Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

marlene
19. sep 2012

@bublina83 ,
zalezi natom co hladas. ja nakupujem dost cez la redoute, next ma tiez rakusku stranku-posielaju sem,ale nie cele kolekcie. c&a a aj h&m mozes iez objednavat cez net,esprit,hilfiger, alebo ebay.

bublina83
19. sep 2012

@marlene Dakujem ti, ja chcem hlavne predat vsetko po synovi.

marlene
19. sep 2012

@bublina83 ,
ach,tak ja som to pochopila naopak🙂)) teraz zaicnaju vsade bazary -ja som predavala najskor tam,alebo cez ebay,ale teraz mam jednu babu,ktora odomna berie vzdy vsetko komplet a to je super.

tremonti
19. sep 2012

jaaaaaj kočky to je take drahe byvanie vo viedni ze až sa mi hlava toci...je nejaka sanca ze najdem nieco pod 600 eur na mesiac????

katharrina
19. sep 2012

@tremonti genossenschaftswohnung, ale tam treba zaplatit anteil

tremonti
19. sep 2012

@katharrina to je byvanie este s niekym akoze cudzim? lebo my sme rodinka tak si to neviem predstavit...

evulienka22
19. sep 2012

@marlene ahoj, aj ja mam vzdy vela peknych, aj nenosenych veciciek, lebo vela dostavame od surodencov, a tak co som nakupila chcem predat, vecicky som predala do velkosti 62 tiez jednej kocke vsetko, ak by tvoja pani chcela moze aj odo mna nieco odkupit..

katharrina
19. sep 2012

@tremonti nie, to je byvanie, ktore je ako na sk od druzstva

tremonti
19. sep 2012

@katharrina ahaaaa🙂 okej skusim kuknut,naaaahodou nevies nejake linky? v ktorom bezirku byvas ty?

lumiva
19. sep 2012

Co sa tyka skolskej dochadzky. Ja mam 3 deti, najstarsi ma individualne studium na slovensku, lebo mi ho kvoli nemcine nechceli zobrat do skoly, lebo v rakusku je o jeden rok menej, len 9 rocna povinna dochadzka a tu mal splnenu este na slovensku. Mladsi chodia do rakuskej statnej skoly, dali nam ju zo zakona, ako sme sa pristahovali. Ak maju deti slovenske obcianstvo, tak musia mat zo zakona kmenovu skolu na slovensku a musia urobit skusku zo slovenskeho jazyka, inak sa tato dochadzka nebude vobec hodnotit na slovensku a co je horsie, povazuje sa to, ze si neplnia povinnu skolsku dochadzku, co je zo zakona povinne. Este sa mi aj vyhrazali, ze to daju na socialku a budu kontaktovat otca deti, ze moze ziadat o zverenie do opatery. Ja som cumela s otvorenymi ustami. Ale je to tak, treba sa na to popytat a vsetko si dat na papier, aby ste sa vedeli preukazat, ake info ste dostali.

katharrina
19. sep 2012

@lumiva nepomohlo by ani keby si priniesla nejake potvrdenei zo skoly, ze si plna skolsku povinnost v zahranici?

lumiva
19. sep 2012

@katharrina Ja mam rozhodnutie zo slovenskej skoly, ze maju povolene plnenie povinnej skolskej dochadzky v zahranici. Problem je slovencina, ktora je povinna, ale v rakusku sa neuci. A na to, aby sa to uznalo musia urobit skusku a to nie len zo sloviny ale este aj dejepis a zemepis Slovenska. Ja vam holky stale neviem, ci toto trapi aj tych na Luniku 😒 Cim viav sa clovek snazi, tym je to komplikovanejsie. Ale nam to vobec nevadi, my si poradime, vsak? 😉

katharrina
20. sep 2012

@lumiva aha, no tak to je na nervy teda, ja som sem prisla so sk skolami, robim tu to, co som vystudovala a nik neriesi kde som studovala, ale slovaci musia mat vzdy vyhrady a tvarit sa dolezito a to si hovorime, ze sme v EU. Dostaneme nejaku pokutu, alebo co by sa stalo, keby sme nenahlasili dieta aj na sk?

llienkal
22. sep 2012

mile damy 🙂 chcela by som vas poprosit o radu.v praci končim oficialne asi 25 oktobra a odchadzam na matersku dovolenku.no v praci mi davaju ešte 2tyždne dovolenku pred materskou takže pracu končim skôr.chcela som sa opytat či pri odchode s prace sa musim ist niekde nahlasit aby som dostavala peniaze alebo ma zamestnavatel automaticky nahlasi že oficialne odchadzam na matersku .alebo ako to tu vlastne je?dakujem za ochotu a pomoc vopred 🙂

katharrina
22. sep 2012

@llienkal Ahoj, no ja som na tom podobne, uz teraz som na dovolenke az do 5.ok. a od 6.ok., mi zacina materska. Bola som sa raz uz pytat na WGKK a tam mi povedali, ze mam prist zaciatkom oktobra. Pre istotu tam ale chcem ist este tento tyzden a popytat sa na to. Dam ti potom vediet.

lauraa
22. sep 2012

@llienkal
@katharrina kedze cerpate dovolenku ste stale zamestnane, peniazky za dovolenku dostanete od zametnavatela a pri nastupe na wochengeld musite si dat ziadost na prislusnej GKK o wochengeld, ziadost mozete podat aj so spätnym terminom, na ziadosti je kolonka o prijme aj od zamestnavatela, treba to dat vypisat ....

katharrina
22. sep 2012

@lauraa dik, tak si mozem ist pre ziadost tento tyzden aspon

llienkal
23. sep 2012

@katharrina dakujem,budem vdačna za to ak daš vediet ako to prebiehalo 😉

llienkal
23. sep 2012

@lauraa dakujem za info si mila 🙂

katharrina
23. sep 2012

@lauraa nasla som formular
http://www.wgkk.at/mediaDB/MMDB130246_KV025_AEW...

je tam ale napisane, ze: Der Dienstgeber ist verpflichtet, die Arbeits- und Entgeltsbestätigung für Wochengled auszustellen.
Znamena to teda, ze my ten formular firma posle, alebo ho poslu rovno na WGKK?

marlene
23. sep 2012

@katharrina ,
najlepsie je ist na personalabteilung a presne sa na vsetko opytat,nato uradnici vo firme su🙂

katharrina
23. sep 2012

@marlene no vsak uz aj nad tym som rozmyslal, to vybavim aj mailom 🙂

lauraa
23. sep 2012

@katharrina ja som bola osobne u nasho buchhaltera , vypisal mi to za 5 minut a odniesla som to GGK, vzapäti mi prislo vyrozumenie kolko a ako dlho budem dostavat wochengeld..... po narodeni dietata dostanes v nemocnici potvrdenie pre GKK a to musis tiez poslat inak ti pozastavia wochengeld...

katharrina
23. sep 2012

@lauraa aha, tak to je lepsie ist hned s formularom do prace teda. Dik za info! 🙂

katharrina
25. sep 2012

@llienkal Ahoj, tak dnes som bola u dr. (30tt). Dostala som modry papier, na ktorom je 3x potvrdenie. Jedno pre teba, jedno pre KK a jedno pre Dienstgebera. Takze s tym tlacivom pojdem do prace, odovzdam im to a budem si pytat Arbeits- und Entgeltsbestätigung. To ti treba do KK, je to tam napisane ako info. To odnesiem do KK.

sisamato
25. sep 2012

@marlene no pekne, ak to spocitam aj s obleckom tak cela moja buduca vyplata v statnej sprave na SK...a to na jedno dieta....

sisamato
25. sep 2012

ahojte,
takze aby som bola v obraze, ked sa prestahujeme do At, budeme tam pracovat atd, deti v at skolke, tak pojdu potom riadne aj do At zakladnej sjkoly, ci nie?

sisamato
25. sep 2012

@tremonti ahoj, hej tie ceny su brutal...aj my planujeme do Viedne buduci rok...

tremonti
25. sep 2012

@sisamato ahojky, mate uz nejaky byt vyhliadnuty? preco idete do rakuska? za pracou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre