Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

feist
28. sep 2015

@orchidea111 super, dakujem za tip 🙂 sťahovať by dne sa chceli vo februári/marci tak dufam ze hľadáme v dostatočnom predstihu. Ja som sa inak potešila ked som pozerala inzeráty ze práveže celkom vela ponúk, tak škoda ze takto :/ a kde bol problém ak sa mozem spytat? Velmi si vyberajú komu prenajmu alebo?

orchidea111
28. sep 2015

@feist vela ponuk, na jtore som par hodin po pridani inzeratu uz boli obsadene. . Islo to jak teple rozky 😀 potom sme boli na vela obhliadkach, kde bolo dalsich 20 zaujemcov a jasne ze kukali, kto viac zarobi... skoro vsade musis dokladovat posledne tri vyplatne pasky, cislo uctu.. najcastejsie je kaucia vo vyske trojmesacneho najmu..

bublinkaw
10. okt 2015

Ahojte, mozete ma pls niekto navigovat, kde by som nasla info o vybavovani rodicovskeho? V AT zijem 2 roky, pracujem na zivnost, teraz som v 8 tyzdni, no netusim, kde zacat, co vsetko potrebujem, a ani kolko je materska.. ☹ Inak nie je tu niekto kto rodil v Semmelweise alebo v Tulln? Rozhodujem sa medzi tymito nemocnicami na zaklade kladnych referencii pre S a zase Tulln je dobre vybaveny pre babo, ak by sa nedajboze nieco dialo.. Dik za kazde info 🙂

ellis21
20. okt 2015

Ahojte chodite niekto do 16 . Bz na to indoor ihrisko? Ako tam je? Mozme ist aj spolu. Dakujem

severinav
11. nov 2015

Ahojte, su tu nejake maminy z kitsee a okolia? Pripadne je tu nejaka skupina? Dakujem

robin30
9. dec 2015

V tirol je neaka mamina?kitzbühel wörgl napr.🙂

rybecka
11. dec 2015

@robin30 ja som ale v Stamse 😉

robin30
11. dec 2015

@rybecka iba 127km od nas 🙂

rybecka
14. dec 2015

@robin30 ze iba 😉

katinka71
14. dec 2015

@rybecka ahoj ty byvas v stamse? tam chodim casto byva tam kamaratka ceska ,jej mala chodi tam aj do skolky

rybecka
14. dec 2015

@katinka71 Fakt a ja myslela ze som tu sama tak to by bolo fajn sa nejak spojit moje deti chodia tam do skoly

rybecka
14. dec 2015

@katinka71 a ty kde si? ze chodis tu casto tiez byvas niekde poblizku?

katinka71
14. dec 2015

@rybecka ja byvam daleko od vas vo vompe pri schwazi ale chodime tam na navstevy za kamaratkou ona je ceska ajej mala je sopfia ma 4 r chodi do skolky zajtra pridu na obmenu ona s malou ku nam

rybecka
14. dec 2015

@katinka71 a tak to nie je az tak hrozne daleko
tak skus jej povedat o mne rada by som tu niekoho nasla by sme mohli aspon kavu dat 😉

katinka71
14. dec 2015

@rybecka zajtra budem s nou,ona byva pri lese na kopci v takom novo postavenom dome

rybecka
14. dec 2015

@katinka 71
a ty si uz tu dlho? my sme prisli v lete sem sme taky novacikovia v Rakusku 😉 tak hladam kamosky

rybecka
14. dec 2015

@katinka71 tak ja nie som priamo v Stamse ale v Staudachu patrime pod Gemeide Stams chodime tak do skoly Staudach je 2 km od Stamsu smerom na Silz ona asi bude vediet 😉

katinka71
14. dec 2015

@rybecka ja pracujem v tirolsku Innsbrucku od 2006 potom som sa v 2011 tu vydala za tirolaka 😀 ,zajtra jej poviem aj ona je zamestnana na plny uväzok sama s dietatom a s velkym rozostavanym domom tak ma co robit aby to utiahla vsetko

rybecka
14. dec 2015

@katinka71 fuha tak jej mozem sem tam postrazit malu ja som zatial doma 😉

katinka71
14. dec 2015

@rybecka super zajtra jej poviem ze si na blizku ,snazim sa jej pomamahat o strazenim tiez aj zajtra to tak bude aj ked som od nej 70 km daleko

rybecka
14. dec 2015

@katinka71 no tak jej povedz velmi rada sa s nou zoznamim a ked mozem pomozem kazdy den chodim do Stamsu po deti tak pre mna to nie je ziaden problem
tu je moje tel.06606708750
a ty si tu fajne dhlo tak ty si uz Tirolacka ako ma byt 😉

rybecka
18. dec 2015

@katinka71 ahoj tak co si jej povedala o mne? 😉

atinkaa
4. jan 2016

ahoj holky je tu nejaka rakuska - pripadne vieden skupina?
dikesko 🙂

mrsbrown
4. jan 2016

@atinkaa ak si pridas bydlisko Rakusko,tak ta automaticky prida do skupiny v Rakusku...
P.S. je tu niekto z Wr.Neustadt alebo okolie?

atinkaa
4. jan 2016

vdaka teda ak si nepridam ziadne bydlisko tak sa do skupiny neda dostat? 😅 😕
vcelku ma to prekvapilo

dik za odpovede

mrsbrown
4. jan 2016

@atinkaa no asi nie,to su skupiny (podla bydliska) kde sa pridas automaticky,tak ako ked zadas datum narodenia deti...

atinkaa
4. jan 2016

@mrsbrown ja sa na mk vcelku orientujem - na ceskom som v skupine nemeckej i prazskej
teda ma to prekvapilo ze ju ani nevyhladam a ani sa tam nijak nedostanem

ako je mi hlupe kliknut si rakusko ked sa tam len mame - a i to len mozno stahovat....

no nic dikesko skusim dotazovat dalej nejakeho admina....

mrsbrown
4. jan 2016

@atinkaa skus pridat na par sekund a potom si vymaz bydlisko a zostanes v skupine :D

atinkaa
4. jan 2016

@mrsbrown ako ja si ho tam vdacne pridam ale je mi to blbe pretoze jednak tam nechcem nic vysmirovat
normalne by som potrebovala zacat zistovat skolky - skolu - byvanie Vieden

predsa len caka nas 1.rocnik zakladka tak to nemozeme nechat na poslednych 5minut ak by sme sa stahovali

preto ma vcelku prekvapilo ze su zmeny a ani neviem ci k lepsiemu...ako neviem ci by ma napadlo len tak z nudy citat co si pisu v teme co ma nezaujima - ako z B. do Holanska ci Anglicka nepotrebujem do skupiny ani na 5minut 😅 😀

@mariosmykal nevies mi s tym prosim nejak pomoct alebo aspon napisat ci fakt v skupine nie je mozne byt inak len tak ze uvediem bydlisko to a to...a ak ma niekto trvale...prechodne...atd teda tych centier zaujmu ma viacero tak sa tam inak nedostane? dakujem krasne za odpoved. 🙂

mrsbrown
4. jan 2016

@atinkaa ja to vobec nepovazujem za smirovanie..je tam kopec bab,co sa chcu prestahovat do AT,takze ziadne stresy... ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre