Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
22. aug 2008

wieni,

aj ja prajem leuske vsetko naj naj naj k narodeninkam 😵 😵 😵 😵

pusinocka
22. aug 2008

lieska- veru je dosť veliký 🙂 nemuseli jej vyvolávať, išiel sám 🙂 že sú zdravučký a všetko je v poriadku🙂

twix
22. aug 2008

wieni, tiez sa pripajam ku gratulaciam! prajem leuske vsetko najlepsie, nech sa jej paci v jaslickach
a lepsie papa 🙂 ja som tiez mala slzy v ociach, ked mala laura 1 rok. strasne rychlo to ubieha, uz bude mat 17 mesiacov. velka slecna, uz sa hadze o zem a papuluje, ked jej nieco nedovolim 😠 to bude sranda, ked bude v puberte 😅

twix
22. aug 2008

silvia, jasterka - ked som cakala lauru, tak som tie mala nejaky zapal alebo infekciu. brala som aj cipky, masticku a aj antibiotika. lekari vedia co robia. urcite si pozrite letacik, su to lieky, ktore neskodia v tehotenstve.
bohuzial su tehulky velmi nachylne na rozne infekcie ☹ ja som vtedy tiez nechcela nic brat, ale na internete som si nasla, ze neliecene infekcie su nebezpecne hlavne pre babätko. tak vam drzim palce, nech sa rychlo vyliecite. alebo konzultujte este jedneho lekara, ak sa vam to nezda.

lenka - ku koncu tehotenstva sa tazko urcuje ultrazvukom presna vaha babätka. uz som citala o pripadoch, kedy lekari odhadovali babo na 4,5 kg a spravili cisarsky, no a babo malo len 3,5. nechcem tym povedat, ze tvoje nema 3 kg, ale nespoliehala by som sa na to na 100%, ak by ti chceli vnutit cisarsky kvoli hmotnosti drobca.

wienika
22. aug 2008

ahojte babulky,
v prvom rade vam vsetkym dakujem za gratulacie, ste zlate, ze ste si spomenuli......
aj mne bolo cely den do placu, veru uz to nie je babatko.......i ked pre mna asi navzdy ostane moj drobcek(aj ked ma mozno prerastie o hlavu,ked bude do tatovej rodiny 😀 )
dnes bola v jaslickach dobra, pekne tam spinkala v kociku asi hodinku, potom sa aj s detmi normalne za stolom napapala....tak som nechapala.....sice vela nezjedla,ale aspon nieco 😉
dnes sa isla zadrhnut malinami, vcera cucoriedkami, normalne si ich nestihala davat do ust....
ja som sa teraz vratila z roboty, cely den sme boli vonku u znamych, manzel sa mal stretnut s bratom, jeho mamou a ostatnou rodinou vo figl´s a predstavte si, este nie su doma...skoro som odpadla a ja ze mala uz davno spi...hehe...su u jeho brata....chuderka leuska, spinka niekde v kociku a urcite sa zobudi, ked ju bude davat zo sedacky von......
ale nemozem mu nic vycitat, som rada, ze sa jej posledne dni tolko venuje....

zajtra idem skoro rano do blavy a on pride s malou neskor, chcem totiz pomoct mamine pripravit vsetko na oslavu, bude nas ale zo 20, takze roboty az az....aspon, ze tam nebudem mat malu, lebo by som nespravila nic....

ja som v tehu ziadnu infekciu nemala, ale presne ako hovori twix, netreba to podcenovat....
silvi, dufam, ze budete ok...radsej chod do nemocky, aby sa nieco nestalo, drzim velmi palceky....

jasterka, ako si sa rozhodla s tymi ATB?

lenka, ta porodna vaha fakt nemusi byt na 100%.....a mozno ten posledny mesiac, ktory este mas, uz nebude babo tak rast.....

pusinocka, velmi pozdravuj vierku, nech sa drzia a nech malinky pekne papka....

twix, lea nema este ani tych 17 mesiacov a uz mi papuluje 😲 sice jej nerozumiem, ale zacina sa velmi jedovat, ked jej nieoc nedovolim, strasne trucuje a sa certi o stosest......co bude ked bude mat tych 15? ani si nechcem predstavit....

viedencanka, ako? este si ,,kinderko,,? super vyraz 😀

dobre dievcence, idem ja pobalit veci, muzik uz dole parkuje....prajem vam krasny vikend

wienika
22. aug 2008

ronnda, takze aj vy mate ranny budicek? ja si na to asi nikdy nezvyknem ☹ ale co uz nespravime pre nase ditko, ze?

lyziarka
23. aug 2008

Silvia2406

ja som dostavala gynipral infuzie v nemocnici, je to na to, ako pises, tvoj dok urcite vie, preco ti to predpisal. ani som nevedela, ze to existuje aj v tabletkach?

viedencanka
23. aug 2008

Wienika- aj my gratulujeme k 1. narodeninkam,ten cas ale leti....
Martinkovi som davala do 1 roka to hypoalergenne mlieko od Milupy,potom to pokracovacie od Hipp probioticke,to mu velmi chutilo,davala som mu to do 2,5 roka,odvtedy uz pije cerstve plnotucne mlieko.

Manzelik je uz tu,takze som kludnejsia.

Aj ja som pri Martinkovi mala zapal,v 8.mesiaci som brata ATB. Aj mne vtedy doktorka povedala,ze vacsie nebezpecenstvo je ak by som ich nebrala,lebo mohlo by prist k predcasnemu porodu.
Tentokrat sa mi to nejako vyhyba- a to chodim apson 2 krat do tyzdna plavat.

Miriam- diky za info ohladne tej poistovne,ak sa dozvies viac co k tomu treba,vybavim si to aj ja-Doteraz som s mojou rakuskou kartou mala na Sk len zle skusenosti.

viedencanka
23. aug 2008

Tehulky- k tej vahe som tu asi rekorderka: + 17 kg ,na mna nemate.....Ale ja som bola predtym velmi chuda- na vysku 178b cm som mala po Martinkovi 58 kg.

viedencanka
23. aug 2008

bubadlo-aj ja ti odporucam ten Baby One v SCS.Nejaky kociky maju aj v Toys are us v SCS,ak chces ceny porovnat a tiez v XXX Lutz.

twix
24. aug 2008

ahojte!

viedencanka- tak o chvilu sa ti tam objavi 40ka 🙂 kazdym dnom sa to moze rozbehnut. snad nebudes aj ty prenasat. 😖 drzim palceky, nech to vsetko dobre dopadne a nech je babätko zdravucke!! s tou vahou si nerob starosti. ja som pri laure pribrala 20 kg a to som sa uz posledny tyzden ani nevazila. kila som schudla bez diety. same zo mna zliezli 🙂 jedna kamaratka pribrala az 30 kg a teraz bojuje s tymi poslednymi desiatimi ☹
ja mam zatial +9 tak na tu dvadsiatku sa asi nevysplham 🙂 aj ked clovek nikdy nevie. 😅

silvi - dufam, ze je ti uz lepsie, snad nelezis niekde v nemocnici na infuziach 😲 drzim palce, nech je vsetko v poriadku!!

miriam - tak samko ti uz chodi. urcite sa strasne tesite. aj ja som cakala, kedy mala zacne behat, ale nakoniec som bola rada, ze to bolo az v tom 15. mesiaci a nie o par mesiacov skor. je to velmi namahave behat za nou, aby si neublizila. je strasne ziva a minutu neobsedi ☹ tak to ta caka teraz aj so samkom, ked nadobudne istotu v behani. uz sa nezastavi 🙂

silvia2406
24. aug 2008

dobre ranko dievcata 🙂

lyziarka, dakujem za info 😉

kedze vcera sa krvacanie zhorsilo, tak sme isli do nemocnice. vysetrovala ma taka zlata doktorka, vsetko mi vysvetlila a potvrdila to, co moj lekar. ale on mi nepovedal, ze mozem zacat krvacat ako pri menstruacii ☹ a tak som sa tesila, ze si od "mrchy" oddychnem 😠 ale nevadi, hlavna vec, ze ten polyp nema nic spolocne s babatkom 😵 😵 😵 doktorka ale povedala, ze krvacat mozem az do porodu a ze v 90% to samo odide pocas porodu, zvysnych 10% sa musi operovat, nastastie sa to da odstranit laserom. som ale kludnejsia, keby mi to bol moj lekar takto vysvetlil, usetrila by som si ten strach o malu a aj cestu do nemocky. doktorka mi povedala, ze mozem 1-2 dni v nemocnici zostat, pre moj pocit istoty, ale ja som odmietla, doma mi bude lepsie 🙂 tak tolko moj vecerny "vylet". dakujem, ze ste na mna mysleli 😵 😵

viedencanka, ty aj keby si pribrala 30 kg, tak to na tebe nie je vidiet, pretoze si ako prutik a mas super vysku, tam sa tie kg stratia. ja keby som mala 20kg navyse, pri vyske 160 cm, som ako gula a uz nechodim, ale sa gulam 😅
takze manzelika uz mas pri sebe, tak uz len aby sa mala rozhodla medzi nas zavitat, sa uz tesim na fotocky 😵

twix, ty mas teraz zaroven aj trening, kedze neustale behas za malou. ako to inak vyzera s vasim drobatkom v brusku? vsetko po starom, alebo nejake zmeny?

jasterka
24. aug 2008

Ahojte 🙂

Silvi-tak som rada,ze ti v nemocnici vsetko vysvetlili a dodali pocit istoty,najme ta informacia, ze to moze tak byt aj do porodu a malinku to nijak neovplyvni je na nezaplatenie,dobre ze si tam isla,usetrila si si tak vela strachu a to je pre nas teraz najdolezitejsie,byt v pohode. 😉

Viedencanka-super,ze tu mas uz manzelika,a co nevidite budes mat aj malinke dievcatko,
som zvedava ako ju nakoniec pomenujete 🙂

Krasnu nedelu vsetkym.

tinavieden
24. aug 2008

Ahoj bambulky.TAk sa vam hlasim z Liptova.Tak odkojenie sa nam moc nedari mala nechce nic pit ani z flasky ani z poharika ani zo slamky ani z lyzicky nic iba cicu.Aj som ju nechala cely den s mojou mamkou samu ale nic sa nenapila proste je tvrdohlava a dovtedy bude plakat dokym nedostane cicu. Ale za uspech povazujem,ze uz krasne papa takze jej davam cicu rano a vecer a niekedy na obed cez noc vobec nic. A dnes prvy krat prespala celu noc hura.TAkze uz asi zistila,ze cica v noci nebude a neoplati sa jej stavat 😀 takze tak sa mame.
Ostavame tu este tyzden tak sa snad nauci aj pit teda ona sa to ucit ani nechce potvora.
A co vy babenky ako sa mate nestiham vas vobec citat...
Majte sa krasne a ked budem vo Viedni tak dufam,ze spachame nejake stretko.Uz teraz sa tesim ...

wienika
24. aug 2008

doby vecer,
ja len kratko, lebo som unavena, to bol teda narocny vikend. ale vsetko dobre dopadlo, oslava bola super, leuska sa velmi tesila z tolkych ludi a darcekov. bola zlata.

viedencanka, tak fajn, ze uz mas muzika doma, uz len cakat, kedy sa malinka vypyta von...aj ja som zvedava, ake jej date nakoniec meno 😉

silvi, tak super, ze je vsetko ok, a to krvacanie nejako uz vydrzis......

tina, tak drzim palce, nech sa vam to za ten tyzden podari. gratulujem, ze prespala celu noc, uvidis, uz to bude len lepsie.....

twix, no pri tom ako utekas stale za malou, asi uz moc nepriberies.....ja si myslim, ze lea tiez nebude tak skoro chodit, tak si to este vychutnavam....uz teraz mam dost, tak rychlo vzdy odstvornozkuje---

tak idem spinkat, zajtra ide drobec do jasli na cele predpoludnie, tak dufam, ze nebudu problemy.....
dobruuuuuuu 😉

maya01
25. aug 2008

Dobre ranko,

tak ja sa hlasim naspät z dovolenky a spät v robote 😒

Nestihla som vsetko precitat,ale postupne to dozeniem... 😉
LEUSKE gratulujeme,aj ked oneskorene k prvemu rociku...
A aj Vierusik k malemu Martinkovi...

Co sa tyka nasej dovolenky bolo super,ale uz by som tam dlhsie nevydrzala.
More,priroda kraaasne....jedlo tiez bolo ok,ale ubytovanie a ochota ludi...katastrofa 😠 😠 😠
Zaradiene v hotely bolo strasne...este hlboky komunizmus...a na recepcii vsetci oduti a neochotni...
Ale,aby som sa len nestazovala...tak boli urcite aj pozitivne zazitky.
Hlavne Samkovi sa velmi pacilo,ten bol viacej strceny vo vo vode ako na susi...sa vykupal do sytosti.
Spravili sme si aj par vyletov...plavili sme sa na lodi na ostrov Krk,chodili sme na vylety.
Po tejto stranke bolo super...
Vecer prihodim aj fotky,mam ich neurekom.

Miri,ozvi sa,aby sme sa dohodli.

Zatial pekny den.

ronnda
25. aug 2008

AHOJ HOLKY!

silvi - dobre, ze jsi jela do nemocnice a ze te uklidnili a ze je vse v poradku, opatruj se.

wienika - jsem rada, ze se vam oslava vydarila, myslela jsem na vas. a dala si lea s chuti jeji narozeninovy dort?

tina - nemate to jednoduche, leni se od tebe proste nechce odpoutat, nemam co poradit, jen drzim moc palce.

maya - vitej zpet z dovolene. to me mrzi, ze to v chorvatsku neklaplo uplne podle vasich predstav. my jsme tam vzdycky moc spokojeni, tam kam jezdime, si turistu dost povazuji a vzdycky se k nam chovali skvele. jeden znamy (cech) se prave taky vratil s rodinou z Chorvatska a vykladal historku, kdy v restauraci cekali hrozne dlouho na napoje, pak si objednavali u cisnika jidlo a k vedlejsimu stolu prislo asi osm nemcu a cisnik proste tu jejich nedokoncenou objednavku ani nedopsal a sel od nich pryc k tem nemcum a k nim se uz nevratil... jo jo, vsude je proste neco. to by me tedy hrozne vytocilo a nechci videt meho manzela v takove situaci 😉
hlavne ze se ale samko ve vode vyradil a ze ty vylety a krasna priroda vam tam tyto negativni zazitky vynahradily. tesim se na fotky!

miriam - samko je tedy dablik, je sikulka, ze uz chodi, nicole udela porad jen par krocku sama, vzdycky me chytne za ruku a jdeme, chodi jen za ruku. vcera jsem se bavila na hristi s jednou maminkou, ze jejich klucik za jednu ruku vubec nechodil, zacal chodit proste az sam, pry je to u holcicek jine, tak nevim... urcite mas peknou honicku.

viedencanka
25. aug 2008

AHojte,
Tina- takze este sa trapite s odkojenim,drzim palce,aby to pomalicky isli este lepsie.

Silvia- aj ja som mala nieco ako polip,asi pol roka po porode a tiez mi vtedy lekarka odporucila odstranenie laserom,ale povedala ze ked mi to obcasne spinenie nevadi,mozem to nechat tak a ono to moze po case zmiznut same. Odvtedy su tri roky,po par mesiacoch to zmizlo same,ja sa snazim kazdeho pobytu v nemocnici vyhnut...

Vcera ma malicka zase hrozne tlacila na creva,mala som take krce,ze som myslela ze to nevydrzim,ale do rana to zase preslo,dnes je zase OK. Uz to ale mam za par.Mojej kamaratke,ktora mala termin pozajtra,sa v sobotu narodilo babatko,tak uz si to naozaj uvedomujem,ze to kazdu chvilku caka aj mna.

viedencanka
25. aug 2008

Este vam musim nieco napisat- vcera moj muz zapol Martinkovi DVD, a ten asi po pol hodinke mu povedal,papi uz vypni,lebo ked budem dlho pozerat,pokazim si ocka- obidvaja sme ostali hotovi. ja mu to totiz dookopa opakujem,ze pozerame iba chvilu a teraz sa dostavil vysledok. Vyplati sa byt trpezlivy.

Tehulky, tiez mate nadalej taky dobry apetit? Ja som sa dnes neubranila a v SCS som si v restike kupila Riesenschnitzel s hranolkami,taka porcia pre dvoch chlapov....Neviem,ked takato rozjedena pridem aj do nemocnice,to aby som si dopredu objednala dvojite porcie....

maya01
25. aug 2008

Ahojte,

no dnes tu skoro nikto nie je 😕

Som si vas trosku dozadu precitala,ale nie vsetko...

Silvi,drzim palce nech je u teba vsetko ok.

Viedencanka,ved ty uz mas za tyzden termin...pani,uz to ide do finale tak vsetko dobreeeee,nech mas bezkomplikovany porod...a potom daj cim skor vediet,ked to na teba pride...budeme drzat palce.
A pre meno ste sa uz rozhodli?

Ronnda,tak to je sila,ja som tiez mala niekedy pocit,ze ludi na recepcii,svojimi otazkami otravujem...ale ved ony su tam na to...ci nie???

Tina,dufam ze to zvladnete a mala sa zacne pekne pit z flasky... Drzim palce.

Wienika,tak teba tie ovcie kiahne obisli...super... A mala je zlata,ze to tak bezproblemovo v jasliach zvlada.

Idem uz domov z roboty...ma ma prist vyzdvihnut manzel so Samkom...budu spolu 4dni,tak dufam ze zvladnu.
Vcera som im varila,aby mali co jest na obed a ony sa vybrali do McDonaldu... 😠 Co uz s nimi...

Tak zatial paaaa.

wienika
25. aug 2008

ahojte baby,

maya, vitaj doma, tak dalsia sklamana z chorvatska. je to skoda, lebo maju nadherne more, idealne podmienky, ale nejako sa im nedari....asi ako nam v tatrach....ale zasa aspon ronnda ma dobre skusenosti, lebo ja uz fakt nepoznam nikoho, kto by bol nadseny.....
ten mc donald ta nepotesil, to verim. ja to tiez nemam rada, ked necham manzelovi obed v chladnicke a on si ide do restauracie.....
kiahne som zatial nedostala, dufam, ze uz ani nie, ale este stale sa trosku bojim, ci nahodou.....i ked inkubacna doba je uz vorbei.....

dnes bola lea v jasliach 3 hodiny, trosku si tam pospala v kociku a ze vraj aj pekne papala, tak to som skoro odpadla, lebo ako som ju vyzdvihla, tak zjedla este dost malin a cucoriedok, tie uplne zboznuje a dorazila sa ryzou a par spagiet este do seba akosi nadzgala.....pred chvilou vypila 160 ml mlieka.....tak sa tesim....

dnes som bola 1 krat v robote, ale celkom to slo, zajtra bude horsie, uz teraz citim, ze bude svalovica... 😒 ale kolegovia boli mili, tak to ma tesilo....

viedencanka, tak martinko je uzasny,to musis mat radost...
ty mas vlastne o tyzden termin...no som zvedava, kedy to pride.....kazdy krat, ked zapinam pc, tak na teba myslim, ze ci uz...
vzdy, ked sa jednej z vas blizi termin, tak to tak je 😉

twix a ronnda, ako je to po roku s prehliadkami u pediatra?. doteraz sme chodili kazdy mesiac....teraz mi dr nedala termin, naposledy sme tam boli, ked dostala lea kiahne, potom mala alebo este ma dovolenku....teraz neviem, kedy k nej mam ist...a co nas vlastne caka, ake ockovania alebo prehliadky? nekontroluju sa teraz niekedy aj klby?
ja neviem, moja dr je taka cudna, moc som s nou neni spokojna, ale nemam na vyber, v mojom okoli je ich velmi malo a ked, tak beru len novorodencov. takze zmenit nemozem...

ronnda, lea ani tu tortu neochutnala, lebo pri sfukovani sviecky uz bola taka unavena, ze to krajanie vlastne prespala.....hlavne, ze nam chutila..
ak budem mat cas, prihodim par fotiek.....

lieska
25. aug 2008

Caute baby!

Silvi, fuuha, to si sa musela asi dost prelaknut, ked si zacala krvacat, nie? No ale chvala Bohu, ze si bola v tej nemocnici a vsetko je ok, vratane tvojho psychickeho stavu! Hned je cloveku lahsie na dusi, co?
Som inak ani nevedla, ze tie infekcie su v tehu take bezne! Tak to vydrzte s tymi ATB, asi je fakt lepsie ich brat.

Wienika, tak to je super, ze mala tak dobre papala v jaslickach! MOzno sa to tam aj troska zmeni!! Ty si uz normalne nastupila zamakavat do prace? Mas nejaku pevnu pracovnu dobu?

Viedencanka - fakt sa ti to krati. No ale toho coho si sa bala (ze tvoj drahy nestihne prist) mas uz za sebou, takze o jeden stres menej! Drzim velmi palce, hlavne aby malinka uz nelezala na tvojich crevach! 😀

Tina - drzim palce s tym odvykanim od "cici" (ako to ty milo volas). Uz je uspech, ze malinka aspon v noci neprotestuje, nie?

Mayi-blbe s tym Chorvatskom, ja som tam naposledy bola v 1985, vtedy tam bolo uplne super! 😀 😀 😀

lieska
25. aug 2008

Baby, otazka: bratranec ide robit na dobu urcitu (ma to casovo ohranicene) do Viedne. Moze jeho manzelka, ktora zostava na Slovensku poberat nejaku davku z rakuskej strane? Ja osobne si myslim, ze nie, ale keby ste NAHODOU niektora mali info alebo skusenost, bola by som vam povdacna! Diky!!

boldy
25. aug 2008

ahojte baby,
tak ja som vcera prisla domov do kosic, tak som rozmaznavana a si to uzivam. Dnes som bola u dr. na krv a aj na 3D. tak som rada, bolo to super vidiet babatko z kazdej strany, a vsetko je zatial v poriadku chvalabohu. No bude to asi nejaky boxer alebo co, lebo to tak vyzeralo akoby sa chcelo bit. to bude po otcovi. 😉

silvy som rada, ze si v poriadku, neboj terca je silna.
viedencanka tak uz si na cakacke, tak vela zdravicka a lahky porod prajem.

wienika
25. aug 2008

´bry vecer sa praje....

lieska, ja mam fixnu pracovnu dobu od 10.00 do 14.20 a ptom vecerne predstavenie alebo taham do 17.30...ale viac bude ta prva varianta. len v septembri mam 17 vystupeni....
inac, pozeram, ze ti tam svieti 32....no, aj tebe sa to uz krati...robis si fotky s bruskom?

boldy, len sa nechaj rozmaznavat.....potom uz budes ty rozmaznavat niekoho ineho 😉 tak si to vychutnaj...
to je zlate, ze boxer.....no uz si v druhom trimestri, boze to leti.....len pekne odpocivaj 🙂

maya01
26. aug 2008

Dobre ranko,

dnes je rano zima brrrr...ze 13 stupnov...uz nam leto odchadza ☹ skoda ja milujem leto....
Idem prihodit par fotiek z dovolenky,lebo doma mi blbne internet...musim to dnes nahlasit.

Miri,vsetko naj,naj,naj Samkovi k meninam 😉

Wieni,tak ty uz zacinas na tvrdo zarezavat...vidis,ja som ti hovorila,ze malej bude medzi detmi lepsie chutit...super...pockaj nakoniec sa ti pekne rozpapa.

Zatial paaaaaa

wienika
26. aug 2008

caute...

tak dnes hlavne obom samkom prajeme s leuskou vsetko najlepsie k meninkam....... 😉

az mi je zle....ked som si precitala, ze ten malinky chlapcek neprezil....ten, co ho ten hajzel dobil....to je nieco strasne ☹

maya, uvidime ako sa bude lee darit s tym papanim, ale uz mne zacala v auguste trosku lepsie jest, tak dufam, ze to vydrzi.....

no, idem aj ja sa dat dokopy, hlavne si dat kavu a obklad na oci, my sme uz od 6tej na nohach 😖 😎
zatial pekny den 🙂

twix
26. aug 2008

Ahojte! Ja mam doma muzika, tak chceme ist do Oberlaa. Aj vcera sme boli a bolo super. Uz ste niektora bola: www.familyfun.at ? Ja sa tam chystam s malou asi vo stvrtok. Prajem vsetkym Samkom vsetko naj!!

twix
26. aug 2008

Wieni - nam lekarka vzdy povie, kedy mame prist. Boli sme pred dvoma tyzdnami (6fachimpfung) a mame prist zaciatkom okt. (pneumok.). Leuska sa nauci papat s detickami v skolke, tak si nerob starosti 🙂

maya01
26. aug 2008

Kocky,prihodila som par fotiek z dovolenky... 😉

Twix,ten zabavny park vyzera super...v zime to bude urcite super alternativa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre