Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lieska
9. apr 2008

Bre ranko...
Silvi, super!! Gratulujem a tesim sa s Tebou! Hned je cloveku krajsie, ked pocuje taku fajn spravu, vsak?

Jasterka neboj, vsetko bude ok!! Preco by nemalo??

Twix, mala je rozkosna!!! A ta torta ... ani nevravim! Ved to aj vidno ao vy dvaja s manzelikom pozujete do objektivu a mala len na tu tortu pozera...zlate! 🙂

Wienika, tak ty uz aj partyujes?? No super! A ty si nemusela cvicit az tolko, kedze si sa pred tehu namakala zrejme dost! No nie? S tou mojou znamou ... ano trvde, ja neviem co by som robila, tazko povedat. Ja az taky tvrdas v tychto zalezitostiach nie som, zasa niekedy si ten clovek aj zasluzi druhu (mozno poslednu) sancu! Ale ani na to mysliet nechcem, nic moc!!

To som rada, ze nie vsetky ste si museli vyberat nemocnicu este v 1.trimestri. Ja sa na to spytam lekara (pozajtra), uvidim co on na to. V kazdom pripade, ked to porovnam zo SK, tak sme stale na tom ok!

Babule letim ... aby som neprisla neskoro do prace. Vcera mi tam zostalo nejak "makko", 10 minut som na WC predychavala a modlila sa, aby som nevracala!! A pomoholo ... 😉
Ked tu su vsetci tak strasne prehuleni ... vseda citim ten zostatok nikotinu a dechtu, co ti zostane na rukach, satoch a ... brrrr, najhorsie je to v dychu ... ked prides z cigaretkovej pauzy! No grc!

Pekny dnik vsetkym.

wienika
9. apr 2008

ahoj lieska,
ano, ja uz obcas partyujem, predtym sme zili tiez takym dost spolocenskym zivotom, samozrejme, teraz je to fakt len obcas, ale musim povedat, ze to velmi dobre padne, trosku si oodychnut od toho kolobehu...dufam, ze ma ostatne maminy nezavrhnu, ze ,,krkavcia mater,, 😀 ale ked ideme, tak vtedy, ked uz lea spinka...

ja viem, ze si ludia zasluzia druhu sancu, ale nviem ci prave muzi a v tejto zalezitosti. aj ked ide len o jednorazovku, to neberiem, ja to posudzujem zo svojej stranky, tiez mam a mala som vela moznosti podviest,ale velmi dobre si uvedomujem co mam doma a nechcem to pokazit. hlavne sa chcem ja sama pozriet do zrkadla....

super, ze vies predychavat nevolnost, myslim, ze by ti naozaj uz nemalo byvat zle, mozno ta bude pocas tehu napinat z roznych voni a pachov, ale casom zistis, co ti bude vadit...drzim palceky.....
pekny den prajem...aj vam ostatnym tehulkam,snazilkam a maminam....

tinavieden
9. apr 2008

ahoj bambulky.Tak dnes to vyzera na krasny den tak sa tesim na prechadzky s malou 😎 Vcera som dala malej prvy krat pastinaken so zemiakom a zjedla mi az pol poharika normalne som tomu nechcela uverit.To sa este nestalo.Tak dufam,ze dnes v tom budem pokracovat a budem mat znova pekny den 😎 Hned som mala super naladu ked som videla ako pekne papa a chuti jej.
Wienika neboj snad ten krst stihnete dokym nebude mala plnoleta 😀 Ja som rada,ze uz mame termin a budeme to mat za sebou.
Inak vobec Ta nepovazujem za "krkavciu mater"my chodime tiez tak 2 krat do mesiaca niekde sa zabavit a malu nechame u svokry, je to hlavne dobre pre vztah,Ja tomu hovorim"beziehung pflegen".
Cely pol roka sme neboli spolu nikdy a to bolo teda uz dost na nas,tiez sme boli predtym spolocensky.
Baby tehulky prajem vam nech vsetko dobre prebieha a nech sa babätku v brusku dati 😉 A odporucam vam cvicenie pred porodom mne to velmi pomohlo, naucili sme sa tam dychat, cvicit a zmiernovat bolest pri kontrakciach bolo to ozaj fajn a pri porode som to aj vyuzila 😉 a nakoniec som nepotrebovala ani epidural.No ale to bola skor zasluha mojho manzela on mi stale dodaval silu,ze to zvladnem aj bez...no a zvladla som 😉

maya01
9. apr 2008

Krasny den 🙂
ako sa dnes vsetky mate?
Ja som v robote,ale tu mame take zle pocasie.
Sice nie je zima,ale slniecko nie a nie vykuknut ☹
Wienika,to je uzasne,ze chodite von. Ved dietatom sa zivot nekonci...
Prave naopak nieco nove sa zacina. A treba si vychutnat chvile vo dvoch...
Ja si tiez myslim,ze by som sa nevedela cez to prehryznut,keby ma moj muz podviedol. Stale by som na to myslela a uz by som mu na 100% neverila... Tak dufam,ze sa take nic nikdy nestane 😖

No ale nerozoberajme take temy,nam sa to urcite nestane... 😉

Tak si uzite dnesny den a poriadne vyvetrajte ratolesti.

My ideme spat dnes k mojej mamine,Samko sa uz nevie dockat.

Pekny den.

maya01
9. apr 2008

Ozaj a este som zabudla,co sa tyka cvicenia v tehotenstve,skuske DVD Zory Czoborovej

viedencanka
9. apr 2008

Maya- a ako sa da dopracovat k tomu DVD? Da sa to stiahnut? Ja som sa na to uz v jednom obchode pytala a nemali to.

silvia2406
9. apr 2008

ahojte babulky 🙂
tak dnes mame nadherny den 😵

viedencanka, skus tu: http://www.zoracentrum.sk/index.php?option=com_...
ja som uz tiez nad tym rozmyslala, ale pri svojej lenivosti si myslim, ze to budu vyhodene peniaze. este sa rozhodne. kazdopadne chcem chodit na cvicenia pre tehotne. u mna funguje davova psychoza 😀

viedencanka
9. apr 2008

Silvia,dakujem za link,porozmyslam nad tym.
Ja chcem tiez chodit na tie cvicenia pre tehotne,v KH Lainz,kde som zapisana ja, mozno chodit od 25 tyzdna,tak sa pomaly poinformujem kedy by som zacala. Ja som tiez velmi leniva aby som sa sama prinutila na nejaky pohyb, na tych cviceniach,ked raz budem zapisana, budem tam musiet chodit... Aj pri 1. tehotenstve mi to velmi pomohlo.

viedencanka
9. apr 2008

Kedy cestujes Silvia na skusku na SK?

silvia2406
9. apr 2008

viedencanka, cestujeme v piatok rano, povodne sme mali ist uz vo stvrtok, ale radsej pojdeme za vidna a dufam, ze rano nebude taka husta premavka ani v rakusku ani na svk.
s tym cvicenim je to presne tak aj u mna, ja sa sama len horko-tazko prinutim k cviceniu, preto volim alternativu, kde je viac lud, kde sa musim zapisat a zaplatit, inak by som sa k pohybu nedonutila 😅

inak baby, mne zacina opat byvat zle 😝 ja budem asi opacna, prvy trimester takmer bezproblemovy a v dalsom budem mat nevolnosti 🙄 dufam, ze je to len nieco prechodne, myslela som si, ze je to so stresu pred kontrolou, ale ta je uz za mnou a vsetko je v poriadku a dnes mi je opat zle. takze stres s tym asi nema nic spolocne. ☹

maya01
9. apr 2008

Viedencanka,ja si myslim,ze sa to v obchode kupit da...
A ked nie,znama ju ma.
Tak ak budes chciet,tak ti to dam napalit.
A ked pojdem do Viedne,tak ti to donesiem.
A pravdaze ked aj ostatne budu mat zaujem,napalim viac krat 😉
Ta znama podla toho cvicila a nevedela si to vynachvalit.

Juuuj Silvi,nezavidim ti. Mne byvalo tiez dost zle,ale ked sa maly zacal hybat okamzite to prestalo.
Tak dufam,ze to u teba coskoro prestane.
Drzim palce,nech ti skuska dobre dopadne.

jasterka
9. apr 2008

Ahojky dievcata,vy ste ale aktivistky,nestiham vas ani citat,aj vas upodozrievam,s detmi mate este viac casu 😀 ako my tehulky a snazilky 😉 Len piste,vsetko same zaujimave temy.

Silvi-mne je tiez zle,a to som tiez dufala,ze je to za mnou,vsetko my lezi dlho v zaludku a vobec netravi.
Vcera pri cisteni zubov ma naplo a vyvratila som ranajky o 22 vecer 😝
a rano to iste robote,tak som si povedala skusim sa najest,nech uz je ako je,a to my pomohlo,poriadny Frühstück.
Ale na druhej strane sa utesujem,ze je to dobre znamenie,ze sa mimi vyvija a hlasi. 🙂

K cviceniu-ja som tiez pocula na cvicko od Zoborky len chvalu,tiez si ho zaobstaram,a budem nutit muzika nech so mnou cvici. 😉

wienika
9. apr 2008

caute baby, to bol ale krasny den..my sme boli v türkenschanzparku na spacirke, bolo uzasne. inac je to asi jeden z naj parkov, lebo je tu super restika, detske ihriska, jazierka s kacickami...no a hlavne naaadherne stromy, platany, magnolie. cely park posobi tak trosku divoko, nie je taky uhladeny ako schönbrunn, ale chodi tam vela ludi,mladych, starych, behavaju tam, hraju na trave frizzby a ine hry. su tam specialne vyhradene plochy pre psikov a na lezanie pre ludi...vrelo odporucam 😉

inac, ja to cd od zory mam a vdaka nemu som aj hned po porode schudla..vyborna vec, len neviem, ci to nie je pre tehulky trosku narocne....iba ak je to to druhe cvicenie, ktore maya mysli, pre tehotne, tak neviem. ale kto ma zaujem, mozem nabuduce napalit a doniest 😉

juj, tehulky, len nech vam nebyva zle....budem drzat palceky....

tina, gartulujem k obedu 😉 len tak dalej....pomalicky ale isto..tebe aspon pije tvoje mliecko a to je to najlepsie....mne nechce skoro nic...ona sa rada naje nejakeho papiera alebo servitky...to jej chuti 😀

eju
9. apr 2008

ahojte baby , akosi nestiham tak rychlo reagovat 🙂 co sa tyka cvicenia ja mam tiez z toho ,, traumu,, som mesiac po porode a uz by som rada zacala nieco robit ved uz ide leto ☹ a namam si co na seba obliect ☹.
Kedy sa chysta dalsie stretko - rada by som sa to dozvedela vcas a pridala by som sa k vam 🙂

maya01
10. apr 2008

Dobre ranko kocky,
ako sa dnes mate?
Co mate na plane?
Dnes bude kraaaaaasne!!!!
Hned by som si pobalila veci a isla domov.

Wienika,ja som myslela do DVD pre tehotne.T.j.cvicenie v tehu.
Je super.
Türkenschanzpark,tam je super,my sme tam tiez chodievali...

Fuuuha co sa tyka cvicenia, aj ja som si dala zavezok,ze zacinam od buduceho tyzdna.
Aspon raz do tyzdna,do posilky.
Nepotrebujem schudnut,ale spevnit. A dostat sa trochu do formy. Cely den sedim a moja vydrz je nulova.
Tak od buduceho tyzdna zacinam. Kto sa virtualne ku mne prida 😉

Pekny slnecny den Vam prajem.

wienika
10. apr 2008

dobre ranko.... 🙂

eju, stretko este neplanujeme, ale urcite sa nieco vymysli...dame vediet, neboj....aby sme este videli malinku, ked je este malinkaaaa 😉

maya, no myslela som, ze myslite to pre tehotky...ja mam len ten pilates a vyuzila som ho po porode velmi dobre...aj vcera vecer som si trosku zatrenovala so zorkou 😉

tak dnes bude fakt kraaasne, skoda sediet doma.....zbucham nejaky obed pre manzelika a sup von 😀

zatial paaaaa

ronnda
10. apr 2008

preji hezke ctvrtecni dopoledne, to to leti, vikend uz je za dvermi, hura!
pocasi je opravdu nadherne, taky jsme porad venku, v utery jsem byla s malou plavat, tak se krasne vyradila.

silvi - jak jsem cetla, vysetreni ti dopadlo vyborne, to jsem moc rada a drzim ti palce na zkousku.

jasterka - tebe vysetreni nejspis jeste ceka, budes nakonec taky rodit tam jak silvia (nevim, jestli jsi to tu psala, nejak nemam uz moc prehled, sice vas docitam, ale nestiham) psaly jste tu ohledne toho cviceni, tak jsem si rikala, jestli budete rodit ve stejne nemocnici.

tina - tak to je dobre, ze leni tak chutna, nase nici se poprve doslova sapala po lzicce a zustalo ji to vlastne doted, je to jedlik... ovsem pastinaken nechtela, ale uz je cas abych ji je zase zkusila dat, az bude moooc hladova.

wienika - taliansky vecer musel byt prima, taky bych nejake odreagovani potrebovala, vazte si toho, ze mate VAROVANIE. My jsme pristi sobotu pozvani na jednu akci, ale bohuzel, manzel pujde sam... at premyslim jak premyslim, nemam opravdu nikoho, komu bych malou sverila. mam sice svagrovou v mem veku, ale podnika a na deti moc neni, co je mala na svete, u nas byla parkrat. a kdyz jsem byla tyden po porodu, vyrizena fyzicky i psychicky, mala porad rvala, ja ji mela neustale u prsu a mlicko nikde, ja psychicky totalne na dne (tehulky, nedeste se, to ja trochu prehanim 🙂 , tak mi svagrova rekla, at se na sebe podivam, ze jsem unavena a strhana a at se sebou neco delam. Jo, kdo neporodi, asi nepochopi... takze asi chapete, ze takove osobe dite sverit jaksi nemuzu a ani nechci.
pro me jsou proste na odreagovani ty vikendy, kdy si malou bere manzel, ale nemuzeme proste podniknout nic my dva a taky bychom to potrebovali. Ale proste mame dite, ja jsem vedela, ze tu na to budu uplne sama, tak musim bojovat.

tak jdu neco delat, at muzeme taky brzy vyrazit ven.

boldy
10. apr 2008

dobre ranko holky,
ako sa mate? ja nejako som mala blbu noc, aj som skoro vstala... neviem co to so mnou 🙂 tak ste toho popisali riadne, a vcera mi nefungoval MK tak vam pisem, hoci pozabudala, co som chcela vsetko... to clovek aby si pri vas robil ozaj poznamky 😉
wienika tak sup vonku vyzera krasne, aj ja premyslam ci neskocim trosku sa pokorculovat pri dunaji, lebo vidim, ze vy tu len debatujete o cviceni, a ako silvy hovori, davova psychoza...a wieknika si sa pytala, odkial je moj chlap kedze rozpravame anglicky... on zije roku v rakusku, ma obcianstvo ale povodne pochadza z egypta... tak preto ta anglina, lebo sme obaja studovali v angline tak nam to je lepsie (vlastne mne lebo moja nemcina je miziva zatial 😒 ) takze tolko, a s chlapa si nic nerob, aj mna moj vytocil vcera, ale sa nerozculujem ved krasne vonku 😎

inac zoralates mam aj ja ak by niektora chcela napalit, ale pre tehulky to neoporucam je to dost narocne...

tak holciny pekny den prajem

ronnda
10. apr 2008

ahoj boldy - korculovanie u dunaje zni velice lakave, tak toho urcite vyuzij a vyraz taky do prirody. k tematu cviceni jsem se zapomnela jaksi vyjadrit, ale nemam vlastne co bych dodala, ja jsem byla vzdycky lenoch a lenochem zustanu 🙂 ale korculovani v lete mam rada, to dela asi ten dunaj a to ceske pivko, ktere si tam vzdycky dame... no uz se tak dlouho nestalo, tak je cas to napravit, mala si musi zvykat, je to koneckoncu napul ceska, tak uz by taky mohla ochutnat ceske pivo, no ne? 😎
preji ti pekny den.

boldy
10. apr 2008

🙂 tak ronnda ved sa hovori, co sa za mladosti naucis v starobe akoby si nasiel 😉 ale srandujem... ja nie som na pivecko takze mi ostava len korculovanie 🙂 pekny den vecer si vas precitam

wienika
10. apr 2008

ahoj boldy...no aj ja som zacinala s mojim len po anglicky, lebo moja nemcina bola slaba, i ked som skoro vsetko rozumela, anglina bola pre mna jednoduchsia na vyjadrovanie. asi 3 mesiace sme sa bavili len tak a jedneho dna mi moj drahy povedal, ze ,,dost,, a teraz uz len nemecky.. a tak som musela, nic ine mi nezostavalo,aj som sa najprv hanbila, aj natrapila, ale bola to super skola, lebo teraz uz mi je nemcina prirodzena, dokonca sa mi stava, ze aj niekedy rozmyslam po nemecky 😀 ked som na SK, tak obcas pouzijem nevedomo nemecke spojky, no haluz 😉

ronnda, tak to ceske pvecko si uzivam aj ja...u nas je jedna pizzeria, v 8 bezirku, a tam maju starobrno...jej to je parada....potom hned vedla som nedavno pri spacirkach objavila typicku cesku hospudku....tam ho tiez capuju, len som tam este nebola...maju tam aj cesku kuchynu 😉 knedliky a tak...hned vedla je aj to ceske centrum, co som spominala....
s tym varovanim to je blbe, ja nakoniec tiez musim malu vzdy trepat na slovensko, ale aspon to... a keby si sa dohodla so silviou nech ti postrazi..ved ona je profi babysitterka 😉 ja by som ti ju tiez mohla, len neviem, ako by sme to sklbili dohromady 😉

vam, co viete korculovat zavidim..ja som take poleno na sporty.... 😒

adrear
10. apr 2008

Ahojte,
emjee - neviem, ci si uz svoj problem vyriesila ale ja som rodila v auguste/2007 a som pendler:
takze: ja som zamestnana ako zdrav.sestra v Rakusku - ked som zistila, ze som tehotna okamzite som sa dala vypisat na fruhkarenz - beries normalne plat brutto az do obdobia - 8 tyzdnov pred planovanym terminom porodu - od ty ch 8 tyz. pred az do 8 po porode poberas wochengeld/mutterschutz - cca tiez ako brutto plat - a to je vlastne ta materska. Potom som sa dohodla so zamestnavatelom ako budem dlho na rodicovskej a mala som este zostatkovu dovolenku tak mi ju pisali ako by som bola este v robote ale na dovolenke - cca skoro 2 mesiace. O rodicak sa musi ziadat na Slovensku a o rodinne pridavky a ty mas narok na ausgleichzahlung - dorovnanie 1x za kalendarny rok(potrebujes E411 - z rakus a das potvrdit na urade prace a soc.veci podla miesta bydliska a vypytas si aj doklad o poberani rod.pridavkov,..)
A este dolezita vec- ked si na rodicovskej tak ti rakusko neplati poistenie - musis sa nahlasit na vseobecku a socialku - potrebujes na socialku 1, registracny list
2, prehlasenie
3, kopiu rodneho listu dietata
Mas narok na prispevok pri narodeni dietata a ked je prve aj pridavok k prispevku.
Ak mas este nejake otazky napis.

jasterka
10. apr 2008

Ahoj adrear,dudfam,ze sa este na stranke ukazes a poradis,lebo ma zaujalo,co si napisala.
ja som totiz sestricka a otom ze by som mohla dostavat brutto plat sa my ani nesniva,praveze este robim,preradili ma do ambulanice,lebo nechcem byt na PNke zavreta doma,a tak lehke to nieje byt freigesttelt.Moj lekar povedal ze snad v 4.mesiaci,o Frühkarenz som este nepocula.
A ze ak budem freigesttelt dostanem nettoplat-zulagenmtakze este menej ako som zarobila ☹
tak som stoho zmetena.Ak by si mala nejake info ohladne Frühkarenz,napis,budem ti vdacna.pa 🙂

jasterka
10. apr 2008

A inak zdravim aj vsetky snazilky,tehulky a maminky 🙂 to mame nadherny den aj ja sedem v robotea chystam lieky do nekonecna,taka nezazivna robota 😝 ale vy si to uzite.krasny dnik. 🙂

silvia2406
10. apr 2008

ahojte dievcata 🙂
tak dnes mame naozaj krasny den, my s boldy sme boli na prechadzke okolo dunaja a zhodnotili sme, ze by aj svalovica mohla byt 😀
dufam, ze aj vy maminky ste vyuzili toto krasne pocasie. my sa zajtra chystame domov a podla predpovede ma cez vikend na svk prsat, ako vzdy 😠 🙄

adrear, dakujeme za rady. vzdy potesi, ked sa ozve niekto, kto uz tym presiel a vie poradit na koho sa obratit a na co mas narok 🙂

jasterka, dufam, ze ti praca rychlo ubehne a mozno uz aj ubehla 😉

inak baby, my sme asi zohnali byt. prave mi volal manzel, ze ho bol obzriet, je sice mezonetovy, cim velmi nie som nadsena, ale ze vraj je pekny. je tam velmi nizka ablose, co je naozaj super, pretoze predchadzajuci majitelia tam nenechavaju nabytok, aspon si ho budeme moct zariadit podla svojho. nachadza sa v 23. bezirku, takze presne na opacnej strane ako vy vsetky, ale je blizko manzelovej prace a blizko nemocnice, takze ked budem rodit, nebudem to mat daleko 😅 tak nam drzte palce, aby nam to ti najvyssi schvalili, dufam, ze s tym nebudu ziadne opletacky. 🤐

vsetkym vam prajem krasny vikend plny slniecka 😵 😵 😵

maya01
10. apr 2008

Ahojte babulky,
juuuuuj ale mame super pocasie.
My sme sa pred chvilkou vratili z ihriska.
Teraz pozeram,ze je este 20stupnov,to je co????
Co ste vy ostatne robili.

Silvy super,ze ste zohnali byt a este k tomu mezonetovy,prala by som.
Tak drzim palce nech vam to vyjde,ved 23bez.nie je az tak od ruky.
Takze ste hodili spacirku pri Dunaji 😵 😵 😵
Hned by som sa pridala.

Prjem pekny zvysok dna.

maya01
10. apr 2008

Prala by som 😲 myslela som brala 😀

eju
10. apr 2008

cauko baby - kam k dunaju chodite???ja byvam v 21 a rada by som sa pridala ak mozem. Dnes som bola s malou u lekara na nozicky a mala dostala ,,spreizhose.. - chuda mala bolo mi az do placu a bude to mat mozno az 2-3 mes. uvidime .... 😢 . Ona ale a ja sme z toho hotove ☹ .Ma s tym niekto skusenosti ???
Zajtra ideme na SK ale potom som opat tu 🙂

viedencanka
10. apr 2008

Ahojte dievcata,
vcera sme boli s Martinkom na plavarni,poriadne sa vyblaznil. Ja ked som bola vo vode, ma tak silno pichlo v bruchu,trvalo to len kratko a potom uz nic, tak som sa vyplasila a uz som do vody nesla. Som z toho este aj dnes dost vyplasena, lebo kym este necitim pohyby babatka,clovek nikdy nevie na com je. Moja gynek. bude az v pondelok,neviem ci nemam pre istotu zajtra zabehnut do nemocnice aby som bola kludnejsia.Vy ste take nieco nepocitili ked ste boli tehotne? Pri Martinkovi ma nikdy tak nepichlo v bruchu,zato som mala neustale tvrde brucho.
Silvia- ja som v 23.bez.- Liesing, tak daj potom vediet ako dopadlo s bytom.

Ronnda- chapem ta ako to je, ked nemas nikoho na opatrovanie a ked blizky pribuzni su daleko. Ja som podobne zazila ked som bola nejaky cas s Martinkom v Taliansku a tak som bola stale len odkazana na seba. Ale ak by si chcela a pomohlo by to, ja by som ti Nicol niekedy postrazila,ale muselo by to byt u mna, kedze mam doma Martinka...Na mna je spolah, Martinko ma tiez rad babatka a cez tyzden sme stale tu, cez vikendy ale vacsinou nie.

Adrear- mala by som jednu otazku aj na teba,kedze kamoska je tiez pendlerka a planuje babo: ked ti potom tu matersku vyplacaju na Slovensku a k tomu si v Rakusku das ziadost o ten Ausgleich- to ti tu doplatia az do tej vysky ako by si dostavala keby si bola prihlasena v Rakusku?- diky za info

wienika
10. apr 2008

caute babulky....dnes bol uuuplne gycovy den...krasny..boli sme asi 3 a 1/2 hodiny v parku, lea aj chvilku spinkala a inac bola dobra, pekne sedela v kociku a hrala sa s hrkalkou, tak sme s kamaratkou mohli aspon v klude podebatovat a dat si pivko.....

silvi, drzim palceky s bytom, len sa aj tebe paci, to je hlavne, aby si sa v nom s babom dobre citila.... 😉

eju, neviem, ja som sa s tym nestretla,ale pocula som, ze ked to zavcasu podchytia, tak mala nebude mat ziadne problemy, neboj sa, viem, ze ti je smutno,ale uvidis, bude to ok... 😉

jasterka, tak ty si sestricka...super..a na akom oddeleni pracujes a v ktorom spitali? a bud rada, ze este chodis do roboty..ja som musela hned v 7 tt prestat a som myslela, ze ma doma slahne, cele tehu sa mi tym padom velmi dlho tahalo.....

viedencanka, aj mna raz pichalo v bruchu, ale az v takom 28tt, aj sme s tym boli u lekara, ale bolo to len ako sa to tam vsetko natahovalo , tak to bolelo....ale ak si nekludna urcite chod k lekarovi alebo na ultrazvuk do nemocnice....uvidis, ze to bude v poriadku 😉

ozaj, a kde je jaruska? ta sa tu uz velmi dlho neukazala.....

prajem vam vsetkym dobru nocku a kto tu uz zajtra nebude pekny vikend......
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre