Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
16. sep 2008

Dobreeee ranko,

vybuvane...? Mne sa dnes tak strasne nechcelo vstavat...uz to zacina rano je tma a zima...brrrr najhorsia kombinacia na ranne vstavanie.

Wienika...no co podarilo sa ti zaspat skorsie? Dufam,ze ano a dnes si svieza ako rybycka.... 😉

Kocky,uzite si stretko...a foteckyyyy...prosiiiiim.

Zatial paaaaa a pekny dnik.

miriam25
16. sep 2008

ahojte, no mayi neviem co je to dnes za pocasie, ale ani ja som dnes nevstavala lahko ☹ by som aj teraz este spala, ale uz si nechcem ist lahnut, lebo sa obavam, ze ak si zdriemnem, bude to potom este horsie...
ohladom SK neviem este nic nove, akurat mi muzik hovoril, ze sa ho dnes rano sef pytal, ci mam vodicak, lebo vo stvrtok ideme vo viedne, mame sa tam stretnut s ludmi z institutu, ktory nam ma udelit tu licenciu a cestou naspat musi sef vyzdvihnut este nejake ine auto, tak chce, aby som ja jeho bmw s automatickou prevodovkou soferovala az sem... brrr, neznasam auta s automatickymi prevodovkami, ja musim nieco drzat v pravej ruke, inak som nervozna, tak som zvedava, ako to nakoniec dopadne. V ten stvrtok idu ludia na obhliadku stavieb, ktore sef robil (teda skor jeho ludia), ale podla mna je to len taka formalita, len aby sa presvedcili, ze je to dobre urobene a potom by sme mali dostat tu licenciu, predpokladam, ze buduci tyzden to uz bude hotove. No a potom neviem. Sef najskor hovoril, ze hned ako bude mat licenciu, pojdeme na sk, lebo my tam musime byt tak dva tyzdne skor ako robotnici, aby sme vsetko pripravili, vratane unimobuniek, kde bude moja kancelaria a druha by mala byt sklad materialu, samozrejme musim vybavit elektrarne, aby nam zaviedli do tych unimobuniek elektrinu, neviem, ci sef sam kupi nejaky pocitac alebo ho budem zhanat ja, smetiarov musim vybavit, aby nam pristavili kontajner na odpad a dohodnut sa s nimi, ako casto ho budu vymienat, telefony vybavit, internet, fax, nabytok do kanclu, nabytok do nasho bytu, vybavit ubytko pre robotnikov, najst robotnikov na slovensku, robit s nimi pohovory, zahlasit rakusanov na vsetky urady, no jednoducho ja sa obavam, ze za dva tyzdne to ani vsetko nesstihnem, ale tak dolezite bude, aby sme mali nahlasenych robotnikov a objednany material, ked oni pridu, aby sa mohlo zacat robit, uz moja kancelaria bude vedlajsia, tu mozem aj neskor popri tom,no som strasne zvedava.
To bola sefova povodna verzia, ze ked bude licencia, odchadzame, co by znamenalo, ze uz buduci tyzden, no potom hovoril, ze pockame na cast penazi, co ma za tu pracu dostat, nejaka zaloha na zaciatok a to si myslim, ze moze trvat dlhsie. Moj drahy chcel mat dovolenku dva tyzdne predtym, ako odideme, musi si este obehat vsetkych lekarov, aby na to potom nemusel mysliet a zaroven aj vycerpat trosku z dovolenky, ved ma este 49dni a kedy si ju vycerpa netusim, rok sa pomaly blizi ku koncu... tak neviem.
Ono na jednu stranu, v zime sa fasady moc robit nedaju, tak mozno ak sa uz neotepli a zacne nebodaj este aj mrznut, tak pojdeme az buduci rok niekedy vo februari, resp. podla pocasia. Uvidime. mozno budem vo stvrtok mudrejsia, ked budeme s tymi ludmi a zaroven pojdem so sefom vyse dve hodiny do viedne (a hainburgu tiez) a zasa naspat, tak budeme mat dost casu na rozpravanie 😝

wieni a neskusila si si dat budik na 4, ze by si vstala, urobila leuske papat, dala jej to a ona by spinkala dalej? ja tak davam malemu. Vecer, ked ideme spat, mu dam este papat, on spinka, ale vypije mi celu flasu a spinka spokojne dalej a potom sa mi budi medzi 4-6... ale ti poviem, ked mal 6 mesiacov, vecer som mu dala papat a on spinkal pekne az do rana do 6, nemusela som vobec vstavat a tie zubky nam to cele pokazili, teda aj tie nenormalne horucavy, co boli v noci v lete. Maly sa mi v tych horucavach budil, totalne vyschnute v pusinke, som mu davala cajik a potom este tie zubky do toho prisli, ktore ho v noci budili no a jedine, co mu pomahalo zasa zaspat bola flasa 😒 tak som zvedava, ako to poriesime do buducnosti, ako dlho este budem v noci vstavat.

miriam25
16. sep 2008

jaj, moj drahy bude na tej stavbe este dost dlho, takze este niekolko tyzdnov samka cez tyzden neuvidi. Ja som hovorila, ze keby som bola cez tyzden na slovensku a prisla sem len na vikend, drahy by to pomaly ani nezaregistroval. Ked pride domov o 9, niekedy aj neskor, osprchuje sa, naje sa, vyvali sa pred telku a ide spat... nuz mna k tomu moc nepotrebuje, akurat na robenie vecere, ale to by zvladol aj sam...

maya01
16. sep 2008

Miri,tak to znie teda riadne komplikovane...nas presun do Viedne vyzera pri tom ako malina... 😝
Neboj,drahy by si urcite vsimol,kebyze nie si doma...urcite by ste mu strasneeee chybali... 😉
No som zvedava,ako ti to vo stvrtok dopadne.

maya01
16. sep 2008

My sme dostali do kanclu noveho kolegu.... 😝
Nechceeem....sme boli vzdy len dve a sme si aj na to zvykli...uz vieme co nam vadi atd. Zase sa na novo prisposobovat...ale dufam,ze tu dlho nepobudne.... 😉

miriam25
16. sep 2008

mayi, ved ani ty tam uz dlho nepobudnes 😉
no komplikovane nekomplikovane... zasa az take hrozne to nie je, hrozna je len ta neistota, ze ci to naozaj bude, ci naozaj pojdeme na slovensko alebo sa karta nejak zle obrati a z celeho toho projektu nic nebude (lebo uz ratam so vsetkym)... ale teraz mi aj tak nic nepomoze len cakat ako sa to vyvinie. No cakat budem len do konca tohto roka, ak sa tu nic nevyvinie, budem si hladat pracu niekde inde, lebo matersku mam len do konca maja buduceho roku, takze od januara budem mat 5 mesiacov na najdenie si prace... dufam, ze sa mi to podari. Ale najviac dufam, ze to nebude potrebne, ze nakoniec pojdeme na to slovensko 😉

maya01
16. sep 2008

Miri,to mas pravdu,ze uz dlho sa tu neohrejem...ale aj tak...my s kolegynou sme uz taky zohraty tim...ale nejak to vydrzime...a aj tak si myslim,ze za chvilku ho presadia...dufam.
Drzim palce,nech vam to vsetko vyjde....urcite to dobre dopadne a obidve strany budu spokojne.... 😉

tinavieden
16. sep 2008

Babenky tak stol je rezervovany na 15.00 na meno Schnitt. Dufam,ze to tentokrat nezabudnu. Uz som ich sprdla v telefone nech si na to daju pozor 😀

tinavieden
16. sep 2008

Wienika bolo by super keby si prisla. My tam urcite este o 16.00 budeme 🙂

miriam25
16. sep 2008

no ja pevne dufam, ze to dobre dopadne, ja sa uz tak strasne moc tesim... budeme blizko nasich, budeme s drahym spolu pracovat, ked sa vsetko zabehne, budeme mat dost casu aj na samka popri praci, naozaj sa tesim. len aby to vyslo. cas ukaze...

mayi, to ti verim, ono ten kolega je nieco ako cudzi parazit, viem si to predstavit. a tak mozno uz zajtra tam nebude... musime obe mysliet pozitivne, nie?

charlotka
16. sep 2008

Ahojte, tak ja som tu nova 😅 pozrela som si niekolko poslednych stranok a myslim, ze som tu spravne 😉 pozdravujem jasterku a silvi. zoznamili sme sa na tom vikendovom kurze pre pary, tiez budem rodit v st. jozef k. 🙂 momentalne som v 35 tt, mame so silvi spolocny termin a samozrejme so vsetkymi spolocne starosti, hlavne teraz ohladom prekladov a vybavovania a nakupovania 😝 napriklad sme s manzelom vobec netusili, ze treba take nieco ako Anmeldebescheinigung, takze dakujem za uzitocnu informaciu 🙂 majte sa

tinavieden
16. sep 2008

ahoj charlotka. Vitame Ta medzi nami 🙂

maya01
16. sep 2008

Charlotka,vitam medzi nami 🙂

miriam25
16. sep 2008

charlotka, vitaj medzi nami 😉

baby, vy ste teraz asi vsetky na stretku, co? ale vam je dobre. od nas prave odisla svagrina, prisla necakane a som rada,ze sa zdrzala chvilu u nas, hned nam bolo so samkom veselsie 😉

wieni, mna este napadlo, svagrina aj svokra mi stale hovoria, ze mam zacat robit samkovi klasicku detsku krupicu z mlieka, ze to ho lepsie zasyti a bude spinkat celu noc, nebude sa budit na to, ze je hladny. ja neviem... ja este s kravskym mliekom nechcem zacat, aspon este jeden mesiac nie, no uz aj drahy na mna tlaci, ze mu mam zacat davat, ze je to dobre pre maleho, ze v tom mlieku je vela kalcia a neviem coho vsetkeho, zatial sa mi dari odolavat natlaku, ale obavam sa, ze po jeho prvych narodeninach uz nebudem mat sancu, co si myslis ty aj ostatne maminky??? je kravske mlieko vhodne pre take male dietatko??? ja som pocula, ze nie... a zatial mi nerobi ziadny problem,aby som mu kupovala aptamil.... wieni, ty davas stale malej aptamil, nie???
poradte mi prosim babenky, ktore o tom nieco viete, dakujem 😉

wienika
16. sep 2008

ahojte babulky,
tak na stretko sa mi nepodarilo prist, aspon nie je maya a miriam smutna......ze neprisli...snad nabuduce nam to vsetkym vyjde.....

charlotka, vitame ta tu u nas... 🙂
takze tiez neviete co to bude......ale tusis to ?
a kde byvas vo viedni?

miri, ja neviem s tou krupicou...som pocula rozne nazory, ze vraj by sa do troch rokov nemala davat, lebo je velmi tazka na zaludok.....sama neviem, ale este aspon rok pockam...ved su aj ine kase a vhodnejsie pre deti...i ked mama mi hovorila, ze ja som jedla krupicu asi od pol roku....a som tu...zatial 😅
ja si nemyslim, ze sa lea budi od hladu, skor na to, ze je uz vyspata....ved keby nebola,tak by po tom mliecku hned spala dalej, nie? ako pred tym.....som z toho zufala.....ale dakujem za radu....a s tym vstavanim o stvrtej neviem, mozem to raz vyskusat...ale to by som ju musela budit....tak fakt neviem...co ked mi nebude spat ani potom...pojdem s nou na spacirku? pozriet co pecu v pekarni 😀

maya, myslis, ze som si sla skor lahnut? hehe.....ani nahodou....manzel dal nejaky film, aj mna pri nom bralo, ale bola to komedia, inac dost dobra a manzel sa taaak smial, ze mi to nedalo a musela som to dokukat...cize bolo asi 12 hodin...potom sme sa popresuvali do postele a este sme klabosili asi do jednej......a budicek bol presne o 6.05.....jupiiii.... 😠

ozaj, ako sa ma nasa viedencanka s linduskou?
ani vierusik sa nam este neozval...a.... 😉 snad su v poriadku....

baby z kidscafe, uz sa tesime na vase dojmy a fotky.....

wienika
16. sep 2008

miri a co sa tyka toho mlieka, ja som uz tiez rozmyslala nad kravskym, ale este ten polrok vydrzim.....az po zime....kamoska dava rocnemu tiez kravske, lebo jej ine nechce....takze to samkovi urcite nezaskodi....ja teraz uz nedavam aptami, skusala som aj od hipp, ale teraz som velmi spokojna od nestle junior bifidus, je od jedneho roka a je v takej plechovej doze. stoji okolo 8 euro a leuske veeelmi chuti...a dlho vydrzi, urcite viac ako hipp alebo aptamil....takze teraz budem davat toto....ale to je rozhodnutie na tebe alebo sa spytaj lekara.....ja som osobne aj pohodlna, lebo to kravske musis vzdy prevarat a to sa mi teda nechce....praskove zarobim rychlo a ma hned spravnu teplotu..... 😉

vroni
16. sep 2008

Ja nejako nestíham, neviem, čo robím celé dni 😀 😀 😀
Miriam, skús kompromis - sú aj krupice z umelého mlieka, kde len pridáš vodu. A keď malému nebude chutiť, aspoň ťa to veľa nestálo 😎 Ja som do roka kravské mlieko nedávala, tak sa mi to zdalo správne 😀 Malá mi kaše nikdy nejedla a nechce ich dodnes.
Wieni, len nepasterizované mlieko treba prevárať (kvôli zničeniu baktérií) a keď nemáte nikoho, kto by vám také dodával (predávať sa nepasterizované nesmie), tak prevárať nemusíš.
Boli sme cez víkend v Märchenparku a je to super, naozaj sa návšteva oplatí. Aj fotky pridám, raz, keď mi dieťa dovolí......

maya01
16. sep 2008

Ahojte,

ja som pred chvilou dofrcala z roboty...Samko uz sedi vo vani a ja cakam na kamosku....som ju uz strasneeee dlho nevidela....prisla domov z Anglicka na dovcu....No to pocasie sa podoba velmi anglickemu....brrrrr totalna zima...

Wieni,nabuduce si to stretko nenechame ujst... 😉
Miri a ty sa urcite pridas tiez... 😉

Vroni,si tu chybala...v tomto hnusnom pocasi,nas musis trosku rozveselit... 😉

Zatial paaaa

lenka.pav
16. sep 2008

caute baby, prave mi volala sestra, ze uz rodiiiii. sa tak tesim, ze od vzrusenia asi porodim aj ja 😀 😀 😀 . praskla jej voda. sa tesiiiiiiiiiim (aj ja uz chcem) 🙂

jasterka
16. sep 2008

Ahojte 🙂

Leni to fakt 🙂 drzime silno peste,nech ma lahky porod,ktory nam ostatnym da nadej 😉 a silu....
urcite to budes celu noc prezivat s nou,co cakaju?babulku,budet mat parik?

lenka.pav
16. sep 2008

nevedia, co cakaju, preto som tiez strasne zvedava...od vzrusenia by sa aj u mna mohli lady pohnut, nie? 😉 . budem cakat celu noc na telefone, kedy zavolaju

wienika
16. sep 2008

jej leni, to musi byt vzruso.....ale sranda by bola, keby ste obe porodili v jeden den..... 😉
drzim palce..... 😉

jasterka
16. sep 2008

Charlotka 🙂 ahoj,vitaj tu na fore,super,ze si nas nasla....o tom anmeldebescheingung som tiez netusila,vidis baby nam poradia...a zadarmo 😀 a my ich zato pobavime nasimi tehumyslienkami 😀

Inak v kidskafe sme sa ani neodfotili,mna to ani nenapadlo 😅 ja som bola z tolkych deti a hluku aky dokazu vytvorit uplne ohurena...musim tam zobrat muzika este pred porodom,nech vie co ho caka 😀

miriam25
16. sep 2008

ahojte, tak my sme tu dnes mali dve navstevy, po obede prisla jedna svagrina, odchadzala okolo pol 4 a o pol 6 prisla druha svagrina na chvilku, tak aspon nam nebolo so samkom smutno 😉

baby, s tym papanim je to u nas tak, ze asi od pol roka papa, resp. pije samko vecer krupicu od hipp, babygrieß, ale kedze ju pije z flase, tak mu ju robim redsiu, aby pretiekla. mame velky otvor na flasi, takze zasa moc riedka nie je. No drahy a jeho rodinka do mna stale hustia, aby som mu normalne varila krupicu, ako ked si my obcas robime... ☹ 😒 a musim sa priznat, ze mne sa to zda byt tiez trosku dost tazke na zaludok maleho. Dalsia vec je aj ta, ze ako pisala wienika, aj ja som najradsej, ked mam jedno a hlavne veceru rychlo hotovu, lebo mu davam papat tesne pred spanim, uz v postielke, on sa potom len zvali na bok a spinka, ked som mu davala papat v obyvacke alebo v kuchyni, tak potom nechcel spinkat, lebo sa mi tym prenasannim prebral. No ale to je vedlajsie. Normalnu krupicu by som robila dlho. jednak by som ju musela varit, potom zasa cakat,, kym sa vychladi a to neviem... podla mna je tato detska, ktora sa miesa s vodou prenho zatial lepsia, to radsej budem vstavat raz v noci a robit mu papat, ako by som mu mala toto robit.
Aj som rozmyslala, ze by som mu davala vecer nejaku kasicku, ale to by som ho musela nahanat po celom byte s lyzickou (najnovsie sa mu strasne paci predo mnou utekat) a skor by ju vybehal ako by sa napapal. vecer mu davam len flasu, lebo spapa ovela viac ako keby som ho krmila s lyzickou... to uz mam overene... tak ja neviem. neviem, ako dlho budem odolavat tomu tlaku. Este ten jeden mesiac sa mi to podari, lebo som povedala, ze pred prvymi narodeninami kravske mliecko neuvidi a to mi zatial akceptuju, ale co potom???aaaachh...

lenka, drzim palce sestre, aby vsetko hladko prebehlo 😉 jaj, aj ti tak trosku zavidim, ze budete mat ratolesti rovnako stare... je to krasne, ked mate potom so sestrou rovnake zaujmy, rovnake temy na rozhovory a pod...

wienika
16. sep 2008

jasterka a ako bolo? kolko sa vas tam zislo.......juj, skoda, ze som tam nebola s vami.....obavam sa, ze vas uz s bruskami neuvidim.....ale s babatkami urcite.... 🙂

miriam25
16. sep 2008

wieni, snad to stihnes, kym budu mat tie bruska 18 rokov 😉 😀 ale nie, neber ma vazne...

mayi, ja som rozmyslala nad tym dnesnym stretkom, keby prisiel moj brat. By som mu povedala, aby prisiel tak o 5 do viedne a mohla by som aj s vami trosku pobudnut a potom ho vyzdvihnut a ist zasa s nim domov... ale ked neprisiel, sama si netrufnem so samkom po dialnici dve hodiny, kym dorazim... ono je to hodina a pol do viedne, ale kym by som sa vymotala vo viedni a nasla vas by som potrebovala mozno aj dlasiu hodinu a to neviem,co by samko robil, keby som nebola pri nom a nehrala sa s nim. Nie je to take jednoduche. Ked mal mesiac, prespal v aute celu cestu odtialto az do nitry... no teraz ked spi hodinu celkovo, tak sa tesim... a zvysny cas sa s nim musim hrat, lebo inak chce ist zo sedacky von... obavam sa, ze to bude uz len tazsie a tazsie, az kym sa nebude vediet zabavit s nejakym nintendom 😀

babenky, vazne, ako bolo na stretku? no to ste ma trosku sklamali ☹ ze nie su fotky... uz som sa na ne moc tesila (a nie len ja)...

jasterka
16. sep 2008

wienika,aj sme ta spominali,ze ta asi nepustili z roboty...tehule sme boli -ja a silvika a mamicky bejby a tina,a twix ako tehumamicka 😉
bolo tam plno,asi kvoli pocasiu...

Twix mala plne ruky s malou,ktora ma energie az tri,ja som ju nestihala ani sledovat,vsetko ju tam zaujimalo,len mi nie 😀 a Natalka prespala cely cas,takze sme videli len male usmievave ruzove babatko v kociku...bol tam taky hluk,ze som nemohla uverit ,ze tak spokojne odfukuje,ale bola po ockovani,tak ju asi aj to zmohlo...
a tinina bola uplne kludna,mala premyslaci den,tvarila sa dolezito,krcla cielko,akoby nieco riesila...no zlata 🙂

wienika
16. sep 2008

miri,nechapem, preco ta nutia davat malemu jest to co si oni myslia, ze je spravne. ved ty si matka a ty mu davaj to co uznas za vhodne.
podla vsetkeho je samko spokojny, pekne pribera a je zdravy,tak preco by si mu mala zatazovat zaludok, ved ti aj spi skoro celu noc. pozri laurinka od twix ma uz rok a pol a este v noci papa mliecko...to je individualne. a pokial nepracujes a mozes si cez den aj trosku oddychnut, tak by som to neriesila. neviem kolko vitaminov je v obycajnej krupici, zato v tych hippkach je ich az az.,....aspon ked si pozries zlozenie....nemyslim si, ze by to dietatu skodilo. hovorim, kazda mama sa musi rozhodnut sama. ja osobne nemam proti kravskemu mlieku nic, moja mama nebola kojena, hned jej dali kravske. ja ho budem tiez davat, ale este nie. hovori sa, ze do dvoch rokov by ho deti nemali pit, co je na tom pravdy, neviem.
ja davam leuske tiez na noc z flasky, ale tak, ze urobim najprv 200 ml mlieka a do toho nasypem nejaku kasu, napr. tu hipp griessbrei.....cumel ma ten na kasu, cize je dost velky, ze to moze byt aj trosku hustejsie.....a spi do tej siestej.....co znamena, ze je bez papania asi tak 10-12 hodin, podla toho kedy veceria......

wienika
16. sep 2008

jej, tak vam bolo fajn...inac tina by mohla pridat nejake fotky s leni, ved ta uz musi byt velka....a chodi uz?
a laurinka ta uz urcite lieta vsade.....no uz sa na to tesim 😲 ked zacne lea. zatial sa stale chodit nechysta, ale uz vie stat sama aj niekolko sekund a stale skusa urobit par krokov, tak to robim tak, ze ked stoji pri sofe, pridem k nej tak asi meter od nej a poviem, ze pod ku mne....taka je zlata, cela sa sustredi aj che sa pohnut aj sa boji, natahuje ku mne ruky, nakoniec ide do kolien a pristvornozkuje.......takze este stale mame kazdy den spinave kolena s jasliciek......a ja jej nemam co obliect, lebo mi to nestiha schnut...... 😠

miriam25
16. sep 2008

wieni, ja davam malemu vecer od hipp bio griessbrei kindergriess... to je presny nazov. Tiez je to krupica, len je zarobena s nejakym folgemilch (tipujem) a ja ju zarabam s vodou. Nutia ma, lebo vedia, ze raz v noci vstavam a svokra, ktora vychovala 7 deti snad vie, ako svoje deti vychovala a co vsetko im davala... 😠
no a svagrina sa k nej pridala tiez a co je najhorsie, moj drahy si tiez mysli, ze by uz maly mohol papat aj normalnu krupicu. Keby aspon on bol na mojej strane, bolo by to lahsie, doteraz bol vzdy na mojej strane, aj ked som si presadzovala trosku ine navyky (co sa tyka jedla) ako mala jeho mama a co nam rozpravala.
ja viem, ze ona mi chce len dobre, ale ja chcem malemu tiez len dobre. Ze ona davala svojim detom obycajnu krupicu od 4.mesiaca je jej vec, vtedy jej do toho tiez nikto nekecal... Lenze takto jej to povedat nemozem...
Drahy mi cez vikend hovoril, ze on urobi sam malemu krupicu a skusi mu to dat na veceru... nuz, ked sa mu s tym chce babrat, nech urobi, ale cez tyzden tu aj tak nikdy nie je, ked davam malemu veceru, takze si budem robit jednoducho dalej po svojom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre