Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
11. mar 2008

silvi, tesim sa...supeeeeer...... 😉

ronnda
11. mar 2008

jasterka - gratuluji! ja jsem mela taky prvni fotku z ultrazvuku z 5tt. Vitaminy jsem nebrala, muj doktor rikal, ze to neni potreba, ale urcite to neni na skodu! Brala jsem jen kyselinu listovou prvni tri mesice, duphaston jsem brala taky. Ale tedy 3500 EUR za porod??? Muj gynekolog je tedy porodnik, ale ani nevim proc, rozhodla jsem se rodit v jine porodnici (byla bliz od domu). Nemela jsem sveho doktora ani hebamme a bylo vsechno v pohode, pristup skvely, vubec jsem to neresila a musim rict, ze takovou sumu bych tedy zaplatit ani nemohla... nelam si s tim hlavu, vyberes si porodnici kde budes rodit a pak uvidis, vsechno budes resit postupne.

tina - dekuji, asi to opravdu bude nejaka viroza, je mi uz lip, jen me boli zaludek a jsem zeslabla. nastesti manzel je v pohotovosti, ze kdyby neco, prijel by domu a o malou se postara, to me uklidnuje. jinak tu totiz nemam vubec nikoho kdo by mi mohl pomoci 😢

boldy - taky te zdravim, jo jo, ted jsme se tu nejak sesly plno mamicek, tehulek, preji i tobe at jsi brzy mezi nami mamickami!

alexa27
11. mar 2008

silvi, gratulujem, velmi sa tesim, ze je vsetko v poriadku. len tak dalej maminka 😵 😵

ronnda
11. mar 2008

silvi - super, fotecka z ultrazvuku je nadherna! uplne to prozivam jako by se to tykalo i me 🙂 jsem rada, ze bylo vsechno v poradku.
myslim, ze kazda nemocnice tady je na velice dobre urovni, zkus si procit nejake berichty na www.parents.at, ja jsem rodila KH Hietzing (Lainz), to je ve 13.bez., mam kamaradku co rodila ve Wilhelminenspital, pak SMZ Ost, byly spokojene, neslysela jsem nic negativniho. Projdi si ty nemocnice na www.wien.at a udelej si obrazek co by ti vyhovovalo. Ja jsem Hietzing zvolila proto, ze to mam kousek od domu, myslela jsem si asi, ze porodim do pul hodiny nebo co 🙂 Jo, a taky jsem slysela samou chvalu na Göttlicher Heiland (o te tu psala i twix). Tak mas ted jiste plnou hlavu vseho, tak si to stesti uzivej a odpocivej. Pekny den.

wienika
11. mar 2008

ohladom tych nemocnic. ja odporucam goldenes kreuz a rudolfinerhaus- tie su privatne, ale vynikajuce..

http://www.wilhelminenspital.at/gyn/

skus pozriet tento, ten je tiez vyborny.....

ronnda
11. mar 2008

wienika - dieta mi pomohla, ted jsem si dala suchou ryzi, mala uz pres hodinku spinka, jako kdyby tusila, ze si maminka chce odpocnout, normalne mi spi tak pul hodiny.
Mozna az se tvoji male ten zoubek uplne proreze, tak se ji ulevi, chuderka, no nasi nici neni ani videt, ze by se tam nejaky zub chystal, a ten narek, je porad nespokojena, takze ji mam jen na kline, zpivam a povidam.

ronnda
11. mar 2008

wienika - v oberlaa jen tento kurz, kam muzes prijit kdykov, myslim prave jen v utery www.oberlaa.at

wienika
11. mar 2008

ronnda, dakujem..ja som si uz davnejsie nasla tiez babyschwimmen v diana bad, to je v 2 bez. tam myslim je to len vo stvrtok. a v oberlaa, to znamena, ze tam mozes ist s babatkom len v ten utorok? len tak si tam nemozes ist s babom sa pocvachtat? ved to je termalna tepla vodicka, ale asi tam babatka nesmu..neviem, opytam sa muza, nech tam zavola....

teraz som leu uspala, ale tak strasne plakala....mne je to tak luto, ked ju vidim taku ubolenu 😢

ronnda
11. mar 2008

wienika - v to utery je to jako kurz, kde je vyhrazena cast bazenu pro mimca a je tam i pani co to vede a s detma se delaji ruzne veci, jinak zaplavat s mimcem si tam muzes jit kdykoliv. my se chystame do sonnentherme lutzmannsburg, psala tu tenkrat o tom twix. my jsme tam hodne jezdivali driv nez jsem byla tehotna, tak tam na jare chceme jet i s malou. do oberlaa snad taky jeste vyrazime, muj manzel vodu totiz moc nemusi, to ja zas jo 🙂

wienika
11. mar 2008

jej, tak to je fajn...mozno sa tam zajtra vychystam....este musim kupit plinky na plavanie.... 😉

tinavieden
11. mar 2008

ronnda no super,ze Ti je uz lepsie bol to urcite nejaky virus. Brala si aj nejake lieky?Ja som si dala nieco na hnacku a preslo to chvalabohu. A je super,ze mas manzela stale v pohotovosti clovek nikdy nevie...

silvi tak Ja som rodila mimo Viedne v Korneuburgu a musim povedat,ze sa mi tam velmi pacilo,je to mala nemocnica a dycha rodinnou atmosferou, citila som sa tam ako doma, su tam len hebamme,ktore su velmi mile a väcsinou mlade babenky takze bola aj sranda 😎
tiez mam kamosky co boli tiez velmi spokojne v Klosteneuburgu tiez je to tam mile na rozdiel od nemocnic vo Viedni,ktore boli na moj vkus dost neosobne. SMZ-Ost mame blizko ale necitila som sa tam dobre take vsetko nemocnicne a preto som si vybrala rodit mimo Viedne a nelutujem.
My chodime plavat do Privatklinik Döbling je to tam len pre mamicky s detmi takze ziadni ini ludia tam nie su a je to tam tiez velmi utulne mozem len odporucit. No su tam ale len kurzy ...

lieska
11. mar 2008

Wienika, ufff ... ale mi zmrzol usmev na tvari, ked som citala ako bolo Tebe! Este teda vobec "nie som za vodou" s tym vracanim, ze? No ale ved uvidime... Inak som ta lutovala, dovolenka na Seychelloch a ani si ju poriadne neuzijes!!! No ale to co mas teraz stoji urcite za 100 takych dovoleniek, vsak?

Ronnda, dufam aj ja, ze ti uz je lepsie! A malinka je zlata, ze to tak vyciti, ze nieco s maminou nie je ok! 🙂

Jasterka...tak este raz oficialne gratulujem!!!! No tak uz tomu veris???????? 😉 A aj ja si myslim, ze najdes inu alternativu na ten porod. To je strasna suma!!

Silvi, krasna fotka do pasu!! Super pocit vidiet to male srdiecko, vsak? Inak som si vsimla, ty mas termin 25.10. a ja 26.10. Svanda, nie?
Baby, naco sa berie ten Duphaston? Ja beriem len kyselinu listovu a lekar mi odporucil este omega-3 mastne kyseliny, inak ze je vsetko na mojom rozhodnuti, mozem, ale nemusim. A o tom Duphastone som tu uz par krat citala, len netusim na co to je.

Boldy, aj ja posielam tehu virusiky!!!! 😀

twix
11. mar 2008

Silvi - krasna fotecka!!! gratulujem!! vyzera to na chlapca 😀 😀 drzim palce, nech maz bezproblemove
tehotenstvo!! ja som bola v nemocnici Göttlicher Heiland, lebo mi ju odporucila moja gyn. a ja som jej
doverovala. aj druhe by som tam chcela odrodit. co sa tyka tych nemocnic, tak vzdy sa najde niekto,
kto mal negativnu skusenost. ono treba mat aj stastie na hebamme a doktora. tiez som pocula, ze aj
v AKH a v SMZ-Ost moze byt prijemny porod, napriek tomu, ze su to take velke nemocnice (alebo prave
preto??). mne vtedy lekarka poradila, ze si mam ist pozriet 2-3 nemocnice a rozhodnut sa. ale bola som
taka unavena, ze som isla len do Gött. Heiland na Infoabend a tam sa mi to celkom pozdavalo.

Lieska - ja tiez neviem, co je to duphaston. pocas tehotenstva som brala len vitaminy Calibrum a zelezo.

Wienika - ja som chodila do Oberlaa najprv na kurz cez www.waterfamily.at a teraz uz chodime raz do tyzdna
ked nam to vyhovuje len tak hocikedy. vcera sme boli okolo pol jednej a skoro nikto tam nebol, asi isli vsetci
na obed. na ten kurz sa musis prihlasit cez internet. pocula som ze v Dianabad je dost studena voda ☹

Ronnda - dufam, ze budes zdrava. mi sme mali v novembri ten novovirus (dvojdnova chripka, alebo ako sa to
vola) a manzel musel do nemocnice. nakazila som aj svokru a moju maminu, ked sa prisli o mna starat. len
mala sa nenakazila 🙂

Tina - my sme zacali chodit do spielgruppe v sept. vtedy mala laurinka asi 5 a 1/2 mesiaca. teraz je to uz
ine, niektore deti chodia, ine lozia .... proste zabava 🙂

wienika
11. mar 2008

lieska neboj....urcite to tak nebude, mysli pozitivne..nechcela som ta vystrasit, prepac...ale myslim, ze ti uz nebude zle..uz si v 8 tt.... 🙂
jasne, ze mi moje slniecko stoji za vsetko co som prezila....aj ze som odisla z roboty akurat, ked sa mi nenormalne darilo a hrozil mi postup 😉 , vsetko mi bolo jedno,jedine, co bolo dolezite, aby sme boli ok. aj sme boli, len som sa bala, lebo ja som nevedela, ze som tehu a bola som velmi chora, brala som silne antibiotika...potom sme mali v robote vianocnu party, taak som sa scapala, ledva som dosla domov... 😎 na druhy den sa pokracovalo v kantine 😒 , potom prisli vianoce, takze sa zasa popijalo 😠 ale este stale som netusila, ze co je... potom som si skypovala s mojim najlepsim kamaratom a on mi prezradil, ze jeho priatelka je v tom....neviem preco, ale na druhy den som si uroblia test a dve ciarky.... 😲 😀 😅
moj manzel hned telefonoval svojej rodine, tak som ho zahriakla, ze este nesmie o tom hovorit, najprv musime ist k lekarovi....na druhy den(31.12) to vedela uz cela vieden...strasne som sa bala kvoli tym liekom, ci som mu neublizila, ale dr povedal, ze tak na zaciatku tehu to nevadi.....
joj, ale som sa rozpisala....dufam, ze tym nikoho nenudim 😉

takze sa lieska nicoho neboj, vsetko bude ok.....ozaj, ake vysetrenia absolvujes? neviem kolko mas rokov, ale ked ja budem cakat druhe babo( ak sa podari), tak si dam urcite urobit vysetrenie plodovej vody...

twix, dakujem za link, pozriem sa na to...moc sa mi nechce chodit na kurzy, lebo ja si este stale neviem zadelit cas, neviem prist nacas, som este taky motacik...pojdem sa s nou vycvachtat najprv len tak, zajtra sme sa dohodli s manzelom, ze pojdeme....mozno jej aj bude lepsie chutit, ked sa vyblazni vo vodicke 😉

ozaj a co je to ta spielgruppe? o tom som este nepocula....dakujem..paaaaaa

ronnda
12. mar 2008

dobre ranko holky, dekuji ze na me myslite, uz se citim mnohem lip, i kdyz ne uplne fit, jsem jen takova zeslabla, ale to nejhorsi je snad uz za mnou. Musim jit uz dnes ven, dva dny jsem s malou nebyla na prochazce, byla jen na balkone.
mala mi vcera od odpoledne nechtela vubec nic papat a byla uplakana az do vecera, sla pak spinkat bez jidla a spala az do 2:30!, pak si dala mlicko a spinkala dal. Byla jsem trochu neklidna, ze nic nejedla, ale i kdyz dospelemu neni nejlip, na jidlo nema chut.

twix - to jste si tedy s tou chripkou uzili, jeste ze to nedostala laura.

lieska - mne doktor tenkrat ten duphaston predepsal prave na ty krece v podbrisku co jsem mela na zacatku tehotenstvi, ne ze by to na to tedy nejak pomohlo, ale pochopila jsem, ze je to proste na udrzeni toho plodu a co jsem se pak bavila s kamaradkama, tak ho taky braly, i v Cesku. Ublizit to asi plodu nijak nemuze, ja jsem duverovala svemu doktorovi.

wienika - at si dnes hezky zaplavcite a malinka at je spokojena a lip papa.

tina - na korneuburg jsem taky slysela samou chvalu!

wienika
12. mar 2008

dobre ranko damy..... 😉
my sme dnes boli ranne vtacata...od 6.45..xixi...oci mam ako cinan 😎

ronnda, som rada, ze ti je uz lepsie, aj ked slaba, ale predsa...prechadzka ti urobi dobre. myslis, ze tvoja mala bola nervozna, lebo citila, ze aj tebe nie je dobre? pocula som, ze deti reaguju na maminu nervozitu alebo indispoziciu...a mozno jej uz idu tie zubky, podla toho co pises. teraz som si citala na konikovi starsie temy o zubkoch a niektore deti spinkaju viac, nechcu papat a su nervozne. niektore placu a nespia vobec...mne lea spala od 20.30 do 01.50, dala si mliecko a spala do 6.45..potom uz nechcela spinkat, len pistala a chcela byt na rukach...aj tak je to ten lepsi pripad...3 krat klop
😉

som zvedava ako sa malej bude pacit vo vodicke.....dam vediet 😉

babulky tehulky, dufam, ze sa mate dobre... 🙂

snazilky, drzim palceky.... 🙂

lieska
12. mar 2008

Dobre ranko!!!
Wienika, diky za povzbudenie!!! 😉 Si zlata! Tak teda si vsugerujem, ze uz mi zle nebude! 😀
Inak super ako si opisala tie zaciatky tvojho tehu! Chapem, ze si bola vyplasena, ale vidis ... chvala Bohu mas krasne, zdrave dievcatko! Ja som az pokial som si nespravila test fajcila a poharik vinka som si tiez dala!! Ale verim tomu, ze to nie je az take hrozne. To predsa vacsina mamin, kym nema tehu potvrdene robi! Tie lieky, to by ma asi skor vylakalo!

Na ten Duphaston sa asi spytam... diky Ronnda.

K tym vysetreniam... mne dal teraz Überweisung na dve vysetrenia, jedno je na vsetko mozne v krvi (toxoplazmoza, Hb, Hk, nejake Röteln). To je povinne. Druhe na combined test a tam sa mozem rozhodnut, ci to chcem alebo nie. Vcera som im prave pisala, ze o toto vysetrenie nemam zaujem.
Ja mam sice 33 (co nie je 20 😠 , to viem), ale ked som o tom citala... 1. udava ti to len statisticku pravdepodobnost, ze dietatko moze/ nemusi byt postihnute, 2. hrubymi pismenami bolo vsade, ze negativny vysledok testu ti nezaruci zdrave dieta a pozitivny neznemena, ze budes mat dietatko chore. Okrem toho, nikdy by som si netrufla dat zobrat vlastne dieta na zaklade takehoto testu a mat zas do konca tehotenstva nocnu moru z toho, ze budem mat mozno postuihnute dietatko ... to nie!!! Takze tieto geneticke testy budem zrejme ignorovat. V kazdom pripade amniocentezu, to sa mi zda totalny risk!!
Okrem toho poznam z okolia niekolko pripadov, kedy maminam nabulikali, ze maju zle vysledky testov, male ma siroku siju a podobne a nakoniec maju krasne zdrave deti! Ja sa nechcem vystavovat takym stresom, jedine co mozem je dufat a modlit sa, ze budem mat zdrave babatko!!!

Inak som aj uvazovala nad tym, ze je sice strasne super, ze veda ide tak dopredu a mame dnes take moznosti ake mame. Ale niekedy sa mi to zda uz trocha prehnane...ked si zoberiem aku starostlivost mali nase mamy, ved vtedy ich akurat tak pocuvali a mozno nejake rozbory krvi mali... Ziaden ultrazvuk, ziadne extra vitaminy, ziadne epiduralky ...
Mne napr. ani nerobi moc dobre, ked sa tu moc sprtam (na konikovi a inych weboch) v tych informaciach! Nie zeby som chcela zostat sprosta, ale cim viac mas nacitane, tym viac starosti, lebo ta zacne napadat, ci nemozes mat toto alebo tamto ... a co ak budes aj ty ten al. tamten pripad! ☹

Ja idem dnes na pohovor (druhy) do prace a idem aj povedat, ez som tehu (mame take nadstandardne vztahy, nechcem ich odzubkat), atk som zvedava ako to dopadne! Ale nejake Beschäftigung by mi pomohlo aj sa trosku odputat myslienky samej na seba a pozorovania co mi prave je a ako sa citim! 😀

Babule, pekny dnik!!!
A howgh ... uz som ticho! 🤐

silvia2406
12. mar 2008

ahojte babule, prajem prijemny, aj ked zamraceny den
lieska, fuha, tak to bolo vycerpavajuce 😀 ale suhlasim s tebou, mnohe tie testy nie su pravdive a aj tu na konikovi som citala, ze jednej mamine vysli zle vysledky pri dvoch detickach a obe su zdrave. ani si nechcem predstavit, keby sa riadila tymi vysledkami.
moja mamina tiez len pretaca ocami, ked jej poviem, co vsetko som absovovala a co este absolvujem, ale zas na druhej strane som rada, ze mam takeho lekara ako mam, mam pocit, ze mu môzem dôverovat, aj ked som u neho bola len 2x. takze sa snazim dodrziavat vsetko co mi povie.
a priam mi hovoris z duse co sa tyka toho mnozstva informacii, tu na konikovi chodim len do nasej temy, predtym este do oktobroviek, ale tam sa stale riesilo ci je vsetko s babatkami v poriadku a mna to doslova deptalo 😒 teraz ked, uz viem, ze babatku bije srdiecko, tak mi je lepsie a pomalicky sa ucim vychutnavat si to, ze som tehotna. ale naozaj len pomalicky.

co sa tyka duphastonu, mne to vysvetlil lekar, ze mi to pomoze zmiernit tehotenske prejavy (bolestive prsia, bolesti podbruska) a ze bude babatko lepsie vyzivovane, pretoze duphaston obsahuje hormon zlteho telieska, ktorým je babatko do urciteho obdobia vyzivovane, no a taktiez je to akasi prevencia proti potratu.

vam ostatnym dievcatam zelam, aby, ak su to u deticiek zubky, aby boli co najskor prerezane a detickam bolo opat dobre, tým ktoré sa chystaju so svoimi ratolestami plavat, zelam pekne zazitky.

inak, dakujem vam za odporucania na nemocnice. pravdepodobne sa rozhodneme pre semmelwies, ale ja by som sa chcela, tak ako radila twix, poobzerat po nejakych 2-3 a az potom sa rozhodnut. tuto nemocnicu odporucila manzelovi zdravotna sestricka z prace, vraj si tam robila prax, a je to jedna z najlepsich porodnic. tak este uvidime.

wienika
12. mar 2008

ahoj lieska,
mas absolutnu pravdu, cim viac sa clovek v tom vrta, tym viac sa znepokojuje. ja som musela hned od zaciatku doma, cize som nic ine nerobila, len s notebookom v posteli zhanala info o tehu....potom mi z toho sibalo a mala som nocne mory....ale na ten combined test by som sla...aj ja som bola a povedali mi, ze bude vsetko ok...tak som im verila....
btw.aj ja som fajcila....8 rokov...ale ako som zistila ze som v tom , som prestala...a ani nezacnem, aj ked teraz by som uz mohla... 😉

zatial pekny den prajem, aj ked prsiiiiiiiii 😝

ronnda
12. mar 2008

wienika - je to mozne, ze to mala vycitila, taky jsem o tom slysela a docela tomu verim, uz se mi to nekolikrat potvrdilo... zavidim vam cvachtani ve vodicce a tesim se az napises tvoje dojmy a co lea, jak si zaplavala.

lieska - souhlasim s tvym pristupem, mne manzel pak zakazal cokoliv cist, sedela jsem jen u pocitace a hned na me bylo videt, ze jsem si cetla treba neco se spatnym koncem a tak a delala si hned starosti o mimco apod., tak manzel hrozil, ze mi odpoji internet 🙂 ten combined test jsem si taky nenechala delat, jen to nackenfaltenmessung a pak organscreening (je mi taky skoro 33, v tehu mi bylo 31).

silvia - s tim duphastonem jsi to vysvetlila hezky, je dobre, ze mas z doktora tak dobry pocit, je to dulezite. o semmelweisklinik jsem tu uz psala, ze jsem na ni slysela samou chvalu, ze jsou tam pro prirozene porody, jen pry se tam musis brzy nahlasit, ze uz by te potom pozdeji nemuseli vzit, kdyby meli uz nahlasenych hodne maminek. Ale treba je to ted uz jinak, vsak se budes informovat a urcite je dobre, ze si pozries vic nemocnic a rozhodnes se. Budes tu urcite s peci spokojena!

wienika - to rada ctu, ze uz nechces fajcit 😀

wienika
12. mar 2008

ahojte babulky,
tak este stale cakam na manzela, kym sa pojdeme kupat, ak chcete, kuk do mojho albumu, pridala som nove fotky..... 😉

silvia2406
12. mar 2008

wienika, mala je krasna okana 😵 😵 a najlepsie su tie fotky, kde je cela zababrana, predpokladam od mrkvy 😀
prajem vam prijemné kupanie, mala sa urcite poriadne vyblazni a potom hned zaspinka 🙂

ronnda
12. mar 2008

wienika - fotky jsou vazne kouzelne, jako bych videla tu nasi princeznu 🙂 mrkev mame u jidla vetsinou vsude. Vsimla jsem si na fotce, ze na stole mas krabicku s prasky pro malou - Zymafluor (jestli jsem se nespletla). Jak to male davas, primo do pusinky nebo rozpustis ve vode? zatim nevim jak nejlip ji to dat, hrozne se u toho sklebi.

boldy
12. mar 2008

ahojte baby,
ako sa mame? vidim, ze kecate vo velkom a nam konecne aj slniecko vykuklo...dakujem vsetkym za virusiky...ronnda mala je krasna a hlavne krasne zafulana od jedlo 😉

twix
12. mar 2008

ahojte,

ronnda - ja davam malej tabletku priamo do pusy. asi jej to chuti, sama som prekvapena, ze otvara pusu,
hned ked vidi, ze vyberam tabletku 🙂 prave sa jej prerezali hore az styri zubky, tak uz chapem, preco
bola posledne dva tyzdne taka mrzuta a spavala cez den aj 3 hodiny vkuse.

wienika - ako bolo na plavani? mala je zlatucka, akoby som videla moju pred par mesiacmi 🙂 my uz budeme
oslavovat na velku noc prvy rocik 🙂 ako ten cas leti !!! uz sa tesim na druhe babätko, znova si to cele
uzijem, ale uz ako skusena mamicka 🙂

lieska - ja mam 31. na combined test a odber plodovej vody by som neisla. tiez som pocula o pripadoch,
ked testy ukazali nejaku pravdepodobnost, ze to dietatko bude postihnute a narodili sa uplne zdrave deti.
musi to byt hrozne cakat, s akym postihnutim sa ti dietatko narodi. ja som sa tiez casto bala, ci bude vsetko
OK, ale to preziva asi kazda mamicka. priatelka mojho brata bude rodit v juny. robili jej rozbor plodovej
vody a vyslo, ze je vsetko OK. nespala 3 tyzdne, kym nedostali vysledky, nehovoriac o tom, co si uzila,
ake nervy mala a kolko si poplakala pred samotnym zakrokom, lebo sa bala infekcie ☹ no a teraz napriek
tomu, ze je vsetko OK sa boji, ci je babo v poriadku, lebo jej povedali na poslednom ultrazvuku, ze je
trosku mensie, nez by malo byt v tomto stadiu tehotenstva ☹ kazdy jej hovori, ze to bude v poriadku,
ze niektore deti narastu este v poslednych dvoch mesiacoch ... atd, ale ona ma zase strach ☹
takze tolko k testom.
odporucam citat len pozitivne veci, prezerat si knihy s krasnymi zlatymi babätkami a mysliet pozitivne.
ja mam jednu knihu ("ein leben entsteht") a su tam pekne fotky vyvoja babätka z vnutra maternice
robene specialnou kamerou pocnuc preniknutim spermie az do porodu. da sa po tyzdnoch a mesiacoch
sledovat, ako vyzera babätko. tak som dnes pozerala, ako vyzera nas "drobec" 🙂 zajtra ho uvidim
na ultrazvuku 🙂

wienika
12. mar 2008

ahojte baby,
konecne mam cas si sadnut k pc... 😉
na kupani bolo super, lea sa ani tak moc nablaznila, iba trosku na zaciatku kopkala nohami, ale potom si to ozaj vychutnavala ako labuznik, ani nepipla,len sa spokojne tvarila..super dlho vydrzala vo vodicke. myslela som si, ze tam bude vela ludi, ale nastastie skoro nikto a to bolo uz skoro 5 hodin a bolo tam velmi vela deti..uzasne, skoda, ze to mam tak daleko, ale to nevadi, budeme tam urcite chodit. vodicka bola super tepla...
dakujem za dobry tip 🙂

ozaj a dakujem za pochvalu mojej dcerky.... 😉 potesilo ma to...
ano, to bolo od mrkvy, to dnes tak papala...odvcera som ju posadila do tej stolicky, ze vyskusam, lebo ona sa sama este nevie posadit, ale ked ju posadim, tak vie sediet, sice sa klati a strom vo vetre, ale odolava....a strasne sa jej v nej paci, aj mam pocit, ze jej viac tam chuti, ked moze byt so mnou pri stole...vidi, ze ja jem, tak aj ona pekne otvara pusku..dnes jedla trosicku lepsie ako vcera, az na veceru, skoro nic, lebo bola uz unavena.nevadi, v noci dozenie 😉

ronnda, ano davam jej to do pusy tak ako twix, ani sa nebrani, pocucka...aj ja som sa najprv bala, ze ci jej to nezabehne, ale napisane je , ze rovno do pusy....

ja som bola trosku psycho pocas tehotenstva, lebo sa jednej znamej narodilo babo s downom...takze mna,vy tehulky neberte normalne... 😝 ked vam lekar povie, ze je to ok, tak to aj je...mna totiz moj lekar na ten combined poslal..na plod.vodu uz nie....asi kvoli tym líekom na zaciatku...neviem...ale bola som kludnejsia...a vysledok bol na druhy den...aspon to....ale urcite to netreba prehanat s tymi testami....to fakt....
inac aj moje babo bolo malicke, dokonca v 8 mesiaci uz skoro nic nenarastla,preto mi ju aj vybrali o tyzden skor, ze vraj placenta ju uz nevyzivovala....vazila 2740g a 48cm...

kamoske sa pred 3 tyzdnami narodil syncek, ze 1900g....tri dni v inkubatore a nic mu neni...super sa drzi, krasne papka....

twix, zajtra daj vediet ako vyzera tvoj drobcek v brusku.....drzim palceky.... 😉

twix
12. mar 2008

wienika, to je fajn, ze sa malej pacilo. ked budete chodit castejsie, tak si zvykne a bude od radosti vyskat,
ked uvidi vodu. nasa laura je cela natesena, ked pustam vanu. uz vie, ze sa bude kupkat bud so mnou
alebo s tatinom. to ma radsej, nez svoju malu vanicku 🙂 a ked sme v oberlaa, tak uz nevie vydrzat, kym
ju vyzleciem, najradsej by tam skocila oblecena 🙂

wienika
12. mar 2008

to je super...musite mat srandu... 😀
mne sa lea strasne rada kupe vo vani aj vo vanicke...cely cas kope nohami a smeje sa..teraz bola taka vazna, ale evidentne jej bolo dobre..... 🙂

wienika
12. mar 2008

dobrem babulky,
prajem vam krasnu dobru nocku, maminky nech sa dobre vyspia, tehulkam nech sa sniva o ich rastucich bruskach a snazilky nech sa v noci snazia 😉
idem kukat ordinaciu v ruzovej zahrade, tam je to napiiiinaveee.... 😉
paaaaa

lieska
13. mar 2008

Bre ranko babule!!!
No .. ja sa sem dostanem iba rano, tak nie div, ze potom vypisujem litanie! 😀

Wienika, mala je rozkosna!!!!! Take vytesene male zlate deculko! Krasna, musis byt hrda na take babenko (ako aj ostatne maminy, co tu male albumceky!!!)!

Silvi, diky za to vysvetlenie toho lieku. Hmmm, kto vie, mne to ani len nespomenul, ale ved hadam to nie je az taka tragedia! Mozno sa ho na to spytam nabuduce!

Inak babule, som rada, ze mate podobne nazory na to mnozstvo informacii na nete (aspon sa clovek ukludni, ze nie je sam, co je taky vyhukany 😀 ) a aj ze ste sa vyjadrili k tym vysetreniam! Velmi ocenujem, ze aj napriek rozdielnosti nazorov je tu taka pohodova, kludna debaticka! To bude asi tymi materskymi hormonami??? 😀 Nie vazne, na www.mojasvadba.sk to teda bolo niekedy dost dobre "el dorado"!

Juuj baby, ja som dnes totalne vytesena, lebo pred pol hodkou som sa dozvedela, ze sa mojej segricke doma, na Slovensku dnes rano narodilo dievcatko (od predvcera bola hospitalizovana, lebo uz prenasala a dnes o 6.30 jej mali vyvolavat porod. Tak neviem, ci to stihla v noci, lebo mala sa narodila o 7.50 alebo to bola taka rychlovka! Nikto nie je doma a nemam ani komu zavolat!! 😠 ). No ale stastna som jak blcha, uz ma chlapceka a teraz baba!!
A druha vec, ze som vcera bola na tom pohovore, uz 2. krat. Mali sme sa dohodnut uz len na detailoch co a ako. Ja som im vcera povedala, ze som tehu, nedalo mi to nepovedat. No a sef, ze nevie presne co to pre nich v takom pripade znamena, ale ze prediskutuje a vecer mi uz volal, ze sa nic nemeni a beru ma, len mi v zmluve naformuluju tazisko mojej cinnosti tak, aby som - v pripade nejakych necakanych zvratov - mohla pracovat aj z domu! No tak sa tesim aj z tohto ako taky jojo!!! Sice sa to vali vsetko naraz, aj tehulkovanie, aj nova praca, ale nevadi! Aspon sa nebudem tak strasne pozorovat ..... 😀

Krasny den dievcata!!!!

PS: Wienika, tu ordinaciu pozeram aj ja na nete, ale veru minule (ako tam ta Daniela predcasne porodila) mi to veru nespravilo moc dobre!! Ale aj tak idem mrknut! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre