Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

miriam25
29. sep 2008

vroni, tak takto dobre som sa uz davno nezasmiala, toto je tvoj zatial najlepsi prispevok, ktory som citala 😀 😀 😀
Ale zelam ti skore uzdravenie a hlavne, aby sa u vas doma od teba nikto nenakazil.

Na volby nebohorim nic, ja som volit nemohla, ale aj keby som mohla, asi by som nesla, mne ti ludia tam vobec nic nehovoria, ja som v rakuskej politike este menej znala ako v spanielskej dedine, takze naozaj sa k tomu nemam ako vyjadrit.

lenky sa nehlasia... teda lenkaw to ma uz podla mna za sebou a ako dopadla lenka.pav dnes na ctg???

lenkaw, ohlas sa, alebo manzelik, dajte niekto vediet, my sme uz uplne hotove vsetky,cele dni na obidve lenky myslime 😉

lieska, naozaj neviem, co to mohlo byt, ked to tak dlho trvalo ☹

miriam25
29. sep 2008

chcela som pridat fotky do albumu,ale maly sa mi prave zobudil, takze nemam cas ich zmensovat, tak som pridala len jednu, ktoru nebolo treba 😉 skusim si nad to vecer sadnut a zmensit ostatne 😉

tinavieden
29. sep 2008

vroni aj ja som sa super zasmiala na Tvojom prispevku...si ozaj srandistka 😀 a aj vo vasej rodine musi byt veselo 😀
no Lenkaw sa nam neozyva,mam taky pocit,ze uz je v nemocnici

miriam presne ako aj ty ani ja s k volbam nemam ako vyjadrit...ved ani volit nemozem a ani by som nevedela koho a to je myslim problem aj vela rakusanov. Moj manzel nebol volit lebo nevedel koho 😀

miriam25
29. sep 2008

😲 😕 kde ste vsetky????

tina, moj manzel volit bol, ale len preto, ze by si sam neodpustil, keby nesiel, ale tiez chudak nevedel, koho ma volit 😀 som si z neho robila este srandu, ked siel dnu, ze ho vonku nebudem cakat vecnost, nech sa nerozhoduje moc dlho.

lenkaw si myslim, ze to uz ma za sebou a drobceka si stiska silno v naruci 😵 aj ja by som prijala 😵 na ten pocit nikdy nezabudnem...

lenka.pav si este kinderko???

lenka.pav
29. sep 2008

este som kinderko. ale najneskor v sobotu mi porod vyvolaju, ak sa to dovtedy same nerozbehne - to mi dnes povedala doktorka na ctg. inak vsetko po starom. pekny vecer 😉

miriam25
29. sep 2008

leni, neboj, vy to zvladnete 😉 a mozno sa malinky rozhodne prist aj sam, bez vyvolavaciek...

wienika
29. sep 2008

dobry vecer kocky,

dnes bolo tak krasne...skoda, ze som bola cely den v robote...ale ked som kukla von oknom, aspon ma nechytala depka.......dnes mal drahy sluzbu s malou, boli spolu dlllho na prechadzke, domov prisli az okolo pol siedmej....inac lea bola tak precikana, ze to preslo az cez pancusky a na jeansy.....ale jeho nenapadlo ju prebalit.... 😠 no ale nemozem mu nic vycitat, lebo on sa snazi....skoda, ze vzdy na nieco zabudne..raz je to ciapka, potom mliecko...atd atd....
raz zabudne niekde aj ju...aj s kocarom..... 😀

miri, aj my mame typel na hlave, lea sa zdruzgala v jasliach na zem, nestihli ju zachytit...zajtra tam bude modrina jak hrom.....ale ako hovoris, este tych padov bude....

ronnda, ano v 23 je ten kraaasny obchod popolini....ja som tam sla kupit len schlafsack a still kissen a nakoniec som tam nechala 150 euro..... 😉
ta ulica sa vola schuhfabrikgasse 17/2, je to taka budova na konci tej ulice vlavo.....da sa tam parkovat.....treba vliezt dnu do toho arealu, najprv som si myslela, ze som zle, ale su tam putace....
myslim, ze tam maju vsetko od kocikov po oblecenie, vzadu je aj detsky kutik. ale pozri pred tym www.popolini.com

vroni, prajem skore uzdravenie.....snad malu nenakazis....

lieska,ja by som sa tej akupunktury bala, podla mna to bolo z toho.....tak drzim palce, nech uz sa ti to nestane...
a uvidis, zachvilu nas budes ty obohacovat o zazitky a uspechy tvojej babulky.....ehmmm.....alebo chlapceka..... 😉

lenkapav, viem ako sa citis, tak si este uzite s manzelikom posledne dni v dvojke.....a ani sa nenazdas a budete traja......

lenkaw sa nehlasi, tak snad uz to ma za sebou.......

silvi, viedencanka, boldy- mate sa dobre?

tina, napis nieco viac ako sa mate a co ma nove leni? a kedy bude dake stretko? este pred zimou by sme mohli nieco zorganizovat?
aj maya by uz snad prisla so samkom a proste by bolo super, keby sme sa stretli vsetky...... 😉

maya01
30. sep 2008

Dobre ranko,

dnes bude znovu kraaaasne,skoda,ze musim trcat v robote,by som najradsej niekde vypadla do prirody...lebo znova bude takto az v maji... ☹ Nemam rada zimu... 😒

Co sa tyka volieb,tiez je moj prehlad velmi slaby,vcera som sledovala spravy,ale nic mi to nehovorilo...a manzel volit bol,ale koho volil to neviem... 😅

Wienika,neboooj manzel sa to casom nauci...sice neviem kedy...lebo nas tatino sa este stale uci co a ako... 😉

Idme trochu pracovat...

Paaa

miriam25
30. sep 2008

dobre ranko

no lenkaw to uz ma podla mna urcite za sebou a v najblizsich dnoch nam uz bude pisat, ze je doma 😉

my sme boli vcera skoro cely den vonku, s vynimkou spinkania a papania 😉 sme si uzili ten krasny den... snad aj dnes tak zostane, i ked neviem ako teplo nema byt, ale aspon to slniecko, to doda ccloveku energiu...

ja mam zimu rada, hlavne lyzovacky a sneh, vela snehu. Ale ked je len tuha zima, ziadny sneh alebo sa roztopi a vsade len spina, to sa mi nepaci 😒 ale nie je nic krajsie, ako ked je na vianoce vela snehu, clovek sa pozrie von a vsetko kraaasne biele 😵 😵 😵

wieni, to moj manzel by maleho prebaloval najradsej kazdu pol hodinu. Ked je doma, len pocuvam, ze mam maleho prebalit, pozriem nanho, ze naco? ved ma cistu plienku 😲
ten moj vacsinou zabuda na papanie. Rano namiesto flasi da malemu krajec chleba a mysli si, ze to vydrzi do obeda... Ked zacnem robit malemu flasu, tak na mna pozera, co robim,ze maly je napapany.... ale inak sa nemozem stazovat 😉

maya01
30. sep 2008

Cafko Miri,co mate dnes na plane so Samkom?

miriam25
30. sep 2008

ked sa zobudi, pojdeme na prechadzku, ak nebude blato na ihrisku, tak tam, musim ist na skok do firmy a kupit sunku, takze to zaroven vybavime.
Potom si uvarim na obed spagety (nechce sa mi nic ine varit), poobede pojde samko spinkat, potom pojdeme zasa von a potom by mala prist svagrina po praci k nam, takze s nou trosku pobudneme a ked pojde vecer samko spinkat, tak urobim vecer domacu pizzu a pojdem zehlit, lebo to kreslo uz ani pod horou pradla nevidno ☹

a co budete robit vy poobede?

maya01
30. sep 2008

Miri,ja som zehlila vcera....konecne to mam za sebou...
Prave pocuvam predpoved pocasia a uz ma prsat 😒
No my pojdeme urcite poobede na ihrisko,aspon na hodinku,dufam,ze bude este pekne.
Idem si spravit kavu,potrebujem kofeiiiin...

tinavieden
30. sep 2008

ahoj babulky. Tak wienika to ten Tvoj muz je este dobry,ze ju zabudol prebalit to bola u nas raz svokra vecer strazit mala sa zo spanku zobudila a ona nam volala,ze co ma robit 😠 taka som bola nasrata no co asi utisit ju...ona to proste s detmi nevie a preto nemozme ist nikde sami. To aj moj muz povie,ze moja mama je na stvorena.Tak posledne oktobrove tyzdne ideme znova do LM k mojejm mamke tak sa snad Leni uz konecne nauci pit lebo kojit ju do jej 15-tich nechcem 😀

Inak je velmi pohodla, vobec nelozi a chodit sa jej tiez nechce.Len tak obcas za ruky ale aj to prejde par krokov a dost.Proste je to pohodla rakusanka ako povie moja mamka 😀 Ja som uz v 9 mesiacoch chodila sama takze po mne to nema.

Tak sa smejeme,ze snad uz na Vianoce bude chodit 😀 zase mne to celkom vyhovuje,ze je este taka kludna 🙂

No ano stretko by sme mohli spravit. Tak navrhujem niekedy v novembri co vy na to?Maya Ty sa kedy chystas byt vo Viedni aby sme sa stretli aj s Tebou?

A Vroni Ty aj Teba by sme velmi radi spoznali. Kedy by si Ty mala cas?Nejak sa prisposobime.

Dufam,ze uz aj Ronnda pride a stretneme sa vsetky.

Bejby sa uz bude pomaly vracat zo Spanielska, myslim,ze spominala,ze idu len na 10 dni. Tak sa ozvi bejby ako sa mas...

Miriam skoda,ze byvas tak daleko ale ked budes vo Viedni tak by sme sa mohli stretnut.Kedy mas asi na plane prist do Viedne?Aj Teba by sme radi osobne spoznali a samozrejme aj Samka.

Ok babulky mala je v ohradke a uz tam nechce byt a krici MAMA ,MAMA, MAMA...no zlata 🙂

miriam25
30. sep 2008

Jej, tina, mile od teba. My bohuzial vacsinou cez vieden len prechadzame ☹
ale uz par krat sme sa dohovarali s mojim bratom, ze by k nam prisiel a to by som ho mala vyzdvihnut vo viedni, lebo k nam nie su dobre spoje, tak ak by prisiel, by som vam napisala a mohli by sme sa stretnut. No kedy to bude netusim, lebo za dva tyzdne pridu nasi aj s bratom gratulovat samkovi a potom by som niekedy chcela ist zasa aspon na tyzden k nasim...

Keby to nebolo tak daleko, sla by som hned 😉 ale ked mam byt uprimna, uz teraz sa neodvazim ist po dialnici sama so samkom v aute, on uz potrebuje, aby sa mu stale niekto venoval, inak mi tu cestu nevydrzi. Vcera sme boli u svokry, co je nejakych 15 minut autom a polovicu cesty domov mi preplakal. Som sa s nim rozpravala, som mu spievala, som mu podala hracky, nic ho nezaujimalo. A to si teda neviem predstavit, ze by sme tak mali ist dve hodiny autom 😖 Mame to nejaku hodinku a pol do viedne a este cez vieden, kym by sme nasli .... nuz, nie je to take jednoduche ☹

maya01
30. sep 2008

Tina,my budeme uz na stalo vo Viedni,az od januara...ale aj november by sa dal poriesit,nie je problem...sa mozeme dohodnut... 😉

Miri,na jar mozete prist k nam aj so Samkom,nie je problem,spat budete mat kde...hoci kedy ste u nas vitani... 😉

miriam25
30. sep 2008

jeeej, maji, mile od teba 😉

ja dufam, ze nam tie moravce vyjdu a na jar uz budeme v plnom prude (pracovnom) a jeden vikend si urobime vo viedni 😉 inak to vobec nie je zly napad... zobrat samkov do zoo vo viedni, ci niekam do parku, ja by som sla strasne rada do schönbrunnu 😵 😵 😵 jaj, keby sme uz mali dom, by som ta rada pozvala aj so samkom, by sme sli do therme, od nas je to len na skok, co by si kamenom dohodila... ale tu v tomto byte som rada, ze vobec nejak existujeme, sa hrozim toho, ze samko na narodeniny podostava hrrozne moc hraciek a budem musiet zacat nieco riesit, co s tym 😅

maya01
30. sep 2008

No ved aj ked budete na Sk,mozete dobehnut,vikendy to istia...ked bude teplejsie,si spravime pekny vylet 🙂

lieska
30. sep 2008

Caute baby!
Wieni, asi sa na tu akupunkturu vykaslem...ale este nie som pevne rozhodnuta! Ja s nou mam z SK dobre skusenosti a viem, ze na to, aby sa prejavil nejaky pozitivny ucinok som musela zobrat par tych kur! No ale mozno, ked sa ma prejavit nieco negativne, tak netreba tak dlho casu!
A s tym Tvojim ".....ehmmm....." si ma veeeelemi pobavila!! 😉 Zlata!

My sme boli vcera na poslednom kurze, mali sme prehliadku porodnych sal. Bolo to fajn, sice tu nemame ruzovu, modru, bordovu ako vy, ale vyzeraju aj tak super. Lozko, pre tatov taka pohovka, vlastna sprcha, WCko ku kazdej izbe a vana, o ktoru sa delia dve izby! A vsetko v zlto-oranzovej farbe, co mam ja rada, takze fakt super.
No ale ked sme tam vchadzali, tak sa prave z naprotivnej saly ozyvalo stonanie ako o dusu....no tak mi makko zostalo, ze som sa az dnes nejako spamatala. Aj to si idem asi supnut tie homeopatika, co sa beru pri uzkosti a strachu z porodu! 😀
Uz aby som to mala za sebou!!! Ale teda nezavidim ani tym nasim chlapom, to tiez nie je buhvico!

miriam25
30. sep 2008

lieska, takze to bude dievcatko? 😉 😎

ja ked mam byt urpimna ohladom tej akupunktury, teraz by som na ziadnu nesla, ale ked som bola tehotna, tak by mi asi nevadilo ani pichanie do celeho tela, skor by mi to dobre robilo 😀 neviem, podla mna to v tehotenstve moze pomoct sa trosku uvolnit, ked je cele telo take nasponovane, ale je to dost individualne.

mayi, to znie naozaj slubne 😉 myslim, ze sa dohodneme 😉

ronnda
30. sep 2008

ahoj holky, my jsme vcera taky byly skoro porad venku, musime jeste vyuzit toho krasneho pocasi, dopoledne jsme byly v schönbrunnu, tam byla mala moc spokojena, chtela chodit, sbirala porad kaminky a klacicky, veverky za nama chodili a loudili dobrutky, byl to moc fajn den, i dnes je jeste teplo.

miriam - opravdu skoda, ze jste tak daleko, nici by si se samkem jiste rozumnela 😉 , taky verim, ze nam setkani ale nekdy urcite vyjde.

tina - opravdu si toho klidku jeste uzivej, uvidis, leni se najednou rozchodi a bude litat jak dablik, a ty s ni 😉

stretko by bylo bezva, sla bych moc rada! snad to stihneme nekdy v novembri (to uz budou nase tehulky mamicky), nebo se pak muzeme sejit treba na punci na nejakem weihnachtsmarkt. tina - pokud budes kojit, das si s nama kinderpunsch 😉

wienika - manzel se postaral o malou skvele a s tim prebalenim... to vis, chlapi vzdycky na neco zapomenou, od toho ale maji nas, abychom jim to pripomneli. priste na to ale urcite nezapomene. dekuji za informace o tom popolini obchode, pojedeme se tam podivat zitra. ja uz mam jeden fusak totiz vyhlidnuty, ale chci to proste jeste omrknout nekde jinde, no a treba mi padne do oka i neco jineho 😉

lieska - ja jsem taky zbabelec a akupunktury bych se taky bala 😲

vroni - tak jak je marode? obdivuji tvuj humor, i kdyz ti neni dobre. snad je ti uz lip.

vroni
30. sep 2008

My by sme sa na stretko pridali ak by nebolo v stredu a až po tretej, resp. pol štvrtej.... (ja viem, sme náročné)
Inak, mne je hnusne a ešte sa chlap rozhodol ku mne pridať, tak sme doma dvaja kripli (ale on si len pokazil žalúdok, nenakazila som ho 😀 ), tak som sa ešte ráno v duhu uškŕňala, že sa budeme zasa cítiť ako bezdetní, ale je to nahouby, cítime sa len chorí ... 😀 😀 😀

ronnda
30. sep 2008

vroni - tak uz marodite oba, no nic moc...

miriam - jak jste na tom se zoubkama? Nicole se o vikendu prorazil dalsi - zase horni dvojka. Minuly tyden jsem se doktora ptala, ze ma jen tri zuby, tak rikal, ze je to malo, ale neni to nic neobvykleho.

mame ted moc hodne a spokojene ditko, asi diky tomu zoubku, takze jsem mela trochu casu a pridala jsem nejake fotky do alba.

silvia - jak se ti dari? dlouho ses tu neukazala?

mayi - to by bylo naozaj super, keby mirima so samkom prijeli k vam do wien 🙂

maya01
30. sep 2008

Ronnda,kraaasne fotecky...Nici je podarena 😵 🙂

maya01
30. sep 2008

Vroni,Vam zelam skore uzdravenie... 😉

ronnda
30. sep 2008

pekny vecer, jak se vsechny mate, kde jste?
u nas uz se spi, pecu buchtu a v osm mam v planu ulehnout k televizi, zehlila jsem vcera 🙂
maya - dekuji za pochvalu, ty nase deticky jsou proste vsechny nadherne, samko je taky moc rozkosny zenich 😉
co nase tehulky? holciny, jak se vam dari? dejte o sobe alespon kratce vedet, vsem se vam to uz pekne krati.
preji vsem hezky odpocinkovy vecer!

miriam25
30. sep 2008

takze u nas sa uz tiez spi, uz to bude za chvilu hodina 😉 som utrela riady a bola zobrat nakup z auta a pred zehlenim (niekto stihol uz vcera a dnes ma oddych, ze ronnda 😉 ) som si povedala, ze mrknem medzi vas

no my sme dnes boli dost vonku, bolo uplne naaaadherne pocasie, teplo, ja som behala v kratkych rukavoch cez obed, naozaj krasny den. Mi pisala mamina doobeda aj poobede a ked som jej poobede napisala, ze sme vonku, tak jej reakcia, ze zasa??? jaasneee, samkovi sa vonku strasne paci, tak preco nie, ked je pekne?

vroni, tak vam zelam obom marodom skore uzdravenie a ten zapal svindlov, co ma tvoj drahy nech rychlo prejde, aby ta mal kto obskakovat 😉

lenky, co je s vami? lenkaw????????????????????
lenka.pav?????????????

silvi????????????????

Koho som este zabudla???????????? 😀

miriam25
30. sep 2008

ronnda, nicole je uuuuuzasnaaaaaa 😵 ta posledna fotka je naozaj krasna 😵 mas byt na co hrda... musim zajtra ukazat samkovi, urcite sa mu bude pacit 😉 😀

lenka.pav
30. sep 2008

ahojte, stale nic. zajtra to bude uz tyzden, co prenasam 😠 . ale v sobotu rano, ak sa dovtedy nic nepohne, idem do nemocky na vyvolavanie. no proste je tomu mojmu malemu u mna dobre. asi ho napchavam samymi dobrotami, tak sa mu nechce von 😉 . zajtra rano zas ideme na ctg, uz ma to ani nebavi tam chodit, pride mi to take zbytocne. ved ked citim pohyby, tak naco tam chodim strasit? asi aby som mala nervy, ze okolo stale chodia maminy s malymi miminami a ja nic 😠 . keby aspon prietoky spravili, aby sme videli, ci este placenta funguje tak, ako ma....ale toto asi nevyriesim. inak sa citim celkom ok, az na spanok. budim sa na bolave bedrove klby, uz ani na bokoch sa mi neda spat. a ked konecne zaspim, musim ist cikat. ale tie styri dni (max.) snad este vydrzim. lenkaw uz podla mna ma svoje babatko pri sebe, lebo sa uz od vikendu neozvala.
silvi, jasterka, a vy co? bojkotujete, ked sa neozyvate? 😀
pekny vecre vam vsetkym prajem a vsetkym prechladnutym skore uzdravenie 😉

maya01
1. okt 2008

Dobre ranko,

Leni,tak este stale nic ☹ no nezavidim,musi to byt pre teba uz narocne...ale ved ako pisese este max.4dni a maly je vonku,tak este oddychuj,ak sa ti este vobec da... 😉

Ostatne tehule,ozaj ste sa tu dlho uz neukazali...vsetko v poriadku?

Dnes nam uz prsi... 😠 a tym padom ma tak taha na spanok... 😔

Idem nieco porobit,lebo okolo obeda idem k dr.,nech tu potom robota na mna necaka...

Prijemne vstavanie.

tinavieden
1. okt 2008

Ahoj babule.

Oznamujem vam radostnu spravu.

Lenkaw vcera o 11.32 porodila krasneho syna.Vola sa Luca a tu su miery 3160g/52cm. Obaja su ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre