Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
17. aug 2008

ahojte babule 🙂
tento vikend som tu mala rodicov, tak som si to pekne uzila. aj mna rozmaznavali. bolo mi tak dooobre a teraz tu bulim jak blba pretoze mi je smutno 😢 ☹ hormony so mnou biju viac ako si chcem pripustit 😅 ale ono to prejde.

lieska, tak je fajn, ze myom nerastie, aj ked najlepsie by bolo, keby tam nebol vobec. teraz mas naozaj o jednu starost menej, ci rodit na svk alebo v rakusku. drzim palceky, aby ste to ustali az do porodu a vsetko bolo o.k.

jasterka, mojka, mrzi ma, ze ta to zelezo takto trapi. mne v kombinacii s magneziom taketo problemy nerobi 😒 neviem, aku radu ti dat, naozaj sa len poradit s lekarom. viem, ze so stefanovicom je niekedy tazka rec, a v niektorych veciach je zasadovy, ale mas s tym obrovske problemy uz so zaciatku, takze to musi pochopit a odporucit ti ine zdroje zeleza. 😔 urcite zajdi s tymi vysledkami k nemu a uvidis co ti povie.

vierusik, verim ti, ze uz by si to chcela mat za sebou, pretoze ja tiez 😅 a to mam este par tyzdnov pred sebou. 😅 predpokladam, ze si uz vyskusali vsetky moznosti vyhanania martinka,ktoré radia nase babicky (sex, umyvanie podlahy, sex, chodenie po schodoch, sex, dlhe prechadzky....) 😀 ak ano, tak treba asi len cakat. ale neboj, lekari urcite vedia co robia a martinko pride na svet v tom spravnom case. 😉

silvia2406
17. aug 2008

ahoj dzidzuska, my sme ohladom kocika pochodili toho vela, ale konkretne tento som nevidela nikde, snad este v SCS, ale tam sme neboli. mozno by poradili ine baby 😒

dzidzuska
17. aug 2008

silvia-no ono to je asi novy model ja som ho tiez nahodou objavila...maju ho na ebay-ku ale nezasielaju na slovensko tak neviem ☹

vierusik
17. aug 2008

Jasterka...aj ja som mala zle vysledky na hemoglobin...tiez som musela uziivat 2x denne aktirerin, co mi z neho bolo dost zle od zaludka...tak som ho neskor uzivala opat len raz za den a ani nie kazdy den...tiez mi Stefanovic pov.,ze musim....ale teraz mi najnovsie PA poradila...v Bille alebo Merkure si kup Rote Rübensaft (cervena cvikla), je to hnusne na pitie,ale obsahuje vela zeleza, a nezatazuje mi zaludok...
Silvia- to vies,ze som vyskusala uz vsetko,ale zbytocne, nic nepomohlo 😠 Jednoducho tie babatka si ten svoj cas vyberaju same....ale uz by naozaj mohol ist von 🙂

Silvi- nebud smutnucka, aj ked je to tazke...mas celu rodinku pri sebe a zrazu si sama...ja ta chapem, aj ja som si poplakala-dnes...tiez mi je smutno za nasimi.... sme tu uz 4.tyzden, bojim sa chodit domov,aby ma nahodou nezastihol na Sk porod...a to sme chodili domov kazdy tyzden 😒

vierusik
17. aug 2008

sorry- aktiferin 🙂

silvia2406
17. aug 2008

vierusik, to s tou cviklou je naozaj dobry tip. inak odporucam v interspari zeleninove stavy, maju aj cviklovu, tie su fantasticke. tie z billy mi nechutili, ale ak to ma pomoct, tak aj z billy 🙂

nasi uz volali, ze dorazili domov, takze som rada, ze dosli v poriadku 😵 je to naozaj tazke, ked tu je clovek sam, rodinu predsa len nic nenahradi, ale uz je lepsie, to len ten prvy moment, ked odchadzaju ma vzdy vie tak rozcitit ☹ este by sme chceli prvy septembrovy vikend cestovat na svk, tak dufam, ze sa budem citit dobre 🙂

ronnda
17. aug 2008

ahoj holky,
tehulky, citim s vama, vim jak vam je... nezbyva nez vydrzet 😉

silvi, jasterka - uzivejte si to rozmazlovani a nicnedelani, jen pekne oddechujte a nabirejte sily, uz se vam to taky krati.

vierusik - uz jsme si rikaly, ze jsi za nama dlouho nebyla, ja jsem neprenasela, takze bohuzel neporadim, jak je to s vyvolanim porodu a tak. chapu, ze uz chces mit malickeho u sebe. u me to bylo tak, ze jsem v patek dukladne umyvala koupelnu, coz mi zabralo vic jak pul dne a v noci mi uz zacaly kontrakce, mala se narodila v nedeli par minut po pulnoci. ale jestli to bylo tim uklidem, ze zacal porod, to vazne nevim 😅

twix - dekuji za skvele tipy, na cobenzl jsme jeste nebyli, tak jsem se divala do internetu a vypada to tam moc pekne, a tech zviratek! myslim, ze by se tam male uz taky mohlo libit, hrozne uz ta zviratka vnima. taky zkusim podle tveho tipu uvarit tu polevku, jen se chci zeptat (ja nejsem zadna extra kucharka), zahusteni tim vejcem a moukou - cele vajicko na jake mnozstvi asi polevky? ja jsem male polevku varila, nezahustovala jsem ji, ale nechtela ji, mozna to bylo tim, ze jsme tu meli navstevu a ona nemela na jidlo ani cas ani myslenky.

uplne vidim lauru jak byla nadsena v prateru, my jsme dnes byli v böhmischer prateru a mala byla jak utrzena z rezetu, v chozeni je jeste znacne nejista, porad hleda ruku jako zachranu, ale litala tam, padala a kricela radosti, jen potom stoupla nekde do hovinka a jelikoz jsme si toho nevsimli, mela to potom i na kalhotech i v kocarku... no tak snad nam to prinese stesti 🙂

o vikendu jsme tu meli navstevu a bylo to moc fajn, plno lidi, deti, nicole samozrejme nadsena, miluje spolecnost, najednou je tu takovy klid, az je mi trochu smutno.

pekny nedelni vecer a hezkou dobrou noc.

twix
17. aug 2008

Vierusik-drzim palce,aby maly prisiel bez vyvolavania. väcsinou zvyknu vyvolavat 7-10 dni po termine. zalezi od lekara, prip. nemocnice.

twix
17. aug 2008

Jasterka- ja uzivam rano pred ranajkami s trochou pomarancoveho dzusu tardyferon. krce nemavam vobec. este beriem aj vitaminy pre tehu.

twix
17. aug 2008

Ronnda- davam len jedno vajce na taky stredny hrniec. tym ze davam vela zeleniny a zemiaky je uz aj tak dost husta.

viedencanka
17. aug 2008

Jasterka- aj ja som mala zle vysledky krvi,tiez tesne pod povolenou hranicou hemoglobin. Mne moja gynekolog. vtedy povedala,ze sa nemam znepokojovat,ze to je v tehot. normalne.A co sa tyka tvrdnutia bruska,mne brusko tvrdne od piateho mesiaca a to v podstate pravidelne,spravim dva kroky a je tvrde a trva par minut,kym to prejde. Na to mi lekarka tiez povedala,ze ked si to nechcem odlezat v nemocnici,mam brat 3 krat denne to magnezium,mne este aj z toho magnezia,co mi predpisala,bolo zle,tak som vyskusala troch roznych vyrobcov,teraz beriem 3x 500 mg tabulettae magnesii lactici,pomaha mi to,ale krce mam nadalej. Vcera tu boli cely den nasi a zacala som mat take hrozne bolesti,ze som si myslela,ze uz to na mna ide,ale okolo polnoci to zase preslo.Myslim si,ze to bolo len unavou,dost sme chodili...boli sme este na nakupoch. Ja ked som na nohach,brusko mam skoro stale tvrde.

Twix-aj ja som bola vcera v SCS-bola to ale sila,asi 20 minut sme hladali parkovisko,ale cela vieden bola na nakupoch...

viedencanka
17. aug 2008

Twix- na Cobenzl sme este neboli. K tym zvieratkam- je to daleko pesi od parkoviska? /nie zeby som bola leniva,ale teraz uz daleko nezajdem.../

viedencanka
17. aug 2008

Ronnda- dnes som sa v nasom parku pred domom zoznamila s jednym rakusanom,chodieva tam castejsie,ma dvoch malych chlapcov.nejako sme sa dali do reci a povedal,ze jeho zena je Ceska,zajtra ma termin porodu-cakaju tretie..Byvaju na nasej ulici,asi o dva domy dalej...Minuly tyzden som v tom istom parku pocula po cesky rozpravat dalsiu mamicku,bola tam s dvomi detmi,ale bola tak velmi vystresovana z tyhc svojich deti ( vobec ju neposluchali), ze som sa neodvazila ju oslovit.( mala takeho vacsieho chlapca, okolo 8 rokov a asi 5 rocne dievcatko,ale ten chlapec bol poriadne divoky..)

viedencanka
17. aug 2008

Lieska-super,ze mas o starost menej.Ale je to zaujimave,ze kazdy lekar vidi nieco ine...

Silvia- aj ja mam vzdy taku nanic naladu,ked nasi odidu,alebo ked my odchadzame od nich. je to este o to horsie,ze Martinko sa stale pyta hlavne za dedkom.Ked mali v sobotu prist,od rana stal pri okne a pozeral kazdu chvilku ci ich uz nevidi a potom vecer nechape,ze preco musia ist prec. V poslednom case si oblubil aj mojho brata,ten ma cez leto (nema skusky ani skolu) viac casu a vela toho spolu podniknu.
My sme s nasimi kazdy vikend,ale niekedy je aj to malo...

Wienika-takze uz zacinas v praci? Leuska je uz v poriadku alebo este berie lieky?

wienika
18. aug 2008

ahojte babulky,
tak sa hlasim po pracovno-hektickom vikende.
dnes ide lea prvy krat do jasliciek, ale len na pol hodinku, tak uvidime. snad sa jej tam bude pacit. takto by sme mali chodit cely tyzden a buduci tam bude od 9-12....trosku sa aj bojim, ale aj tesim....

silvi, aj ja som mala take citlive obdobie, tiez som plakala, ked som odchadzala do viedne od maminy...a hlavne, ked som tam bola posledny krat pred porodom, to sme plakali vsetky, este aj moja sestra....

jasterka, ja som mala tiez malo zeleza, dr mi kazal jest vela hovadzieho mäsa, ale mne nechutilo, tak mi predpisal feretab tabletky a bolo vsetko ok.....krce a ni bolesti brucha, ci chrbta som vobec nemavala. iba raz som dostala krc do lytka.....auuu....skus tie tipy od bab ako je cvikla,vela salatov a hovädziny.....

lieska,supeeeer, ze myomik nerastie a ze budes rodit v rakusku.....drzim palce, nech je vsetko ok....
inac presne, roky som nikoho nestretala, odkedy som vo viedni a ked som bola bruchata, som stretla vzdy vsetkych byvalych....na tie pohlady nikdy nezabudnem 😀

vierusik, hovori sa, ze chlapci ostavaju v brusku dlhsie...nechcu ist od maminy 😉
sestra prenasala tiez a dr jej povedala, ze to je ok, vaha okolo 3 kg....az na to, ze sa sekla, sestre hrozne opuchli nohy, ale fakt strasne a maly sa narodil cez 4 kg, bol uz v zelenej vode a cely fialovy.....nechcem ta vobec strasit, urcite to mate pod kontrolou a je vsetko ok...kazdopadne by som sla za dr a dohodla si termin.nech uz mate malinkeho doma.... 😉

viedencanka, to verim, ze uz vela nevladzes chodit, uz len oddychuj.....a nebolo by teraz lepsie, keby ostal martinko s vasimi, ked sa malinka narodi? teda asi bude musiet, ked budes v nemocnici, nie? ako ste to vymysleli?
uz iba tyzden a mas tu manzelika...tak nech sa drobcek moc neponahla na svet 😉
lea ani nijake lieky nebrala, len ten puder a ten sme za tyzden minuli, lebo som ju tym natierala celu, keby som musela kazdy puntik, tak to by mi neobsedela.....bola som rada, ze sa mi ju akotak podarilo natriet. este ma take ruzove fliaciky ako odpadli chrasticky.....ale uz sa citi dobre..... 😉
v praci zacinam az buduci tyzden....

twix, diky za tip ohladne stravovania, ja som lee este strukoviny nedavala, resp.skoro nic co si popisala. jogurty mi moc nechce, ked tak len ten maly fruchtzwerge....ale vyskusam aj ja tu polievku.....

zatial prajem pekny den a potom sa ozvem ako sme dopadli v jasliach...... 🙂

ronnda
18. aug 2008

hezke dobre ranko!

wienika - myslim na vas, at to lea v jeslickach dnes zvladne, ale urcite se ji tam bude libit. jsem zvedava jak bude reagovat na deti a tak, budes tam dnes tu pulhodinku s ni?

viedencanka - ty jses porad v pohybu, ale ja vim, s martinkem nemuzes sedet doma. a podivejme se, kolik je cesek ve 23. Bez. 😉 ja jsem tu taky potkala jednu cesku s holcickou.

boldy
18. aug 2008

ahojte baby,

tak sa hlasim, ze som tu... mame sa dobre, rastieme, uz mame asi po nevelnostiach, tak sa citim fajn... mam internet, konecne vas tu budem viac otravovat 😉 od dnesnej noci sme v novom byte, takze mam prace habadej, povykladat vsetke veci a upratovat...

ronnda> dakujem za blahozelanie, aj ked pozdejsie to nevadi, ja som tu tiez nebola kazdy den
silvy> nesmut,kazda si tym prechadzame, no nemame to lahke, ked nase rodinku byvaju tak daleko
lieska> dufam, budete v poriadku, to sa vstrebe snad
viedencanka, vierusik> prajem vsetko dobre do porodu, nech su babatka zdrave
wieni> vela uspechu v jaslickach
a vsetky ostatne pozdravujem, pekny den prajem 😎

viedencanka
18. aug 2008

jej boldy,super ze tu uz budes castejsie.Aky je bytik? V ktorom Bezirku? To je super,ze babatko uz pride do noveho...

viedencanka
18. aug 2008

wienika,napis ako bolo v jaslickach,som zvedava,ako Lea reagovala

viedencanka
18. aug 2008

wienika- nasi si chceli zobrat Martinka na SK,aby som nemala starosti,ak by som musela volat sanitku,aj som nad tym rozmyslala,ale bolo by mi tu bez neho smutno,on je velmi dobrucky a robi spolocnost.Nasi zase pridu asi v stredu a vo stvrtok vecer uz pride manzel. No a moja kamoska v Badene je stale v pohotovosti,mam tu dole aj jednych susedov- dochodcov,ktori sa mi ponukli,ze mi Martinka hocikedy postrazia,oni maju doma skoro stale vnucata,takze vedia ako na deti.este aj dalsia moja seseda je hrozne mila a Martinka by postrazila kym by prisli nasi z BA.No dufam,ze to nebude treba a ze to cele vyjde...

wienika
18. aug 2008

ahojte babule,
tak sme doma, lee sa v jasliach velmi pacilo, najpr sa akoby hanbila, ale hned ako som ju pustila na zem, sa zacala hrat, najprv sama a asi za dve minuty uz sla za detmi....ani nevnimala, ze sme tam, len sa jasila, najviac sa jej pacil dreveny kocik pre babiky, s tym potom chodila, obcas jej sice usiel, kolieska boli rychlejsie ako jej nozicky, ale zvladla to bez padu.....boli sme tam asi hodinu, potom sme sli domov, lebo si uz zmolila oci, hned ako sme prisli domov zaspala ako drevo, bez placu. zajtra sme sa dohodli, ze ju tam dam uz o 9 tej a o hodinu si pridem po nu....ja som tam uplne zbytocne. len som chcela vidiet ako sa tam s detmi hraju. dnes tam boli 3 kocky, jedna starsia a dve tak do 30...straaaasne mile a tie deti ich uplne zboznuju. tie vacsie sa s jednou hrali s plastelinou a tym mensim citali, spievali alebo sa same hrali. bolo tam asi 6 deti. velmi sa mi pacila taka pokojna atmosfera, tie deti boli super dobrucke, nikto tam neplakal, dokonca aj posluchali. 😉
potom ich obliekli a sli s nimi do zahrady, tam su v klietke zajaciky, tie leu uplne fascinovali. ja som s tych jasli uplne nadsena, dufam, ze bude aj lea....myslim, ze sa jej tam pacilo, ale uvidime, ked tam bude ostavat dlhsie. nechcem to prerieknut 😉

boldy, tak fajn, ze ste uz vo svojom a uz budes s nami castejsie. aj tebe byvalo zle? aj si vracala? takze ty budes mat rybku? aj ja som 🙂 mozno sa to narodi presne na moje narodky 🙂

viedencanka, tak to je fajn, ze mas okolo seba ludi, ktori ti pomozu, ked bude treba....ale mozes pocitat aj s mojou pomocou, keby nahodou sa male pytalo skor na svet....mohla by som postrazit martinka alebo ta odviest do porodnice..... 🙂

ronnda, ty chces ist kedy do prace? este si uzi malinku, mne je tak trochu aj luto, ze musim ist do roboty, na jednej strane sa tesim, na druhej kvoli malej, sa mi zda, ze je to skoro....ale ked sa jej bude v jasliach pacit, hned mi bude lahsie na srdci a nahodou aj ocinko sa stara, dnes bol s nami tam, aj bol akysi dojaty, a hlavne je super, ze on uz ma vacsinou poobede volno z roboty, tak moze drobceka vyzdvihnut aj skor.....ja mam prvy septembrovy tyzden uplny zabijak, kazdy den som do pol siestej......potom ten dalsi budem vacsinou len do 14.30, tak budem moct byt s leuskou viac, i ked vecer budem musiet ist do divadla zas. ale to uz zasa spinka, takze to nebude take hrozne....to poobedie si ozaj vychutname..... 🙂

ale aj tak asi budem musiet zohnat nejaku opatrovatelku, 1-2krat do tydzna asi na 3 hodinky vecer...tak sa uz pytam, ak by ste nahodou niekoho poznali, tak mi dajte vediet....prosim.....dakujem..... 😉

vierusik
18. aug 2008

awojky baby, 🙂
dnes nam blbol net, tak som tu az teraz...
No, stale sa nic nedeje...ale rano ideme do nemocnice na dalsie ctg,tak uvidime co povedia...ale, najlepsie by bolo pre mna, keby uz zacali nieco so mnou robit 😉 stale len rozmyslam,aby bolo vsetko ok, aby malinky bol v poriadku...uz som zufala, ubolena a vsetko nakopu...

Ronndy- ja s mojim upratovanim, chodenim po schodoch, dlhych prechadzkach, po sexe, by som musela uz 5 krat porodit, a stale nic 🙂 tak som to uz jednoducho vzdala a uz len cakam 😒

Wienika- aj to veru zajtra tak spravime, ze sa pokusime niejako dohodnut, lebo uz sa fakt nevieme dockat...

Boldy- gratulujem ti k tehu 🙂 a dakujem 😉

wienika
18. aug 2008

vierusik, tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne.....neboj, zachvilu budes mat malinkeho v naruci...... 🙂

twix
18. aug 2008

Ahojte!
Tak moja mala konecne zaspala. Za cely den spala len pol hodiny a az doteraz tu vystrajala. Neviem, ci su to zase zubky , cela je oslintana, az po brucho, alebo je to postielkouv, odmontovala som jej jednu stranu (Gitter), aby si pomaly zvykala. chceme jej kupit v oktobri detsku postielku a babo bude v jej terajsej. uplne bola hotova, ze moze vliezt a vyliezt, kedy sas jej zachce, tak to asi tak 1000 krat vyskusala 🙂 dufam, ze si coskoro zvykne a hlavne, aby z nej nevypadla. kupila som taky zataras, co predavaju k detskym postielkam, je to dost nizke, ak by sa postavila, tak moze padnut cez to. na zem som dala kopu vankusov a periny, aby to bol mäkky pad, ak nahodou....

viedencanka - mas pravdu, v scs bola cela vieden a cela bratislava 🙂 my sme mali stastie, hned sa pred nami uvolnilo jedno miesto. na ten cobenzl kludne chod, tie zvieratka,su hned pri parkovisku. termin na cisarsky este nemam, je dost skoro. ale uz som si zvykla na tu myslienku, tak aj keby mi povedali, ze mozem rodit prirodzene, asi by som ostala pri cisarskom, kvoli bezpecnosti. staci, ze mi jeden lekar povedal, ze je to nebezpecne, teraz, aj keby mi dalsich 5 povedalo, ze mozem kludne rodit prirodzene, asi by ma nenahovorili.

vierusik - este vydrz tie 2-3 dni, tie vyvolavacky nie su bohvieco, ani pre babätko, ani pre mamicku. ak je ctg OK a lekari nevidia dovod na vyvolavanie, tak by som na tvojom mieste este pockala. urcite si v dobrych rukach. vidim, ze ste vybrali meno martinko. je to aj moj favorit, uz ked som cakala lauru, tak som myslela, ze to bude chlapec martinko 🙂 ale moj muzicek tym menom vobec nebol nadceny ☹ tak si teraz robim listinu mien, ktore ma nejako zaujali a potom budeme spolu vyberat. a ak sa nezhodneme, tak vyberiem ja ked sa drobec narodi. pozriem sa na neho a to, ktore ma prve napadne, to mu dam 🙂 muzicek prisiel s menom felix, skoro som odpadla ☹ a druhy napad bol maxi (maximilian). no hroza. 😖

wienika - to je fajn, ze sa malej v jaslickach pacilo. urcite tam bude chodit rada a bude sa pytat aj cez vikend 🙂

boldy - gratulujem k novemu bytiku! uzivaj si nasledujuce mesiace, ku koncu to zacne byt namahavejsie 🙂

ronnda
19. aug 2008

wienika - tak to jsem moc rada, ze to bylo v jeslickach tak prijemne a ze i leuska tam byla spokojena. muzes byt urcite naprosto klidna, no a ze ji manzel bude moci vyzvednout uz po obede, je taky prima. jak je to vlastne se spinkanim deti v jeslickach? kdyz treba bude lea dopoledne unavena, daji ji tam spinkat a nebo je tam urcity rezim, ze treba chodi deti spinkat az po obede? to by me zajimalo, protoze nici dopoledne musi jeste spinkat, jinak by do obeda nevydrzela.
ja mam jit do prace po dvou letech, jen nevim jestli me firma vezme zpet, jasne, vzit me musi, ale pak by me nejspis propustili, protoze uz za me nekoho maji. taky nemuzu pracovat na plny uvazek jako doposud, pracovni doba do 17:30, manzel stejne tak, to bychom proste nemohli. takze to nejspis dopadne tak, ze pokud me firma nezamenstna na pul uvazku, zustanu jeste doma (do tech 2,5 roku) a budu si hledat praci na kratsi uvazek. do prace jit musim a uz se na to divam trochu jinak, nicole je z deti a ze spolecnosti hrozne nadsena, takze chci aby byla mezi detma.

vierusik - tak uz asi neuklizej, nic nedelej a malinky si to snad rozmysli sam. drzim moc palce!

boldy - i me tesi, ze tu budes s nama casteji, kdyz mas net. vybavovani bytu bude urcite prijemne, davej na sebe pozor a opatruj se.

twix - laura je tedy divoska, vydrzi uz cely den na nohou. a kdypak dnes vstavala, kdyz sla tak pozde spinkat? nicole usnula opet brzy a byla vzhuru uz pred sestou. vcera mela trochu zvysenou teplotu, slinta taky hodne, hadam to na dalsi zoubky. po tech dvou spodnich ji vylezla nahore dvojka, cekala jsem jednicku 😉

vroni
19. aug 2008

Wienika, super, že sa Lee v jasličkách páčilo. A vidím, že kiahne si nedoslatal. Super, nie?
Ronnda, nerob si starosti s čiastočným úväzkom, ak má firma viac než 20 zamestnancov je zo zákona ich psou povinnosťou umožniť ti čiastočný pracovný úväzok. Aj ja mám teoreticky plnú pracovnú dobu každý druhy týždeň do 17:30, takže nehrozí, že by som šla na plný úväzok do práce, dohodli sme sa (doma s chlapom), že pôjdem na 25 hodín, ešte musím tento týždeň (alebo budúci) o mojom rozhodnutí informovať šéfa 😀 😀 😀 Ten tiež nebude skákať od radosti 😀
Naše dieťa išlo včera spať o pol dvanástej (skôr nebola ochotná), tak som ju dnes už o siedmej "zhodila z postele", som zvedavá, ako to bude večer (snáď nedospí cez deň) 😠 😠 😠

vierusik
19. aug 2008

Awojte babule....
ja sa z toho cakania asi zblaznim....no rano nam pov.,ze babo je v poriadku, ze este to nechaju tak, ze zase v piatok na ctg... nemam ziadne bolesti nic, len mi tvrdne brucho a to je vsetko...
Ako to je ked vyvolavaju porod? Je to bolestnejsie ako ked to pride same? Od PA mam taky recept na spustenie porodu s ricinovym olejom...ked to je priamo od PA,tak si myslim,ze by to nemalo byt nebezpene, ale aj tak sa bojim,tak radcsej este cakam, ze si to rozmysli sam a ze sa poponahla 🙂 🙂

Tak vam prajem pekny slnecny dnik.....papa

viedencanka
19. aug 2008

Vierusik,mne vyvolavali porod,kedze som stratila plodovu vodu.Cakalo sa viac nez 24 hodin,ze to pride same,dopovali ma kazdych 15 minut nejakymi homeopatikami ,ale nic sa nedialo,Tak potom mi dali nejaky hormon na vyvolanie porodu, a asi za 10 minut to zacalo.Mala som jednu kontrakciu za druhou, v podstate takmer bez prestavky a Martinko sa narodil za 1,5 hodiny.Ja som nemala ani epidural,nebolo to take hrozne,neboj sa.Ja si stale myslim,ze je lepsie to mat za sebou za kratku chvilu, ako tam trpiet 20 hodin...
Takze aj ty budes mat Martinka,to ma tesi.

Twix- aj tebe sa paci meno Martinko? Aka som pysna....Asi mame rovnaky vkus . Felix a Maximilian-na to by ma tiez nikto nenahovoril....

Ronnda- presne ako pise Vroni,firma ma povinnost dat ti ciast. uvazok,v sucasnosti to uz beru firmy ako samozrejmost.Ak je to ale mala firmicka,nejaky dovod na prepustenie si najdu,ak ta nebudu chciet na ciastocny.

wienika- dakujem za ochotu s postrazenim,keby bolo nahodou treba,cislo na teba mam.

Dnes je zase tak teplo,tak zle to znasam,uz sa mi z toho toci hlava. Bohuzial musim v tom najvacsoum teple poobede ist pre Martinka.V aute sice mam klimu,ale staci mi tych par metrov od vchodu k autu a uz som cela mokra..

viedencanka
19. aug 2008

jedna otazka do fora- vyznate sa niektora v zrkadlovych fotakoch? ja si chcem kupit Nikon D60 - nemate nahodou niektora z vas s nim skusenosti- dobre alebo zle?

boldy
19. aug 2008

ahojte kocky,

tak som rada, ze som doma a nepracujem, lebo pri mojich stavoch by to bolo hrozne. Snazila som sa dnes upratovat a vybalit veci, ale som aj hned prestala, lebo som malatna a prave som sa aj pozvracala, mam strasne bolesti hlavy, ale potom ma to prejde.

wieni> ano vraciam, a uz to zacina byt kazdodenna zalezitost, minule tiez na ulici sa mi podarilo, tak ludia pozerali akokeby som bola nejaka spitacka, ze rano o 9tej tak skoro pije 🙂 ale bolo mi to jedno

viedencanka>myslim, ze moj brat ma tiez nikon D60 a je velmi spokojny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre