Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lenkaw
21. mar 2009

Ahojte,

bejby: gratulujem Natalke k statiu, za chvilu sa ti rozbehne. 😉

jasterka: ja si tiez myslim ze len kojit 6 mesiacov tiez nie je na skodu. Ja uz som zacala davat Lucovi zeleninku a spapa mi aj doma varenu aj Hipp ku, asi to bude taky otesanek jak Ronndina Nicole 😀 Ja som u rodicou a babka dnes dala žužlať malemu rožok a ked mu ho zobrala tak vrieskal 😒 Už chce tiez všetko skušať.
No a objavili sme druhy zubok dolu, vcera hrooozne slintal, tak som aj myslela ze dnes vylezie a je to tu!!! Tak je jak taký zajačik 😀

Prajem všetkým ešte krááásny víkend

bejby29
21. mar 2009

caute kocky, dakujem 😉
Jasterka, len si pekne uzi tych volnych chvil moja, vsak ich nemame az tak vela.. Moj muz ma tolko roboty, ze on nema cas chodit s malou vonku, tak vam aj tisko zavidim 😉 S tymi alergiami to bude pravda, my s muzom nemame ani jeden alergiu a musim si zaklopat, ale vyzera to tak, ze ani Nati nema.. Treba ale naozaj davat pozor, ak je riziko..
Lenkaw gratulujem k druhemu zubku, teraz to uz pojde ako huby po dazdi. A ako pekne papa, to je super
😉
Mirka, Wieni tak ako vam vyslo stretko?
My ideme zajtra do Diana Bad plavat, uz sa neviem dockat

ronnda
21. mar 2009

ahoj holky,

lenkaw - gratulujeme k dalsimu zoubku! a super, ze lucovi tak chutna, vitejte v klubu otesanku 😉 to korculovani musi byt super, kdyz uz maly kouka z kocarku.

jasterka - jak se citis? co tvuj zlucnik?

jabber - panda je v zoo ve vidni v schönbrunnu http://www.zoovienna.at/

zrovna premyslim, co budeme delat zitra, tak mozna dopoledne zajdeme do tiergarten do schönbrunnu, mame jahreskarte. jeste bych chtela vyzkouset divadlo, nemate nekdo zkusenosti z www.kindertheater.at ? maji predstaveni pro male deti.
lyziarka - melo by to byt ve 14.bez., napadlo me, jestli to treba neznas?

boldynka - tak jsem se rozplyvala nad vasi jasminkou, je tak roztomila, takove krasne malinke miminko. tak si hezky uzivejte vasi holcicky.

bejby - zitra si hezky zaplavte a ty si dej taky relax jestli to pujde.

ja jsem mela docela relax dnes, dopoledne jsem vyrazila na nakupy, hlidal manzel a odpoledne si malou necekane vzal na nakupy (jeho oblibene obchody s elektronikou apod.). radeji bych tedy uvitala treba navstevu oberlaa (twix, laurinka si to s manzelem jiste po takove dobe plne vychutnala, jak se ve vode vyradila?), ale nemuzu chtit vsechno a i za tohle jsem moc rada. nicole byla spokojena a manzel taky, pry jsou ty nakupy beze me klidnejsi, tak bude chodit pry jen s malou 😉

wienika, miriam - jeste kavickujete?

ronnda
21. mar 2009

ten link na ten theater je: http://www.kleinkindtheater.at/

maya01
21. mar 2009

Dobry vecer,

Miri,Wieni...dufam,ze ste si uzili kavicku a poriadne ste poklabosili... 🙂

Samkovi je uz lepsie...sice dnes cely den len prelezal,ale uz nema tie vysoke horucky...tak si myslim,ze z najhorsieho je vonku a dufam,ze sa to nevrati...

Twix,ty mas vaaazne zlateho manzela.... 🙂))

Ronnda tak Zoo? Poriadne si to uzite...my pojdeme zajtra asi do Haus des Meeres...ale bude to zavisiet od toho ako sa bude Samko citit...

Bejby,dobre si zaplavajte a inak ako sa citis?

Prajem pekny vecer a dobru noc.

maya01
21. mar 2009

Ronnda,to detske divadlo vyzera super...len som tam nenasla adresu... 😕

maya01
21. mar 2009

Uppppps uz som nasla...uz je na mna pokrocila nocna hodina...tak este raz dobru noc 🙂

jabber
21. mar 2009

ronnda - díky 🙂 jsem se tam dočetla, že je půjčená na 10 let, tak to si musíme pospíšit 🙂 😵

twix
22. mar 2009

dobre ranko,

nam ide asi tiez zubok. maly je uz asi tri noci taky nejaky nepokojny. ani neplace, len sa stale prevaluje, castejsie je hore, trosku si cucne, pomrnci a spi. uz si ho beriem do postele, lebo sa mi nechce zakazdym vstavat. cez den je v pohode, ale stale nieco obhryza, strci si celu rucku do pusinky, niekedy si s plienockou prechadza po dasnach, alebo chce obhryzat moje prsty. tak uvidime.
tatino zobral Laurinku na Indoorspielplatz, nech sa tam trosku vyblazni. vcera sme tu mali navstevu, tak Laurinka sa ppopredvadzala. ale obrus na stole ostal relativne dlho suchy 🙂 vecer ideme s muzom na muzikal, tak deticky bude strazit svokra. dufam, ze jej budu pekne spinkat.
co hovorite na vysledok volieb?

twix
22. mar 2009

Jasterka, ja som zase citala, ze dnes ma ovela viac deti alergiu, nez za nasich cias 😖 urcite to nie su len potravinove alergie. my v rodine nastastie nemame ziadne alergie a tak dufam, ze ani moje deticky nic nechytia. drzim vam palce, aby ani Emmka nedostala ziadnu, kedze to mate v rodine !!

dievcata, chcem sa opytat, tie co mate chlapcekov, mate skusenosti so zuzenou predkozkou? malemu na to dali masticku, vraj by mohla pomoct. mam ju natierat 4 tyzdne.

lovacka
22. mar 2009

ahojte babule
chcela by som vas poprosit ci neviete ako sa podava danove priznanie v rakusku pre opatrovatelky
prijem nepresahoval 10 000 eur takze dan by sa nemala platit ale neviem kde mam stiahnut danove priznanie a ani ako ho vypisat

dakujem za pomoc

miriam25
22. mar 2009

ahojte babulky, tak vidim, ze ste sa zasa pekne rozpisali, co je super.
Mne vzal drahy manzela a sli k jeho rodicom, ze aby som mohla v klude upratat. Tak uz som hotova a som strasne zvedava, kedy pridu,mohli by este taku hodinku vydrzat, aby osm mala aj chvilku pre seba 😀

s wienikou bolo suuuper, dali sme si poharik vinka a klabosili... juuuj, prijala by som taketo kavicky aj castejsie 😉 bez deticiek, bez stresu, pekne v klude pokecat... hmmm, niekedy je to naozaj len sen, ktory sa mi vcera splnil 😉

maji, ako je samkovi? uz je lepsie?

lovacka, ja netusim ☹ mozno vroni bude vediet, ona zatial vedela vsetko 😉

no nic, idem este pozriet mailiky, chcela som vas len rychlo pozdravit 😉 tak pekny zvysok vikendu....

vroni
22. mar 2009

Ronnda, boli ste vyskúšať divadlo? Ja som sa hrabala včera, ale nejako som sa k tomu nedokopala 😠 😠 😠 Tak sme aspoň boli voliť, dieťa celé spokojné hodilo lístok do urny a vyžadovalo potlesk (komisia bola zlatá a pekne zatlieskali 😝) Takže o dva týždne zas 😀 😀 😀
Miri, ty mi tu teda robíš reklamu!!! Pripadám si ako chrobák truhlík, aj ten všetko vedel 😕 😕 😕
Chlap prave zbalil všetky deti a vypadli k svokre, tam mám na večer voľno, začnem tým, že sa strčím do vane s knihou v pazúre a aspoň hodinu nevyleziem. 😎 😎 😎 Všetky ste tu také aktívne, až mám pocit, že som ešte lenivejšia než som v skutočnosti 😝

ronnda
22. mar 2009

tak my jsme dnes nakonec nebyli ani v zoo ani v divadle 😒
prave jsme malou ulozili po hystericke scene opet pri koupani a umyvani vlasu. vino bohuzel nemame, tak si davam cokoladu.
miriam - tak samko ma uz 15 zoubku! nicole nic noveho, no nevim nevim jestli vas dozeneme, mame co delat 😉
maya - co samko? byli jste v tom haus des meeres?
bejby - tak jake bylo plavco?

bejby29
22. mar 2009

Caute kocky, dnes bolo krasne, my sme boli doobeda vonku a poobede v Dianabad..
Ronndi, bolo super, mala sa vyclapkala, mala aj napadnika 😀 stale jej chytal rucicku a nozicku a jeho otec ho nemohol dostat od nej prec. Taky bol zlaty, mal dva roky, sme sa nasmiali, ze skoro zacina 😀 😀 Moj manzel si robil srandu, ze keby mal o 15 rokov viac tak by nam uz do smiechu nebolo..
Vroni, ako si to pripadas?? Som sa nasmiala, ja som tiez taky lenivec, neboj..
Mayi, dik, citim sa fajn, vcera mi bolo dost zle, ale dnes super..
Miri, tak ste si s Wienikou super poklabosili.. 😉

charlotka
22. mar 2009

Ahojte,

ja sa zial hlasim vo velmi pesimistickej nalade 😢 rano nam vyzerala ritka na velmi dobrej ceste, stare fliaciky skoro pekne vyliecene ale v priebehu dna sa to zvrtlo a taaaaaake hrozne loziska sa vytvorili, cela ritka bordova az po susku vystipana, uz to zas zacalo livinku aj boliet, ked jej to utierame, no povedzte, bude toto mat niekedy konca???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? okrem toho ma mala uz 3 den teploty a sopliky a kasliky 😔

normalne sme si s manzelom zacali zufat, ked sme pri poslednom prebalovani zbadali tu ritusku a ked zacala plackat, ako ju to bolkalo 😢

v piatok som obehla vsetky lekarne v nasom dosahu a ziadne probiotika pre dojcata nemaju, nevedia, nepoznaju :(

ale objevila som nejake na nete co predavaju na sk Biopron junior pre deticky od ukon. 4 mesiaca, tak hadam ich manzelik v utorok zozenie, to kupi aj ten imazol... ja probiotika uzivam uz dlhsie, len ci sa nieco dostane do mlieska? neviem...

Ronndi, tak tu hysteriu pri sprchovani a umyvani vlasom poznam velmi dobre, ja som totiz bola taka ista ako vasa princezna. Zivo si to este pamatam, ako som sa skriabala po stenach vo vani a moji rodicia tiez! 🙂 ale neboj, ono to prejde, neviem sice kedy to preslo mna ale preslo 😉 Drzim palce, nech sa malicka co najskor s vodou spriateli 🙂

lovacka, zial, ani ja netusim .... sorry

tusim sa tu niekto pytal, ci maju vo wien zoo pandu, tak ja mam pocit, ze v Schoenbrunner Zoo maju pandu, aj malu aj velku, ak si to nemylim, minuly rok bolo okolo velke halo, kedze sa im narodilo male pandiatko 🙂

silvia2406
22. mar 2009

charlotka, strasne ma mrzi, ze sa takto trapite. keby clovek vedel, ako vam pomoct ☹ snad pomozu tie probiotika a masticka. drzte sa, silno na vas myslime, viem, ze to velmi nepomoze, ale vedzte, ze sme s vami 🙂 😔

bejby29
22. mar 2009

Juj Charlotka, chudatko Livinka, naozaj vam zelam nech to trapenie ma uz koniec ☹

jasterka
22. mar 2009

Boze Lotka to snad nie ☹ chuda Livinka,to sa musi riesit nejako komplexne,nech si tie mudre doktorske hlavy nieco vymyslia,nech uz mate cele to trpenie za sebou.Mozno by to chcelo koznu lekarku,vsetko aby si clovek zhanal sam 😒 ja by som hned volala vasemu detskemu,nech uz nieco poraidne vymysli...napriklad aj stery,mozno by zabrali ATB citlive na tu kandidu...snad aj tie probiotika pomozu,do tvojho mliecka sa asi aj nejake dostanu,ale bude lepsie ak by ich brala Livka,kedze uz sa mozu od ukonceneho 4.mesiaca.
Drzime vam palceky vsetky aj na nohach pre stastie,nech sa to vyriesi a ostane len zlou spomienkou.

boldy
23. mar 2009

dobre ranko baby,

charlot>to mi je luto, ze mate opat problem...pocula som vela chvaly, o tomto probiotiku.... http://www.mojalekaren.sk/biogaia-probioticke-k... je od ukonceneho 3.mesiaca

maya01
23. mar 2009

Dobre ranko,

Charlotka...juuuj chuda Livka...dufam,ze sa z toho cim skor dostane...taky maly cloviecik a tolko si uz toho musi preskakat...ale pevne verim,ze to budete mat co nevidiet za sebou... 🙂

Ronnda,tak my sme nakoniec tiez neboli v Haus des Meeres...Samko sa na to este necitil,aj vcera len cely den polihoval...dnes som ho tiez este nechala s manzelom doma a zajtra ak bude ok,pojde uz do skolky.

Vroni... 😀

Miri,tak ste mali super vecer...urcite vam to obidvom dobre padlo... 😉

To co je zase za pocasie...skoro ma po ceste do roboty odfuklo... 🙄

vroni
23. mar 2009

Charlotka, velmi drzime palce. Mne este (mozno od veci) napadlo, ze co takto skusit bezplienkovu metodu? Mozno by bol zadocek menej podrazdeny... Ale sama som so neskusala, takze neviem....

charlotka
23. mar 2009

Dobre ranko,

dakujem dievcata, ze na nas myslite 🙂

malinka este spinka, dost nezvycajne o takomto case, ale asi je uz cela domordovana, tak nech si oddychne 🙄

boldy, dakujem za typ, uz aj pisem manzelovi do zoznamu, tieto som nepoznala a su to kvapky, takze super, tie moje su prasok 😒 super super, dik, len dufam, ze ich budu mat 🙂

vroni, naozaj dobry napad, stalo by to za vyskusanie, lenze mala je prechladnuta a ma este stale teploty, tak mozno ked to vyliecime...

jasterka, u kozneho som bola uz 2 krat, kvoli tej ritke, vsetko som mu vysvetlila a tak, ale berie to v pohode, ze to je bezne a ze to bude mavat dovtedy, kym bude nosit plienky 😒 u detskeho som bola tiez 2 krat, ja len verim, ze zaberie ten nistatin co dostava od minulej stredy ako sirupcek, ale uz by to asi malo ucinkovat, nie? nevieeeem... horsie je, ze vsade vyzaduju terminy, tak sa musim doprosovat a vysvetlovat 😠

idem si dat parky, nech nacerpam trosku energie 🙂 a zajtra manzel donesie hadam ten imazol a probiotika tak to je moja posledna nadej, potom uz fakt neviem

papa

maya01
23. mar 2009

Charlotka,este ma napadlo,co takto vyskusat latkove plienky...? Mnohe mamicky si ich chvalia... Aj tu na Mk je tema latkove plienky...skus tam mrknut... 😉

jasterka
23. mar 2009

Ahojte 🙂
Lotka dobre ti to boldy poradila,to su tie probiotika,co som spominla ked sme volali a nevedela som si spomenut na ich nazov,citala som na ne same pozitivne reakcie.Ten kozny 😠 no koment 😠 ...to je bezne,ze ma dieta tak bolavu ritulku az ju to boli?ved otvorene rany su priama cesta k infekciii,ked si do toho kaka...vymen kozneho.Ale drzim palce nech to zaberie,aj ten Imazol sa zda byt dobry...ved ty nemozes cakat dva roky az budete bez plienociek.

Emmca schytala sopliky,biele ale lepkave,rano ma plny nosik,tak sa brani ked ju odsavam ☹ neznasam to ked ju trapim,ale ako inak na tie sople hnusne...a v stredu ideme ockovat,teda neviem ci ju taku soplikovu zaockuje?...

twix
23. mar 2009

Charlotka, tiez som ti chcela navrhnut tie latkove plienky ako pise Maya. pripadne, ja som davala laurinke do plienky vreckovky namocene v harmancekovom caji, ked mala raz strasne zapareniny az plakala. u nej to bolo zo zubkov. ale neviem, ci by to aj vo vasom priapade mohlo pomoct. mozno trosku ukludnit tu pokozku. 😒 drzim palceky, nech to malicku cim skor prejde.

gabii83
23. mar 2009

lovacka to ani ja neviem sice som na papieri tam mesiac a pol ale mjavascript:addEmoticon('😉','vBody')usim to mat ak chces daj IP mail adresu a poslem ti na to papiere naskkenovane a ak by si nieco dozvedela IP 😉

ronnda
23. mar 2009

charlotka - to me moc mrzi, vubec nevim co poradit 😉
nedavno u me byla na navsteve kamaradka a kdyz prebalovala jeji holcicku, tak jsem se zhrozila, protoze mela vsude velke cervene bolaky, bylo mi uplne nanic a ona to brala v pohode, ze ji dr. rekla, ze je to normalni a nic s tim nedelala. pripadalo mi to dost hrozne a nedovedu si predstavit, ze bych takhle nicole nechala, takze jsem kamaradce rekla, ze to vypada jak nejaka plisen a at jde na kozni. mavla nad tim rukou, ze pujde stejne brzy na kontrolu k detske dr., no a druhy den mi hned volala, ze jela hned rano na kozni, dostala dve masticky, ze je to windelpilz. po jedne masticce se holcicka sice osypala, ale druha asi zabrala, protoze je ok. ale jeji holcicka uz ma 1,5 roku, tak nevim jake masticky ji dali, muzu se zeptat jestli chces.

bejby29
23. mar 2009

Ronndi, niekedy ti doktori su naozaj akoby ani ziadnu skolu nestudovali 😠 😠 Ze je normalne, aby dietatko malo velke cervene bolaky na ritke, to som este nepocula... To je asi taky isty typ doktorky alebo doktora ako mala Tina s Leni a moja suseda.. 😠 😠

ronnda
23. mar 2009

bejby - taky mi to tak prijde. ta jeji dr. je vazne takova mimo... treba tam jde se starsi dcerou na MKP-Untersuchung a holcicka si treba nechce sednout na ten vysetrovaci stul, otevrit pusu a tak, tak dr. jednoduse toto vysetreni neudela, ze holcicka nechce spolupracovat. kdyby nas dr. nemel nici vysetrovat jenom proto, ze tam rve a krouti se, tak nema dodnes vysetreni zadne.
ptala jsem se ji, jestli nechce dr. zmenit, ale ji vyhovuje, ze je polka a domluvi se s ni materstinou (kamaradka pochazi z polska). pritom je tu ale skoro 10 let a nemecky se domluvi. no nekdy nechapu...

jinak to musela byt vcera svanda ve vode. a ze ma natalka napadnika, se vubec nedivim, ty jeji krasny kukadla okouzli kde koho, no ale zacinat takhle brzy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre