Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

wienika
16. jún 2009

ozaj kocky, co ste pridali fotky na FB...vase deticky su naaadherne.... 🙂

lieska
16. jún 2009

Baby super, dakujem vam vsetkym za rady... tak som si to aj myslela!
Ale pockam pre istotu na Vroni, ta mi mozno - ako ju poznam - "vypluje" aj cisla paragrafov, ked by nejaky rakusky dilino policajt pindal!

Vioedencanka, aj ja prajem Martinkovi skore uzdravenie!

Wieni...tak sa tesim, ze budes viac pisat, aj ked ja to tu trocha zanedbavam. A ak si objavila na FB aj moje fotky, tak super, lebo som ti chcela napisat, ze tam ich mam (vzhladom na to, ze si ma minule vyzvala, aby som sem konecne nieco nove dala ... 😀 )

e.ma
17. jún 2009

Ahoj baby,
volam sa Eva a byvam v Burgenlande presnejsie Eisenstadt,
chcem vas poprosit o radu ci by mi niektora z vas vedela poradit dobreho gynekologa v okoli. Ja nejak to stastie na lekarov nemam bola som uz u dvoch ale ani jeden mi nepasuje a nebyvam tu dlho takze sa moc nevyznam.

Ak poznate niekoho dobreho dajte mi prosim vediet vdaka.

pinkina
17. jún 2009

Ahojte, 🙂
uz som tu nejako dlho nebola, ja som tiez stale na Facebooku, teraz to nejako leti. 🙂
Co sa tyka toho auta, ja mam kamosku Slovenku, ktora zije vo Viedni, ma uz rakuske obciansto a cely cas jazdi autom so slovenskymi znackami, ma to auto napisane na otca. Ziaden problem cele roky. 😉

Ozaj maminy novembrovych miminiek, ako sa maju vase deticky?

Moja Kristinka uz pekne napreduje plazi sa po styroch, sediet este sama nevie. No ale dnes ma prekvapila totalne. Sedela dole pod gaucom na deke a zrazu zbadala hore casopis, tak si sadla na nozicky, chytila sa gauca a zrazu sa postavila, zobrala casak a zase si sadla na deku. Tak to mi skoro oci vypadli. 😲 😲 Hned som ju vystiskala, sikulku moju. 😵

lyziarka
18. jún 2009

kocky prosim vas, mate niektora skusenosti s kortizonovymi cipkami? Kristianko dostal v nedelu teplotu, nie velmi vysoku, bolo to vzdy pod 39, a kasel.(absolutne nechapem, odkial), Nekaslal vela, ale baby, ked zakaslal, tak sa to ozyvalo az odkialsi z brucha ako take trubenie. No hrozne nieco. A velmi tazko sa nadychoval. Isli sme k dok, bol to zapal hrtanu (Kehlkopfentzündung). Povedala nam, ze jedine, cim sa to lieci (a vylieci) su kortizonove cipky. Jeden mu dala hned v ordinacii a druhy nam dala domov dat na druhy den. Po tom prvom to "trubenie" skutocne hned zmizlo a po druhom uz dychal potichucky, ani som ho nepocula. Som rada, ze to naozaj preslo, ale ja vecny nedovercivy clovek, rozmyslam teraz nad tym, ci to nie su pre take male deti silne lieky? Ci to nieco neposkodi alebo nevyvola nieco ine? ☹ Ja som asi blazon, nie ze by som sa tesila, ze mu to preslo, ale teraz zas rozmyslam nad tymto. Ved ale snad pediater vie, ci to moze dat aj takymto detickam nie? Ja len ze preboha kortizon? Baby, co myslite??? Moc vam dakujem za odozvy!

lenka.pav
18. jún 2009

ahojte, nemam cas si vas citat, tak sa necudujte, ak nebudem reagovat na zaujimave infosky 😀 . mne ten cas teraz leti akosi prirychlo, rano sa musim obriadit do roboty, obriadit maleho, odniest k tagesmutter, cestovat do roboty, tam makat, potom zas domov, po maleho a s nim je robota az kym nezaspi. a to mi verte, to je doooost dlho - napr. vcera do pol deisatej vecer... neviem, preoc sa mu tak pokazil rezim. ved uz pekne zaspaval a aj spaval sam vo svojej izbicke vo svojej postielke a teraz tam vystraja ako tur. nechce sam zaspat. ked si ho dam k nam, tak je tvrdy hned. naozaj to nechapem. a dufam, ze sa to zas vrati do starych kolaji 😒
inak v robote je vsetko ok, zatial ma to bavi 🙂
a nas maly sa uz sam posadi, aj postavi, dokonca prejde popri gauci kratsiu trasu 😅 -takze kludna materska sa skoncila 😀 😀 😀 .
ale zuby mame stale len tie spodne dva, zato dasna mame napuchnute na styroch miestach.

t.ulipanka
18. jún 2009

lyziarka,
kortizon sa dava ako uplne prva pomoc pri tomto plechovom kasli. sluzi na odpuchnutie hrtana, aby dieta vedelo lahsie dychat. syn prekonal 2x laryngitidu a dcerka prednedavnom tiez, nevedela lapat vzduch. v nemocnici nam dali tiez ´len´ kortizon a inhalovala 2 minuty... je dobre mat doma kortizonove cipky - su len na predpis - aby si ho mohla v pripade potreby hned zaviest... tymito cipkami sa to nelieci, je to len na prekonanie pociatocnych tazkosti, teda ked dieta lapa vzduch.
Kehlkopfentzündung je vlastne virus, ktory sadol na hrtan. tak mi to vysvetlila nasa dr.
ja by som sa pre istotu opytala este raz, ci mu mas davat tieto cipky pocas choroby.. mojim detom som okrem tych cipkov uz nic ine nepodavala.
teraz ma este napadlo - existuju aj homeopatika, ak dieta dostane znova taky zachvat. ale neviem, ci je to tvoja volba 😉
ja som naposledy doma ziadny cipok nemala, a zabrali aj homeopatika.
neboj sa, nerob si starosti, hrtan odpuchne a vsetko bude o.k. drzim palce! 🙂

wienika
18. jún 2009

caute baby,
tak vidim, ze konika uz uplne zanedbavame(te)...skoda, bolo nam tu fajn....ale snad sa zlepsime(te) 😉

lieska, ano aj tvoje fotky som myslela, obcas pozriem na vase fb-cka, ci ste nepopridavali aktualne fotky...mimi je uzasna, hlavne ta foto na tej hojde......nadhera, tie dva zubky 😉

lenka.pav, tak aj u nas sa pokazil rezim, ktor fungoval rok ako hodinky, ale ten ranny.....dotraz lea spavala zhruba od pol osmej vecer do osmej rana.....to bolo super, ale uz druhy tyzden sa budi o siestej, som z toho hotovy, ja to ranne vstavanie nezvladam.... 😢 takze sa len modlit, aby sa nase deticky znovu vratili do starych kolaji.....drzim palce, nie je nic horsie ako unavena mamina...... 😒

e.ma vitaj medzi nami....ja ti neporadim, byvam totiz vo viedni, tu mam vyborneho gynekologa, ale to by ti bolo daleko.....v burgenlande z nas myslim, ze nebyva nikto...mrzi ma, ze som nepomohla....

lyziarka, myslim, ze ti dr urcite dal spravne lieky, urcite by nepredpisal nieco, co by tak velmi mohlo skodit....ved ani ATB nie su uplne neskodne, ale ked sa niekedy neda choroba inac vyliecit, tak im jednoducho treba verit a tesit sa, ze je dieta zdrave....
t.ulipanka ti dobre poradila, ma s tym uz skusenosti...a ked mas taky stres z liekov, tak fakt sa skus opytat na tie homeopatika.....

jasterka
18. jún 2009

Ahojte 🙂 vidim ,ze viacere nestihame a kona zanedbavame,najme teraz ked je krasne treba si uzivat slniecko,vypisovat budem ked bude prsat 😉 ...

lyziarka-verim,ze ti je tazko a robis si velke starosti,nieje nic horsie ako obavat sa o zdravie svojich najblizsich,
moj nazor je taky,ze je to uplne ok ,ze vam dali kortizon.cipky,presne ako pise t.ulipanka,hlavne je ze malemu hned zabral a odpuchol mu ten hrtan,ved by sa mohol zadusit ak by sa to zhorsilo,tito laryingitidy a opuchy hrdielka su take nebezpecne,ze by som nerozmyslala nad liecbou,to je ako ked musis dat dietatko operovat,proste musis !,lebo to pomoze....musis vzdy vybrat to mensie zlo,som presvedsena ,ze mu tie cipky neuskodia,su aj pre deticky,kolke trpia bohuzial astmou,alergiami a podobne cipky(s tymto liecivom)im zachrania zivot.Velmi vam zelam,aby ste uz nikdy nemali podobne problemy,dolezite je ze ste rychlo isli k doktorke a nic si nepodcenila. 🙂 ...

lenka.pav-urcite mas teraz hekticke obdobie a aj pre Lucaska je to urcita zmena a mozno aj on potrebuje cas,aby si zvykol,vyzera to tak ,ze si ta vyzaduje a preto natahuje zaspavanie a chce spat pri vas,
citala som ,ze deticky v tychto mesiacoch su velmi citlive,prezivaju vela noveho,skoro kazdy den sa nieco naucia,prezivaju proste vyvojovy boom a preto su viac precitlivene....je sikulko ked uz si prejde popri gaucu 😲
ja tiez teraz nic ine teraz nerobim len davam Emmcu dole,chyti sa hocicoho a vytiahne sa hore a potom place ,lebo uz nevie ako dolu,drzi sa ako kliest az ma fialove hanky ruk.. 🙂

este som sa aj ja chcela spytat babulky-Emmca zacala chrapat ☹ aj cez den,aj v noci,niekedy dycha cisto,potom sa otoci a zacne pochrapkavat,znie to akoby mala hore v nosiku nieco ,ale nema ziane sopliky ,nic....
inak dycha bez problemov,aj ked pije,aj ked ma dudel,som tiez znepokojena a neviem sa dockat Ko u dokyni,mam ist o tyzden...nechrapkali vam deti?

lenka.pav
19. jún 2009

jasterka, aj maly obcas chrapka, podla mna je to ok, ked to nie je stale a inak je vsetko v poriadku a sopliky nemaju 😉

lyziarka
19. jún 2009

kocky dakujem za upokojenie,

tulipanka - jemu to hned po prvom cipku takmer celkom preslo, ten zvuk pri tom kasli tam uz takmer nebol. Doktorka nam dala druhy cipok domov, aby sme ho dali na druhy den, ak by to este bolo nutne. Viacej cipkov uz nie. Takze ja mu ich nedavam viacej. Len to, ze ja som mu dala na druhy den aj ten druhy cipok (akoze pre istotu, ja som nevedela, ci je to uz vyliecene alebo nie), aby sa ten zvuk pri kasli nahodou nevratil. Ako som pisala, jemu sa ulavilo hned uz po tom prvom cipku. Ja som len preto bola znepokojena, ze som mu dala aj ten druhy a asi ten druhy uz nebol nutny. 😒 Ten prvy bol nutny, o tom nepochybujem, vsak by sa mohol aj udusit. Tulipanka, vy ste kolko tych cipkov dali? Ja som len to chcela vediet, ze ci tie dva cipky neboli prilis vela? 😖 A ake by mohli vyvolat neziaduce ucinky? Dokonca aj v letaku, ktory nam doktorka k tomu dala, je napisane, ze vela rodicov sa kvoli neziaducim ucinkom rozhodne NEDAT ten cipok. Tak dufam len, ze tie dva neboli az tak vela...
Inac ja som uplne za homeopatika , ak mas dobru skusenost, ze to tiez pomoze, tak napis prosim.

Jasterka - moj maly normalne dycha cisto a tichucko a tiez tento rok januar-februar zacal v noci chrapat a tazko dychat nosom a sople ziadne. Zacala som zvlhcovat mokrymi plienkami kazdu noc vzduch a odvtedy nechrape.

A este kocky, masirujete niecim hrudnik pri kasli, aby sa lepsie uvolnoval hlien? Ja sa pytam elementarne veci, ale Kristian (chvalabohu) nikdy nebol chory, toto je prvy krat, takze sa v rakuskych liecivach absolutne nevyznam. Nieco sa mi mari, ze pokial nie je teplota, moze sa masirovat olejom a prikryt vatou?

Babulky diky moc. ste zlate, ze poradite a podelite sa so svojimi skusenostami.

t.ulipanka
19. jún 2009

ako prevenciu tieto cipky davat nemusis.. ten kortizon sluzi naozaj len na odpuchnutie hrtana, teda pri prvych problemoch.ak sa dieta dusi, treba dat najprv cipok a az potom volat muza/zachranku/susedov... zial, o neziaducich ucinkoch neviem nic. a vcera som este zabudla dodat, ze ako prva pomoc plati aj dat dieta na cerstvy vzduch, cize ako zacne kaslat, otvorit okna ale najlepsie je ho dat do okna. v zime rychlo zabalit do deky a nechat ho dychat studeny vzduch. ono sa to strasne pocuva ten kasel - ja viem, ale nie je to take nebezpecne ako sa zda. moje deti to mali len v jeden vecer, na druhy den uz boli takmer ´zdrave´. 🙂

za 2 dni bude maly zdravy, akoby nic nemal, uvidis 🙂 🙂 🙂

tinavieden
22. jún 2009

Ahoj babulky, tak sa vam opät hlasim.Vcera sme sa po 3tyzdnovom pobyt v LM vratili.Bolo nam super, fajn som si oddychla a Leni je ovela zivsia, viac blaboce...motoricky je na troska lepsie, viac otvara rucicky ale nejak väcsi pokrok tam neni ale aj to je lepsie ako nic.
Pobyt v LM jej vzdy urobi dobre,ved sa jej tam stale niekto venuje a zistili sme,ze miluje spolocnost a deti...kazdy den sme boli s kamoskami co maju deti v Leni veku a Leni bola stastna.Boli sme aj v cirkuse a ten trval hodinu a pol a Leni vydzala do konca pozerat,velmi ju to zaujalo, je velmi vnimava...myslela som si,ze po pol hodinke s nou pojde domov ale ona vydrala az do konca...tym,ze motoricky zaostava tak tato stranka je ok...ine deti v jej veku nevydzali ani tu pol hodinu pozerat...
Ok babulky idem si vas precitat co mate nove...kym mi Leni este spi 😉

viedencanka
22. jún 2009

Caute baby,
Tina,tak uz ste naspat, oddychnute.To je super,ze Leni ti vydrzala az do konca a tak ju to zaujalo. To je dost,ved ona je este malicka. Ozaj,uz vies,kedy budete mat tie dalsie vysetrenia,co si spominala? Hovorila si,ze aj tam treba znamosti.

My sme tu vsetci chori. Resp. Martinko bol minuly tyzden a teraz to od neho chytila Linda.Od piatku mala teploty a ma hrozny kasel.Dnes som s nou bola u dr,dal nam cipky proti kaslu. Uz dve noci som sa vobec nevyspala,lebo ona tak silno kaslala,ze nemohla spat a stale chudiatko plakala.Boli sme u nasich a s mamou sme sa pri nej v noci striedali. Ked byval Martinko ako malicky chory,zaspal aspon pri mne a aj ked sa prebudil,bol pri mne a neplakal. Linda je ale naucena v postielke a ona na postele pri mne nechce byt ☹ Na druhej strane je to super,lebo nemame problemy so spanim ani s uspavanim,ale v takejto situacii,ked je chora,by mi to pomohlo.
Martinkovi uz bolo lepsie a vcera ho zacalo zase hrozne boliet ucho.Zase to lave,na ktore predtym nepocul.vcera mi cely den prereval. Vecer mu uz zase nic nebolo.Dne mu to dr pozeral a povedal,ze je usko cele cervene a ze potrebuje antibiotika a proti kaslu inhalovat. Tak sme doma uz druhy tyzden marodi. zajtra maju v skolke Sommerfest. Ak nebude prsat a bude sa konat,tak ho tam prinesiem. Ved teplotu nema,nic ho uz neboli,nakazit nikoho uz nemoze.

twix
23. jún 2009

ahojte,
ja sa tiez hlasim. pocasie je na .... dufam, ze sa to buduci tyzden zlepsi, lebo sa chystame stravit tyzden u nasich v bratislave. ronnda si to chorvatsko asi moc neuziva. vraj je tam tiez skaredo ☹
my sme boli - este sme trochu chori. Laurinka mala minuly tyzden strasny kasel a sople. dva dni po nej dostal aj Dominik teplotu a sopliky. moc nekaslal, ale ked zakaslal, tak to stalo zato - hrozny zvuk. lekarka ich v piatok pozrela a ze to nie su priedusky. Laurinka uz bola aj vcera u Tagesmutter. uz len trochu sopli a kasle. zajtra ju beriem na röntgen pluc do akh a v piatok mame allergietest. tak som zvedava, co jej je.
prajem vsetkym skore uzdravenie a samozrejme aj zlepsenie pocasia!!

jasterka
23. jún 2009

Ahojte babulky🙂

jej twix-akurat som na teba dnes myslela,ze si tu dlho nebola,ze ako sa mate a co Dominik a kym som si spravila kavicku ty sa tu objavis. 🙂 ...takze obe deticky chorucke ☹ 😒 tie choroby su hnusna pliaga ,zelam vam skore a trvale uzdravenie,dufam,ze Laurike najdu pricinu toho kasla,nech sa to moze definitivne vyliecit...

aj u viedencanky riadi bestia choroba 😒 tiez zelam skore uzdravenie a nech moze ist Martinko na Fest,aj ked stym pocasim to nevyzera ruzovo...

My sme tradicne stravili vikend na SK,cely som ho vsak pretrpela,lebo Emmka dostala zacpu,mala plne brusko,tvrde ako lopticku a nie a nie sa vykakat ☹ ako zatlacila sa lakla,rozplakala ,stiahla ritku a nepustila...
a to som jej cely tyzden davala zemiaciky s karfiolom,brokolicka,cuketa,olovrant hrusky,takze nic zapekajuce 😲
tak sme dali slivkovu vyzivu a slivkovu stavicku a konecne sa to uvolnilo...baby mate nejake tipy ako proti zacpe? zacala som jej davat probio kvapky,nechcem uz take trapenie na Emmke videt,tak som snou trpela...

este som sa chcela opytat na keksiky,ktore ste davali detom tak do rucky? mam strach aby sa emmca nezadrhla,ked nema este zubky...zhanam tie kukuricne chrumky,ale vsade maju iba solene 😒

-nezufajme s pocasia, to neovplyvnime,prajem krasny den 🙂 idem si s Emmkou zatancovat...

jasterka
23. jún 2009

😵 Tinus-super,ze ste obe take spokojne a odychnute ,ked pridete od maminy,to aj ten vzduch tam hore robi divi...krasne,ze Leni tak pozorne sledovala ten cirkus,urcite sa jej to velmi pacilo...
ja som sa uz davno chcela opytat,ze aky je nazor u vas na plavanie s leni,teraz som citala v starom dietati ake je to uzasne pre motoricky zaostalejsie deticky,co na to ta vasa slov.terapeutka? a ozaj? kedy mate vysetrenie toho mozgovo-miesneho moku? tu punkciu? uniklo mi to a uz ste ju mali?.... 😕 ...
posielame Leni pusinku 🙂

charlotka
24. jún 2009

Ahojte 😉

tak mi sme tiez uz naspat vo viedni 🙂 oddychnute a vytesene z tolkej pozornosti u starych rodicov 🙂 livi bola taka unavena z tych navstev a vsetkeho noveho, ze mi v noci vstavala len 2x a spavala dokonca do 7.15 co je u nas uuuuplny rekord 😀 ale uz je zas vsetko po starom, uzdve noci kojime tak 4 - 5 krat a vstavame pred siestou 🙄 musim hadam este nejako presvedcit manzela a sup ho zas na tyzden na dedinu 🙂

kedze ste toho vela nenapisali, stihla som si vsetko nove precitat 😲 ale same chorucke deticky, to ma velmi netesi, ale mozno dnes uz su zas vsetky zdravucke, dufam...

tini, tak sa tesim, ze sa leni ma lepsie, viem si predstavit to nadsenie zo spolocnosti, nasa livi je tiez rada medzi ludmi, aj ked je spociatku vzdy zdrzanliva, ale potom sa uz vytesuje a raduje 🙂 sice obcas este zabeka, ked niektore z deticiek velmi skrikne alebo ked dostane po hlave, co sa jej uz niekolko krat uslo, najnovsie od takeho 1,5 rocneho chlapceka, len tak jej hlava odskocila 😅 cirkus sa musel leni urcite velmi pacit, teda vydrzat pozerat 1,5 , no klobuk dole 😉

jasterka, tak chrumky uz na vas cakaju, plne vrecia 🙂 livi dnes straaasne chutili, velmi nechcela papat jablcko s cucoriedkami, ale zato ked som jej ponukla kukuricne chrumky, tak sa az triasla a tak si to tlacila do ust, ze som jej musela vyberat, lebo toho mala plne usta, krpec jeden 😀 a zula ako o dusu 😀 dufam, ze vym budu tiez tak chutit 😉

miriam25
24. jún 2009

ahojte babulky, no vidim, ze je tu uz dlhsie dost mrtvo :( a to som si myslela, ze ked je taketo hnusne pocasie, budeme vsetky visiet na koniku 😀
ja som sem nakukla kazdy den, ale nemala som naladu nieco pisat, kedze som mala posledne dva tyzdne trosku narocne na moju psychiku. najskor nam nevysla kupa toho domceku, potom som zacala dostavat same odmietave odpovede, co sa prace tyka, samko zacal svoju trotzphase naplno realizovat a ukazovat mi, aky umrncany a protivny vie byt a ja som uz z toho bola naozaj na nervy. medzitym hladat dalej pracu, hladat domy, chodila som na obhliadky, vyvolavala ludom, no hroza. a najhorsie je, ze cele moje usilie bolo zatial na dve veci, kedze pracu stale nemam a bohvie kedy najdem, dom by som aj jeden nasla, ktory by prichadzal do uvahy, no zasa drahy zacina spekulovat, ze je na nom vela roboty treba a ze jemu sa do toho nechce (co mna vrcholne rozculuje takyto postoj 😠 ) a samko je nervak prvej triedy, uz som sa pristihla, ze som vybuchla hned ako zacal revat, co by som nemala, mala by som byt trpezlivejsia, ale kurnik, aj ja mam len jedny nervy.
svokra mi ani len samka nevezme, uz si ani nepamatam, kedy mi ho vzala, aby som si trosku oddychla, alebo aby som mala cas na nieco ine ako len varit, upratovat a starat sa o samka. casto to bolo o nervoch, ked sme boli na obhliadke domu a on sa hodil z nicoho nic na zem a nebola s nim ziadna rec a ludia sa na mna divali ako na krkavciu matku, to by mi vazne bodlo, keby mi ho svokra vzala na tu hodinku, kym by som sa ponho nevratila, ale nevadi. kaslat na nu, zvladla som uz aj ine veci, zvladnem aj toto.
no tak som sa vam sem pekne postazovala 😅 dodatocne sa ospravedlnujem

inak vsetkym chorym detickam zelam skore uzdravenie a vsetkym oddychnutym a cerstvo vratenym sa z sk len tisko zavidim, ten oddych by aj mne bodol 😔

twix
24. jún 2009

miriam - ako sa hovori "ziadna burka dlho netrva" 🙂 uvidis, ze bude lepsie, vyjde slniecko, takze hlavu hore, kazdy mava taketo obdobia. moja svokra je uz vyse tyzdna PN (noha v sadre), tak az teraz si uvedomujem, aka je to velka pomoc, ked pribehla, kedykolvek som potrebovala. no a co sa tyka trotzphase a "vybuchnutia", to by som tu mohla pisat cely roman 😉 nie si jedina "krkavcia" matka 😀 drz sa!!

viedencanka
24. jún 2009

twix,takze Laurinka ma este kasel,ono to vzdy dlho trva. Ja som bola vcera rano opat s Linduskou u lekara,lebo v noci z pondelka na utorok chudiatko tak kaslala,ze sa takmer dusila.Takmer celu noc som s nou prestala pri otvorenom okne.Tak kaslala,az to trubila a asi 5 krat sa povracala.Dr povedal,ze to je zapal hrtana,priedusky ma tiez cele zahlienene a mam aj s nou inhalovat. Teraz si neviem vynachvalit ten odsavac soplov na vysavac,co ste mi tu poradili.Je to super vec. A inhalator novy nam zapozical nas dr na 6 tyzdnov bezplatne.To je od neho mile.Teraz aj ocenujem,ze mame lekara priamo v dome vo vedlajsom vchode,to som si uz usetrila cesty 🙂

Na tom sommerfeste sme boli vcera- prvykrat sa to konalo vo vnutri. Vonku by to bolo byvalo krajsie,je tam velikanska zahrada,ale aj vnutri to velmi pekne pripravili. Je tam aj jedna velikanska kryta terasa a tam sa grilovalo. Deticky mali pripraveny pekny program. Spominala som tu uz,ze v tejto skolke ich ucia aj madarcinu- tak vramci programu ucitelka naucila deti zatancovat a zaspievat po madarsky cardas. To bolo neuveritelne.Zaspievali niekolko sloh a este k tomu tancovali,zlati boli.

Inak na tom feste som si pripadala ako na firemnom vecierku,kopec kolegov a kolegyn.Bolo pripravene aj mnozstvo jedla.Aj nasi prisli z BA,mali opat pekny zazitok.

Jasterka- ta zapcha je u emmky podla mna sposobena zmenou prostredia,nie tym,co jej davas jest. U Lindy to bolo podobne,ked sme isli do Talianska,mala problem, potom ked sme sa vratili sem tak to iste.Potom raz,ked sme u nasich 2 tyzdne neboli,ona si asi odvykla a zase mala problem. Ale vtedy som ju iba kojila a uz noekolko mesiacov nemame problem.Neviem ako by som ti poradila.Citala so,ze je mozne dat do jedenia za lyzicku olivoveho oleja,ze to tiez pomoze a babatka oliv. olej uz mozu.

Miriam,chapem ta,co prezivas,ja som sa rovnako citila,ked som bola v Taliansku.Nikto z muzovej rodiny o mna ani nezakopol,ze by mi s niecim pomohol. Musis sa s tym zmierit,ked tam chces zit. Ja som sa s tym bohuzial nezmierila,aj preto som teraz tu 🙂 Viem,ze to nie je idealne riesenie,ale tu ked pomoc potrebujem,tak je tu ako na koni. Aj vcera tu boli nasi,ocino strazil Lindusku,kym my sme si uzivali Sommerfest.
A ta Trotzphase u Samka prejde,neboj. On urcite aj citi,ze si nervozna a o to viac sa presadzuje. Aj u nas sa este obcas nejake dozvuky tej Trotzphasy objavia, v poslednom case Martinko velmi mudruje a pouziva slovne spojenia odpocute od dospelych,tak niekedy mi je z toho az do smiechu /

AZ na to,ze obidvaja moji krpci este nie su celkom zdravi,mame velmi pekne obdobie. Obidvaja sa snazia spolu hrat,ak sa to tak da nazvat. Martinko Linde kotula lopticku a kaze jej ist za nou,schovava jej hracky a naznacuje,kde ich dal /casto pod deku napr. / a ona potom hlada ostosest.Pekne sa doplnaju,snad nam to tak vydrzi a budu sa mat nadalej tak radi.

V nedelu som bola skoro cely den prec a nechala Lindu u nasich. Vobec ma nehladala,bola dobrucka.Takze uz budem moct castejsie vypadnut.

Twix- vy ste uz boli s Laurinkou na Schnuppertag v skolke?

viedencanka
24. jún 2009

Charlotka,Jasterka- poradte,kde sa daju zohnat tie kukuricke chrumky? Ja som vsade videla len kukuricne lupienky,to asi nie je to iste. A potom som este kupila tie Hirsebällchen v DM,ale tie su tiez solene,takze skoncili u Martinka.

viedencanka
24. jún 2009

Jasterka- ja kupujem piskotky v Bipe alebo DM od Milupy,Hipp,rozne tvary.Oni sa v podstate rozpustaju hned ako ich da do ust,Linduska sa nimi nikdy nedrhla.Maju ale obrovsku nevyhodu- tym,ze sa tak rozpustaju,su take mazlave a ona to vsade porozotiera,takze po zjedeni jednej piskoty ju musim celu vyzliect a vsetko v jej okoli umyt. Nechci vediet,v akom stave je nasa autosedacka ☹

viedencanka
24. jún 2009

autosedacka aj kocik ☹

miriam25
25. jún 2009

babulky, zlate ste, ze ma utesujete. Ono zasa ja tu mam dve naozaj super svagrine, ktore pomozu, ked sa da, len problem je v tom, ze kazda z nich ma dost svojich starosti a nechcem im volat moc casto. Naviac, vzdy ked potrebujem, aby mi neikto dohliadol na samka je to v case, ked su ony v praci. A cez vikendy vacsinou nepotrebujem, aby si vzali samka, kedze je aj drahy doma a on sa vytesuje, ked moze byt s malym.
ale ved bude lepsie. vcera mi prisiel mail, pozvali ma do jednej firmy na osobny pohovor, tak som sa potesila, len neviem, co je to za firmu, kedze ju nemozem najst nikde na nete. Mam obavy, ze to bude zasa daka sprostost, poistky alebo predaj dakych produktov. ale mali napisane, ze hladaju büroangestellte, tak neviem. Uvidim buduci tyzden co je to zac.
Drahy mi oznamil, ze zajtra na skolenie (o ktorom vie uz asi dva tyzdne) mam ist aj ja, ze mu to rano sef povedal a vraj sa od jula zacne robit nejaka mensia stavba na sk. No ale sef mne nezavolal, tak predpokladam, ze ma nechce este vziat do roboty, vazne uz neviem, co si mam o tej firme mysliet. Som strasne zvedava, ako to cele dopadne.
Cez vikend ideme s drahym pozriet ten domcek, o ktorom som pisala, ze by prichadzal do uvahy. Totiz videla som ho len ja so samkom a drahemu som kreslila priblizny nacrt domu a hovorila, co vsetko by bolo treba urobit. On ho videl len raz od ulice a paci sa nam pozemok aj zahradka aj domcek vyzera celkom fajn (na fasadu sa teraz divat aj tak netreba, kedze by sme ho zateplovali ak ho kupime). Mne sa zasa paci rozlozenie izieb vo vnutri a hlavne ze kazda spalna ma samostatny vchod a nie je prechodna. Len ako som uz spominala, je tam naozaj dost prace, aj ked si zasa myslim, ze keby si drahy mohol vziat dva tyzdne dovolenky, stihli by sme to urobit tak, aby sme sa aspon nastahovat mohli. treba tam totiz novu kuchynsku linkku, tym padom uplne novu kuchynu, kedze aj podlahy aj malovat treba. Kupelna detto. Ale kupelnu by sme si aj tak museli dat urobit a v kuchyni mozeme akurat tak dat podlahy a vymalovat, linku musime objednat a nechat namontovat.

miriam25
25. jún 2009

a izby samozrejme vymalovat a dat nove podlahy, co by sme si porobili sami. no a problem je v tom, ze drahemu sa do tolkej rekonstrukcie nechce. Aj ked si myslim, ze az tolko toho zasa nieje, co by sme museli robit sami. To by sme mohli mat hotove s pomocou jeho rodiny a ak by dostal dovolenku v priebehu jedneho mesiaca. A ak by bola uz aj kuchynska linka dodana, mohli by sme sa aj nastahovat. Okrem toho, casu mame aj tak viac, kedze na byte mame trojmesacnu vypovednu lehotu. Takze cas by nas az tak nesuril, aj ked je logicke, ze ked uz by sme mali domcek, chceli by sme tam byvat co najskor.
A tie jeho vyhovorky mi naozaj idu na nervy. Ja som posledne dva tyzdne pozerala a hladala domy uplne vsade, kde sa len dalo a naozaj nie je nic ine v ponuke, co by pre nas prichadzalo do uvahy, ci uz sa to tyka financnej stranky alebo vkusu. Tak som zvedava, ako to cele dopadne, dnes by sme si chceli ist s drahym zahrat sipky alebo biliard a popri tom sa trosku odreagovat, kedze zajtra ideme spolu na skolenie a svokra berie maleho k sebe spat, aby sme ho rano nemuseli moc skoro budit a nemali stres. Tak dnes budeme mat po neviem akom dlhom case vecer len pre seba a urcite predebatujeme toho dost. Som zvedava, ci sa umudri, ked nie, budem nutena pouzit zenske zbrane 😀 😀 😀
no nic babulky, musim ja ist, pekny dnik vam zelam a ak by som sa tu uz neukazala aj pekny vikend.

twix
25. jún 2009

Miriam - drzim palce na ten pohovor!! ved uvidis, co je to za firmu. a mas sikovneho muzika. to mojho som ja musela naucit vymenit ziarovku 😉

Jasterka - zapchu vraj maju casto deti, ked prechadzaju na tuhu stravu. moja neterka ju mala cele tyzdne, vzdy mala strasny problem s kakanim, nic nepomahalo. cele sa to vyriesilo, ked bola odstavena od MM. ale moze to byt aj tou zmenou prostredia. to byva moj pripad na dovolenkach 😅
co sa tyka tych piskot (Hipp, Milupa), tak aj Dominikovi chutia, len ho potom mozem celeho aj s oblecenim hodit do pracky 😀 ja davam aj butterkeksy, kusok zemle alebo rohlika. on ho vzdy len cely "rozzuje" a ked je uz taky mäkky, tak ho hodi na zem. a strasne rad lame butterkeks na uplne malicke kusocky, takze vysavac uz ani nemusim odkladat do skrine 😉 ked sme na SK tak kupujeme tie okruhle piskoty.

Viedencanka - na schnuppertag sme neboli. ja som raz bola v jednej KIWI-KG a vsetko mi ukazala p.riaditelka. velmi sa mi skolka pacila. tu nasu teraz dokoncuju a otvoria ju az v septembri. v auguste mame elternabend a mala by uz byt hotova, tak nam poukazuju priestory.
vcera sme boli v AKH na röntgen pluc. nakoniec nas poslali domov, ze mala ma bronchitidu a predpisali jej sprej na inhalovanie, keby kaslala. musim zaklopat, ze ten kasel uz skoro vobec nema, tak sme zatial ani neinhalovali. zajtra mame test na alergie 😖

lyziarka
25. jún 2009

ahojte kocky

vcera cez obed som chcela pisat, kde vsetky ste, ale dnes vidim, ze ste trochu popisali 🙂

Viedencanka - aj Kristian mal minuly tyzden zapal hrtana, presne to "trubenie" pri kasli. Nedal vam doktor ten kortizon cipok, o ktorom som pisala? Nam ho dok dala, no a presne ako pisala tulipanka, za dva dni bol maly zdravy, akoby nic nemal.

Twix - urcite si si to vsimla, ale na tych slovenskych klasickych okruhlych piskotoch je napisane, ze vhodne pre deti od 3 rokov. Tak zvaz, ci su vhodne. Podla mna obsahuju vela cukru, i ked na Slovensku sa u babätiek s nimi "zacina" 🙂

Miriam - bude lepsie, uvidis. Ja som tiez niekedy taka unavena, lebo sa nevyspim v noci. Moja svokra ma okrem Kristianka este jedno vnuca o rok starsie. No ale stara sa iba o to druhe. Taky je zivot. Ja si myslim svoje, a som rada, ze sa dokazem o mojho Kristianka aj sama dobre postarat, nie ako svagrina.

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

zdenka73
26. jún 2009

Ahojky! Ako čítam tak máte choré detičky, tak im prajem čo najrýchlejšie uzdravenie. Ani to počasie veľmi nepridáva tomu zdraviu, čo? Kedy príde to leto? 😠

Miri mala si to dosť ťažké, ale neboj zase sa usmeje na teba slniečko a všetko bude OK.

Ja som bola včera u lekára, lebo som mala krvavý výtok, tak som sa zľakla a utekala hneď. No bábo je v poriadku, ale zase mám nejaké bacily, tak mi nasadil antibiotiká, tabletky a krém. Len dúfam že tie antibiotiká neublížia bábu. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre