Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

kvetinka28
5. sep 2007

Ahoj Alex, no ja to mam do Viedne daleko, ale v BA by som mohla. Tak ked budete mat zas dalsiu stretavku v BA, dajte mi vediet, rada pridem. Najblizsie tam budem buduci pondelok.
Silvi,netusim, aky je medzi nimi rozdiel, ale asi ze 4D nejakym sposobom lepsie spracovava cas. Spytam sa Dr. ak nezabudnem, ale skusim este pozriet na webe.

kvetinka28
5. sep 2007

Tak nasla som takuto stranku: http://www.4dultrazvuk.sk/ultrazvuk - vyzera zaujimavo

silvia2406
5. sep 2007

kvetinka, dakujem 🙂
co inak porabas? ja som sa zaprisahavala, ze si dam od pocitaca klud a nazriem do nemciny, ale zavislost je zavislost 😀

kvetinka28
5. sep 2007

Silvi, k tej nemcine sa neviem dokopat 😒 A teraz musim nejako vyriesit svoje doktorandske studium, vyskytli sa nejake nezrovnalosti, tak dufam, ze to dokoncim. V skole sa snazia, aby to bolo co najskor, mne je to jedno, dalsi titul mi pri prebalovani moc nepomoze 😀 A inak doma upratujem, obcas sa tu s niekym stretnem, uz by som aj mala absolvovat nejaku tu navstevu, ale vacsinu casu aj ja zavislacim. A mala by som skontaktovat Hebamme, aby som sa s nou dohodla na moznostiach porodu a tak. Chcela by som rodit doma, ak by to slo a ak nebudu ziadne komplikacie. No a na to sa musim dobre pripravit - napr. cvicit jogu, ale ani to sa mi nechce.

kvetinka28
5. sep 2007

Neboj, urcite to s malym zvladnes, ved aj deti sa menia, niekedy aj k lepsiemu 😀 (tie vlastne urcite)

silvia2406
5. sep 2007

takze ty chces prirodzeny porod, bez nejakych zasahov? myslim epi, ale nejake lieky proti bolesti, ci sa to da aplikovat aj pri porode doma?

alexa27
5. sep 2007

wow, kvetinka, zaujimave. nepoznam zatial nikoho kto rodil doma. tak drzim palce nech ti to vyjde ako si prajes. napis o tom viac, ako vlastne taky porod doma prebieha a preco si sa tak rozhodla?
silvi, este som zabudla, vsetko najlepsie k narodeninam, vela zdravicka, nech vsetko dobre zvladnes v skole, aj s malym Theom a nech ti to rychlo utecie a si tehoska 🙂

silvia2406
5. sep 2007

dakujem alexa, si zlata 😵
akurat cez vikend manzelova starka do nas zabrdla, ze kedy uz budeme na tom pracovat, v tej chvili mi akosi nedoslo, co ma na mysli, az ked zacala rozpravat o vecickach, tak som pochopila o co jej ide. 😀 je to zlate ked zena v jej veku pouzije slovne spojene "kedy uz budete na tom pracovat" 😅

alexa27
5. sep 2007

😀 jej, tak to je fakt podarena. a co ste jej povedali? 🙂
mna sa akurat dnes mamina pytala, ked som s nou volala, z nicoho nic, ze "a tehotna nie si?" 😅 a nechcela som klamat, ze este na tom nerobime, alebo tak, tak som jej povedala, ze uz sme raz skusili. aj ked povodne som neplanovala to hovorit rodine, aby nas neznervoznovali. ale nejak mi to uslo 😅 . a ona ze, "no tak podme podme, musite castejsie!" 😀 tak ako poslusna dcera, budem asi musiet pocuvnut, ci chcem ci nechcem 😀

alexa27
5. sep 2007

a inak, ano updatela som fotku opat raz 😅 , chcela som trochu zaktualnit, kedze som uz ostrihana a po copcekoch ani chyru ani slichu, tak som sa rychlo odfotila teraz s mobilom, tak to mate dnesne foto 😀 , ale pripadala som si jak sibnuta, som sa tu vyskierala do telefonu v kancli 😀 .

kvetinka28
5. sep 2007

No mate to obidve vesele 😀 Mne mamine tiez pilila usi v kazdom telefonate, ci nie som tehotna a raz mi povedala, ze ako si to predstavujem, tridsiatka na krku a dieta nikde 🙂 No a teraz to bude mat.
Rodit by som chcela doma, aj ked viem, ze sa to spaja s rizikom, ale mnohe rizikove stavy su vyvolane prave nemocnicnym prostredim. Ked poviem na SK, ze chcem rodit doma, tak na mna vsetci pozeraju ako na blazna, co usiel z blazinca. Tu to beru fajn, mozem si rodit, kde chcem. A chcela by som tak, aby sme neboli v strese ani male, ani ja, nechcem, aby mi ho brali hned prec na nejake vysetrenia, proste mam o tom taku predstavu, ktoru mi v klasickej porodnici nemozu naplnit. Keby nieco, 5 km od nas je nemocnica a detska intenzivka (ci neviem, ako sa to vola) je asi 20 km v Passau (tam vraj vzdy deti odvazaju, ked hrozi nieco vazne). Este aj tak nie som rozhodnuta na 100% kde, vsetko este parkrat dokladne zvazim.Ale citim, ze by to tak malo byt.

kvetinka28
5. sep 2007

Jej, Alex a ja som si myslela, ze na fotke mas vzadu zopnute vlasy 😀

kvetinka28
5. sep 2007

Ale velmi Ti to takto pristane. Kocka 🙂

silvia2406
5. sep 2007

alexa, odpovedali sme jej, ze uz o tom uvazujeme, ale ze este presne nevieme 🙂
kvetinka a kto by mal byt pri tebe? len porodna asistentka alebo aj niekto iný?

kvetinka28
5. sep 2007

No, urcite by som chcela Hebamme, tato vraj robi aj porody doma (nie vsetky to robia) a ma vraj aj nejaku mladu dievcinu, ktora si robi u nej prax, a ta je vraj tiez super (ma len 19). Najskor sa s nou musim skontaktovat a poradit a nechat si veci vysvetlit a potom sa rozhodnem. Otecko zatial vaha, nutit ho urcite nebudem, bolo by mi to skor neprijemne. Takze vlastne len 1-2 osoby, ale to staci. Chcem mat pri tom klud, budem mat co robit aj sama so sebou.

twix
5. sep 2007

Ahoj kvetinka,
obdivujem tvoju odvahu. ja by som doma urcite nerodila. bala by som sa, ze keby nastali komplikacie, nestihli by sme prist do nemocnice, cely zivot by som si to vycitala.
pri mojom porode bola najprv len hebamme. manzela som poslala von, zdalo sa mi, ze ten porod bude dost hrozny a nechcela som, aby mal z toho neskor nejake depresie. on vsak ku koncu prisiel dnu (pocul plac babätka z vedlajsej miestnosti a myslel, ze uz som odrodila) a ostal az do konca - hrdo prestrihol pupocnu snuru a drzal malu, kym mna zasivali. ku koncu bol pri porode aj lekar a bol strasne zlaty. skontroloval placentu a zasil ma. inak tie bolesti boli take silne, ze som mala co robit, aby som odrodila a ani by som si nevsimla, keby vedla stalo dalsich 10 ludi a prizerali sa ... aj porodne saly uz su velmi prijemne zariadene (ziadne operacky s bielymi alebo zelenymi kachlickami 🙂. no ja si vobec nepamätam, akej farby bola moja porodna sala a ani, ci tam viseli nejake obrazy ... porod bol taky rychly a bolestivy, ze nic ine ma nezaujimalo, len odrodit. ked sa mala narodila, nechali nas s nou dve hodiny samych a az potom ju isiel manzel s detskou sestrou okupat, zvazit a zmerat a urobit jej prvu fotku. malu mi dali hned na izbu a mohla tam byt so mnou 24 hodin.
viem si predstavit, ze ked niekto rodi 10-15 a viac hodin, tak mu dost zalezi na miestnosti, atmosfere a inych malickostiach. ja som rada, ze sme to v zdravi absolvovali - ja aj mala.
drzim ti palce, aby ti to vyslo podla tvojich predstav a bez komplikacii!

kvetinka28
6. sep 2007

Ahoj Twix,
dakujem. Urcite to este zvazim, prvykrat nikto nevie do coho ide a vobec netusim, ako to budem prezivat, ci budu tie bolesti silne, alebo nie, a ake vlastne budu. Mozno je to aj dobre. Ty si rodila v Rakusku, vo Viedni? Viem, ze aj v nasej nemocnici je to v pohode, hovorili mi zeny, co tam rodili. Vsetky vsak mali cisarsky rez. Vies, mne nejde o to, ako to tam bude vyzerat a ako to bude zariadene a ci budu steny vykachlickovane alebo na nich budu visiet obrazky. Vychadzam len z obrazu, ktory som si utvorila z toho, co som pocula a citala na internete a vacsinou to bolo z prostredia slovenskych a ceskych porodnic. V kazdom pripade sa chcem najskor stretnut s Hebamme a porozpravat sa s nou, asi aj navstivim porodnicu, ak to bude mozne a az potom sa rozhodnem. Mozno sa nakoniec rozhodnem pre nemocnicu, v mnohych ohladoch je to pohodlnejsie a bezpecnejsie. Este raz dakujem za Tvoje postrehy. Dufam, ze to vsetko dobre dopadne a ze sa rozhodnem spravne.

viedencanka
7. sep 2007

Ahojte,
prvykrat sa sem prihlasujem do vasho fora.Som vo Viedni uz 8 rokov,mam 3-rocn. chlapceka.

twix
7. sep 2007

Ahoj Viedencanka,
vitam ta medzi nami. V ktorom Bez. byvas? Zopar z nas v 21. Maly ti uz chodi do skolky?

boldy
10. sep 2007

ahojte babulky, nejak sa to tu zastavilo 🙂 ako sa mate? ja som ok spat vo viedni, ale je tu sakramentska zima ☹ viedencanka vitaj medzi nami.
tak by som ozaj mohli nieco urobit s tou stretavkou no nie 😉 som tu len na skok, zatial nemam net doma, tak vas vsetke zdravim a silvy ak nieco nove ohladom stretavky, daj mi vediet v sms plz... papa

silvia2406
10. sep 2007

ahoj boldyyyyyyy 🙂 😵
tak ako sa mas? uz si sa zabyvala? zima je tu naozaj neuveritelna.
nad stretkom sme uvazovali na vikend 22.-23.9. dufam, ze to bude vsetkym vyhovovat. mali by sme zalozit temu, aby to bolo prehladnejsie.
konecne zacala malemu skola, uz som celkom rada. nase prve stretnutie po dvoch meisach dopadlo velmi dobre, az nad ocakavanie. ale klopem si silno na celom, klop-klop, aby som to neporiekla.
a vy ako pokracujete s babatkom?

viedencanka, vitam ta medzi nami, dufam, ze uz coskoro sa stretneme aj osobne. 🙂

galina75
10. sep 2007

Ahote baby, viedencanka vitaj.
Fuj naozaj je tu hrozna zima my sme vcera doma uz aj zakurili.
Baby, tak vzorne snazilkujte, aj my sme sa do toho opät pustili naostro 😀 , Meriam B. teplotu "o dusu", robila som aj Ovu test a tak uvidime na buduci tyzden ci sme nieco poriadne zamiesili. A ked nie, tak to skusime opät o mesiac.
Stretavka cez vikend- joj, tak to sa hned riadne odhlasujem, vikendy su pracovne, tak to sa neuvidime. Skoda.
Prajem krasny den.Gala

galina75
12. sep 2007

herecky, kde steeeeee????

silvia2406
17. sep 2007

ahojte dievcata, kde ste sa vsetky stratili? ☹
tak ako to bude s tym nasim stretkom? zorganizujeme nieco? 🙂

ee
17. sep 2007

Ahojte baby
ja sem nechodim ( doteraz som nemala dovod ) .
ale teraz som v 4 mes. a do decembra este pracujem a potom som doma.
Byva niekto v 21 bez.???
🙂

silvia2406
17. sep 2007

ahoj ee, vitaj medzi nami, blahozelam k babatku a prajem ti bezproblemove tehulkovanie 🙂
su tu baby, ktore byvaju v 21. bez.
😉

twix
17. sep 2007

Ahojte dievcata,
ja som za stretavku, tak prosim nejaky termin navrhnite. ja okrem soboty 29.9. mozem momentalne hociktory den. tesim sa 🙂

Ahoj EE,
vitaj! ja byvam tiez v 21. bez. a som momentalne doma so 6. mes. dcerkou. mozeme potom spolu kocikovat, aj ked moja bude na jar uz viac behat nez sedkat v kociku 🙂

galina75
18. sep 2007

Kocky naozaj to flakate!
ee vitaj a krasne si uzi tehotenstvo.
Uz som si myslela, ze ste sa vsetky odstahovali.
twix- pekna fotka 😀 Gala

silvia2406
18. sep 2007

dobre ranko dievcata 🙂
gala, ako pokracujete s domcekom? co mas nove?
twix, tvoja fotka je naozaj neprehliadnutelna 😀 😀

co sa tyka terminu stretavky, je mi to jedno, ja mozem kedykolvek 🙂 takze davajte svoje navrhy

alexa27
18. sep 2007

Caute dievcata, tak ja sa ospravedlnujem za dlhsi vypadok 😝 . ale uz som naspat 😀 .
tiez chcem privitat vsetky nove kocky (a btw. tiez som z 21.)
baby, ako to vidite s tym nasim stretkom? stretneme sa tuto sobotu? alebo vam to lepsie vyhovuje inokedy? mne by to mozno vyhovovalo viac tu sobotu o dva tyzdne, ale prisla by som aj tuto, ak by to bolo teraz. prisposobim sa vacsine. tak ako ste na tom vy? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre