Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
5. feb 2008

ahoj alexa, som rada, ze si sa po dlhom case opat ozvala. ako sa mas, co nove?
co sa tyka femigardu, ja som ho prestala pouzivat, strasne som pribrala, hromadila so vo mne voda, bola som ako balon 😖 kym som ho pouzivala mala som ale menej bolestivu menstruaciu, co sa tyka cyklu, ten som problematicky nemala. zistujem ale, ze rovnaku sluzbu mi robi caj s alchemylky, mrcha 4-5 dni, z toho 2-3 dni špinenie a takmer bezbolestna menstruacia.
a ty u seba vidis nejake zlepsenie alebo zmeny? ako pokracujete v snazilkovani 🙂

jaruskawien
5. feb 2008

No baby ahojte,

tak moje skusenosti......Nechcem nikto odstasovat alebo hovorit ze to aj u Vas bude take iste, ok?

Prva dcera sa narodila vo Svajciarsku(6 rokov dozadu sme tam byvali), a tam to bolo uplne perfektne ,ci uz lekar , nemocnica , fakt paradicka.Sice rodila som 50 hodin ,ale ludia naokolo boli super.Mala som kontrakcie ale neotvarala som sa .....strasne dlho to trvalo.....
Kokteil som si robila z rinzinoveho oleja+whisky+pomarancovy dzus 🙂 , ono Ta to poriadne precisti a prvu hodinku si pripita,ale mne sa sputila voda z toho, takze u ma to zabralo, pri druhom som chcela tiez ale kedze mi plodova voda odtekala pomalicky nechcela som nic uz riskovat.....

No z prvu so mala lekara na Wagramestrasse,ale prehliadky raz za rok boli ok ale ked som bola tehotna a pravidelne prehliadky sa pre mna stavali nocnou morou , vyklul sa z neho uchylak a tak som vtedy zmenila a povedala som si ze beriem toho najlepsieho.
Bola som u OA z SMZ Ost kde som aj rodila , platilo sa u neho sice ,ale polovicu Ti preplati poistovna ,a bol fakt suuuprovi, a v nemocnici stale mali pred tebou respekt lebo si bola jeho pacientka.

Nemocnica no neviem asi by som tam uz nechcela rodit, na moj vkus moc velka a neosobna.Po termine som tam musela chodit kazdy den a ked sa mi spustila plodova voda a pomalicky mi odtekala tak som si musela vydupat ze mna uz domov nikto nedostane ja uz ostavam tu!Oni ma normlane este posielali domov.
Ale potom som si citala na internete ze je to nebezpecne ked Ti odteka plodova voda moze to byt nebezpecne pre dieta....
A kedze moj OA bol v tom case na letnej dovolenke tak hebamme ktora ma mala na starosti bola hrozna, vobec mi nepomahala ja som tam strasne kricala nadranom, az mi upratovacka prisla povedat ze co su to za sposoby , podotykam upratovacka!!!! ale to ju uz muz z izby vyhodil!!!!
Strasne som kricala , bola to strasne bolest, v zivote by som si uz porod nedala vyvolat.Ja som myslela ze fakt zomriem.....
A najhorsie na tom bolo to ze som si pred tym pytala epiduralku a hebamme na to ze ved nemam ziadne bolesti a spustila mi porod, krava jedna!!!!(prepacte za vyraz), takze cas uz na epiduralku nebol, rodila som iba hodinu , hodinu dlhu ako rok!

Takze kvetinka , aj ked Ti budu vyvolalavat porod, sice neviem ako si sa rozhodla , ale ja osobne by som v ZIVOTE vyvolany porod bez epiduralky nebrala.
Je to neopisatelna bolest rodit na vyvolanie a rodit prirodzene je velky rozdiel.....ale to je zase moja skusenost,ale zase od koho som pocula ze mal vyvolany porod ma rovnaky nazor.

Ja som obidva tehotenstva bola strasne chora, nic som nejedla ,a bolo mi celach 9 mesiacov nanic,zavidim strasne tomu kto si tehotenstvo dokaze vychutnat a nema problemy.
Ja som za cele prve tehotenstvo schudla 18 kg a druhe 15 kg, takze nielen to ze som vyzerala nezdravo,a straaasne chudo ale bolo mi fakt straaaaaaaaaaaaaaaaaasne.
Nikomu by som to nepriala,ale kazdy to mame ine, a ja som rada ze ja to mam uz za sebou 🙂

ALe stalo to zato mate pravdu, baby su strasne zlate, hlavne Emmka slniecko, milucke zlatucke, stale ma bozkava , teraz zacina rozpravat no je rozkosna, drobec maly.....

tak baby pamatam si vsetko velmi zivo , az ma striaslo :O)ale ked som ja prezila tak uz horsie ako toto nemoze byt 🙂 som zdrava a aj deti su a to je to najdolezitejsie

majte sa babenky krasne
jarka

silvia2406
5. feb 2008

jarka, tak to si si naozaj vytrpela, ale ako si povedala, tie tvoje poklady za to stali. a ako sa volal ten lekar na wagramerstrasse, pretoze prave tam, je lekar ku ktoremu chcem ist, dufam, ze to nie je stefanovic. preco bol taky hrozny?
dnes volal manzel na krankenkasse, som totiz od 1. januara teoreticky nepoistena, totizto rozhodnutie rakuskej postovne o tom, ze ma zaraduju do evidencie trva dva tyzdne, ale poistena budem spatne od toho prveho, ale teraz keby som musela ist k lekarovi, tak neviem, ktoru karticku mam dat, pretoze rozhodnutie este neprislo, ale odhlasena zo slovenskej poistovne uz som. 🙄 je to hrozne komplikovane, byrokracia je hrozna, ale dufam, ze uz to potom bude bez problemov.

jaruskawien
5. feb 2008

ahojko Silvia,

nie Stefanovic to nebol o tom so pocula iba same dobre veci, len skoda ze som o nom nevedla skor isla by som aj ja k nemu.

Takze byvas niekde poblizsku 22-ky?

No moji rodicia sa minuly rok stahovali do Viedne, do 21-ky , z poistovnou to bolo strasne zdlhave ,ale vislo to nakoniec.

Oni sa museli odhlasit prv z poistovne na SK , museli vratit medzinarodne preukazi , aby to nezneuzivali , tie normalne co mali poslali dodatocne.
ZO slovenska im dali formular E121 myslim ze to bol a s tym sme isli na poistovnu tu a hned v ten den nam dali cisla a karticky nam prisli asi o tyzden neskor.
Ale kebyze potrebovali ist k lekarovi tak si mohla ist na poistovnu a oni by Ti dali taky papier na jeden den,aspon nam to bolo tak povedane.

Ale urcite to tak je , ja som to mala raz aj tak pre moje deti urobene, taky papier z poistovne ako nahradu za karticku, mozes ho pouzit iba jednorazovo ,ale keby si potrebovala opat tak si papier vypytas opat

neboj vsetko bude ok 😉

vonku je dnes ale krasne

alexa27
6. feb 2008

ahojte 🙂

jaruska, to som rada, ze to nebol Stefanovic, lebo tiez nad nim do buducna uvazujem, takze by som nanho rada pocula len dobre referencie 😅 .
inak si si toho riadne vytrpela, klobuk dole, ale mas krasne deticky a ako pises urcite stali za to, su obe velmi zlatunke, take anjeliky 😵 .

silvi, takze femigard si vysadila, hned uz to prve balenie alebo si ho brala dlhsie? ja som jedno vyuzivala a druhe taku vacsiu polovicu a teraz mi tu trci, lebo som bola na akupunkture a odtial som dostala rozne homeopatika tak to nechcem prekombinovat. ja som tiez mierne pribrala ale asi skor z babyplanu ako z femigardu. femigard mi nerobil zle ale nevidela som ani nejake vyrazne zlepsenie, co sa tyka cyklu, takze vyskusam teraz tie homeopatika a akupunkturu.
na snazilkovani pokracujeme dost biedne. minuly mesiac som mala silny tusak, ze to vyslo, boal som o tom takmer presvedcena a nic 😠 , tak som si povedala, ze uz to kaslem, ze sa prestavam na to sustredit, poslala som si aj nejake cv na joby do viedne a tak. ale jasne, ze sa mi nedari uplne sa od toho odosobnit, ale aspon si uz zacinam opat trosku uzivat muzika a neberiem ho ciste len ako oplodnovacie cudo u nas v byte 😅 😀 (znie to hrozne ale v poslednej dobe som sa uz fakt tak zacinala chovat akoby som ho mala len na oplodnenie 😔 )
v piatok mam ist akurat gynekologovi na kontrolu, tu prehliadku raz do roka a zaroven mi chcel nasadit silnejsie hormony, ale rozhodla som sa, ze si ich nevezmem. nemam este 40 rokov aby som sa dopovala hormonmi a silou mocou sa snazila otehotniet, skusim radsej prirodzenejsiu cestu, zacala som aj chodit na mojzisku do jedneho centra kazdy piatok. tak uvidime, snazim sa skratka zit zivot ako predtym ak osom chcela babatko a verim, ze to zaberie. ked nie a budem z toho uz velmi nestastna, tak sa dam aj na tie hormony 😕 .
takze tak, ale inak pohoda 😀
mohli by sme aj potom na jar zorganizovat dalsie stretko 🙂

jaruskawien
6. feb 2008

Dobre ranko 🙂

tak dnes je tak pod mrakom....

ako sme sa vyspinkali ? dufam ze sa mate vsetky dobre.

Alexa ahoj, snazilkovanie no prijemna cinnost len to netreba prehanat:O), lebo potom clovek na to neustale mysli a mysli, a myslim ze to je tiez aj o psychike , pride to urcite vtedy ked to budes najmenej ocakavat .

My sme obe deti mali naplanovane , pri prvom som otehotnela hned o mesiac snazenia a druhe bolo trosku dlhsie az som si myslela ze asi nemozem otehotniet , isla som na testy skusala kadeco a potom som to nechala tak................a zrazu som bola v tom :O), trvalo to skoro rok!

Na stretko by som sa tiez velmi rada pridala, alebo hocikedy na kavu ,alebo nechodi niekto ked je teplejsie na Donauinsel na korcule ? V teplejsich dnoch som tym kazdy vecer , ak by sa chcel niekto pridat bola by som rada.

Tak Vam vsetkym zelam krasny den , Jessie dnes koncia v skole uz o 12-tej lebo par ucitelov ma chripku tak si tu musim zo vsetkym svihnut 🙂

Majte sa krasne
ahojte
Jarka

silvia2406
6. feb 2008

ahoj alexa, femigard som vybrala len ten jeden a potom som s tym sekla. Velmi sa mi paci, aky pristup si k tomu celemu zaujala. ja verim, ze taketo pozitivne myslenie urcite pomoze a fazulka pride, ked pride te spravny cas. uzivajte si s muzickom spolocne chvile, uz potom ich bude pomenej 😀
ja som si myslela tiez, ze to minuly mesiac vyslo, boleli ma ukrutne prsia, som chodila ako rambo s rukami od tela, bolelo ma v podbrusku, bolo mi zle a to priblizne 10 dni pred mrchou, taketo pocity som nikdy predtym nemala, max tak 3-4 dni pred, ale som sa presvedcila, ze psychika je strasne silna, takze nic z toho nakoniec nebolo. ja viem, ze sa snazime druhy mesiac, ale o to smiesnejsie vyznieva to, ze som z toho bola strasne smutna. ved som si aj hovorila, ze to by bol zazrak, aby sa to podarilo na prvy sup 😅
my sme konecne vybavili to poistenie, tento tyzden by nam mal prist papier aj s vyskou poistneho, urcite mi nebude vsetko jedno, ked uvidim tu sumu, ale takto to bude lepsie, ako neustale behanie kvôli doktorom po slovensku 😝

silvia2406
6. feb 2008

ozaj to stretko by som brala 😉 musime sa len dohodnut na termine 🙂

alexa27
6. feb 2008

ahooj 🙂
ja so mna korculiach sice v zivote nestala ale starsne by som to chcela skusit, tak ked bude teplejsie by som sa mozno niekedy pridala, aj ked ja som stale zatial v ba, jedine cez vikend sem tam pridem do viedne, ale mozno by sme mohli niekedy v sobotu vecer nieco vymysliet, ak by si teda mala so mnou trpezlivost ze asi zo zaciatku pojdem dost pomaly, respektive ak vobec pojdem 😀 .
my mame byt v 21-ke, takze na doauinsel sa chodiem prechadzat 😉

jaruskawien
6. feb 2008

Super ,

ja som v 21-ke a 22-ke ako doma tak kedykolvek , aj si rada videm von cez vikend tak keby sa niekto rad pridal nebudem proti ....

Jasne ze budem mat trpezlivost aspn sa bude dat dlhsie pokecat:O), tak potom sa mozme dohodnut ...

No silvia a v ktorej poistovni si poistena? Ja som ako zivnostnik na karenz a som poistena v SVA a platim stvrtrocne, malo to nieje urcite ,ale zdravotna starstliost je tu super .....mozem len odporucit , ja som strasne spokojna...

alexa27
6. feb 2008

ahoj silvi, no ved presne, ja som tiez uz mala vsetky priznaky, bola som na 100% presvedcena, ze som v tom a nic, tak to uz neriesim 😝 .
a s poistovnou to budes mat urcite lepsie, ked uz si to vsetko povybavujes, drzim palce. vo vasom pripade je kazdopadne rozumnejsie byt prihlaseny v rakusku. ja to tiez poriesim, ked sa prestahujem, tak si pamataj co a ako, potom mi das rady 😉 .
jaruska super, tak sa tesim na teplo 😉 , mozno sa k nam pridaju aj dalsie baby. silvi, ty by si nesla?

silvia2406
6. feb 2008

baby, ja sa rada pridam na korcule, ked bude teplejsie a nebudem tehulka. 😉

jaruska ja nebyvam v 22-jke ale v 12-tke, ale k stefanovicovi chcem ist preto, lebo je to slovak a predsa moja nemcina nie je na takej urovni, aby mi odborne veci tykajuce sa babatka a vsetkeho okolo toho hovoril po nemecky.

alexa, budem si pamatat, potom poradim 😉 co mas inak nove v praci?

ozaj babule, zacali ste uz planovat dovolenku? my by sme chceli do grecka, ale mam obavy, ak by som bola tehotna, ci to zvladnem a ako to bude prebiehat, ale zas na druhej strane mozno sa nam do leta nezadari, to by mi bolo potom luto. najlepsie by bolo asi last minute, mate s tym nejake skusenosti?

ronnda
6. feb 2008

Ahojte,
jeeee, vy planujete korcule (tedy jako brusle 🙂 ) taky chodime bruslit na donauinsel, loni jsme tedy nebyli, to jsem byla tehotna, no a letos to snad vyjde i s kocarkem, i kdyz ten nas moc na brusleni vhodny neni, taky bych malou nerada vyklopila (znam jeden takovy pripad od me kamaradky).
Uz se taky moc tesim na jaro.

Jinak o dr. Stefanovici jsem taky uz slysela, jen samou chvalu. A to ze mluvi slovensky, je prima a vyhoda, budes takhle silvi klidnejsi, kdyz ti vysvetli vse v tve materstine.
Ja jsem mela taky trochu obavy, kdyz jsem sla poprve ke gynekologovi, ale bylo to v pohode, jednou jsem se musela zeptat jak to myslel, ale jinak jsme se dorozumeli v pohode. Premyslela jsem pak, ze bych chodila s malou k detskemu doktorovi co mluvi cesky (nebo slovensky), ale neni to nutne, mame super doktora, nazvy tech hlavnich detskych nemoci si hodlam nastudovat a zatim s komunikaci problem nebyl.

Tak jdu neco delat, ditko mi totiz spinka...
pekny den vam vsem.

boldy
6. feb 2008

ahojte babule,
tak sa hlasim, ze aj ja som na svete 😉 zdravim vas... tak k tym 100% priznakom boli aj u mna tento mesiac (vsak silvy pozname tie priznaky dokonale) a napokon prisla silna mrcha mrchava, ktora ma riadne znicila... no co uz... dalsi mesiac pred nami no nie... to korculove stretko je super vec 😉 pridavam sa k vam, len si este skocim po ne na slovensko a potom mozme brazdit dunajske cesty 🙂 ja som z 20.bezirku takze nebude problem kedykolvek, ktora budete mat chut sa poprehanat, vsak treba trosku potrenovat nase tela... tesim sa na to 🙂

twix
6. feb 2008

ahojte!
tak ste sa pekne rozpisali. tiez chodievam korculovat na donauinsel, tak by som sa niekedy na jar pridala.

Kvetinka - dufam, ze k vyvolavacke nebude dovod, a ze ten porod nebude taky hrozny ako v pripade Jarusky.
moj trval len tri a pol hodiny a napriek bolestiam si rada na neho spomeniem, lebo som sa strasne tesila
na malu, no a bez porodu by tu nebola. vobec sa nebojim dalsieho porodu, len treba najprv otehotniet ☹
tiez sa kazdy den sledujem, ci uz nezacinaju nejake priznaky, ale zatial nic. takze snazime sa dalej.

Silvi - ja som letela do londyna asi v 12.-13. tt. tiez som rozmyslala stornovat letenky, ale manzel sa tak tesil.
byvalo mi na slnku dost zle a ta unava ... nakoniec sme isli a bolo to tam velmi pekne. dost sme sedavali
na lavickach v parku a nastastie cele dni bolo pod mrakom. kamaratka bola na krete asi v 5. mesiaci
a bez problemov. ale ja by som nesla. asi som opatrnejsia.

Alexa - kedy budes zase vo viedni? mohli by sme zajst aspon na kavicku ako minule.

tak sa mavajte a vsetkym snazilkam drzim palceky 🙂

lieska
7. feb 2008

Caute "Viedencanky"!!! Normalne zavidim to vase planovanie stretka na korculiach!! ☹ Ja ich tu mam pekne doma zbalene a vytiahnem ich asi kazdy 2. rok, lebo nie je kam a s kym ... 😠 Ked vam to vyjde, modli by ste spravit nejake fotecky a hodit ich sem do niektoreho albumu!

Silvi, Ty si pribrala z Babyplanu??? Ved tam su len vitaminy, ziadne hormony!! Myslis, ze to fakt bolo z toho? (Nie ze by to bolo najpodstatnejsie v obdobi snazilkovania, ci mas o 2-3 kg menej alebo viac, ale aj tak...nic moc!) S tym Rambom si ma pobavila! 😀

Jaruska, male su fakt rozkosne!!! Ale ako si mohla schudnut pocas oboch tehotenstiev??? To myslis hadam len na zaciatku, nie?? Potom si uz priberala!? Lebo inak si myslim - ale len podla mojho uplne laickeho nazoru - ze potom si nieco naozaj nemala v poriadku! Ufff a pri tych tvojich opisoch porodu som mala dost! Chuda!!!!

Inak ja som tu nedavno rozoberala tiez poistenie ... neuveritelne komplikovane. Dva tyzdne som sa "serinkala" s komunikaciou so vsetkymi moznymi poistovnami, uradmi a podobne. Az kym som nezistila, ze pre mna v podstate neexistuje normalne, adekvatne riesenie (ak by som dodrzala vsetky zakony EU a predpisy poistovni, tak by som si bud musela vsetko ohladne tehu v Rakusku platit z vlastneho vrecka alebo si zrusit trvaly pobyt na SK - co neprichadza do uvahy - alebo riskovat ako mi ten ktory lekar ohodnoti zakrok a cakat ci mi to niekto preplati alebo nie)! Tak som sa vykaslala na prilisne studium vsetkych tychto predpisov, zasla som si do poistovne tu, povedala, ze sa chcem pripoistit na manzela a co potrebujem. Dali mi par formularov, vyplnila som a vcera odniesla ... malo by mi vsetko prist postou. Nikto ani len nestekol o tom, ci som uz niekde positena a podobne.... Neviem ci to tam este musia nejak schvalovat, ale uz to vyzera tak bezproblemovo! Mimo zakona, ale co uz...? Nie som sama, co tak evidujem...
😀

Tak baby, pekny dnik!

jaruskawien
7. feb 2008

Ahojko lieska,

a kde sa nachadzas Ty , ale som zvedava co? 😉

No bolo to tak ako hovorim, mam vysku 178cm a zacina som byt tehotna na vahe 70kg a tak na konci tehotenstva , som sa vazila posledny den som mala 67,5 kg....takze ked sa zoberie, ze by si mala pribrat priblizne 12 kg pocas tehotenstva tak ja som tych 15 schudla ....
Ano nebolo nieco v poriadku, doktor mi to nevedel vysvetli , v oboch pripadoch som bola ojedinely pripad, normalne som chodila aj na infuzie lebo som vracala aj ked som nic nejedla, uz iba zaludocnu stavu.....

Bolo mi celych 9 mesiacov straaaaasne zle a lezala som ako mrtvola cely cas , fakt ja ked si na to spomeniem....boze ako som to ja mohla prezit....ale prezila a vysledok stal zato.....
Ale manzel mi straaaaaaaaaaasne pomahal takze bolo o mna postarane hoci niekdy sa mi nechcelo uz ani zit pravdu povedat....

A aj koli tomu som sa sice na druhe tehotenstvo tesila ale mala som velikanske obavy ze to bude take iste a bolo , nebolo to na vlast rovnake ,lebo som nic nevracala ,ale bolo mi stale tazko na zakudku a tak som do seba nic nedostala, povracala som sa iba raz a to z bananu !!!

Takze ja som bola na kost vychudnuta iba brusko som mala , a vyzeralla som strasne , a vaha po porode bola hrozna ☹ a krvy obraz som mala tiez strasne zly , takze som musela zostat v nemocnici omnoho dlhsie ako bolo planovane.....nechceli ma pustit domov , ved som im tam aj par krat odpadla....

A to Vam este napisem rozmery mojich slecien pri porode : prva: 4,430kg/56cm a druha 4,560kg/56 cm.....zivej vahy 😀

takze vysvetlite mi to niekto ? 🙂 ja sama nechapem ,ale zivot je krasny baby su zlate a robia mi fakt iba radost, mam super deti, musim sa pochvalit aj poslusne aj spinkaju ,no proste radost zit 🙂

Tak baby , nemajte strach byt tehotne ja som bola ojedinely pripad 😀 , tak nieco a stava iba par krat

tak zelam krasny den , vonku je dnes krasne
ahojte
jarka

viedencanka
7. feb 2008

Ahojte dievcata a mamicky,
po veeeeeeeeeeeelmi dlhom case sa hlasim na tejto stranke. Byvam v 23.bezirku, mam uz 3 rocn. chlapceka, a terza som uplne cerstvo v tom...
Viete mi poradit resp. dat vase skusenosti z nemocnic? Ja som rodila v hanusch, bolo to celkom OK, ale niektore veci sa mi nepacili. Chcela by som vyskusat Lainz Krankenhaus- mate s tym skusenosti?

viedencanka
7. feb 2008

alebo poradite inu nemocnicu? - ak ste uz o tom diskutovali, tak sa ospravedlnujem, necitala som predosle stranky

ronnda
7. feb 2008

ahoj viedencanko - gratuluji k tehotenstvi!
Rodila jsem pred pul rokem v KH Lainz (Hietzing) a byla jsem moc spokojena, porodni asistentka bezva, doktorka taky, pristup skvely. Stejne tak i na oddeleni, sestricky moc ochotne, sluzby skvele, no a jidlo taky 🙂 jen s jednou sestrickou jsem se tam trosku chytla, ale na to muzes narazit vsude... pres to vsechno jsem byla spokojena a sla bych tam rodit znovu. Moje kamaradka ceka mimco v dubnu (aprili) a bude rodit taky tam, tak ti pak treba sdelim aktualni informace. Byla ses uz v te nemocnici podivat? Maji tam takove infovecery, tak se tam jdi mrknout.
Jejda, my jsme skoro sousedky, bydlim ve 12. Bezirku.

viedencanka
7. feb 2008

Ronnda, to si ma potesila. V KH Lainz som este nebola pozriet, citala som na internete ze kazdy stvrtok vecer maju info vecery,chystam sa tam zajst. Som rada, ze mas same pozitivne skusenosti, ja som sa tam predbezne nahlasila, s tym, ze ak by som si to este rozmyslela, tak to zmenim. Aj jedna moja kolegyna tam ide rodit v marci, potom ma aj ona poinformuje.
O dva tyzdne tam idem na NT screening a chcela by som si dat spravit aj cely Combined test, upozornili ma, ze to stoji 150 EUR,neplati to Krankenkasse, ale asi sa na to dam. Zistujem este kde v Bratislave to robia, ale zatial som na nic neprisla....
Robia v lainzi aj cvicenia pre tehotne? - kedy sa tebe narodilo babatko?

ronnda
7. feb 2008

Viedencanko - ja jsem si nechala delat jen Nackenfaltenmessung v tom 12.tt, Combined test ne, pojistovna to myslim neproplaci. Organscreening ve 20.tt mi ale v Lainzi neudelali, to jsem si nechala delat privatne a platila, mozna uz je to ted jinak, tenkrat ta doktorka co to delala, odesla necekane na materskou, tak to potom nedelali. JInak do cviceni jsem chodila taky v Lainzi - byl to Geburtsvorbereitungskurs vzdy v patek dopoledne, absolvovala jsem ten blok po peti, maji myslim i deseti-denni, bylo to prima, moc se mi to libilo.
Mne se narodila holcicka 29.7., byl to muj narozeninovy darek 🙂
Myslim, ze celkova uroven je tam velice dobra. Jen maji v ambulanci dlouhe cekaci lhuty. Kdyz jsem sla v tom 12.tt na ten NT screening, tak jsem tam stravila cele dopoledne, bylo hodne papirovani kolem prihlaseni se k porodu tam a tak, ale vsichni byli moc mili, jen se s tim musi pocitat, ja jsem s sebou tenkrat nemela ani svacinu, no nastesti byl manzel se mnou 🙂

alexa27
7. feb 2008

dievcata, iba som vam chcela napisat, ze tento vikend budem vo viedni. mali sme ist do tatier, ale manzel ochorel, tak budeme doma. tak mozme skocit na kavicku, v sobotu poobede. kto by ste sli?

jaruskawien
7. feb 2008

KH Lainz (Hietzing) som velmi pocula pochvalovane, ja som rodila v SMZost a neodporucam , Combined test sa nepreplaca, ale organscreening v 22 tyzdni ano ,aspon ja som to tak mala.
Moja kamoska tiez rodila v AKH a bola straaaaaaaaasne spokojna , ze vraj je to tam tiez fajn, ja nemam moc skusenosti.

Ronnda tak Ty mas tiez julove dieta. Moja obidve baby sa narodili v july....17 a 31 😉

viedencanka
7. feb 2008

Ronnda a Jaruskawien- dakujem moc za info.
Na ten 12 resp. 13 tt mam dohodnuty termin na Nackenfaltenmessung a uz pri dohodnuti terminu ma upozornila, ze sa caka minimalne 4 hodiny, ale su zlati ze to povedia dopredu. To ja som predtym v Hanusch bezne cakavala tiez 4-5 hodin. Ked som bola prvy raz tehotna, na Nsckenfaltenmessung a Organscreening som bola v AKH, tam boli tiez super, teraz tam ale uz neberu- bolo mi povedane, ze len komplikovane pripady.

Inak- ja som tiez julova...

Dakujem za rady, ste super !!!

twix
7. feb 2008

ahojte!

Viedencanka - gratulujem! ja som rodila v KH Göttlicher Hailand. bola som velmi spokojna. robili mi tam aj
Nackenfaltenmessung a Organscreening. dostala som termin a hned ma aj vzali dnu, cakala som max. 5 min.
uz si nepamätam, kolko som musela za Organscreening zaplatit, ale platila som asi len tretinu, pretoze som tam
bola prihlasena na porod. Nackenfaltenmessung bolo zadarmo. urcite by som tam isla rodit aj druhy krat.
nebolo tam asi nic, co by mi vadilo. su tam aj rozne kurzy cvicenia. ja som bola len raz, kedze ma uz
od zaciatku bolela panva a nemohla som vsetky tie ich cviky praktikovat. cvicila som potom len doma
sem-tam podla knizky a len to, co mi robilo dobre.
www.khgh.at
najdes tam asi vsetky infos a urcite aj Preisliste

ja som pocas tehotenstva pribrala 20 kg. strasne mi chutilo sladke hlavne posledne tri mesiace. nastastie
som sa tych 20 kg zbavila. len niekedy nosim na rukach 10,5 kilove dieta 🙂

Alexa - mi pojdeme cez vikend asi do blavy. ak by sme ostali tu, tak sa ti ozvem na mobil a mozeme
sa stretnut.

zatial papa!

lieska
8. feb 2008

Jaruska, ja som v Salzburgu, preto sa vasich stretavok asi tazko niekedy zucastnim! Som tu - zatial - taka osamela dusa, zatial poznam z tejto stranky len Malrene, ktora zije v okoli! 🙂

Fuuha, teda tie tvoje tehotenstva stali za to, to som este vazne nepocula!! No ale dobre, ze si mi ozrejmila to s ubytkom vahy, ja som myslela, ze si este dala dole 15 kg z povodnej vahy!
Miery tvojich malych ... ufff! No drobatka to neboli! 🙂 Fakt nechapem, ale ak mam byt uprimna, som rada, ze si bola ojedinely pripad, lebo keby mam mat take vyhliadky na tehotenstvo .... to by som asi potrebovala dobru psychicku pripravu! 😀

kvetinka28
8. feb 2008

Ahojte dievcata,

tak my stale nic, vcera sme boli na CTG na ozvy srdiecka a vsetko OK, len maly ma hlavicku stale vysoko ☹ Takze asi preto sa nic nekona. V pondelok mam posledny monitor a potom uz maly musi na svet. Ale neviem, ci to bude vyvolavany porod alebo cisarsky. Nechcem ani jedno, takze skacem a prehovaram maleho, nech sa tam zosunie, vela casu travim na styroch. Vcera bola aj Hebamme, dala mi homeopatika, dufam, ze to pomoze. Inak uz ma dost bolia krize aj podbrusko ako pri MS, aj citim vselijake tlaky, ale stale nic. Tak snad sa to rozbehne samo.

Jaruska, tehotenstva ani porody Ti fakt nezavidim, muselo to byt hrozne. Moje tehotenstvo bolo uzasne, nikdy som nevracala, k nicomu som necitila odpor a pribrala som uz 22kg. No ale ked som zacala na 49kg pri vyske 173cm, tak to je, myslim, OK.

Alexa, super pristup, urcite sa to takto podari, vsetkym snazilkam drzim palce, nech to coskoro vyjde.

Viedencanka, gratulujem k tehotenstvu a prajem Ti vsetko dobre, nech ste obaja zdravi a nech vsetko dobre prebieha.

Silvi, tym oknam som moc nedala, aj tak sa malemu este nechce. No, snad uz coskoro. To cakanie je fakt hrozne. Nemyslela som si, ze kazde zabolenie ma raz bude tak tesit a kazde dalsie budem ocakavat s takou netrpezlivostou 😀

Tak pekny den a krasny vikend.

ronnda
8. feb 2008

ahoj kvetinka - chapu te a preji ti, at si to maly pres vikend rozmysli a rozhodne se uz prijit na ten svet a at uz ho mas brzy v naruci. preji ti hodne sil a hlavne bezproblemovy porod! Treba ta homeopatika od Hebamme opravdu pomohou, mne je dala Hebamme kdyz jsem se u porodu vubec neotvirala a najednou to bylo strasne rychle a hupky dupky, mala byla venku ani nevim jak 🙂
Drzim palce a tesim se az si tu prectu, ze uz je maly s vami.
Posilam moc pozdravu!

twix
10. feb 2008

ahojte!
kvetinka - dufam, ze maly si to rozmyslel a konecne sa narodil bez nejakych vyvolavaciek. urcite sa ozvi, ked si najdes medzi kojenim a prebalovanim volnu minutku, nech vieme, ako si nakoniec dopadla.
my sme sa posledne dni podstivo snazili, kedze mi vo stvrtok a v piatok vysiel pozitivne ovulacny test. ak sa tomu
da verit, tak som asi mala plodny vikend. mozno sa nam podarilo urobit surodenca pre malu. bolo by to fajn.
tak sa majte a prajem pekny zaciatok noveho tyzdna!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre