Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

saurian
7. máj 2014

ahojte mamicky,
ja nezijem v Rakusku, ale chcela by som Vas poprosit o pomoc. Ak je tu nejaka mamicka ktora vie Rakuske uctovnictvo, poprosila by som ju o pomoc s mojou Diplomovou pracou - konkretne s jednou otazkou od oponenta. Ide v podstate len o kratku odpoved ohladom uctovania a danovej uznatelnosti Rezerv a opravnych poloziek v Rakusku. Lebo neviem akosi najst odpoved na otazku na nete, po nemecky neviem, a pri mojich detoch (mladsi je autista) sa ani nedostanem momentalne do kniznice. Vopred dakujem.

stardust
8. máj 2014

Baby, poprosim o uprimne odpovede...ako sa citite v Rakusku medzi Rakusakmi? Beru vas normalne, alebo z nich citite chlad, ked zistia, ze ste cudzinky? Ako vas beru domaci v pracovnych kolektivoch?

julietta246
8. máj 2014

@stardust No tak povediac ako ktori. Este pocas vysky som bola vo Viedni na stazi, pracovala som v jednom medzinarodnom institute a tam som nepocitovala akukolvek diskriminaciu z dovodu mojho povodu. Dokonca som mala neskor tolko priatelov a znamych, ze aj z Bratislavy som a vikendy chodievala do Viedne az neskor som sa sem naplno prestahovala. Ked som tu uz zila, tak som sa stretla aj s velmi chladnym az nevrlym pristupom. Nasla som si pracu (tentoraz rakusku firmu) a zostala som velmi prekvapena, ako dlho mi trvalo kym ma kolegovia prijali medzi seba...

marlene
9. máj 2014

@stardust ,

ja som sa nikdy ,za celych 23 rkov c tu zijem nestretla s nejakym chladnym postojom 🙂 ja sa tu uz citim doma ,v praci uplne super. podla man je to o tom ako sa clovek prezentuje-ked sa budem stale prezentovat ako cudzinka,tak ma aj tak budu brat. ale ked uvidia ,ze sa snazim "udomacnit" tak mi pomozu. pisem o mojej skusenosti ,velakrat ide aj o sympatie a nielen o to ,ze clovek pochadza z inej krajiny.

kiki68
15. máj 2014

ja zijem v AT dva roky, ludia su uplne v pohode, malokto sa tvari tak,ze som nejaky auslander, vacsinou uplne naopak. Ludia mi pridu fajn, mame dobre vztahy, so susedmi sa bavime lepsie nez na SK. Proste sa tvarime,ze ideme okopavat zahradku a kecame pol hodinu s motykou v ruke 😀 Mne rakusaci pridu ako nam podobna mentalita, niektori dokonca ako moravaci. Asi zalezi aky region,ale fajn sa da s nimi vychadzat. Zase sa tak do veci nestaraju,nezavidia si ako tu na SK. Zalezi koho clovek stretne, lebo poznam aj zensku,co je napriklad na slovakov zatrpknuta,lebo mala chlapa slovaka a nechal ju kvoli ceskej krasavici...a ostala starou dievkou. Ani na uradoch som nic zle nezazila nastastie. Prave tu kde sme je mensi urad, sice je pre celu oblast,ale tie tey boli velmi mile oproti tomu,co som zazila na SK. Rovnako na socialke boli tety mile,ked som vybavovala nejake veci skry odhlasovanie sa z poistovne na SK. Skor na SK boli taki ze co ich otravujem s mojou prtomnostou. Mozno je to aj tym,ze su tu lepsie plateni,tak nie su taki nervni.

kiki68
16. máj 2014

zeny,ako ste na tom? my sme v regione NO a teda pocasie strasne, uz dva dni v jednom kuse leje. Vcera som isla po dialnici, ja som myslela,ze to nedam. Mame dost tazke auto,ziadny smartik a normalne mi posunulo par krat auto. Este na tej vode fakt super zazitok. Drzim palce,az to vsetci prezijeme bez ujmy.

pragmaticka
16. máj 2014

@kiki68 to poznam! kde si presne v no? inak u nas sa to hadam uz pomaly ukludnuje..sice este prsi ale vietor uz nie je taky silny

kiki68
16. máj 2014

@pragmaticka Baden bei Wien 😉 u nas stale hnusne leje, bola som nakupit, bol to husarsky kusok sa dostat kdesi, strasne vela vody, celu terasu mam vytopene kvetiny... 😒

sidula1
17. máj 2014

@anw
@anw
ahoj , moj partner robi v Eisenstadte a tiez sa tam chystame prestahovat,tiez hladam niekoho z Eisenstadtu alebo blizkeho okolia.
mam maleho syna 1 rocneho a chcela by som ho tam dat do skolky-jasli a najst si tam robotu,vies poradit?
dik

sidula1
17. máj 2014

@marlene
ahoj odkial si prsne?
my sa ideme stahovat do Eisenstadtu a hladam nejake nove kamaratky

sidula1
17. máj 2014

@kiki68
ahoj kde presne si?
hladam niekoho z Eisenstadtu alebo blizkeho okolia

marlene
17. máj 2014

@sidula1 ,ja som daleko-salzburg 😒

sidula1
17. máj 2014

@marlene
uj to je ale skoda,neviem kde presne zacat-ohladom skolky , roboty,vies my byvame v Bavorsku,ale koli ocinovi sa buideme stahovat do Burgenlandu

sidula1
17. máj 2014

@marlene
a nevies ako by som mohla najst nejake maminy,alebo kocky ktore su v tomto okoli?na akom fore,alebo stranke?

kiki68
17. máj 2014

@sidula1 Baden,cize celkom blizko 😉

mells
17. máj 2014

Som ani nevedela ze tu taketo forum je 🙂 ....vas tu ale jeeee ... chcela by som sa spytat rodila nietora z vas v SMZO Wien ???

sidula1
17. máj 2014

@kiki68
jej to je nejaka pol hodka,ci?no ja som este v nemecku ale moj drahy pracuje v mullendorfe a byva v eisenstadte,no po 15.6. idem na tyzden k nemu a potom sa pomaly budeme aj snad uz na zimu tam stahovat,a chcela by som par rad ,ohladom jasli,roboty a celkovo-byvania ,myslis ze by si si nasla cas ten tyzden po 15.6 a mohli by sme sa stretnut a porozpravt?
mas deti?
ako dlho tam uz zijes?
dam ti mail na mna,kde ma zastihnes kazdy den,dobre?

lauraa
17. máj 2014

@sidula1 v Eisenstadt su tiez dievcata zo sk aj s detickami, skus tu trosku pohladt po stranke, urcite nejake najdes....

kiki68
17. máj 2014

@sidula1 jasne,posli do spravy kontakt na mail, ja poslem tiez a mozeme sa stretnut! u nas je krasne rosarium aj kurpark,takze sa vidime! 😉

kiki68
17. máj 2014

@sidula1 a zijem v Baden iba nejake 2 mesiace, predtym vo Wien, ale isli sme odtial,lebo ten luft vo Viedni je strasny, akoze Vieden by mala spravit to co Londyn a to vysoka dan za vjazd aut do centra, lebo tam je to ovzdusie velmi biedne. A cim dalej tym vaic aut ide smer centrum. Ako chapem,ze ludia sa tam dostat musia,ale podla mna je to povolene az prilis. Napriklad ja som kazdy tyzden cistila okna,co tam isiel ten cierny popolcek dovnutra. Ani nechcem vediet,co som dychala,ale teda pes sa nam s alergiou velmi zhorsil,co sme tam byvali 2 roky. Takze radsej dochadzam vlakom do prace, ale zlepsilo sa nam zdravie.

silvuska47
17. máj 2014

fakt sa nenájdu žiadne mamini ani tehulky v okoli LINZU?? ☹ s kým by som mohla ísť aspon na kávu poklebetiť lebo samej my je otupno...

silvuska47
20. máj 2014

Linzi bývaju každú sobotu Slovenske sv.omše (na stranke dioezese-linz.at je tam adresa kde sa to koná) tak ak by niektorá Slovenka chcela ktorá robí opatrovatelku kludne može prísť po sv.omši sa stretavaju Slovaci na káve 🙂

kubisova
23. máj 2014

@stardust ahoj az teraz som narazila na tuto temu a precitala som si... zijem v rakusku skoro 3 roky a zatial musim povedat ze su priatelsky aj velmi zhovorcivy. Mozno to zalezi kde v rakusku byvas. Ja som od Viedne este 160 km dalej...aj som tu moje druhe dieta rodila a musim povedat ze som bola nadmieru spokojna velmi dobry pristup

kubisova
23. máj 2014

@silvuska47 ja som dalej od linzu a tiez tu v okoli nieje ziadna slovenka akurat taka pätdesiatnicka

silvuska47
23. máj 2014

@kubisova no dnes som natrafila náhodne na našu novú susedu a tá je češka takže aspon bude s niekym troška pokecať..táák sa teším... 🙂

kubisova
23. máj 2014

@silvuska47 no vidis aspon sa s niekym pozhovaras. Nieje dobre ked si tak povediac odrezana a nemas s kym pokecat

erjona
26. máj 2014

@saurian Ahoj, ja som uctovnicka v AT - napis mi do mailu presne znenie otazky a ked budem vediet ti odpoviem 😀 😀 😀

erjona
26. máj 2014

@stardust Ahoj, tak ja mam aj pozitivne a aj neativne skusenosti, ale povedala by som, ze tych pozitivnych je viacej 😀

saurian
26. máj 2014

@erjona
ty si uplny poklad 🙂
pisem IP

erjona
27. máj 2014

@saurian Uz som ti odpisala, len na tie posledne dve otazky ti nechcem zodpovedat, kedze mam len statne skusky z uctovnictva a az teraz si idem robit statne skusky z bilancovania, tak to sa spytaj takej co robi bilancie,,, ale ostatne otazky mas zodpovedane,, prajem ti vela uspechov pri obhajobe 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre