Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
22. feb 2012

@hoogy nie , vsetko je v nemocnici, ale presne info dostanes v prislusnej nemocnici ked sa pojdes prihlasit na porod 😉

hoogy
22. feb 2012

@lauraa dakujem 🙂 je mi jasne ze v kazdej nemocnici je to ine. ale normalne sa mi nechce verit ze tento krat nebudem musiet ist s dvoma taskami do porodnica 😀

lauraa
22. feb 2012

@hoogy nie , netreba ti naozaj nic....

murcos
22. feb 2012

hoogy zaklad-vcas sa prihlasit!!!!! --dodam ak chces rodit vo wien najlepsie nahlasenie uz vcera🙂D

jahodka131
28. feb 2012

Babulky, chcela by som sa spytat, kolko stoji v AT epidural?

tortelinka
28. feb 2012

vedeli by ste mi niekto zistit cenu mliecka aptumil 1 ? vdaka

hoogy
28. feb 2012

@murcos ja budem nebudem rodit vo viedni 🙂 viem ze sa treba skoro nahlasit no mam to naplane 😉

hoogy
28. feb 2012

@tortelinka neviem co stoji 1 ale kupovali sme znamym 3 a stal nieco do 12e

tortelinka
28. feb 2012

@hoogy to bolo balenie 800 g?

kilian
28. feb 2012

@tortelinka ja zajtra idem do drogerie,mozem sa ti nato presne pozriet....

hoogy
28. feb 2012
tortelinka
28. feb 2012

@kilian dakujem

ellie13
28. feb 2012

@jahodka131 za epidural sa v rakusku neplati pokial si tu poistena 🙂

kilian
29. feb 2012

@tortelinka 800 gr balenie aptamil 1 stoji 12,99 €

tortelinka
29. feb 2012

@kilian dakujem pekne

sisamato
1. mar 2012

Ahojte,
ja mam na vas taku otazku, hlavne na mamicky z Viedne. Skusila nejaka z vas sluzby ako je opatrovatelka? prip. nieco podobne ako na vypomoc s detmi doma? existuje nieco take vobec v AU? vdaka 🙂

katinka71
1. mar 2012

@tortelinka v DM 12,45 €v Bippe 12,99 €,v Mpreise 11,75 € 800 g balenie

tortelinka
2. mar 2012

@katinka71 dakujem za vycerpavajuce info

katus193
2. mar 2012

@katinka71 Ahoj KAti prosim ta ty mi vzdy vies poradit 🙂 Chcela by som vediet ako tu prebieha glukotest v tehotenstve? Tak ako u nas ze ti daju vypit tu sladku vodu???

katinka71
2. mar 2012

@katus193 odoberu ti nalacno krv na glukozu potom vypijes sladku vodu ,po 1/2 a po hodine ti znovu odoberu krv z prsta na glukozu,to som bola na internej ambulancii a vtedy mi robili zaroven kompletne interne vysetrenie

lauraa
3. mar 2012

@sisamato ano existuje, chvilu som vyuzivala leihoma( pani na dochodku co si privyrabala k penzii) chodila k nam domov , starala sa vylucne o malu,ale su aj pomocnicky co nakupia , upracu , navaria, je to vsetko o tom co hladas.....ceny su tiez dost rozdielne, my sme platili za hodinu 5 eur...

hanka76
3. mar 2012

Ahoj holky, nevíte někdo prosím o nějakém dobrém Českém nebo Slovenském gynekologovi ve Vídni?

murcos
3. mar 2012

hanka, kukni na stranku www.slovaci.at tam sa toho narozpravalo. inak na ärztekammer je tiez zoznam vcetne udajov cudzich jazykov ktore lekari ovladaju....

sisamato, existuju aj tagesmutter (vyber mas cez caritas, hilfswerk...a vo aj ine zastresenia.
hod si na googel tagesmutter, leihoma wien, mobile mama (chodi priamo ku tebe, ale je podstatne drahsia ako tagesmutter)

...este podotknem. na sk su to zvaca holky, co robia na cierno. tu musi mat kazda nieco ako pedagog.minimum, prostredie, v ktorom dieta opatruje je chackovane soc.pracovnikom z obvodu (pravidelne) co som citala, teraz budu roit aj neohlasene vypady, aby zistili, ako to u TAMU funguje...

katus193
3. mar 2012

@katinka71 dakujem za odpoved 😉 no dufam ze sa z tej sladkej vody nepogrcam 😖

hanka76
3. mar 2012

@murcos děkuji za typ, já bych ale raději nějakého už ověřeného a vyzkoušeného doktora🙂

murcos
3. mar 2012

preto sa obrat na tu stranku slovakov.at
je tam hodne bab co sa pytali na dr...maju aj skusenosti.
ja mam osobne rakusana...takze poradit neviem

sisamato
3. mar 2012

@lauraa a
@murcos dakujem za odpoved, pomohli ste 🙂

crapula
4. mar 2012

Ahojte mamicky, snazilky! 🙂 Intenzivne rozmyslame s manzelom, ze by sme sa prestahovali do Rakuska. Chcela by som pokecat s nejakou zienkou, ktora ma tuto skusenost. Ako to tam chodi a ako sa rakusania spravaju k slovakom a pod. Napiste, dik za pomoc 🙂

murcos
4. mar 2012

crapula...ja som tu uz viac ako 10 rokov. moja skusenost. je velky rozdiel ci byvat na vychode, alebo zapade rakuska. musite si premysliet, ci sa chcete uplne integrovat - teda nie je to len o tom, brat v rakusku pridavky, robit na slovensku a rozne ine cachre machre o ktorich sa da docitat na roznych forach....
tupcov stretnes vsade. kedze vieden je presytena cudzinou zapadnes pomalsie...(prirodzene, ku tomu, aby si zapadla by si mala ovladat jazyk)..ak nie tak ti neostava nic ine ako zapadnut do slovenskej komunity🙂D
vo wiedni si svoje vlastne ja udrzis najlepsie titulom-ak mas moznost najlepsie si ho dat vytetovat na celo...🙂DD
srandou je, ze mi to potvrdila nie jedna uradnicka (dokonca aj v spitaloch)...ludia s titulom su behandlovany einfach besser. (na zapade titul nepotrebujes....)
nase malickosti zacinali na zapade a z prac.dovodov sme skoncili na vychode)D keby som mala moznost zmeny, okamzite sa vratim tam, kde sme byvali prve styri roky🙂D

katus193
4. mar 2012

Kocky my sa chystame domov na take dva tyzdne, vtedy budem akurat na konci 7 mesiaca.Viete mi povedat ci e-card mi plati aj na SK?? V pripade zeby sa mohlo nieco stat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre