Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

vroni
3. mar 2009

Lenka, 5 mesiacov?! Strasne to leti, tak vsetko najlepsie k mesacninam 😀
Inak, s pasmi nezartujte!!! Dieta musi byt zapisane v pase rodica alebo mat vlastny pas a v poslednom case to s potesenim kontroluju (od januara sa uz u mna pokusali - Rakusania - dva krat. Smola, krpata ma pas 😝 ) Cisto teoreticky vas mozu aj s dietatom zadrzat, az kym sa cez konzulat nepreveri identita dietata. Ze ten cirkus nejaku tu chvilu trva a nie je zadarmo nemusim zdoraznovat. Takze nestoji za to riskovat, zapisanie dietata do pasu stoji 3 €, to mi nestoji ani za uvahu.
Miriam, nasa macka je hruba pani, lenze uz ju mam 13 rokov, co uz s nou teraz, na stare kolena (mackine, nie moje!) ju neprerobim..... 😀 😀 😀
Maminqa, za Parndorfom je plavaren, ale normalna, klasicka a voda je tam dost studena. Vacsie deti sa tam vyblaznia, je tam smyklavka a plavaci tunel, ale pre babatka to moc nie je.... Musim doma pozriet, ako sa to tam volalo. Lepsi je Lutzmannsburg, je o kusok (par kilometrov) dalej, ale pre deti uplny raj, aj ked, zial, mor pre rodicovsku penazenku!!! Kuk na www.sonnentherme.at

lyziarka
3. mar 2009

jaj, a este som zabudla, v tej detskej postielke sa dali na tej jednej strane aj vybrat 3 palicky, tak sme aj tak skusali, ze sme ich vyberali, aby si mohol vliezt a vyliezt, ked bude chciet, ale to u nas nefungovalo. Podla mna zbytocnost. Manzel hovoril, ze sme ho nechali prislis dlho v tej pristelke, kde nebola ziadna bariera, ze si na to zvykol, ze je akoby pri nas... Je to mozne. Ale tie prve mesiace to bolo ohromne pohodlne pre mna...

lyziarka
3. mar 2009

kocky, nasmu kristiankovi vysiel prvy zubok presne v 10 mesiacoch a teraz mu chybaju uz len tie styri zadne ! isli potom ako huby po dazdi...niekedy aj po tyzdni...
v nedelu bolo v ZOO ako obvykle plno deticiek, Ronnda, neboli ste tam? Si tusim spominala, ze tiez tam castejsie chodite...
no bombardujem vas tu mojimi postings, vidiet, ze maly spi a ja mam po dlhsej dobe trochu casu 😲

ronnda
3. mar 2009

tak vas chci jeste pozdravit, protoze nevim, jestli se sem vecer jeste dostanu, dnes jdeme s malou ockovat a pak budu balit, chystat, taky zehlit 🙂

bejby - taky si vzpominam, jak nici vse davala do pusy, ty kaminky jsou lakave... ja jsem z ni doslova nespustila oci a stejne to vzdycky nejak zvladla ho dat do pusy. hlavne na dovolene u more to byla sila... preslo ji to nekdy ve 13 mes. bych rekla, to uz zacala chodit, tak ji asi tolik nezajimalo co je na zemi.
co natalka, jak tapka, snazi se?
a jak reagovala tvoje rodina na tu radostnou zpravu o dalsim prirustku?

s tim ceskem mas pravdu... ja jsem tam vzdycky v hroznym stresu, mamka je uz v ustavu, ma tam dustojnou peci.tatka za ni jezdi kazdy den, ted jsem ji videla asi po mesici (navstevy byly zakazany kvuli chripce), mam vzdycky co delat abych se neslozila, doma se z toho tyden dostavam, nespim, porad ji mam pred ocima a strasne si preji at uz to skonci.
do cr jezdim se stazenym zaludkem...

lyziarka - v zoo jsme o vikendu nebyli, chystam se tam az pri lepsim pocasi.

miri - tedy, tak zase dalsi zoubek! no super, ze to jde tak rychle a samko bude v pohode. u nas stale nic a stale mame neklidne noci s docela hlasitym revem... pomuze az flasche, to se uklidni a za chvili usne. porad sebou ale mele a breci i ze spani, uz se "tesim" jak bude spat ted v cesku, zase zmena...

silvia2406
3. mar 2009

ahojki 🙂

wieni, dodatocne vsetko naj naj naj k narodeninam 🙂

lenkaw, blahozelam k prvemu zubku 😵 neviem, ci sa aj nam tlacia zubky, ale mala je viac nervozna, ked je hore, minule som jej merala teplotu, tak mala velmi malinko zvysenu, neustale nieco ozuzlava, dokonca aj moj prst si vopcha do pusy a trie si o to dasienka. tak som zvedava, kedy nam nieco vykukne 🙂

co sa tyka spanku, tak u nas sa to polepsilo, doobeda mala spi aj 2-2,5 hodiny, co pred tym jej stacilo 15 minut a poobede v kociku dalsie 2-3 hodky potiahne, zato ale v noci zalahne tak najskor okolo 23:00. uz som aj rozmyslala, ze jej nedovolim tak dlho spinkat, ale nemam to srdce ju zobudit, alebo nebodaj ju drzat hore, aby nezaspala, to by ma od nervozity zjedla. poobede chodime von okolo 13:00-14:00, spinka v kociku do cca 16:00-17:00 a potom je schopna byt hore bez prestavky 😒uvidime ako budeme pokracovat dalej 😉

ronnda, je mi luto, ako sa kvoli maminke trapite, este ze mas malu nicole, ktora ti urcite vsetko trapenie vynahradzuje, je krasne citat, kazdu jednu z vas, ze ake krasne pokroky deticky robia 🙂

bejby, tiez ma zaujima, ako zareagovala rodinka na dalsie tehu. ako sa inak citis? nevolnosti, chute? juj, az ma nostalgia chyta, ked si spomeniem na moje zaciatky, bolo to takto v tomto obdobi pred rokom 😉
// som si vycikala presne na valentina 😵

maminqa
3. mar 2009

Dakujem, holky za urgentne odpovede, ste zlateee 😉

charlotka
3. mar 2009

Ahojte kociky,

mala zas zaspinkala, tak sup sup na konika 😉 my totiz zavadzame zrejme novy spankovy rezim, takze cely den behame medzi spalnou a obyvackou a skusame spinkat, ked mame unavene ocicka. tak sa hadam coskoro zas zosuladime, to ta nemocnica, tam sa vsetko zmeni, babo nemoze spinkat ked chce, je stale rusene a tak... alebo to je jednoducho taka faza, v noci sme tiez skoro kazde 2 hodinky hore, takze ja som zase ako taka sova 🙄 🙂

uz mame stanoveny termin operacie: 19.marca 😔 chceli nam ju operovat v piatok 13. ale povedala som ze nesuhlasim. normalne nie som povercivy clovek, ale minuly piatok 13. sa to nemohla prebudit, takze nechcem nechat nic na nahodu.

co sa tyka toho hrozneho neprebudzania, resp. dlheho prebudzania malickej, tak najpravdepodobnejsie ju PREDAVKOVALI!!!! ani neviem, ci sa nahodou z toho nemam tesit, aspon ze nema to poruchu, ze nevie ten uspavaci prostriedok odburat. asi.

wieni, aj ja sa pripajam a blahozelam k narodeninam! vsetko len to naj naj naj!

silvi, pozrela som si fotky malickej, je naaaadherna!!! krasna, ako vyrastla!!!!! poriadna baculka a vlasky ma tiez ine 🙂 ako sa mavate? malicka uz tolko neplacka? vyzerate obe velmi dobre a spokojne 😉 🙂 chcelo by to uz konecne nejake stretko, len sa musime trosku udomacnit a ja hlavne zacat konecne prat a upratovat vsetok ten bordel 😠 idem rychlo kuknut aj malu Emmusku, ta bude uz tiez poriadna kocka 😵

duelka
3. mar 2009

Ahojte maminky !! ja som tu dneska prvy krat a hladam niekoho z 10 bez.lebo tu nikoho nepoznam napr .na kocikovanie .

miriam25
3. mar 2009

Ahojte babulky,
tak malinky uz spinka a ja mam trosku cas na konikovanie ;)

ronnda, ja som nechcela moc nacinat temu tvojej maminky, aby si nebola medzi nami este viac smutna ako si, bolo mi jasne, ze teraz chodite do ciech hlavne kvoli nech a ze to pre teba vobec nie je lahke 😔 vobec ti tuto situaciu nezavidim a naozaj ta obdivujem, ako to zvladas, klobuk dolu 😨 posielam ti este strasne moc sil, aby si vladala ako dlho bude treba a aby si bola naozaj silna a pre svoju nici stale stastna maminka, aj ked je to v tejto situacii zrejme len tazko mozne 😢
nam sa derie naozaj dalsi ocny zubok, som zvedava, kedy vyjde, dufam, ze nebude maleho dlho trapit.

charlotka, vam zelam, aby ste si coskoro zasa zvykli doma, nasli svoj rezim a nejako sa s malinkou zladili a samozrejme, ta onedlho cakajuca operacia, aby dopadla na jednotku s hviezdickou 😉 budeme na vas mysliet, ale ved dovtedy si este napiseme par riadkov na koniku ;)

duelka, urcite tu najdes nejake baby, ak nie priamo z 10. bez. tak z okolia ;) ja som bohuzial neni vobec vo viedni, co mi je casto luto, hlavne, ked sa organizuju stretka a ja sa s malym nemozem pridat :(

vroni, tu pani velkomoznu na starych kolenach ti nezavidim 😀 😀 😀

bejby29
3. mar 2009

Caute kocky, dnes sme cely den nakupovali tak som sa sem ani nedostala.
Ronndi, Silvi, moja mamina sa velmi nepotesila hlavne kvoli tomu problemu, co som mala po porode, aj ked v dnesnej dobe je lahke sa toho zbavit rychlo.. Tiez sa boji, ako to zvladnem, lebo moj manzel je sice super, ale nema moc casu na pomoc. Teraz este zaciname stavat a stahujeme sa - nakoniec sme ten byt zobrali - tak toho mame pozehnane..
Charlotka, to je teda riadna nezodpovednost, nemala by si to nechat tak a stazovat sa.. Vsak pri predavkovani sa aj zomiera. Nastastie preboha to tak nedopadlo.
Duelka, my organizujeme casto stretka, tak sa mozes pridat..
Silvi, s tymi chutami je to uplne ine ako pri Nathalii, teraz mam viac chut na blbosti, pri Nat to boli len salatove uhorky a mandarinky a tiez som malo pribrala. Teraz mam omnoho viac kilov ako pri nej..

wienika
3. mar 2009

ahojte.....

veeelmi pekne vam vsetkym dakujem za gratulacie, hrozne ste ma potesili, ze ste na mna nezabudli.....dakujeeeem!!!!

ja som prisla teraz z roboty, uplne vyflusnuta, dost som unavena, takze pojdem aj zachvilu spat, len som vas este chcela pozdravit a podakovat sa....a hlavne mrknut, ako sa vsetky mate a ci nam nepribudlo nove babatko.....cooo? boldy, ako?

charlotka, ani ja nie som poverciva, ale tiez by som konala tak ako ty......a neboj, urcite vsetko dobre dopadne a vy sa budete domka vytesovat z malickej 😉 .........

leni, prvy zubok? supeeeer.....tak nech su aj tie ostatne tak rychlo vonku a podal moznosti bez bolesti 🙂

maya, ako sa mas? uz ti je lepsie?

vroni, vy mate macicku?to by sa lea tesila, zboznuje macky.....ale nam staci pes, toho ma tiez rada, ale ten zasa nenavidi macky, cize by bola u nas pelamela 😀

wienika
3. mar 2009

ronnda, prosim ta ake ockovanie vas teraz caka...? ja som z toho jelen, lea dostala posledne MMR koncom augusta, ty si davala teraz zaciatkom februara, ako je to mozne? alebo ako casto sa vobec ockuje MMR? ja vobec neviem, kedy a ake ockovanie nas caka...musim niekde na nete vyhrabat nejake tabulky....

lyziarka, aj ja sa teraz niekedy chystam do zoo, ako to tam vyzera teraz? su zvieratka aj vonku, je ich vobec vidno?

lieska
4. mar 2009

Ronndi, aj j ati posielam tolko sily, kolko sa len da! Moja, no nemas to lahke, vydrz to nejak!!!

Charlotka, drzim palce na toho 19.-teho nech vam to co najlepsie dopadne. A tiez si dobre spravila s tym piatkom 13-teho, i ked aj ja sa snazim take veci nebrat do uvahy! Ale konala by som asi rovnako! Tfuj tfuj tfuj, nech to mate cim skor a uspesne a bez problemov za sebou!

lieska
4. mar 2009

Silvi, Tereska je zlatulinkavaaaa!!! Sa mi zda, ze cela ty, ci nie? A aj tebe ako svedci to mamickovanie, kocka si!
A mate rovnaku deku ako ja ... ju z jednej strany chlpatu a z druhej mesiaciky a hviezdicky na nocnej oblohe! 😀 ja tu deku milujem!

bejby29
4. mar 2009

Leni, zabudla som pogratulovat k prvemu zubku 😉 Silvi, malinka je naozaj zlatulinka 😉 😉

liluvie
4. mar 2009

Ahojte baby,

konecne som sa dostala na konika, necitala som co je tu nove, ale aspon napisem ako je to u nas

malinka je nastastie OK, rastie ako z vody, na poslednej kontrole mala 4700g a 57cm, dostala prve ockovanie proti rotavirusom. brsko nas uz poslucha, aj ked niekedy ma svoje dni a dost placka, ale myslim, ze to ma z toho, ze cez den zalila kopec novych veci a potom navecer vsetky tie nove podnety spracuvava v tej svojej malej hlavicke, no a niekedy tam tohoma asi privela
inak s uz krasne usmieva a snazi sa dzavotat, aj ked sa jej to velmi nedari, a tiez sa velmi rozculuje, ked sa chce dostat ku nejakej zaujimavej vecicke a zisti, ze este nie je natolko pohybovo schopna, aby tam svojpomocne pricupitala 🙂 , tak jej vzdy vysvetlujem, ze na to si este musi nejaky ten mesiac pockat

no a teraz tie nevesele spravy, moj manzel ma nejake problemy s hlavou, stale ma zavrate, pocit, ze odpadne a niekedy az, ze bude vracat, no a ta hlava ho boli a boli, dokonca sa to vystupnovalo tak, ze nebol v stave nic robi, len lezal a spal, tak si ho nechali v nemocnici a arobili rozne vysetrenia, ale zaver je taky, ze na nic neprisli, a vyhlasili, ze to bude asi stres a prepracovanie, a tak ho po tyzdni poslali domov na domacu liecbu, no a co urobil drhy, druhy den na to hned behom do prace, ved tam je najlepsie no nie? teraz mi tvrdi, ze je to uz lepsie, rozumej, niektore dni sa ma celkom fajn, a niektore, nie je schopny nic robit, lebo sa neudrzi na nohach...uz to trva dost dlho a zacinam byt z toho zufala, len dufam, ze sa z toho rychlo dostane, nie je na neho radostny pohlad...uz nech je to preeeeeeeeeeeeec

liluvie
4. mar 2009

Lieska...dakujem za zoznam 😉

boldy
4. mar 2009

ahojte babulky,
tak my sme stale vcelku, malej rybicke sa vonku nejako nechce... citim sa fajn, vcera sme boli na prechadzku az na stephansplatz, za hranicami mojich moznosti, lebo mam vymedzeny priestor na prechadzky okolo domu 😀 taka som bola stastna ako mala, ze vidi aj nieco ine 🙂 a mala nic spinka si nadalej
wieni> dodatocne sa pripajam ku gratulacii, vidis a moja mala mohla uz byt tu, aby bola na tvoje narodky 🙂 no nic cakame ak nic tak uvidime v piatok, co bude v nemocke
liluvie> vitaj po dlhej dobe, mala ti rastie krasne, dufam to s tvojim manzelom nebude vazne, nech oddychuje
lieska> dakujem za zoznam
charlot> drzim palce na operacii, nech to mate za sebou a nech ste zdravi
duelka> vitaj medzi nami
zdravim vas vsetke pekny den prajem 🙂

lyziarka
4. mar 2009

liluvie - moja mama zaziva nieco podobne uz asi 10 rokov, bolesti hlavy, silne zavrate, neda sa jej nadychnut atd 10 rokov chodi okolo lekarov, neviem, ake vselijake lieky uz pojedla a skusala, ked je hrozne zle, ide do nemocnice, tam ju "pozoruju" a ked je trochu lepsie, ide domov a takto sa to opakuje kazdych par mesiacov...

wienika - v zoo je fajn, moj maly je uplne nateseny, ked vidi zvieratka nazivo, ktore si doma pozerame v knizkach, my sa pozerame vzdy iba na par, nie vela, a dobre si ich pamäta, zvierata je vidno zvonku, ja som prv nechodievala do zoo, lebo som zastancom, ze zvierata maju zit volne v prirode, ale odkedy mam dieta, pozeram sa na to z tej praktickej stranky a on je velmi nateseny z toho...

bejby29
4. mar 2009

Liluvie, ja som pred par rokmi mala to iste, strasne zavrate, tocila sa mi hlava, proste to iste ako tvoj manzel a zistili mi zltacku. Ja som ju mala z ustric, lebo ju mali aj dalsi traja z mojich kamosov a vseci sme ich jedli. Lenze mne to zistili az po neskutocne vela vysetreniach, od nespocetnych krvnych testov az po magneticku rezonanciu. Normalne ti to z krvi nezistia, musis poziadat o specialne infekcne vysetrenie. Dokonca len 25 percent ludi su zlti.. Mne povedal doktor, ze on to mal zo sushi, ale zlty bol, my sme zlti neboli.

jasterka
4. mar 2009

Ahojte.

Lilluvie-to je sila,ked nevedie doktori na nic dojst,uzavru to ako stres... 🙄 ...to je ale najmenej pravdepodobne,aby z roboty zostresovany clovek sa citil tak,ze len lezi a je mu na odpadnutie...
mne to najviac pripada ako nizky tlak,ale ten mu urcite pravidelne merali...aj to co napisala bejby moze byt...
takze na vas mieste by som stale chodila po doktorch s dorazom,ze nech vysetruju co sa da!akoze ked ho boli hlava,robili mu ctcko hlavy? ...nieze by som chcela znepokojhvat ,boze chran...ale vzdy radesj vsetko vylucit ako opomenut....ved takto sa neda fungovat,zelam vam pevne nervy a aby ste narazili na lekara co urobi vsetko preto aby ste mali doma fit ocina 🙂 ...a nech ti malinka robi len radost a tak vynahradza ten stres okolo...

boldynka -ty si este nase kinderko? 🙂 jasminka tam pekne čucuka a caka na svoju pravu chvilku,uz to dlho nepotrva a ms ju v naruci.Drzime palce nech je to rychlo a v pohode.Bude manzelik pri porode?

jasterka
4. mar 2009

ronndi-ani neviem ako ti napisat,ze je mi to luto co prezivate ☹ ☹ ☹ a nijak sa neda pomoct...ked prides mohli by sme snad uz zorganizovat to stretko ,aby sme sa stretli vsetky a ty by si aspon trosku prisla na ine myslienky.tiez ti prajem s celeho srdca vela sily ,aby ste to zvladli,robite maximam a viac sa uz urobit neda...
este ze vam Nici dava vela radosti,usmevou a vsetku bolest mierni....

liluvie
4. mar 2009

Jeeeeej baby nestraste ma s roznymi diagnozami ☹ , ja dufam, ze sa naozaj pride na to co to je.

Jasterka, mala som pocit, ze ho vysetrili zhora-zdola, krv, neurolog, HNO, chrbtica, CT a magneticka rezonancia hlavy, dokonca mal chudak aj pohovor so psychiatrom 😕 , no a nic.
Mne osobne sa velmi nezdali krvne testi, mal dost vysoku glukozu na lacno a ketolatky, tak som sa zlakla, ci to nema diabetes, a s tym spojemu hyperglikemiu, ale moc mal negalivny, tak naozaj neviem, ale mozno by si tie vysledky mal pozriet nejaky internista, musim muza zasa nahnat k doktorovi, lebo on sam sa tam velmi nezenie aj ked sa neciti dobre

A dakujem vam vsetkym za podporu

liluvie
4. mar 2009

Boldy, davaj na seba pozor, neboj, malicku uz budes mat zachvilku pri sebe, drzim palce, nech to mate rychlo za sebou a ste spolu doma 😵
Tieto posledne dni su asi narocne, co?

liluvie
4. mar 2009

Jeeeej, Bejby, az teraz som si vsimla 10tt pri tvojom mene, to je krasna novinka, gratulujeeeeeeeeeeem 😵
Vela oddychuj, aby brusko pekne rastlo, aj ked je to pri Nathalke asi niekedy tazke, vsak?
Super spravicka.

Vidim, ze musim docitat co ste popisali, aby som mala prehlad 😔

boldy
4. mar 2009

jasterka> manzel chce byt velmi pri porode, a nakoniec aj musi, lebo ja velmi nemecky neviem, takze bude musiet spolupracovat 🙂 uvidime, ci to zvladne...mam tu aj maminu, takze ak odpadne, tak ho zastupi 😀
liluvie> su narocne tym, ze treba cakat a to je najhorsie, ze kedy uz to na mna ide... drzim palce manzelovi, ja sa velmi do zdravotnictva nevyznam takze neviem poradit

liluvie
4. mar 2009

Wieni, sice oneskorene, ale predsa, vsetko dobre, vela, zdravia, stastia a lasky, a nech ti Leuska robi len samu radost 🙂 . Dufam, ze ste to patricne oslavili 😉

liluvie
4. mar 2009

Duelka vytaj medzi nami 😵

liluvie
4. mar 2009

Charlotka na tu operaciu vam drzim palceky, isto vsetko dobre dopadne, neboj.
A citala som aj ten zazitok s narkozou. Normalne som plakala. Ako mozu take male chudatko tak trapit. A co si si musela vytrpiet ty, to si neviem ani predstavit. Super ste to vsetko zvladli, Vas obdivujem.

liluvie
4. mar 2009

Silvi, Tereska ma krasne fotky, je to zlatucke babatko a naozaj sa zda, ze rastie ako z vody.
Drzim palce, aby sa to vecerne/nocne spinkanie upravilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre