Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

polyakova
11. jan 2009

baby čo odychujetejavascript:addEmoticon('😀','vBody')

bohun22
11. jan 2009

ozaj baby fungujem pod iným menom nie už polyaková

boldy
11. jan 2009

pekny vikendovy vecer prajem,
my sa mame celkom dobre... dnes sme boli vonku na prechadzke, ale sme sa velmi skoro vratili, hrozna zima je...

ronnda> drz sa, nie je to lahke, ale zvladas to bravurne... esteze mas svojho krasneho otesanka 🙂
wieni> nestras ma, ze si ma nechaju v nemocke... cely den som jedla ryzu, bolo to hrozne, ale sme to zvladli a naozaj na druhy den som mala menej opuchnute nohy.... inac wieni zahrada uz nebude chodit alebo co?
vitam nove baby
no mam ja teda tehu demenciu, som vas precitala a uz som aj zabudla co som komu chcela odpisat 🙂

maya01
11. jan 2009

Pekny vecer,

aky ste mali vikend...u nas bol taky oddychovy...väcsinou doma...mne sa nechcelo ani nos vystrcit do tej zimy...brrrrrr. Boli sme na chvilku so Samkom na ihrisku,ale vzdali sme to po pol hod. som si uz necitila nohy.
Kebyze aspon snehu je...mamina mi hovorila,ze v Nr. je a dost...aj na taku dobru sankovacku.
Zajtra zase robota...bleeee sa mi vobec nechce... 😠

Ronnda,strasne ti drzim palce,aby ste to zvaldli...tvoja mamina je este taka mlada...ked si predstavim,ze mojej mamine taha tiez na 60r.az mi zimomriavky naskakuju... Drzim vam palce,nech to vsetko zvladnete.

Tina,super,ze Leni je uz lepsie...urcite to nie je lahke,ale musis mat vela sily a vydrzat... 🙂

No co baby,kedy hodime to stretko...????

maya01
11. jan 2009

Boldy,tebe sa uz termin tiez nezadrzatelne blizi....uz mas vsetko pripravene...?

Miri,ako bolo na lyzovacke?

boldy
11. jan 2009

mayi> aj ja som bola dnes vonku pol hodky a som mala dost... termin je tu cubi dupi ale priznam sa este nemam vsetko pokupene... zajtra chceme ist pozriet kociar, ale ja som tak nerozhodna... baby ake mate skusenosti s monitormi dychu? neviem ci kupit alebo nie...

maya01
11. jan 2009

Boldy,ja som nemala monitor dychu....ale vela krat som sa prichitila,ako stojim v noci pri postielke a pocuvam,ci maly dycha.... 😅 Pri druhom babätku,by som to urcite kupila....pre pokoj na dusi... 😉
A aky kocik mas vo vyhlade...?

bejby29
11. jan 2009

Caute kocky, my sme dnes ani vonku neboli ale boli sme u susedy ma o jeden den mladsie dievcatko tak sa vytesujem.. Konecne niekto, kto ma dieta v rovnakom veku ako je Nathalia..
Boldy, ja by som bez monitoru dychu ani zaspat nevedela.. My a aj Wienika mame Angel Care, podla mna je jeden z najlepsich a ten monitor by zobudil aj mrtveho.. Takze na tvojom mieste by som ho urcite kupila..
Mayi, ani ja si neviem predstavit, ze by sa mojej mamine nieco stalo, ale taky je zivot.. Radsej nad tym ani nerozmyslat.. A ten sneh by sa zisiel.. 😉

wienika
11. jan 2009

dobry vecer kocky

bohun, juj, to ti ja neporadim, co sa tyka toho pracovneho povolenia, ale snad vroni bude vediet, ta nastastie (pre nas tiez) vie vsetko.......ona je taka nasa chodiaca encyklopedia 😉

boldy, neboj, nenechaju si ta....len si davaj na seba pozor....
ordinacia podla pojde, ale asi az od februara...aj panelak pojde az od 26 januara....tak si myslim...dufam 🙂
angel care je super vec, urcite si ho kup...budes kludnejsie spavat....ja ho pouzivam dodnes, i ked uz zbytocne, ze vraj len do roka su deticky ohrozene SIDS...ale ja mam lepsi pocit, mozno aj preto, ze lea spava sama v izbe....
kocik si si aky vybrala? ja keby som mohla este raz tak urcite bugaboo.....hlavne ma na tom mojom jeduje to,ze ked fuka vietor, tak rovno na leu, keby som ju mala otocenu proti mne, tak ju chranim telom, aspon trosku....
teraz hovorim o sportovom kociku....lebo vsetky hlboke su natocene v proti smere...alebo by som si kupila jeden hlboky, ved ten vyuzijem na prvych 7-8 mesiacov
urcite a potom by som si kupila sportovy...osobitne.....urcite uz nekupim ziadnu trojkombinaciu..len sa s nim jedujem....
tak sme v piatok kupili dalsi kocik, sportovy, kde sa da prehadzovat rucka, chvalabohu nie golfova, lebo to tiez nie je vyhra....

maya, ja som dnes nastastie nemusela ist s malou von, vybavil to manzel, ale aj tak som trosku vonku bola, lebo som bola v robote ,to uz je aka kosa.....
ja som z tohto pocasia uplne na nervy, straaasne sa mi nechce chodit von na prechazky a lea tiez nechce byt v kociku, ale ani chodit nechce.....uz nech mame jar.....

maya01
12. jan 2009

Dobre ranko,

tak ja sa uz hlasim z roboty... 😖 sa mi dnes nechcelo vyliest z perin a ked som vysla von a ovalila ma ta zima...brrrrr...to co je za pocasie,aspon kebyze nasnezi...
Dufam,ze Rusi sa umudria a pustia nam ten plyn...lebo nasi na Sk pomrznu... 😖

Bejby,super,ze mas susedku,ktora ma tak isto staru dcerku ako je Natalka....ja uz sa tesim,ked Viedencanka zavita domov,nech aj Samusko ma nejakeho kamarata na hranie...

Wieni,tak dalsi kocik...ja som bola tiez strasna maniacka na kociky...my sme vystridali 4 😲 😅
Prvy bol Bugaboo,ten bol aj na lepsi...lenze nas Samko bol XXl baby a jemu bol velmi rychlo maly...

Zatial prajem pekny dnik a poriadne sa naobliekajte... 😉

vroni
12. jan 2009

U mna je dnes v robote veselo. Zo siestich ludi sme sa dostavili az dve, ostatne su chore. Takze skuska ohnom sa kona pre mna dnes 😀 Ale citim sa (konecne!!!) v robote ako ryba vo vode, tak ma dnesny den snad "nevylieci"
Bohun, na vypomoc v restauracii povolenie potrebujes, aj ked vacsina restauracii zamestnava pomocnikov nacierno....
Ja sa vytesujem z pocasia, v takejto kose som konecne vo svojom elemente, ja budem zasa trpiet, az sa otepli 😀
Monitor dychu sme mali (mame), tiez sme kupili Angel Care a este je stale pekne zabaleny v krabici 🙄 Ale babyalarm asi od roka a pol pouzivame, odkedy krpana spi vecer uz v spalni, lebo nase dvere na spalni su nejake zvukostesne alebo ky parom, proste nemame sancu ju pocut, ak by sa zobudila (jej by to nevadilo, ona sa zobudi a vstane, ale co s nou potom?!)
My sme kocik mali len trojkombinaciu PP, od 20. mesiaca stoji odlozeny v satniku a ja meditujem, ako sa ho zbavit. Milostiva slape po svojich alebo na bicykli uz asi rok.
Ronnda, drzte sa, je to teraz zvlast tazke...
No, idem pracovat, nech tu dnes nesedim do vecera....

maela
12. jan 2009

ahojte baby, tak s toho angel care som teraz trochu vedla,aj s tych kocikov..najprv som bola proti bogaboo a
teraz ked citam ze vela z vas by sa pre neho rozhodlo ..no mam dilemu🙂
baby mam este jednu otazku,co si mam zabalit do nemocnice? zelam vam krasny dnik.

trdlo
12. jan 2009

Caute kocky,
aj ked oneskorene, zelam Vam vsetkym vsetko naj do Noveho roku a hlavne vela zdravia pre Vas a Vase deticky 🙂
Ja som akosi zapadla zimnym spankom... 😅 kedze v praci mam este stale vela roboty, doma velmi rychlo zaspim a nic nestiham. Uz sa tesim na Karenz 🙂 ze sa vyspim a nemusim do tejto hnusnej zimy 🙄 ja teda zastankynou zimy nie som..
Aj ja zacinam pokukovat po kocikoch a vooobec neviem 😒 ja mam sice este chvilu cas...ale zatial nepreferujem ziadny...Pacil sa mi Hartan VIP XL, ale je tam taka blba latka...takze neviem...

ronnda
12. jan 2009

ahoj holky, jste hodne, ze se vam tu muzu "vyzpovidat" a ze me "vyslechnete" moc to potesi!

bejby - to je prima, ze mas sousedku kamosku taky s holcickou, je to prijemne, taky tu mam takovou sousedku. ta vase natalka je vazne moc sikovna, jak jsi psala, ze uz stoji, no jestli pujdete takovym rychlym tempem, tak za chvili nam napises, ze uz chodi nebo mluvi 😉 ted uz si moc neodpocines.

wienika - tak leuska je v jeslickach spokojena, to jsem rada, kdyz si vzpomenu, jak jsme s vama prozivali ty zacatky v jeslickach, i mne z toho bylo uzko a jak to uteklo a jak jsi tam krasne zvykla.
tak lea je ted takova ctenarka... knizky u nas ted trochu polevily, spis vedou casopisy, ve kterych hledame jen auta... nicole ted bavi drevene puzzle, kostky a nebo si hodne kresli.

vroni - tak to vas v praci tedy moc neni, slysela jsem, ze je tu nejaka chripkova epidemie...

maya - a co u vas v praci, kolegove marodi uz jsou nazpet? snad mas praci klidnejsi a hlavne atmosferu a kolegy prijemne.

boldy - my jsme monitor dechu nemeli a jeste ted chodim nicole kontrolovat jestli dycha. asi bych doporucila ho poridit, holky si to vychvaluji a budes urcite klidnejsi.

miriam - hlasim 12. zoubek 😉 jaka byla lyzovacka?

ohledne kocarku moc neporadim, my mame hoco a ted buggy chicco. ovsem nicole uz nebyla v kocarku ani nepamatuji, odpoledne to pujdeme vyzkouset. uz se ji tam moc nelibi.

lieska - jak jsi vlastne ty spokojena s kocarkem hoco? a jak se mate a co vase krasna princeznicka?

ronnda
12. jan 2009

twix - vas dominik je vazne zlate dite, jak je hodny a jak hezky spinka. kdyz to tak ctu, tak hned bych se nechala zlakat na druhe dite 😉 kdyz nicole byla od malicka takovy krikloun, treba by to druhe bylo taky klidnejsi 🙂
jak je laurince? jeste ma teploty?

jasom
12. jan 2009

Ahojte baby,
trochu vam sem vpadnem,chcela by som vas poprosit o radu ktore byvate vo Viedni na nejake tipy co sa tyka adries obchodov kde kupit kocik. Chcela by som concord ale nie je to priorita, poznam iba Shoppin city sud, ale ked budeme uz v Rakusku tak pobehame vsetko. Dakujem za tipy. Kludne i ss 🙂

dakujem

krista
12. jan 2009

Ahoj, to je náhoda zrovna jsem k vám vlezla, abych vás poprosila o totéž jako Jasom 😅 Mě by teda vyhovovala víc adresa kolem Linze nebo Passau, bylo by fajn kdybyste třeba měli nějaký netový stránky kde bych okoukla ceny a jestli maji co si představujeme 🙂 díky moc 🙂

emjee
12. jan 2009

jasom, krista skuste nakuknut do temy nakupy v zahranici https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

krista
12. jan 2009

Emjee dík 😀

miriam25
12. jan 2009

ahojte babule, tak hlasim samotu, ktora po dlhsom case nie je az taka zla 😀 malinky uz spinka, drahy je vo viedni (aj by som s nim menila, mohli by sme hodit stretko, ale co uz) a ja sedim pri pc. som si vas uz docitala a neviem, co skor napisat. kym sa dostanem ku koncu, tak polovicu zabudnem. 😝

ronnda, tak ste nas predbehli, my sme zatial stale na c. 11 😀 ale snad vas co najskor dobehneme, vyzera to na dalsi zubok, pokial som dobre videla 😀
s maminkou mi je to naozaj velmi luto, uprimne ti zelam, aby to mala co najskor za sebou a usetrila trapenie nie len sebe, ale aj svojmu najblizsiemu okoliu. a ako ti uz baby napisali, kludne sa nam tu postazuj, vyspovedaj, ulavi sa ti, to je vedecky dokazane 😉 sice bolest neutichne, ani nezmizne, ale naozaj sa ti ulavi. napis svoje pocity, napis, co ta najviac trapi, na co najviac myslis a my ta tu budeme utesovat, kolko to len v nasich silach bude 😉

jasom, krista, emjee vam poradila asi najlepsie 😉

boldy, my sme monitor dychu tiez nemali, vlastne ja som ani netusila, ze nieco take existuje (krava sprosta 😀 ) a musim povedat, ze ked bol samko malinky, predtym, ako som si lahla spat som este kontrolovala, ci dycha a vcera ked sme sli s drahym spat, som sa nanho divala ako vzdy a videla som, ze je nejaky flak v postielke. malinky sa vyvrackal predtym ako zaspinkal a teda prva reakcia, ci dycha a bije mu srdiecko, takze asi ten monitor naozaj nie je zla vecicka 😉

bejby, tu susedku ti tak trosku aj zavidim. ja tu mam tiez jednu, jej maly mal nedavno pol roka, no na samka je on este moc malinky, takze sa spolu nezahraju. mozno, keby boli uz obaja trosku vacsi, bolo by to ine, ale to dufam, ze my tu uz nebudeme...

no lyzovacka v sobotu bola hotovy sen. slniecko nam svietilo cely den, takze ani taka strasna zima nebola (zima bolo az ku koncu, ked sa slniecko otocilo a nesvietilo na cely svah), stredisko uplne uzasne, aj ked som teda pocula, ze patri medzi nizsi priemer, ale oproti tym strediskam, kam sme chodili na slovensku s ocinom lyzovat je to naozaj sen. samko sa s tatom vysantil na sankach, no nabuduce, ked pojdeme, nechame samka u svokry, aby si mohol aj drahy trosku polyzovat, teda aby som ho trosku naucila. vraj stal na lyziach, ked boli zo skoly na lyziarskom, tak neviem teda ako vie lyzovat, predpokladam, ze super nie, ale ved to je jedno, o to nejde. hlavne je, aby sa mu to pacilo a aby ho to bavilo a bude fajn. samkovi sa sneh strasne moc pacil, videl ho vlastne prvy krat tak, ze z toho aj nieco mal. tento rok tu po snehu totiz nieto ani chyru ani slychu, takze aspon takto sme mu ten sneh trosku vynahradili. samko sa usmieval, skeril cely den, bolo na nom naozaj strasne moc vidno, aky je spokojny a stastny. takze nas sobotnajsi vylet dopadol naozaj velmi dobre, az na to, ze sme stratili jednu samkovu topanocku a musim mu ist zajtra kupit nove, ale to nevadi, to je uz samostatna kapitola nasho vyletu 😀

miriam25
12. jan 2009

jaj a este som vam chcela napisat, ze u nas momentalne vedu jednoznacne knizky a hlavne tie, kde je vo vnutri nejaka macka 🙂 kazdu chvilu mi samko donesie nejaku knizku, chce sa posadit na kolena a pozerat, musim mu rozpravat, co vsetko je na obrazku a ukazovat a potom ukazuje aj on, ked prideme k macke, tak sa mu ocka len tak rozziaria, no zlaty je. casto si aj sam pozera a listuje. len zatial ma len tie leporela, lebo normalne knizky trha jak o dusu 😉

zdenka73
12. jan 2009

Ahojte! Dlhšie som sa neozvala, lebo máme stále veľa roboty, a večer už nemám vôbec chuť písať, tak si vás vždy aspoň prečítam.
Miri tak ste si teda užili lyžovačku, a kde ste boli niekde pri Grazi, alebo niekde ďalej?
Bohun ako ti Vroni napísala, tak to povolenie potrebuješ. Neviem, síce či vo Wien dostaneš povolenie to neviem, alebo ak budeš mať šťastie. Tam je to dosť ťažké.

miriam25
12. jan 2009

zdeni, boli sme kusok od grazu, nechceli sme ist nikam daleko, ja som stala na lyziach po troch rokoch, takze mi bohate stacilo a s malym sa trepat neviem kam je tiez o drzku 😒 ale bolo naozaj super, sla by som zas, ludne aj hned zajtra, keby sa dalo 😉

bohun, pokial viem, tak s povolenim je to tak, ze ho potrebujes (jedine opatrovatelky starych ludi ho nepotrebuju) a ziskat ho je naozaj dost komplikovane, pokial by si sa nevydala za nejakeho rakusana... maju tu naozaj dost tvrde podmienky na to. ty sama si ho vybavit nemozes, moze ti ho vybavit jedine buduci zamestnavatel a aj to (podla info, ktore som dostala ja pred nasou snadbou) musi ten zamestnavatel dokazat, ze nema ziadnych inych uchydzacov, ktori by splnali jeho poziadavky lepsie ako ty a musi preukazat, ze prave ty si pre jeho firmu niecim "extra"... aspon tak to bolo mne povedane. napriklad pokial by firma hladala niekoho, ktor vie slovensky, lebo maju vela slovenskych hosti, tak by mohli preukazat, ze ty si ta prava, lebo ovladas slovencinu a rakusania ju neovladaju...

gavslavka
13. jan 2009

pišem prvý krat.keby niekto vedelporadit.v maji čakam babätko.predtym som pracovala v rakusku,teraz zo zdrav.dôvodov nepracujem (beruffrei .)trvaly pobyt mam na slov.k lekarovi chodim v rakusku.na pôrod sa chystam v rakusku.ako to bude s občianstvom môjho dieťata ked sme obidvaja slovaci bez prechodneho bydliska v rakusku .a čo s materskou.

vroni
13. jan 2009

Slavka, s obcianstvom tvojho dietata to bude jednoduche 😉 Ty si Slovenka, tvoj muz je Slovak, dieta bude tiez. Miestom narodenia v Rakusku nevznika narok na obcianstvo pokial nie je Rakusan aspon jeden z rodicov. Takze sa vas to netyka. Ani prechodne alebo trvale bydlisko v Rakusku na toto nema vplyv. S materskou - to zavisi od toho, ci tvoj muz pracuje na Slovensku alebo v Rakusku. Tvoje Wochengeld - cize 16, prip. 20 tyzdnov okolo porodu dostanes od rakuskej kasy - to je tvoje zdravotne poistenie a nema nan vplyv, kde byvas. Kinderbetreuungsgeld je ina kapitola, to ti daju len ked mas trvaly pobyt v Rakusku, pripadne ak tu manzel pracuje. Inak nemas narok. Cize ak manzel pracuje na SK, tak smola (o debilite tohto zakona sa neoplati diskutovat, ale co uz)
My sme v robote este stale len dve, ale nemam pocit, ze by som sa isla strhat 😎 😎 😎
Co bude so stretkom?

maya01
13. jan 2009

Vroni,ja sa na stretko pridavam v kazdom pripade... 😉
Ja mam v robote frmol,neviem kde mi hlava stoji....ale vzdy lepsie ako nicnerobenie.... 😝

trdlo
13. jan 2009

Caute kocky,

ked sa bavite o obcianstve...vroni, mozno to vies...Ty si taka expertka 😉 moze mat nase dieta dve obcianstva- slovenske po mne a nemecke po otcovi? Malo by s toho nejake vyhody? 😅 Ja osobne som len za slovenske..ale MM tvrdi, ze bude mat vyhody..tak nievem...a ake 😅
Inak dnes sa vytesujem, bola som na organscreening a male je zdrave ako buk. Boxovalo ako o dusu..ako tatinko 🙂 a lekar klopkal po bruchu...ze daj uz konecne ruky dole, nech vidime profil 🙂

vroni
13. jan 2009

Trdlo, moze. Medzi nami bratmi 😉 , keby mohlo mat dieta len jedno obcianstvo, tak mu dam len nemecke a nie slovenske 😎 , ale moze mat obidve. Vyhody? Kopec. Napriklad ti okamzite uznaju rakusky rodny list a do dvoch dni mas pre krpca pas. Nemusis vsetko prekladat a prosikat veledulezite skatule na uradoch, aby robili svoju robotu. Ked si odskocis na nakupy do Noveho Jorku, nebude tvoje ditko potrebovat viza (sorry, neodolala som 😀 ) A ak sa nedajboh nieco stane v zahranici - no, mozes trikrat hadat, ci sa viac pomoci dockas od nemeckeho alebo od slovenskeho konzulatu (co nemusi byt len neochotou, niekedy proste hlas väcsej krajiny zavazi viac) Naozaj nemam nic proti slovenskemu obcianstvu 😀 😀 😀, urcite by som ho dietatu dala ako obcianstvo krajiny matky a aj pre vlastnu istotu, ale rozhodne by som mu umoznila aj obcianstvo inej krajiny (ak sa da)... Mozne to v kazdom pripade je.

bohun22
13. jan 2009

ahojte baby no to ste ma nepotešili.vroni dakujem za poradenie.mam muža doma tak nemám čas chodit ani na internet.trdlo dobre si to rozmyslí aké mu dáš to občianstvo. maš ešte veru času dost.okey idem malu kupat. tak dobru

miriam25
13. jan 2009

ahojte babule, no vidim, ze vroni vsetko krasne vysvetlila, takze ja k tejto otazke ani nemam co dodat 😉
snad len osobne... moj maly ma dve obcianstva,kedze ma otca rakusana, tak ma rakuske a po mne slovenske. doteraz sme pocitili vyhodu v tom, ze ked mal maly mesiac, sli sme na slovensko a dali sme maleho zatial zapisat do draheho pasu, trvalo to asi 10minut a bolo to hotove, takze sme sa nemuseli bat, ze co by bolo keby. slov. rodny list sme mali az ked mal maly nejake 4 mesiace, takze to trvalo kapanek dlhsie...

no my sme dnes boli zasa pekne dlho vonku, som sa strasne divila, ze samko bez protestovania sedel v kociku cely cas. potom som ho este chvilu nechala behat pri dome a sli sme dnu aj so susedou k nam na kavicku, juuuuj, ta dobre padla 🙂

maji, super, ze mas vela roboty, aspon ti cas rychlejsie ubehne a nenudis sa, aj ja by som uz pomaly brala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre