Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
9. jún 2008

wienika, poslala som ti IP 🙂

wienika
9. jún 2008

kde su dnes vsetky maminy? ronnda, tina, bejby....twix? maya?

silvia2406
9. jún 2008

tak ja idem do postielky, prajem vam vsetkym dobru noc 🙂
zajtra na mna myslite, termin mam o 10-tej 😉

twix
9. jún 2008

Ahojte! mne nefunguje konik na pocitaci, tak vas len tak pozdravim z mobilu. aj by som sa vyjadrila k viacerym spominanym temam, ale to by som tu tukala do rana 🙂

wienika
9. jún 2008

twix, ani mne niekedy nefunguje slovensky konik, tak sa prihlasujem na cesky...nechapem, lebo ten ide vzdy.... 😉

idem uz aj ja do pelechu, dobru nocku vsetkym.......

bejby29
9. jún 2008

caute kocky, konecne som sa dostala k pc, dnes lietam od rana, najprv na velvyslanectvo, potom na nakupy, atd.. Moja mala je taky nenazranec dnes, ze az 🙂 a stale sa chce nosit na rukach... Doma roboty ako na kostole, este ze upratovacka bola zehlit 😅
Wieni, gratulujeme Leuske k zubku.. 😉
Nemam cas si vas ani precitat silvi, jasterka, dufam, ze sa mate super..

Kedy hodime dalsie stretko?

wienika
10. jún 2008

dobre ranko prajem,
jej, dnes som tu prva.....a skoro posledna som tu bola tiez, ale bejby mi to pokazila 😀
bejby, ako ti mozem poradit, nenauc si malu stale na rukach, lebo potom neskor uz nespravis vobec nic.... 😉 viem, ze je to tazke.....

tak vam prajem pekny den, idem nieco porobit....ale priebezne sem nakuknem 😉

maya01
10. jún 2008

Dobre ranko kocky,

ja uz sa hlasim z roboty...konecne pohodicka,vcera to bolo strasne,to cestovanie.

Miri,uz sa na teba tesim,dnes sa ti ozvem,tak na vecer,ok?

Baby,dnes mi drzte palce,malo by sa rozhodnut,kedy pojdem robit do Viedne a na kolko dostanem zmluvu,tak dufam,ze vsetko klapne podla mojich predstav.

Bejby,ale podla tvojho pasu na MK,mala mala v nedelu 4 tyzdne...teraz neviem,ako sa to presne pocita 😕

Ste teda toho riadne popisali,vecer si to musim vsetko precitat...
Idem pracovat,lebo nas tu cakaju haldy roboty...po celom tyzdni 😒

Sem-tam mrknem co pisete, pekny den.
Pa

maya01
10. jún 2008

Som si vas trosku precitala...
Co sa tyka znaciek na auto,my mame tiez slov. auto je na mna a nikdy nam pol.v Rak.nerobili problemy,ani nic nekontrolovali,ani sa nic nepytali,ale mozno sme mali len stastie 😅 Dufam,ze to tak aj ostane....
A ja mam tiez,dva trvale pobyty,na sk som nezrusila a tiez som nemala nikdy problemy,mam to uz 5r. tak.

Wienika, a to sa da,ze mala ma rak. pas a manzel ju ma este aj zapisanu 😕
Lebo moj Samko bol najprv u manzela zapisany,potom som mu dala spravit vlasny pas a z manzelovho ho automaticky vyciarkli a dali pozn.ze dieta ma vlastny.

wienika
10. jún 2008

ahoj maya, s tym autom aj ja som to tak mala asi 4 roky a tiez som nikdy nemala problem, len som pocula, ze by mohol byt, keby na to policajti prisli. kamoska, co byva v badene preto napisala auto na mamu.
co sa tyka toho pasu, lea ma vlastny a manzelovi ju nevyskrtli...tak neviem....

velmi drzim palce na dnes, nech ti daju vyhodnu zmluvu......
pekny dnicek 😉

ronnda
10. jún 2008

dobre rano dievcata, vcera jsem to nestihla za vama nakouknout, byl moc hezky den a meli jsme i hezkou noc, mala ji totiz prospala, tezko rict, jak to, pres den spala hodne, papala stejne, ale mozna to bylo tim, ze vecer pri koupani trosku sklouzla a lokla si hodne vody, az ji to v brisku zblunkalo, nevypila potom ani moc mlicka, tak voda ji asi zachutnala a zasytila ji, k veceri tedy bude pravdepodobne dostavat vodu, nejlepe ve vane 😅

jak se tu resilo to s tim trvalym pobytem, tak ja to mam stejne, mam tu i v cesku, takze jak radila wienika, neruste si holky trvaly pobyt na svk! pokud budete mit trvaly pobyt na svk, tak dostanete ten jednorazovy prispevek na svk, aspon v cesku to tak je, ja jsem porodne v cesku dostala.

toho navrhovaneho stretku v schönbrunnu se za prizniveho pocasi rady zucastnime!

jasterka
10. jún 2008

Ahojte 🙂 ja som vcera akosi rychlo odkvacla,tak uz som nestihla zareagovat,ale aj tak Wienika so Silvinkou za mna vsetko poriesili. 🙂
Takze trvaly pobyt necham trvalym,mna to lakalo,lebo zevraj ak dam na danovy urad potvrdenie o trvalom pobyte tu,nemusime kazdy rok uvadzat danove priznanie,mna to tak otravuje.,ale co,nejak to prezijem.

Stym jednorazovm prispevkom si to zistime Silvi 😉 ,ale existuje nieco take v rakusku a akosa to vola 😕 ?

Silvi-pohyby stale necitim 😢 uz sa tiez neviem dockat.Musi to byt super pocit,a ta istota,ze je tam a ma sa dobre,takto iba dufam,ze je vsetko v poriadku.

tinavieden
10. jún 2008

ahoj bambulky.Tak sa vam ozyvam aj Ja 😉 konecne sa nam zlepsilo pocasie takze by sme mohli spravit to stretko v schönbrunne radi sa s Leni pridame a konecne budeme s detmi na vzduchu a snad si aj pokecame 😀
S tym trvalym pobytom je to tak kludne si nechajte aj na SK, Ja hlupa som ho zrusila a teraz nadavam 😠 skusim si to znova obnovit ale bude to uz asi komplikovanejsie ☹
Ten jednorazovy prispevok vam vyplatia ak mate vy a diete trvaly pobyt na SK,preklady od lekara,ze dieta absolvovalo prehliadky. Prispevok sa vyplaca do 6mesiaca veku dietata.

wienika
10. jún 2008

to stretko nie je zly napad.....ja tento tyzden nemam vobec cas, ale buduci urcite......schönbrunn?kto sa pridava? dufam, ze konecne spozname aj jasterku a mozno sa podari aj miriam prist medzi nas.... 🙂

ronnda
10. jún 2008

schönbrunn - pristi tyden - jsem pro!

tinavieden
10. jún 2008

ja tiez 🙂 este upresnime cas

ronnda
10. jún 2008

navrhovala bych dat treba dva terminy a pak to upresnit podle pocasi.

wienika
10. jún 2008

ronnda, to je dobry napad.... 🙂

twix
10. jún 2008

ahojte,
tiez by som prisla na stretko, ak sa vam podari buduci tyzden nieco zorganizovat.

jasterka - ja som pri prvom tehotenstve zacala citit pohyby z v 20. tyzdni, tak uz sa ti to blizi, neboj, babätko
je urcite v poriadku a este si tie kopance poriadne uzijes 🙂
ten jednorazovy prispevok v rakusku neexistuje. dostanes len od magistratu krabicu s babätkovskou
vybavickou - nejake dupacky, pyzamko, plienky a informacie, co musis povybavovat, myslim, ze tam boli
aj tlaciva na vybavovanie familienbeihilfe a kinderbetreuungsgeld. ale niektori zamestnavatelia vyplacaju
zamestnancom nejaku sumu, ked sa im narodi babo - ja som dostala a aj moj manzel financny prispevok.
ten jednorazovy na SK som si nevybavovala. moja mamina to zistovala a povedala, ze nemam narok.
asi preto, ze mala ma rakuske obcianstvo a nema pobyt na slovensku. ale vtedy som nevedela, ze moze
mat dvojite obcianstvo, tak ak sa bude dat vybavit pre druhe dieta, tak si ho skusim vybavit.
ja mam trvaly pobyt aj tu aj na SK. vodicak mam rakusky a aj auto mame s rakuskou znackou, ale myslim,
ze oni vobec nekontroluju, kto ma kde trvaly pobyt a kde ma prihlasene auto. tiez ma stve,
ze musim davat danove na SK, ale vzdy ho mam raz-dva hotove.

wienika - dnes som si bola zmenit kinderbetreuungsgeld na variantu 20+4, spätne od 1.1., kedze som zase
tehotna, tak sa mi to viac oplati. podpisovala som tam formular, ze uz to opät nemozem zmenit. nevies,
ci sa to vztahuje len na aktualne dieta? ja som sa nechcela pytat, ze ak budem zase tehotna, ci mozem
zvolit iny model, aby si nahodou nevsimla brusko (dala som si take velmi volne tricko 🙂 ). ale predpokladam,
ze ked opät porodim, tak si mozem zvolit zase ten najdlhsi model.

tak uz som sa zase rozpisala. radsej koncim 🙂

twix
10. jún 2008

este k tym menam - ak chcete vediet, ktore mena boli v rakusku v roku 2006 najoblubenejsie:

http://www.statistik.at/web_de/static/vornamen_...

alebo v roku 2007 najoblubenejsie vo Viedni:

http://www.wien.gv.at/verwaltung/personenwesen/...

moze to byt pre niektore dobra inspiracia 🙂

my sme vyberali meno, ktore je bezne v rakusku a existuje aj na slovensku. nakoniec sme sa zhodli na Laure.

jasterka
10. jún 2008

Ahoj babulky,dnes sme boli pozret byt ☹ a niecotake som v zivote nevidela,a ten smrad,asi po minute sme vypadli,ani sme sa neospravedlnovali ani nevysvetlovali,fuj 😝 nieco take vobec chcet prenajat.
Tak to tak vidim,ze my sa asi len tak lahko neprestahujeme. 😖
Preto ma zaujima,spavali vasi manzelia tie prve mesiace s vami v izbe ci nejako odelene? Ja si to totiz neviem celkom predstavit ako to funguje,muzik sa musi vyspat do roboty a take male babatko je asi casto v noci hore...

twix -vdaka za linky,akurat sme ich s manzelom pozerali,ale aj tak ostavame pri nasich vybranych 🙂

eju
10. jún 2008

ahojte baby
konecne som sa sem zasa dostala - bude stretko???rada by som prisla ak mozem - vo stvrtok ale nemozem.

Ahoj Twix - ozvem sa ti len akosi nestiham 🙂

maya01
10. jún 2008

Dobry vecer,

Twix,tak ja som bola rozhodnuta,ze ked bude niekedy druhe babo chalan,tak bude David,ale ako vidim nebudem moc originalna 😒

Jasterka,neboj urcite nieco najdete,nevzdavaj sa....Moj muz spaval normalne v spálni,ale on ma tak tvrdy spanok 😔 ,ze jeho nic nezobudilo.... 😅

Dnes bola teda riadna horucava,zajtra tiez a ze vraj od stvrtku sa to ma znovu pokazit... My sme sa chceli cez vikend kupat,aj nove plavky som si kupila a teraz asi nic z toho 😖

vroni
10. jún 2008

Aha ho, až teraz som vás tu objavila, ja že mamičky v Rakúsku sa na MK nevyskytuú..... 😲 Tak ja sa k vám pridám , ak môžem. My bývame v centre, pri Belvederi a napriek tomu, že už sme v byte tri roky mám pri slovnom spojení "presťahovať sa" husiu kožu 😀 😀 😀

wienika
10. jún 2008

ahojte baby,
ako?

ja som bola konecne dnes u frizera, mam pocit, ze vyzeram ako clovek...po dlhej dobe 😀

twix, to s tou materskou veru netusim, ale mozem sa ja popytat, kedze tehu nie som.....aj tak tam musim nieco ist vybavit....

jasterka, moj muz tiez spaval a spi dodnes s nami, ani nechcel, aby sme sli do inej izby, on nastastie nema problem so spanim, takze aj ked sa obcas zobudil, hned aj zaspal. nstastie lea nikdy neplakala, ked sa zobudila, ze je hladna, len tak zamrnkala a uz som ju mala na sebe..takze sa vacsinou ani nezobudil. to skor teraz je taka placka, hned reve, ked sa zobudi v noci...asi sa boji tmy.... 😒

eju, budeme sa tesit ak prides.....snad sa nam to konecne podari ´v tom schönbrunne....

ahoj vroni, to je super, ze byvas vo viedni, tak ak chces mozes sa k nam pridat, buduci tyzden planujeme stretko.....

bejby29
10. jún 2008

caute kocky, ja dnes cely den beham a zhanam prstene, ak to stretko robite tak ho nerobte 17.-teho, mam svadbu a rada by som dosla

wienika
11. jún 2008

dobre ranko,
jeeej, dnes to tu znova otvaram..... 🙂
maya, tak ako si dopadla?
bejby, uz mate prstene? moj svagor ma v centre obchod so sperkami, ma nadherne veci tam....ale asi uz mate vybrate.....

to s tym stretkom, takze ja mozem iba utorok, stredu a piatok...bejby nemoze v utorok a eju vo stvrtok.....este by som eventuelne mohla aj v pondelok, ale iba do 16tej, potom mame rodicovske v jalickach 😉
tak sem sa s vasimi navrhmi, snad to na nejaky den dohodneme, aby sme sa stretli vsetky.....

maya01
11. jún 2008

Ahojte,

Wieni,este neviem ako som dopadla,rozhodovalo sa to vo Viedni a sef tu este nebol,takze cakam 😖

Bejby,tak Natalka ma dnes mesiac,tak vsetko naj. a nech vam svadba dopadne na 1*.

Ja som taka zachripnuta,asi z klimy,nevladzem rozpravat ☹

Vroni vitaj 😉

Pekny den.

jasterka
11. jún 2008

Ahojte 🙂 Ja sa este za stertko nehlasim,my sme vecsinu buduceho tyzdna na Slovensku,lebo nasi prerabaju byt a muzik ma dovolenku,tak treba pomoct,ale urcite planujeme nejaky den aj tu,len este neviem ktory,urobim vsetko preto aby to bolo,ked bude stretko.snad to vide. 🙂

Bejby,nejak mi asi uniklo,ze sa budes vydavat,takze srdecne GRATULUJEM 🙂

Maya-drzim palce,nech ta sem presunu,cim viac nas tu bude tym lepsie 🙂

Vroni-vitaj,aj ja byvam pri Belvederi 🙂

maya01
11. jún 2008

Len tak pre zaujimavost si pozrite tento prispevok,my sme to prave s kolegynou dopozerali a sme nechapali 😕,lacnejsie kremy mali ovela lepsie hodnotenia ako tie drahe....
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/test-maga...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre