Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dani84
17. máj 2011

@sara3188 Ahoj, ja som vydata za rakusana, sme spolu uz 6 rokov a cakame prve babo 🙂 Ja by som ho nemenila ani za nic, vzdy je pri mne, vzdy mi pomoze ked treba, poradi... Je velmi pozitivny clovek, vecne v dobrej nalade a vela sa spolu smejeme 😉
Ale kazdy je iny... Nemozem povedat, ze vsetci su taki, rakusania sami o sebe su dost odmerani, mala som aj zle skusenosti, napriklad som sa casto stretla s aroganciou aj co sa roboty tyka aj uradov ked som nieco potrebovala, tam sa treba jednoducho prebit... Ale zijem v Rakusku uz 8 rokov, nezije sa tu zle, som spokojna. Rozdiely v mentalite urcite su, nie je ich malo, ale ak chces radu, tak ostan sama sebou a pocuvaj svoje srdiecko, pretoze ta chemia musi byt medzi vami dvoma a nie celym narodom 😉
Prajem ti vela stastia 🙂

sara3188
17. máj 2011

Ahoj dani84, veľmi pekne ti dakujem za radu, vieš my si píšeme tri roky a dva krát sme sa stretli, kedže ja som z Oravy, v Bratislave, ale stále ma niekam volá, ku nemu, terraz momentálne na dovolenku do Talianska. Pýtam sa preto, lebo človek nikdy nevie a tiež sa trošku obávam vieš ako to chodí teraz, či mu veriť a isť niekam dalej je tiež riziko. Vy ste sa ako spoznali, hned ste začali spolu žiť aj po nejakom čase? Ak ťa neotravujú moje otázky tak budem rada, ked mi napíšeš...a máš pravdu aj on je veľmi pozitívny a stále optimisticky naladený s usmevom na tvári a veľmi gentleman....to sa mi na nom veľmi páči....

sara3188
17. máj 2011

@dani84 Ahoj dani84, veľmi pekne ti dakujem za radu, vieš my si píšeme tri roky a dva krát sme sa stretli, kedže ja som z Oravy, v Bratislave, ale stále ma niekam volá, ku nemu, terraz momentálne na dovolenku do Talianska. Pýtam sa preto, lebo človek nikdy nevie a tiež sa trošku obávam vieš ako to chodí teraz, či mu veriť a isť niekam dalej je tiež riziko. Vy ste sa ako spoznali, hned ste začali spolu žiť aj po nejakom čase? Ak ťa neotravujú moje otázky tak budem rada, ked mi napíšeš...a máš pravdu aj on je veľmi pozitívny a stále optimisticky naladený s usmevom na tvári a veľmi gentleman....to sa mi na nom veľmi páči....

kilian
17. máj 2011

@sara3188 ahoj,tak ja som uz 10 rokov vydata za rakusaka,mame spolu 4 deti.musim povedat,ze kazdy je iny.moj rad klebeti,hocikde ideme,vsade zacne s kazdym klebetit,ale to ma asi v krvi 😅
podla mna hlavne rakuske zeny maju inu mentalitu.ked vidis na ulici peknu zenu alebo tak,uz viem ze to je cudzinka.rakusacky sa moc o seba nestaraju...im je jedno co si oblecu,aky maju kocik,hlavne maju vzdy velke usta a väcsinou skaredo rozpravaju,myslim nadavky a tak.ale to je moj nazor,co som pocas 11 rokov v rakusku sledovala.
na uradoch su tak ci tak vzdy odmerany,ked pocuju slovensky prizvuk,ten kazdemu ostane.... 🤐

macik662
20. máj 2011

Ahojte kočky, viete mi niektora poradit co zijete v rakusku, Moj manzel pracuje vo viedni ako živnostnik (rakusky) mame 3rocnu dcerku a v juli sa nam narodi syn, Chcela by som sa tam prestahovat za nim,aby nemusel stale cestovat na svk, myslite ze by bol s tym problem, ? Co potrebujem ked sa tam chcem prestahovat?aj detmi, pytam sa aj hlavne kvoli detskym lekarom, ci budem muset chodit s nimi na svk.. Prosim poradte mi niektora :( malej chyba tatino, a mne tiez.... ☹

dani84
20. máj 2011

@macik662 Nie je problem ked sa tam chces prestahovat, ak je manzel zivnostnik tam a plati si poistenie, nech pripoisti teba aj deti, ked budes ty aj decka poisteni mozes automaticky ist k lekarovi tam 🙂 No a este by si si tam mala nahlasit aj pobyt, nevidim v tom problem...

macik662
20. máj 2011

super,dakujem 🙂 za info, Toto som potrebovala vedet

michkat2327
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katekate
23. máj 2011

Ahojte vsetkym .... su tu nejake maminky, tehulky, snazilky z Viedne?

odabinka
24. máj 2011

Mam otazocku... Mam zivnost a ked by som bola vypisana na rizikovom, musim platit odvody? Len co som pocula, tak by som dostavala cca 400eur a odvody mam skoro 200... To je o nicom... ale robit dalej nemozem 😒 Viete mi poradit? Dakujem

dani84
24. máj 2011

@michkat2327 Ahoj, ja teda prve dieta este len cakam, ale zijem v Rakusku uz 8 rokov... Moja mala sa narodi tu, takze ona tie rozdiely moc nepociti. Co sa tyka rodicovstva - no z financnej stranky (materska) je tu rozhodne vyssia, vyzitie pre deti - tie zabavne parky, zoo, materske skolky, jasle, skoly - su v podstate vsade, lisi sa to asi kvalitou a aj tu plati,ak si priplatis, mas lepsie... Neviem ti este poradit, kedze babenko je este len na ceste, ale ak chces nejake podrobnosti a ak budem vediet - rada poradim 🙂

@katekate nie som priamo z Viedne, byvam 40km odtial, ale urcite je ich tam dost 😉

@odabinka zavolaj na Arbeiterkammer v tvojom regione, tam ti poradia a aj vsetko do podrobna vysvetlia. Mne tam super pomohli 🙂

kilian
25. máj 2011

@dani84 ktorym smerom byvas?ked 40 km od viedne.ja byvam tiez ca.40 km od viedne.
😅

maggie2
25. máj 2011

@kilian to značí že kľudne môžte bývať 80 km od seba 😀

kilian
25. máj 2011

@maggie2 vsak zato sa pytam,ze ktorym smerom??!! 😀 😀

odabinka
25. máj 2011

dani84 Dakujem 🙂

dani84
25. máj 2011

@kilian byvam nedaleko Neusiedler See, a ty? 🙂

@odabinka nie je za co, rada poradim 😉

barbora87
25. máj 2011

Babule byva niekto v niederösterreich blizko melk?

kilian
26. máj 2011

@dani84 ja som wiener neustadt 🙄 skoda,aspon niekto by tu bol v okoli... 😢

sis12
29. máj 2011

@katekate ahoj, ja som maminka aj tehulka z viedne 🙂

kocky, ked manzel robi sice v rakusku v rakuskej firme, ale je tam "vyslany" slovenskym zamestnavatelom a odvody plati na svk, tak zrejme nebudeme mat narok na pridavky na deti ani na rodicovsky, co? 😖

dani84
29. máj 2011

@sis12 nie pokiel tam nemas odrobeny minimalne rok v jednej firme... a ked manzel odvody plati na svk tak mas narok na svk nie v rakusku... 😒

sis12
30. máj 2011

@dani84 dik dani, ja som tam nikdy nerobila, naposledy v prahe pred prvym porodom a tam som stale zamestnana, takze zase sa musim jedovat s ceskymi uradmi 😠

anw
30. máj 2011

Ahojte baby...ja sice nebyvam v Rakusku ale v Soproni v Madarsku a väcsinu casu travim v Eisenstadte...niekto z okolia? Nepoznam tu nikohooooo

dani84
30. máj 2011

@anw Ja som z okolia Neusiedler See, ale v Eisenstadte som dost casto 🙂

anw
30. máj 2011

@dani84 No neverim...konecne Slovenka v okoli...a este aj tehula....a co robis v Rakusku?

dani84
30. máj 2011

@anw No momentalne som uz na predcasnej materskej, takze uz nerobim... Zijem v Rakusku uz 8 rokov, pracovala som ako casnicka na jazere v Neusiedli 🙂 A ty?

anw
30. máj 2011

@dani84 No ja som pracovala 8 rokov na lodiach (chefrezi, hotelmanager) a nasla som si Madara tak som si ho zobrala a skoncili sme v Soproni. Mm robi v Eisenstadte sefkuchara....Takze tiez si z gastronomie 🙂 ... Tvoj muz je Rakusan? Tiez mas tusim madarske meno,ci?

dani84
30. máj 2011

@anw Ano ma madarske meno, ale je rakusan, tiez sme zobrati 😉 Krasne meno ste malej vybrali, my budeme mat pravdepodobne Celine 🙂

anw
30. máj 2011

@dani84 No dakujem....Celine je tiez pekne ale my sme chceli celkom jednoduche...a mm je zamilovany do Hanny....ja bych radsej Matildu 😀

dani84
31. máj 2011

@anw A budes rodit v Eisenstadte? Ci v Madarsku? Ja asi pravdepodobne v Hainburgu, mam to najblizsie 😉

petra1303
4. jún 2011

AHOJ PROSIM VAS POZNATE NEJAKEHO CESKY CI SLOVENSKY HOVORIACEHO GYNEKOLOGA V OKOLI WIENER NEUSTADT...alebo priamo vo Wiener Neustadt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre