Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

twix
25. jún 2008

prave citam, spominali ste Gutwein. tiez som tam bola pozriet minuly tyzden kocik - tandem pre dve deti,
nech mam prehlad, ak by sme predsa len chceli kupit. odporucam, ten obchod je dobry,
aj ked mensi nez baby one v SCS, ale maju tiez dobry vyber.

este nejake obchody, ak vas to zaujima:

http://www.popolini.com/popolini-shops/wien/wir...
(v 23.bez. - zatial som tam nebola, ale vraj je to dobry obchod)

www.kinderwagen-cindy.at
(mensi obchod, ale vraj lacne kociky, tiez som tam este nebola)

www.be-mom.at

silvia2406
25. jún 2008

twix, v tom kinderwagen cindy sme kupili nas kocik peg perego, su tam naozaj velmi nizke ceny, najviac sa orientuju na znacku peg perego, ale najdu sa tam aj ine.

twix
25. jún 2008

silvi - ja si hovorim, ze snad to nebude az take zle. dufam, ze nas nepostihne este nieco horsie.

maya - ja som tam tiez rodila prvy krat a bola som velmi spokojna, ale v tomto pripade bude lepsie AKH
mam tam zase termin o dva tyzdne na magnetresonanz a ultrazvuk, teraz tam budem chodit pravidelne,
tak si na tu obrovsku nemocnicu asi aj zvyknem 🙂

twix
25. jún 2008

idem citat dalej, nech viem, ci ste sa dohodli na stretku 🙂

silvia2406
25. jún 2008

twix, urcite to bude v poriadku, ved ako hovorim, je to chlap ako buk, ten tym cystam ukaze 😵

inak pozerala som stranku toho obchodu cindy, su tam takmer vsetky znacky kocikov, na predajni boli ale vacsinou peg perego, podla toho im vsak ale nerobi problem objednat cokolvek na ziadost zakaznika. naozaj je to tam male, ale prijemne 🙂

twix
25. jún 2008

silvi, blahozelam k vyrociu. ako ste oslavili? my mame v piatok 5. vyrocie 🙂 zatial nic neplanujem, ale nieco
este vymyslim - romanticka vecera, ked mala zaspi, ak nezaspime s nou 🙂

twix
25. jún 2008

vierusik - vitam ta medzi nami! ja tiez zacinam rozmyslat nad muzskym menom. velmi sa mi paci meno
Martin, ale ked som to povedala muzovi tak sa len zaksichtil 😝 nebol nadceny ☹ ale mam dalsich
5-6 mien, tak snad sa do konca tehotenstva na nejakom zhodneme 🙂

silvia2406
25. jún 2008

twix, dakujem za blahozelanie a vraciam naspat 😉
pekne si ho uzite, my sme boli na veceri a ked sme prisli domov, tak sa odkvacla jak hruska a zaspala som, ale vecera bola velmi prijemna 😀

inak, martinko je krasne meno 😉 my sme si uz zvykli oslovovat babo tereska, takze dufam, ze 3d-cko neodhali medzi nozkami nieco, co tam byt nema 😀

a ake mate dalsie varianty mien?

twix
25. jún 2008

lenka - ohladne vybavovania dokumentov odporucam zavolat na velvyslanectvo SK tu vo viedni.
ja som tam asi 2-3 krat volala ohladne nejakych otazok a vzdy mi tam ochotne poradili. bola tam
taka mila pani, samozrejme slovenka, vysvetlila, kde, co a ako.

twix
25. jún 2008

silvi, neviem, ci to mam napisat. my sme aj lauru tajili az do porodu. nevedela som, ci nezmenim nazor,
ale hlavne som sa bala, ze niekto povie "moj pes/macka/skrecok sa tak vola" a ze mi to meno znechuti ☹
tak sme to nikomu neprezradili.

ale z chlapcenskych sa mi pacili (uz ked som cakala laurinku): Martin, Patrick, Dennis, nedavno sa mi pacil
Oliver, ale uz sa mi nepaci (kvoli postave v ordinacii v ruzovej zahrade 🙂 )
este mame dost casu, tak nejake vymyslime 🙂

silvia2406
25. jún 2008

twix, tak to s tymi menami a znechutenim poznam, a aj ked niekto zakruti nosom, ze teresa? tak mu poviem s milym hlasom, ze ano teresa. 😠
mne sa velmi pacilo aj meno lucia ale spaja sa mi s jednou dievcinou a nemozem povedat, ze by sme boli kamaratky, takze som ho automaticky zamietla.
kamoska ma olivera, krasneho blondaka s velkymi ocami a kuceravymi vlasmi, no proste na zozratie 😵

a vy urcite vyberiete take, aby ste boli spokojni predovsetkym vy dvaja s manzelom 😉

vierusik
25. jún 2008

twix- dakujem 🙂
Martinko je pekne meno, ale mne sa strasne paci aj Daniel, alebo Patrik 😉
A z dievcenskych mien je vitazkou Viktoria 🙂
Tak mi je dusno, ze nemozem ani spat ☹ ale to je kazdej z nas 😉

silvia2406
25. jún 2008

ahoj vierusik 🙂

tak teeeda, riadny dazd sa spustil a ten vietor, ale aspon bude rano lepsi vzduch, aj ked asi len na kratko ale predsa 🙂

vierusik, bude sa nam teraz lepsie spat, dazdom sa osviezi vzduch 😉

twix
25. jún 2008

tak som si vas konecne docitala 🙂
stretko v utorok mi vyhovuje, dakujem, ze ste na nas brali ohlad a nedali to na stredu 🙂

lenka cislo 2 vitaj medzi nami 🙂

silvi, teresa je pekne meno, nenechaj si ho znechutit. moj brat dal malej meno terezka.

vierusik - moj muz chcel strasne viktoriu, ale ja som jednu bohuzial poznala a nerada by som
cely zivot na nu spominala. ale chlapec viktor by nebolo zle meno 🙂

twix
25. jún 2008

vierusik, mne to dusno a teplo tiez roby strasne zle. nastastie mam teraz zapnuty ventilator a dobre ma
schladil. snad sa mi bude dobre spat (ak sa mala zobudi len raz, tak budem rada).

silvi, k nam ten dazd este neprisiel, ale uz sa to blizi.

boldy
25. jún 2008

ahoj babulky,
tak ja sa ozyvam len tak narychlo, ze som aktivna a citam... nemam vela casu tak len v skratke... som na Sk a na buduci tyzden sa vratim, ale asi stretko nestiham s vami...

silvy moja nebud smutna pridem za chvilku a si opat poplaceme spolu... vsetko ok, len beham, vybavujem a uz nevladzem 😉
twix dufam budes v poriadku coskoro a poznam znamu, ktora zila 40 rokov s jednou oblickou a o tom nevedela
ronnda, wienika pekne nove foto

vitam vsetky nove clenky v klube 😉

twix
25. jún 2008

lieska, tiez som az posledne 2-3 mesiace nakupovala vybavicku a ostatne. predtym som len robila prieskum,
co kde a za kolko maju, zistovala na internete, co chvalia a co kritizuju.

vierusik
25. jún 2008

jeej veru jak sa rozprsalo....len tie blesky by nemuseli....
silvi- ja si tiez myslim, ze Terezka je krasne meno....hlavne, ze sa paci Vam...ostatni su nepodstatni...
twix- ale Laura je tiez pekne meno....to je blbe, ze mena sa nam spajaju s ludmi, na ktorych mame zle spomienky, ale raz to tak je a clovek to neovplyvni 😒

silvia2406
25. jún 2008

boldy, dakujem, uz sa na teba tesim 😉 vsetko vybav ako treba 🙂

vierusik, to je pravda, vela krasnych mien sa nam jednoducho spaja s ludmi, ktorych velmi nemusime, alebo su nam nesympaticky a uz mas k nemu jednoducho negativny vztah 😒 dakujem za teresku 😵

twix
25. jún 2008

uz aj u nas leje, ale strasne silno a aj fuci vietor.
vierusik - vzdy sme s muzom hovorili, ze ked budeme mat dievcatko, bude to Monika 🙂
ked som bola tehotna, neviem, ci to boli hormony, ale zrazu sa mi Monika zdalo byt skarede meno 😨
tak sme hladali ine 🙂

twix
25. jún 2008

tak ja asi idem spat. satelit nam vypadol a muzicek uz dve hodiny spinka, tak sa idem pridat 🙂
dobru noc!

silvia2406
25. jún 2008

tak dobru noc dievcata 🙂

wienika
25. jún 2008

asi uz vsetky spinkate, ja som prave dopozerala vcerajsiu ordinaciu....zasa take smutne... 😒

twix, to by bolo fajn, keby si bola v AKH, ja byvam presne oproti, myslim, ze je to dobry spital a presne ako hovoris, maju velmi dobre vybavenie. a neboj, urcite bude vsetko ok a tvoj chlapcek bude zdravy ako buk..ved to aj citis, ked kope, ze?
to je fajn, ze bola laurinka u svokry v pohode, aj ked ti chybala. neskor ju budes asi vyuzivat castejsie, hlavne, ked bude brusko rast...... 🙂 aj tebe dobre padne oddych...

s tymi menami ste ma pobavili, aj mne sa pacil oliver, ale riso stanke(z ordinacie) mi ho znechutil 😀
i ked mne sa tiez paci meno richard....take internacionalne....ale daniel, patrik, mathias, markus a thomas sa mi tiez pacia
urcite vsetky vyberiete krasne mena......

jupiii, turci prehrali....konecne mame na ulici klud...... 😉

boldy, ty si teraz casto na slovensku, ze?
a ako sa ti dari? dufam, ze prides coskoro medzi nas.....

ok babenky, idem konecne pootvarat okna, zachvilu mi pride milovany domov, len bol na mopede, tak musel cakat, kym prestane tak liat....a ja idem pootvarat okna, lebo sa udusim.....

tak dobru noc vsetkym.....

maya01
26. jún 2008

Dobre ranko,

tak ja otvaram,uz sedim v robote a dusim sa vo vlasnej stave 😀 Ani klima nepomaha 😠

Teda vcera bola riadna burka,ale zislo sa,aspon bol o nieco lepsi vzduch.

Dnes ma Samko opekacku v skolke,tak dufam,ze bude fajn.

Kocky poradte,co sa kupuje ucitelkam na konci roka,aspon nejaku malickost.

Vcera bola mamina so Samkom u fotografa,dnes idem po fotky,som zvedava...vecer prihodim.

Tak zatial pekny den.

maya01
26. jún 2008

A co sa tyka mien u mna jednoznacne z chlapcenskych vyhrava David a z dievcenskych sa mi lubia Sara,Nella,Nina... Pre dievcence je väcsi vyber.

wienika
26. jún 2008

dobre ranko kocky.....

maya a to uz mate v robote tak teplo? ja mam pocit, ze sa trosku ochladilo, dokonca v noci mi bolo chladno, aj malu som prikryvala....a to sme mali len otvorene okno....teraz mi tiez nie je najteplejsie,inac o tomto case uz byv u nas horucava.....ten vcerajsi dazd urcite pomohol....
uz mas blizsie info o tvojej robote? ale je to vlastne iste, ze v septembri sa vraciate do viedne, ze? samko uz ma skolku vybratu?
som zvedava na fotky.. 😉

zatial pekny den

miriam25
26. jún 2008

Ahojte babenky,
tak ja som tu vcera nebola, moj drahy bol cely den doma, tak sme boli doobeda trosku na prechadzke v meste, na ihrisku, na kavicku a pod... A poobede som sla na kurz a vratila som sa az neskoro vecer, takze uz som nemala nejak chut zapinat notebook.

Ronnda, krasna fotecka 😉

leni, vitaj medzi nami.

dasa (dufam, ze som nepopllietla meno, ak ano, prepac), ja byvam v Steiermark 😉

baby tehulky, ako tu uz niekto pisal, nohy vylozit, precitat nejaku dobru knizku alebo pozriet zaujimavy film... ale nechodit na to slniecko, aby vam nahodou neprislo nevolno.
Ja som rodila v LKH Hartberg a musim povedat, ze ak niekedy pride aj druhe babo, tak by som tam chcela ist zasa. Jedine, co sa mi nepacilo (z osobneho hladiska) bolo, ze pred porodom som tam chodila na vysetrenia, davali mi vyplnat kopec papierov, vraj aby ma uz mali zaregistrovanu a pri porode sa ma nemuseli nic pytat a ked som rodila, ja v bolestiach a oni sa ma pytali na tolko somarin, co som im uz min. 3x vyplnala a davala im udaje, no to som si hovorila, naco im boli tie papierovacky predtym, ked sa ma to aj tak pytali, ale tak nevadi. A potom jedna hebamme bola dost neprijemna, ale bola tam len jednu smenu a ostatne boli straaaaaaaaaaasne mile, takze celkovo som bola naozaj velmi spokojna. Tato nemocnica vsak nema Kinderstation, no najblizsia nemocnica, ktora ju ma je od nas cca hodinu autom a to by som uz snad maleho aj v tom aute porodila 😉

Oblecenie pre maleho som v tehu moc nekupovala. Obcas, ked mal napriklad Kik akciu, vsetko, co viselo na stojane za 1 euro, mali tam krasne vecicky pre babatka a to som vtedy kupila asi 5ks, ale inak som moc toho nekupovala. Svagrina mi dala velku krabicu veci po jej synovi a potom toho maly tolko podostaval, ze niektore oblecko mal na sebe 2x a potom mu to uz bolo male. Takze som aj dobre urobila, ze som toho moc nekupovala. Bolo by to dost zbytocne. Postielku sme dostali od svagrinej, kocik od mojich rodicov, autosedacku od svokrovcov, takze tie najdolezitejsie veci sme tiez nijak nezhanali.

Baby, musim sa vam pochvalit, nam sa vcera prerezal prvy zubok!!!!!!!!!!!!!! Juchuuuu!!! Bola som dost prekvapena, maly nemal dasienko vobec napuchnute, vobec cervene, nemal ziadne teploty, papal normalne, skratka vsetko bolo normalne, len vysiel zubok... Dufam, ze to tak zostane aj pri tych dalsich 😉

No uz pisem moooc, asi vas s tym aj unudim...

Este som sa chcela spytat, silvi, kto je theo a jeho mamina? A dobre si urobila, ze si nam tu napisala svoje pocity, urcite sa ti ulavilo

miriam25
26. jún 2008

Vierusik, vitaj medzi nami 😉

silvi, my sme meno nepovedali nikomu az kym sa maly nenarodil. Totiz, ked sme este nemali ziadne meno iste, som viacerym ludom povedala, nad akymi menami asi tak rozmyslame a vacsinou ludia ohrnali nosom, ze to snad nie a to nemozem tomu malemu take meno dat alebo povedali, ze oni by take meno nikdy svojmu dietatu nedali a pod... Tak sme sa potom s muzikom dohodli, ze az ked sa maly narodi, povieme meno a hotovo a to bude musiet uz kazdy volat maleho Samko a hotovo. A ja som cely cas hovorila vsetkym, ze to bude Bruno 😀 Mne sa to meno moc nepaci, ale vybrala som ho vtedy len pre srandu, lebo mame priezvisko Brunner, takze by to bol byval Bruno Brunner 😀 Sa mi to zdalo trosku vtipne a to ste mali vidiet tie reakcie ludi, nevedeli, ci ma maju brat vazne alebo nie... Aspon bola sranda. No a nakoniec, ked sa Samko narodil, tak svagor mojmu drahemu povedal, ze sme vyrbali presne to meno, ktore by dal on svojmu synovi, keby mal 🙂 A musim povedat, ze ked uz babo ma svoje meno, kazdy to potom berie viac samozrejme a nezamysla sa nad tym.

mayi, uz sa tesim na tie fotky, pridala si ich uz alebo az dnes vecer ich budes mat? Mne mala mamina v pondelok poslat nase fotky postou (lebo zatial mi ich len brat poslal mailom) a som uz vcera cakala, ze pridu a mamina mi napisala, ze ich uz ide poslat... Ich nechcela dat z ruk, urcite ich ukazovala kazdemu, koho stretla 😀

lenkaw
26. jún 2008

Ahojte, tak som tu dnes prva. No test na cukrovku sa nekonal, kedze doktori a aj v laboratoriu strajkuju !!! tak az bud. tyzden.
Ale aspon budem mat teraz viac casu na nakupy, snad nebude prsat!!!

wienika: my byvame v 2.Bez. hned pri Donaukanali, je tu niekto blizko mna???

lenkaw
26. jún 2008

upps tak teda nie som prva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre