Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

maya01
16. mar 2009

Do Schönbrunnu sa pridame aj my...len by to muselo byt skor poobede...na kedy to planujete?

lenka.pav
16. mar 2009

ja som tiez za poobedie, okolo druhej, vtedy je este pekne a teplo 😉

maya01
16. mar 2009

No teda holky vaaazne to tu upada... 😅
Lenka,cas by nam aj vyhovoval a este lepsie by bolo kebyze sa dohodneme na piatok...bolo by super 🙂

lenka.pav
16. mar 2009

hm, to by som mohla, ale aj s manzelom, lebo ma vynimocne volno 😉

maya01
16. mar 2009

Asi som sa vyjadrila zle...nemyslela som tento piatok,ale vsetkobecne... 😉
Tento piatok by sa nam ani nedalo,lebo pride moja mamina... 🙂

lenka.pav
16. mar 2009

ok 😀 😀 😀

wienika
16. mar 2009

caute baby....

no vidim, ze ste skoro vsetky viac na FB ako na MK... 😀
ale nesmieme zanedbavat tie kocky, co maju len Mk...zatial..... 😉

miri, ja sa ti v piatok vecer ozvem, ze co a ako.....urcite by som chcela v sobotu doobeda nejake procedury absolvovat,ale podvecer budem mat urcite cas.... 😉

lenka, krasne fotecky..maly je strasne zlaty..on sa tvari tak nejako dospelo 🙂

maya01
17. mar 2009

Dobre ranko,

Wieni...juuuuuj ako ti bude super...nemala by som nic proti takemu vikendu... 😉

Dnes to vyzera na celkom slnecny den...dufam,ze to aj vydrzi... 🙂

Miri stastnu cestu...este raz,urcite to zvladnes.

Zatial pekny den a prijemne vstavanie... 🙂

jasterka
17. mar 2009

Ahojte 🙂

Neboj wieni nebudeme(aspon ja) to tu zanedbavat,kon je kon 😉 to je moja srdcovka. 🙂 ...a najme je nas tu este dost ,kt. Faceboock nepouzivaju 😉
Aj ja ti v dobrom a uprimne zavidim ten relax...ummm,to by mi teraz bodlo,akurat vcera sme sa s muzikom zhodli,ze sa zase akosi zanedbavame 😅 ale ked zalahneme fakt k.o...nuz zacnem si odsavat mliecko,aby som ho setrila na Op a tusim ze z casu na cas dam malu varovat...tak by som isla do kina...alebo len tak na veceru vo dvojici. 🙂

twix-to stym vasicm refloxom ma mrzi ☹ ale pevne verme ,ze malinky stoho vyrastie...ako pisala Charlotka,ked vam nedali ATB ,tak to nebude az taky vazne,asi len ten lahky stupen....drzim palce.

charlotka
17. mar 2009

dobre ranko,

pridavam sa k fanusikom MK 😉 a nie facebooku 😝 konika mam radsej 😀

tak som si urobila kavicku a idem si trosku oddychnut na konika a potom zacinam balit kufre....livi nas dnes zobudla o 5 rano, vyspata do ruzova, tak si rozpravala a piskala na cely byt, ale teraz uz konecne zalomila, hadam aspon n dve hodky 😎
uf, ja uz stresujem poriadne...mala je tiez nejaka nepokojna a umrncana uz od vcera asi by som sa mala ukludnit, lebo to zrejme citi 🙄 len ako, neviem, ked uz sa mi aj sniva, ako ju budem kojit s tymi vyvodmi a aku budeme mat izbu, ako bude most mala spinkat a tak, bleeee ☹ ale vravim si, je dobre, ze uz zajtra ideme, uz to konecne budeme mat za sebou 😔
tak nam potom vo stvrtok drzte palce, operovana by mala byt doobeda, dufam ze co najskor (najlepsie o 8), lebo chuda male, zas bude musiet byt dlho na lacno 😒 to neznasam, uz sme to zazili velakrat a teda vsetci rodicia su tam nervozni, ked nemozu dat dietatku najest ani napit, ked je hladne 😖 a zvlast taketo malicke, urcite zas bude na mna zalostne pozerat a nebude chapat, preco jej nachcem dat papat....

no nic, idem zacat balit a taaaaak sa mi do toho nechce, stale sa mi zdalo, ze je to este daleko a teraz fakt uz musiiiim ☹ pa

lenka.pav
17. mar 2009

charlotka, posielam veeeela energie, urcite to dobre dopadne, nebojkaj sa 😉

tinavieden
17. mar 2009

Ahoj babulky. Tak vcera sme boli u detskeho neurloga a cakaju nas vysetrenia ako magenticka rezonacnia a dalsie ine vysetrenia. Tak budeme teraz vela casu travit v nemocnici a cakat na vysledky a pevne verim,ze vsetko bude v poriadku...som strasne nervozna co bude.
Terapiu nam lekar zakazal, Vojtovka neni vhodna pre Leni uvidime co povedia vysledky vysetreni a potom sa rozhodne o terapii...mam zmiesane pocity,lebo som mala pocit,ze Vojtovka Leni pomaha ale on ako lekar asi najlepspie vie co robi...no teraz potrebujem vela psychickej sily.
Charlotka velmi dobre Ta chapem co prezivas teraz a drzim palce nech vsetko dobre dopadne...myslime na vas

bejby29
17. mar 2009

Caute kocky, mi sme prisli akurat od doktora, boli sme na Varicella Impfung a mne uz len srdce trha, ked jej davaju tu injekciu, no ako sa musite potom citit vy, Tina a Sarlotka... Drzim vam silno palce nech to vsetko zvladnete.. Nebojte sa, kocky, vy to zvladnete na jednotku, vela psychickej sily vam zelam..

jasterka
17. mar 2009

Lotka-budem na vas silno mysliet aj sa vas modlit,s Emmkou sa vecer modlime Andelicku straznicku 😵 tak aj vas tam pridame a urcite vsetko dobre dopadne 🙂 ....pripadam si malicherna ked ma prepadne strach stej mojej Op,vtedy si spomeniem na statocnu Livku a hned su obavy prec...Livka to zvladne lepsie ako si myslis,ona ma silu dietata...tomu sa nic nevyrovna a uz po par tyzdnoch si to nebude pametat.
Za to kojenie,pametam si u nas z urologie,ze byvali tri vyvody,jeden ide na treti den von,hruby dren ten sme mavali na takom malom sacku ako mocovy minisacik co sa lepi chlapcom na cikulky...a bol zabaleny v plienke,a tie dlhe hadicky sme na kojenie davali maminkam na natiahnute 1Oml striekacky...ak by chcelo nieco vytiect a po kojeni sme to napojili zase na sakle...neviem ci som to dobre opisala 😅 ...my sme mali aj stare kociky a zospodu vyrezane diery a tade sa dala hadicka spadom dole a maminky veselo po par dnoch kocikovali aj do bufetu.Samozrejme netusim ako to chodi tu,ale s troskou fantazie urcite najdete system...a sestricky snad poradia ,ved tam taketo malinke mavaju a urcite niesi prva kojaca mamina,len koj to je to najlsepsie co Livke v nemocnici mozes dat. Drzte sa Lotka 😵

viedencanka
17. mar 2009

Ahojte baby,

Charlotka velmi drzim palce,viem ako sa citis,ale uvidis ze to dobre dopadne,aspon ja mam s smz ost velmi dobru skusenost,tiez sme tam uz boli asi tak 20 krat.Operovat bude asi dr. Frigo? Vies ,ze tam je na kinderchirurgie aj jedec cesky lekar,myslim ze je dokonca primar,ale neviem si spomenut na jeho meno,mozno Dusek al. tak podobne.On bol tiez hrozne mily a vela casu stravil s tym,ze mi vsetko povysvetloval,co budu robit.
To,ze dietatko nemoze pred operaciou papat,to je naozaj narocne,ked je to male babatko,co nic nechape,tak vam len prajem,aby ste to co najskor mali za sebou.
Nase vysledky dopadli dobre,po 6 mesiacoch roznych vysetreni nakoniec nic nezistili,takze Linduska je zdrava.Mame prist na kontrolu o 3 mesiace,spravia zase taky kontrolny ultrazvuk,ci sa nic nezmenilo.

Twix to mi je luto,ze vam zistili ten reflux,ale ked vam nedali ziadne antibiotika,tak to asi nebude vazne.Je ale blbe mysliet stale na to, co bude o 2 roky,ci z toho vyrastie,ale na vyber asi nemas. ☹

Lenkaw- to som este nepocula,co ti tvoj lekar povedal,ze ked sa babatko zacne neskor prikrmovat,hrozi mu diabetes,to sa mi zda naozaj velmi cudne.Ja by som sa asi drzala skor odporucani WHO,oni to asi vedia lepsie,ved vsade to pisu,ze pre dietatko je najlepsie cisto kojit celych 6 mesiacov,pokial pribera atd.

Mna dnes od rana zase poriadne boli hrdlo a hlava,pred 5 dnami som dobrala antibiotika a teraz sa mi to zrejme vracia.

Linduska sa od vcera zacala konecne pretacat, a to tak,ze sa gula cez celu izbu,za sebou asi tak 5-6 otoceni,az kym sa dostane ku stene a nejde to dalej 🙂 Ale toci sa stale len smerom doprava.Tak mi odpadol kamen zo srdca,ved uz ma takmer 7 mesiacov a doteraz sa nevedela pretocit,len revala,ked som ju dala na brusko.

viedencanka
17. mar 2009

Tina,velmi velmi drzim palce,aby konecne vysetrili Leni a budem velmi na vas mysliet,aby ste mali dobre vysledky.V ktorej nemocnici vas budu vysetrovat?

viedencanka
17. mar 2009

Kocky,ja by som buduci tyzden isla do Oberlaa s Linduskou,nepridate sa niektora? V utorky tam byva to Babyschwimmen od 7 mesiacov,je to volny kurz,cize plati sa len ked sa pride,ved maju to na stranke presne opisane.

maya01
17. mar 2009

Jeeej Viedencanka gratulujem... 😵

viedencanka
17. mar 2009

maya,rozmyslam nad tym plavanim pre nasich chalanov,volala som tam,na ten Anfänger 2 maju volne miesta,ale mal by uz predtym absolvovat nejaky kurz,ale Tante povedala,ze treba prist vyskusat a ucitelka povie ci ano alebo nie.Ziaden iny kurz som zatial nenasla, ty ano?

wienika
17. mar 2009

viedencanka, to je super, ze sa linduska zacala pretacat, uvidis, teraz sa uz nezastavi... 🙂 ale vobec si sa nemusela bat, ved ona je uplne zive dievcatko, taky smejko.....strasne je zlata 🙂
ja na to schwimmen nemozem ist, i ked rada by som, ale robota nepusti 😠

tina, veeelmi budem na vas mysliet, nech vsetko dobre dopadne s leni....chapem tvoje obavy, ale pevne verim, ze leni to zvladne......a aky lekar povedal, ze vojtovka nie je vhodna pre leni? ved ste ju doteraz cvicili, kto ju vlastne prikazal cvicit? uz som asi z toho jelen 😒

charlotka, vo stvrtok budem na vas velmi mysliet, nech sa malinka moc netrapi a nech ju nic neboli.....dobre je to, ze si nastastie nebude nic pamatat...posielam ti virtualne kooopec sily....... 😉

maya, tak to pocka nam zasa nevyslo.... ☹ uz by mohlo vyjst aj to slniecko 😉

jasterka a kedy to teba caka? a kolko budes v nemocke?

maya01
17. mar 2009

Ja tiez nie...aj som pozerala ale nic...je to bieda... ☹ 😖

maya01
17. mar 2009

Charlotka budem na Vas mysliet a drzat Vam palce...urcite to zvladnete...obidve ste bojovnicky,uz ste to neraz dokazali... 🙂

Tinus,aj tebe drzim palce...neboooj Leni bude urcite v poriadku a za nedlho bude behat s ostatnymi detickami po parku... 'Mas moj obdiv ako to bravurne zvladas... 🙂

Wieni...veru mas pravdu pocasie zase na ..... 😖

ronnda
17. mar 2009

Ahoj holky, to jsem rada, ze jste nepresidlily na facebook, kde se zatim moc neorientuji a jeste jsem se nezaregistrovala…

charlotka – i ja vam drzim moc palce, moc si uvedomuji, jaky je to dar mit zdrave dite. Musite byt hodne silni.

tina – rada jsem te dnes slysela a skoda, ze se mne to dnes nehodilo a nesesly jsme se. Taky musis byt moc silna. Myslim na tebe i na Leni.

bejby – co je to varicella impfung???

viedencanka – tak linduska uz se vam prevaluje po byte, je to sikulka! do toho volneho kurzu v oberlaa jsem s nicole tenkrat taky chodila, mne to vyhovovalo, sla jsem tam kdy se mi to hodilo a zaplatila si jen tu hodinu.

Ja jdu s malou do oberlaa zitra, ona ma ted totiz hystericky zachvat jen kdyz vidi poustet vodu, koupani je u nas katastrofa, o umyvani vlasu ani nemluvim. Tak jsem zvedava, jak to bude vypadat v bazenu. Vezmu si s sebou zasoby cokolady na uklidneni (pro me samozrejme)
😀

bejby29
17. mar 2009

Ronndi to su Windpocken, Feuchtblattern plane nestovice

ronnda
17. mar 2009

bejby, aha, to jsme ockovat nenechali, tak proto mi to prislo takove nezname 😉

bejby29
17. mar 2009

Nenechali? Ja som nedala ockovat chripku..

lenka.pav
17. mar 2009

neockuje sa proti chripke az po roku?

bejby29
17. mar 2009

Nas doktor ockuje uz v deviatich mesiacoch, lenze ja som odmietla

lenka.pav
17. mar 2009

hm, asi si aj dobre urobila. sa mi to zda zbytocne zavcasu 😉

boldy
17. mar 2009

ahojte baby,
hlasim sa ako maminka, dnes sme prisli z nemocnice domov... dakujem pekne za blahozelania vsetkym... este som si vas neprecitala (snad sa mi to aj raz podari 🙂}... prichod nasej jasminky bol tazky a komplikovany, po 12 hod. sme skoncili na sekcii... ale sme v poriadku, davame sa dokopy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre