Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

mcoya
12. júl 2011

Ahojte, tak ja mam tiez taku istu otazku ako mirkadena, ze by sme chceli ist na dovolenku do Rakuska, tak max. 2 hodinky od BA, aby tam boli nejake hory, jazero, klud a pohodicka. Deti mame 3 roky a druhe 3 mesiace 🙂. Dakujemeee. Do tych kinderhotelov moc nechceme ist, lebo tam bude asi dost rusno 🙂. Dakujeeem

dani84
13. júl 2011

@mcoya Neusiedler See mas hned blizko a je tam krasne + je tam aj detsky bazen so smykalami, deti sa tam dobre vyblaznia, no a ak by ste chceli ist, tak odporucam Family Park v St.Margarethen, skvely zazitok 😉

hoogy
18. júl 2011

@mcoya http://www.burgenland.at popozeraj si tuto stranku. burgenland nie je tak daleko a je to pekna oblast. my tu byvame. a ten neusiedler je vazne krasny. plus v okoli su aj ine kupaliska niektore aj s teplou vodou.

slowakin
19. júl 2011

Ahojte kocky,
potrebovala by som poradit.Cakam babetko, priezvisko mam po byvalom manzelovi. Chcela by som , aby sa babo volalo po mne, musim si zmenit meno naspat ? Alebo je to automaticky, ze dieta dostane moje dievcenske meno...kedze byvali manzel nie je otcom dietata?? Vyzna sa niekto, alebo kde si to mozem zistit??
Dakujem 😉

sis12
22. júl 2011

zdravim zase po dlhej dobe 🙂 v stredu som bola prvykrat u gyndosa tu vo viedni a riesili sme, kde budem rodit... nemate nahodou niektora skusenost s klinikou GOLDENES KREUZ?

dani84
23. júl 2011

@sis12 moja znama tam rodila 2x a bola velmi spokojna, budes tam mat vysoky nadstandard, kedze je to sukromna klinika 😉 Ja osobne tam rodit nebudem, ale podla kamoskinych slov odporucam 🙂

sis12
23. júl 2011

@dani84 dakujeeem, tak to si ma naozaj potesila, ja som sa totiz marne snazila vygooglit berichty od zien, co tam rodili. a nevies nahodou ktory dr. ju rodil?

lucia2105
23. júl 2011

Ahojte kocky.Mate niektora skusenost s porodnicou Semelweis?

dani84
24. júl 2011

@sis12 to neviem, ale spytam sa tej kamosky a dam ti vediet 😉

slowakin
24. júl 2011

Caute kocky,
naozaj nikto neviete ako to funguje s menom- priezviskom dietata?? Uz som sa na to pytala, ci dostane babatko moje dievcenske meno??? Aj ked ja mam meno po ex....??? A este otazocka- niektora skusenosti s Hanusch Spitalom??
Dakujem

hoogy
24. júl 2011

@slowakin nie dostane tvoje terajsie priezvisko.ved aj ty sa tak volas.a ked nemate rok od rozvodu tak bude zapisany aj ako otec dietata.

hoogy
24. júl 2011

@dani84 fu kocka tebe sa to uz krati? a kde budes rodit v eisenstadte? my teraz chceme druhe tak som zvedava ako to bude. inak kde mas gynekologa? a mas nejakeho dobreho?

slowakin
24. júl 2011

@hoogy
ja sa prave preto pytam, ako to funguje... Ved ked byvali nie je otcom dietata....?? A s terajsim ( otcom dietata) som neni zobrata, zatial. Rozvedena som uz 3 roky. To znamena ze ak nechcem, aby sa dieta volalo po ex, musim si znova zmenit meno alebo???

dani84
24. júl 2011

@hoogy ahoj, nie budem rodit v Hainburgu, gynekologa mam v Neusiedli, dr. Schwarz - som s nim spokojna 😉

hoogy
24. júl 2011

@dani84 a nevies nahodou ci vie aj po anglicky? a ako sa citis, v pohode?

hoogy
24. júl 2011

@slowakin ano musis si zmenit priezvisko. lebo neni dovod aby sa dieta volalo tvojim dievcenskym menom ked vlastne ani ty sa tak uz nevolas

dani84
24. júl 2011

@hoogy to neviem, nam je fajn, ja mam uplne bezproblemove tehotenstvo, keby obcas mala nekopala, tak ani neviem, ze ju tam mam 😀 A vy uz snazilkujete?

hoogy
24. júl 2011

@dani84 no maly mal v maji dva tak nech nemaju taky velky rozdiel a on uz strasne chce surodenca.
jajto si pamatam moj maly zacal vzdy najviac kopat ked som si sla lahnut ved naco by som spala :D tak drzim ti palce nech vsetko ide ok

slowakin
24. júl 2011

@hoogy dakujem... to som chcela vediet, lebo stale citam nieco ine!!! a uz som sa z toho nevedela vysomarit 🙂

burina111
24. júl 2011

baby ahojte, vy, čo žijete aj s rodinami v Rakúsku? žije sa Vám tam lepšie ako u nás na Slovensku? Neoľutovali ste presťahovanie? Je komplikované zabývať sa tam a tak podobne, ak obaja v páre sú Slováci? 😅

lauraa
25. júl 2011

@slowakin tvoje dieta moze mat priezvisko aj po tvojom priatelovi...staci ked podpise otcovstvo na matrike....

zuuuzana7
25. júl 2011

baby je tu niekto aj zo st.pöltnu?

luckalucka83
25. júl 2011

ahojte kocky, je tu niekto z Hainburgu? My tam byvame uz takmer rok a teraz som doma ( v novembri cakame babatko) a hladam nejake spriazneme duse 🙂 Tesim sa 🙂

luckalucka83
25. júl 2011

@burina111 Ahoj 🙂 no my sme sa do Rakuska prestahovali z Kosic, obaja sme Slovaci a nebol problem sa zabyvat, byvali sme vo Viedni a teraz sme v Hainburgu, vsade je vela Slovakov a cudzincov tak clovek nema taky pocit izolovanosti 🙂 Planujete stahovanie?

slniecko2011
25. júl 2011

@slowakin vlastne skusenosti s Hanusch Spitalom nemam, ale rozpravala som sa s jednou turkynov a ta si velmi chvalila, dokonca ma nahovarala nech tam idem aj ja🙂 no nakoniec som sa rozhodla pre Semelweis, kde sestra rodila uz 2x 🙂

dani84
25. júl 2011

@luckalucka83 nie som priamo z Hainburgu, ale byvam nedaleko, takze kludne sa mozme stretnut a pokecat 😉

burina111
25. júl 2011

@luckalucka83 luci vieš, manžel pracuje pri insbrucku, ja som doma s dvoma deťmi celý rok sama, sme od poporadu, ako rodina sa vidíme tak maximálne dva mesiace v roku ☹ predtým, ako sa nám narodili deti, ja som žila v nemecku 6rokov a s manželom sme tam boli spolu posledný z tých 6rokov...tak vieš, aký je smiešny návrat na slovensko 😀 😀 😀 a tak uvažujeme kadejako.....ale mám obavy ako poriešiť bývanie, škôlku, školu...tak všeobecne život...vy tam bývate vo svojom? či podnájom? a čo deti? práca?zvládate to finančne utiahnuť? manžel pracuje v gastronomii, ja som teraz na materskej, aj dávky vlastne berieme z rakúska, potom by som nemala problém zamestnať sa v rakúsku, prax mám celkom dlhodobu, možno by som začala aj pracovať v odbore, čo som vyštudovala v Trnave....len sa proste nevieme rozhodnúť...preto som vás tu baby oslovila, skúsenosť je skúsenosť.....pretože stále váham a viem, že je najvyšší čas sa rozhodnúť, čo ďalej, kým deti definitívne nezačnú chodiť do škôl. nerada by som im potom robila stresy aj z nového prostredia, aj z jazyka..... budem ti vďačná za každý postreh, môžem aj ip...ak, dakujem

luckalucka83
25. júl 2011

@burina111 No my sme z Popradu (aj vy, vsak? 🙂)) Tak to mozeme aj v Poprade zajst na kafco, ja som teraz tu 🙂
Ja som si nasla pracu vo Viedni vo svojom odbore (ucim nemcinu), s bytom nebol probelm, bud sme mali Mietwohnung, teraz mame Genossenschaftswohnung, ktory je este lacnejsi ako na Slovensku, dokonca v Poprade. Manzel tiez pracuje vo Viedni (ako jediny slovak vo firme), musim klopat, zatial sme ziadne problemy nemali, ani s uradmi, ani s bytom, asni s pracou, len jediny problem je, ze je rodina daleko (ale to poznas) Myslim, ze sa v Rakusku byva velmi dobre, aj kamosky co mam tak si chvalia aj skolky aj skoly a ak tam je manzel, ktory uz vytvoril nejake zazemie tak prvy krok je spraveny 🙂 Mozes mi spokojne aj cez IP napisat, ak mozem, velmi rada pomozem alebo poradim

burina111
25. júl 2011

@luckalucka83 moja si hrozne zlatá, ja sa ti ozvem večer cez IP, nebudem to tu rozmazávať...a supeeer, že aj vy ste z PP 😀 náhoda je blbec:o) dakujem ti za ochotu, perfektná si, vymykáš sa typickému slovenskému obrazu slováka žijúceho v zahraničí 😀 😀 😀 😀 krásny dník

duska88
25. júl 2011

Ahojte,
s priateľom čakáme bábätko. Ja mám trvalý pobyt a poistenie na Slovensku a on zasa v Rakúsku (je občanom rakúskej republiky). Chcela by som sa spýtať, či bude mať priateľ nárok a môže tam požiadať o nejaké príspevky na dieťa alebo iba ja tu u nás na Slovensku..?? Ďakujem za rady a skúsenosti... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre