Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
5. jún 2008

ahoj jasterka 🙂

pevne verim, ze na buducom stretku uz chybat nebudes a ze sa k nam prida aj boldy, eju a mozno aj miriam, neboj ubytko dako vyriesimi 😉

jasterka, aj ja som sa dnes pytala na to plavanie a odporucil mi to iste. ziadne bazeny, pretoze tam hrozi riziko infekcie, radsej stary dunaj alebo more. do dunaja ale nevkrocim, pretoze nemam rada pocit, ked neviem, co je podo mnou a k moru sa tento rok tiez nechystame 😒
minuly rok sme s manzelom chodili na stary dunaj, on si bol zaplavat aj s kamaratom aj jeho sestrou uplne bez problemov. ta voda je kontrolovana, viem, ze to je aj v bazenoch ale problem je asi v tom, ze tam ta voda stoji a v dunaji prudi. 😒 aspon ja som si to vysvetlila takto 😅

co sa tyka pohlavia, chcete si to nechat ako prekvapko, teda az po porode budete vediet co mate? ja by som to nevydrzala, ja som tak netrpezlivy clovek, ze mna by asi porazilo 😀

jasterka
5. jún 2008

Ahoj,to som rada,ze si sa ho to iste pytala a povedal ti,co mne,lebo uz som si namyslala ,ze ci sme sa pochopili.
Um tiez niesom na plavanie v dunaji,ale snad aspon na nufuckiu vyleziem,som biela ako stena,ba aj belsia...
Inak nechystate sa s muzikom na nejaky infoabend do nemocky,su dva terminy,v juny v juli,na zaver ja prhliadka muciarni,teda porodnych sal. 😉

Naozaj sa dozvieme ,co budem mat az po,sa smejem muzikovi,ze ak mu to nejaka porodna baba splechne po rakusky ani nebude vediet a ja uz nebudem chapat,takze sa to dozvieme mozno az na dalsi den 😀

wienika
5. jún 2008

tina, ja si tiez myslim, ze tvoje mlieko je aj tak naj a kedleni pekne rastie, pribera a je spokojna, tak sa nemusis obavat...samozrejme, ze skusaj dalej....

ronnda,mne zas lea nechce rozmixovane, ale dam jej do ruky kus kur.masa a zemiak a ona si sama ukusuje.....aspon nieco, aj ked zje strasne malo.....
kolko vypije nici mlieka za den, aj s nocou? chcem to len porovnat....

silvia, ako to zobral manzel, ze nebude lukasko? bol prekvapeny? moj bol taky sokovany, ze sa so mnou pol dna nebavil, tda s nikym, ale vecer, ked prisiel domov, tak vsetkym telefonoval a sa chvalil, ze to bude babulka.....
je to uplne jedno, hlavne nech je to zdrave.....

eju, no vidis, keby si nas citala castejsie, mohla si byt vcera s nami 😀 .....ale nabuduce prides, ok? 😉

wienika
5. jún 2008

jasterka, to j super, ze si trpezliva...ja som to tiez chcela vediet hnd ako to bolo mozne....ale zas na druhej strane to prekvapko pri porode musi byt uzasne....
s tym plavanim, bazeny urcite nie, ked tak ten stary dunaj.....ale ak mozes, radsej to neriskuj a skus sa v lete len ovlazovat v sprche..na kazdom kupku su.....

viedencanka
5. jún 2008

AHojte dievcata,

som rada,ze sme sa stretli.

silvia-gratulujem k dievcatku,tak nakoniec mozme to oblecenie kupovat spolu-zameriame sa na ruzovu...

Ja som bola bola prave na kontrole v nemocnici a mne asi nikdy nemozu povedat,ze vsetko je Ok.Tentokrat mi povedali,ze mam notching- vysvetlila mi to tak,ze maternica ma nejaky trosku znizeny prietok,preto treba babatko stale sledovat,ci rastie atd. a ze to suvisi s moznou preeklampsiou,takze mi dala taky papier na zapisovanie tlaku,mam si ho merat pravidelne a ked presiahne nejaku hodnotu,tak ist do nemocnice.A tiez ak by som pribrala viac ako 2 kg za tyzden,alebo mala bolesti hlavy,zatmievanie pred ocami atd...to vsetko ja obcas mavam,az na ten tlak,ten mam vzdy poriadku,tak sa mii to zda take zvlastne. Ale povedala mi,ze sa nemam znepokojovat,len to treba sledovat,lebo v ojedinelych pripadohc dochadza ku Schwangerschaftsvergiftung...
No som z toho dnes nanic,dufam len,aby som este nejaky tyzden vydrzala a narodilo sa zdrave babatko.

viedencanka
5. jún 2008

Chcela som pridat nejake fotky do albumu,ale maju nad 700MB- vy , ktore ste technicky zdatnejsie,co mam s tym robit?

silvia2406
5. jún 2008

ahojte 🙂

jasterka, tak sa mozeme dohodnut na tej infoabend na jul, co ty na to? a obdivujem vasu trpezlivost, co sa tyka pohlavia 😀

wienika, bolo trosku vidno, ze je manzel zaskoceny, ale hlavne bol stastny, ze je babatko zdrave. my sme sedeli v metre od doktora a on volal svojim rodicom a ja svojim, ze teda pipik nam odpadol a ze to bude dievcatko. moj otec na to povedal, ze no a co, tak budeme mat chlapca bez pipika, ale hlavne nech je zdravy. 😀

viedencanka, juj ako keby toho nebolo dost. ale musis mysliet pozitivne, aj ked viem, ze strach o babatko je velmi velky, ale urcite bude vsetko v poriadku, setri sa, riad sa pokynmi lekarov a urcite sa malicka vypyta na svet v spravnom case, bude zdravucka a krasna. neboj, este aj prenasat budes 😉 vsak musime stihnut tie nakupy ruzoveho, uz sa tesim 😵

co sa tyka fotiek, tak ja ich zmensujem v programe microsoft office picture manager, myslim, ze je v kazdom pocitaci ak mas office, otvoris si fotku, kliknes na upravit obrazky, potom komprimovat obrazky a nakoniec komprimovat do webovej stranky. inak pomoct neviem.

bejby29
5. jún 2008

Ahojte kocky, stretko bolo super, velmi rada som vas spoznala aj s vasimi krasnymi detickami a milymi brusinami.. Dnes mi mala dava od rana zabrat plus som bola na Botschaft tak teraz som sa zastavila ale zas musim vymenit plienku.. Kocky, ak sa budete niektora cez vikend nudit tak sa mi ozvite a mozeme niekde vyrazit 😀 nemam co robit

jasterka
5. jún 2008

Ahojte 🙂

Silvi-nam by ten julovy termin tiez vyhovoval,mohli by sme tam ist spolu. 🙂

Viedencanka-myslim ze si velmi pozitivna a bojovna zena,to vsetko srsi s tvojich prispevkou,a verim ze to s malickou zvladnete na jednotku a dotiahnete do konca,len sa poriadne sleduj a setri.

Bejby-super ze si sa zase ozvala a ze si bola na stretku,aj ked ja som ta nemala moznost spoznat,dufam ,ze nabuduce nam to vide😉 nech ti dari a nech si mozes mamickovanie uzivat s celej sily,tesim sa na nejake foto malickej. 🙂

wienika
5. jún 2008

viedencanka, davaj si na seba pozor a neboj, vsetko dobre dopadne....vcera si bola taka pekna, spokojna,urcite sa tak citi aj tvoj drobcek v brusku.....hlavne sa setri a odpocivaj....viem, ze to mas tazke, ked ti muz nemoze pomoct, ale aspon mas rodicov, tak sa nechaj obskakovat...zasluzis si to....drzim palceky...

bejby,aj ja som rada, ze sme sa konecne spoznali...tvoja dcerka je nadherna....este sa smejem nad jednym tvojim starsim prispevkom, ked si napisala, ze bohvie co z teba vylezie....no a vidis aka krasavica..... 🙂 ja som tu iba v sobotu, ale to sme na jednej oslave, este predtym musim odniest malu mame a vecer mam predstavko....v nedelu prcham si zas drobca vyzdvihnut.....vsak nabuduce.....

silvi, tak to bola este fajn reakcia od manzela.....ale naj je od tvojho ocina 🙂 😀

miriam25
5. jún 2008

Ahojte,
Viedencanka, neboj sa, vsetko nakoniec dobre dopadne a o niekolko tyzdnov sa uz budes tesit z malinkeho cloviecika, aj ti tak trochu zavidim... Samko strasne rychlo vyrastol, kde su tie casy, ked cele dni prespal a budil sa len ked bol hladny??? Jaj.... rychlo to ubehlo, ale zasa aj teraz mame neopakovatelne chvile spolu, kazdy vek dietata ma nieco do seba.

Silvi, blahozelame aj my k Lukaskovi bez pipika 😉 Hlavne aby bola mala zdrava a ona vas chcela trosku viac potrapit, aby ste viac rozmyslali nad menom 🙂

Uz neviem, kto sa ma co pytal, resp. kto mi co napisal, ste toho popisali dost, tak skusim len zhrnut. Samko mal dnes teplejsie celo, ale licka nie. Mal len mierne zvysenu teplotu a doktor mi hovoril, ze pri tych rychlobezkach musim vzdy odratat 0,5 stupna, ze ukazuju viac, takze ak to sedi, ani teplotu nemal. Dufam, ze to tak zostane.

Nase auto je este stale v servise a nechcem vidiet ten ucet, ktory nam navalia, ked tam tak dlho je. No som zvedava, ci vobec do konca tohto tyzdna bude hotove alebo nie.

Ked bude nabuduce stretko, skusim sa nejak tak zariadit, aby sme aj my so Samkom prisli, tiez by som vas rada videla 😉

No nic, idem pozriet tie fotky, dufam, ze ich najdem

miriam25
5. jún 2008

No nasla som, ale su tam len tri fotky, je to mozne? Sa mi zdalo, ze ste uz pisali, ze niekto dal viac fotiek do albumu. Ale inak tie tri su krasne. Maya sa krasne usmieva, je ako slniecko, dve malinke dievcatka su ako princeznicky a Silvii to naozaj sekne 😉

twix
5. jún 2008

Ahojte!
tiez som rada, ze som vas vsetky aj s detickami videla, aj ked som viac nahanala moje dieta, nez sedela
a kecala s vami 🙂 snad nabuduce, ked budeme na prechadzke a mala bude sediet v kociku, tak to bude
lepsie. vsetky deticky su strasne zlate.

silvi - gratulujem k dievcatku, ale brala by som to s rezervou 😉 este jej stale moze dorast pipik 🙂
mne sice povedali najprv, ze je to dievcatko, ale o pol hodiny to uz bol 100% chlapcek, takze uvidime,
co to bude nabuduce 🙂 hlavne nech je malicke zdrave. ja si robim starosti, kedze na ultrazvuku jedna
oblicka babätka nevyzerala dobre, asi su tam cisty, tak to treba sledovat, ako sa to bude dalej
vyvijat, ale snad to bude v poriadku a nebude to nic vazne ☹

jasterka - ja chodim s malou plavat do Oberlaa (termalna voda) tiez som na zaciatku rozmyslala, ci ist,
alebo nie (dost som o tom citala), ale ked som zacala chodit na babyschwimmen, tak hebamme povedala,
ze sa nemame bat, ze voda je nepretrzite menena, stale priteka nova a odteka stara, takze je vhodna
pre babätka a dokonca tam ponukaju aj cvicenie vo vode pre tehotne. asi by to nerobili, keby to
bolo skodlive. len jeden bazen je tam dost teply - mne sa zda az horuci, tak tam teraz, ked som tehotna
nechodim.

viedencanka - drzim palce, nech si v poriadku. ono to moze chytit kazdu z nas tehuliek. treba sa preto sledovat.
a hlavne je fajn, ked su lekari opatrni a vsimnu si mozne priznaky.

tak idem tiez skusit najst nejake tie fotecky, co ste tam dali 🙂

ronnda
5. jún 2008

pekny vecer!

viedencanka - chapu, ze mas obavy, urcite je potreba ten vnitrni klid a ten z tebe proste na prvni pohled vyzaruje. taky ti silu dodava tvuj zlaty synacek. urcite bude vsechno dobre, hlavne se opatruj a odpocivej.

zmenseni fotek - uz jsem to tu myslim jednou psala, ze ja to delam nasledovne: fotku neotevru, ale kliknu na ni pravym tlacitkem mysi a zvolim ÖFFNEN MIT zvolim PAINT - fotka se otevre a pak dam jen SPEICHERN. Fotka je pak zmensena a jeji kvalita zustala. Takhle jsem se to naucila, jinak totiz nejsem moc technicky zdatna.

miriam - ty tri fotky jsem tam dala ja, myslela jsem jak budu porad fotit, ale neustale jsem litala za malou a tak, tak nakonec jsou jen tri povedene.

bejby - natalka je vazne sladoucka holcicka, moc vam to obema slusi!

wienika - ja jsem cetla, ze by ted nici mela vypit 500 ml mleka (popr. mlecnych vyrobku). vecer pije 240 ml, v noci vetsinou jednou 240 ml, rano tak 200 ml. nekdy ji rano misto mleka dam kasi a nebo jogurt, podle toho kdy vstava a jestli pila mlicko v noci. kolik pije lea? to jsou takove veci, o kterych bych si taky tak rada popovidala, jeste ze mame tuto moznost, kdyz nam ta ditka spi, kdyz na stretku neni moc casu...

ronnda
5. jún 2008

silvi - ja jsem chodila plavat do Therme do Badenu, maji tam jeden takovy bazen ani teply ani studeny, proste tak akorat, moc jsem si to vychutnavala, bylo to prijemne, chodila jsem tam asi do 6. mesice, pak uz jsem do bazenu nesla a horke letni dny jsem travila pod sprchou, tak letos si to hodlam pekne vynahradit a poradne se vycvachtam. Do Dunaje bych nevlezla asi ani ted jako netehotna, ja ty prirodni vody moc nemusim. Tak to zvaz, leto utece a pristi rok si zaplavcite uz s malou princeznou nebo malym princatkem 😉

bejby29
5. jún 2008

Silvi aj ja blahozelam k Lukaskovi s odpadnutym pindikom 😉 Nabuduce ti donesiem tie rifle ako som ti slubila 😉

Wienika, to je skoda, ale neva, vsak nezomierame.. 😀 Stretneme sa nabuduce.. Inak, Leuska je krasna kocka a myslim, ze s tym papanim si zbytocne robis vrasky.. Vsak aj vcera ti tak zhltla tu nektarinku 😀

Viedencanka, neboj, vsetko dobre dopadne, ti lekari niekedy aj zvelicuju, mna tiez na konci tehotenstva strasil, ze gestacny diabetes, ale nakoniec nic.. Lebo mily pan doktor mi bral moc o pol siedmej vecer z coho sme sa vsetci chytali za hlavy, ze odkedy sa rozbor mocu robi vecer, no proste idiot 😠 😠 Takze asi tak.. Inak Martinko je velmi inteligentny, sikovny a velmi dobre vychovany - vyrasta ti z neho maly gentleman.. Ma velmi prijemne prekvapilo ako ma spoznal a pekne pozdravil pri tom bagetovom stanku.. A je to taky vlasaty fesak, mozes byt naozaj hrda..

Jasterka tak dufam, ze ta uz nabuduce dovalis aj ty, moja 😀

miriam25
5. jún 2008

Ronnda, mas pravdu, uz si to zmensovanie fotiek raz pisala - mne 😉
Jaj, normalne mi je luto, ze som na tom stretku nebola, dufam, ze na najblizsie budeme moct naozaj prist.

Ked pisete o papani, tak moj Samko este nikdy nevypil naraz 240ml mliecka alebo krupice. Maximalne vypil 220ml, aj to len raz. Normalne papa rano mliecko (210ml), doobeda mliecko (190ml), na obed kasicku (vacsinou zeleninovu), poobede ovocie (detsku vyzivu alebo mu urobim sama) a vecer krupicu (210ml). To je asi tak vsetko. Obcas mu este pocas dna davam piskotky, mu ich nalamem na mensie kusky a davam do pusinky, ale viac ako dve piskotky nespapa. No a teraz mame velmi v mode este cajik. To mu musim davat kazdu chvilu trosku sa napit. Hlavne jak boli tie horucavy, zacal vela pit a konecne som si vydychla, lebo doteraz mi uplne odmietal tekutiny.

jasterka
5. jún 2008

Twix-Lauruske vsetko Naj k meninkam. 🙂

Stym Oberlaa si ma potesila,asi by som to viac riskla ako dunaj,takze pojdem pozriet s muzikom.

twix
5. jún 2008

ahojte,
chcem vam len napisat, ze sa bratovi (teda jeho priatelke) dnes vecer narodila mala Terezka.
termin mali 11. takze sa trosku poponahlala. podrobnosti este neviem, neviem sa mu dovolat.
prave dnes som na nich myslela, ze by sa mohla narodit, ked ma Laura na slovensku meniny 🙂
tak dobru nocku vsetkym 🙂

wienika
5. jún 2008

caute baby, uz tu asi nikto nie je, ako vzdy o tomto case som tu jedina 😀 nocna sova....
doteraz sme mali navstevu, ale ani nepsratavam, rano to spravim, lebo nechcem zobudit leu, my mame totiz kuchynu hned vedla spalne,...
ozaj, baby co mate deticky, odkedy ich date alebo ste dali same do vlastnej izby? ja rozmyslam, ze teraz prerobime tu stvrtu izbu a tam spravim malej detsku..ze vraj uz by bolo na case...tak neviem....neviem si totiz predstavit,ze bude spat sama..... 😒

twix, gratulujem, ze si teta......aj k babatku.....
a aj k laurinke k meninam.... 😒

baby, nechcem vas strasit, ale ja som bola asi pred 2 mesiacmi v oberlaa a chytila som tam nejaku pliagu-myslim, ze mykozu....nastastie to za tyzden preslo.....ke, tak skuste ten tampon , co chrani pred infekciami, maju ho v bipe....len neviem, ci ho mozu aj tehule, treba si precitat.....

ronnda, miriam, mne lea vypije rano asi 200ml, potom ovocie, potom obed-nejaku zeleninu, ale kedze zje dve lyzicky tak ju dorazim asi 100ml mliekom, potom olovrant zasa nejake ovocie a keks a na veceru jej chcem dat kasu, lenze vacsinou nechce a chce to co mam ja....co je chlieb so sunkou a paradajkou....tie miluje....dnes dala asi 180 ml mlieka pred spanim..takze nic moc toho mlieka..... 😉

tak vam prajem dobru noc a zasa zajtra...papa

ronnda
6. jún 2008

dobre ranko, no zda se mi to temer nemozne, ale opravdu jsem tu dnes prvni???

twix - gratulujeme k terezce, doufam, ze je vsechno v poradku, tak az budes vedet vic, tak dej urcite vedet.

wienika - ja myslim, ze toho mlicka ma lea dostatek. nici mi vetsinou dopoledne uz ovoce papat nechce, vylozene ji to nutim, tak ji nekdy proste necham a dam ji az obed, to je pak spravne hladova 😵 pak kolem ctvrte dostane ovoce (a jak jsi mela moznost videt na stretku, sporadala skoro celou tu velikou sklenicku), pak uz dostava jen mlicko pred spanim nebo nekdy kasi, podle toho jak je unavena.
jak jste vubec dopadly u doktorky? nevim, jestli jsi to tu psala, treba mi to uniklo... byla dr. spokojena s vahou a nebo naopak? my jdeme az 19.6., ted jsme dlouho nebyly.
ohledne toho ockovani - windpocken - se chci taky informovat.

miriam25
6. jún 2008

Dobre ranko babenky,

twix, blahozelame k Terezke, hlavne aby bola zdrava.

Jaj, baby, musim sa vam postazovat, pred chvilou som hovorila s muzickom a povedal mi, ze buduci tyzden bude cely tyzden vo Viedni, ze ho tam sef posiela na nejaku stavbu. Som z toho hotova... ☹ Cely tyzden budem sama.... Na kurz tiez nepojdem, nemozem predsa od nikoho ziadat, aby tu bol s malym do noci, kym sa vratim domov... Ale to by ma az tak netrapilo ako to, ze budem cely tyzden sama.... By som zabila toho jeho sefa. Vie, ze mame maleho Samka a aj tak ho posle na tyzden het.... ☹ 😠 😠 😠

twix
6. jún 2008

Ahojte! Pocasie je zase nanic ☹ Laurinka ma asi "impfmasern" z toho pondelkoveho ockovania. Na tvari ma cervene bodky. Vraj to samo prejde. Tak som zvedava kedy. Prajem pekny den!

wienika
6. jún 2008

dobre ranko.....

my sme mali dnes asi rekord, lea zaspala pred osmou a spala do 8.45.....sice sa o siestej zobudila, vypila 240 ml mlieka a spala dalej.....ale dlho, ze? keby to takto bolo stale, by som bola spkojna, lebo sa vyspim aj ja-nocna sova 🙂

ronnda, k lekarke sme sa vybrali, ale tesne pred tym lea v kociku zaspala, tak muz jej volal, ci tam je vela ludi, ze ked ano, tak sa s nou budeme este prechadzat...ale ona povedala, ze v cakarni je asi 20 deti, proste naval, zas ma totiz choru asistentku, tak musi chudera robit vsetko sama, pustat ludi dnu, zapisovat, atd....tak sme sa dohodli na pondelok...snad ju cez vikend maminka este vykrmi 😀

twix, dufam, ze laurinka to prekona bez problemov....ale nesvrbi ju to, ze?

miriam, to je blbe....a nemozes ist na ten tyzden s nim do viedne alebo domov k mame? aby si nebola sama..ja to tak robim, ked je muz na sluzobke, tak sa zbalime a pridem az ked je on doma.....ja by som sa tu bez neho zblaznila.....

baby, odkedy by ste dali detom pribinacika?

wienika
6. jún 2008

bejby, pri tvojom nicku svieti 44 tt....wow, to by bolo strasne tak dlho prenasat, ze? 😀

miriam25
6. jún 2008

wienika, neviem, ci to pojde, nase auto je stale v servise a tento tyzden uz hotove nebude, budem rada, ked do konca buduceho. Ale inak to nieje zly napad... Skusim to nejak este premysliet a porozpravat sa s drahym o tom...

miriam25
6. jún 2008

wienika, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!! som volala drahemu, ci by nas nezaviezol v sobotu vecer alebo v nedelu do nitry a hovoril, ze ano, takze sa uz straaaaasne tesim!!! Este raz vdaka za tip, hned mi je lepsie. 😉

wienika
6. jún 2008

miriam, no vidis....a bude ti fajn a vasi si uziju samuska...... 🙂

ronnda
6. jún 2008

miriam - ta wienika ti ale skvele poradila! urcite se moc tesis. ze nepujdes do kurzu, se nic nedeje, budes mit treba vic casu na uceni, o samka bude jiste dobre postarano. budes mit takovou mensi dovolenku 😉

twix - snad to brzy laurince bzry odezni. myslis, ze ji to i svedi?

ronnda
6. jún 2008

tak vidim, ze uz vsechny vikendujete... miriam uz urcite bali tasky a tesi se do nitry 😉
tak at se vikend vydari, pocasi se snad taky trochu umoudri a nebude takove ospale.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre