Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
15. apr 2009

ahojte babulky, tak mne sa zasa pohorsilo ☹ v pondelok som sa uz citila tak super, som sa tesila, ze choroba je prec, v utorok rano drahy odisiel, najskor bolo vsetko v pohode, potom som si uvedomila, ze vlastne nie je, v pondelok som normalne jedla a v utorok som nemohla do seba dostat nic. odkrojila som si kusok vianocky, natrela troskou masla a za hodinu som vsetko vyvratila ☹ vsetok caj, co som vypila, no hrozne nieco. volala som svokre, tak prisla aj so svagrinou, vzali mi samka, aby som sa mohla liecit a dnes mi svokra volala, ze mi maleho zajtra prinesie. najskor som ho chcela este dnes vyzdvihnut, ale nejako sa naozaj necitim dobre, takze bude lepsie, ked budem este dnes lezat... ale taaaak mi to bolo vcera luto, som tu asi hodinu plakala za samkom 😢 ze sa onho nemozem sama postarat, ze ho musim dat na par dni svokre, ze ho nebudem vidiet 😔 aaach...
no a moje dnesne jedlo bola troska polievky, suchare a caj, proste citim sa super zasytena a super som si pochutila 😝

wieni, tak leusku to hadzanie sa o zem neprechadza... hmmm, samko mal mierny zachvat v piatok, ked sa tu zastavila svagrina. uz ani neviem, kvoli comu, len zrazu rev, cuval dozadu, o zem sa sice nehodil, ale reval a reval a reval a svagrina pozerala a nechapala, toto unho este nevidela.... ale inak tie zachvaty nemava casto. rozculuje sa, ked ideme domov a on chce zostat vonku (co je skoro vzdy) alebo ked mu vezmem cucinku... ale tak jeho to prejde 😉

lenka.pav
15. apr 2009

ahojte 😉
vroni, mala je zlatulinka a to lego nema chybu! nebala sa toho obrovskeho balicka? 😀

miriam, drzim palce, nech ta uz ta choroba opusti ☹ . nezavidim ti tie stavy, choroby su nanic pliaga.

twix, teda z maleho je iny valibuk! nas lucas mal na pol roka konecne 8 kg! ale on je taky stihly asi po tatkovi - po mne isto nie 😀 😀 😀

charlotka, drzim palce, nech vsetko hladko prebieha a dobre dopadne.

ostatne kocky, uz som zabudla, co som chcela napisat, vsak to poznate 😅 .

my sa mame inak fajn, maly konecne zas papka bez problemov z prsa, lebo mi dost strajkoval - zvykol si na flasku, potvora jedna. zajtra ideme plavat, tak sa celkom tesim. ide aj manzel, tak si aj ja budem moct zaplavat. robi mi to dobre na chrbat, takze som rada, ze ide s nami a moze dat pozor na maleho. v piatok mam tu magneticku rezonanciu, v utorok budu vysledky. som na to strasne zvedava, co ma to tak bolieva v chrbtici.

lenka.pav
15. apr 2009

a pridala som par novych fotiek, tak kuk! 😉

wienika
15. apr 2009

ahojte

vroni, tak ty mas jake zlate deculko......neviem preco, ale podla mna bude aj lea takto nejako vyzerat....niecim sa mi tie nase dietky podobaju...asi tym, ze su taki hubenourci.... 😀

miri, to ma mrzi, ze ti je stale zle..hlavne to dobre vylez, nech sa to uz nevrati...a neboj, samko to bez teba zvladne 😉

ronnda, tak to mate super,ze vies malu tak obalamutit..u nas je to horise, lebo s leou sa este neda vyjednavat. proste reve a reve....ale dnes uspech, rev bol asi len dva krat, inac bola celkom dobra..a hlavne co pojedla, to je sila. asi dohana ten rok, co poriadne nejedla. len sa bojim, aby jej nebolo zle v noci...teraz vyzera ako etiopske dietatko....chude nohy a ruky a veeelke brucho....... 🙂

lenka.pav, ako ti zavidim, ze sa ides zajtra vycvachtat..aj mne by sa zislo....tiez ma vsetko boli....som zvedava, co povie MR.....ale uvidis, vsetko bude coskoro ok....

twix, tak to je uzasne aky je dominik velky. lea este prednedavnom vazila 8 kg.....a dlho si taku ,,stihlu liniu,, drzala.
to s laurinkou je lepsi pripad, tomu mojmu truhlikovi je to jedno, nekuka za seba, pred seba, vedla seba...jednoducho sa slahne o zem.....

katy1979
15. apr 2009

babulky mozes sa vas opýtat. nepoznáte dobrý penzion pre deti v okoli sonnentherme alebo niekde kde sa drobec nebude nudit a my tiez.niekde kde je pekná priroda a prostredie pre dvojrocneho drobca. samozrejme za rozumnu cenu.

viedencanka
15. apr 2009

caute baby,
twix- Dominik je teda poriadny chlapisko-Linda vazi teraz 7,85 a meria 67cm v siedmych mesiacoch.A to dr povedal,ze je stale nadpriemer.Ale chlapci su silnejsi,to je jasne,Martinko mal presne Dominikove miery v 6 mesiacoch.

Wienika. no to je super ,ze Leuska sa tak rozjedla,snad jej to vydrzi.Martinko ma nadalej nechut do jedla,ale ked ho nakrmim,tak zje.Neprotestuje,len sam od seba nic nezje. No co uz,budem ho nadalej krmit,aby z neho nieco bolo 😉

Lenkaw-Linda doteraz naozaj nespavala vobec cez den,len v kociku,doma nic.Ale nastastie mi doma nerevala,ale bola vzdy v klude v lehatku a pozerala na okolie.Len posledny mesiac sa to zmenilo,ze ma musi mat stale v dohlade.No a od minuleho tyzdna cez den aj doma pekne spinka v postielke,aj 3-4 hodiny.Zacala totiz spavat na bruchu,sama od seba .Predtym revala ako diva,ked som ju dala na brucho,teraz sa jej to zapacilo a stale spi na bruchu.Dnes mi dokonca prespala celu noc.Okolo piatej som sa sama od seba zobudila a nechapala som,ze vsetci spia 🙂

viedencanka
15. apr 2009

lenka.pav- mas krasne fotky,Lukas je podareny a tiez uz vyzera taky velky chalanisko 🙂

vroni
16. apr 2009

Lenka, krasne fotky, mne sa strasne paci, aky vie Lukas nahodit taky dospelacko-dolezity vyraz 😎
Wienika, to moje dieta je asi nejaky rozsireny typ 😀 😀 😀 Ma v skolke "kolegynu", s ktorou ich niekedy na fotkach nevieme rozlisit (trapas - viem zadefinovat vlastne dieta len na zaklade oblecenia)!!! Uz som sa chcela vyhlasit za samokrkavciu mater, ked sa mi s tym istym priznala aj matka toho druheho dievcatka, tak sme aspon krkavcie matere dve 😀 😀 😀 Berieme do klubu aj dalsich clenov, takze ak sa budes o nejaky ten rocik chciet pridat..... 😝
Twix, maly je fakt valibuk, nasa besia nemala cez osem kil ani v roku....
Katy, poznam Semi hotel, je velmi fajn a kompletne zariadeny pre deti, ale nie je to penzion, takze cena bude asi o nieco vyssia..... Skus pozriet na www.semi.at (ale zase v cene je aj vstup do therme, to treba zase odratat...)

zdenka73
16. apr 2009

Ahojte! Ďakujem za podporu, ste zlaté. I ja dúfam, čo sa má stať stane sa.

Miri - to ťa musela tá angína riadne skoliť, ked sa nehlásiš, snáď niesi v nemocnici? Prajem ti len a len skoré uzdravenie.

Charlotka - i ja vám držím palce, aby ste to už mali úspešne za sebou.

Vroni - pekné fotečky, natalka sa už chystala na oblievačku? Skúšala to hneď s hadicou? Super, len tak ďalej, nech aj chlapi vedia aké to je.

Jašterka - tak operáciu máš už za sebou, tak sa rýchlo zregeneruj, aby si sa mohla naplno venovať Emuške.

Ronnda - Nicole sa museli topánky veľmi páčiť, keď si zobrala ešte jednu.

ronnda
16. apr 2009

wienika - tak to me moc tesi, ze se leuska rozhodla nedbat tak na stihlou linii a objevila chut k jidlu.
leni - lucas je moc hezounky, vazne sikovny klucik.
miri - to te to tedy pekne skolilo, jeste ze ti svokra maleho mohla pohlidat. a jak ti je dnes? uz jsi rada, ze mas samka doma ze?

vcera jsme byli cele odpoledne v zoo, bylo to moc pohodove, nicole byla spokojena, ten spielplatz je tam taky bezva, ani jsme to nestacili vsechno obejit, vsak se tam zase brzy vydame.

jdu relaxovat na balkon a pit kavicku...
ozaj, co je s mayou?

lyziarka
16. apr 2009

ahojte

wroni, ake super fotky mate. teda vasa mala toho uz pozazivala... 🙂

ronnda, nam to vcera nakoniec nevyslo, musela som organizovat instalatera ...☹ mame podobne casy na konikovi, vidno, ze deticky spia 🙂
ano, ten Spielplatz je tam senzacny...

wienika, snad vam tie zachvaty hnevu raz prejdu... ja som tiez citala, ze ta Trotzphase je dolezita vo vyvoji, a stale na nu cakam (!?), ale u nas toto vobec nie je... Tiez Kristian protestuje, ked mu nieco nedovolim, ale iba chvilku, on sa uplne lahko necha odputat, ked mu ukazem nieco ine, a hned je zase spokojny... Ale zase, netvrdim, ze si zelam, aby sa mi hadzal po zemi... len ked vsade pisu, ze to vrcholi okolo 2 rokov...? no vsak uvidime...

ronnda
16. apr 2009

lyziarka, tak tak, popoledni klid 😉
i ja cekam na toto obdobi, nicole mela chvili vztekaci obdobi v 1,5 roce, ted ma zase obdobi kdy je hrozne klidna a da se s ni hezky domluvit, ale to se porad meni...
my jsme vcera ze zoo odchazeli az po 18 hod., uz skoro zavirali, uplne jsem tam ztratila prehled o case.

viedencanka
16. apr 2009

Ronnda mas pravdu,maya sa tu uz dlhsie neukazala.Vcera som jej aj skusala volat,ci nepridu na ihrisko,ale mala vypnuty mobil,tak sa snad len zdrzala na SK.

Wienika - ta Trotzphase - mne sa zda,ze k nam sa az doteraz vzdy po case vrati a zase odide ☹ Martinko ma niekedy taku zlu naladu,nic sa mu nepaci,trucuje,potom je par dni zase ako anjelik.

Dnes som si bola pozriet jednu sukromnu skolku tu nablizku,velmi sa mi pacila,buduci tyzden tam idem este raz,aby som sa popytala este na nejake detaily. Rozmyslam,ze Martinka sem od septembra premiestnim.Beru deti od 1,5 roka a volne miesta maju vzdy od septembra, co mi pri Linde moc nevychadza,kedze ja zacnem pracovat v maji,predtym v septembri bude mat Linda len 1 rok,to ju este nezoberu,tak budem musiet cakat do 2 rokov.Od toho maja do septembra teda neviem co spravim.Este to musim premysliet. na druhej strane mi je hrozne mysliet na to,ze Martinka odhlasim zo skolky,kde chodi teraz,je tam je vsetko uplne idealne,ale pri 2 detoch by to uz bola poriadna financna davka,to by som uz nezvladala ☹

Ronnda-nabuduce sa uz k tebe pridam do Schoenbrunnu. Snad buduci tyzden.

viedencanka
16. apr 2009

Idem dokoncit tortu,zajtra ma manzel narodky.

viedencanka
16. apr 2009

Vroni- Natalka je hrozne zlata na fotkach.Vyzera byt poriadnym sibalom,to jej je vidiet na ociach 🙂 (Ma podobne oci ako Martinko 🙂

jasterka
16. apr 2009

Ahojte 😵

Vroni-teda spravila som si kavicku a vklude pozrela Natalku na fotkach a uzila si to.Kazda jedna fotka vydarena,mala je teda velmi fotogenicka a vidiet ako si to vsetko uziva,velmi sa mi paci co uz vsetko vyskusala...Z takeho maleho babetka ako bola moja Emmka mas taku slecnu....akoby som videle moju Emmku ako mi bude rast,tiez sa pridavam do klubu 🙂 ,aj Emmka je takyto typ,okata a chuda,ale fakt je ,ze s wienikinou Leuskou su si baulky velmi podobne...

my sme boli dat vcera prepichnut tie uska a pozriet tu hrcku za uskom,vraj to nic nieje,iba uzlinka,no dufam,ze sa teda pani doktorka vyzna a je to naozaj bezvznamne.

moj vcerajsi zazitok som uz babam opisala na Faceboocku,ale ani vas zvysok nezanedbam 🙂 ...takze pridavam sa k viedencanke,ktoru nedavno okradli...aj mne vcera ukradli v DZ penazenku,akurat som vybrala 500EU 😔 ...
uz to aj prebolelo ☹ ked si teda predstavim co som si mohla za to vsetko kupit,pichne ma pri srdci,ale nech sa stym dotycny/na stym zadrhne 😠 ...tak si aby fakt davjte pozor,ludia su fakt zlí...my sme boli dokonca dve so svokrou a predsa 😖

jasterka
16. apr 2009

aj Lenkine fotecky chvalim,fak je Lucasko klasse a vroni to teda presne vystihla ten dolezity dospelacky vyraz 😵
super,ze aj ty kojis,tak sme to zvladli vidis 🙂 ,aj Emmka pije len ked tecie,potom sa uz kruti,jeduje a snazi sa posadit😅...tak ju prikladam castejsie.
To plavanie je urcite super na chrbat a ja uz sa neviem dockat kedy budeme moct chodit ,ja mozem az po 6.tyzdnoch,ale uz to nejak vydrzim,vy chodite este na ten kurz ci uz samostatne?Rada by som tvoj nazor,oplati sa ist na kurz? pocula som v dianabad sa da zase az od septembra 😕 ...
na MR drzim moc palce,nech su vysledky najlepsie ake sa v tvojom pripade daju a
hlavne nech sa to da riesit bez OP.

Lotka-moc na vas myslim.drzte sa!

Miriam-snad uz ti je lepsie,ta to teda zlomilo☹ ked si musela nechat Samka u svokry,ja viem ako ti bolo smutno,ale inak sa neda v niektorych pripadoch,hlavne,ze mame niekoho kto nam pomoze,neviem si tiez predstavitako by sme to teraz zvladli bez mojej maminky a svokry co sa u nas teraz striedaju,lebo nemozem malu zdvihat....rychle uzdravenie zelam!!!

lenkaw
16. apr 2009

twix: no teda Dominika by som chcela vidiet uz aj nazivo, dobry kusok 😉 tak mu chuti papat, to je fajn.

vroni: Natalka je kraaasne dievcatko, taka okana.

Jasterka: aj mne sa stalo ze som stratila penazenku s 300 €, ale to bola moja hlupost. Isla som na nakup autom a penazenku v ruke, polozila som ju na auto, ved tam ju predsa nezabudnem 😉 a priputala som chlapceka co som sa o nho starala. Nasadla do auta a rychlo na nakup, jasne ze penazenku som zabudla na streche. aj som sa vratila a vsade hladala ale marne 😠 Ale odkedy Viedencanku okradli tak si davam fakt väcsi pozor. a aj do DZ chodim velmi casto 😒
Co sa tyka plavania, tak dalsie kurzy budu od septembra, my este mame asi 3x kurz. Dnes bol fotograf tak sme sa fotili a Luca bol supiiiiis. Najprv ho fotil sam pod vodou ako plava (to mi pripadalo hrozne dlho ze je pod vodou) a potom so mnou spolu. Tak buduci tyzden budu fotky. uz sa tesim potom ich pridam na kona 😉

snad nam da Charlotka coskoro vediet ako dopadli!!!

No my sme teraz skoro kazdy den v Praterallee, na deke a Luca sa nam uz plazi, dnes sa doplazil k pocitacu a chcel uz aj stlacat gombicky, takze uz to zacina 😀

jasterka
16. apr 2009

Leni tak to si tiez pekne dosla o penazenku a peniazky 😅 ....no stavaju sa take nehody,co sa da robit. ☹
-super,ze vas fotili pri plavani,aj ja sa uz tesim na tie fotky,tie budu super.
Luca je extra trieda aky je on sikulko,kedy sa zacal tak plazit?Emmka sa obraca s chrbatika na brusko jedna radost,ale naopak nie,z bruska na chrbatik ani za nic,jej sa nechce, ona sa na tom brusku vydrzi hrat do umoru a ked je unavena,tak mrnci nech ju zdvihneme...

viedencanka-ty si sikulka stymi tortami,uz minule som ta chcela chvalit co si robila pre brata na promocie,klobuk dole,ja mam co robit aby som zvladla babovku-hod foto nech sa potesim aspon obrazkom. 🙂
Super,ze Linduska zacala viac spinkat,asi to teraz tak potrebuje 🙂

lenkaw
16. apr 2009

Jasterka: no zacal skusat asi pred tyzdnom a dnes uz sa plazil aj za loptou 😀

Aby som nezabudla, 6.5. je v Praterfee jeden seminar ohladne prikrmovania, tak ak mate chut mozte sa pridat. Zacina to o 11.30

wienika
16. apr 2009

ahojte babule...

maya, este si v NR?

miri, ako sa mas? preco sa nam nehlasis? dufam, ze ti je uz lepsie......

ronnda, ta tvoja nici je fakt andilek.....sa mas 🙂 a mozno jej ta trotzfase ani nepride....su take deti....
u nas je to tak striedavo ako u viedencanky.....dnes bola leuska strasne dobra, az moc, iba na minutu sa hodila v eissalone na zem, ale vzapati sa postavila a sadla si mi na kolena a uz bolo po placi....dokonca dnes bol 1 den, kedy nemala cely den dudel...ani v jasliach ani doma....na spinkanie som jej dala,lebo ho poctivo hladala pod vankusikom a perinkou...
len sa bojim, aby v noci nevrackala....to co spraskala, teda viac nez ja 🙂

lenkaw, wow, tak luca je teda velmi sikovny......a veru, uz si musite davat pozor, uz to zacina..zachvilu budes kupovat take poistky na sufliky a skrinky...... 😀

vroni, budes sa smiat,ale lea ma v jasliach dievcatko, ktore je akoby jej dvojicka...fakt..a tiez si ich mylim na fotkach a dokonca aj jej mama ma problem ich rozoznat...jediny rozdiel je, ze lina je o rok starsia....ale tiez taky hubenourek ako lea...... 🙂 tak sa hlasime do klubu 😉

viedencanka, potom napis aka bola torticka.....a mozes poposielat aj recept.....moj manzel bude mat onedlho tiez narodky 😉

jasterka, to mi je luto, ze ta okradli...viem, ze to mrzi, ale fakt sa aj horsie veci stavaju......zachvilu zabudnes....do mna vstupi hned zolst, ked niekto kradne...ako si to vobec niekto moze dovolit.....ruky nech vsetkym zlodejom odpadnuuuuuuu..... 😠

maya01
17. apr 2009

Ahojte kocky,

nie,nie uz som vo W.teda len ja...Samko ostal este v Nr. Len nejaksik nemam na nic cas a to tu ani Samka nemam... 😨 V robote je toho straaasne vela...po dva dni som tu sedela do pol siestej a kym som sa dotrepala domov,bolo aj pol siedmej a tom som rovno odpadla do postele...
Dnes ideme uz pre Samka do Nr.juuuj sa mu bude veeelmi tazko odchadzat... ☹

Inak sa mame ok... 🙂

Jasterak,to je riadna smola...ale neboooj tomu cloveku sa to skor ci neskor vrati... 😉

Miri,uz si ok...???

Charlotka...dzim vam velmi palce...nech to vsetko dobre dopadne... 🙂

Vroni,super fotky...mala je podarena... 🙂

Viedencanka...a ktoru skolku si nakoniec vybrala...ved na buduci tyzden sa mozeme stretnut na ihrisku... 🙂

No idem rychlo nieco porobit...lebo dnes chcem uz okolo jednej pol druhje odtialto vypadnut...

kafulienka
autor
17. apr 2009

ahojte,

lieska,
tak u nas to funguje tak nejako stale "unterwegs...." malinka v brusku - som v 22.tyzdni - je cestovatelka, kedze odkedy je s nami v mojom brusku pendluje medzi rakuskom,anglickom a slovenskom 😵 - takze nejako casovo nestiham pravidelne prispievat, ako som to robievala kedysi...ale velmi ma tesi, ze tato tema sa tak super rozbehla.
Tak ja sa chystam rodit asi pravdepodobne v Bad Ischl, o mesiac uz na "relativne stalo" budeme opat v Rakusku, tak potom si to tam pojdem obzriet a urcite sa zucastnim nejakych tych pripravnych kurzov, velmi by som chcela rodit do vody. Tak ani neviem, ci je tam taka moznost...tak som len bola zvedava na nejake pikosky, ci nahodou niektora z vas tam nerodila.... 🙂

kafulienka

kafulienka
autor
17. apr 2009

...sebakriticky sa ospravedlnujem, za to moje caste TAK v prispevku 😀 😀 😀 😀

liluvie
17. apr 2009

ahojte kocky,

tak my sme dnes boli prvykrat plavat, Kristinke sa to velmi pacilo 🙂 🙂 , aj ked pri urcitych polohach teda dobre gulila ociska, ze mama, to co sa so mnou deje 😀 😀 😀 , a velmi srandovny bol jeden chapcek, ten tam od radosti vyskal celych 30 minut, no chutny bol 😅, uz sa tesime na buduci tyzden, co bude zasa nove
a ozaj, stretla som tam dve kocky z ciech, obe mali diecatka, jedno bolo 3 a druhe 4 mesacne, tak sa celkom tesim, ze tam s nami chodi aj niekto komu normalne rozumiem, kedze moja nemcina, no nic-moc 😔

a este pridam nieco, o tom mojom vybavovani prispevku pri narodeni dietata na SR, tak som ja sikovna napisala na ministerstva prace , soc veci a rodiny, a to tu aj na sR, tu sa tvarili, ze nevedia o akom prispeku pri narodeni dietata to hovorim, no ved jasne, ze nevedia, ked tu takz nemaju 😀 , takze mi potvrdenie o tom, ze som ho tu nedostala, vystavit nemozu...no co aspon som skusila 😝 .
ale rozumnejsie to bolo s odpovedou na slovenku, kde moju otazku preposlali na nejake ustredie soc veci, no a od tial mi teta napisala, ze v ziadnom pripade odo mna nema uradnicka pravo vypitovat taketo potvrdenie, a ze narok na prispevok mam v kazdom pripade, ak donesiem prislusne ziadosti a rodny list, a este mi napisala, ze ked s tym budem mat na urade problem, okamzite ju mam kontaktovat, a oni vec riadne presetria, no aspon niekto je kompetentny...a ja viem, co na pani na nasom urade prace isto bude platit ako vystraha 😉 😉 😉

charlotka: velmi na vas myslim, nech uz mate po tom, drzim palceky
a tych uzasne kompetentnych uradnikov by si nasla v pov. bystrici 😠 😠 😠
vzdy ked tam idem nieco vybavovat, objavi sa nejaky problem 😠

jasterka: som rada, ze to uz mas uspesne za sebou a ze to Emuska s tatinom doma tak perfektne zvladli 🙂

dufam, ze ste si vsetci uzili sviatky v pohode a bez nasledkov na zdravi 😀 😀 😀

zelam krasny vikend

liluvie
17. apr 2009

fuj vypytovat som napisala s makkym i, hanba mi 😔 😔 😔

miriam25
17. apr 2009

ahojte babulky,
ospravedlnujem sa, ze som sa nehlasila, ja osm si vas citala, len som bola uplne bez nalady a chodila som skoro spavat a cez obed som si tiez so samkom este lahla. nejak na mna dolahol blby pocit. ani neviem, co to je, ci som nastvana na seba a na draheho, na mna, ze som chora, na draheho, ze si nevybavil kvoli mne pflegeurlaub, alebo ci som len nejaka apaticka ☹ vazne netusim. proste uplne bez nalady.
citim sa uz ovela lepsie, ale vsetko jedlo ma v mojich ustach rovnako hnusnu chut,tak som rada, ze je nasa vaha pokazena a nemozem sa odvazit, lebo asi by ma svihlo o zem. uz aj tak somm chuda dost, nechcem schudnnut este viac ☹
samko je zlatucky, jeho to uz uplne preslo, nostek krasne cisty, uz sopliky nevytekaju, tak sa tesim, len keby sa mne vratila nalada a chud do jedla.... no om zvedava, co to bude tento vikend. drahy je uz na ceste domov z viedne, ale zrejme sa doma vobecc nezastavi a pojde rovno k svojej sestre robit. toto ma stve tiez. kurnik sopa, nie aby konecne aj jeho rodina pochopila, ze on uz nie je slobodny a tiez ma svoju rodinu, s ktorou chce byt a uz dvojnasobne, ked ja este nie som uplne zdrava.
doktorka mi nakazala do konca tyzdna lezat a ja uz dva dni beham a robim namiesto toho, aby som sa poriadne vyliecila. a drahy musi ist k sestricke robit, lebo ona nema dokonceny dom. koho zaujimam ja??????
no nic, vyliala som si srdce, dufam, ze sa na mna nehnevate.
zelam vam krasny vikend babulky.

twix
17. apr 2009

ahojte!

moja mala je cely den so svokrou. chcela vyskusat, ci by u nej poobede spala, no samozrejme, ze nie. takze princeznu donesie nevyspatu a mrzutu 😖 ale aspon som si od nej trochu oddychla. ja sa dnes necitim najlepsie, akoby na mna nieco liezlo, taka som dolamana. vecer ma z nicoho nic chytila taka zimnica a v noci som mala 38, co nie je vela, ale ani OK 😖 Dominik tiez dnes nejako bojuje. skoro cely den nespal a vidno, ze mu to chyba. snad bude noc lepsia.

Miri, tak chuda, to je mi luto, aj ja by som na tvojom mieste dostala taku depku. ja taketo nieco nepoznam. moj chlap je doma kazdy den o pol piatej a venuje sa detom. aj teraz isiel kocikovat maleho, ze mozno ho vraj uspi. neviem ti poradit, len snad, ze by si sa s nim mala v klude porozpravat a vysvetlit mu, co ta trapi a ake spravanie by si od neho ocakavala. ved aj on raz bude chory a ty sa urcite zachovas inak, nez on k tebe.
ale fajn, ze je Samko OK a tebe bude snad uz coskoro dobre, aby si sa poriadne napapala.

Wieni, tak s tymi cumlami sme na tom lepsie. väcsinou s nimi len spime. niekedy cez den, ked je mala mrzuta a unavena tak ide do postielky hladat "dudinku". neviem, ci ju mozem od nich odnaucit, ked vidi, ze maly ma tiez cumle 😖
no a tu trotzphase maju casto aj dospeli 🙂

Jasterka, tak to je mi luto, asi by ma to tak rychlo neprebolelo. dufam, ze tym zlodejom prinesu tie peniaze len smolu. je to velmi neprijemne, ked si predstavim, co vsetko mam v penazenke 😲

Viedencanka, tak ty si taka super gazdina, ze pecies torty. to ja sa zmozem len na kupenie hotovej 😔 nie, ze by som nevedela upiect, ale mam malo casu, alebo som skor leniva?? 😅

tak prajem krasny vikend!!

bohun22
17. apr 2009

ahojte kočky uz som sa dlho neozvala veru nemam vobec cas a ked trochu času tak to využijem pre seba. miriam takuto ta teda nepoynam ved ti si baba ktora zdola vsetko.ja som tiež taka ako ti vsetko je prednejsie ako moje zdravie este aj to blbe upratovanie.no ale musim sa pochvalit mi uz nemam,e dudlik no neriešila som to nijak.proste mala dostala riadne silnu angínu a stale ju napinalo na vracanie a tak to nejako sme ho stratili a vobec jej ani nechyba.mate tu toho veru dost noveho tak sa drzte pekny víkend.

ronnda
17. apr 2009

ahojte, tak i nicole dnes ponekud mene spala, i kdyz pocasi bylo takove ospale, ale byla celkove hodna, tak si nemuzu stezovat. dudlik ma jen na spani a v posledni dobe ho vyzaduje i v aute, je zvykla, ze kdyz cestujeme do cech, tak v aute spi, tak ted kdyz sedneme do auta, tak hned hlasi: DUDU a HAF, HAF - to je jeji pejsek na spani. dela, ze bude spat, otoci hlavicku na bok, ale smeje se a dela blbosti. uz jsem se ji pokousela vysvetlit, ze dudlik dame brzy nejakemu malemu miminku a ze bude spinkat bez neho, tak nadsene prikyvovala, tezko rict, co si o tom myslela 😉

miri - taky me moc mrzi, co prozivas. nekdy se to proste tak vsechno nahromadi, navic kdyz se necitis uplne fit, v tu chvili to na cloveka vsechno padne, navic kdyz jsi daleko od sve rodiny, manzel hodne v praci... jsem rada, ze samko je uz zdravy a ze ti dela jen radost. zkus si o vikendu odpocinout a rict manzelovi, aby byl vic s vama, ze se jeste necitis a potrebujes jeste nabrat sily, aby ses mohla zase stopro venovat samkovi. myslim na tebe a kdyz ti to vyjde, dej o vikendu vedet jak jsi na tom.

twix - snad neonemocnis, manzel je zlato, ze vzal maleho ven. tak se drzte a taky odpocivej.

lenkaw - teda ziram, luca je vazne sikulka, uz se plazi... to uz si ted moc neodpocines 🙂 je to super videt porad co noveho se uci ze? fotky z plavani budou urcite bezva, doufam, ze je pridas i do alba tu na MK, abychom se mohli pokochat i my, co nechodime na facebook 🙂

jasterka - ty mas chudero smulu... a zrovna jsi vybrala tolik penez a okradli te. no co rict, jsou to previti ti zlodeji. ale jsou horsi veci a dobre, ze jsi to uz pustila z hlavy. dulezite je, ze jsi zdrava a mate zlaticko emmku.

kafulienka - v bad ischl jsem myslim byla jednou na vylete... ale ohledne porodu tam zadne zpravy nemam. mne taky hrozne lakalo rodit do vody, ale pak k tomu vlastne ani nedoslo a ani jsem na to nepomyslela. tak nam dej urcite vedet, jak pokracujes v pripravach na porod, co nemocnice a tak. drzim palce.

mayi - zdravim te, uz jsem si rikala, co s tebou je, ty mas chudero takovy fofr...

viedencanka - jak jsi tu psala, ze martinko moc neji, jen kdyz mu davas ty, jak to delaji ve skolce, jak tam ji?

wienika - a jak je to vlastne v jeslich, papa uz leuska sama nebo ji tam krmi? nicole ted zase nechce jist sama lzickou, mela obdobi, kdy ji to hezky slo a chtela porad sama, ted se zase necha krmit, tak doufam, ze jestli k tomu dojde a v lete nastoupi do jesli, nenechaji tam toho meho otesanka hlady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre