Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dani84
26. mar 2012

@katus193 ja som chcela s EPI, aj formular vyplneny, odovzdany.... A ked na to prislo a pytala som si ho, tak Hebamme na mna kuka, ze co?? Ved o 5 minut je tu mala, to najhorsie uz mate za sebou 😀 A ja som stale cakala, ze este horsie bolesti pridu a uz bolo po tom 😀

katus193
26. mar 2012

@dani84 to fakt 🙂 tak to je super, lebo ja sa fakt neviem rozhodnut 😖 takze nakoniec si rodila bez epi 😉 a to sitie sa da zvladnut???

dani84
26. mar 2012

@katus193 no sitie som ja ani necitila, lebo mi to cele umrtvili, dokonca som mala malu na bruchu ked ma sili a vobec som nejake sitie nevnimala, ale musim podotknut, ze mne nemali co sit, lebo som nemala ani nastrih, len ma trosku natrhlo a mala som az jeden steh, takze tak, ale u kazdej zeny je to inak 😉

katus193
26. mar 2012

@dani84 tak to si mala asi super priebeh porodu 😉 Ja uz teraz som v strese ako to bude prebiehat a ci to zvladnem a co s tou epi, no totalny strach uz mam teraz.A tvoj mm bol pri tebe pocas porodu?

dani84
26. mar 2012

@katus193 Kati, aj ja som to takto prezivala, a skutocnost ma milo prekvapila, nie kazdy porod musi byt hrozny a bolestivy aj ked bolestiam sa nevyhne ziadna, ale vysledok stoji za to 😉 A ano, mm tam bol pri nas cely cas, prestrihol aj pupocnu snuru, no co ti poviem, jedinecna atmosfera a som neskutocne rada, ze tam bol 😵

katus193
26. mar 2012

@dani84 no ja by som to mala najradsej uz za sebou 😅 a vies ked este dobre celkom nerozpravam, tak sa trosku bojim ale mm bude somnou.A to prestrihnutie snury ste povedali do predu alebo sa mm pytali pri porode ci chce strihat?

dani84
26. mar 2012

@katus193 oni sa nas pytali pocas porodu 😉 A neskutocny moment to bol 😵

katus193
26. mar 2012

@dani84 no dobre ze si mi to napisala, lebo s mm sme sa o tom ani nebavili, takze bude strihat aj on 😅 teda ak bude chciet 😉 Hned sa s nim o tom zajtra budem rozpravat 🙂

katus193
26. mar 2012

@dani84 no prave som mu volala ze co mi povie na to a povedal ze v pohode, ze bude strihat 😀 tak sa tesim, lebo viem ze bude mat z toho zazitok 😅

dani84
26. mar 2012

@katus193 ja teda nikdy nezabudnem na ten moment, ked tu snuru prestrihol... Tak statstne a so slzami v ociach sa na mna usmial a potom prestrihol a vzal si ju este taku neumytu do narucia 😵 😵 Urcite to bude aj pre vas krasny zazitok 😵

katus193
26. mar 2012

@dani84 no mne uz teraz idu slzy ako citam ako ste to vy prezívali 🙂 🙂 🙂 TAk dufam ze moj to zvladne, ten je lavak 😀 a este cez tie slzy aby videl 😀 No tesim sa a este ze to vobec chce, ostala som prekvapena 😵

dani84
26. mar 2012

@katus193 Kati moc vam to prajem a hlavne tebe krasny a bezproblemovy porod 😉

katus193
26. mar 2012

@dani84 dakujeme krasne 🙂 ved to zvladlo plno zien tak to musim aj ja 😉 uz sa tesim na drobca

crapula
26. mar 2012

Ahojte, byva niekto v Zurndorfe alebo okoli???

dani84
27. mar 2012

@crapula ahoj, ja byvam v Gattendorfe, cize 2 km od Zurndorfu 🙂

crapula
27. mar 2012

@dani84 ahoj, supeer, som rada ze aj nejaka slovac 🙂 totiz my zvazujeme kupu pozemku, tak zhanam info. ako sa ti tam byva? ked sme tam boli pozerat, vyzeralo to tam fakt super, cisto, prijemne prostredie, len neviem ani ceknut nemecky, tak ci by som sa tam necitila uplne sama a stratena. fakt som rada, ze som narazila na teba 🙂

dani84
27. mar 2012

@crapula byva sa tu super, so Slovenskom sa to neda ani porovnat, uplne iny zivotny standard, vsade cisto 😉 A neboj, nestratis sa tu, je tu vela slovakov, aj v Zurndorfe ich je dost, mamicky sa stretavaju kocikovat a tak, takze urcite rychlo zapadnes. No a keby si chcela, tak ked najblizsie dojdete, mozme sa aj stretnut a pokecat 😉

crapula
27. mar 2012

@dani84 pisem si s jednou milou mamickou, tiez byva v Gattendorfe, tak zacinam byt v pohode s tym aklimatizovanim 🙂 . dakujem ti za navrh, urcite rada pokecam a hlavne aj po tom, ak by sme sa tam fakt nastahovali.

halahijka
27. mar 2012

@katus193
No ja som tak isto ako dani84 bola na pohovore, vyplnila formular ze epiduralku chcem ale len ked to bude nutne...cize ak by porod - teda prva doba porodna trvala prilis dlho a malo by ma to velmi vycerpat tak by som si to dala, ale ja som od nastupu prvej kontrakcie do 4,5 hodin porodila....takze tam sme o tom ani nedebatovali....a dalo sa to naozaj zvladnut aj bez nej....teda aspon u mna, mala som stastie.....ale porozpravaj sa s tvojou mamkou aky mala porod ona....väcsinou je to tak, ze ako rodila tvoja mamina budes to mat velmi podobne a aspon vies na co sa mas pripravit......Ja som s mojou mamou mala porod skoro identicky....mozno rozdie 2 hodin. ....No a co sa tyka pupocnika, nam to bohuzial nebolo umoznene, lebo maly mal okolo krku omotanu snuru a to vtedy ona rychlo prestrihla,......Mna maly natrhol riadne, nastrih mi nerobili, sitie som tiez vobec necitila, maly bol cely cas s nami....zobrala ho len na chvilocku na odvazenie. Nicoho sa neboj, treb to brat ako pozitivny zazitok aj ked to boli a je to namahave a vycerpavajuce....ale ako nahle drzis dietatko v naruci, nepotrebujes spat, ani oddychovat.....ja som bola hned plna energie a elanu.....hoci ma vsetko bolelo.....teraz sa dokonca na porod tesim ;))))))))))

hoogy
27. mar 2012

@dani84 jaj ako tu opisujes ten porod tak mi je normalne az do palcu a spominam na svoj prvy porod.tiez to bolo take krasne 😉 no hormony so mnou pracuju teraz 😀

sisamato
31. mar 2012

Ahojte,
rada by som sa spytala mamicky skolkarov kedy su zapisy do skolok v AU. Funguje to priblizne ako na SK ze ten marec, ak dieta nastupuje na normlany skolsky rok od septembra? vdaka

mixka
2. apr 2012

ahojte 🙂 potrebovala by som poradit... v piatok prisiel manzel domov s tym, ze dostal ponuku prace na 2 roky v innsbrucku. sme teraz normalne na slovensku, mame tu rodinny dom a dve 4 rocne deti. ak by sa pre tu pracu rozhodol, museli by sme si tam prenajat byt, deti do skolky... ja neviem po nemecky ani ň, deti tiez nie ☹ poradite mi, ako je to tam realne po financnej stranke ?? kolko sa platia socialne a zdravotne odvody + poistky pre celu rodinu, statna skolka a pod ?? preluskam aj vasu temu pomaly... tie co tam zijete, ste tam spokojne ?? dakujem 🙂

hoogy
2. apr 2012

@mixka tu najdes aj dost vela podstatnych informacii https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/.... my sme poisteny na mm a neplatime nic. my platime za skolku 35e na pol dna. ale musim upozornit ze sme byvame v dedine takze v mesto to bude urcite viac,ale zavisi od oblasti. my sme tu spokojny, s mojou nemcinou to na zaciatku nebolo moc slavne,ako rozumela som,ale rozpravanie bol troska problem.ale uz sme si zvykli,nasli sme si tu uz aj znamych co maju tiez deti takze som sa rozropravala. syn nevedel nic po nemecky ked sme sem prisli. a pekne sa to na neho chyta takze o deti sa bat nemusis 🙂 financne no je tu dost veci drahsich ako na sk.ale my sme nemenili.

hoogy
2. apr 2012

@sisamato myslim,ze niekde sa treba zahlasit uz aj v oktobri. treba sa ist opytat do konkretnej skolky.lebo nam napriklad zobrali maleho tak ze sme ho v marci zahlasili a od juna nastupuje. skolka neni v prevadzke len v auguste.

mixka
2. apr 2012

@hoogy dakujem, idem prestudovat 🙂

lauraa
2. apr 2012

@mixkamanzel bude zamestannec alebo zivnostnik?

mixka
2. apr 2012

@lauraa zivnostnik

sisamato
2. apr 2012

@hoogy vdaka za info 🙂

evulka3
2. apr 2012

Ahojte baby 🙂 chcem sa spytat,ci ste niektora prihlasovali auto tu v Rakusku...ak ano,kolko ste zaplatili ten NOVA polatok?Citala som,ze by to malo byt 6%,ale rada by som to mala potvrdena predtym nez zajdeme na finanzamt,nie ze nam tam vypocitaju neviem aku sumu...vdaka za odpoved 😉

mimajo
2. apr 2012

@sisamato zavisi kde ide do skolky. my sme nasho prihlasovali v juli, ide do skolky v septembri. bolo to posledne miesto....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre