Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

viedencanka
23. mar 2009

to bol ale preklep.
Ahojte baby

viedencanka
23. mar 2009

no pisem si tu sama,tak to balim,idem si dat horucu vanu a zehlit by som tiez mala,ale asi odlozim na neurcito 🙂

ronnda
24. mar 2009

dobre ranko, my mame v poslednich dnech budicek okolo 5:30, tak vecer v devet uz odpadam.
miri, wienika - to je bezva, ze vam deti zacinaji mluvit nemecky, nicole je echt ceska!

maya01
24. mar 2009

Dobre ranko,

teeed Ronnda,ty si ranne vtaca... 🙂

Wieni,hej Samko ide uz dnes do skolky...uz sa citi dobre...on ani nekaslal,ani nemal nadchu,len ta horucka ho trapila...ale uz je ok... 🙂 Ste mali super vikend...juuuj aj mne by sa zisiel lebo sa citim totalne ko... ☹
Mozno uz na mna dochadza jarnna unava,alebo co...

Viedencanka..boli ste v Haus des Meeres? Si spominala,ze tam pojdete pozriet.

Dnes ranno u nas snezilo...som nechapala... 😕

ronnda
24. mar 2009

tak u nas prave paradne snezi a paradne fouka vitr.
mayi - jo jo, jsem ranni ptace, ale vecer jsem uplne hotova a to mam dnes v planu zehlit.
super, ze uz je samkovi lip a horecka je uz pryc.
wienika - my jsme na vas asi vsichni mysleli a vsichni vam tajne tento relax vikend zavideli 😉
viedencanka - obdivuji te, jak jsi tu sama s detma bez manzela, jsi skvela, jak to vsechno zvladas!

ronnda
24. mar 2009

twix - myslim, ze ty jsi tu jednou psala, ze laurince chutna palacinka se spenatem ???
nicole ma totiz palacinky moc rada a spenat taky. ten spenat pripravujes normalne? a pak ho zabalis do te palacinky nebo jak? chtela bych to vyzkouset, tak budu rada za tvoje tipy.

ronnda
24. mar 2009

tina - vy uz mate zitra ten termin v nemocnici ze? moc na vas holky myslim a drzim moc palce. hlavne ze uz budete mit ta vysetreni za sebou a budete vedet na cem jste. musi to byt hrozne, to cekani a tak... vsak i charlotka to moc dobre zna.
zitra na vas budeme moc myslet!!!

bejby29
24. mar 2009

Aj ja na vas budem mysliet, Tinus..
Ronndi, ten spenat sa vmixuje do palacinkoveho cesta alebo aj naplnit spenatom, podusit na cesnaku a zabalit do cesta

miriam25
24. mar 2009

ahojte babulky, tak mne maly teraz utichol, nechapem, co mal vcera vecer a dnes, ci zavadza novy uspavaci prostriedok alebo co, ale s nenormalnych revom zaspal aj vcera a teraz teda tiez. Kym ho drzim na rukach je vsetko ok, ale v momente, ako sa postavim, ze ho chcem dat do postielky, tak nenormalny rev ☹ zacne kopat, mixovat sebou, ako keby som mu nejako ublizovala tym, ze ho chcem dat do postielky, pritom doteraz sme nemali ziadne problemy so zaspavanim 😒 no som zvedava, ako to pojde dalej, lebo toto sa mi vobec, ale vobec nepaci ☹

viedencanka, ja neviem, moj ocino behol na danove, prezvonil ma, zavoolala som mu a on vyplnal. on sa ma len pytal na udaje a ja som hovorila. ta pani, co tam robila mu pomahala s tym, co vsetko je potrebne tam udat a pod. takze ja naozaj netusim. viem len, ze pokial tam neprides osobne, musis tam aspon odfaxovat kopiu obcianskeho...

baby, tak u vas snezi 😨 😕 to otocte na opacne smer a nie k nam, lebo ked tu zacne snezit, tak ma asi porazi 😖 u nas je oblacno, ale bezveterno a bez prehanok, takze v pohode. Boli sme doobeda vonku, ak zostane taketo pocasie, pojdeme aj poobede, ale neviem neviem, ci nahodou nezacne prsat ☹

maya01
24. mar 2009

Tinus,budem na Vas zajtra mysliet a drzat palce,nech vsetko dobre dopadne... 😵

Miri,tak Samusko protestuje...u nas byvali tiez take obdobia ale vzdy skor ci neskor sa to dostalo do normalu... 😉
Tu uz nesnezi...ale prsat bude urcite... Ale som pozerala predpoved pocasia a v nedelu by malo byt az 16stupnov... 😲 Ale nejaksik tomu neverim... 😒

bejby29
24. mar 2009

Ja si robim danove sama a zatial to bolo v pohode.. Nastastie sme to mali v skole, ale ja mam odvody zo Spanielska a v tom ich systeme sa vyznat, katastrofa 🙂

lyziarka
24. mar 2009

ahojte kocky

dik moc za vase tipy na zlaty klas... ja som tiez rozmyslala, ze aj puding by asi mohol byt...dakujem!

ten vietor je velmi neprijemny aj pre nas 😒

my mame tiez vsetci radi palacinky (vratane Kristianka), robim ich na sladko aj na slano. Spenat (listovy) resp. mne este lepsie chuti mangold, udusim na vode, ochutim a zabalim do palacinky. Pre dospelych k tomu primiesam aj par kociek fety, je to potom take slansie, chutnejsie...

Moj maly este nic nerozprava... rozumie vsetko nemecky aj slovensky, ale zatial nerozprava... dufam, ze sa mu to v tej hlavicke nejako nepomiesa... Som citala taky pripad, ze trojjazycne vychovavane dieta nevedelo rozoznat, v akom jazyku ma odpovedat, tak dlho nic nerozpravalo, ale az niekolko rokov, neviem presne. ako a kedy potom zacalo, no neviem, snad su to len ojedinele pripady...

ronnda, vy ste uz boli s Nicol na nejakych divadielkach? Aj tam pekne sedi a pocuva?

miriam25
24. mar 2009

to vazne maji? no nebolo by zle, keby sa to pocasie konecne umudrilo, aj ked este nas caka april 😒 nasi pridu o tyzden na vikend k nam, beru so sebou aj moju babku, tak by sa nam pekne pocasie hodilo na prechadzky... 🙂
maji, s tym protestovanim je to dost zle, lebo on reve az tak, ze sa z toho povracia... strasne sa napne, aby reval z plnych pluc a potom je vsetko ogrckane ☹ vcera som menila vsetko, dnes ma ciste a pokial sa zasa pogrckal, tak ani neviem, co mu mam dat na postielku a do akeho vaku ho dat... asi budem musiet fenom susit ten oprany... 😒

maya01
24. mar 2009

No Miri,u nas to nebyvalo az take zle,ze by sa mi povracal...Mozno by si mohla skusit zostat pri nom pokial nezaspinka...
Juuuj kocky,nerobte tu chute s palacinkami a este aj so spenatom .... mnam...

ronnda
24. mar 2009

lyziarka - v divadle jsme jeste nebyli, prave se mi libi to predstaveni blaue maus, ze deti vlastne nemusi sedet a poslouchat, ale jsou do toho zapojeni a taky to netrva dlouho. urcite to chci vyzkouset.

dekuji vam za rady ohledne tech palacinek!

miriam25
24. mar 2009

maji, ja som pri nom zostala, on mi zaspal na rukach, cakala som 10 minut, kym som sa postavila, ze ho dam do postielky a v tom momente sebou zacal trhat a mixovat sa a revat ako tur. Ja ho nemozem drzat na rukach dve hodiny, kym sa vyspinka. skusala som pockat aj dlhsie, ruky mi uz odpadavali, ale vysledok bol ten isty... dokonca ani v nasej posteli pri mne nechcel zaspat. tak dufam, ze to co najskor prejde, lebo toto je vazne hrozne...

ronnda, to divadlo znie naozaj slubne... musim sa popozerat, ci nahodou aj v nasom okoli nie je nieco podobne, aj ked o tom dost pochybujem 😒

maya01
24. mar 2009

No to ti verim,ze to musi byt pre teba dost tazke...ale verim,ze je to len nejake obdobie... Ja som tiez skoro 2mes. pri Samkovi kazdy vecer zaspavala,lebo plakal,plakal a plakal...inak to neslo ale nakoniec sa to dostalo do normalu...

lyziarka
24. mar 2009

tak som prave dovarila, naobedovala sa, maly este spinka, tak cakam, kym vstane, naje sa a pojdeme von... teda dufam, lebo hlasili na poobedie slnecno a ubudanie oblacnosti, no ale doobedie bolo cele slnecne a teraz sa zberaju cierne mraky... aspon teda tu pri nas... tak uvidime...
Miriam, nezufaj si, ved deticky maju vselijake fazy a potreby, ani nevies, mozno ta chce mat len teraz pri sebe, vsetko sa upravi...

kocky pekny den...

ronnda
24. mar 2009

miri - tak to bohuzel neznam... na me to nici zkousi kdyz prijedeme z ceska, tam totiz usina tak, ze ji zpivam a hladim po hlavicce, doma bez problemu usina sama. no a kdyz se vratime, tak jeden vecer prorve nez zjisti, ze zase bude usinat sama. to musi byt ale hrozny slyset ho takhle plakat a vztekat se.
0

bejby29
24. mar 2009

Mayi, ak budes mat chut tak tento vikend, ak bude pravdaze pekne, by sme sa mohli stretnut v tom Stadtparku a pokecat, co ty na to? 😉

maya01
24. mar 2009

Bejby,velmi rada....mne je jedno ktory den,ale asi v nedelu by bolo lepsie a hlasia aj tych 16 stupnov... 😵

bejby29
24. mar 2009

Ok, mne tiez vyhovuje nedela viac.. Tak sa mozeme dohodnut tak okolo druhej v Stadtparku.
😉

maya01
24. mar 2009

Bejby IP... 🙂

tinavieden
24. mar 2009

ahoj babulky.
Dakujem,ze na nas myslite a zajtra nam budete drzat palce. Teda zajtra nas len prijmu na pozorovanie, zoberu krv, moc a vo stvrtok budu robit malej magneticku rezonanciu...som uz teda riadne nervozna 🙄
Mam kamosku,ktora to uz so svojou dcerou absolvovala presne v tej iste nemocnici kde budeme tak ma troska ukludnila,ze to neni az take hrozne ale predsa sa bojim...vysledky budu o dva dni a to budu teda asi najdlhsie dni v mojom zivote no ale dufam,ze bude vsetko ok a ak nie tak sa budem snazit aby bolo vsetko ok a urobim preto vsetko.Baby je to ozaj asi to najhorsie co ma v zivote postretlo..ked mate chore dieta a neviete co mu vlastne je...vazte si to ozaj velmi,ze mate zdrave deticky aj ked niekedy neposluchaju ale mat zdrave dieta je velky DAR.
Ked bude po vsetko tak vam dam vediet ako sme dopadli.Tak sa tu majte zatial krasne a drzte nam palce

😉

silvia2406
24. mar 2009

tina, budeme na vas mysliet a drzat vsetky palceky, aby vysetrenia dobre dopadli. 😔 😵

wienika
24. mar 2009

tinus, az mi zle prislo, ked som si citala tvoj prispevok......veelmi budem na vas mysliet, urcite bude vsetko ok..si uzasne silna zena, aj so charlotkou, velmi vas obdivujem.....
snaz sa tieto dni urobit vam program, aby co najrychlejsie ubehli.......drzim palceky......

viedencanka, co sa tyka tych dani, z roboty som mala jeden papier kde bol moj rocny prijem za minuly rok. s tym som prisla k jednej znamej ekonomke, ta to hend preratala, vypisala a bolo..este mi to aj dnes odniesla na danove........ved za 100 euro, preco nie......

miri, to je sila, ja som mala vcera vecer presne ten isty problem...lea nechcela ist spat, resp. bola unavena hrozne, chcela byt len pri tatinkovi a nechcla ist do postele..ked som ju tam dala, tak strasne revala a tiez sa povracala, celu postel som jej musela prevliekat, oboch medvedov mala tiez ogrckanych... 😒 toto sa nam este nestalo, tak nechapem......ale v jasliach mi hovorili, ze okolo dvoch rokov byvaju deticky trosku dost hystericke...a u nas to zacina fungovat......hodi sa kazdu chvilu o zem a reve jak tur, kope mixuje sa......vcera to tak bolo cele popoludnie az kym nezaspala....ale aspon spala bez zobudenia do pol deviatej.......tak bola z tych nervnych zachvatov asi vycerpana ☹

lyziarka, aj ja by som sla s leou na nejake divadlo, ale bojim sa, ona je strasne zihadlo a neobsedi ani minutu..kazdopadne ideme v maji do blavy na predstavenie snehulienka a sedem pretekarov, tak som zvedava....nastastie mame lozu, takze keby bol pruser, rychlo odtial odidem, aby sme nerusili.....
pocuvajte vy FBcky......uz k nam na kona ani nechodite, hmmm? 😉

ronnda
24. mar 2009

tina - mas pravdu, ja si tady "stezuji," kdyz malou trapi zuby, kdyz se v noci nevyspime, ale jsou to jen malickosti a opravdu je to veliky dar mit zdrave dite a musim si to vic uvedomovat a prat si at to tak zustane. vam preji jen same dobre zpravy a at pobyt v nemocnici zvladne leni i ty co nejlepe a to cekani na vysledky at utece co nejrychleji.

wienika, lyziarka - ja si prave myslim, ze ten kleinkindertheater je udelany takovou formou hry, kdy asi ani nejde o to, aby deti sedely v klidu, no jsem na to zvedava a chci tam urcite jit.

wienika, miriam - co ty vase deticky tak vyvadeji s tim spinkanim? snad se to brzy zase upravi. s tim vztekanim je to obcas uz i u nas, teprve se pripravuji na ten pravy "utok," nedavno jsem zazila valejiciho se chlapecka po zemi v obchode, vztekal se paradne, okoli to bralo v klidu, maminka byla taky v klidu, ale musela ho doslova odtam odvlect.

my jdeme dnes ockovat proti klistatum.

viedencanka
24. mar 2009

Maya,my sme boli v tom Haus des Meeres v sobotu,bol tam samy slovak a cech.Mne sa to pacilo,Martikovi v podstate tiez,ale on nevydrzi postat pri jednom akvariu dlhsie ako 2 sekundy,takze sme velmi rychlo vsetko obisli 🙂

tina,velme velmi na vas myslim,viem ako ti je,mna takto trapili s Linduskou celych 6 mesiacov,kym som sa nakoniec dozvedela,ze jej nic nie je. Hned ako budes vediet,daj nam vediet,alebo mi zavolaj,kedykolvek,moje cislo mas. Je to naozaj dar,ked dietatko je od narodenia v pohode a netreba ho vlacit po doktoroch a byt vystresovana z tej neistoty.

Wienika,Miriam,dakujem za info ohladom tych dani,uz som aj hovorila otcovi,ze nech tam zavola a opyta sa,ale nakoniec som mu zase povedala,ze nech do toho nerype zbytocne.Tak asi si to nakoniec nepodam,ved prijmy tam ziadne nemam,nezijem tam,tak snad ma nikto nevypatra 😉

Miriam- s tym zaspavanim ta chapem,u nas to bolo podobne,ale mne aspon vzdy zaspal,ked som si s nim ja lahla. Este aj teraz mi Martinko v noci dobehne do mojej postele,ze on sa boji 😉 Ale pride potichu,tak mu to dovolim.

Lyziarka- to s tou viacjazycnostou- deti s tym nemaju ziaden problem.To co si ty opisala,ze dieta nerozpravalo,ma urcite pricinu niekde inde,nie v tom,ze hovori viacerymi jazykmi.Moj Martinko s tym tiez nikdy nemal problem. Dolezite je,aby matka s dietatom hovorila stale v tom istom jazyku,otec stale v tom istom jazyku,proste aby to nemiesali,potom dieta si automaticky k danej osobe priradi urcity jazyk a presne vie,ako ma reagovat.Mam znamu-nerakusanku,ktora v blizkosti rakuskych deti sa svojmu prihovarala po nemecky, teraz dcera ma 10 rokov a s matkou nechce v ziadnom pripade hovorit v jej rodnom jazyku. Citala som o tom dost clankov,ja sa pri vychove drzim tychto principov a zatial nam to funguje. Samozrejme aj Martinkovi sa obcas stane,ze v slovenskej vete pouzije obcas nejake talianske slovicko,aleto ma len par slov,ktore sa mu jednoducho v tom druhom jazyku pacia a preto ich pouziva,alebo tiez niektore slova,ktore zatial pocul len v nemcine a nevie ako sa po slovensky povedia.

jasterka
24. mar 2009

Ahojte 🙂
Veru svata pravda,co si Tina napisala,treba si vazit ked je dietatko zdrave,nieje to samozrejmost.
Poslednu dobu sa tiez po mojom zachvate vela zamyslam ake je vynimocne byt zdravy...a tiez odkedy mam Emmku uz vobec niesom aka som byvala,teraz som uzkostliva matka 😔 ake mi byvali vzdy nasmiech 😖 ...ale ked nam ide o vlastne dieta ...veru Tina vela na teba myslim,kazdy den a aj ked ti neviem inak pomoct,verim ze to s Leni zvladnete,najdolezitejsie je aby ste boli spolu...tie vysetrenia su dolezite aby vedeli lekari najst tu spravnu liecbu,drzm ti palce aby to hrozne cakanie rychlo ubehlo,budem na vas moc mysliet...

jasterka
24. mar 2009

Inak ja som dnes testovala tiez Hippku,ale nie pre Emmku ale pre mna 🙂 ja uz neviem co jest 😒 ...tak som si kupila kurbishipp a nahodou ,ked som to osolila a rozriedila mala som kurbissuppe...no od tych spominanych palciniek co ste mi narobili chute to malo daleko 😝 ...ale aspon to bolo setrne k mojmu zaludku,tiez uz sa neviem dockat vysledkou a dost ma to depta, ze neviem co mi je,jem fakt uplne grcky na vode a na soli a vyvari a picha ma teraz pre istotu v lavo pod rebrom ☹ ...vcera som isla k mojej doktorke ,samozrejme ma dovolenku 😖 ...

emmka je teraz tiez nejaka nespokojna,len by sa nosila,ked ju polozim uz aj protestuje,neviem ci to tiez nebudu zuby,aj ked na dasienku nic nema,soplikuje a vcera a dnes mala spenenu stolicu,normalen pena 😲 este ze idem zajtra na poradnu,lebo tiez uz mam v hlave X.otazok,dufam,ze mi ich doktorka zodpovie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre