Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

boldy
9. nov 2008

susann nuz ja ti v tom neporadim, ja som nepracovala, ked som otehotnela... stranka semmelweis http://www.wienkav.at/kav/sem/

miriam25
9. nov 2008

ahojte babenky, teeeeda, ale sme sa rozrastli.... 😲

lieska, srdecne blahozelam k malinkej princeznej.... ffuuuuu, ta ta teda potrapila. Dufam, ze to bolo posledne trapenie a ze vam uz bude robit len radost. Naozaj zo srdca zelam hlavne zdravu dcerku a nech vam robi len a len radost... Som zvedava, co nam o porode napises, ked sa vratis domov.

twix, waauuuu, ja stale hovorim, aky som mala rychly porod, ale ty si teda bola este rychlejsia. Tomu sa naozaj hovori bleskova rychlost. Dominik je teda rovnako tazky ako lieskina malinka... No baby, klobuk dolu...
A samozrejme aj tebe a malinkemu zelam vsetko len to naj, hlavne aby ste boli zdravucki... Malinky je naozaj anjelik, ked tak krasne spinka... tesim sa na fotky.

no inak, pokial je to pravda, ze druhe dieta je uplne ine ako to prve, tak nechcem vediet, co nas raz bude cakat, ked budeme mat niekedy druhe... Samko bol strasne dobrucky od narodenia. Krasne spinkal hned po porode, spokojny, stastny, tichy chlapcek. Fuu, ak budeme mat raz presny protiklad, tak sa teda tesim na bezsenne noci ☹

inak s tym tipovanim, komu sa co narodi, ked sa mam priznat, ja uz netusim, co som si tipovala 😅 a hladat sa mi to moc nechce 😒

sisann, vitaj medzi nami. Ja som jedna z mala bab, ktore nebyvaju vo wien. Ja som v steiermarku 😉 a snad coskoro na SK 😉

inak baby, dnes sme boli s drahym pozriet ten domcek a aj jemu sa strasne paci. Na cene sme sa zatial nedohodli, ale nemyslim si, ze by to bol velky problem. nechcu moc spustit z ceny, ale ani ta povodna nie je vysoka, takze by to malo byt ok. Jediny problem je, ze ti ludia sa vystahuju az niekedy v aprili. Trosku som zostala zaskocena, ked to povedali, lebo mne v pondelok povedali, ze nebude problem, ze do mesiaca sa vystahuju, ale oni si to rozmysleli... Rekonstruuju iny dom a mali by ho mat dokonceny koncom marca, takze sa nechcu stahovat 2x v priebehu niekolkych mesiacov. Navrhli nam, ze ked tu nebudeme, ked budeme na SK, ze mozeme dat vypoved na byte a ze si mozeme doniest nabytok k nim, ze nam uvolnia jednu miestnost aspon na par mesiacov. Tak som hovorila drahemu, ze ked sa s nimi definitivne dohodneme na cene, aby sme urobili zmluvu, ze do urciteho datumu sa vystahuju a potom im zaplatime a prevedie sa dom na nas. Poistka, aby ho nahodou nepredali niekomu inemu. Ak budeme od januara obaja robit, nemal by byt ziadny problem s uverom, kedze budeme obaja zarabat a nie malo, mali by sme ho bez problemov dostat, predsa len, teraz by to bolo otazke, kedze zijeme len z jedneho prijmu. Tak mozno to je takto aj lepsiee. Dame vypoved na byte, bude bezat 3-mesacna vypovedna lehota, koncom toho tretieho mesiaca by sme prestahovali nabytok do domu a jednu noc spali u svokry 😖 (ale to prezijem nejak) a potom by sme nejaky cas neprisli, az kym sa ti majitelia nevystahuju. zaroven aj nieco nasetrime za tie 4 mesiace a mozno budeme moct rovno aj nejak pekne zariadit aspon jednu miestnost, ja by som sa moc potesila novej kuchyni, i ked je to asi najnarocnejsia robota na celom dome. Jednak vyburat jednu priecku, jednak kuchyna nie je lacna, ale to by sme zvladli. dolezite je, aby sme ten dom mali. tak som zvedava, tento tyzden by sme sa mali nejak dohodnut na cene. Strasne sa z toho tesim, naozaj je domcek nadherny, urobila som 4 fotky, skusim ich hodit zajtra na facebook, tak tie, ktore tam ste si ho mozete pozriet.

silvia2406
9. nov 2008

ahojki 🙂

konecne prinasam dobre spravy 😵

JASTERKA ma svoje male bambuliatko konecne pri sebe, je to dievcatko a vola sa EMMA 😵 😵 😵
porod nebol lahky, ale jasterka bola statocna a zvladla to na 1 🙂

celej rodinke zelame vela zdravicka, maminke rychle zotavenie po porode a hlavne vela vela mliecka 🙂

bejby29
9. nov 2008

Jeej, super novinky tu citam, Jasterka, Twix a Lieska gratulujem k babatkam 😉 😉

trdlo
9. nov 2008

Jeeej same dobre spravy 😵 Baby sa tusim dohodli ze to odrodia takto naraz, aby im to nebolo navzajom luto 😀 Super, ze to uz maju za sebou..

Gratulujem Vam baby!!! Prajem vsetkym trom maminkam vela radosti a potesenia z ich malickych ratolesti a hlavne vsetkym vela zdravia.

To muselo byt ale veelke prekvapenie pre jasterku, kedze si stale myslela, ze to bude Lukasko 😀

miriam25
10. nov 2008

Dobre ranko baby, tak my mame za sebou prebdetu noc, teda skor uz nadranom. Maly bol od pol 4 hore a nie a nie zaspat. O 6 rano som mu este s nadejou dala trosku cajika, uz zo zufalosti, lebo som nevedela, preco nespinka. Napapal sa pekne, vypil celu flasu mliecka a nie a nie zaspat. Malilinko som mu otvorila este okno, len aby trosicku cerstveho vzchudu preniklo do spalne a odisla som a teraz to vyzera tak, ze spinka, neviem, ale zdalo sa mi uz, ze mu je teplo. Len pochybnosti mam stale, co ked mu bolo zima??? A ja som mu este okno pootvorila ☹ no som zvedava, dokedy bude spinkat. Ja som s ocami na sparatkach, ale zaspat nie a nie, tak som vas prisla pozdravit hned z rana 😉

jeeej, jasterka, blahozelam 😵 tak predsa dievcatko... zelam vela vela zdravicka malinkej, nech vam cely zivot robi len taku velku radost ako teraz a tebe skore zotavenie...

no tedam vy ste vsetky cakali na tento vikend, aby ste si to odrodili 😀 som uz zvedava, co napisete vsetky o porode.
Inak twix, dobre si pamatam? pri laurinke si mala tiez rychly porod? nie taky extra rychly ako teraz, ale sa mi zda, ze si tiez pisala, ze to slo rychlo. NO ked my budeme mat raz druhe babo, tak mozem ocakavat, ze to malinke za dve hodiny porodim, ak by to bolo ako u teba 😲 skoda ze tu nie je drahy, hned by som sa nanho vrhla, ze podme skusit druhe babo 😀 😀 😀

maya01
10. nov 2008

Dobre ranko!!!!

teeeeda,to su krasne novinky...Twix,Jasterka z celeho srdca blahozelam... 🙂
Teda Jasterka pri tebe sme netipovali dobre...teda aspon ja som myslela,ze bude chlapcek.
A kraaasne mena ste vybrali... 😵
Prajem rychle zotavenie a zdrave babetka.

Wieni,tak muzikovi takto chybas...no ved divne by bolo keby nie... 😉
A ta kava vo stvrtok plati?
Mne pride vo stvrtok mamina...ale az vecer...juuuuuj ako sa tesim...uz sa neviem dockat a Samko este viac.

Miri,tak domcek sa paci...no super,uz sa len dohodnut...

Dnes ma Samko Laternefest,som zvedava ake to bude...a dufam,ze nebude prsat.

Zatial paaaa

miriam25
10. nov 2008

ahoj maji, aky ste mali vikend? samko sa uz udomacnil? A ako si spokojna s bytom?
zelam vela zabavy dnes na Laternefeste 😉 urcite sa ti to bude pacit a budes hrda maminka 😉

maya01
10. nov 2008

Ahoj Miri,

no udomacneni este nie sme...je to este vsetko take hekticke..ale postupne to pojde...
Byt je super,len si ho este neviem tak uzivat,ked nie je vsetko na svojom mieste...
Uz sa tesis na Sk....coooo?
Normalne zavidim (v dobrom)...hned by som sa vratila... 😉

ronnda
10. nov 2008

jsem rada, ze jsem si po ranu mohla precist tu krasnou zpravu, na kterou jsme tu vsichni cekaly...

jasterka - i ja vam moc gratuluji k narozeni vasi holcicky, taky te asi radne potrapila, urcite na to brzy zapomenes. At vam malinka dela jen radost, hlavne at je zdrava a ty at se das po porodu brzy do poradku.

tak... tento vikend byl proste rodici, jste holky sikulky, vsechny jste to skvele zvladly. ten superrychly porod twix - to je neco... super, ze to slo tak hladce.

tak maminky hezky se zotavujte, odpocivejte a uzivejte si vasich drobecku.

katrin
10. nov 2008

ahojte baby, ak by ste mi mohli alebo vedeli poradiť, pozrite si túto tému:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ďakujem 🙂

vroni
10. nov 2008

No teda, pekne ste sa rozbehli, extehulky 😀
Lieska, nechcelo sa tvojej bambulke von 😉 , ale urcite ti to vynahradi teraz a bude super dievcatko. Uvidis, ako si ju budes uzivat.
Twix, ty si si pekne narychlo odbavila ten porod 😀 😀 😀 (ano, uplne nemiestne zartujem) Ale chlap ako buk!!! Este fotecky by bolo treba 😀
Jasterke tiez gratulujeme, super to zvladla, urcite sa vytesuje z babca! Len miery nam Silvia "zatajila" 😀 😀 😀 A my sme (no dobre, ja som 😀 ) zvedave!!!
Vsetkym novopecenym maminkam a detickam vsetko naj-naj-naj, vela zdravia, mliecka a hor sa do priberania (len deticky)
Vitajte susann a maela! Ja som tiez z Viedne, som tu uz 4 roky, byvame vo stvrtom. Maela, moja krpana je 4.4. a narodila sa v Semmelweissovi 🙂 (inak, velmi fajn nemocnica)
Baby, vo stvtok ja fakt nemozem (oficialny zastupcovia firmy su len chlap a ja a chlap si v stredu jednoducho zdrhne na sluzobku. Fakt sa nevykrutim), ale strasne rada by som vas spoznala aj in natura a deticky samozrejme tiez. Mozno by sme sa mohli stretnut niekde na vianocnych trhoch? Na Karlsplatzi su take aj so zvietratkami, co vy na to?

wienika
10. nov 2008

ahojte dievcata....

ja som vedela, ze vy tri porodite naraz.......este raz zo srdca gratulujem vsetkym trom a hlavne zelam vela zdravicka a stasticka.........

baby, nemam cas na pisanie, utekam do roboty, dnes som sama,Leuska je v Blave, vecer po robote pojdem po nu......tak mi bolo smutno, bez muza a dietatka ☹

ta kava u mna stvrtok plati, samozrejme ste vsetky srdecne pozvane, cerstve maminky este nemozu, ale nabuduce uz pridu aj s detickami.....
ak budem mat vecer cas, poslem vam ip ckou moju adresu.......ked nie, tak zajtra........
tak pekny den

tinavieden
10. nov 2008

Jej krasne sprava co to tu citam. Tak uz aj Jasterka ma svoju Emmku pri sebe.Takze moj sen sa vyplnil a je to predsa dievcatko.Tak dufam,ze su obe v poriadku a na ten tazky porod uz postupne zabuda.
Zelam im vsetko len to najlepsie aby im mala robila radost.

Vo stvrtok sa uz tesim na tu kavu u Wieniky ako sa tam zideme.Vroni skoda,ze neprides ☹

lenka.pav
10. nov 2008

ahojte 🙂
twix, lieska, jasterka, veeeeeeelmi vam blahozelam a zelam vela vela zdravicka vam aj detickam 🙂 , krasna spravicka

silvia2406
10. nov 2008

ahojte 🙂

tak konecne viem miery malej emmky: 52,5cm a 3270g 😵

boldy
10. nov 2008

ahojky,

tak do tretice blahozelam dalsej maminke a emme.. jasterka si to zvladla, hoci aj ja som myslela, ze to bude chlap... no nic je tu prevazne dievcenska invazia 🙂 tak teraz som asi ja narade co? tak sa ale este nacakate baby 🙂
trdlo> ako sa mas? este stale nevolnosti? ja som mala nevolnosti az do 5 mesiaca... a prihody nehovoriac od autobusovej zastavky vo viedni az po dovolenku v egypte, v kuse... no snad ta to prejde skor... vydrz 😉

trdlo
10. nov 2008

jeej silvinka dakujeme za spravy 😉

Boldy, no nevolnosti ma este stale neprechadzaju 😖 Ty si si teda tiez musela uzit na cestach...no hruza...ale ked budeme drzat tie nase ratoliatka v naruci, tak na vsetko zle asi zabudneme...tak trpim a cakam ..

Inak liluvie ma termin este skorej ako Ty 😉

miriam25
10. nov 2008

babenky, tie nevolnosti vam aani trosku nezavidim. ja som to pocas tehu nezazila, ale urcite to nie je nic prijemne. Ale co som zazila bol porod a to malinke krasne babatko a to naozaj stoji za vsetku namahu, za tych 9 mesiacov tehotenstva aj za porodne bolesti. Ked sa ma niekto spyta, ci by som ho nedarovala alebo nepredala (zo zartu samozrejme), tak kazdemu odpovedam, ze tolko penazi ani na svete neexistuje, aby ho dokazali zaplatit 😉

miriam25
10. nov 2008

katrin, ja ti bohuzial neporadim, ale skus sa obratit na vroni, ona vacsinou vsetko vie a super nam tu radi a pomaha 😉

liluvie
10. nov 2008

ahojte po dlhsom case,
bola som cely vikend take nervozna, pokazil sa mi v piatok pocitac, chapete, prave vtedy, ked som bola zvedava na vsetky tie pravicky o babatkach. ale uz ho mam zasa funkcny doma. tak ma tie krasne novinky pockali dodnes.

liluvie
10. nov 2008

lenkaw, boldy, wienika, trdlo, dakujem za vrele privitanie
babenky je to ozaj super, ze je vas tu tak pozehnane v okolitych bezirkoch

liluvie
10. nov 2008

wienika, dufam, ze to bez draheho este tych par dni vydrzis. ja sa vzdy citim taka nesvoja, ked mam ostat na dlhsi cas bez muzika sama 😢
a mas to super, ze mas maminu v BA, je to isto velka pomoc, ked ti moze dozriet na Leusku. zavidim

liluvie
10. nov 2008

Lieska, zo srdca blahozelam tebe aj manzelikovi. Asi to bolo tazke, a dlho si sa musela trapit, ale hlavne, ze ste obe v poriadku. Malinka je teda pekny slonicek 🙂 . Dufam, ze sa rychlo zotavis a budes si moct babatko naplno uzivat doma.
(tak moj typ na chlapca v tomto pripade navysiel 😉 ), ale neva 😵

maela
10. nov 2008

Susann83 - neviem web.adresu,tu kliniku som si pozrela,pripada mi to tak trochu ako u nas na SK 🙂
BOLDi - a kedy mas termin?

liluvie
10. nov 2008

Twix, gratulujem babatku 🙂 🙂 🙂 . vizera to na super porod. take nieco mna, ako matku cakatelku vzdy velmi potesi. a teraz mas uz svojho malickeho pri sebe. a krasne ti to vyslo do paru. mne by sa pacilo, keby som mala dievcatko a chlapceka, ale v kazdom pripade, halvne nech su deticky zdrave. ozaj, ako to ma malinky s oblickou, dufam, ze je vsetko v poriadku a skoro pojdete domov 🙂

maela
10. nov 2008

Susann 83 - inak pracujem prave na freistellung bo som zdr.sestra.dam ti potom blizsie info ak ho dostanem

liluvie
10. nov 2008

A do tretice chcem pogratulovat aj Jasterke.
Jasterka, si super statocna mamina. Ties ta chrustik asi dost potrapil, ale hlavne je, ze malinku uz mozes stiskat v naruci. Rychlo sa zotavte a sup domov.
Nakoniec to bolo super, ze si nemusela cakat az do buduceho tyzdna a Emmuska sa s vami rodicmi chcela osobne stretnut uz teraz 🙂 🙂 🙂
Vienike to naozaj vyslo s tym tvrdenim, ze tu za chvilku zostanem len ja Boldy a Trdlo, no a vidite, uz je to tu. pokial nepribudne nejaka nova tehulka s terminom predo mnou, tak som dalsia na rade 😉
Jasterka, super, ze ti si z 3 Bez., ak nebudes mat nic proti tomu, mozeme potom v januari spolu kocikovat 😀
ved prater naozaj nemame daleko, a stretneme tam aj kocky z 2.
Jasterka, na tej priprave sme boli v piatok a v sobotu. A muzikovi som ta spominala, ze teraz niekedy by si mala ist rodit, no vidis a to som netusila, zze ked sme odtial v sobotu odchadzali, tak ty si tam uz bola. 😉
Inak ta priprava, presne ako hovoris, bolo to super zhrnutie nastudovanych veci. Na druhej strane, pre mojho manzelika to bola uplne ina dimenzia, on niekedy kukal ako teliatko na nove vrata, ze to naozaj tke bude 😀 😀 😀 . Dokonca vyrukoval z myslienkou, ze ved ked este nebudem mat silne kontrakcie, alebo mi ´len´odtecie plodova voda, tak ze sa do nemocnice este mozem sama odviest autom 😀 😝 😝 (on totiz nema vodicak 😖 😲 😢 ). Tak som mu musela trocha nahnevane vysvetlit, te do porodnice sa ja teda sama viest nebudem a ze bude musiet on volat sanitku
😒 . No dufam, ze to nejako zvladneme 😉 .

liluvie
10. nov 2008

Trdlo, s tymi nevolnostami ma to mrzi. Ja si pamatam, ze my tiez byvalo hrozne zle, a nic sa stym v podstate cely den nedalo robit, len to nejako predychat a prespat. A najintenzivnejsie sa ma to drzalo v 12. a 13. tyzdni 😝 😝 😝 . Potom ku koncu 4. mesiaca zacali nevolnosti ustupovat a v 5. sa stratili. Vydrz!!!!!!!!!!! Bude lepsie.
Ozaj tu foto co mas v pase, strasne mi to pripomina majak v Chanii na Krete, odkial to je 🙂

liluvie
10. nov 2008

Susann, Maela vitajte. Aj ja som tu zatial novacik 😉
maela, gratulujem k pohybom, super pocit, ked citis, ze babatko je naozaj tam, vsak 😵 , krasne tehulkovanie zelam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre