Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

dagmarkaaa
3. feb 2012

@mimajo jeee dekuji za tip na tu detsekou lekarku, zatim nikoho nemame cekame na to az tu budem prihlaseni k pojisteni a pak se ji ozvu, snad nas vezme. bydlime prave v Gerasdorfe ale do 21 bezirku to mame kousek tak to je supr ze tam je 🙂
@kilian diky moc 😉

poppy1
3. feb 2012

ahojte! prosim vas zienky co byvate v Rakusku. Potrebovala by som zohnat vakcinu z Rakuska- konkretne Tetravac, lebo u nas sa zohnat neda. Je to nieco ako u nas hexavakcina, akurat, ze ma len styri zlozky a to zaskrt, tetanus, c. kasel a obrnu. Neda sa vsak zohnat bez receptu. Preto vas chcem poziadat o pomoc, ci mi s nou nahodou neviete pomoct... potrebujem lekara (ktory pracuje v Rakusku) ktory by bol ochotny mi ju predpisat pre moju dceru. prosim najde sa tu niekto, kto by mi s tym vedel pomoct? Dakujem! 🙂

http://www.medicines.ie/medicine/3172/SPC/TETRA...

katinka71
3. feb 2012

@miska58 ja som nedostala vobec freistellung,pracovala som v infekcnom prostredi,stale na nohach,aj zdarvotne komplikacie som mala vysoky tlak,tehotensky diabetes,borelioza,a vobec to nezohladnili mala som makat az do muterschütz,iba obvodna dr sa zlutovala tak ze som par dni bola v robote potom som sla na 2 tyzdne pn,a tak dookola

lauraa
4. feb 2012

@adka77 zametnavatel ti musi drzat 2 roky miesto ak si sa s nim nedohodla pisomne inak...takze ty si vlastne uz mala pracovat... nejako som to nedomyslela, prepac, takze asi dobru radu som ti nedala.... kontaktovala si vobec zamesnavatela v tych dvoch rokoch? teoreticky by ta prepusitl nemohol lebo ved si uz bola tehu, ale otazka je ci si mu to vobec oznamila....

lauraa
4. feb 2012

@miska58 ked pojdes na freistellung zo zdravotnych dovodov (ale to uz musis naozaj nieco mat a musi ti to schvalit amtarzt)budes dostavat peniazky z GKK ale ked pojdes na arbeitsinp. to take jednoduche nebude , lebo tu ta musi zametnavatel nechat doma a dalej ti platit tvoj plat, niekto z insp. pride k vam do prace skontrolovat Lage a pisomne vyrozumie zamestnavatela co mozes a co nie , ale ako si to zamestnavtel zariadi je jeho vec, moze ta preradit na inu pracu ale nemoze ti dat nizsi plat....

lauraa
4. feb 2012

@dagmarkaaawww flohmartk.at, wwwbazar.at,www ebay.at alebo skus sa pozriet do bazaru

patusm
4. feb 2012

ahojte....chcela by som sa spytat na par veci.....porodne teda v rakusku vyplacaju? niektori hovoria ze nie a niektori ano...v akej vyske??? ja som studentka....mam termin v septembri....moj priatel pracuje v rakusku a vsetko si plati....a ma tam trvaly pobyt....po maturite chem odist do za nim.....predtym som tam robila len dva mesiace...takze matersku nedostanem....a rodicovský príspevok? ake su podmienky? musim porodit v at a chodit na prehliadky tam....a ako to je s poistenim? ked si ho teraz zacnem platit tak mam narok na ten príspevok? alebo musim mat aj trvaly pobyt???? a niesom vydata...bolo by lepsie sa aj vydat? aby som ho poberala????

kilian
4. feb 2012

@patusm ahoj.porodne v rakusku podla mojich informacii neexistuje.....

patusm
4. feb 2012

dakujem za odpoved....a s tym rodicovskym prispevkom nevies ako to je?

mimajo
4. feb 2012

@dagmarkaaa no tak to my asi nebyvame daleko - tiez Gerasdorf - Oberlisse - takmer vo Viedni... 😎

adka77
4. feb 2012

Lauraa@ ďakujem za tvoje užitočné rady, zo zamestnávateľom mám podpísamú dohodu,že sa vraciam až toho
10.mája čiže po 2,5 roka. tak pár dni pred ukončením sa dám na PN.

lauraa
5. feb 2012

@adka77 zisti si este ci nemas nejaku dovolenku, tu by si tiez mohla vycerapat, mne ju po skonceni materskej ponukli hned vycerpat a to som nevedela ze vobec nejaku mam....

viera79
5. feb 2012

Ahojte, pisem tu kde sa da 😉 dufajuc, ze tu natrafim na mimicky z okolia Korneuburg, Stockerau.. najdu sa tu take 🙂 ?

adka77
5. feb 2012

@lauraa to nemám , teraz mi poslali z krankenkasse tlačivo, ktoré mám dať potvrdiť u doktora o predpokladanom termíne porodu a aj od zamestnávatela, a je tam kolonka,že kolko som zarábala posledné 3 mesiace a teraz neviem či myslia to
obdobie ešte pred tým ako som nastúpila na materskú.

lauraa
5. feb 2012

@adka77 to by ti mal vypisat zamestanavatel aj potvrdenie o prijme, teda jeho danovy poradca,len som si nie ista ci ti tam nenapise ze si na rodicaku a vymeraju ti wochengeld podla rodicovskeho prispevku, to teda neviem aky preimer sa tam rata...

adka77
5. feb 2012

@lauraa prepáč, že ťa toľko otravujem. Nevieš či môžem ísť na PN aj počas materskej?

lauraa
6. feb 2012

@adka77 ????? @vroni 😉 😉 kde si , mas odpoved pre adku?

tin007
6. feb 2012

Ahojte, hladam niekoho (slovak/cech), kto sa pohybuje v Rakusku (hlavne Niederosterreich, Burgenland, Vieden), vie vyborne po nemecky a pracuje (obchoduje) v stavebnictve. Ak niekoho takeho poznate, dajte mi, prosim, kontakt do IP. Velmi pekne dakujem.

lubka91
6. feb 2012

ahojte, najde sa tu nejaka tehulka alebo mamicka z okolia Grazu? Ja byvam s manzelom v mestecku Fürstenfeld, to je takych 50 km od Grazu.

lauraa
6. feb 2012

@lubka91 odtial pochadza moj drahy, len zial byvame vo wiener neustadt....ale poznala som jednu mamicku z konika , pohladam ti jej nick...

anzelik
6. feb 2012

@lubka91 ahoj lubka ja byvam od teba 45km cca Weiz 🙂

lubka91
6. feb 2012

@lauraa tak to je skoda, lebo ja som tu este len kratko, o par dni ma caka porod a nepoznam tu takmer nikoho...a ten nick by si mohla pohladat, bolo by to od teba mile 🙂

@anzelik jeee 🙂 konecne nejaky slovak v okruhu 50 km 🙂

anzelik
6. feb 2012

@lubka91 ja kde zijem tiez su tu nie slovaci ☹ takze pocuvam len a len nemcinu 😀 😀 😀 sem tam s maly ,,modokuje ´´ len slovensky 😀 😀 😀 😀 a aj nemecky 😀

lubka91
6. feb 2012

no je to tu blbe bez tych slovakov, ale nic ine nam neostava len si na to zvyknut a s tou nemcinou mam este problem, tak som zvedava ako to zvladnem v nemocnici, dufam ze tam zo mna nebudu mat nervy ked im nebudem rozumiet :D

lubka91
6. feb 2012

@anzelik no je to tu blbe bez tych slovakov, ale nic ine nam neostava len si na to zvyknut a s tou nemcinou mam este problem, tak som zvedava ako to zvladnem v nemocnici, dufam ze tam zo mna nebudu mat nervy ked im nebudem rozumiet :D

janefonda
6. feb 2012

@lubka91 ahoj ja som priamo z Grazu...a kde budes rodit?
Neboj, personal v nemocnici je tu zvyknuti na cudzincov 😉

anzelik
6. feb 2012

@lubka91ja som rodila v hartbergu tiez som mala z nemcinou vtom case problem ,ale boli zlati tam vsetci ked som nevedela mala som slovnik na stolceku setricka nahladala nemecke slovo a ja som si ho precitala v slovencine 😀 bolo to uplne super rodenie este by som si taky konfort zopakovala 😀 😀

anzelik
6. feb 2012

@janefonda ahoj ja som z Weizu som od teba cca 45km kolko uz zijes v Grazi 🙂

lubka91
6. feb 2012

@janefonda rodit budem v Hartbergu mam to blizsie ako Graz, a pri porode bude aj manzel tak tam z tej neminy nestresujem, ale co potom to bude horsie :D

lubka91
6. feb 2012

@anzelik ja slovnik bohuzial nemam ten zostal na slovensku, ale mam v mobile aspon nejaky provizorny snad mi ten postaci :D ked nie mozno sa uz len nejako dohovorim, pri najhorsom bude manzel na telefone :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre