Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

alexa27
21. okt 2008

a este som zabudla, ze ja som z 21. 😉

miriam25
21. okt 2008

teda maji, tebe naozaj nic neujde...
terezka je naozaj krasna a zda sa mi to, alebo ma naozaj rysave vlasky?

a tete jasterke to tiez slusi 😉

maya01
21. okt 2008

Ale ved ja za to nemozem,vzdy ked otvorim kona pozeraju tam fotky niekoho znameho na mna... 😅 No co uz som zvedava.... 😉

alexa27
21. okt 2008

aj ja som si vsimla, ze ma rysave vlasky, je to prekrasne babatko, ale ved ma byt po kom 🙂

miriam25
21. okt 2008

inak alexa, my sa asi nepozname este... teda ak ano, tak ja mam kratku pamat a ospravedlnujem sa 😅
Ja som v Steiermarku, na stretka sice nechodim, ale dufam, ze sa mi to aspon raz podari sa s vami vsetkymi stretnut 😉 rada by som

maya01
21. okt 2008

Mne sa tiez zda,ze malinka ma rysave vlasky... 🙂

miriam25
21. okt 2008

maji a ako pokracujete so stahovanim? uz mate ten bytik vo Viedni pripraveny? Bol uz aj samko v novom byte?

maya01
21. okt 2008

Este nebol...chceli sme ist tento vikend ale asi to nevyjde...lebo je tu este vela veci,ktore treba previest...
Ale na ten dalsi tyzden,si asi beriem 2dni dovolenku a potom tam pojdeme... Ved uz 3.nov.tak ci tak zacinam robit... 😲

miriam25
21. okt 2008

no veru, cas leti. uvidis, ze tak rychlo ubehne aj november. mamina bude mat cas, aby ten mesiac postrazila samka? aj ti tak trosku uz zavidim, ze sa stahujete, aj ja by som sa uz rada. bud do domu alebo na slovensko, uz mi je to jedno, len vypadnnut odtialto.

lieska
21. okt 2008

Babule, diky za pochvaly, ale to nebol moj napad (aby som si to neprisvojovala), ja len realizujem!!! 🙂
Trdlo, super, diiiiky!!!!!!! Si poklad, teraz to uz urcite zmaknem! Toto som nevedla ako sa to robi!
Takze baby, ak mozte poslite mi do IP: nick, meno, bydlisko (staci mesto, pri Viedencankach mozno Bezirk), meno dietatka a jeho datum narodenia. Suhlasite?

alexa27
21. okt 2008

asi sa nepozname, mna to mrzi, ze som sem prestala chodit, chodievala som do tejto temy asi tak pred rokom, s boldy, silviou a twix sme sa aj osobne stretli. ja som ale stale byvala v blave a chodila som do viedne velmi sporadicky za manzelom, vacsinou ale chodil on do ba. no a kedze este nemame deticky a momentalne asi este ani tak skoro nebudeme mat lebo riesim tu pracu, tak som vam nevedela nijak uzitocne prispiet 😕 .
ale teraz sa uz polepsim, ak mi date este sancu 😅 . len neviem kolko vo viedni zostanem, lebo neviem ci sa podari pracu tak skoro najst 😒 .

maya01
21. okt 2008

Miri,no mamina bude Samka dalej nosit do skolky a ona bude chodit do roboty...takze asi tak...
Lieska ja som za... 😉

silvia2406
21. okt 2008

ahojte babule, tak som pridala par foteciek 🙂

inak tereska nie je rysava, praveze ma plave vlasky 😉 v nemocnici boli take neonove svetla, takze to mozno na fotkach skresluje 🙂

ostatne info napisem neskor, idem si lahnut, malinka prave spinka, ale vecer asi bude disko, tak aby som to zvladla 😎

maya01
21. okt 2008

Idem kocky...prisla mamina so Samkom 🙂

Pekny zvysok dna.

trdlo
21. okt 2008

super silvinka 😉

alexa a aku pracu hladas? Vies dobre nemecky, popr. trosku anglicky? Budem potrebovat nahradu, ked odidem na matersku 😅 😀 Posli popr. IP...

miriam25
21. okt 2008

silvi, uprav si pas, svieti ti tam 40tt 😉
a ospravedlnujem sa za zacatie vlny rysavych vlaskov, na tych fotkach to tak vazne vyzera 😅

alexa, tak to sa nemozeme poznat, ja tu nie som este tak dlho registrovana 😉
a neboj, tu su len zlate baby, mna prijali hned...

toto sa mi paci, trdlo hned dohadzuje pracu alexe, vazne super... my si tu naozaj pomahame vo vsetkych sferach....

lieska
21. okt 2008

Silvi, no prave som si pozrela fotky malej...krasna je!!!!! A aky ma uz aj taky vazny "kukuc"! Svanda, vacsinou babatka stale na tych fotkach z prvych dni spinkaju a Tereska akoby ju vsetko strasne naokolo zaujimalo a nechcela stracat cas vyspavanim! 🙂 no ale strasne je milena. Aj mne sa zdalo, ze je rysavka, uz som isla napisat, ze sa mi dokonca podobaju aj s Livinkou! 🙂 No ale asi to bude svetlom!
Tesim sa s vami, aj ze si uz domka a takisto aj na tvoj opis ako bolo...

Jasterka, vazne ti to svedci! 😉 A konecne vidim aj normalne brusko, take mam aj ja ... ako sa na poriadnu tehulkuj patri. Musim skusit este raz zmensit tie moje fotky...
Inak chcela som sa ta spytat... aj tvoje male je take akcne? Ja som vsade citala, ze v poslednych tyzdnoch babo uz nema miesto a tak sa menej hybe, ale to moje sa mrvi v kuse. Uz sa az kontrolujem, ci to nahodou nie su az moc silne pohyby a ci nie je v tiesni! Vazne mi z toho uz sibe!

Alexa27, ahoj!! Mne sa nieco mari, ze som tu videla davno tvoju fotku, ale predsa len...vitaj! Takze si ta pridavam na zoznam, dobre? Ak chces napis mi do IP tie tvoje udaje...

lieska
21. okt 2008

Miri, no dostavas verejnu pochvalu odomna za promptne vybavenie nasej zalezitosti (zber udajov o clenkach tohto fora) 😀 !!!! Diky za IP!
Tak baby, schema, ktoru zacala Miriam je takato:

nick:
meno, priezvisko:
bydlisko:
dat.nar. :
dietatko:
dat. nar.:
meniny:

Dufam, ze je to pre vas OK... ak by ste to nechceli zverejnovat na tejto stranke (napr. v mojom albume), tak vam to poposielam na emaily!

alexa27
21. okt 2008

dakujem baby za privitanie, ste vazne super 🙂
a trdlo, tebe som uz poslala ip 😉
lieska poslem, dakujem 🙂

alexa27
21. okt 2008

baby, do ip vam kludne poslem aj priezvisko, ale zverejnime priezviska aj na nete? predsalen, ktovie kto to tu vsetko cita, ci myslite, ze to je ok?

jasterka
21. okt 2008

jej babulky hodinku sem nemrknem a vy ste sa takto rozbehli,citam ako zerava. 🙂

Alexa-vitaj naspat,len tu s nami ostan,ja ta poznam s pisania,
lebo som trosku luskala diskusiu ,lez som sa odvazila pridat.
Nic to ze este nemate deticky,potrebujeme tu aj sviezi vzduch s inej strany,nielen tehulky,plienky a zubky 😉

Silvi,super,uz ste domka,akurat som myslela, ze ti zavolam,este ze si napisala,ze si ides lahnut,tak este pockam,dobre si odychni,krasne si pridala fotecky,aj ja mam jednu nadhernu s Terezkou ,len som sa ta chcela spytat ci ju mozem zverejnit,tak ju vecer prihodim. 🙂

Ano lieska ,skus prihodit fotecky,potesis aj ty mna,ze niesom jedina bruchana na svete. 😀
a dakujem za pochvalu,krasnych 18kg 😀 ale pockaj ako to dame dole,budeme sa potom pretekat 😉

aj miriam dakujem za pochvalu 🙂

alexa27
21. okt 2008

jasterka, dakujem 🙂
a tiez sa pridavam k pochvale, aj brusko ti sekne a aj mala Tereska, bude z teba pekna maminka 😉

trdlo
21. okt 2008

suhlasim s alexou...ktovie kto to tu vsetko cita...ja som este tiez taka"tajna" tehulka 😅 rodina o tom este nevie...a bolo by blbe, keby sa to dozvedela rodina touto cestou..
A akurat vcera som videla v telke, co vsetko sa da s takymi osobnymi datami zleho narobit... 😠 takze by som navrhovala len krstne meno a vek...nie datum narodenia 😉

miriam25
21. okt 2008

no ja som lieske napisala aj moje priezvisko, ale mozno by bolo naozaj lepsie, keby to v tej tabulke nebolo... ono predsa len... priezvisko, mesto... asi by toho bolo vela... ale ak by sme si to posielali na mailove adresy, tak s tym nemam problem 😉

a lieska, dakujem za pochvalu... 😀

no nic, ideme my este trosku von, lebo potom uz bude neskoro. dnes sme boli skoro cely den vonku, okrem casu, kedy maly spinkal... a teda teraz poobede spinkal super...

silvia2406
21. okt 2008

ahojte babule 🙂

tak spanok neprisiel 😎 ale nevadi, asi este musim spracovat vsetky emocie z prichodu domov 🙂

inak, pozerala som tie fotky a naozaj vyzeraju vlasky rysave, to by sa ale manzel potesil, keby ich naozaj mala 😀 jemu sa rysave pacia 🙂 miriam, neviem preco sa ospravedlnujes 😅

v prvom rade dakujem za vsetky blahozelania a sms-ky, potesili vsetky do jednej 😵

juj, baby, je to uzasny pocit byt mamou, pozeram sa na nasho anjelika a nemozem uverit tomu, ze je len a len nasa a ze to je to stvorenie, ktore ma kopalo tych niekolko mesiacov do praveho rebra, az som niekedy videla hviezdicky 😵 😵 😵 ale stalo to vsetko naozaj za to 🙂

co sa tyka porodu, vsetko prebehlo straaasne rychlo. vo stvrtok som bola cvicit, bola som pri manzelovi v praci, takze som mala celkom aktivny den. vecer som sa osprchovala, lahla som si na gauc, a v tom to urobilo 2x puk, to bolo asi 22:00, hovorim manzelovi, ze sa nieco deje a ked som sa chcela obratit na druhu stranu, zacala zo mna liat plodovka, isla som do sprchy a potom sme cakali na odvoz do nemocnice. inak, keby ste videli mojho manzela ako lietal z jednej izby do druhej, najprv po uterak,po moje oblecenie, svoje oblecenie, tasku do porodnice, kameru, vsetko to pekne naukladal na jednu kopku do obyvacky 😀 uz cestou do nemocnice mi zacali mierne kontrakcie, po prichode, asi o 10:45 zacala hebamme natacat ctg, kontrakcie uz boli medzi 5-7 min, otvorena na 2 prsty, malinka sa ale vobec nehybala, ozvy boli stale na jednej urovni, takze bola ku mne zavolana doktorka, musela som len lezat, ziadne chodenie alebo sprcha na zmiernenie bolesti. asi po dalsej pol hodine som uz bola otvorena na 4 prsty, takze som isla na kreissal, tam zacali riadne kontrakcie po 2 min, ale otvarala som sa turbo rychlostou, pretoze o 00:58 bola malinka na svete. 😵 😵 😵 takze porod trval vseho vsudy 3 hodiny 😵 hned mi ju prilozili na prsia a uz vtedy mala takto otvorene ocka ako na fotkach, niekedy mam pocit, ze mi normalne rozumie, tak na mna tymi okalmi gula. mala sa narodila s obtocenou pupocnou snurou okolo nohy, sa doktorka smiala, ze s nou poriadne vypiekla, aby sa jej nahodou neobtocila okolo krku. rozumne dievca 😀 a sestricka ju nazvala turbomadchen, to ze sa tak ponahlala na svet 🙂
pocas predychavania som si inak prestavala citit nohy a ruky, lebo som robila dlhsie nadychy ako vydychy, hebamme preto doniesla rukavicu, to namiesto sacku, a do toho som dychala. musel byt na mna komicky pohlad, ako tam fucim s rukavicou na tvari 😀
takze ja by som isla rodit este raz 😀 ci by som mala ale take silne reci aj keby to bol 20 hodinovy porod, to neviem 😅

co sa tyka kojenia, tak malinka sa vobec neprisala, prve dni schudla pod pripustnu hranicu, nakoniec sme sa naucili na klobuciky a zatial klop klop, celkom nam to ide 🙂

takze to tak v skratke 😀

lieska posielam aj ja udaje do IP-cky

alexa27
21. okt 2008

ahoj silvi 😵 ,
som sa teda uprimne pobavila na predstvae dychania do rukavice 😀 , ale super, ze si mala taky dobry porod, uzasne 🙂 .
a kojenie je aky pocit? musi to byt krasne, ked vies, ze si pre to male stvorenie vsetkym na svete 😵 .

lieska
21. okt 2008

No baby, ohladom tych udajov...suhlasim, vypustime teda priezvisko a datum narodenia, staci vek. Miri, nemusis sa bat, nezneuzijem! 😉

Jasterka, s fotkami sa pohram, ale uz teraz ti mozem povedat, som lepsia...ja mam uz plus 20 kg. Ale mozno ma este...staru tehulu...dozenies"! 😀

Silvi, diky za report. Normalne sa to super citalo. Vyzeralo to akokeby nic...Ale preco si si prestavala citit ruky a nohy? Aj vies pricinu???
Mala je vazne zlata a fakt som aj ja-ako som uz pisala-prekvapena, ako uz vnima ten svet! Juuuj, len si to poriadne uzi!!!

jasterka
21. okt 2008

alexa-dakujem aj tebe za pochvalu,dnes som rozkvitla od radosti,ked ma tak chvalite a srsim dobrou naladou a cuduj sa svete upratujem bytik...cudne 😕 zrazu tolka energia,baby chvalte ma kazdy den 😀

lieska-k pohybom,moje je lenivec ale uz od zaciatku,iba si stale vyklada nohu do lava pod rebro,tak mu ju zatlacim,a ono si ju zachvilocku da zase na to iste miesto,keby niet tej nozky,ani neviem ze ho tam mam.
Snazim sa neanalizovat ci je to tak o.k,hlavne ,ze ho citim.
tvoje malinke urcite nieje v tiesni,kde sa hybe,tím som si ista.Aj Silvikina Terezka bola take sidlo,kopala az sa rychlo vykopala 😀 ty mas urcite babu a ja leniveho chlapa.

jasterka
21. okt 2008

baby ked vypustime datum narodenia,nebudeme vediet kedy ktora oslavuje narodky...zeby niekto zneuzil datum narodeni 😕 myslim ze nie...ale ako chcete ,prisposobim sa. 🙂

miriam25
21. okt 2008

jasterka ma pravdu. Ved zoznam robime kvoli tomu, aby sme mali prehlad, kedy ma kto narodeniny a meniny...
Navrhujem, ak niekto nechce udat svoje meno, tak nech vypusti meno a meniny, nech uda len nick a datum narodenia (pripadne aj rok narodenia moze vypustit).
alebo si to poslime len na maily, aby to tu nebolo nikde zverejnene. Tak sa k tomu nikto iny nedostane okrem nas. tym padom by sme mali lieske do IP posielat hned aj mailove adresy.
co vy na to babenky?

silvi, tak ty si mala este rychlejsi porod ako ja 😀 super. dalsia z tych, ktore maju dobre skusenosti a ktore podporia tehulky, aby sa neobavali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre