Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

silvia2406
19. sep 2007

musino, tak to ti z celeho srdca blahozelam 😵 😵 😵 prajem ti krasne a bezproblemove tehulkovanie, tfuj, tfuj, tfuj, nech sa vam obom dari.
bola si uz u lekara, v kolkom si tyzdni, bozinku ja som taka zvedava 😅

musino
19. sep 2007

Silvi, dakujem, si zlata 🙂 K dochtorovi idem dnes, o hodinku, podla kalendara by som mala byt v 6. tyzdni, ale v skutocnosti asi menej... 😵 😵 😵

silvia2406
19. sep 2007

tak drzim vsetky palceky, nech to dobre dopadne. lekara mas na slovensku alebo tu v rakusku?
a ako sa citis, co ranne nevolnosti, zmeny nalad a vsetky tie "prijemne" veci spojene s prvymi mesiacmi?

twix
19. sep 2007

ahojte,
ja by som prisla asi bez malej, takze na mna neberte ohlad. ja moc po lokaloch nechodim, takze nemam ziaden navrh. mohli by sme sa stretnut bud niekde v 1. bez. - tam je vela kaviarniciek a podnikov, alebo vo floridsdorfe a ja trosku posurfujem a najdem dva podniky, ktore by vyhovovali. neviem, aku mate predstavu. v 21. bez. je to sama "heurige" a gasthaus.

Musino, blahozelam!! ja som si tiez bola ista, ze cakam chlapca az do 20. tt, ked mi povedali, ze to bude asi dievcatko 🙂 ale to nevadi, len som par dni potrebovala, kym sa moje myslenie preorientovalo 🙂 drzim ti palce, nech ti to tehotenstvo bez problemov prebehne!!

twix
19. sep 2007

uz som aj nasla zoznam kaviarni vo Floridsdorfe a je ich tu dost:

http://www.viennainfo.at/general/index.php?bezi...

navrhujem teda bud to vo Floridsdorfe (konecna U6) napriklad pred restikou Pizza HUT - je pri vchode do budovy u-bahnky (pozor! su tam dva vchody, je to ten, kde je zastavka elektricky 30, 31).
alebo sa stretneme niekde v centre, napr. pred Stephansdomom alebo niekde inde.

takze sa zajtra dohodnite. mne vyhovuje aj Floridsdorf aj mesto v sobotu poobede alebo vecer.

alexa27
20. sep 2007

baby, tak navrhujem v sobotu o 16.00. Miesto necham na vas, ale keby ste boli ochotne, Silvia a Boldy, prist do Florisdorfu, tak pre mna by to bola velka pomoc, lebo ja kedze nebyvam vo viedni, tak jedine co poznam je florisdorfska stanica a nas byt 😅 🙄 . ale moze byt aj Stephansdom, hodi ma tam manzel a potom by som sla naspat s Twix. takze vlastne to je jedno, ako chcete.
kto sa teda na koniec stretneme? ja, twix, silvia a boldy. to je vsetko nie?
tak povedzte este silvi a boldy, co vam vyhovuje.

mosino, este raz gratulujem 😵 . napis ako bolo u doktora 🙂 . a na dovolenke ste boli kedy? lebo ked si v siestom, tak to sa vam podarilo asi este pred, nie? 😵 a podla coho vies, ze to bude chlapec? jaaaj, to je take super, ze neviem co sa mam skor pytat 😵 😵

lopka
20. sep 2007

Ahoj holky
dlouho jsem se neozvala ,ale aspon jsem poctive cetla.Gratuluji k tehotnestvi Musino a at miminko roste jak z vody 🙂
22.9 jsme az do 19,15 v praci tak bohuzel se nedostavim,ale budu na vas myslet a pak me potesi zpravicky od Vas jak jste si to uzily 🙂
jsem docela v prac.kolotoci,tak prectu rychle vecer co piste a jdu do hajan.Ted mam dva dny volna,tak jsem docala rada.
Ale co je noveho,nechala jsem si u gynekologa zkontolovat ten muj slavny hormon FSH a byl v poradku,o pol min.Tak nas mily profesor z CAR centra,nas opet zahrnul do programu a zaciname se stimulaci od pristich mesicku 🙂 Hura
Holky uzijte si sraz pusu vsem Lopka

galina75
20. sep 2007

musino gratulujem, ja som prave v cakacej faze, tak uvidime 😠 .
Prajem vam peknu stretavnku! a cakam v pondelok na spravy ako bolo!
Gala

musino
20. sep 2007

Vsetkym vam dakujem za drukulacie 🙂)))))) Dochtor ma vcera poslal za porodnikom u ktoreho chcem rodit, nech sa o mna stara od zaciatku, tak mam termin 3.10. v Hainburgu 🙂) Dokonca dochtor je slovak, tak s nim budem moct bez problemov pokecat..

Silvi, tak ranne ani ziadne ine nevolnosti nemam, citim sa super, pomaly uz nemozem ani lezat na brusku ako ma bolia prsia, brusko mam mini mikro (ale to je najskor z nafuknutia, pretoze som celu dobu ako balon + pre Petka aby mi mal co hladkat...chcihciiiiiii.....)

co sa tyka stretka, tak ja by som mozno aj pribehla, mam tu 3 kolegyne z Moskvy, tak by som pozrela aj tie....bolo by to super 🙂))) len mi prosim dajte vediet ze kedy a kde, najdem cokolvek vy vyberiete, len v centre budem musiet platit 3 eura za hodinu garaze :-O takze tak 😀

musino
20. sep 2007

Twixi, vsetci mi tvrdia ze to bude chlapec, ja to tak tiez citim, ale malu zuzulku by som tiez prijala....chcihciiiii 😵 A sama cakam chlapca pretoze moje fyzionomicke prejavy (grganie a pukanie) su na veeelmi vysokej a neohrabanej urovni, ako keby som bola chlap...chichciiiii.... 😀

musino
20. sep 2007

Alexa pisala ze ma prinies zopar ´tehu virusikov´, tak vam ich sem skusim nasypaaaat cely kopec 🙂))

alexa27
20. sep 2007

chytame chytame, dikeeeees 😀
a co by si chcela viac dievcatko ci chlapca? a ako sa budu volat? 😵

musino
20. sep 2007

Alex, noooo....ja aj to aj to...ale asi chlapceka, ja neviem, to sa neda rozhodnut...chichiiii...no a dievcatko by bola Zuzulka a chlapcek asi Nikola alebo Alexej, do uvahy pripada aj Petko - hadaj preco 😀

silvia2406
20. sep 2007

ahojte babulky, takze mne s boldy to tiez vyhovuje v sobotu o 16.00. tesime sa 😵 😵 😵
ak mate niektora fotak, tak doneste (nas zostal na svk), aby sme zvecnili nase historicky prve stretko 🙂
musino bolo by fajn, keby ti to vyslo a pripojila by si sa ku nam 🙂
lopka, gala drzim palce nech to tentokrat vyjde 🙂

alexa27
20. sep 2007

musino, fakt neviem preco Petko, ale moze byt 😀 a tusim sa ti tiez pacia ruske mena, ja tiez uvazujem nad dievcatkom Nataskou a chlapceka mame daneho po muzikovi to bude Danko 🙂 .

baby, takze v sobotu o 16.00 sa na vas tesim a kde teda? uz ste sa rozhodli?

alexa27
20. sep 2007

a ako sa spozname? 😅

silvia2406
20. sep 2007

alexa, prideme do floridsdorfu a o 16.00 sa stretneme pred restikou. do viedne prides uz zajtra, alebo len v sobotu?

alexa27
20. sep 2007

pridem uz zajtra. super, takze stretneme sa pred Pizza HUT ako navrhla Twix, hej?

silvia2406
20. sep 2007

takze sme dohodnute 😵 o 16.OO na konecnej U6, pri restike. pre istotu som to zopakovala 😀

alexa27
20. sep 2007

ok, paradicka, uz sa neviem dockat, velmi sa na vas tesim 😵

silvia2406
20. sep 2007

alexa, si este v praci alebo zavislacis doma? 🙂

twix
20. sep 2007

ahojte,
prave som si dnes vsimla, ze sa to uz nevola pizza HUT, ale pizzeria, grill a cafe. asi zmenili majitela. takze v sobotu o 16 pred tou pizzeriou.
tesim sa 😵

silvia2406
20. sep 2007

twix, dobre vediet 😀

alexa27
21. sep 2007

ahojte,
twix, diki za upozornenie.
silvia, ja som vcera bola este v praci, ale hned som potom odisla ako som poslala posledny prispevok.
baby, ja uz sa tak strasne tesim na to nase stretko, si ani neviete predstavit 🙂 😀 .

boldy
21. sep 2007

ahojte, baby tak uz sa aj ja na vas tesim... 🙂
alexa poslala som ti IP
tak zajtra papa kocky 😉

miska400
21. sep 2007

Ahojte mamicky

Prave som objavila tuto temu. Nebyva nahodou niektora z vas okoli Mödlingu? Ja byvam v Guntramsdorfe a mam dve male dcery - 5-mesacnu a 2,5-rocnu. Uz som dlhsi cas na materskej a trochu mi to uz chyba. Pri dvoch detoch si niekedy myslim, ze mi uz vsetko pada na hlavu. Ak by niektora z Vas byvala na blizku, mohli by sme sa s detmi stretnut a pokecat. Majte sa zatial.

alexa27
24. sep 2007

Dobre ranecko vsetkym 😀 ,
tak teda pre tie, ktore v sobotu neboli na stretku:
bolo uplne skvele, vyborne sme si pokecali a myslim, ze by sme mali este niekolko dalsich hodin co preberat, ale uz nas postupne zacali zvolavat manzelia, tak sme sa tusim po dva a pol hodinach rozlucili. urcite odporucam sa nabuduce pridat 😉 .
pre ucastnicky zajazdu:
som velmi rada, ze sme sa stretli a dufam, ze si to zase zopakujeme. Silvi, budeme cakat na tvoje spravy ako mas skolu.
aky ste mali inak zvysok vikendu?
ja som bola vcera na vinobku v pezinku, bolo uzasne, slniecko svietilo, kopec ludi. uplne super. dokonca sme aj stihli pozriet Martina Babjaka, cely jeho minikoncertik bol uzasny 😵

silvia2406
24. sep 2007

dobre ranko 🙂
potvrdzujem alexine slova, bolo vyborne 🙂 a tie 2,5 hodiny ubehli ako voda. uz sa tesim, ked zorganizujeme dalsiu stretavku a spoznam aj ostatne.
dokonca nam hrala aj slovenska ludova hudba, prave robili prezentaciu slovenska, tak sme sa trosku citili ako doma 🙂

alexa, twix, som veeeeelmi rada, ze som vas spoznala aj osobne (boldy, ty si uz stara znama 😀 )
bolo to naozaj velmi prijemne posedenie 🙂

alexa, to je super, ze pocasie vam na vinobrani vyslo 🙂
my sme sa v nedelu boli trosku poprechadzat, nadychat sa "cerstveho" vzduchu, ak sa to vo viedni da 😀, prezili sme taku peknu, kludnu nedelu 🙂

alexa27
24. sep 2007

silvi a kde ste boli, pri dunaji? inak aj modling je nadherny na prechadzky, boli sme tam minule s muzom a je to uplne iny svet, krasna priroda a pritom je to kusok, odporucam 🙂
a poslala som vam ip 😵

silvia2406
24. sep 2007

alexa, prave som dopozerala fotky, tak dovolenka musela byt naozaj uzasna 😵 a svadobne fotky su taktiez krasne, bola si nadherna nevesta 😵 ja som z mojich fotiek bola tak sklamana, ze som ich nerozchodila ani doteraz a to uz je viac ako rok po svadbe ☹ som povedala muzickovi, ze si to vynahradime, ked budem tehotna, a s babom. pojdeme za naozaj kvalitnym fotografom a dame si urobit fotky s bruskom a potom aj s mimi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre