Rakúsko. Maminky, snažilky, tehulky

kafulienka
30. sep 2006

Ahojte vsetky snazilky, tehulky, netehulky atd. Skusam zalozit novu temu a verim, ze sa niektora najde a odpovie mi. Velmi rada by som sa dozvedela co najviac osobnych skusenosti z tehulkovania v Rakusku (aj ked patrim zatial len ku snazilkam). 🙂

lieska
12. júl 2008

Caute baby, dobre ranko!
Bejby, dobre som sa zabavila na manzelikovi (ze si mame trhnut nohou a my tomu nerozumieme)! Prave som vcera hovorila s jednou mojou kamoskou, co zije v USA a sme sa sulali na jej manzelovi, ktory vraj cele dni (po robote) hra asi s 10 dalsimi online napojenymi kamaratmi nejaku strielaciu PC hru!!!! 😀 A ze pocuje len same "fuck, fuck"! Moj mi tiez zacal nedavno nieco sevelit o Playstation, ale zrusila som ho s tym, ze v oktobri dostane taku playstation, co ju ani vypnut nebude moct, takze nech sa sklidni! 😉

Miri, aj ja som rada, ze Samkovi je uz lepsie, to je nani, ked je decko chore, co?

A diky aj za rady ohladom tej stolice...kavicku som si sice nevychutnala tak ako som chcela (pri kombinacii zeleny-stolica-hlien mi to nejak neslo, ale mozno o par mesiacopv budem vycvicenejsia 😉 )

Ja cakam na draheho, isiel na nakupy (potraviny) a potom ideme na nakupy do Europarku a Ikea, idem tu zas pomerat kde by sa co dalo umiestnit, dufam, ze si aspon nejaku policku donesiem! Aj ta potesi! 😀

Krasny vikend vsetkym!!!!

miriam25
12. júl 2008

lieska, no to mas pravdu, ze ked je dieta chore, je to uplne na nic. Clovek sa citi taky bezmocny, hlavne ked nevie, co mu je a preco a ako mu moze pomoct. Nastastie to netrvalo dlho a jeho ritka je uz naozaj babatkovsky jemna 😀
snad ta aspon tato info potesi a mozes si kavicku v klude dopit 😀
moj drahy nastastie nema nejake pohnutky voci pocitacu alebo playstation 😉 on je taky pocitacovy talent, ze som mu zalozila mailovu adresu a minule mi hovoril, aby som mu otvorila jeho schranku, ze to uz skusal par krat, ked osm nebola doma a ze mu to neslo 🙂 😀 tak som sa musela v duchu smiat, ze dostane maily a ani si ich nevie otvorit. Pritom som mu napisala vsetko na papierik a ten je polozeny jeden meter od pocitaca, takze by stacilo natukat to, co tam ma napisane a bolo by 😉 ale tak aj som rada, aspon hho pocitac nelaka tak ako mna kazdy den 😅

tinavieden
12. júl 2008

ahoj babulky. Tak co sa tyka pocitaca a playstation tak moj muz je technik ved aj v praci robi s pocitacmi a tiez si kupil este ked som bola tehulka playstation ale ked sa narodila mala hral na nej tak mozno dva krat aj to ked som bola v LM 😀 takze mu je asi tak na nic 😒 momentalne.Ale mozno sa teraz ked budem prec znova zahra.

Miriam som rada,ze je Samkovi uz lepsie, nie je ozaj nic horsie ako ked je dieta chore. A to,ze schudol ako povedala Tvoja mamina no tak ano ked ma pohyb tak aj chudne a ze teraz menej papa no ved ani mne moc nechuti.

Wienika tak drzim palce nech Ti Lea zacne viac papat.Vcera sme prisli na nieco. Boli u svokry na zahrade(je tam krasne a vzdy si tam super oddychnem)a malu som krmila bananom. Vobec nechcela. Tak som odisla a svokra ju zacala krmit a zjedla vsetko a dokonca vraj otvarala usta tak to chcela papat. Takze asi je problem vyrieseni ako som si aj myslela. Ked ju krmim Ja tak potvorka vie,ze jest nemusi lebo aj tak dostane mliecko.Ale ked ma nevidi tak jej nic ine neostava ako papat co jej daju 😀
Lenze ked som s nou sama doma tak to moc nefunguje. Ale teraz ked budeme v LM sa ju budem snazit pomaly odkojit tak drzte palce nech sa nam to podari.
Problem je aj v tom,ze nechce pit z poharika.Z flase to ani neskusam lebo tu odmieta od malicka ale z toho poharika by sa mohla uz naucit pit...no uvidime. Ako tvrdi moj manzel moja mamka ju to nauci.No tak uvidime.

Tak babulky lucim sa s vami, dnes ideme este na narodeninovu party a zajtra uz cestujeme do LM.
Majte sa tu krasne a drzkajte sa.
Ked budem znova vo Viedni tak sa ozvem a mozme spravit znova stretko.Uz teraz sa na vas vsetky tesime aj s Leni 😉

miriam25
12. júl 2008

tina, tak vam zelame krasny pobyt v LM!!! Hlavne si to obe poriadne uzite!!!

wienika
12. júl 2008

tina, no vidis, tak to sa vam urcite podari v LM a ty si vydychnes. ja som to tiez tak skusala, ze som od malej odisla, ale jej je uplne jedno, kto ju krmi, ci ja alebo mama alebo chris....jednoducho nechce. ale pozor! zmena! manzel povedal, ze si to berie na starost a vzdy ked bude moct, bude leu krmit on....tak som teda zvedava..on si mysli, ze je majster sveta 😀 a ze jemu sa to urcite podari..vcera ked ju mal cely den(domov som prisla az 0 pol siestej) tak mu zjedla asi 1 stvrtku zemiaku a kusok kuracieho maska...tak sa tesil, hned mi volal....len aby to tak islo dalej...drzim mu palceky...
dnes ideme grilovat ku kamaratom, tak som zvedava, normalne jej dam maso s ruckou a nech si ohryza.... 😉
tina, prajem ti krasnu dovolenku a tesime sa aj my s leou na vas.....

lieska, len si zvykaj na zelenu stolicu, hehe..... 😀
a este si tu kavicku vychutnavaj....
no aj ja som si myslela, ze ked pride mala, tak manzel nebude mat ani chut sediet pri pc....bohuzial, to je jeho prva cesta, ked pride domov...ze vraj skontrolovat maily....hmmmm a preco odtial stale pocujem nejake cvengoty? to prosim pekne ho jeho brat namotal na online poker, takze sa hrajka stale......a pred tym to boli samozrejme nejake otrasne hry, same prisery a monstra, no hroozne zvuky.....nastastie to ho uz pustilo....inac my dvaja davame lee pekny priklad 😀 ja sedim za notebookom v obyvacke a manzel za pc v jeho pracovni, chuda, co si musi mysliet.....sibnuti rodicia....

miri, to ti maly aj tak pekne papa, keby mne lea zjedla to, co si napisala, tak skacem tri metre....

miriam25
12. júl 2008

wieni, tak to je jasne... z toho, co ty pises, co lea zje sa vzdy divim, z coho vobec ma energiu a z coho vobec zije, ale presne ako ti uz mnohi povedali, od hladu tu este ziadne dieta nezomrelo, tak snad je vsetko ok. Ked nepotrebuje tolko papat, tak nepotrebuje, ona to vie najlepsie. Ja som momentalne moooc spokojna, samko sa zobudil a spapal celu misku kasicky, potom este jednu slovensku okruhlu piskotku a potom to zapil este asi 40ml cajiku, takze naozaj super. Takto mi papaval vzdy. Dufam, ze to tak zostane a nebude uz viac chudnut 😉

wienika
12. júl 2008

joj, len ti ticho zavidim........ 🙂

miriam25
12. júl 2008

neboj, to bude lepsie. mna ked som bola mala museli do jedenia nutit, v skolke som si schovavala jedlo do zasterky a moja mamina to musela kazdy den vyhadzovat, inak by mal ucitelky nepustili spat s ostatnymi detmi. doma bola na stole vzdy varecha, aby som vobec zacala jest a asi pred dvoma rokmi mi za cely den stacilo vypit 3 kavy, zjest polovicu toastu a polovicu rohlika... celodenne jedlo. teraz uz jem konecne normalne a aj mi chuti. aj som hladna. ranajky, obed, vecera, vecer cela cokolada a popri tom dojedacky o samkovi... ako napriklad polovicu bananu, zemiaciky a pod...
predpokladam, ze si uz skusala uplne vsetko, aby lea papala. co jej chuti, urcite si ju uz unavila, aby bola hladna a stale nic. tak to skus nechat tak, snad sa to samo upravi. Jedine, co mi nejde do hlavy, akym zazrakom sa jej podarilo pribrat to jedno kilo? ved z toho co zde musi byt rada, ze ma aspon vyzivne latky, co potrebuje. Ale vidis, pribrala a to je dolezite. horsie by bolo, keby este schudla... ta sa asi budes musiet tesit aj z malickosti ako je tato 😉 nechcem aby to posobilo nejak povrchne, myslim to naozaj len v dobrom 😉

bejby29
12. júl 2008

Kocky, dik za odpovede. No, mna by ani tak netrapilo, ze ta stolica je zelena ale ze je hlienovita.. 😢

miriam25
12. júl 2008

Bejby a ako je inak natalke?

bejby29
12. júl 2008

v pohode, nema teplotu a aj sa usmieva. A stale chce papat.. Teraz som ju prebalovala a stolicu ma uplne normalnu tak to nechapem.. inak, bola trosku prechladnuta pred par dnami, zeby to bolo z toho?

miriam25
12. júl 2008

predpokladam, ze ju este kojis, ja by som si len preventivne davala pozor na to co sama zjes a uvidis, nebude ziadny problem. Ked jej inak nic nie je, je spokojna, nic jju neboli, neplace viac ako inokedy... tak by som sa preto netrapila. Takych malickosti este bude, uvidis... napriklad nas samko nemal este nikdy tuhu stolicu. on ma od narodenia riedku. boli sme s tym u doktora a on sa ma pytal, ci to smrdi a ja ze ano, sak stolica smrdi,nie? na druhy den sme sli za nim s pokadenou plienkou, cuchal to a povedal, ze to nesmrdi... a ze je to ok, ze mam byt rada, ze nema problemy so stolicou, ze mu to tak lahko ide a to bolo vsetko. a ja som sa trapila, ze nieco nie je v poriadku, lebo som si myslela, ze ked ho prestanem kojit a bude uz papat ine mliecka a inu stravu, ze sa to upravi a nic sa nestalo...

no nic, my ideme von... tak papa zatial a pekny vikend babenky.

bejby29
12. júl 2008

asi to bola nejaka reakcia, vcera som robila chiili con carne a ochutnala som, bolo to stiplave tak ju to asi podrazdilo.. Dnes si dam zeleninove rizoto s vela zeleninkou a nejaky lahky vyvar tak uvidime. Prajem pekny den, Miri

bejby29
12. júl 2008

Dobry vecer kocky, tu je to mrtve teda.. My sme dnes zhanali nejaku peknu komodu ale nic sme nezohnali tak ma to celkom mrzi.. Ked sme nieco zohnali tak to bolo vypredane alebo az o sedem tyzdnov.. 😒
Inak, uz mame vybraty typ domu aky chceme tak aspon nejaky uspech dnes. Uz len najst pozemok 😝
Mala uz ma stolicu normalnu tak ja vazne tie hlieny nechapem, nejde mi to do hlavy

twix
13. júl 2008

Dobre ranko!

pozrela som si vsetky fotky a musim pochvalit vsetky deticky, maminky a tehulky 🙂 naozaj prekrasne.
tiez som hned pridala zopar novych, aby sme neboli pozadu a dufam, ze sa buduceho stretnutia
zucastnime aj my.

miriam - to som akosi zaspala, ze bol samko chory. viem, ako ti bolo, my sme prezili pred dvoma tyzdnami
to iste, mala mala hnacky a z hodiny na hodinu tak zcervenala medzi nohami, stale plakala a chytala si plienku,
ked som ju rozbalila, skoro mi oci islo vyocit. ani som sa jej nemohla dotknut, tak bojovala ☹ chudatko.
tiez som mastila vsetkymi moznymi mastami, co tu mam (Pytiol, Aviril z SK; Vitawund, Wundschutzkrem z
Rakuska) este som aj varila silny harmancekovy caj a davala jej do plienky obklady. potom sa to ukludnilo,
ale tu prvu noc preplakala a spala len prerusovane par hodin v nasej posteli, co sa este nikdy nestalo.
ja som strazila, aby z nej nespadla, kedze sa v noci poriadne nacestuje.

twix
13. júl 2008

miriam - my tiez papame menej, teraz ked su tie tepla, aj sa mi zdalo, ze niekedy laurinka vyzera schudnutejsia.
myslim, ze je to normalne. hlavne, ze je samko uz zdravy a ze aspon nieco papa.

lieska - s tou playstation si ma pobavila 🙂 moj muz sa tiez uz zopar krat spytal, ze vraj kedy kupime "laurinke"
playstation 🙂 povedala som, ze ked bude dospela 🙂 minule zase strasne chcel kupit nafukovaci kajak,
co predaval hofer, ze sa bude chodit s malou clnkovat na marchfelderkanal (mala riecka pri nas) skoro mi
prislo zle 😨 som mu povedala, ze nech nekupuje kajak, ale väcsie auto 🙂

wienika
13. júl 2008

pekny vecer.... 😉
kde ste vsetky?
twix, laura je je krasna na tych fotkach....a ako jej narastli vlasky....zlatunkaaaaa....

bejby, super, ze ma natalka uz normalne kako....a uz neexperimentuj s jedlom..... 😀

miri, co samko? uz je zasa smejko?

co ste dnes robili?
my sme boli na obede v japonskej(som sa moc nenajedla, ale ked drahy by si siel za sushi aj nohy dolamat) a potom sme sa spacirovali po meste....uz sme velmi davno spolu neboli v 1 bezirku....bolo fajn....

lea uz spi, manzel je totalne nasraty, ze austria hrala na hovno, tak sa jedoval, ze tu veci lietali....tak som ho este nezazila a teraz mame tichu domacnost...on ked sa ukludni, tak dolezie....
ked nie, tak vobec neviem, co budem robit, v telke nic moc..... 😖
tak prajem pekny vecer....

twix
13. júl 2008

wienika - dakujem za pochvalu, prave som dnes hovorila, ze asi budeme coskoro strihat prvy krat vlasky 🙂
mnam, ja mam strasne rada sushi, aj teraz cele tehotenstvo mam nan chut, ale este si par mesiacov
musim pockat. my sme sa vcera chystali, ze pojdeme do 1. bez. na zmrzku a prechadzku (uz som tam tiez
davnejsie nebola), ale nakoniec sme zmenili plan a isli krmit kozicky a ovecky na Cobenzl. aspon mala laura
zazitok 🙂

wienika
13. júl 2008

ozaj twix, ako si dopadla na tom vysetreni? vydrzala si cukrovu vodu?

mne moc sushi nechuti, resp. zjem,ale len par kuskov, potom musim este nieco ,,normalne,, zjest...a sranda je, ze v tehotenstve som mala na to hroznun chut....a vtedy som nemohla....

dobre ste urobili, ze ste sli krmit kozicky a ovecky, to sa laurinke urcite viac pacilo..... 😉

twix
13. júl 2008

wienika - ja mam tiez strasnu chut na sushi, odkedy som tehotna 🙂 ten cukor som nejako prezila, snad
budu vysledky v poriadku. idem si po ne az v utorok, zajtra chcem ist do rano do Blavy a vecer naspät,
tak nebudem mat cas.

maya01
14. júl 2008

Dobre ranko kocky,

tak sa hlasim po vikende bolo celkom ok. Horuuuco...a dnes prsi a prsi.

Samko,je uz u tej pani,ktora sa bude o neho starat 3 tyzdne,tak dufam,ze zvladneme... On urcite...len ja s mojou maminou mame z toho väcsi stach ako on 😅

Miri,supre ze je uz malemu lepsie.

Twix,mala je zlata.

Tak zatial pa.

vierusik
14. júl 2008

awojkyyy, ako ste vikendovali?
my sme boli tyzden na Sk, tak som ani nemala cas vas prist kuk 🙂 🙂
A tehulky ako vladate tehu??

ronnda
14. júl 2008

ahojte! hlasim se uz ted, abych se s vama rozloucila, protoze vecer uz bych to nejspis nestihla. vyrazime kolem pulnoci, jedeme do chorvatska, autem a budeme tam asi za 7 hodin, coz neni tak hrozne. vcera vecer jsme se vratili z ceska, tak ted teprve vsechno chystam, peru (ovsem v tomto pocasi mi pradlo uz nejspis neuschne). ale jinak jsme celkem v klidu a pohode a moooooooc se tesime. po navratu se tu zase objevim, vracime se posledni vikend v juli.

preji vam vsem krasne a pohodove leto, tehulky - vy opatrujte sebe i sva briska, pozor na ta horka a hlavne hodne odpocivejte. mamicky - deticky at jsou zdrave a nic je netrapi. a vubec nam vsem preji at se mame co nejlip.
budete mi chybet ☹

maya01
14. júl 2008

Ronnda,tak stastnu cestu a v prvom rade nech vam vyjde pocasie... Uzite si to a oddychni si.

Vierusik,ty mas uz porod pred dverami...vsetko nachystane?

jasterka
14. júl 2008

Ahojte 🙂
ronnda-krasnu dovolenku zelam,uzite si ju naplno aporiadne si odychni 😉

Vierusik-veru,ako pise Maya,mas to len za par,ako sa citis?kde vlasne rodis?

wienika
14. júl 2008

ahojte kocky,
ronnda, tak vam prajem krasnu dovolenku....hlavne si oddychni a nacerpaj nove sily....to je fajn, ze idete na noc, lebo nici bude urcite spinkat.....tak stastnu cestu...

vierusik, fuha, tak ty to mas uz fakt za par....ja som bola takto isto pred rokom, v tych horucavach s velkym bruchom....takze to bude levik...ako moja aj ronndina dcerka..... 😉

maya, samko musi byt u tej pani, lebo je skolka zavreta? alebo mi to nejako uslo....ale neboj, presne ako hovoris, to my rodicia mame vacsi strach ako deti....tie si hned zvyknu..... 😉

maya01
14. júl 2008

Wienika,Samkova skolka je zavreta...maju len jednu zbernu skolku a z jeho triedy,tam nikto nesiel...tak sme volili taketo riesenie... On ich pozna,casto k nim chodime a ta pani ma jeden a pol rocneho vnuka,tak sa mozno aj zahraju... Ale je to len na tri tyzdne potom mam znova ja dovolenku,mamina,muzik... Musime to nejak pozliepat.
A sme sa dohodli s muzom,ze nebude chodit domov cez vikendy(bude robit) a na miesto toho pride na dva dni v tyzdni a bude doma so Samkom.
A ako sa ma Lea...uz je lepsie s papanim? A ozaj aj si hladala novu dr?

lieska
14. júl 2008

Ahojte babule!!
Twix, mala je strasne zlata, taka okana!! 😉 A v tom jahodnokovom outfite...rozkosna!

Ronnda, krasnu dovolenku prajem! Dufam, ze nebudete mat blbe pocasie, mne sa dnes rano vratili svokrovci z Chorvatska a celi boli vyteseni, ze to stihli minuly tyzden, lebo vraj sa ma ochladit!!!
Ale hlavne je, ze zmenis vzduch...Uzite si to!

Ja som sa prave vratila z toho glukozoveho testu, od vcera som sa modlila, aby som to nejak vydrzala (ten hlad) a ... Uplna pohodicka!!! No fakt, ani neviem ako mi to ubehlo!
Ta sladka voda bola v pohode, s citronovou prichutou, mne to prislo ako taky mierne zarobeny sirup, co sme ako decka pijavali! A cas som stravil apisanim si denoka, uz som mala resty od aprila (kupila som si na Vianoce taky 5-rocny a kedze je teraz dost vyznamny rok, tak tam poctivo (t.j. s 3-mesacnym meskanim) pisem co a ako! Prvu hodinu som ani neregistrovala a druhu som sa ponahlala s pisanim, aby som to do toho dalsieho odberu stihla! 😀
Na knizku a Emmu sa ani nedostalo! 😉
Ale som rada, ze som to absolvovala, dufam, ze aj vysledky budu ok, ale ked aj nie, mam dobry pocit, ze som sa dala otestovat!

Krasny dnik, idem sa najest a padam do prace!

vierusik
14. júl 2008

Ronnda- prajem vam stastnu cestu a prijemnu dovolenku, nech vam vyjde pocasie
citim sa jak slonica 🙂 ale uz sa velmi tesime...
Taska nachystana, kocik doma....vsetko prichystane 🙂
Budem rodit vo Wilhelmspital...

maya01
14. júl 2008

No kde ste vsetky?????? 😕

Ja uz frcim pre Samka,dufam,ze este nebude spinkat.

Tak zatial pekny zvysok dna. Pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre