Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
29. okt 2008

Ronnda-tvoj opis malej ako sa ide zadusit polievockou u susedky ma fakt hned rano dobre naladil 😀 zlate...
pockaj ako jej to budes hovorit pri kazdej spol.prilezitosti v dospelosti...to nasi si tak na mna vzdy vytiahnu nejaku pikosku 😅 a ja sa potom hanbim.

wienika-fakt radost citat ako malej chuti,fakt je,ze mne aj v dospelosti chuti najviac vsade inde ,len nie doma
😀 a hlavne vsetko,co mi niekto nachysta,co nemusim varit 😉
uz sa tesim az pridas fotky,zachvilku bude mat buclate rucicky 🙂

miriam25
29. okt 2008

ahojte babenky!
konecne mam trosku casu na vas. malinky spinka a ja som telefonicky vybavila vsetko, co som chcela 😉

bejby, neboj sa, nie si jedina stbata. mne vytrhla zubarka jednu dolnu stolicku ked som mala 19 a potom dva roky na to mi zaplombovala jeden zub, teda skor mi donho nieco napchala, ze ho to vylieci a ze mam prist o tyzden, ked som prisla, tak pozerala, pozerala, potom, ze s nim nieco musi urobit, tak mi pichla injekciu a zrazu mi hovori, uz je vonku a ukazuje mi ho. ja pozeram, ze co to urobila, ved hovorila, ze s nim musi nieco urobit a nie ze ho bude tahat von... takze uz mam dva zuby vonku. ale envidno to, lebo su to zadne 😉

maji, tesim sa s tebou, naozaj super sa to s tou skolkou vyriesilo 😉 a viem si predstavit, aka bola tvoja mamina smutna, pocitala s niecim inym. Toto je to, coho sa hrozim, ked budeme niekolko rokov na slovensku a potom sa budeme vracat a nasi budu plakat a smutit za nami, lebo boli zvyknuti, ze sme boli nablizku a mohli nas vidiet kazdy tyzden. Teraz sa vsetci tesime a potom budeme o to viac plakat.

lieska, onno to moze ist naozaj rychlo. ty ani nemusis vediet, ze sa otvaras a potom, ked si konecnce uvedomis, ze mas kontrakcie, budes otvorena uz na 8 cm. drzim palce, aby to tak bolo.

jasterka, twix, aj na vas myslim, ako sa mate dnes???

miriam25
29. okt 2008

vroni, ze skoncis v starobinci 😀 ty si vazne dobra 😀
neboj, babky vnucatka rozmaznavaju a dovolim si tvrdit, ze takmer u vsetkych je to tak. no a samozrejme, ze deti su potom ako odtrhnute z retaze. to je normalne. treba len vydrzat, ved ty budes mat malu potom zasa v rukach a pekne si ju zasa vychovas podla tvojich predstav ako si to robila aj doteraz 😉

baby, kto sa to vcera pytal na ten facebook, ze pod akym menom som zaregostrovana? ja som vcera zabudla a dnes sa mi nechce hladat.... poslem potom do IP 😉

ronnda
29. okt 2008

ahojte, mam poledni klid

mayi - tak to je vazne super, ze vam to s tou skolkou vyslo a budete tu uz za par dni cela rodina. vim, jak ti je, nebude to jednoduche ani pro samka, jeste ze manzel muze mit volno a bude ho brat ze skolky, ty se musis v praci rozkoukat, snad budou kolegyne fajn.

viedencnka - taky me to s tou alergii prekvapilo, vidis, staci malo a hned je to tu, hlavne ze uz to ustupuje. s tou nemocnici je to opravdu bezva, ze muze jit martinko hned ten den domu.
a jak jste dopadli s linduskou u ortopeda?
s tim kidscafe me to taky tesi, ze to bude tu v okoli, zatim nevim nic blizsiho, pokusim se neco zjistit.

vroni - nicole ma ted vel. 86 😉 ale nekdy se snazim na ni nacpat jeste body vel. 80 a to ma vystrih az nekde na brichu.

jasterka - to mas pravdu, jakmile ti navari nekdo jiny, tak to chutna uplne jinak. dnes jsem male podusila trochu zeleniny i s rajcatkem, masem a k tomu testoviny, no moc se na to netvarila, nejvic ji bavilo vybirat z toho hrasek. moc toho nesnedla, takze se dnes jeste nejspis vydame na navstevu k sousedce, jiste uvarila neco dobreho 🙂

lieska - tak u tebe porad takova pohodicka, pry kdyz sedis, ze ani nevis, ze jsi tehotna, ty jsi dobra 😉 myslim na tebe kazdy den a rikam si, ze treba uz rodis, tak skoro rozdychavam ty kontrakce s tebou 😉

bejby - no vidis, miriam je taky takova bezzubka, tak nejsi sama 😀 😀 😀

bejby29
29. okt 2008

No a to som si myslela, ze som sama, taky strbak 😀
Miri, to ja som sa vcera pytala na ten facebook, uz je tam aj Maya aj Lieska aj Wienika

twix
29. okt 2008

Ahojte! tak u mna nic nove. kontrolu mam v nemocnici v piatok. mala spi uz dve hodiny. ja som dnes akosi fit, tak som namiesto spanku trochu pozehlila a teraz sedim a cakam, kedy sa mala zobudi, aby sme isli von. velkost oblecenia nosime uz dlhsi cas 86 pripadne 86/92. laura nosila velmi skoro velkost 62. asi uz po 2-3 tyzdnoch, ak si dobre pamätam.

twix
29. okt 2008

Viedencanka, tak martinko nebude musiet spat v nemocnici. urcite to vsetko dobre dopadne! a ako linduska? este balis na siroko? drzim palce!

twix
29. okt 2008

Maya, tak to je fajn, ze ste dostali to miesto v skolke, aspon zacnete spolu vo viedni a nebude vam smutno.

boldy
29. okt 2008

ahojte babule,
tak sa opat hlasim z viedne... doma bolo super, tiez to nie je lahke, ked odchadzam naspat ☹ ale co uz, zivot je taky... mame sa dobre, brusko nam rastie, hladne sme stale 😉
jej tehule, vy ste este tu? a ja ze budem gratulovat, ale vy mate cas ako vidim 🙂 tak nech vam to rychlo ubehne a budete mat babatko skoro pri sebe
bejbi> hlasim sa do klub strbatych, tiez nemam 2 zubky uz 😒
viedencanka> presne aj mne lekarka povedala, ze vyrazky su najskor chemickeho povodu, zo siat pravdepodobne... prajem vsetko dobre martinkovi na operacii

miriam25
29. okt 2008

bejby, IP 😉

boldy, tesime sa s tebou, ze sa mas tak dobre a brusko rastie a aj jest vam chuti 😀

viedencanka, ako ste s linduskou dnes dopadli? dufam, ze dobre.

maji, trenujes uz teraz, ake to bude, ked nam cez den nebudes moct pisat? 😀

twix, ty si vazne nejaka moc aktivna... sa divim, ze si este stale kinderko 😲

inak my nosime (teda samko 😀 ) velkost 80, ale oblecie aj niektore veci 74 alebo 86. zalezi na tom, kde to bolo kupovane a aky strih je to. napriklad body 80 su mu akurat na dlzku, niektore uz pomaly tesne, ze musim nabuduce kupit vacsie. neviem, mne sa maly nezda byt nejaky moc dlhy, ale zasa ani malinky nie je...

my sme sa prave vratili od svokry, mi doobeda volala, ci nechcem prist, ze bude mat poobede cas, mala som sto chuti jej povedat, ze nie, nechcem, ale potom som si to rozmyslela, za dva mesiace odchadzame, nebude samka moc vidat, tak nech si ho aspon teraz uzije. obavam sa, ze ona sa nikdy nezmeni a stale bdue do niecoho alebo niekoho pindat. dnes zacala s tym, ze nemozeme zostat na slovensku dlho, ze samko nebude vediet nemcinu a ze ked pojde do skoly, ze sa mu budu deti smiat a ze ked budem chodit do roboty, ze si nanho nenajdem ani ja ani drahy cas, ze maly bude stale sam a aby som ho dala do skoly radsej o rok skor ako neskor atd.... jednym uchom dnu a druhym von, najskor som sa aj snazila jej to normalne vysvetlit, ale ked som videla, ze ona ma nepocuva, tak som sa zbalila a sla von a potom (po dvoch hodinach, co sme tam boli) som zobrala ssamka, sadli sme do auta a sli domov. svokra len kukala, ze to uz ides???? ja ze ano, samko musi ist spinkat. nemam na nu slov. buduci tyzden moze volat kolko chce, potrebujem od nej pauzu 😀

jasterka
29. okt 2008

Vitaj Boldy naspet vo Viedni 🙂 ze 22tt vau 😲 ,odfot brusko,uz sa by sa ti tam mala hrcka vyduvat 😉
to blondate dievcatko ,co mas v albume si ty?ved ty mas cierne vlasy...ci take mas vysnivane? 🙂

maya01
29. okt 2008

Miri... 😀 😀 No veru poctivo trenujem...aaaale mala som skolenie...katastrofa...mam hlavu na prasknutie 🙄
Miri aj mne posli do IP,tvoj nick na facebooku... 🙂
A svokre si dobre dala... 😉

miriam25
29. okt 2008

maji, IP 😉

no ja sa so svojkou dotahovat nemienim. ak sa v tom ona vyziva, nech sa paci, ale posluchaca mat nebude... mne to za to nestoji. ja som tam prisla len kvoli malemu a kvoli tomu, ze cochvila tu nebudeme. inak by ma ani nehlo.

lieska
29. okt 2008

Jej Boldy ahoj! Tiez nechapem ako ti tam pribudaju tie cisla, ved si predchvilkou bola v 8 tt! Dobre to teda bezi!

Viedencanka, aj ja som zvedava co bolo dnes s Linduskou, potom sa ozvi!

Jasterka - a o Charlotke nevies co je s nou?

Inak pisala som zostavajucim babam, o dktorrych este nemam udaje do toho nasho zoznamu (4 kusy 😀 ) do IP, tak dufam, ze to tam skor najdu a napisu! Potom poposielam na mailiky!
Jeeeemineee, Trdlo mala 24.10. narodky!!! Tak vsetko naj naj naj, ja som na to uplne zabudla! A to som si este tak pomyslela ako budem medzi vamiu machrovat, ze mam prva taku info! 😉

Ja sa lucim, idem na prechadzku, aj ked je hrozne pocasie, sychravo, mokro, takmer tma... ale ked poohyb, tak pohyb! Zatial pa.

miriam25
29. okt 2008

lieska, u nas svieti slniecko 😉 si nam ho asi zapozicala, lebo ty vzdy pises, ako je u vas krasne 😀

trdlo, vsetko naj naj naj dodatocne k narodeninam 😉

boldy
29. okt 2008

tak veru, ani ja tomu nechapem, ako to rychlo bezi 🙂
jasterka> brusko sa vytrca, ale nie je az take velke zatial 😉 tak ja som original blondinka, ale to mam z jednej stranky, vraj tak bude vyzerat nasa babula po grafickom spojeni nasich foto... no som sa milo usmiala, kedze to asi nehrozi, ze bude blondinka a k tomu modre oci 😀 http://makemebabies.com

jasterka
29. okt 2008

Lieska-veru neviem ☹ som jej pisala Ipku dnes,ale asi sa musia zladit s malinkou a an net nema ani pomyslenie
,z nemocky by uz mali byt doma,alebo ze by tam na mna cakali? 😕 to by bolo mile mat tam niekoho ako oporu,ale tak dlho by si ich tam nenechali...toho sa desim,ze budem lezat na stvorpostelovej izbe s troma furiami 😒 ...este sa ako cerstva mamicka pobijem 😀 ja neznasam ked ma stresuje,ked som k.o... 😅

boze ,fakt trdlo mala narodky,ja som tiez ako mechom prastena,mi to pisala do IPky,ze cez vikend oslavovala a ja nic 😲 ...sypem si popol na hlavu 😔 hanbim sa...Trdielko 😉 Vsetko NAj,hlavne nech ten krasny darcek,co nosis pod srdieckom rastie a silnie 🙂

boldy-ty si origos blondinka 😲 neviem si ta predstavit,cierna ti sedi uliata,tak som zvedava ci budes mat blondavu dcerku 🙂

lieska aj som bola na prechadzke,isla som peso do banky,tak na polhodinku chodza,a som teda k.o...to je kondicka 😝

lyziarka
29. okt 2008

Ronnda,

u nas je to podobne so spanim, maly spi dost skoro, aj o 10 uz spinka tak hodinu a pol az dve, ako kedy, poobede uz malokedy zaspi (i ked prave vcera zaspal aj poobede, ale ja to pripisujem poockovaciemu stavu, kedze v pondelok bol zaockovany), no a na vecer uz o 18 spi, niekedy aj o 17.30, lebo je uz taky unaveny. Ale tiez spi 12 aj 13 hodin, takze spanku ma v sume dost.

A to nove Kidscafe kde ma byt? Kedze ja som v 14-tom, tiez by to bolo pre nas blizsie.

lyziarka
29. okt 2008

12 az 13 hodin myslim cez noc plus vyse hodiny cez den.

ronnda
29. okt 2008

lieska - tak jak bylo na prochazce? i my jsme byly dnes dlouho venku, krasne svitilo slunicko a bylo teplo, paradni podzim.

miriam - co ty si s tou tvoji svokrou jeste uzijes... to je nejlepsi asi opravdu neposlouchat. ty to myslis dobre, ze za ni jedes, aby si vas uzila a ona na tebe takhle spusti. jeji starosti jsou naprosto zbytecne, ale to ty vis... ta pauza je dobry napad 😉

boldy - ahoj, vitej zpet, opravdu to utika, uz jses ve druhe polovine tehu, no parada.

lyziarka - tak to jsem rada, ze nejen u nas se chodi tak brzy spat. dnes jsem byla pryc a hlidal manzel a odpadla v 17:45 hod., tak se divil, ze si s ni hral, ale ze byla proste strasne unavena, nema smysl se ji pokouset udrzet dele, okamzite usnula. mne to nevadi, akorat ze nemuzeme nikde zustat moc dlouho, po 16 hod. uz totiz nastava krize. ale jen at si pospinka, navic v tomto pocasi, kdo by nespal, ze?

to kidscafe by melo byt na meidlinger hauptstrasse (nähe U4, U6). v patek budu tam pobliz, tak to omrknu jestli se tam neco nechysta.

trdlo - tak gratulujeme i my k narozeninam!!!

jasterka - neboj, ja bych to tak videla, ze na pokoji se sejdete same slovenky, co ty na to? ja jsem mela na pokoji slovenku a polku 😉

jasterka
29. okt 2008

Ronnda-ty si taky pozitivny clovek 🙂 radost citat co pises...dakujem,veru,je sanca ,ze to pojde ako pomasle a na porod budem spominat len v dobrom 🙂 skusim v to verit,je to tazke,ja sa vzdy skor priklanam tej najhorsej verzii ako si viem vymysliet.
Poslednu dobu sa mi stale sniva ,ze som v uzavretom tobogane(tam som pred rokmi dostala panicky zachvat a nemohla dychat)a musim niekomu este aj pomoct,minule tam bola so mnou mamina,ktora nevie plavat... 😝
to su sny ☹ ...tak sa mam asi vecsie obavy v podvedomi ako som si ochotna pripustit.

trdlo
29. okt 2008

Caute kocky, dakujem za blahozelanie. Ste zlate 🙂 Lieska a jasterka, nech vas to netrapi, ze ste to zabudli. Uplne Vas chapem, ze mate teraz dolezitejsie veci ..hlavne ze manzel nezabudol 😉 Inak sme chceli ist na moje narodky niekde von jest, ale bolo mi strasne zle 😔 tak sme zostali doma a sme si objednali jedlo domov. Potom som okolo 10 zaspala 😅 takze taka to bola nasa posledna oslava vo dvoch 😀

Vcera som bola na info Abend v St. Josef a bolo tam straasne vela ludi..Bolo to zaujimave..Inak oni beru len 150 zien na mesiac, ostatne nemaju uz sancu sa tam dostat...Uz teraz je marec plny!!!
Jasterka, uz som aj rozmyslala, ci ta tam niekde nebudeme pocut kricat 😉 😀 Vcera boli vsetky saly prazdne a tak sme si to tam omrkli. Smiali sme sa s manzelom, ze mame prve rodicko za sebou 😀

inak, aj ja Vas z casu na cas stihnem precitat v robote, ale moc to riskovat nechcem...viem ze nas sleduju v ramci europy (hovoril mi to osobne nas IT) a sa smial, ze robi tyzdenne vyhodnotenia, ktore stranky su najsledovanejsie. No tak ked klikne na modreho konika, tak uz aj v Belgicku budu vediet, ze som tehotna 😀 😀

juuj tolko ste toho popisali, ze neviem na co mam skorej reagovat...skusim Vas este docitat a sa potom ozvem...juuj aj ja chcem byt uz na materskej, aby som Vas stihala sledovat 😀 😀 😀 😀
Zatial pa a pekny vecer

jasterka
29. okt 2008

trdlo-super,ze si sa ozvala a ze si k nam taka tolerantna...uvidis ako zacnes aj ty zabudat 😀 ,to je dalsi priznak tehu...ja fungujem na papierikoch s poznamkamy,co treba vybavit,vecsinou zabudnem kde ich dam a najdem ich az ked uz su zbytocne...uz som si ich nalepila aj na digestor,pocitac,a aj tak zabudnem vybavit,co je tam poznacene..no zacarovany kruh. 😅

-zeby ta sefofci takto vystopovali?uz len uvodna stranka plna batkovsky fotiek je napadna 🙂

to ste mali stastie v st.josef,ze boli volne saly,ja ked som ich videla na parovej priprave az ma horuci pot oblieval,klaustrofobicky male miestnosti...jedine ta vana ma nadchla,ktovie ci sa tam dostanem...ja by som aj EPi,ale oni su tam dost za prirodzene porody...a uz tam odrodili tri tehulky ,co poznam a kazda prezila bez Epi,tak snad aj ja. 🙂

ronnda
29. okt 2008

jasterka - to je dobre, ze pocitas s temi horsimi variantami, budes pak treba mile prekvapena, ze jsi cekala neco mnohem horsiho. s epi uvidis... taky myslim, ze to zvladnes bez.
ad poznamky co treba vybavit - to je u me taky porad, nakup, co vyridit apod., ale od te doby, co nam dite schovava veci, tak papirky vetsinou bud uz nenajdu nebo objevim mnohem pozdeji, tak jsem si zavedla aufgabenliste v pocitaci a poznamky si pisu do handy, to ma dite totiz zakazane, tak snad mi ho nikam neschova 😉

trdlo - ano, nektere nemocnice jsou uz hodne plne a nekde se musis nahlasit do 12tt, pak uz maji plno. zatim se jeste rozhodujes kde budes rodit? kterou nemocnici mas jeste vyhlidnutou?

holky tu maji pozitivni zkusenosti se st. josef, za chvilku nam doda bericht i jasterka, jeee uz se tesim na tvoji fotecku s tvojim miminkem. fotka s terezkou je vazne moc hezka, taky jsem ted prohlizela alba a jak jses na fotce s natalkou od bejby, ta je taky prekrasna. proste, jses na tech fotkach nadherna skoro mamicka a za chvili uz budes opravdova mamicka.

wienika - jak vlastne dopadla ta tvoje kamaradka co rodila v lainz? jestli jsi to tu uz psala, tak se omlouvam...

trdlo
29. okt 2008

jasterka, neboj Ty si statocne zienka a ani sa nenaznas (a aj ostatne kocky 😉 ) a budes si drzat svoje babätko v naruci. Uz som zvedava aj ja...A som aj zvedava na Tvoj pozitivny popis 😉 Nesklam ma, aby som nedostala strach 😀 Ja co som bola v nemocnici AZ 1 den na lokalnej OP..a mam sa bojim lekarov ako cert kriza..
No tie miestnosti su fakt male, ale je to zase take utulnejsie...vsak si predstav, ze by so rodila v nejakej velkej sale a sa to tam ozyva, ako budes kricat...tak potom je mensia miestnost v tomto ohlade mensia 😕 😀

jasterka, toto necitaj 🤐

vcera ma v St. Josef aj trosku vystrasili...mala som pocit, ze sa snazia byt najlepsi v statistike co sa tyka ohladom sekcii...su totizto nemocnica v ramci celeho Rakuska s najnizsim poctom cisarakov...A ze sa snazia vsetko spravit pre to, aby to tak aj bolo...aj ked jie dietatko otocene naopak..ze vzdy existuju sposoby, ako sa to da.. 😲 Tak neviem...chcela by som si asi pozriet aj nieco ine...aj ked teda citam, ze ostatne kocky tam mali dobre skusenosti...A aj moj gynekolog je Oberarzt v St. Josef...tak neviem..

ronnda a kde si rodila Ty? Mozno si to tu uz niekde pisala, ale to asi na tych 222 stranach nemam sancu najst... 😅

trdlo
29. okt 2008

boldy a ty kde budes rodit?

twix
29. okt 2008

Ahojte

Trdlo - blahozelam dodatocne k narodeninam !! 🙂 je tazke oslavovat, ked si tehu a je ti zle. ja sa uz tesim, ked si budem moct pri takychto prilezitostiach konecne spolu s ostatnymi pripit.

Boldy - ale ti to rychlo ubieha. ani sa nenazdas a budes drzat malu v naruci. tiez si ta neviem predstavit ako blondinu. my sme s muzom obaja tmavi a mala ma svetle vlasky asi po svokre, tak cakam, ci jej este stmavnu, alebo ostane svetlovlaska.

Ronnda - moja mala chodi spat okolo 19 hod a vstava asi o 7 hod. poobede spava tie 2-3 hodiny. kedysi spavala este aj doobeda hodinku, ale to som tak trochu nasilu odburala. odvtedy spava rano dlhsie - do tej siedmej.
ja tiez vsetko zabudam. ale vzdy si poviem, ze "toto" si napisat nemusim, ved si to urcite zapamätam a este si to opakujem niekolko krat v duchu ... no ale z obchodu odchadzam bez veci, ktore som povodne isla kupit ☹ takze stale castejsie inklinujem k papierikom a neverim svojej pamäti ☹

Miriam - no ta tvoja svokra je tak trochu ako moja mamina. ja tiez jazdim do blavy len na jeden-dva dni, vsetkeho vela skodi a takto sa nestihneme pohadat. tiez som si vypocula kopu reci na temu, ze s malou musim rozpravat nemecky, chudak dieta, budu sa jej v skole smiat, ze rozprava ako madar ... ja nie som hadavy typ, takze ako sa hovori, jednym uchom dnu, druhym von, ale niekedy tiez uz nevladzem a vybuchnem. ona si rada rypne a iny nazor neakceptuje, tak nema zmysel s nou o takychto veciach diskutovat. ale inak je fajn a tiez cely cas vyvara a pecie, ked prideme, malej nakupi kopu veci, ja som sa ju naucila akceptovat taku aka je ... a mas pravdu, tiez sa divim, ze som este neporodila pri mojom aktivnom zivote a aj malu (13,5 kg) casto dviham a stale nic.

my sme dnes boli na takej dlhsej prechadzke a mala cely cas isla popri mne, kocik som tlacila prazdny. zato, ked s nami ide aj muzicek, tak sa od neho necha cely cas nosit ☹ on si ju tak vychoval.

twix
29. okt 2008

Trdlo - ja som prvy krat rodila v KH Göttlicher Heiland. pokial viem, tak prvorodickam robia cisarsky, ak je dietatko otocene hlavickou hore. ak ale buduca mamicka chce napriek tomu rodit prirodzene, tak jej odporucaju myslim Semmelweissklinik. tiez tam neradi robia epi na poziadanie, vraj len pri dlhsich a bolestivych porodoch. teraz budem v AKH a tam robia vsetko, co si zazelas - cisarsky aj epi.

viedencanka
29. okt 2008

AHojte kocky,

maya-nas pediater ti da dost rychlo termin na kontrolne vysetrenie.Keby samko ochorel,musis si tiez dohodnut termin,ale da ti ho hned,ked potrebujes.Tie jeho sekretarky su tiez velmi mile.

My sme dnes boli u ortopeda.Velmi ma potesil,ze sa klbiky zlepsili,netreba nic zvlastne robit,len ju nadalej nasiroko balit a priebezne to zase skontrolovat.Sice nie nie je este stopercentne,ale ani ziadny problem tam on nevidi.Tak som sa potesila,ze aspon nieco pozitivne.-Vroni dakujem za kontakt,doktor Mitt. bol velmi mily.

Lieska,Jasterka,Twix- tak stale nic nove?

AKo pisete,ta alergia je hrozna,hlavne ked sa prejavi u dietata. A to ja davam taky pozor,ake oblecenie kupujem.Odkedy mal Martinko ako babatko ekzem-sposobeny pravdepodobne pracim praskom,periem len v Lovele, v nicom inom,dokonca ked periem jeho oblecenie,nedavam ani tu tabletku proti vodnemu kamenu. A oblecenie kupujem len 100 % bavlnu a len znackove. No a stacilo kupit jedny pancusky s nejakym percentom elastanu a uz to tu mame.

Baby,potrebovala by som radu: vcera mi pred domom niekto oskrel auto,zanechal mi na karoserii cervenu farbu. -oskrel mi vzadu nalavo. Dost ma to stve,kedze mam nove auto,tento rok kupene a dost drahe.Dnes ocino ho objavil- cervena skodovka,opat zaparkovana priblizne na rovnakom mieste,mala oskreny predny pravy bok a na karoserii zvysky mojej striebornej metalizy. Isla som si to odfotit,jeho skrabance,SPZ,moje. Mam mu napisat listok s kontaktom na mna,ze mi ma uhradit skodu,ze to mam vsetko nafotene a mam svedka? Alebo to mam riesit cez policiu?
Mne pred 11 rokmi,ked som studovala v Nemecku,na parkovisku oskrel auto jeden chalan a nechal mi tam listok s jeho tel. cislom,ze chce vsetko uhradit a sa ospravedlnuje.Nakoniec sme sa skamaratili,on mi pomohol aj najst autoopravovnu,kde mi to spravili a pomohol mi s tym a vsetko zaplatil,este mi jeho poistovna zaplatila za kazdy den,co som mala auto v oprave 50 DM ako nahradu skody.Teraz neviem ako postupovat,dufam ze nenatrafim na nejakeho blbca,ktory sa bude snazit vsetko odtajit.

trdlo
29. okt 2008

viedencanka, a mate vollkasko, ci len haftpflichtversicherung?
Pri Vollkasko by ti stacilo polizeiliche Meldung mit Fahrerflucht..pri Haftpflicht by som urcite nechala listocek, nech ta kontaktuje....V lepsom pripade Ta kontaktuje a Vy sa dohodnete. Ak to ten sofer necha tak a vykasle sa na Teba...a Ty si si ista, ze to bol 100% on (urob si aj fotky) tak chod na policiu a ohlas to a zadaj jeho SPZ...potom sa to bude riesit cez poistovnu...Je to uplne bezne konanie...robim s tym kazdy den 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre