Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
6. máj 2008

bejby, s tym jedenim nic moc..ale finta pomohla....do vecernehio mlieka primiesavam kasu, takze to ma trochu hustejsie....a kalorickejsie....
zajtra ideme na kontrolu, uvidim kolko pribrala...ak vobec pribrala..... 😒 a este bude hroozny plac-inekcia, pneumokok...chuda, ta uz toho podostavala.....
inac, aj ja sa snazim eve vyhybat, vacsinou idem von s malou.....ona ma kluce, takze ked skonci, odide, zamkne.....no a ten pepo musi byt hrozne hovado.....sa jej divim, ze s nim je.......ozaj a tiez ma strach z tvojho priatela? mojho sa boji ako cert krizu....a pritom sa nema coho.... 😀

bejby29
6. máj 2008

Hm, Wienika, to je dobree odskodne 😉 Ja milujem topanky a tasky ani nehovorim

bejby29
6. máj 2008

Ja neviem, ci sa ho boji, ale ta v Spanielsku sa ho bala tiez ako cert kriza.. Vies, jedno jej nezavidim, ze si nic neplati, myslim odvody a tak a este je s takym chujom, ak je naozaj taky, ako hovori 😕 A este ten jej nepodareny syn.. No, nezavidim jej.. 😕 Ona by mala hlavne na seba zacat mysliet, vsak som jej to minule aj povedala

wienika
6. máj 2008

presne tak...aj ja som jej povedala...vies, ale ona si je vsetkemu na vine...kvoli jej jednoduchosti a naivite vzdy na to doplati...a toho syna ona rozmaznala..ved ona sama nechce aby siel pracovat niekde do prahy, lebo sa boji, ze sa tam do niecoho zapletie....tak radsej sedi doma a je na socialke...no hanba....a mame robi len problemy...ona vsetko ,co tu zarobi, tych par euro, za to zaplati vsetky ucty a nedoplatky.....a synakove dlhy...ja viem, ze to nema lahke, nechcem ju ani sudit, ale viem, ze nie vzdy robi spravne.....ale inac ju mam celkom rada, robotu si urobi dobre, dokonca sme dohodnute aj na obcasne varovanie, ked pojdem do roboty.....

no aj ja som teraz celkom posadnuta topankami....nemam ich vela, ale zato kvalitne...na tie moje ,,chrontave,, 😀 nohy.....
este sa mi tam nehorazne pacili jedny cavalli saty....ale mali len velke cisla...skoda.... 😠

wienika
6. máj 2008

a este som si teraz kukla tvoje fotky..mala je svetova..uvidis, bude krasna....plne pery ma uz teraz.... 😉

bejby29
6. máj 2008

Wieni, asi tak je to, ze ako si zariadis, tak mas 😉 Ja sa najviac smejem, ze otvorim dvere a uz spusti, co sa udialo v jej zivote, najprv o aute, potom ten posranej Pepa a este k tomu jej syn.. Za 2 minuty viem celu historiu.. 😀 Inak je naozaj fajn..
Kvalitne boty su dolezite, ja boty milujem.. Ja mam jedny saty od Cavalli, v tej jeho typickej hnedej farbe, ale musim sa veeelmi snazit, aby som sa do nich este vosla 😒 Teraz radsej ani nic nekupujem, na co?? Priatel mi povedal, ze mi chce kupit prsten tak sa teraz rozhodujem medzi Bulgari a Cartier, ale mam opuchnute prsty takze pojdem len pozriet cez vikend.. Inak som pozerala websites od tychto dvoch a paci sa mi jeden od Bulgari a zopar od Cartier.. No a Bulgari ma nadherne hodinky, ale ked som videla, kolko stoja, tak sme sa pekne rozlucili a povedali si dovidenia v druhom zivote 😀

bejby29
6. máj 2008

Wieni, idem sa uz natiahnut, tak vam prajem peknu dobru nocku a nech vam to zajtra dobre dopadne u doktorky (nech nie je vela slziciek) 😀 Dik za malu, tie fotky ale skresluju, takze uvidime, co to zo mna vylezie.. Hlavne nech sme zdravi vsetci.. Dobru nocku 😔

miriam25
7. máj 2008

viedencanka - ahoj, dakujem za privitanie, ste tu naozaj vsetky velmi mile. Bohuzial s tym pichanim v boku ti nejak nepomozem, nie som ani lekarka ani som predtym nikdy nic take nemala. Viem len, ze moja sestranica mala podobne bolesti a nasli jej zlcnikove kamene, takze jej ich museli potom vyoperovat, ale ako ty mozes mat aj nieco uplne ine. V ktorom mesiaci tehotenstva si?
Vikendove manzelstvo, hmmmm, no ked ja nad tym tak rozmyslam, tak v postate ja mam len take nedelne manzestvo... I ked v podstate normalne. Moj drahy odchadza z domu rano o 6 a chodi domov ako kedy. Niekedy je doma uz o 6, niekedy pride o 7, ked uz maly ide spinkat a niekedy, ako napriklad vcera si ide este sadnut s kamosmi na pivo a prisiel domov okolo pol 10. V soboty chodieva este na fusky, ze aby sme mali este nejake peniaze pomimo jeho vyplaty, takze doma je len v nedelu. Maleho poriadne ani nevidi a dost ho to stve, ale tak musime to nejak vydrzat este a potom bude lepsie.

miriam25
7. máj 2008

Inak babenky, tolko ste tu toho popisali, ze ani neviem, na co mam reagovat. Moj maly este nelozi, aj ked uz skusa vselijake kreacie, ked je na brusku, uz sa dava pomaly na 4, aj ked mu to este poriadne nejde, ale zato ked ho dam do "pavuka", do toho behakta, tak uz mi presnori cely byt a samozrejme, najzaujimavejsi je smetny kos, uz som ho musela postavit do spajzy, lebo ho uz zacal rabovat, uz z neho vytahovat veci, no hroza, ked som to zbadala, som myslela, ze ma porazi.

wienika, ty si vazne baletka? wau, ja som pred niekolkymi rokmi tancovala v nitre v starom divadle a mavali sme aj hodiny baletu najma kvoli strecingu a tak, aby sme si ponatahovali poriadne svaly, ale teda pre mna to nebolo nic extra super, lebo kedze som taketo veci necvicila od malicka, tak ma to brutalne bolelo a bolo to pre mna vazne strasne. Viem si predtavit, aka je to drina trenovat, aj ked potom ten pocit na javisku je neopisatelny.
Doktor ti to dobre vyriesil s tym rizikovym tehotenstvom. Ako myslim, ze kazdy normalny clovek uzna, ze s bruskom nemozes predsa tancovat... Pochopitelne, nie?

Inak pisali ste tu aj ohladom bytov, ze manzelia zhanali. No tento nas byt tiez zhanal moj drahy, ked som este bola na slovensku, ze ked najde byt, ze sa potom spolu nastahujeme. Nakoniec to dopadli tak, ze prisiel s velkym autom po mna, ze sa stahujeme a nastahovali sme sa k jeho rodicom, lebo sa mi bal priznat, ze este ziadny byt pre nas nenasiel. Nakoniec sme boli potom spolu pozriet tento byt a aj sme ho hned vzali, ale ako nadsena som z neho nebola. Nehovorim, ze je maly alebo ze by nebol cisty a pod, ale ako mne sa nepaci, ked sa prechadza z jednej izby do druhej, ja osm chcela, aby mala kazda izba samostatny vchod a ziadne priechodne miestnosti. No ale tak vzali sme to na zaciatok, da sa povedat len docasne. Zmluvu mame na jeden a pol roka, co nam vyprsi o nejake dva mesiace a chceli by sme kupit jeden rodinny domcek, co sme si vyhliadli, tak dufam, ze nam to vyjde. Uz mi t tu v byte zacina liezt poriadne na nervy. Mame dve izby, obyvacku a spalnu, ako zatial nam to staci, no zacina sa to tu vsetko prepchavat hrackami, vsade nieco lezi a len vsetko obchdzam a okrem toho mame v izbach parkety, ktore strasne vrzgaju a to mi lezie na nervy este viac. Uz aby sme boli prec.
Ale ved aj to bude.

maya01
7. máj 2008

Dobre ranko kocky,

Wieni,drzim palce,nech u dr. vsetko dobre dopadne.
Neboj a malinka zacne skor ci neskor papat.
Ale ved ona na tych fotkach vyzera,ako dobre zivene dieta 😉

Bejby,ty si aky nocny vtak...
Uz trenujes,ako budes vstavat pri malu... 😉

Dnes bude znova krasne.

miriam25
7. máj 2008

Dobre ranko aj tebe. Ze, aj ja som pozerala, ze kedy tu este bejby bola. To si pri malom uz nemozem dovolit, lebo by som rano nevstala a on sa ma nebude pytat, ci som uz vyspata alebo nie 🙂
Aj u nas svieti slniecko a bola som pozriet na balkone, vyzera to dnes slusne. Je teplucko uz teraz rano...

wienika
7. máj 2008

dobre ranko baby....

dnes bude pekne, pojdem s krpcom do parku a potom nakupit, toz chladnicka ziva prazdnotou 😉

bejby, tak to mas tazke rozhodnutie s tymi prstenmi 😉 , kazdopadne si asi teraz ziadny nekupuj, uz to vydrz az po porode, mne su teraz vsetky velke, hlavne obrucka.....mozno si este naliata trochu vodou....ved uz to mas za paaaar... 🙂

miriam, tak to mas tiez tazke....ja som hotova, ked muz nie je raz v tyzdni cely den doma a to uz nevladzem s malou....obdivujem ta. 😉

maya01
7. máj 2008

Wieni,tak si to poriadne uzite v s malou v parku.

Miriam,presne tak...
Moj maly dnes vstaval uz pred pol siedmou a spat isiel o desiatej... 😝
Ale on si sam zapne tv a pozera a je mozem si trosku zdriemnut.

miriam25
7. máj 2008

wienika - nevravim, ze je to lahke, obcas, ked ma maly nejaky zly den som vecer cela stastna, ze uz spinka alebo sa tesim, ze pride drahy domov a apson tu jednu hodinku, kym nepojde maly spat si ho vezme. Ale inak je Samusko naozaj velmi dobrucke dieta. Od narodenia bol. Potrebuje vzdy vela spinkat, takze aj cez den mam trosku pokoj. Napriklad aj teraz. O 6 rano ma zobudil, lebo uz bol hladny. Tak som mu spravila papat, pohrali sme sa trosku a od pol 8 spinka. Uz takmer hodinu a pol. Predpokladam, ze do pol hodiny bude hore. Potom pojdeme trosku von do mesta na prechadzku, poobede bude zasa spinkat a medzitym sa hrame alebo beha po byte v tom behatku, v pavukovi, ako to moj brat nazval. No niekedy mam naozaj dost. Ale tak vsetko sa da nejak zvladnut. Musime to vydrzat, bohuzial ma moj drahy taku pracovnu dobu aku ma a obcas sa potrebuje ist aj vyventilovat. Ale uz zajtra pridu moji rodicia, takze sa uz mooooooooc tesim. Jednak si oddychnem od maleho a jednak budem moct zasa s niekym pokecat po slovensky.

wienika
7. máj 2008

miriam, tak vtoj maly je fakt sokovny, lebo lea ma tiez choditko a este sa v nom nevie pohybovat, maximalne sa posunie par cm....inac mne lozi uz vsade, tiez ju velmi zaujima smetny kos ale najviac kable a zastrcky....teraz je par dni, co sa postavila v postielke..zlata, drzi sa a tesi sa z toho...len tie pady, vzdy mam hrozu, ze si rachne hlavu..ved uz si aj....teraz rano..... 😒 doktorka si bude mysliet, ze ju bijeme..hihi...

s tym domcekom vam drzim palce.....ja som tiez neni spokojna s nasim bytom...je dost velky, my mame 4 izby, ale byt ma zlu polohu...a nema balkon ani vytah....
a s tym spanim je to tazke aj u mna..ja som nocny vtak a doplacam na to....la je uz od 6 tej hore a ja som spala asi 4 a pol hodiny....no co uz....zavidim vam, co viete ist skoro spat.....ja som uz roky chronicky nevyspata, kruhy pod ocami su u mna normalne...... 😎

wienika
7. máj 2008

tak to mas stastie, ze ti vela spi..mne lea skoro cely den nespi, maximalne po pol hodinkach...takze nespravim nic..par krat sa stalo, ze doobeda dala hodinku a pol a poobede tiez...to bolo super, vsetko som postihala...aj teraz, tu mi lozti po obyvacke, ale stale odbieham k nej, lebo kable a tak.... 😉

ozaj a kojis este? ja som do 6 mesiacov....

maya01
7. máj 2008

Miriam,ale ved uz kecas (pises) s nami po slovensky 😉
Ja to tiez poznam,moj muz robi od svitu do mrku.
Teraz to tak nevnimam,ked nie sme spolu...
Ale radsej nech robi a vecer sa uvidime,ako toto.... ☹
Ja uz sa taaaaak tesim,ked sa prestahujeme,uz pocitam dn...

Wieni,pockaj ked zacne mala chodit,to bude este len padov...
Este sa poriadne zapotis...

miriam25
7. máj 2008

Bohuzial nam to s kojenim nejak dlho nevydrzalo. Ked mal maly asi dva mesiace, zvykol papat kazde tri hodinky a medzitym takmer cely cas prespal. Pootom z nicoho nic zacal strasne plakavat asi po hodine a pol co sa napapal a jedine co zabralo bolo kojenie. Neslo mi to do hlavy, tak som si odpumpovala, ze kolko mam vlastne mlieka a jemu som zarobila flasku, ze kolko vypije. A tak som zistila, ze mam malo mliecka. Najskor osm ho chcela len dokrmovat flaskami, ale nechcel mi ich vobec zobrat, len prsnik, tak som si musela odpumpovavat, ale to som potom mala stale menej a menej mlieka, takze som musela materske mlieko casom uplne odstavit. Mrzi ma to, lebo som chcela maleho prveho pol roka kojit, ale tak co uz.
Inak Samkovi sa v behatkku strasne paci, lebo je tym uz velmi mobilny a moze si vsetko popozerat a ist kam chce. Najskor sme mu nenamontovali kolieska a to sa posuval vzdy tak meter dalej. Tento vikend sme mu namontovali uz aj kolieska a to je ako strela. Nestihnes sa niekedy ani len obzriet a uz je na druhom konci miestnosti. Hlavne ked zbada nieco, co moze dociahnut. Vcera sme boli plavat a ked sme sa vratili, tak som vsetky uteraky vyvesila na vesiak. Ako dosiel k tomu a zacal upratovat. Len ma mrzi, ze som ho neodfotila, ako okolo neho lezali vsetky tie uteraky. Ako chytil jeden, potiahol a uz bol na zemi, chytil druhy a bol na zemi a tak to slo az kym nebolo vsetko na zemi. Som zvedava, kedy ho chyti opacny mores, nie robit bordel, ale vsetko upratovat. Toho sa asi nedozijem... 🙂
Inak tiez uplne trpnem, ked vidim, ako maly pada. Ten vacsinou padne na pusu, ked sedi a chce nejaku hracku dociahnut, co je dalej. Ale tak niekedy sa zachyti aj ruckami, niekedy nie. Podla toho, aky je v tom momente rychly.

maya01
7. máj 2008

Miriam,choditko je dost nebezpecne.
Ja som maleho tiez sem-tam davala,ale nie na dlho.
Mojej svgrinej padol maly s choditkom zo schodou...
Nastastie sa mu nic nestalo...

miriam25
7. máj 2008

maya01, my nemame ani schody ani prahy, takze maly mi nema kde spadnut. Niektori ludia hovoria, ze je to nebezpecne, no ja v tom zatial nevidim nic nebezpecneho. Je jasne, ze ked ma clovek schody, tak maly moze padnut, volakto mi hovoril, ze aj prahy su nebezpecne kvoli nozickam, ale ako my nemame ani jedno ani druhe. Jedine, na co musim davat pozor, aby nedociahol na nieco, co mu nepatri do ruky, no nastastie je este malicky a nedociahne ani na stol... 🙂

wienika
7. máj 2008

maya, ani nehovor...to je pre mna druha hroza..tie pady...prva je, ze sa zacne nejakym kuskom jedla dusit a ja jej nebudem vediet pomoct....z toho ma chyta panika..... 😲

miriam25
7. máj 2008

Asi sme na tom vsetky rovnako... ☹

miriam25
7. máj 2008

No nic babenky, ja vas musim opustit, musim zacat varit a upratovat. Zajtra pridu k nam nasi na 4 dni a tak to tu musim dat do poriadku vsetko, aby sa nezhrozili hned ako pridu... Tak papa a pekny dnik.

maya01
7. máj 2008

No to ani nespominaj s prehltanim veci.
Moj maly,ked mal asi pol roka sa mi skoro zadusil s takym malym vrchnacikom.
Davala som mu take gulicky na zubky a on sa s tym po kupani hral a ten vrchnak sa mu dostal do ust a ja panikaaaaaaaaaa... nastastie bola u mna dobra znama a ta mu ta sa chytila iniciativy a vytiahla mu to... ja neviem co by som robila,kebyze nie je u nas...
A potom som si raz myslela,ze mi zhltol zips,ja som uz chcela volat zachranku..
Ale nakoniec ho nezhltol,to som len ja zas panikarila.

jasterka
7. máj 2008

Ahojte babulky,uz dobru hodinku si citam,co ste popisali 🙂 vy ste ale sikulky,az sa fakt tesim na matersku 😀
My tehulky nejak nestihame,silvinka sa urcite pilne uci,a Lieska?Ta mi tu chyba..dufam,ze sa ma dobre a ma len vela prace.Ja sa snazim na nete vycitat vsetko o novorodeniatkach,co sa da,ale mam stoho chaos.
Aj som si urobila aj hanbu v obchode,lebo som sa chcela informovat o sterilizatore na flase,a ja som myslela ze to sa to materske mlieko sterilizuje 😅 predavacka si ma tak obzerala ☹ ach jaj.fakt je to veda... 🙂

Miriam-aj ja ta vitam,a tesim sa ,ze pribudla dalsia skusena mamicka,od ktorej mozem pytat rady.

Bejby aku budes vladat a mat silu,hod tipy,co mas nachystane pre malu... 🙂 ,ja neviem kde zacat nakupy 😕

Krasny dnik 🙂

wienika
7. máj 2008

tak zatial sa babule majte, utekam k doktorke, este sa musime vychystat, poobede sa tu ukazem....
tak pekny dnik vsetkym 🙂

ronnda
7. máj 2008

hezky den!
no teda, nestiham vas za ten vcerejsek docist, rano jsme tu meli remeslniky, nastesti bylo vsechno behem hodinky vyrizeno, prijdou jeste pristi tyden. ted me ceka zase uklid.

wienika - zazitek s vasim letem jsem si precetla, uplne chapu tu bezmocnost, urcite bych taky brecela, takovy zaver vaseho skveleho vikendu, ale jak psala twix, za nejakou dobu se tomu jiste zasmejete.
jinak nici si uz taky stoupa, bylo to vse behem tydne, sedla si, lezla a uz si stoupa, ma uz dva modraky na cele.
tema zuby - porad nic. na spodni dasni mela bilou tecku, ted je ta dasen takova trochu napukla a prijde mi, ze tam ma takovou prasklinku a trosku krvavou, rikam si, ze zub je snad uz na ceste. teploty uz zadne, je vesela a spokojena.

viedencanka - moc me mrzi, jake mas zdravotni problemy, nemas to jednoduche, snad bude vse brzy v poradku. a gratuluji k holcicce!

vcera jsem mluvila s kamaradkou, co se ji narodil chlapecek tady ve vidni, bericht o porodu dodam az vsechny tehulky porodi, abych je nevystrasila 😉

bejby29
7. máj 2008

Ahojte kocky, vy ste sa ale rozbehli rano 😉 No, ja prespim polku dna tak preto som tu az do vecera neskoreho..
Ronnda, to si ma uz vystasila teraz, co sa preboha tej tvojej kamoske stalo?? 😖

ronnda
7. máj 2008

bejby - prosim te, jen se nelekej, vsechno je v poradku, mamca i mimco jsou naprosto v poradku!!! jen ona proste nemela stesti na hebamme a personal... to se stava. a rodila zase docela dlouho, jako prvni dite.
v goldenes kreuz budes urcite maximalne spokojena!!!!

bejby29
7. máj 2008

No to dufam aj ja.. Ak nie, tak ich tam vsetky vyvrazdim 😠 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre