburstvorbereitung....alebo ak vie niekdo kde si to mozem vsetko precitat tu na nete...prosim uz som zufala... 😝

barbora87
8. júl 2010

@matamisi ahoj pocula som ze bude zatvorena kvoly renovovaniu ale skusim sa informovat a dam ti vediet..a myslim ze kleopatris tam rodila tak jej napis IP

matamisi
8. júl 2010

dakujem ti....idem jej napisat 😵

moravanka
18. júl 2010

mitamisi, ja rodila v mödlingu, je to tam super! zaregistrovat jsem se byla mesic pred porodem, udelaji ultrazvuk, odezvy plodu atd. no a za 3 dny po registraci mi doma praskla plodova voda a jeli jsme. porodila jsem 4 tydny driv.
a kam chodis ke gynekologovi? on by te mel informovat.

moravanka
18. júl 2010

si to preci : geburtsanmeldung je od 32 do 36 tydne tehotenstvi. ale prihlas se klidne uz v tom 32 tydnu, kdyby jsi nahodou rodila driv, aby jsi tam uz byla zaregistrovana a jela do sve nemocnice.
http://www.moedling.lknoe.at/ambulanzen/gynaeko...

matamisi
18. júl 2010

moravanka dakujem ti velmi pekne 😵

lucycka1
18. júl 2010

ahojte! uz som tu dlhsie nebola... no poslednu dobu sa vela dialo 😒 .... teraz riesim ale problem so skolkou no vlaste do januara s jaslami... neviete niekto o volnych miestach najlepsie v 12. bezirku? alebo nepoznate niekto dobru tagesmutter??? ... pekny vecer prajem

layla06
19. júl 2010

Ahojte kocky...Je tu niekto z Viedne?budem rada ak sa ozvete..ja 22 bz🙂pekny dnik

barbora87
19. júl 2010

@layla06 Ahojky ja som z viedne...a ty si tu uz dlho?

layla06
19. júl 2010

Ahoj Barbora87... ja som tu 3 roky a ty? kde byvas..si slobodna, mas deti ci ako? ozvi sa urcite

layla06
19. júl 2010

@barbora87 aaaaa uz som pozrela,,,takze tehotna no supis gratulujem...drzte sa mi🙂ako to zvladas

barbora87
19. júl 2010

@layla06 No ja byvam v 10. Na hranici s 11.bezirkom... Uz som tu 11rokov 🙂 no som vydata teraz v auguste to budu 2roky a v decembri cakame prve mimi...manzel ma 25 a ja 23rokov...a ty kolko mas a pracujes tu?

barbora87
19. júl 2010

@layla06 Dakujem 🙂 no zvladam to celkom oky doky 🙂 horucavy ma ale zabijali a vcera a dnes parada...len vcera mi bolo na zvracanie doobeda a dnes mam problem s tlakom 🙂

layla06
19. júl 2010

@barbora87 ja mam 28 a pracujes s postihnutymi detmi..mam 4 rocneho synceka Lucaska..tak ty si tu uz pekne dlho🙂 mas manzela rakusana?

barbora87
19. júl 2010

@layla06 Jeee 4rocneho?super 🙂 a si tu sama alebo s rodinou?moj manzel je cech 🙂

layla06
19. júl 2010

@barbora87 no ako tie horucavy zabijali asi vsetkych🙂 neboj vsetko bude ok...tehotenstvo je to najkrajsie v zivote co si moze zena priat🙂

layla06
19. júl 2010

@barbora87 som tu len so synom a manzelom...manzel je arab..som velmi spokojna a stastna v zivote..mas FB?

barbora87
19. júl 2010

@layla06 No ja som povedala ze po prvy raz somstastna ze budem rodit v zime 🙂 no snazim sa uzivat si teraz tehu...jeee super ze si stastna...hej mam fb poslem ti ip moje meno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre