Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

jasterka
25. mar 2009

Wieni,leuska je krasna a ako chyta fararka za prst 🙂 ...a stym kyblikom od bille,ta sa teda vydarila... 😵
inak nemate tu bundicku z donahal? lebo moj muzik tam kupil malej podobnu zelenu,ze sa do nej zalubil na prvy pohlad,ze snad malej na rok bude...

vroni-teda no koment 😖 mam chut za tou pani zajst,lebo ona je tam veduca 😲 a mamkina znama 😝 🙄 ...
bracho je v anglicku a asi tam aj ostanu,im by sa to teda aj oplatilo,ale sa obavam ze ked si to aj vybavia,aj tam ich budu nase uradnicky opakovane ziadat o zdokladovanie,oni si uz nieco vymyslia...

-inak tiez bohovske,vcera to markiza tak odvysielala,akoby kazdy co nepodal danove mohol cakat pokutu do vysky 50tisic Eu 😝 ...

lenkaw
25. mar 2009

ahojte koceny,

no wieni, tak Leuska ti uz takto vyspava do pol 9, super. Dnes som bola u kamosky, ma 1 a pol rocnu dcerku a tiez sa tesila ze jej 1.x prespala celu noc 😝 Tak to sa este asi nacakame 😒
twix: Laurinka musi byt podarena ked tak telefonuje s babkou. to budu ucty za tel. 😉
tina: aj ja na vas myslim nech vam vysledky dopadnu co najlepsie!!!!
Ja tiez nejako nestiham pisat, len si vas vzdy prebehnem co nove, lebo nemam cas na nic, Luca sa mi gula po celom byte, najnovsie nechce ani sediet, ale hned stat!!! Nezbednik jeden.

bejby29
25. mar 2009

Wieni, mala je zlatulinka, tie ociska! 😉 To bude krasna baba, ked vyrastie..

maya01
26. mar 2009

Ahojte kocky,

tak ja sa hlasim po dni abstinencie...vcera som bola doma,lebo celu noc som objimala zachodovu misu... 😅 Neviem co to bolo,ci nejaky virus alebo som nieco pojedla...ale v kazdom pripade,vcera som sa z postele nepohla. Dnes je uz lepsie,ale este sa necitim celkom ok...ale do roboty som uz musela ist... 😒
A aby toho nebolo dost,tak vcera vecer nam prasklo potrubie v kupelni...sme mali kupalisko...no katastrofa... 😠

Lenka.w asi nechame tu kavicku na bud. tyzden,ak je to naozaj nejaky virus,aby som Lucu nenakazila...dufam,ze si to precitas,ak nie poslem SMS... 😉

Wieni,super fotky...Leuska je kraaasne dievcatko... 🙂

Tina,dufam,ze sa mate ok a vsetko bude v poriadku... 🙂

Bejby,no neviem,neviem ako to bude v nedelu...dnes som citala v novinach,ze ma byt 10 stupnov a prsat... 😒

bejby29
26. mar 2009

vsak uvidi sa, Mayi, ked bude zle pocasie tak to nechame na inokedy.. 😉
Ja som sa dnes zobudila s bolavym hrdlom a nadchou tak som prestastna 😠

maya01
26. mar 2009

No jasne,teda dufam,ze pocko bude ok... Boooze ja uz chcem jar... 😒

boldy
26. mar 2009

dobre ranko,

maya> si mala teda strasny den, dufam, si uz ok

Baby my sme mali vcera hrozny den, mala mi vysi na prsu 24 hod. Nic sa neda robit bez toho, tak som sa rozhodla ucit na dudel, hoci som bola dost proti, ale dalej sa takto fungovat neda len cuckat a potom jej mliecko aj z nosa vyteka… tak bojuje z dudlom, ale sa jej nepaci 😒

jasterka
26. mar 2009

Ahojte baby 🙂 ..zase nam tu chnusne choroby koluju 😠 fakt nech uz ich teplucka jar odzenie...
Mayi-dufam,ze uz budes fit a ze to bola len jednodnova dietka 😉 a

bejby ☹ - v tehu je ta imunita taka oslabena a skoro nic nemozes z liekov 😒 tak je to neprijemne,len sa kuryruj a vela vitaminkou,teraz by sa uz ta Leihoma zisla co? potrebovala by si to vylezat,co sa tazko da pri Natalke...tak zelam rychle uzdravenie a vela sily,drz sa.

Na Tinu a Leni tiez myslime a drzime silno peste ,nech je to uz za vami a nech su vysledky tie najpozitivnejsie!!!ako s toho mozu byt,nech uz viete co je vo veci .

jasterka
26. mar 2009

boldynka ta fotecka je nadherna,ale adminkam by sa asi nepacila,ma to byt fotka teba...moze byt aj s malinkou,ale spolocna 😉...juj stym 24 hod zavesenim na prsku...pomalicky a jemne oducaj,takto sa neda fungovat,nieje dobre ani pre bradavky,ani pre malinku...citala som ,ze dietatko co si stale len cucne a zaspi ,zase cucne,ma vela zaludocnej kyselinky a zaludocek si nema kedy odychnut,aspon nejake pauzy by tam mali byt...radse ten dudlik,ani ja som nechcela dudlik,ale teda viac krat uz mohol,co som este nemohla kojit a Emmka potrebovala upokojit.

teda Lieska-aj tie dve hodinky casu denne co mas pre seba,obetujes praci 😲
a este k tomu na ukor kona 😝 ...nesuhlasim 😉 ...vyzadujem aspon tyzdenny ohlas ako sa ma Mimi!!! 🙂 ...

ale chapem ta ,ze chces mat a ine myslienky ako plienky,masticky na ritku ,kojenie,prikrmy 😀 ...a byt zase napoly clovekom 😀 ....verim,ze si to tak zorganizujes,aby to fungovalo a hnede ako bude mat manzel volne ruky,sup mu Mimi a hybaj na kona ...nieze tu na nas zabudnes. 🙂 ...ja tu teraz machrujem a vypisujem,mam tu svokru 😉

jasterka
26. mar 2009

hi 🙂 zase si tu kecam sama...este posledny prispevok 😅 nech mate co citat 😀

My sme boli vcera u doktorky ,zaockovala nas, a cuduj sa svete ziadna reakcia 😕 iba miesto po vpichu je cervene a opuchnute,ale ani teplotka ani bolesticky.....dufam,ze to nezakryknem a uz nic nepride.
Bola som taka rada,ze isla svokra so mnou,doktorka mi zodpovedala vsetky otazky,mala som ich dost 😔 ...a svokra medzui tym Emmku tisila a obliekala...juj neviem si predstavit ist sama 😕...ako mi svokra hovorila ,ze chodila z dvomi detmi ,tiez rok po sebe a hodinu pesi cez pole do mesta k lekarke,jedno dieta revalo,druhe vysetrovala ,potom revali obe 😲 ...nastastie je svokra na dochodku,tak sme sa dohodli ze pojde vzdy so mnou...

pekny dnik vam vsetkym zelam.

lieska
26. mar 2009

Jeeej Jasterka, aka zlata!! Neboj na MK zabludim casto, len mi to tzrva, kym odpisem! Ale mile, ze si ma tak vyzadujes! Neboj, budem pravidelne podavat reporty!
Inak s tou mojou pracou to je tak, ze mam robit 46 hodin mesacne, ale ked ich aj nebudem mat, nic sa nedeje...kedze som od materskej pre firmu stale nieco vybavovala (s CZ, SK a RU zakaznikmi) a zadara, takze to mam akoze nadrobene. A mozno ani tych 46 hodin mesacne nebudem musiet robit. No ved uvidim. Ja som planovala nastupit tak v septembri, ale ked mi to navrhli uz teraz, tak som suhlasila s tym, ze ak to nepojde, tak kaslem na to. mala je prvorada! A este nie som na tom tak, ze by som sa tak strasne nudila alebo by ma otravovalo starat sa vylucne len o nu. 😉

ronnda
26. mar 2009

ahoj holky,
ja jsem vcera byla uplne hotova, rano zase budicek pred sestou a mala spala pak dopoledne necelou hodinku. odpoledne jsme tu meli kamaradku s dvouma detma, tak si krasne vyhraly s plastelinou. nicole si s ni ted hraje denne, ani nechce jit ven, musim ji tahat a odchazime vetsinou i s plastelinou v ruce.
dnes rano jsem vyzkousela tip myslim od miriam, co tu tenkrat psala, mala se po pate hodine rano uz zase kroutila a vypadalo to, ze se brzy vzbudi, tak jsem ji dala mliko a hura, spali jsme az do pul osme. tak dnes jsem zase celkem fit.

wienika - leuska opravdu vyrostla a ma vic vlasku, uz je to dlouho co jsem vas nevidela. na krtinach byla sladka. a fotka s billa kyblikem na hlave nema chybu. a jak jsi psala, ze ujo doktora ma rada, tak u nas nici spusti rev jen kdyz ho vidi. posledne spustila uz kdyz videla budovu ordinace. to je bezva, ze dr. prijde i k vam kdyz potrebujete. urcite je to skvela pece.

twix - taky jsem si predstavila, jak laurinka tuka na dvere a rika dale, to je sranda kdyz zacinaji deti mluvit. nicole dnes ze spani nekolikrata volala co to je? to je ted jeji oblibene.

tina - myslela jsem vcera na vas, jak jste zvladli pripravy na dnesni vysetreni. at uz je to za vami a jste doma a uz jen cekani na ty vysledky...

jasterka - nici miva taky po nekterych ockovanich opuchle cervene misto, vetsinou to zmizlo az po mesici. ted po posledni hexa to mela velike, ale je to pry normalni reakce.
tedy, svokra to tenkrat nemela jednoduche, s dvemi detmi tak daleko k doktorce. i my chodime k dr. s manzelem at jsme na vse dva, i pro me je to klidnejsi, i kdyz mala visi celou dobu jen na mne.

lieska
26. mar 2009

Wieni, naozaj je Leuska take male okate slniecko!!!Krasnucka je! A aj ja sa pridavam k fanynkam fotky s Billa kyblikom na hlave! 😀

ronnda
26. mar 2009

wienika - zapomnela jsem ti odpovedet... ptala ses me kde bych chtela pracovat... no momentalne mam pocit, ze budu rada, kdyz me vezmou do kassy k hofer 😒 sice jsem to ve vzdelani dotahla "az" na VS bakalare, ale uznane to tu nemam.
libila by se mi podobna prace jako predtim, büro s vyuzitim cestiny. s anglictinou jsem na tom bidne a momentalne mam pocit, ze umim nejlip jen prebalovat plinky a povidat si v babysprache 🙂
vazne nevim, co bude 😢 uvidime jestli dostaneme pro malou misto v jeslich a kdyz ne, zustanu jeste pul roku doma.
a obcanstvi mam ceske, rakouske vlastne ani nechci, i kdyz si myslim, ze uz bych na nej narok mela, ja jsem slysela ze snad tri roky manzelsti s rakusanem ???

ronnda
26. mar 2009

dite se dnes rozhodlo, ze si pospi vic nez obvyklou hodinku, tak si tu jdu povidat sama se sebou 🙂
nas otesanek se ted trochu pohorsil s jidlem, nechce moc papat obed, spis jogurty a vcera mi prinesla letacek schnitzelhaus a ukazovala na hranolky a pry: TOTO HAM! a to mela hranloky asi zatim jen trikrat 😉 mozna uz je na case navstivit strycka McDonalda 🙂

twix
26. mar 2009

Vroni, vraj deti, co vyrastaju viacjazycne zacnu rozpravat neskor, tak si myslim, ze naozaj nerob paniku 😉 ono to pride a mozno potom budes nestastna, ked mala nezavrie papulku 🙂 nasa je strasne ukecana, stale nieco melie, aj ked ju nikto nepocuva a aj v noci zo sna stale rozprava, tak chodim pozerat, ci spi, alebo je hore.

inak, ak dobre tomu rozumiem, tak kazdy kto ma trvaly pobyt na SK, tak tam aj musi podavat danove a ak chce byt niekto danovy rezident v Rakusku, tak tu musi mat trvaly pobyt a na SK si ho musi zrusit. je to tak?? 😕

wienika
26. mar 2009

caute baby, nemam cas vas citat, lebo od vcera horuckujeme...prosim vas, od akej teploty mam dat cipok? uz ma 39..... ☹

bejby29
26. mar 2009

Cau Wieni, od 39 sa dava cipok

twix
26. mar 2009

wieni, ja davam uz nad 38.

twix
26. mar 2009

Ronnda - my sme raz boli s malou u McDonalda. ked som druhy den s nou isla okolo, tak na celu ulicu zakricala "jeeej mnaaaam" 🙂 hranolky mala uz viac krat, ale neprehaname to.
este k tym palacinkam - ja som so spenatom este nerobila. malej som na palacinku dala struhany syr namiesto dzemu. inak dobre su aj sunkovo-syrove. normalne som dostala chut, len keby mi ich niekto urobil 😨

twix
26. mar 2009

wieni, pozrela som si fotky. mala je krasnucka. bude z nej modelka 😉 prajem skore uzdravenie!!

bejby29
26. mar 2009

Jasterka, si zlaticko, dakujem. Dnes sa citim biedne, rano to bolo hrdlo a nos, teraz uz je to cely clovek ☹ Takze ide na mna zla teta chripka..
Twix, mala je podarena ako krici, som sa aj ja nasmiala 😉 Musis mat teraz doma pekne veselo

wienika
26. mar 2009

dakujem babulky, ja som si aj myslela, ale minule pisala vroni, ze ked je nizsia teplota cipok by sa nemal davat.....ale ked uz ma 39 tak dam, len som si chcela byt ista.......
bejby, prajem skore uzdravenie.......

a dakujem za komplimenty, odkazem to leuske
😉

boldy
26. mar 2009

Jasterka> tak gratulujem k ockovaniu emmky, a dobre, ze mas svokru na pomoc, je to super, aj moja mamina je este tu a vela mi pomoze, kedze ja mam aj zakaz upratovat. A foto zmenena  aby admini mali srdce na pokoji, hoci som tazko nieco nasla, kedze na foto po tolkych hodinach porodu nevyzeram nejak uzasne. Musim hodit nejaku masku na buduce, ked sa fotim 😝

Wieni> zelam skore uzdravenie lee, nech je klesne teplotka. A si sa pytala na maelu, som s nou rozpravala, ked som mala prave kontrakcie v nemocke, ale odvtedy neviem, co je s nou. Dufam, tu zavita skoro, lebo ona bude mat termin coskoro tiez. Pekna fotecka s tym vedrom.

😉 Chcem sa opytat, tiez som ukoncila VS a nemam to zatial uznane v rakusku… neviete aky je postup a kam ist? Myslim, Miriam si tu pisala, ze to mas? Chcem to vediet kvoli buducnosti, ked sa rozhodnem pracovat.

Ja tiez mam strach, ze nasa nezvladne tolke jazyky… u nas je ich dokonca 4 naraz, takze ozaj neviem ako to zvladne chudacik. Ale vraj to deti vedia rozoznavat, tak som zvedava.

twix
26. mar 2009

Boldy, ja som tiez maleho ucila na cumel. dost na mne visel a zaspaval s mojim prsnikom v puse. vzdy, ked som s nim pohla, tak uz mu vytekalo mliecko pomaly aj z usi, taky bol preplneny 😖 nevedela som sa vyslobodit ani ked zaspal bez toho, aby sa zobudil. par dni to trvalo, ale teraz zaspava uz iba s cumlom 🙂

Jasterka, tiez chodim so svokrou k lekarke, ked idem s oboma detmi. inak by som to nezvladla. najprv idem dnu s Laurinkou a potom tu sirenu vystrcim von svokre a beriem dnu maleho 🙂 je to velka pomoc, inak by som musela chodit na dva krat.

bejby29
26. mar 2009

Boldy, kvoli tej vysokej skole, aby ti uznali titul potrebujes Nostrifizierung, je to v prvom Bezirku na Minoritenplatz 5, Bundesministerium fuer Wissenschaft und Forschung www.bmwf.gr.at

bejby29
26. mar 2009

www.bmwf.gv.at, som sa predtym pomylila 😉

viedencanka
26. mar 2009

AHojte kocky,

Tina-daj nam vediet,ako dopadlo to vysetrenie,cely den som na vas myslela.

Maya,skoda,ze ste neboli dnes s nami cvicit,snad nabuduce. Preco vlastne Samko nespinkal v skolke? Tu tiez nemaju povinny spanok?

Wienika- Lea je hrozne zlatucka,taky poriadny sibal,pri nej sa nezastavis 🙂
Prajem skore uzdravenie.Co sa tej teploty tyka,mne lekarka vystvetlovala,ze preco sa ma cakat az do 39 a az potom dat cipok- ze telo musi auffiebern,a tym ze same bojuje s teplotou,posilnuje sa imunitny system.Lebo ked sa zacne zrazat uz pri 38,potom ovela dlhsi cas trva,kym choroba prejde a neda sa sanca telu,aby zabojovalo same. Pri nizsej teplote sa ma davat cipok iba v pripade,ze dieta uz malo kedysi fieberkrämpfe,aby sa nezopakovali.

bejby- opatruj sa,bez liekov je to ale tazke sa dostat z choroby ☹

viedencanka
26. mar 2009

Twix- Dominik si teda zvykol na hluk 🙂
Aj u nas je to podobne,Martinko je sice uz vacsi,ale sprava sa dost hlucne-stale si pospevuje a celkovo hovori velmi nahlas.Linda sa zo zaciatku vzdy naplasila,pozerala na vsetky strany,ze co sa deje,ale teraz vecer v tomto hluku aj v pohode zaspi.

Bejby- to som netusila,ze treba poziadat o Nostrifizierung. Ja som si tu nasla prve zamestnanie v mojom odbore v pohode a stacilo im,ze som im predlozila uradne overene preklady mojho diplomu.Mne na vsetkych rakuskych dokladoch- vodicak,e-card atd. uvadzaju DI a prislo som k tomu tak,ze ked som si vybavovala novy Meldezettel pred 5 rokmi,uviedla som si nan DI a uradnik mi povedal,ze to mi na meldezettel moze napisat len vtedy,ked to budem mat nostrifikovane.Ja som mu ukazala moj obciansky,na kt. mam tiez titul,pytal sa ma,ze kde som studovala a on to tam v pohode napisal.Tak asi som mala stastie a nemusela behat po inych uradoch.

Kocky,predvcerom som isla prvy krat autobusom-byvam vo Viedni uz 10 rokov 😉 Nevedela som,kde sa kupuje listok,pytala som sa sofera a on ze aj u neho,ale ten je drahsi,ze mozem sa zviest zadarmo 🙂
Asi budem cestovat aj castejsie 🙂

mirka414
27. mar 2009

dievcata poradte prosim.byvam z dcerkou a manzelom vo svajciarsku.rodila som na SK a dostavam zo SR rodinnne pridavky.teraz mi ale hrozi,ze o ne pridem,lebo sa zdrzujem dlhsi cas vo svajciarsku a mam si tam nahlasit aj trvaly pobyt!!a v tom je hacik,ak odhlasim trvaly pobyt vezmu mi ho!!mozem si ponechat aj trvaly pobyt na sk?prosim ip.dakujem mirka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre