Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenka.pav
24. jan 2009

RONDA, PEKNE SI NAS POFOTILA 😉 . mohla by si mi, prosim ta, poslat tie fotky mailom? dakujem. dufam, ze si nicole nejak moc neublizila a uz zabudla, ze si udrela hlavicku. pofukaj jej ju za mna 🙂

bohun22
24. jan 2009

ahojte holky ccem sa vam omluvit ale mali sme nejake problemy ktore boli trošku doležitejšie.a tak som sa tešila že vas spoznam,my sme uz konečne zdrave už behame aj po vonku.to naše zdravotnictvo tiež neni bohvie čo.ja mam taku lekarku že jej uz dva razy dala antobiotiká diagonaza od nej znela angína a nakoniec sme skončili so salmonelozou v nemocnici skoro maa od jedu porazilo.nikto ju doma nemal len vanbesska. ale primarka nam povedala že deti maju ine žaludočne travenie ako mi dospelý. tak od vtedy sme velmi citlivé na žaludoček.piše sa mi s vami horšie mate trochu iné problemy myslím rakuske a neviem či vas zaujímaju aj moje problémy. ja som žila s mužom tri mesiace v rakusku v druhom becirgu.mne sa tam páčilobolo tam riadne rušno.

miriam25
25. jan 2009

ahojte babenky, vidim, ze vsetky pekne vikendujete. my bohuzial nie nejako super, samko mal vcera teplotu (38), takze dostal cipok, chvilu sa nam este prehadzoval v postielke a potom spinkal do rana do 7. Doobeda som mu merala teplotu, tak mal 37,8 dostal zasa cipok a teraz nam spinka. Zajtra sa s nim chystam ist k lekarovi, som zvedava, co nam povie. inak samko ani nevyzera, ze by mu nieco bolo. beha a hra sa, jedine je trosku umrncany a stale chce, aby pri nom niekto bol a hral sa s nim, takze sa s MM striedame. Ale nie je to najhorsie, viem si aj horsie predstavit. No snad nam to co najskor prejde. Vecer dostane este jeden cipok pred spanim a uvidime, co bubde zajtra.
Wieni, chcela som sa ta spytat, pokial si dobre pamatam, to zusatzversicherung mate v unique. Kolko za to platite mesacne? a na co vsetko sa to vztahuje? ja totiz uvazujem nas zmenou lekara a a pokial by sme sli aj na to slovensko robit, pre samka by to zrejme nebolo zle. predpokladam, ze by nemal byt potom ziadny problem, aby nam to poistovna potom preplacala, keby bol chory a osetrovali ho na slovensku. Prosim ta, napis mi ako to mate vy a hlavne by ma zaujimala ta cena, pripadne ak mas link, kde si vsetky info najdem, budem ti vdacna. viem, ze si s tym velmi spokojna, preto sa na teba obraciam.
inak dufam, ze vsetky deticky su uz zdravucke a samozrejme, ze aj nas samku uz coskoro bude fit.
zelam krasny zvysok vikendu.

miriam25
25. jan 2009

inak ronnda, krasne fotecky si porobila. nicole je uplne uzasna medzi tymi loptickami 😵
luca od lenky.pav je uz aky velkyyy 😲 aspon na tej fotke vyzera naozaj velky....

lenkaw
25. jan 2009

Ahojte kocky, krasne fotky zo stretka. Vsetkym vam to svedci a deticky su zlate!!! Nicole a aj Natalka take okate a Lucasko s malym Dominikom uz aki velki chlapiska!!! 🙂 Rastu ako z vody.
Nam to zial teraz v piatok na stretko nevyslo, este som mala nejake vybavovacky ☹
Tak chripka riadi skoro vsade,ze? My sa zatial drzime, este sme neboli chori (klop,klop,klop). Leuske a aj Samkovi zelame skore uzdravenie!!!

bohun22
25. jan 2009

miriam nemala by si mat problemy s lekarmi mam kamošku byva pri graci a využiva služby našich lekárov.hej ta chrípka blayni asi všade. tak s držte nepomahaju ani vitaminy mi mame prave babku choru.fotky boli užasne pačili sa mi velmi.javascript:addEmoticon(':-N','vBody')

miriam25
26. jan 2009

dobre ranko, no tak my sme vcera vecer uz teploty nemali, ked sa mi teraz zobudi, tak mu este raz zmeriam a potom zasa vecer a uvidime. mna vcera este napadlo, ze mozno maly ani nema chripku, ale mu idu ocne zubky. Mozno z toho mal teplotu. Dasienka ma uplne hrube a biele, tak snad to naozaj bolo zubkami a coskoro sa uz prederu a budem moct ronnde pisat novy aktualny stav zubkov 😉
v kazdom pripade musim este pozerat, ci nahodou nema zasa teplotu a ci nahodou nevysiel nejaky zubok... snad to nebolo nic vzanejsie a naozaj nebude maly chory. chceli by sme ist totiz tento tyzden do therme. mali sme ist uz minuly tyzden, ale kamoskin maly ochorel, tak sme to odlozili na tento, tak snad to nebudeme musiet zasa odkladat 😒 zasa zdravie je prednejsie, to je jasne...

nam tatinko uz odisiel. dnes rano siel do viedne a vrati sa nam zasa vo stvrtok. takze ako mi raz maja napisala, budeme so samkom spolu bacovat 😉
tak krasny zaciatok tyzdna

wieni, ako je leuske?

maya01
26. jan 2009

Dobre ranko,

Miri ako Samko? Uz je lepsie? A Wieni,Leuske je uz tiez lepsie?

Nas Samko je tiez znovu nejaky soplavy a najhorsie je,ze sa stazuje na bolest v usku...tak dufam,ze to nebude nic vazne...teploty nema,takze...uvidime...

Ako ste vikendovali?

Prajem prijemny zaciatok tyzdna.. 🙂

vroni
26. jan 2009

Aj ja sa hlasim, v piatok bolo fajn, rada som sa s vami zoznamila. Babetka su krasne a vacsie deticky tiez 😀
Vcera som krpatej dala pistaciove mlieko a do pol hodiny vyzerala ako muchotravka (vlastne opacna muchotravka, biela s cervenymi bodkami). Nastastie to po nejakej hodine zmizlo a ja som z toho dost zmatena, lebo pistacie uz jedla aj pred tym a nic sa nedialo, takze neviem, na co presne to reagovala.... Ale mlieko sme vyhodili. 😎
U nas som si odchripkovala jedine ja este na zaciatku januara, nenakazilo sa ani dieta ani chlap, tak to snad nebudu chciet dobehnut neskor. Nas doktor nas dorazne varoval pred stahovanim horucky pod 38,5 (vynimka je len ked ma dieta febrilne krce), lebo si telo vypestuje rezistenciu proti tymto liekom a na "ozajstnu" (cize vyssiu) horucku nebudu zaberat. Pod 38 sa horucka stahovat neda (rovnako ako nad 40, proste je to uzemie na ktorom protihoruckove lieky nezaberaju) S nasim nadsenym horuckovatelom uz som skoro horuckovy profik 😀 😀 😀
Miriam, tie teploty fakt vyzeraju na zuby (skor stolicky ako ocne, pri tych je to skor kombinovane s nadchou alebo s bolavym uskom...)
Chorym prajeme skore uzdravenie a zdravym ziadne ochorenie!!!

ronnda
26. jan 2009

ahojte, vikend utekl zase jako voda. byli jsme se podivat na ratahausplatz na kluziste, svitilo krasne slunicko, dali jsme si svarak, pristi rok uz snad nazujeme na nozky neco i te nasi slecne. v nedeli jsme zvladli super navstevu, super byla hlavne v tom, ze jsme byli pozvani na obed a ja jsem tedy nemusela varit, to bylo prijemne.

miriam - doufam, ze ty teploty budou opravdu jen k zoubkum, jak psala vroni. jinak my jsme srazeli teplotu az kdyz mela mala 39, to nam rekl dr. s kym dnes mluvim, tak vsichni jsou nachlazeni, nemocni... my se budeme tento tyden asi trochu izolovat, v pondeli jdeme totiz ockovat, tak snad neonemocnime.
tak at se vam brzy nejaky ten zoubek vyklube a muzete nas potesit stavem vasich zoubku 🙂

miriam25
26. jan 2009

no tak samko spinka, doktor ma len pekne nastval, cakali sme pol hodinu v cakarni na to, aby ho popocuval, pozrel brusko a zubky a skonstatoval, ze je zdravy. ale ja viem, ze zdravy nie je, pretoze aby mi cely cas len mrncal, chcel byt na rukach, v kociku cestou domov skoro zaspal (co mi v kociku nezaspal uz ani nepamatam, minimalne posledny polrok urcite nie), tak to normalne nie je. som sa ho pytala, ci to nemozu byt zubky, tak len skonstatoval, ze nie (!!!!!!), pritom vidno, ze ocne sa tlacia pomaly von, aj ked este nie su uplne dolu, ale je to napuchnute a biele, tak ja neviem. vazne ma len nastval. uvazujem, ze ak sa to nezlepsi do zajtra, tak pojdeme k inemu lekarovi, nech sa mi na samka pozrie.
no som vazne zvedava. drahy vo viedni, ja sama doma s malym, dufam, ze to zvladneme spolu.

ronnda
26. jan 2009

miriam - tak to me mrzi ☹ uvidis, jak na tom bude samko odpoledne. ja jsem tenkrat taky sla hned k doktorovi, kdyz mela mala horecky a on nic nezjistil, ocenila jsem, ze ji hned vzal krev a hned mel i vysledky, takze jsme si byli jisti, ze ji nic neni, dalsi den to pak preslo a byla cila jako rybicka.
taky bych si asi delala starosti, kdyby mi nici usinala v kocarku, coz u nas taky nehrozi. ty nejlip proste znas sve dite a poznas sebemensi zmenu.
drzim moc palce, at to opravdu prejde a samusko je zdravy!!!

miriam25
26. jan 2009

ronnda, dakujem. mozno to budu naozaj tie zubky, ale vidis, vam aspon vzali krv a zistili aj takto, ci je vsetko ok, ten nas neurobil ani to 😠 no uvidime. samko este stale spinka, je to nieco vyse hodiny, predpokladam, ze este nejaku hodinku potiahne, kedze bol taky unaveny... no ved napisem vecer, ked mi zaspi, ze ako pokracujeme...

twix
26. jan 2009

Ahojte dievcata!

stretko v piatok dopadlo super. som rada, ze som vas vsetky videla a spoznala Vroni aj Lenku. deticky su vsetky uzasne. proste, kazde je niecim vynimocne 🙂
Ronnda - pekne fotky!! nabuduce vezmem Laurinku, aby sa hrala s Nici v bazeniku s loptickami 🙂

Wieni - uz je mala zdrava?

Miriam- tiez si myslim, ze Samkovi idu zubky. ozaj, kolko zubkov ma mliecny chrup? ja mam pocit, ze sa toho konca nedockame.

Viedencanka - drzim palce, nech vam vsetky tie vysetrenia dobre dopadnu.

Ozaj, niekto sa tu pytal na syry. my davame Laurinke vsetky, co kupujeme, okrem plesnivych. chlebik papa s trojholnickovym (smotanovy, sunkovy), potom su take tie tvarohovo-bylinkove, a papa aj tvrde syry. asi je pravda, ze su slane, ale ona ma rada aj soletky, chipsy, kysle uhorky, tak tie syry budu asi mensie zlo 🙂

miriam25
26. jan 2009

ahojte, no tak po troch hodinach obedneho spanku uz bolo samkovi lepsie. pred chvilou som ho ulozila spinkat, trosku plackal, tak sme si spievali uspavanky, ale teraz to uz vyzera tak, ze snad bude dobre, no uvidime, aku budeme mat noc. zubok nam zatial ziadny nevysiel, tak vazne neviem, co to je alebo bolo, v kazdom pripade vidno, ze sa tie ocne tlacia von, tak mozno im to este nejaky ten cas potrva... no uvidime...

wieni, ako leuska?

wienika
26. jan 2009

caute baby,
tak, leuska bola dnes v skolke, teplotky uz 3 dni nema,akurat stale kasle, ale dr povedal, ze to ma zo soplov, ze to ju drazdi....uz aby vedela sama smrkat, ale ta odsavacka nam velmi pomaha...tak ako pisala twix, je to super a vrelo odporucam.....

miri, dufam, ze samko je uz lepsie na tom....ja sama tiez neviem, ci to u lei neboli tiez len stolicky, lebo maximalne teploty mala okolo 38,4 a potom uz len zvysene......a stale si strkala prstiky do pusinky.....tak neviem....

twix,aj lea je posadnuta soletkami, ale tu sol jej davam dole....ak stihnem 😉
ako reaguje laurinka na braceka?
neziarli?

maya, ako je samkovi? este ho boli usko?

jasterka, dik za info ohladne krstu.....ale mam pocit, ze tu sa to robi trosku inak...
aj my to budeme robit vo velkom, lebo to spojime s oslavou narodenin....asi 30 ludi 😲

vroni, ty mas natalku tiez krstenu, kde ste to robili? tu ci na sk?
bejby, a ako to prebiehalo u vas?

ronnda, tak nici sa pacilo na klzisku? ozaj a existuju take malinke korcule? 😀

miriam25
26. jan 2009

jej wieni, vdaka za pripomenutie, uz viem, co som minule zabudla napisat 😉
my sme krstili tu v rakusku u fararka, ktory krstil aj draheho a vsetkych jeho surodencov. kosielku sme nepotrebovali, mal on, ale keby som vedela, aku kosielku ma, tak by som priniesla radsej vlastnu, to malo flaky, stare, no hroza 😒 sviecku kupovala samkovi jeho krstna.
my sme mali pozvanych priblizne 20 ludi, ale to len preto, ze drahy ma 7 surodencov, takze sa nazbieralo vela ludi. Z mojej strany prisli len nasi, brat a babka. Cize len styria. chceli sme mat krstiny v jednej restike, ale kedze sme v tej dobe nemali nejak peniaze na to, aby sme platili obed pre 20 ludi, tak sme sa dohodli so svokrou, kupili sme jej vsetko, co potrebovala na obed, svagrina robila sefku v restike, takze ona vyzdobila stol a svokra navarila. mali sme to v sobotu, ale pokial viem, krstiny byvaju v nedelu po omsi, takze preto sa potom pozyvaju vsetci na obed (vsetci, koho pozvete).
osobne si myslim, ze krstiny si zalezitost vas a malej, ako sa rozhodnete to cele oslavit. moji znami krstili len za pritomnosti starych rodicov dietatka a krstnych rodicov.
jaj a este som si spomenula, ked sme sli nahlasit krstiny, tak od nas fararko ziadal krstne listky (teda nas rodicov). kedze moj bol v slovencine a vyzeral uplne inak ako tie rakuske, tak sa na mna najskor pozrel, ze co to je, ale potom, ze to je v poriadku, ze on mi veri, netreba to davat prekladat, ze by sme zbytocne len platili za to (mily...)
a potom potreboval este krstny list krstnych rodicov. za krstnu bola samkovi draheho sestra (tu si nasiel v pc medzi katolikmi, takze to bolo ok) a za krstneho siel moj brat, ktoreho v pc nemal, tak sme museli doniest jeho krstny list.
no asi som ti uz napisala vsetko 😉

wienika
26. jan 2009

miri dakujem.....
my sme sice s drahym krsteni, ale nemame krstne listy, tie davaju len na poziadanie, aspon tak som pocula, ale ze vraj my nemusime byt krsteni ani sobaseni v kostole, dolezite je, aby to mali krstni rodicia.....este budeme rozpravat s fararom😉

miriam25
26. jan 2009

wieni, podla mojho nazoru, co farar, to ine podmienky 😒 ale pokial viem, tak vo vseobecnosti su farari radi (teda hlavne cirkev), ked pridete krstit a ziskaju tak buduceho platica cirkevnych dani (alebo ako sa tie poplatky volaju)...

viedencanka
26. jan 2009

ahojte baby, ja dnes nemozem spat,Martinko je uz v nemocnici,s dedkom,pripraveny na zajtrajsi zakrok.Je to hrozne zrazu ho nemat doma.Viem ze to nie je nic vazne,ale aj tak som z toho na nervy a uplne bezmocna.Drzte nam palce zajtra.

miriam25
27. jan 2009

dobre ranko, viedencanka, ani sa nedivim, ze si nemohla vcera v klude zaspat, ja by som asi prebdela celu noc. nemam len draheho doma a nezaspim pred 11 ☹
no myslim na martinka a pevne verim, ze vsetko dobre dopadne. daj vediet potom.

maya01
27. jan 2009

Dobre ranko,

Viedencanka,velmi drzim palce,nech to Martinkovi dopadne co najlepsie a nech to ma rychlo za sebou...

Miri,no super,ze uz je Samkovi lepsie...asi to boli naozaj len tie zubky... 🙂

Nas Samko ma trochu sobliky...a na usko sa stazuje vzdy rano,ked ma ist do skolky... 😉 Takze myslim,ze to nie je nic vazneho...

Wieni,my sme krstili na Sk...ja som sice pokrstena ale moj muz nie a nie sme brani ani v kostole...takze vsetko ide...skutocne ako napisala Miriam,ze cirkev je rada,ked sa vobec davaju krstit deti...
Ako bolo v Ba...aj si nieco nakupila 😉

miriam25
27. jan 2009

maji, tak dufam, ze ani s tvojim samkom to nebude nic vazne, sopliky prejdu a usko boli len aby nemusel ist do skolky 😉 aj ekd no neviem, ved ty si poznas svoje dieta najlepsie, myslis, ze by si tie bolesti uska vymyslal? 😒
ja som akurat pozerala na nete tagesmutter, myslela som si, ze to je drahsie. Ved som pozerala, ze jasle tu stoja 119,- mesacne, v cene je desiata a obedy sa platia zvlast, takze celkovo to vyjde na nejakych 200 eur. a tagesmutter (20 hodiny tyzdenne) vychadza na nejakych 160 eur mesacne a k tomu tie ich clenske poplatky, takze tiez pridem zhruba na tu istu sumu ako v jaslickach... no som zvedava, idem tam zavolat, maju teraz 4 tagesmutter frei u nas v meste a dokonca tusim dve su v okoli, kde my byvame. no som zvedava, co mi povedia.

maya01
27. jan 2009

Miri,ja mu verim,ze to usko ma zapchate a mozno on to vnima ako bolest...urcite,ked sa bude stazovat dlhsiu dobu,tak pojdeme k dr.
Rozmyslas nad Tagesmutter??? Daj vediet ako ti to dopadne...a ozaj kedy by si mala zacat robit? Februar,ci marec...

miriam25
27. jan 2009

no zrejme od marca na polovicny uvazok. tak som zvedava, tento tyzden by som sa to mala dozvediet napevno. no rozmyslam nad tagesmutter, pretoze som pozerala na nete a jaslicky maju miesto len pre 10 deti (su spojene so skolkou a maju tam len jednu skupinku takych malinkych deticiek) a neverim, ze by som dostala miesto pre samka tam. Tak mi nezostava nic ine len tagesmutter. chcela by som ho dat radsej do jasliciek, bol by medzi detmi v jeho veku, tagesmutter jednak nema vela deti a moze mat deti uplne rozdielneho veku... no ale co uz... keby neprsalo, zbehli by sme tam po info, je to kusok od nas. no ale kedze prsi, tak uvidime. asi zajtra potom.
maji, ja som pocula o nejakych svieckach do uska, vraj existuju aj mensie pre deti. ze to vytiahne vsetok maz z uska a mozno sa samkovi ulavi potom. moja svagrina ich kupuje a pravidelne pouziva sama aj to dava svojmu malemu (11 rokov ma) mozno by to stalo za vyskusanie. ona je s tym velmi spokojna.

maya01
27. jan 2009

No budem musiet ist sa popytat do lekarne...o tych svieckach som pocula aj ja..len som nevedela,ze su aj pre deticky...
Tak sa ti to uz krati...marec je tu co nevidiet...ale uz sa aj urcite tesis...trochu zmeny a predsa len ked je to len na polovicny,budes mat dost casu aj na Samka.

vroni
27. jan 2009

Viedencanka, drzime palce tebe aj Martinkovi, nech mate problemy rychlo a uspesne za sebou.
Wienika, my sme malu krstili vo Viedni, len sme brnkli na faru, ci a kedy mozme, dohodli sme si termin stretnutia, tam sme nadiktovali mena, adresy a nabozensku prislusnost nas vsetkych (podmienkou bolo, aby aspon jeden zo vsetkych bol "spravneho" vierovyznania - a krstni rodicia mozu byt len katolici/evanjelici/bez vyznania. Moslimov, budhistov a ine neakceptuju 😝 ) Mala uz mala skoro 6 mesiacov, takze sa dala urobit aj vacsia oslava, mali sme nejakych 30 ludi, pozvali sme ich do Marchfelderhofu, tam nam spravili ponuku "all inclusive", platili sme pausal na hlavu a kazdy mohol jest a pit, kolko zvladol, tusim 14 € na hlavu chceli.... V kostole sme neplatili nic, len sme si mohli priniest vlastnu kvetinovu vyzdobu (nebolo to nijako povinne, ale vraj to vela ludi chce), farara sme pozvali na hostinu (bol fakt neuveritelny!!!), ale ked sme mu chceli dat nieco do vrecka, tak nam dal zlozenku, ze mozme prispiet na cirkev, on ma vraj plat.... My nie sme manzelia - ani len na matrike nie 😝 a nikto po tom ani nestekol. Dokonca sa nas ani nepytali, ci sme (aj ked z rozdielnych priezvisk to bolo dost pravdepodobne) Omsu sme nemali, bol to len krst, krstili len nasu krpatu (mne sa to masove krstenie akosi neprihovara), proste absolutna spokojnost z nasej strany. Aj ked neviem, ci cirkev aj fyzicky ziskala dalsiu ovecku, lebo ja som zaryty neverec a uvidime, ci to dieta "nezdedi" (tatko je sice veriaci, ale nekostolny a este k tomu ineho vierovyznania nez dieta)
Miriam, ocne zuby a stolicky sa (vraj) "ohlasuju", tyzden az desat dni pred tym, nez sa naozaj prerezu. U nas to dost presne fungovalo....
A Tagesmutter je podla mna super. Dieta sice prijde do kolektivu, ale malickeho, to nie je taky sok ako skolka (jasle) a zaroven je aj v rodine, no idealny mackopes 😀 😀 😀 (aj kvoli imunite)

miriam25
27. jan 2009

vroni, pre mojho maleho by jaslicky neboli sok ale ta najvacsia radost 😀 on miluje deti. aj vcera v cakarni u doktora, ved samko nevedel, za kym ma ist skor, najskor len pozeral, kde je kto a potom chodil od jedneho k druhemu, mna si vobec nevsimal. sedela vedla mna jedna baba, pozname sa z videnia, sa my pytala, kde mam dieta, ze po nom nekricim, ze za mnou nechodi... 😀 no ku koncu si potom prisiel sadnut na kolienko, ale inak...
no ved uvidime. s tymi zubkami vdaka, budem teda koncom tyzdna, zaciatkom buduceho ocakavat nejaky novy zubok (info aj pre ronndu 😀 )a mozno aj dva 😉

inak ohladom toho krstu, my sme museli ist na taky rozhovor s fararkom tyzden pred krstom. drahy sa chcel z toho vyzut, ale nedala som sa, dohodla som svagrinu, aby dala pozor na samka, kedze to bolo vo vecernych hodinach a draheho tam dotlacila (mala som tam trpiet sama????) tak sme si vypoculi, ako mame maleho bravat do kostola a viest ho vo viere a pod... 😝 no nic pre mna, asi tak, ako pisala vroni.
kedze sme nemali krst v nedelu, ale v sobotu (kvoli nasim, aby sme mohli vecer posediet u nas), tak sme sa zaobisli (nastastie) bez omsi, cisto len krst a dovidenia. Po krste sme chceli dat fararkovi nieco, ale nas poslal prec, ze on nic nedostane, ze nic nechce. som si v duchu pomyslela, ze aspon novu kosielku na krsty by si mohol za to kupit, lebo ta jeho mala uz snad aj 30 rokov 😒

vroni
27. jan 2009

Joj, miriam, ved nie pre Samka sok, ale pre teba! 😀 😀 😀 Dietatu je podla mna dost jedno (no dobre, tomu mojmu to bolo jedno), ci je kolektiv velky ci maly. Len vo velkom kolektive sa lahsie najde usoplene dieta, ktore to tvoje nakazi, takze napor na imunitu je vacsi a riziko vyssie. Nehovoriac o tom, ze pat deti (a to je maximum u Tagesmutter) je este stale "rodina" a jasle su uz cisty kolektiv...
Ja sa dnes velmi "tesim", mam pred sebou rozhovor so spravcom bytu (tady potece krev 😀), vcera ma vytocil do nepricetna, tak idem dnes spustit hromy-blesky na jeho hlavu, som zvedava, co bude mat za argumenty....

miriam25
27. jan 2009

jaaaaj vroni 😀 tak pre mna to bude riadny sok, ale som rada, ze len na polovicny uvazok, aspon to bude len polovicny sok 😉 a poobede budem moct byt so samkom a este si ho uzit, kym nastupim na plny uvazok 😉
inak to by ma zauijmalo, preco ta ten spravca vytocil a ake hromy-blesky lietali 😀 tak napis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre