Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
1. aug 2007

co nove? momentalne nic, ale vikend bol suprovy, aj ked som sa z neho musela dva dni spamatavat 😀 obdivujem manzela, ako bol schopny fungovat v praci. nie ze by sme toho az tak vela popili 😀 , ale boli sme dlho hore, pretoze sme sa s kamoskou nevideli od vianoc, takze sme si toho mali vela co povedat.

boldy
1. aug 2007

tak to je super... si to viem predstavit, ja tiez ked vidim po dlhej kamosky tak to je tak do rana rozpravame... tiez teraz ked pojdem na sk domov po 6 mesiacov tak to tak asi bude s kamoskami 🙂

silvia2406
1. aug 2007

tak to je naozaj dlha doba, mas sa na co tesit 🙂
potom ked pridete do viedne, mozeme urobit taku mensiu turu nn kahlenberg, tam sme boli. je to kopec, z ktoreho je nadherny vyhlad na celu vieden. ked sme sa vracali, tak sme sa zastavili v jednej vinnej pivnici (vsade naokolo su vinice a vyzera to, akoby si ani nebola vo viedni), dali sme si nove vinko a velku misu syrov od vymyslu sveta 🙂

boldy
1. aug 2007

ved sa uz tesim velmi... tak ste mali pekny vylet... no vsak ked uz budem tam na stalo tak mozme nieco spachat 🙂tie syry by som si dala mnam 😝

silvia2406
1. aug 2007

ozaj a uz si stihla oslavit skusky, alebo ta to caka uz len na slovensku?

boldy
1. aug 2007

nie ved nie je s kym 🙂 oslavim v sobotu a potom na sk

jaruskawien
1. aug 2007

Ahojte babenky 😀

tak pripajam sa aj ja do tento diskusie v Rakusku 😉

Tak v uvode by som sa hadam mala predstavit , volam sa Jarka,povodom z vychodneho slovenska .
Sme vo Viedni a byvame v 22 obvode momentalne v stahovacej faze, co je dobra drina 😖 ale stat za to ,to urcite bude, uz sa strasne tesim .

Predtym som byvala 4,5 roka v Anglicku a spolocne z muzom 3 roky vo Svajciarsku a teraz vo Viedni uz cez 5 rokov , mame tu malu firmu.
Moj muz je anglican a mame 2 nadherne dcerky , jedna 6 rokov a druha 1 rocik.Porody v skratke boli hrozne ,ale na to mysliet nechcem 😢.

Tak hadam v kratkosti tolko, budem rada ak sa s Vami niektorymi spoznam aj osobne a ak nie tak aspon sa tesim na pismenkovanie.
Ozaj nebyva z Vas niektora v 22-ke?

Takze zelam nadherny vecer a ja este idem zabalit par krabic 😝

Majte sa krasne

JARKA 😀

boldy
1. aug 2007

Ahoj Jarka, tak vitaj pekne medzi nami... chystame sa urobit stretavky vo viedni jedneho dna tak urcite sa spozname vsak baby... ja tiez sa zatial budem stahovat do viedne a budem v obvode 20 Handelskai...

silvia2406
1. aug 2007

ahoj jarka, tak sa nam to tu pekne rozrasta, vitam ta medzi nami 🙂 stretavku urcite zorganizujeme, uz sa tesim 😵 😵 pozerala som tvoj albumik, mas krasne deticky 🙂 ja byvam v 12. bezirku, co je sice inym smerom, ale problem to nie je 😉

ozaj boldy, tak to riadne oslav, pretoze potom uz asi nebudes moct 😉 😀

boldy
1. aug 2007

no ja aj tak nepijem takze je to jedno uplne 🙂

jaruskawien
1. aug 2007

dakujem za expresne privitanie 😀

silvia2406
1. aug 2007

vsak oslavovat sa da aj s dzusom, ale ten si budes môct dat aj potom 😉
jaruska, prajem ti vela sil pri stahovani, my sme sa stahovali v oktobri minuleho roka a bola to fuska, ale ako si povedala vysledok bude stat za to 🙂 a co za firmu mate?

silvia2406
1. aug 2007

tak babulky, ja idem do postielky, prajem vam dobru noc 🙂

boldy
1. aug 2007

silvy aj tebe dobru nocku idem aj ja 😉 papa pekny den zajtra

alexa27
2. aug 2007

dobre ranko 🙂 , babulky ja vam v poslednej dobe nejak nestiham, som nemozna 🙄 . boldy, gratulujem, to je uzasne, ze si to vsetko tak dobre zvladla. tak uz teraz supito presto babatkovat 😵 . ja uz sa k tebe dufam tiez coskoro pridam, len sa mi musi este manzel vratit z ruska.
jaruska vitaj, urcite sa spozname aj osobne, s babami sme sa bavili, ze by sme mohli zorganizovat nejake stretko. uz samoc na vas vsetky tesim 😀 . inac my byvame v 21-ke, teda zatial tam byva viacmenej iba moj manzel a ja som v ba. kazdopadne, ked tam budem s babom, tak budeme vsetky blizsko 🙂 . akurat silvia sa k nam musi este pristahovat 🙂 . inac silvi, my mame vyhlad na kahlenberg rovno z terasy, tiez sa vzdy na neho pozeram, ze ake pekne miesto a uz sme sa tam aj niekoko krat chystali, ale zatial sme nestihli 😕 , ale muz tam chodi dost casto bicyklovat.

kvetinka28
2. aug 2007

Ahojte, tak sa po dlhej dobe ozyvam.
Boldy, gratulujem k uspesnym statniciam a prajem prijemne snazilkovanie.
Alex, trochu oneskorene, ale vitaj z dovolenky, som na Teba casto myslela, ze ako sa tam mas. Som rada, ze si spokojna a ze sa Ti pacilo.
Tak sa uz tesim, ked budete tiez tehulkovat, aj ked byvam na druhom konci Rakuska, aspon si budeme moct vymienat skusenosti. Ja som uz pomaly v druhom trimestri, brusko zacina vykukat, drobec ma uz viac ako 6 cm. Cez vikend si idem kupovat svadobne saty, lebo 18. 8. mame si ideme s drahym pre sobasny list 🙂 ale neviem, ako to zariadim, ked mi teraz brucho bude rast rychlo. Budu to len take spolocenske saty, myslim, ze princeznovske by na 15-min. ceremonii pre 9 ludi aj so snubencami vyzerali dost komicky. Tak mi drzte palce, aby som dobre vybrala a toho 18. sa do nich este zmestila 🙂 Potom sem dam fotky, ak budu stat za to.

alexa27
2. aug 2007

jeeej kvetinka, ahoj 🙂 urcite daj potom fotky, moc sa budeme tesit 🙂 , to je take uzasne, ze uz ti zacina vykukat brusko, jaj normalne ti zavdim, ale v dobrom samozrejme 😵 😵 inak 18.8. je krasny datum, len tak mimochodom moje narodky, dobre ste si vybrali 😀 .
ako sa inak citis, nebyva ti zle? napis nieco o tehulkovani 😵

kvetinka28
2. aug 2007

Ahoj Alex, dakujem, tak to bude urcite stastny datum, ked mas vtedy narodky 🙂 Tehulkovanie je uz dobre, zle mi uz nebyva, ani zavraty uz nemam, ani unavena uz nebyvam, len zatial marne cakam na tu krasnu plet a bohate leskle vlasy 😉 Male uz ma viac ako 6 cm a teraz vraj bude rast strasnou rychlostou, priblizne o 4 tyzdne by malo mat az 18 cm! Takze porastieme viditelne 😀 Musim na to mysliet pri vybere siat.
No, snad sa uz coskoro pridas 😀 to by bolo skvele, hoci nebyvam vo Viedni. Rakusanky sa asi moc nehrnu do tehulkovania, na SK a v CZ je zas velky baby boom, vraj demogragicke echo (vnucata povojnovej generacie) 🙂

silvia2406
2. aug 2007

ahojte babulky, no ze ste aj ku nam zavitali, pekne od vas 😀
kvetinka, potom hod foto zo svadby, juj,tak by som si tu moju zopakovala 🙂 som rada, ze babatko je zdrave a ze rastie 😵 😵 😵 uz ti robil lekar aj sono?
alexa a tebe uz robili krvne testy ci je vsetko v poriadku?

kvetinka28
2. aug 2007

Ahoj Silvi, fotky sem dam, ale tkau svadbu ako si mala Ty, my mat nebudeme. Bude to len asi 10-min. ceremonia v sobasnej sieni a potom nejaky neskory obedik, spolu nas bude 9 (s drobcom 10 🙂 )
Sono mi robil Dr. uz styrikrat, mam dve fotocky a o dva tyzdne ideme na screening na zistenie vyvojovych vad - to bude odber krvi a sono cez brucho. Uz sa tesim, dufam, ze ziadne vyvojove vady nebudu. Ked to bude OK, urobim hned dva albumy - jeden zo svadby, druhy pre drobceka.

silvia2406
2. aug 2007

kvetinka, tak to uz si videla drobceka velakrat 😵 a co sa tyka svadby, ta nie je ani tak o pocte, ale o tych ludoch s ktorymi tam budes, tak si to poriadne vychutnaj, je to len raz v zivote (aspon sa tak hovori 😅 )
drzim palceky nech vsetko dopadne na jednotku pri vsetkych testoch ohladom miminka 🙂
si teraz v praci, alebo doma?

kvetinka28
2. aug 2007

Dakujem, Silvi, urcite to bude krasne, ved si beriem cloveka, s ktorym som strasne stastna 🙂 Dakujem aj za drzanie palcekov pri vysetreni, dufam, ze to dopadne dobre, ved nema preco mat vyvojove vady, snad som nic nepokaslala. Som teraz doma, v praci na SK som uz na PN, takto je to pre nas lepsie, financne urcite, no a psychocky asi tiez, lebo sme spolu, aj ked uz mi ta samota lezie na nervy. Keby vonku nebolo tak pekne, ale nemam ist s kym von a ani kam, nie som moc na take solo vylety. Ale buduci tyzden budem mat stretko s jednou znamou, tak hadam to rozbehneme a zoznamim sa aj s niekym inym.
Inak, naposledy bol so mnou u Dr. aj moj zenich 🙂 a male vtedy kopalo ostosest a ukazalo nam aj prstiky na rucke 🙂

silvia2406
2. aug 2007

juj to je krasne, uz sa tesim na svoje babo a hlavne na manzelovu reakciu, ked ho prvykrat uvidi, no ale nepredbiehajme 😀
s tou samotou to poznam, manzel v praci a ja sama, potom som sa ale zoznamila s jednou slovenkou, ktora zije tu v rakusku a ma uz aj male babo, tak som bola taka rada, ked som sa k nim mohla pridat a ist sa vyvencit 🙂
ono je to tazke nadviazat tu nejaky kontakt s rakusanmi, oni su chladni ako psi cumak (samozrejme, ze nemozno zovseobecnovat), ale povacsine su😒
a ako je na tom tvoja nemcina, pretoze u mna bola a este aj stale je jazykova bariera

silvia2406
2. aug 2007

kvetinka, musim asi tak na hodinku odbehnut, tak neviem, ci ta tu este zastihnem, ak nie, tak ti prajem prijemny den a dufam, ze sa zase skoro ohlasis s dobrymi spravami o miminku 🙂

kvetinka28
2. aug 2007

Mas sa teda na co tesit, vzdy som chcela vediet, ake je byt tehotna, ale je to omnoho krajsie, ako som si myslela. Ked si na male pomyslim a predstavim si ho, som z toho paf a hned smrkam 🙂 Moja nemcina je taka slaba, ze ani nie je, uz sa s drahym ucime, zajtra si ideme kupit telku (my antitelevizny zarytci), aby to slo lepsie a aby sme vedeli, kde to vlastne zijeme, navyse tymto hornorakusanom rozumiet je umenie asi aj s dobrou nemcinou. Priznam sa, nemam rada nemcinu. Francuzsky som sa vo Fr. naucila asi za pol roka, ale tu to tak lahko nepojde, tym som si ista 😒 Nastastie, ta moja znama je Rumunka a hovori aj po anglicky a oproti nam byva jedna Finka vydata za Rakusana a ta tiez hovori anglicky. A ma 5-mesacneho chlapceka 🙂 Tak snad sa s nou coskoro zoznamim, velmi mi to pomoze, potrebujem aj vediet, kam ist cvicit, kam rodit, k akemu lekarovi a tak. Uz by som mala zacat o tom premyslat, polrok uplynie ako voda a mimco bude na svete. Joj, uz sa neviem dockat 🙂 A uz snad coskoro budem citit prve pohyby babatka 🙂

boldy
2. aug 2007

ahojte baby a vitam po dlhej dobe aj kvetinku a dakujem...v predstihu blahozelam k svadbe... presne ako silvy hovori, nezalezi na pocte ale "kvalite" 🙂taktiez vela sil v zoznamovani, lebo asi kazda z nas, vie co je samota v cudzej krajine... preto sa musime pospajat a ozaj skoda Kvetinka, ze si od nas az tak daleko... prajem vsetko dobre v teho, aby tvoja fazulka rastla... neboj tie saty to znesu 🙂 pekny den vsetkym ja pomaly uz balim a v sobotu som vo wien 😉

alexa27
2. aug 2007

ahojte kocky, kvetinka tiez moc drzim palce na vysetrenia, potom daj vediet ako ste dopadli, ale verim, ze bdue vsetko v poriadku 🙂 .
Boldy, ty sa mas, uz budes so svojim drahym a nic nebrani snazilkovaniu 😵 .
silvy, tie testy este nemam, lebo som stale trochu nachladnuta, takze testy nema zmysel robit, boli by skreslene. snad buduci tyzden mi to vyjde. a moj muz je v rusku, pride az buduci piatok, takze testy bude mat hotove najskor za dva tyzdne, tak ja to nase snazilkovanie vidim tam na september asi 😖 . nuz co, ale snad bude rychlo uspesne 😵
kvetinka pis o tehulkovani a tesime sa aj na tvoje albumy, nech sa mozme inspirovat 😵 😵

silvia2406
2. aug 2007

tak uz som naspat, je tu niektoooooooo?

kvetinka28
2. aug 2007

Alex, tak drzim silno palce, nech testy obom dopadnu v poriadku, zatial sa uz mozes na snazilkovanie pripravovat, aby bolo uspesne - vela vitaminkov, hlavne kys. listova, nech sa babo dobe uhniezdi a je zdrave a hlavne, je to dobre na plodnost. Tak este raz - drzim palce 🙂

silvia2406
2. aug 2007

kvetinka, chcem sa spytat, ze ako dlho pred tehotenstvom si uzivala vsetky vitaminy, my by sme sa chceli snazit niekedy po novom roku, ale to je asi skoro, aby som brala nejake vitaminy, alebo nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre