Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lauraa
25. okt 2013

@luciferinka ak si nikdy nepracovala v at pri rozvode poziadas o unterhalt pre teba a bude ti musiet manzel platit mesacne nejaku ciastku z jeho platu,dalej dostanes alimenty na dieta, mozes poziadat o prispevok na byvanie, a soc ialku o socialnu vypomoc, gemeide o byt.... samozrejme toto vsetko len pokial zostanes travlo ty a tvoje dieta byvat v at, akonahle by si sa prestahovala do ciech prisla by si o vsetky davky, manzel by mohol poziadat o zmenu vysky alimentov...vsetko si musis vybehat sama , vsade si dat ziadost ....moznost je ist aj do domu pre osamele matky sdetmi , kde sa tieto domy nachadzaju ti povedie na socialke.... myslim ze tam mozes byvat 2 roky za smiesne peniaze a budes mat postarane aj o dieta , budu podporovat najst si zamestnanie alebo ausbildung ,proste postavit sa na nohy...

luciferinka
26. okt 2013

@lauraa děkuju jen jsem se chtěla informovat jak to tady chodí prozatím 🙂 ...Ještě bych potřebovala vědět jestli třeba není možnost nějakého přivýdelku z domu...třeba jak v česku je skládání obálek atd...díky

lauraa
26. okt 2013

@luciferinka zial nemam potuchy, v tomto nepomozem....ale keby si potrebovala pravnu radu existuje na kazdom sude jedenkrat v tyzdni pravna rada zadarmo....staci sa informovat kedy a prist a postavit sa do rady.... je to super lebo pravnici v at nieco stoja.....

simkarobkova
28. okt 2013

Najdu sa tu maminky z okolia bruck an der leitha??

dani84
30. okt 2013

@simkarobkova Ahoj, ja byvam 15 km od Brucku - odkial si ty? Ja z Gattendorfu

simkarobkova
30. okt 2013

@dani84 ahoj, ja som priamo z brucku 🙂

dani84
30. okt 2013

@simkarobkova ja som tam byvala a robila 2 roky 🙂 Ste tu uz dlho?

janulka8316
31. okt 2013

Dobry den, chcela by som velmi pekne poprosit o radu, lebo som v tomto probleme bezradna. V AT mi bol teraz vyplateny rodicovsky prispevok, ale len polovica, lebo som nepredlozila Mutter-Kind-Pass, az po predlozeni mi doplatia sumu. Chcela by som velmi pekne poprosit o radu - ake vysetrenia maleho mam predlozit, viem ze akceptuju potvrdenia aj od nasich lekarov - len prosim vas poradte ake vysetrenia. Dakujem pekne.

nkem
1. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať, viete mi poradiť nejakého predkladateľa listín zo slovenčiny do nemčiny, ale vo Viedni? Ďakujem

maximaty
1. nov 2013

@bevab resila jsem to same kvuli synovi. Nakonec jsem se rozhodla mu ten rok hrani a pohody ve skolce nevzit. Ted je cerdtve sedmilety prvnacek, spokojeny. Nelituju a NIKDY bych nedala dite do skoly driv nez je to nutne... vsak si tam dlouhe roky posedi. Podotykam, ze maly je od malicka napred, od tri let cte, pise pocita, mluvi perfektne nemecky i cesky.... nadstandartni dite... ale porad DITE

matula312
3. nov 2013

@simkarobkova Ahoj, aj ja som tu uz raz pisala a nikto sa neozval.... my sme z Brucku 🙂

holubing
3. nov 2013

JA TROSKU ODBOCIM, MUZETE MI PORADIT? ZIJEME V ČR ALE MANZEL PRACUJE U VIDNE A MA TAM PRECHODNE BYDLISTE. JAK TO BUDE KDYZ BUDEME MIT DITE? ON BUDE SOSTAVAT NEJAKY PRISPEVEK? A DA SE NECO UDELAT ABY TO BYLO VYSSI? DIKY ZA JAKEKOLIV INFO

marlene
5. nov 2013

@janulka8316 ,no vsetky ktore mas v mutter kind passe 😉 v danom veku ,treba si to pozriet!

janulka8316
5. nov 2013

@marlene dakujem za odpoved, lenze ja nemam mutter kind pass, ja som chodila len ku nasim slovenskym lekarom.

bevab
6. nov 2013

Ahojte, chcem sa spytat ako je to v Rakusku s ockovanim. Malej uznali vsetky ockovania zo SR, chcu, aby vsak isla na (povestne) MMR ockovanie a ja nechcem t.j. chcem ho odmietnut. Na Slovensko ockuju 2krat az v 13 rokoch (mala ma 5) a v Rakusku ockuju hned dvakrat po sebe ked su deti este malinke. Je mozne ockovanie odmietnut ? Moze mat problemy v skole. Jednu davku MMR ma. Dakujem za pomoc.

vroni
6. nov 2013

@bevab, v Rakusku je ockovanie nepovinne, nechces, nedas, len musis svoje rozhodnutie oznamit lekarovi. Problemy z toho nebudes mat ziadne, len je lekar povinny sa ta sporadicky opytat, ci si si to nerozmyslela.... V skole ani skolke ich ockovanie nijako nezaujima.

megie
8. nov 2013

@bevab tá skratka MMR je na aké konkrétne očkovanie?? dakujem.

macocha
8. nov 2013

@megie mumps, morbilli (osýpky), rubeola 🙂

alexandra5
15. nov 2013

ahojte,je to niekto kto zije v Innsbrucku (Wilten) alebo okoli?

michala.s
18. nov 2013

Ahojte ženy, absolvovala niektora z Vas amniocentézu vo Viedenskej Semmelweis frauenklinik? Moj dr. ma tam poslal kvoli horším výsledkom na DS a zároveň aj kvoli nedoliehajucej srdcovej chlopnicke. Ake mate skusenosti s pristupom, cakacou dobou a rychlostou vysledkov? Dakujem

smejkoahoj
20. nov 2013

baby mam na predaj 5 ovu testov ak by mal miekto zaujem

sono2
20. nov 2013

@holubing žijeme tiež v w.mali sme do teraz len trvalý pobyt tu. Si si istá., že nemá trvalý.? Myslím., že v tom pripade nezapadá ani ty do rakúskeho systemu preto nič nedostaneš. Čo robí má živnosť. Odvádza niečo štátu.?

yyyyanula
20. nov 2013

Ahojte maminy, chcela by som založiť skupinu pre maminky žijúce v Rakúsku, alebo ktoré sa tam v blízkej budúcnosti chystajú. Tam by sme si mohli navzájom poradiť, povzbudiť sa, prípadne nadviazať nové priateľstvá. Chýbajú mi dvaja moderátori. Máte niektorá záujem?

megie
21. nov 2013

@yyyyanula mám záujem o členstvo 🙂) už je to založené?
(ani neviem čo taká úloha moderátora zahŕňa...)

yyyyanula
21. nov 2013

@megie Napíšem IP 😉

simi37
24. nov 2013

@yyyyanula @megie čaute baby ! Ináč je taká skupina Rakusko , ja som si dala do profilu bydlisko aj Rakúsko a automaticky ma to tam hodilo . Ešte tam nebývame , ale zbieram všetky info . 😀

yyyyanula
24. nov 2013

@simi37 Super, ja som to nenašla, ale vďaka za avízo 😉

mamilia
24. nov 2013

@simi37 Ahoj ..aj my sachystam byvat do AT .. ..tiez zhanam vselijake info..... ohladom byvania...skolky ..skoly... a tak...bude to makacka ..ale hadam to zmakneme..vy sa kedy chcete stahovat.?? 🙂

yyyyanula
24. nov 2013

@mamilia My ideme v januári, aj preto som chcela založiť skupinu, aby sme si povymieňali skúsenosti 😉

mamilia
24. nov 2013

@yyyyanula no ja planujem tak maj ... jun... nech mi dceraka dokonci skolku tu ..a potom sup ...stahovat sa ..a uz aj vies kde presne ?? pojdete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre