Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

tinavieden
4. jún 2008

wienika tak Ja u nas ziadne slniecko nevidim 😉 a riskovat nechcem kedykolvek moze zacat prsat 😠
a uz som rezervovala ten stol 😲

maya01
4. jún 2008

Ok kocky tak Kids Cafe,potom sa mozeme este poprechadzat po Mariahilferstr. 😉
Uz sa tesim.

wienika
4. jún 2008

ok, tak asi treba dat vediet babam, ktore tu este dnes neboli......mozno nemaju cas ist na net. ja som pisala uz bejby, zatial sa neozvala a este napisem viedencanke smsku....ak mate cisla na ronndu a twix....tak im napiste, ok?
ozaj a co je so silviou, uz tu dlho nebola....pride aj ona?

aj ja sa uz tesim.....

tinavieden
4. jún 2008

tak twix som prave napisala sms na ine baby cislo nemam ale myslim,ze viedencanka ma cislo na ronndu

ronnda
4. jún 2008

ahoj!!! konecne jsem to zvladla zapnout pocitac!
pokud nebude takova bourka jak vcera odpoledne, tak urcite dorazime, na zastavku U-Bahn to mam totiz pul hodiny pesky. snad to klapne, moc se tesime!

silvia2406
4. jún 2008

ahojte babule, tak ja sa tiez pridam, dufam, ze si to nerozmyslite a nepojdete do schonbrunnu 😅 tak o 15:15 v kids cafe, uz sa tesim 🙂

viedencanka
4. jún 2008

AHojte,
tak uz som tu aj ja.
Wienika,dakujem za spravu,pridem aj s Martinkom.

Na Twix a Silviu nemam ani ja kontakt,tak snad si nas este precitaju.Ja som celkom rada,ze nakoniec ideme do Kids Cafe,to sa budem moct s vami aj porozpravat..v parku by som musela striehnut na martinka.

Zatial sa majte,ja pridem pred pol stvrtou.

wienika
4. jún 2008

super baby, pride aj bejby.....tak sa uz tesim... 😉

viedencanka
4. jún 2008

sorry,teraz som docitala,ze Tinavieden ma cislo na twix

viedencanka
4. jún 2008

to sa tesim,ze konecne spozname aj bejby

eju
4. jún 2008

caute baby, skooooda ze som si neprecitala ze bude stretko - ooo dufam ze nabuduce uz pridem a konecne vas spoznam 🙂 prajem pekny vecer
budu aj fotky???

miriam25
5. jún 2008

Dobre ranko babulky,
vy este asi pekne spinkate po tom vcerajsom stretku, ze? Ako bolo? Mate vela fotiek? No dufam, ze budete usilovne ako vcelicky a dnes date niektora fotecky, uz sa na ne mooooc tesim.

ronnda
5. jún 2008

Dobre ranko, i my uz jsme byly dnes brzy vzhuru (taky jsme vcera ze stretka odchazely jako prvni...). Nici v 18:15 usnula a s jednou pauzou spala az do 6:30, ted uz spinka znovu.
Doufam, ze priste nam uz pocasi bude prat a vyjde nam pekna prochazka v hezkem pocasi.
Sice jsem nemela moc moznost s vama tolik pokecat, ale s detma to tak proste je, takze az budou vetsi, odevzdame je do detskeho koutku a to kaficko si urcite vychutname a poklabosime.
Ale bylo to moc fajn se s vama videt. Musim moc pochvalit vsechny tehulky, je to nadhera videt ta rostouci briska, no a pak kdyz vidite to malinkate krasne miminko (jako treba vcera od Bejby), tak hned bych sla do dalsiho mimca 🙂

Silvi - moc ti to tehotenstvi slusi a je videt, ze jsi v pohode, proste zkousky za tebou, brisko roste a vypadas moc spokojene.

viedencanka - stejne tak i ty, obdivuji tvoji pohodu a jak vse zvladas, Martinka jsem sice videla jen chvili, ale je to vazne fesak a hned neco povidal, musi s nim byt opravdu legrace. At ti dnes v nemocnici dopadne kontrola dobre a v klidu pak muzete odcestovat.

twix - ty se vubec nezastavis, Laura porad nekde neco prozkoumava, je to sikulka a je dobre, ze se citis fajn.

wienika - lea vubec nevypada tak drobunka, jen kdyz proste stoji na tech nozickach, tak mi na to chozeni prijde jeste malinka, ale to ja si myslim i o nasi nici, ze je jeste mala a ze by mela jeste jen sedet...
ani jsem se te nestacila zeptat, co rikal manzel na ten darek - ten poukaz? Uz se tesi na vylet?

tina - leni je velka fesanda. a co vcera po ockovani, byla v pohode? ovsem s tou vasi doktorkou bych to asi resila tak jak jsi rikala, poohlidnout se po jine... jestli specha a dava ti najevo ze nema cas, tak to by se mi taky nelibilo.

pridala jsem fotky do alba - do toho naseho viedencanky - vytvorila jsem nove s datumem vcerejsiho stretka (jsem to ale sikulka 😉 ) tak pridavejte i dalsi fotky.

dnes jen prsi a prsi, to se bude spinkat 😉

ronnda
5. jún 2008

miriam - jak je samkovi? jak jsi psala, ze ti nechce papat, pije jen cajik, to bylo u nas taky tak, nez se objevil zub, taky to trvalo dele, ted se ji uz proriznul dalsi, tak je vic v pohode. tak preji, at i u vas uz to brzy cinkne o lzicku.
jak pokracujes v kurzu? musi to byt narocne, jeste ze mas hlidani pro maleho a muzes se v klidu soustredit na uceni.

wienika
5. jún 2008

dobre ranko babule...
aj ja sa tesim, ze nam vcera stretko vyslo, aj ked nie v parku, ale snad nabuduce...
presne ako pise ronnda, vsetky tehulky ste krasne, vidno, ze vam to prospieva.... 😉
uz sa tesim, ked budeme s vami odpocitavat dni ako s bejby.....

ja som sla vcera domov nakoniec peso, trvalo mi to 45 minut ale bolo to fajn, lebo bol dobry vzduch po dazdi a lea si len tak cool vylihovala v kociku s nohami vylozenymi.... 😎
ked som jej chcela dat na veceru kasu, zjedla len par lyziciek a potom ked videla co jem ja, tak sa sla zblaznit....silou mocou chcela paradajku, tak som jej dala....ona ich zboznuje....viem, ze by este nemala, ale kedze nemala doteraz ziadnu alergicku reakciu, tak dufam, ze jej ta troska neuskodi.....

ronnda, s tym chodenim aj mne sa to zda skoro, ale ona sama sa chce prechadzat, v postielke alebo pri nabytku dokaze stat aj 15 minut( niekedy aj viac) aj ju posadim, ale to ju nebavi, tak sa zasa postavi...ja ju nechcem brzdit, ale ked ju chytim za ruky, tak ona sama ma pohana a robi kroky.....

dnes mame ockovanie, posledna meningitida, to bude zas rev.....doktorka nas urcite nepochvali co sa tyka vahy, ale aspon uz trosku jedava to ovocie....

baby, som velmi rada, ze sme sa spoznali, vcera aj s mayou a bejby, je to fajn mat tu kamaratky s rovnakymi starostami-radostami...
tesim sa ked budu ti nasi krpci trosku vacsi, ako pise ronnda a my konecne v klude poklabosime.....

maya01
5. jún 2008

Ahojte kocky,

vcera bolo super...tesim sa,ze som vas vsetky spoznala...deticky krasne a mamicky tiez 😵
Ja len tak na rychlo,lebo mame toho vysse hlavy...
Ked sa vratim pridam aj ja fotky...Ronnda posli mi prosim ta heslo pre ten album...dakujem.

Pekny den

maya01
5. jún 2008

Fotky su super,potom pridam aj ja.

miriam25
5. jún 2008

Ahojte, mozem si aj ja pozriet ten album? Kde ho najdem a ake je to heslo prosim?

Ronnda, Samko uz papa zasa normalne, myslim, ze to bolo tymi horucavami, co boli. Ani mne nechutilo jest, ani sa necudujem Samkovi, ze nechcel. Ale apson cajik pil. Dnes sa mi ale zda, ze ma trosku teplotu. Musim mu ju zmerat, ked sa zobudi. Jaj, uz aby boli tie zubky vonku 😉

silvia2406
5. jún 2008

tak napisala som siahlodlhy prispevok, ale mi to neposlalo 😠 😠 😠 😠 😠

tak v skratke, som velmi rada, ze som vas i vase deturence opat videla a tiez, ze som sa zoznamila s mayou a bejby 🙂 baby, vsetky ste naozaj kocky 😉

ronnda, dakujem velmi pekne za kompliment. je fakt, ze sa citim fajn, po statniciach dosla malinka depka, ale bolo to asi tym, ze som po nich mala vela casu a nevedela som co s nim a tak som myslela na hluposti. este raz dakujem 😵 a inak, co vam brani v dalsom babatku, haaaa? 😀
aj ja chcem mat takeho spacika ako je nici, to je fajn, ze tak dobre spinka 🙂

baby, vsetky tie vase deticky su krasne, babule su take okane, no a ja po dnesnej kontrole, na 100% posilnujem rady dievcatiek. lukaskovi totiz odpadol pipik 😀 inak je s babatkom vsetko fajn. mne na to tvrdnutie dal injekciu, predpokladam, ze magneziovku. po prehmatani skonstatoval, ze je brusko drazdivejsie, ale ze krcok je uzavrety ako konzerva a tak sa nemam coho obavat. tak mi odlahlo 🙂

vcera bolo na stretku naozaj prijemne, dufam, ze ho coskoro zopakujeme 😉

bejby, natalka je naozaj krasne babatko, uz aby si ocinko chystal nejaku vzduchovku na odhananie napadnikov 😉

viedencanka, samko je velky fesak a bol podareny s tym dazdnikom. ty davaj na seba pozor a hlavne sa setri 🙂

twix, obdivujem ta, ako to vsetko zvladas. laurinka je taka mala priskumnicka, takze naozaj klobuk dole 😉

wienika, drzim palce na ockovanie. hadam nebude vela slziciek 😉

maya, uz sa tesim na samka, dufam, ze na buduce stretko ho beries so sebou 🙂

tina, vy ste dufam nemali ziadnu negativnu reakciu na ockovanie a vsetko je v poriadku. dnes ti prajem prijemne cvicenie, pekne sa zrelaxuj 😎

miriam, na pozretie toho albumu nepotrebujes heslo. staci, ked si najdes album s nazvom viedencanky 🙂 heslo potrebujes len keby si chcela fotky vkladat. mimochodom je take iste ako nazov albumu 😉

babulky, prajem vam krasny vikend, dufam, ze sa pocasie trosku umudri a prestane prsat. my sa chystame na svk, takze sa ozvem az po vikende 🙂

silvia2406
5. jún 2008

no to velmi nebolo v skratke, co uz, som sa rozkecala 😅

ronnda
5. jún 2008

silvi - tak to je vazne sranda, ze lukasek bude holcicka 🙂 tak doufam, ze jsi neporizovala zatim zadne modre obleceni... hura, dalsi holcicka mezi nas! jeste ze tu mame samka a samka a taky martinka, jinak by to byl uplny babinec. a uvidime co twix a jasterka.
hlavne, ze je s miminkem vse v poradku, at uz ma pindika nebo nema. to tvrdnuti bricha me taky dost trapilo, vlastne az do konce, magnezium jsem brala jen chvili, mela jsem po nem totiz neprijemne vedlejsi ucinky.

miriam - s tim albem uz ti to tedy silvia napsala jak se kouknes na fotky, maya fotila o sto sest, takze tam urcite pak dalsi prida. a co samko, ma teplotku? Nici mela tri dny kolem 38, nez ji ten prvni zoubek vylezl.

wienika
5. jún 2008

silvia, supeeeeer-dievcatko........parada......uz mate meno? 🙂

silvia2406
5. jún 2008

co sa tyka mena, tak som nerozhodna, ja som uz bola tak nastavena na toho lukaska, ze sa mi teraz nepaci ziadne dievcenske, musime sa s manzelikom na nejakom dohodnut, ale este mame trosku cas. 🙂

ronnda, nastastie sme zatial kupovali len neutralne farby ako bielu, kremovu, zelenu, ale manzel neodolal a kupil malilinkate tricko ako futbalovy dres, no co uz, nasa baba bude asi futbalistka 😀

alexa27
5. jún 2008

silvi, gratulujem k dievcatku 😵 😵

tinavieden
5. jún 2008

ahoj bambulky.Tak vcera na strektu bolo fajn, som rada, sme spoznali mayu a bejby.takze nas klub narasta a budeme mat znova dievcatko Silvia gratulujem este raz 😉
my sa mame po ockovani celkom fajn aj ked v noci bola Leni castejsie hore ale horucku nema takze vsetko ok.
Problem mame s jedenim vcera som bola rada,ze mi zjedla tych par lyziciek dnes zasa nic uz som skusala druhy krat dnes a nic. No asi jej ozaj staci to moje mliecko potvorke 😀 ale rozmyslala som nad tym co by robila keby som nahodou stratila mliecko ☹ no asi by musela jest nic ine by jej neostavalo.

wienika tak vcerajsia prechadzka vam bodla to verim,mne tiez leni zaspala v u-bahne a este doma spala taku polhodinku.

ronnda tak to vies,ze ked bude nase baby uz väcsie tak ich dame do klubu a my budeme v klude kavickovat.neboj aj ten cas pride a my si vychutname kavicku v klude.

Aj Ja musim pochvalit tehulky,ozaj im to seknu tie bruska.

Maya som rada,ze sa Ti pacilo medzi nami tak ked uz budes byvat vo Viedni tak sa k nam pridas castejsie aj s Tvojim Samkom.

Miriam skoda,ze byvas tak daleko ale niekedy sa mozes k nam pridat teda ked budete mat pojazdne auto.

Ok babule musim koncit Leni si vyzaduje moju pozornost.

Tak prajem pekny aj ked uprsani den.

ronnda
5. jún 2008

silvi - takze mala fotbalistka 🙂 zrovna vcera jsem videla v jednom letacku, ze maji bodycka s fotbalovymi motivy, kdyz je ted takove fotbalove obdobi...

ronnda
5. jún 2008

tina - asi to tak je, ze nekterym mimcum proste to mlicko staci, tak ji ho doprej, dokud mas 🙂

tinavieden
5. jún 2008

ronnda asi mas pravdu nebudem ju nutit ale skusat budem stale mozno raz zacne 😉

ronnda
5. jún 2008

tina - urcite, treba az bude mit pak zoubky, tak prijde na chut zvykani, kousani a na mlicko si uz ani nevzpomene, a jak rada budes na to jeste vzpominat... mluvim jak zkusena mamina co? a pritom nemam co radit 😖
nase nici zase nechce jist zadne kousky, vsechno musi byt rozmixovane, jinak to odmita, jime porad sklenicky od 4.mesice, obcas to zkusim a potrapim ji z kousky, ale nijak to nehrotim. no zrovna dnes jsem ji uvarila brokolici, myslim, ze by to pro ni mohlo byt i zajimave, zelena barva, je to mekke, tak uvidime jestli bude zvykat...

jasterka
5. jún 2008

Ahojte babulky,super,ze sa vam stretko tak vydarilo,som na vas myslela,
dufam,.ze na buducom nebudem uz ani ja chybat.

Silvi-tak super ze dievcatko,gratulujeme,my sa nechame prekvapit,chlapceka chceme tiez Lukasa,ale uz takeho europskeho bez mekcena. 😉
I
inak chcela som sa etse s vami baby poradit, pytala som sa doktora ,ze ci mozem plavat,a on ze vziadnom pripade neodporuca bazeny,ze rasdsej stary dunaj 😕 alebo more.
K moru sa nechystame,takze ake su tie vody Dunaja?Chodite neiktora takto na prirodne kupaliska a kam?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre