Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
30. okt 2007

aj ja som ta rada spoznala 🙂 inak pre nezainteresovanych. vcera sme mali s rosi take mini stretko, zistili sme, ze byva o ulici dalej ako my 🙂 mozno sme uz okolo seba aj chodili, ale nevedeli sme o sebe.

inak babule, kedy hodime dalsie stretko? alexa, boldy, twix, gala.....

ja prave hladam na internete nejake podklady pre moju diplomovku, uz by som sa mala do toho pustit, ale nejako sa neviem dokopat 🙄 😠 😝

musino
2. nov 2007

Ahojte kocky, ako sa vam dari??? Ja som doma na PN, buduci tyzden ma chce doktor hodit na par dni do nemocnice na pozorovanie a asi zostanem doma az do konca....takze vo Viedni uz budem iba velmi zriedkavo....btw, posielam zopar tehu hormonikov z 12.tt a s 7cm babatkom 🙂

silvia2406
2. nov 2007

ahoj musino 🙂
preco musis ist do nemocnice? dufam, ze to nie je nic vazne a babatku sa dari dobre 😵 doma si pekne oddychni a davaj na seba pozor 🙂
dakujeme za tehu hormoniky, aj ked ja ich este tak velmi nepotrebujeme, takze tie moje teraz prenechavam babam, ktore uz snazilkuju. ja by som poprosila pravdepodobne az zaciatkom leta, to uz budes taky pekny balonik 😉 😀
tesim sa na dalsie infosky 🙂 😵

twix
2. nov 2007

Ahojte dievcata! vidim, ze diskusie akosi viaznu. asi by bolo lepsie stretko. ja mozem hocikedy. pripadne, ak chce niektora prist na kavicku, tak nech sa paci 🙂 my sa vytesujeme z prveho zubku, ktory sa nam prave prerezal 😀 bohuzial, nebolo to bezbolestne 😢
tak kocky, ozvite sa, kedy by sme sa moholi stretnut??? dufam, ze to stihneme do vianoc 🙂

alexa27
5. nov 2007

ahojte, haloooo, ste tu niekto?
ako sa mate? nejake novinky?
twix, gratulujem k prvemu zubku, len take dalej 🙂 deticky su take rozkosne ked maju prerezane estelen prve dva dolne zubky, je to na zozratie 😵 .
musino, dakujeme si zlata 🙂 . a ako sa dari? preco musis ist do nemocnice? drz sa a potom sa nam ohlas ako si dopadla. dufam, ze bude vsetko ok.

kvetinka28
6. nov 2007

Ahojte dievcata,
prave som docitala, co som zmeskala. Zase som dlho nebola, ale uz zhanam vybavicku pre drobca. Termin sa mi uz dost rychlo blizi, tesim sa 🙂 A uz vieme, aku farbu 😎 Pri poslednej navsteve lekara sme zazili poriadne prekvapko, cely cas sme boli presvedceni, ze cakame dievcatko, ale na monitore sme videli pipika 😀 Malicky zatial kope velmi jemne, v noci ma vobec nebudi, asi spi, ale ja uz zacinam mat vsemozne problemy - so spanim, s travenim, bolesti chrbta, takze uz asi zaradim do denneho programu zase popoludnajsiu siestu.
Inak, vobec sa netrapte, ze mate rozhadzany cyklus, ja som tiez nemala snad ani jeden 28-dnovy. Telo je velmi citlive na stresy, maloktora zena ma cyklus 28 dni. To je len priemer. Alex, drzim palce, nech sa Ti to vsetko upravi, hlavne, aby to malo jasny priebeh (podla BT), ale nestresuj sa tym. Dobre robis, ze na meranie teraz kasles, zbytocne by Ta to len rozladilo. Uvidis, mozno pride prekvapko, ked to vobec nebudes cakat 🙂
Musino, dufam, ze si OK a ze babatko je tiez v poriadku. Drzim silno palce.

alexa27
7. nov 2007

Ahojte dievcata,
kvetinka 😵 takze budete mat chlapceka 😵 😵 , jeeej a ako sa bude volat, uz vies? ci ste zatial vymyslali mena len pre dievcatka?
a z vybavicky uz mas co vsetko pokupene? kocik uz mate? aky by si chcela?
Popoludnajsia siesta je vyborny napad, myslim, ze tu by sme prijali viacere aj mimo tehu 🙂 😝 .
a ozvite sa babyyyy

silvia2406
7. nov 2007

ahojte babulky, pekne ranko, aj ked poriadne studene 🙂
kvetinka, tesim sa, ze je vsetko v poriadku a blahozelam ku chlapcekovi 😵 😵 😵 a ako pise alexa, popoludnajsia siesta nie je nikdy na zahodenie 😀, takze sa len pekne setri a vela oddychuj 🙂 😉 potom uz mozno nezvysi cas 😀 😀 😀

dievcata, ako sa inak mate, co je u vas nove? kedy dame najblizsie stretko?
alexa, kedy sa k nam chystas opat zavitat?

ja by som sa mala pustit do diplomovky, ale tak sa mi strasne nechce, k tomu este toto spave pocasie, no hruuuza 😝 😝 ale najlepsie vykony podavam pod tlakom, tak dufam, ze to bude o.k. a ja uspesne v lete zostatnicujem 😅

alexa27
7. nov 2007

ahoj silvi 🙂 , no konecne sa nam tu podarilo stretnut 🙂 . ja mozno pridem do viedne tento vikend ale nie je to este iste. dam potom vediet.
stretko by sme mohli kazdopadne zorganizovat, napiste komu by kedy vyhovovalo a nieco vymyslime.
juuuj a tu diplomovku ti teda nezavidim ale aspon to uz budes mat vsetko za sebou a nebudes sa musiet uz so skolou zaoberat.
a ako femigard? uz vidis nejake ucinky? mne sa celkom vylepsila plet momentalne, ale neviem ci to nie je skor tym ze mi vysadil doky ten clostyl, lebo ten mi robil sarapatu, ale mozno aj femigard pomaha. a cyklus zatial nechcem zakriknut, ale vyzera, ze tiez celkom fajn. no uvidime. cez vikend sme sa aj celkom snazilkovali a neviem urcite, lebo som sa na vsetky sledovacky vykaslala, ale myslim si ze ak by som ovu mala tak niekedy prave cez minuly vikend, tak uvidime ci sa nieco uchytilo. ale zase mam pocit, ze asi skor nie a zatial som sa nemylila 😝 . ale nevadi ja uz som psychicky pripravena na to ze sa to podari cez vianocne sviatky, takze tento mesiac ani necakam, ze by nieco vyslo 😅 😕
a ty ako? nic nove, co sa snazilkovania tyka? ako sa ma boldy, nevies?

silvia2406
7. nov 2007

ahojki alexa, som sa na chvilku stratila, ale uz som tu, dufam, ze aj ty 😅
ja mam zrovna tento vikend skolu 🙄 takze ja by som sa teraz nepripojila

co sa tyka femigardu, ten som na chvilku vysadila, aby som zistila, co sposobilo tie moje vysoke teploty. nim to ale asi nebude, pretoze sa nic nezmenilo a vyzera to tak, ze tento cyklus bude anovulacny 😠 na druhej strane, ked dosla mrcha, tak som poriadne ani nevedela, ze dosla, ziadne bolesti a trvala 5 dni aj s cestou 🙂 uvidime ako dopadne treti cyklus co meriam, aby som vedela porovnat.

drzim palce pri snazilkovani, ked to nevyjde teraz, tak vianoce to istia 😎verim, ze je tazke, neustale na to nemysliet, ale je super, ze si k tomu zaujala taky postoj, babatko pride do pozitivne naladeneho bruska a ani sa nenazdas a bude tam 🙂
nase snazilkovanie je momentalne presunute, aj ked sa to moze zmenit este 100krat, sama neviem co chcem, chcem vela veci naraz, ale to nejde, takze musim si trosku stanovit priority, ale dufam, ze najneskor buduce leto-jesen zacneme.
a boldy sa ma fajn (aspon dufam 🙂 ) vyzerala spokojne pri nasom poslednom stretku, vsak boldy? 🙂 😀 len nemaju zapojeny internet

alexa27
7. nov 2007

uz som tu aj ja 🙂
no na koniec nepridem ani ja do viedne tento tyzden lebo som sa prave dozvedela, ze pride na slovensko moj byvaly sef s rodinkou, velmi sa na nich tesim, takze si ich nemozem nechat ujst 🙂 .
ked ste snazilkovanie posunuli, mozes si aspon poriadne odsledovat svoje telo zatial a ked zacnete tak uz pojdes na istotu 🙂 .
na boldy som sa pytala prave preto, ze viem, ze naposledy spominala, ze sice cita ale tazko sa jej odpisuje, takze som ta takto vyuzila ako sprostredkovatela 😅
a mrchu si myslis, ze mala taku kratku z toho femigardu? to este kym si ho brala?

silvia2406
7. nov 2007

alexa, femigard som zacala brat prvy den mrchy, a pripisujem to prave femigardu, pretoze predtym mi trvala tak 7 dni, teraz to bolo 5. na potvrdenie bude sluzit moj dalsi cyklus, takze uvidime.
vianocne obdobie bude naozaj vhodne na snazilkovanie, bude pohoda, klud, dovolenka, takze to patricne vyuzite 🙂
inak uz sa straaaasne tesim na vianoce, budeme doma cely tyzden od 22. do 30.12. silvester stravime tu vo viedni. ale nemam rada kupovanie darcekov, pretoze nikdy neviem, co mam komu kupit 😝

alexa27
7. nov 2007

juj, tak to ja zase nakupovanie darcekov milujem 🙂 , vcera som prave kupila prve ulovky, maminke teplakovu supravu, taku semisovu a krstnej sice nie k vianociam ale k 60-ke encyklopediu o Afrike 🙂 .
a uz mam viacmenej aj premyslene pre ostatnych co komu kupujem, jedine co stale netusim je pre svkru k 50-ke, tu ma tiez v decembri podobne ako moja krstna 60-ku a fakt neviem co vymyslim. 🙄 .
ale inak pohodka, sa tesim tiez velmi na vianoce lebo pojdeme k nasim do tatier, tak to budu take romanticke vianoce, krasne zasnezene 😵 😵 a silvestra budeme asi travit v blave alebo vo viedni, este neviem, ale asi skor v blave s nejakymi kamaratmi.

silvia2406
7. nov 2007

bozinku, prave som si otvorila obrovsku milka cokoladu , a bojim sa, ze ju celu zjem 😀 😅 ale musim sa rozdelit aj s manzom, ked pride z prace.
inak ked vidim ake je pocasie, sa mi nechce ani nos vystrcit a to mam ist o piatej po maleho do skoly 😝
ja to mam tiez take perne pred vianocami, mamina ma v novembri narodeniny, ocino meniny, svagor narodky, svokra v decembri meniny. no a aby mi toho nebolo malo, po vianociach, v januari ma otec a manzel narodky v rozpati dvoch dni. preto nemam rada, ani nie tak samotne nakoupovanie , ale to, kym nieco vymyslim. 😝 😝 😝

alexa27
7. nov 2007

mnam mnam, tak nech ti chuti 🙂 aj ja si idem dat nieco sladke tusim.
no inak to pocasie je otrasne aj tu v blave je totalna kosa a navyse tak sychravo, prsi a do toho pada trosku aj taky jemny sniezik, nic moc teda, uz nech je zase leto 😅 .

silvia2406
7. nov 2007

ved prave, ze mi chuti az prilis 😅
uz sa tesim v piatok na cestu domov 😖, ak bude taketo pocasie
ako inak praca? vela roboty. ja mam teraz okrem maleho thea, dalsie dve rodiny, pri ktorych pracujem, sa cudujem, ze som to tak pekne zladila a ze to stiham 🙂

alexa27
7. nov 2007

fiha, tak to mas toho pekne vela, si dobra organizatorka, ked to vsetko zvladas.
u nas bol asi pre tyzdnom skoncil najvacsi frmol, teda aspon dufam 😝 . pred koncom roka tu mame vzdy blazninec, ale snad uz je to najhorsie za nami a uz to bude kludnejsie.
jeden cas som aj zamerne nechodila na konika lebo uz mi z toho sibalo, ale nevydrzalo mi to dlho, zavislost je zavislost 😝 😅 .
vcera som si este kupila od Matkina, Muzske interiery, necitala si to nahodou?

silvia2406
7. nov 2007

pred vianocami su najhorsie stresy v praci, vidim to na mamine, uzavierky, statistiky, vyhodnotenia 😝
od matkina som citala prve dve knihy, tie sa mi pacili, tuto tretiu zatial nemam. najnovsie som si kupila trinasty pribeh, zaujimava kniha no a pod stromcek som si zaziadala coelha, carodejnicu. pri manzelovi, ked uz naozaj neviem co darovat, kniha to vzdy isti. u neho vyhrava prachet a sapkowski.
potom zreferuj ako sa ti paci 🙂

silvia2406
7. nov 2007

uz musim palit po maleho
alexa, prajem ti prijemny zvysok dna. budem rada, ak sa tu objavis aj zajtra. papa 🙂

alexa27
7. nov 2007

ahoj slivi, pekny vecer, ja tiez za chvilku pojdem. vidime sa zajtra.

alexa27
8. nov 2007

tak uz som tu, dobre ranko 🙂
dnes je zase hnusne, prsi a je taka ciernava akoby bolo uz aspon pat hodin vecer 😝 .

alexa27
8. nov 2007

od sapkowskeho som necitala nic, on je taky scifi autor, nie? a ten prachet? toho nepoznam, on pise co?

silvia2406
8. nov 2007

ahoj alexa, ranne vtaca 🙂
prijemne ranko, no pocasie je naozaj "idealne". neviem ako v ba, ale tu bol vcera taky vietor, ze ma skoro odfuklo. prsalo, ale zaroven aj fukalo, takze dazdnik mi bol na dve veci... som pekne zmokla, kym som prisla po maleho. dufam, ze som to prezila v zdravi a nenavstivi ma nejaka chripka alebo ina pliaga.
inak chcela som sa ta opytat, je to normalne, ked sa raz za cas objavi anovulacny cyklus? podla minuleho som ovulku mala. viem, ze je to este skoro na nejake zavery, pretoze meriam len druhy cyklus, ale neustale mi to vrta v hlave. som mala s cim zacat 🙄 😝

alexa27
8. nov 2007

ajoooj 😵
vies co, ja som sa presne na to pytala mojho dokiho a povedal, ze to je uplne normalne, ze dokonca aj uplne zdrave bezproblemove pacientky nemaju vsetkych 12 mesiacov ovulaciu. takze ziadne strachy, je to v poriadku.
inak hej, vcera mi volal manzel a tiez hovoril, ze vo viedni strasne fuci, ze az taka vichrica. no chudatak moje, tu nefukalo, ale lialo ako z krhle, som normalne bola rada, ked so muz zaprkovala pred domom. tak snad si neochorela, var si cajicky nech to zazenies keby nehodou nieco.

alexa27
8. nov 2007

boooze, pisem jak tatar, ale dufam ,ze si sa z toho vysomarila 😕 .
a inak mas teraz podozrenie na neovulacny cyklus, ci preco ta trapi ta otazka?

silvia2406
8. nov 2007

ano, mam pocit, ze tento cyklus je neovulacny 😒 na zaciatku, teda po mrske, boli moje teploty dost vysoke, okolo 36,6 az 36,8, teraz by som uz teoreticky mala mat ovulku za sebou, ale teploty sa teraz drzia na 36,5. takze ziadny pokles a nasledny vystup teploty sa nekonal ☹
inak prve dni po mrche, som si merala aj normalne teplotu a mala som okolo 37,5, co je u mna znak, ze nieco nie je v pohode, takze mozno to s tym suvisi. inak som hrozna, robim si stresy a este sa ani nesnazime. asi s tym aj ja seknem 😠
a ty sa ako citis? ako pokracuje snazilkovanie?

alexa27
8. nov 2007

uhm, moze byt teda ze nemas tento mesiac ovulku, pises si to aj na fertility friend alebo do wunschkinder, ak hej tak posli link. ale hovorim, je to uplne normalne, ze nie kazdy mesiac je ovulka, takze neboj, vsetko je v poriadku. hlavne sa nestresuj lebo pojdes potom do snazilkovania totalne vyhecovana, co je asi to najhorsie co mozes spravit.
no nase snazilkovanie je len take vikendove, nuz ked nie sme cez tyzden spolu sa to inak ani neda. ale aspon ze mam tento mesiac normalny cyklus a mozme nieco riesit aspon cez ten vikend, lebo minuly mesiac to bola tragedia, tusim so mto uz pisala, som krvacal mesiac a pol vkuse, bol to des, bola som z toho anemicka na nervy ze nemozme nic skusat, no hrozne nieco, ale nastastie teraz je to ok, klop klop nech to nezakriknem.
bola som inak vcera u dalsej vestici 😝 😅 a uz tretia co mi povedala, ze od vianoc u mna nastupuje plodne obdobie, takze december januar to musi vyjst 😀

silvia2406
8. nov 2007

tak to drzim palce 🙂 😵 ked to povedali tri nezavisle od seba, tak by na tom mohla byt nieco pravda. a jedine na co si sa pytala bolo bejby?

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... no a to je moj graf. mam pocit, ako keby to bolo obratene, vysoke teploty pred ovulkou a nizke po. 😖

silvia2406
8. nov 2007

ja sa uz musim rozlucit. caka ma praca. prajem ti prijemny den. mozno este poobede stihnem prist. 🙂

alexa27
8. nov 2007

pozerala som ten graf, nie je podla mna az taky zly a ovulka moze byt az do 20. dna cyklu takze uvidis este zajtra a ked nie tak asi bude teda anovulacny, ale nic si z toho nerob, je to ok.

k tym vesticiam, no ja som sa na nic vlastne nejak nepytala, hovorili same od seba a vsetky sa zhodli v tom, ze som vraj silna osobnost a viacmenej mam svoj zivot pevne v rukach, manzel ma miluje, budeme mat 2 deticky (dievcatko a chlapca len jedna to povedala v opacnom poradi), budeme zit prechoden v zahranici ale vratime sa na slovensko a tu sa usadime a tak. hovorili vsetky velmi pozitivne, tak snad to tak aj bude 🙂 . ale berem to s rezervou, viem ze mozem pososbit ako sialenec ze chodim po vesticiach, ale mna to skratka fascinuje, ze co povedia ale beriem to s nadhladom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre